Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2012.01.01 0 0 55812

Norcoluttal meg kéne hozatni. IR-ed van ez egyértelmű.

Előzmény: Amika87 (55811)
Amika87 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 55811

Sziasztok! Először is boldog új évet Mindenkinek!

Nekem is PCOS-em van, 24 éves vagyok, (68kg). Mindig is 1-2 évente menstruáltam, erre 18 évesen fogamzásgátlót írtak. Migrénes lettem, ezért októberben abba kellett hagynom, persze azóta sem jött meg. Az UH szerint PCOS-em van, amit megerősít a sok ronda pattanás az arcomon. A nőgyógyász szerint szedjek Roaccutant, a PCOS-sel meg majd akkor foglalkozzak, ha gyereket szeretnék... Másfél hónapja szedem a barátcserjét és fűrészpálmát, hátha megjön a menzeszem. Az arcom sokkal szebb, de még nem jött meg, és nem tudom, hogyan lesz így hormonsorom az endo-vizsgálatig. A MM-be február elején megyek.A terheléses inzulinom (talán enyhe IR? azóta 2 hónapja diétázom)

 

Inzulin                             <2,00 mIU/L     *     3,0 - 25,0        
Inzulin 60 perc                      15,6 mIU/L                            
Inzulin 120 perc                     12,6 mIU/L                 

 

Jár valaki hasonló cipőben? Akinek nincs menstruációja, az hogy csináltasson hormonvizsgálatot? Lehet ciklus nélkül? Vagy ilyenkor Norcoluttal meghozzák, és leveszik a vért? Szerintetek a gyógynövények bekavarnak az eredménybe?Fontosak egyáltalán a hormonértékek, ha még nem szeretnék teherbe esni? Félek abbahagyni, mert megint nagyon ronda lesz az arcom.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Zemanek Creative Commons License 2011.12.30 0 0 55810

akkor nálatok is jó lehet én otp.

Előzmény: Brigi03 (55809)
Brigi03 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 55809

Cib bank...

Előzmény: Zemanek (55807)
Agica0723 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 55808

Sziasztok Lányok!

 

Nardri75! Gratulálok a gyönyörű szép kisfiadhoz, és jó egészséget, meg sok tejcsit kívánok nektek! :D

 

Újakat üdvözlöm!

 

Hát nagyon régen jártam már erre :( Kiakasztott nagyon a szorgalmi időszak utolsó pár hete, most meg a vizsgaidőszak... :(

Voltam MM-ben kb egy hónapja, váltottunk EU-ra a MEforalról. A 0'-ás inzulinom már majdnem jó, csak a 60' de főképp a 120' száll el nagyon :(

 

Minenkinek Boldog, sikerekben gazdag új évet kívánok! (és hogy mindenkinek teljesüljön amire vágyik...)

 

Előzmény: nadri75 (55802)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.30 0 0 55807

Melyik bank ha kérdezhetem. Én is bankos vok és nálunk is ez van a kollegáim este 10kor járnak haza.

Előzmény: Brigi03 (55805)
ninett079 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55806

Szia Nadri!

 Gratulálok, jó egészséget és sok boldogságot, minden szépet és jót a picurhoz!

Előzmény: nadri75 (55802)
Brigi03 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55805

Sziasztok Csajok!

 

 

Én is csatlakoznék a bűnözők táborához.... :(

Hát ez a december kiborított idegileg meg mindenhogy...

hízni nem híztam de fogyni se fogytam...sajna..

az elmúlt két napban nagyon rosszul voltam ébredéskor,ne mtudtam mire vélni,volt úgy hogy remegtem mint aki hypozik,pedig ébredéskor ilyen még 

sose történt.

Reggel mértem cukrot...9!!!!!!!!!!!!!!!!

Úgyhogy sürgősen el kell kezdenem a diéta betartását,csak nagyon nehéz...

Sose vagyok éhes....a mozgás is jóval lecsökkent,vagy 2 hete nem tornáztam.

útálom magam,de állandóan dolgozom,ez a rohadt végtörlesztés kiakaszt.

Reggeltől estig bent vagyunk a bankban,de tényleg.Háztartást ne mtudok vezetni nemhogy még tornázzak.

A hónapban voltam 3 napot itthon táppénzen,mert állandóan szarul voltam,mondtam is a körzetinek h nem tudok diétát tartani ügyfelezés közben.

