Keresés

Részletes keresés

gurabli Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2330

Üdv a "másik oldalon":) Jó dolog túl lenni rajta, nagyon jó! Végül meniscus volt, nem szalagpótlás, illetve a szalag állapotáról még nem mondott semmit a sebész?

 

A cső neve drain-cső. Az ördög találmánya:) De komolyra fordítva: nagyon hasznos dolog, de valóban kellemetlen, olykor igen csak fájdalmas tud lenni. Első műtétemnél rettentően fájt, egy ideg közelében lehetett, másodiknál (ott kettő is volt), alig éreztem. Sokan túlparázzák, nem olyan vészes, vele jár és kész. Gyorsan kiszedik és már el is felejtetted. Ne engedd, hogy fájjon, kérni kell fájdalomcsillapítót. Ha kell, akkor erősebbet. Semmi értelme tűrni, nagy butaság:) Egy-két nap után már lehet, hogy egy gyenge sem kell.

 

Otthon pedig mindjárt más lesz a kedved, ott látja csak igazán szépnek az ember a világot, amikor már túl van rajta:) Ajánlom a jegelést (de óvatosan, nehogy lefagyaszd a bőröd) nagyon hatásos fájdalomcsillapító és nagyon jó a duzzanat ellen is (napi 5x fél óra, soha nem direktben rátéve a bőrre!).

 

Kapsz majd Clexane-t, ne parázz tőle, ha ijesztő is, nem fáj és nem nagy ügy:) És nagyon jó dolog!

 

Persze mindent elmond majd az orvos! Mielőbbi jobbulást és kezdődjön hamar a gyógytorna!

 

Előzmény: Gabeszgrx (2327)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2329

Azt mondták igen! Bízok benne hogy tényleg így lesz! 

Előzmény: _chillout_ (2328)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2328

Őszintén örülök, csak így tovább!! Ma haza is mehetsz?

Előzmény: Gabeszgrx (2327)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2327

Egész tűrhető volt az első éjszaka. Ahoz képest amit mondtak én egész jól aludtam bár tény hogy elég sokat felebredtem! 

Most már mosolyogni is tudok! :-D

Előzmény: _chillout_ (2326)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2326

Hú, ez szuper, jaj, hogy irigyellek most :-) Gyors felépülést és jelents minden nap reggel, délben, este :-))

Előzmény: Gabeszgrx (2324)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2325

okés Gabesz, nagyon örülünk, hogy jelentkeztél :)

ha fáj, kérj fájdalom csillapitót, fogsz tudni aludni szerintem.. a cső nekem nem fájt, csak a látványa volt rémisztő

túl vagy rajta, pár kellemetlen nap és egyre jobb lesz..

altatás.. én is azt csipem, bealszik az ember, utána felébred, bár van aki rosszul viseli..

örülünk!! :)

ha kiveszik a csövet utána sinen leszel..

Előzmény: Gabeszgrx (2324)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2324

Sziasztok. 

Most már egy kicsit jobban vagyok! Altatva voltam semmit nem éreztem de egy kicsit hosszúra sikerült a műtétem úgy hogy valószínű szépen kilettem tisztítva, de pontosat majd holnap a dokitol tudok meg! Az esti viziten mondták hogy a ma éjszaka nem az alvásról fog szólni hanem a túlelesrol! :-D De holnap már aludhatok!

Utána semennyire se fájna hogy ha nem kaptam volna egy csövet ami kivezeti a trugyit!  Bocsánat a pontos neve nem jut eszembe. Tehát az az egyetlen egy brutálisan fájó pont! 

Köszönöm a drukkolást a műtőben éreztem is ahogy szorítottatok! :-) A gyógytornász azt mondta hogy szerencse hogy ilyen hamar túl vagyok rajta mert így még egyszerű a felépülés nem álltak annyira be az izmok!

 

Így alakult az én csodálatos mai napom,azt hiszem sose felejtem el. 

 

Egy jó tanács,hogy jobb minél hamarabb megcsinaltatni mert most lehet hogy nagyon fáj de ahogy írtátok már kifelé megyek belőle! 

 

Előzmény: Arzeen03 (2323)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2323

gabesz,, altattak, vagy gerinc akció volt? irjál már, mert kezdünk aggódni! vagy megostromoltak a kórházban a barátnőid és ott derült ki a sok párhuzamos titkos kapcsolatod..? 

remélem jól vagy és jól viseled a dolgokat, ha ma nem is, de holnap irjál, mi volt! :)

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2322

akkor ez jó.. biztosan igyekszik és nagyon ügyes :)

hátha egyszer pozitiv változás áll be a térdecskéivel kapcsolatban, de biztos vagyok benne, hogy rengeteg utánajárással, rohangálással fog járni, a többiről nem is beszélve...

 

 

Előzmény: Bekuka77 (2321)
Bekuka77 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2321

Igen, köszi, van, színjátszás és most kezd gitározni. Ő akart, remélem, szeretni fogja. :)

 

Gyors műtétből felépülést kívánok az érintettnek! :)

Előzmény: Arzeen03 (2320)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2320

kisfiadnak sikerélményt kell szerezni, bármilyen formában.. van ilyen terület..??

szakkör, hobbi... valami..?

Előzmény: Bekuka77 (2316)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2319

Gabesz, jön most egy két nehezebb nap, de már kifelé mész belőle!! irj, hogy mi van!

 

Bebuka, gyógytornász még nem válaszolt, de majd nézz be néha, mindenképpen jelzem, ha nem tudott érdemlegeset mondani, azt is.

gurabli Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2318

Nagyszerű, már túl is vagy rajta:) Jó pihenést és várjuk majd a beszámolót:)

Előzmény: Gabeszgrx (2317)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2317

Végeztem,  ha kicsit jobban magamhoz térek,  írom az "élmény" beszámolót! 

Előzmény: gurabli (2306)
Bekuka77 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2316

Hátja. Ráadásul kirekesztve érzi magát. :(

Előzmény: _chillout_ (2315)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2315

O, dehat egy nyolceves gyereket lehetetlen ravenni (es nem is elvarhato tole), hogy pihentesse a labat. Ezzel kvazi kizarja magat minden kozos jatekbol az iskolaban :-(

Előzmény: Bekuka77 (2314)
Bekuka77 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2314

Azt mondják, higgyem csak el, hogy a pihenés segít. Minél inkább pihen, annál inkább gyógyul.

Én meg nem ezt látom, úgyhogy másik irány... Pihent egy évet, és nem javult semmit.

Előzmény: _chillout_ (2313)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2313

Es arra mondtak valamit, hogy mi segit? Mert az ugy nem jo, hogy adnak egy gyogyszert (en is szedtem anno, halottnak a csok, viszont jo draga), ami nem hasznal, viszont a gyogytornat leszoljak. Megiscsak egy 8 eves gyerekrol beszelnek, komolyan ugy gondoljak, hogy akkor majd fajdalomban eli le az eletet? :-((

Előzmény: Bekuka77 (2311)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2312

:-DDD

Előzmény: Arzeen03 (2310)
Bekuka77 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2311

Szia!

 

Nagyon köszönöm a választ Neked is!

 

A fiam úszik heti 2x, de sajnos ez nem túl sok a baj kiderülését megelőző heti 10+ óra mozgáshoz...

Igazából mindig fájt a térde (mióta rendesen jár), de azt mondták, hogy nincs baj, csak most, a sportorvosi alkalmasságin diagnosztizálták és tiltották el mindentől.

Még a gyógytornától is. Sőt, az úszástól is, de azt nem voltam hajlandó komolyan venni. Ennyi pici mozgás kell, így is elég rossz neki, hogy a kispadról figyeli a mindennapos testnevelést...

Most is azt mondták, hogy a gyógytorna nem segít, de én megpróbálom akkor is, mert ha izom átvesz tartószerepet, akkor csak mentesül az a térd valamennyire... Majd nem fogja hajlítgatni terhelve, hogy ne "radírozzuk le" a porcot.

Köszönöm, ha tudsz gyógytornászt javasolni.

 

Minden topictársnak jobbulást, műtét miatt meg drukk! :)

 

Bekuka

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2299)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2310

sziasztok

 

na mi van a mai műtétesünkel? :) ide hallom, ahogy fröcsög a vér..!!! :)

 

hozom a formámat, most hivtak fel, MR, új időpnt, október 13. helyett október 27., mivel nem lesz MR gép az adott időben valami oknál fogva

 

csak hogy hozzá tegyem, a beutalómon "bal" térd szerepel, holott a jobb térdem a sérült

ez eléggé hátrányt jelent, mondjuk pl egy műtét kapcsán, de legyen mondjuk csak az MR, még le is ordibálják a fejem, hogy mit szimulálok itt, mikor minden tökéletes??? :)

még jó, hogy nem könyök van ráirva, de már azon sem csodálkoznék :)

gurabli Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2309

Bekuka, nagyon szívesen, bár csak többet segíthettem volna.

Mindig nagyon megvisel, ha gyerekekről vagy idősekről van szó, valahogy az ő sorsukat különösen a szívemen viselem.

 

Sajnos nem tudok még csak tanácsot sem adni és mivel nem pesti vagyok, segíteni sem tudok gyógytornásznál sem, de szerencsére vannak itt a fórumon páran, akik nagyon segítőkészek és már fel is ajánlották a segítséget!

 

Remélem azért valahogy meg lehet oldani a térdét a kicsinek, nagyon nem jó, hogy ennyire fáj, ilyen fiatalon. És persze az is, hogy nem tud semmit sem sportolni, mozogni.