Tökre megértett,sőt csak nézett h mér csak 3 napot vagyok itthon.

 

savanyúság: én már találkoztam édesítős céklával,savanyú kápival,francia salival (Interspar)

 

Hát ez van...

Bellavita21 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55804

A Pajzsmirigyemet nézték, semmi gond vele. Gyerekkorom óta izzad a tenyerem amúgy, így többször is vizsgálták azt. Legutóbb amiatt, mert egy éve hasmenésem van, de valószínűleg idegi alapon ( az életem totál összeomlott).

 

Bellavita21 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55803

Lányok,

 

Köszi a válaszokat! Ki fogom vizsgáltatni magam. A Mensmetis-t néztem tegnap este, ott melyik dokit ajánljátok? Fórumokon ajánlották Tűzkő dokit, így mentem el hozzá amúgy.

Évekig próbálgattam azt a módszert, hogy mindenféle tünetet felsoroltam, sőt még ferdítettem is (nincs pontos mensim és elmarad rendszeresen, ezt mondtam), hogy kivizsgáljanak-de soha nem tették meg. Most már nem kertelek, megmondom, hogy mit szeretném,ha kivizsgálnának, mert annyira el vagyok keseredve.

Azért nem szórnám a pénzt, mert borzasztó drága a kivizsgálás, és most minden fillér számít. A MM-ben hogyan vannak a tarifák amúgy?

 

nadri75 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55802

Békés boldog új évet kívánok mindenkinek.

Megszületett dec.11.én Domonkos kisfiam.

csak azt tudom mondani mindenkinek kitartás és sok türelem(hasonló problémákkal küzdöttem én is  ( pco) )

Ediina Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55801

Bella, még egy tanács, úgy általában az orvosokhoz. Én is azóta "tanultam" mióta kiderült a pcos. Első alkalommal soha ne mond, hogy erre vagy arra gyanakszol. Meséld el a tüneteidet, gondjaidat. Mondja el ő a véleményét, aztán lehet kérdezni konkrétan. Megfigyeltem némelyik nagyon nem bírja ha te kész diagnózissal, sejtéssel mész oda.

Persze van kivétel is, de az orvos úgy általában ilyen hiú fajta. És sajnos akad olyan is aki szeret "középkori" homályban tartani, mert az képzeli nála van a bölcsek köve, vagy ő az Isten. Na ezeket le is kell cserélni. Endodokit is, nődokit is úgy választottam, hogy sok embert megkérdeztem, aztán irány a googli. Fórumokon nagyon sok sztori van dokikról. Nem csak szakmailag, emberileg is le lehet őket kicsit csekkolni.

Előzmény: Bellavita21 (55797)
egyuvegkavics Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55800

Bella, lehet egyébként, hogy a pajzsmirigyeddel van vmi, de persze lehet pco is. Kéne egy 3 pontos inzulin és cukros vérvételt csináltatnod, hogy annak mi az eredménye, meg persze egy jó endo doki, pl az MM-ben, ahogy írták.

 

Savanyúság: érdekes, én amióta csinálom ezt a diétát, annyira nem vagyok oda ezekért a kimondott savanyúságokért, jobban szeretem a nyers salátából készülteket, de pl ubisalátát édesítővel bármikor lehet készíteni pl kígyóuborkából is, én ezt jobban szeretem, mint a hagyományosat... na mindegy, most csak így ennyi jutott eszembe :) nem tudom, hol lehet kapni édesítőset, mivel én nem szoktam venni készen őket :(

Előzmény: Bellavita21 (55797)
Ediina Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55799

Bella, érdemes lenne egy hozzáértő endodokit felkeresned! Nézz szét itt: mensmentis.hu

Mi nagyon sokan ide járunk! Itt nem ráznak le 2 perc alatt, valóban segítenek, tehetsz fel kérdéseket...

Az pedig egy baromság, hogy aki sovány nem lehet pcos. Itt vagyok például én. :(

A göbös pattanás lehet tünet és sajnos a pontos mensi sem jelent semmit. Nem véletlenül jelent meg "Ezerarcú boszorkány" címmel a témáról nemrég könyv. Nincs két egyforma tünetcsoport, mindenkinek más a gondja. Ld. pco-szindroma.hu

Ott egyébként találsz tesztsort ami a tünetek alapján valószínűsíti, hogy pcos vagy-e.

Illetve van egy nagyon jó hormontábla is, ha vannak leleteid...