Ahogy Arzeen is írta, talán az úszás jó lehet, az nagyon egészséges és a térded talán legjobban kímélő sport?

 

Mielőbbi gyógyulást és sok kitartást!

Előzmény: Bekuka77 (2296)
gurabli Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2308

Sajnos láttalak abban a topickban, ahová én sem szívesen megyek, de muszáj:( Ez mellett a térdes rögtön kevésbé megrázó...  De happy face és hajrá tovább!!!

 

Én nem erőltetnék semmilyen gyakorlatot. Ha már túl leszel a műtéten, akkor nyugodtabban csinálhatod, nem kell attól tartanod, hogy a sérült meniscus bármilyen gondot okozna. Lehet azért fáj, mert egy letört darab beakad, súrlódik, gyulladást okoz. Ki tudja, nem vagyok orvos.


De szinte biztos vagyok benne, ha túl leszel sikeresen a műtéten, és nincs más gond a térdeddel, akkor két-három hónap után már csak rossz emlék lesz az egész!

Előzmény: _chillout_ (2301)
gurabli Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2307

Sajnos ez valóban így van, meniscus nélkül jobban kopik. De sérült meniscusszal meg nem lehet élni, ráadásul a mozgó darabkák folyamatosan koptatják, még nagyobb mértékben, a porcot, illetve állandó gyulladást is okozhatnak. Arról nem beszélve, hogy fáj és mindig a leghülyébb pillanatban akad be.

 

Hogy utána mi lesz, senki sem tudja. De azzal szerintem ráérünk majd akkor foglalkozni. Meniscusra az egyetlen megoldás a műtét, sajnos.

Előzmény: Nikke (2303)
gurabli Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2306

Mindent bele, nyugalom, nemsokára jelentkezel:)

Előzmény: Gabeszgrx (2304)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2305

Igen, erre emlekszem, csak az nem volt meg, h ezt te irtad :-) Az a baj, h nekem mar volt porc-problemam a terdemben, amit egy enyhe csontfejlodesi elteres csak erosit. Emiatt mar husz eve megfenyegettek a terdprotezissel. Azota csak neha fajt es amikor nagyon behajlitottam, neha ki-kiugralt a terdkalacsom. Hogy mi lesz megnyesett meniszkusszal, az majd kiderul.

 

Gabesz, mi is varjuk es drukkolunk!!!

Előzmény: Nikke (2303)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2304

Köszönöm a drukkolást! Már elfoglaltam az ágyamat és várom a percet, hogy mikor írhatok nektek újra hogy túl vagyok rajta! :)

 

Előzmény: _chillout_ (2302)
Nikke Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2303

Ezt írtam neked július 11-én:

 

"Az elszakadt meniscus egész biztos, hogy nem gyógyul meg. A műtétet csak addig húzhatod, amíg a fájdalomküszöböd bíjra."

 

Isten igazából nekem tavaly július közepétől kezdett erősebben, jobban behatárolhatóan fájni. Egy ideig húztam, aztán magamtól elmentem uh-ra, hogy megtudjam, mi a baj. Október 24-én  11'30 körül megműtöttek, 15.00 órakor hazazavartak.

Előtte már napról napra nagyobb volt a fájdalmam minden helyzetben.

Attól azért most jobb, csak hát tényleg felgyorsult a másik folyamat, de ez nem biztos, hogy nálad is így lesz. Főleg, ha neked adott esetben nincs kopásod/lágyulásod. Akkor több időd van arra, hogy visszaessél. ;-))

 

 

Előzmény: _chillout_ (2302)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2302

Hát ez az, amitől félek :-( Pont ilyeneket olvastam kutatásokban. A baj az, hogy a meg nem műtött meniszkusz is pont ugyanilyen problémákat okozhat, főleg, ha instabil, mint az enyém.

 

Gurablinak van igaza, akkor azonnal hagynom kellett volna, h megműtsék...

 

Gabesznek hatalmas drukk a mai napra, mindenképpen kérünk majd beszámolót!

Előzmény: Nikke (2295)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2301

Ó, ha az év mélypontját a ti megismerésetek jelentette volna, nem panaszkodnék :-)) Nagyon örülök neki, hogy megismerhetlek titeket, bár egy "Extrém sportok" vagy egy "Hegymászók" nevű topikban szerencsésebb lett volna mindenki számára ;-))) Vagy akár egy késdobálóban, csak ne itt, a térdes fórumon :-)

A f.s évem teljesen off, de az könnyen megnézhető, h melyik topikokban szoktam aktívkodni, az már nagyjából ad egy képet az évemről :-/

Nade a térd, a térd! Mondjátok meg nekem, mit kell csinálni, ha az egyik fizikoterápiás házi feladat nagyon nem megy! Erőltetni bármi áron, vagy hagyni? Egyik sem nagyon jó, tudom.

Előzmény: Arzeen03 (2300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!