Előzmény: Bellavita21 (55795)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55798

nekem pl semmi baj nem volt a bőrömmel.

Előzmény: Bellavita21 (55797)
Bellavita21 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55797

Köszönöm a választ! Remélem, hamarosan kész lesz a hormonvizsgálat eredménye; kétszer vettek vért a cikluson belül.

Azt azért megkérdezném tőletek, hogy az aknés tünetek hozzám hasonlóan ciklikusan jelentkeznek, vagy folyamatosak? Nálam teljesen elkülöníthető, hogy a középidőhöz kapcsolódik (egy éves tünetjegyzetelés).

Zemanek Creative Commons License 2011.12.29 0 0 55796

Nem tipikus tünetek, de sok olyan pcos van akinek nem tipikusak a tünetei, ha meg vannak a 3, napi hormon eredményeid írd meg az már sok mindent elmond.

Előzmény: Bellavita21 (55795)
Bellavita21 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55795

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

Hosszú ideje szenvedek problémáktól, melyek egyre inkább a PCO gyanúját vetik fel bennem. Középidő körül megjelenő súlyos mitesszerképződés, illetve pattanások, de olyan szinten, hogy a mellkasom, mellem, arcom és hátam felső részének szinte összes pórusa eltömítődik és mitesszer nyomható ki belőle. Emellett gyulladt göbök is keletkeznek. A másik az erős mellfeszülés és fájdalom, ami olyan szintű, hogy egy mérettel nagyobb melltartót hordok ilyenkor s szinte a melltartót sem tudom levenni, annyira fáj a mellem.. Pár szőrszál megjelent az államon és a mellem között, vastag fekete típusúak.

Az akne és mitesszerek a menstruációhoz közeledve totál elmúlik, egy héttel a menses előtt egy pattanásom sincsen. A mellfeszülés a menstruáció előtt enyhül majd elmúlik.

A menstruációm napra pontos. Korábban is volt akném, amire Diane 35-öt szedtem kb 7 évig. Ennek abbahagyása után drámaian megváltozott a bőröm, nagyon aknés lettem. A DIane alatt sem volt tökéletes a bőröm.

Többször jártam nőgyógyásznál, de a pontos menstruáció és a vékony testalkatom miatt elküldtek (174 cm és kb 55 kg). Elmentem endokrinológushoz, aki nődoki is, 15 ezer forintért pár percet foglalkozott velem és nem volt hajlandó PCO-val megvizsgálni, mivel nem hozom a tipikus tüneteket (túlsúly és pontatlan ciklus). Kikönyörögtem a hormonvizsgálatot. Lassan lesz eredmény.

Titeket kérdezlek, hogy ezek a tünetek tipikusak-e? Volt-e másnak is hasonló tünetegyüttese? Elképzelhető-e, hogy ezekkel a tünetekkel PCO-m van??? Milyen diétát javasoltok?

smithbetty77 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55794

Nagyon szépen köszönöm a savanyúság tippeket, jobban szétnézek akkor ezen a téren. Tescoba és Intersparba nem szoktam járni mert nem esik útba, de a Vecsésit megnézem nálunk a CBA-ba , bizti van ott is !!

 

Sajnos én is bünöztem egy kicsit :( de inkább csak azért , hogy hízzak, mert az Eucreastól, lefogytam, és 53 kg körül mocorgok :( 167 cm magasághoz viszonytva. Tiszta csontinak érzem már magam :( Sehogyan sem megy a hízás .....

Előzmény: ninett079 (55793)
ninett079 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55793

A Vecsési savanyúságok édesítőszerrel készülnek (legalábbis így tudom, de nézz utána, az a biztos!). Egyébként jópár édesítőszeres savanyúság (dinnye, uborka, paprika, káposzta, cékla stb. van (Interspar, Tesco, de nálunk a kisboltban is).

Előzmény: smithbetty77 (55788)
b.gina Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55792

Én is bűnöztem egy kicsit sajnos :(

Most vissza kell rázódni :)

Előzmény: vikiviki (55791)
vikiviki Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55791

Más is bűnözött karácsonykor vagy csak én?:)

Micimalacka Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55790

friss saláta pl,

csinálj céklát, annak szezonja van, cukor nélkül

savanyú káposzta is jó

Előzmény: smithbetty77 (55788)
Micimalacka Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55789

friss saláta pl,

csinálj céklát, annak szezonja van, cukor nélkül

savanyú káposzta is jó

Előzmény: smithbetty77 (55788)
smithbetty77 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55788

együvegkavics- Örülök hogy van javulás !!!  

 

Lenne egy kérdésem: Ti a főételekhez milyen savanyúságokat szoktatok enni? Akármilyet nézek mindenbe van cukor:( Egyedül a savanyú káposztában nincs,  meg ha eseteg otthon ecetes salátát készítek , de nem ehetem mindig csak ezeket. 

Ti hogy oldjátok meg???  Gondolom házilag el lehet rakni ubit is , de erről most lecsúsztam. Néha jól esne.

Jól jönne egy két ötlet !!

 

Köszönöm előre is!

 

 

Zemanek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 55787

mindjárt küldöm

Előzmény: etterkeeeee (55786)
etterkeeeee Creative Commons License 2011.12.27 0 0 55786

Szia Zemanek!

Köszönöm szépen! Az e-mail címem megváltozott: fodornecsapoeszter@gmail.com Kérlek erre küld át az anyagot! Mégegyszer köszönöm! Üdv:Etterkeeeee

Előzmény: Zemanek (55785)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.27 0 0 55785

küldtem mailen diétás anyagot. A lényeg naponta 5ször enni, először reggel 7kor utána 3 óránként, nagyrészt lassú ch-t (reggeli és vacsi csak lassú)

Előzmény: etterkeeeee (55784)
etterkeeeee Creative Commons License 2011.12.27 0 0 55784

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek. A nyár óta eléggé felfordult az életem, mert sokminden problémámra fény derült. A nőgyógyászom PCOS-el diagnosztizált, elküldött vérvételtr.A TSH-m 91.120 mU/l volt, emiatt 150 mg Letroxot szedek, mára már 2.68 mU/l az eredményem. Az agyalapimirigyemben találtak egy kicsi adenómát, emiatt Bromocriptint tablettát is szedek ( a prolaktin szintem magas). voltam terheléses cukor vizsgálaton a következő eredményt kaptam meg a napokban: Éhgyomor Vércukor 5.9 mmol/l Referencia 3,3-5,5, Inzulin 185 pmol/l Referencia 18-173. 60 perces vércukor 9,7 mmol/l referencia 3,3-5,5, inzulin 1941 pmol/l referencia 18-173. 120 perces Glükoz terh 7,2 mmol/l referencia 0,0-7,8, inzulin 2055 pmol/l referencia 18-173. A diagnózis hyperinzulinémia- károsodott glu reguláció PCOS miatt. 1400 Kcal 160 g Ch étrend mellett 2x1000 mg meforal fokozatos bevezetése. Ezt a leletet levélben kaptam meg az endorókrinológiáról. a háziorvosom merckformin-t írt fel 500 mg-os, azt mondta hogy este vegyek be 1-et eleinte és majd növeljük az adagot. Azt mondta, hogy menjek el diabetológushoz, de a az időpont kb. 4 hónap mulva lenne. Egy kis segítséggel lehet, h elöbb is bejutok, de ez még sajnos nem biztos. abban kérném a segítségeteket, hogy hogy álljak neki ennek az egésznek. Előre is köszönöm!!!

egyuvegkavics Creative Commons License 2011.12.27 0 0 55783

Sziasztok,

 

Rég írtam már, de így karácsonyra végre nekem is van egy jó hírem, bár nem értem, hogyan sikerült.

 

Nov elejétől szedtem 850-es met-et, kb dec közepéig (mert akkor már beindultak a mindenféle karácsonyi vacsorák, partik és nem tudtam tartani a diétát) ennek ellenére tegnap megjött!! kb 1 év után. Nem tudom, hogy az erősebb met-nek, vagy a május vége óta tartó diétának köszönhetem, de van még met-em, januártól újra kezdtem felépítve a diétával együtt.Amit nem értek viszont, hogy kb 15 napja eszek mindent (de cukort meg sütit is) és pont most jött meg...

 

szóval, annak ellenére, hogy kb rekord mennyiségű ideig kellett várnom rá, végre sikerült :) mégsem reménytelen a helyzet!

ezt azoknak írom leginkább, akik hasonlóan sokáig nem érnek el eredményt. (bár szerintem ez nálam azért is van, mert mindkét ágon volt cukorbeteg, illetve IR-es is, szóval duplán kaptam a dózist).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!