Keresés

Részletes keresés

Wertesy Creative Commons License 2017.12.06 0 0 164018

Üdvözletem!

Én a VULCAIN márkáról szeretnék infókat kapni. Ez ilyen Doxa, Certina szint?

Köszi az infókat!

D-zoli Creative Commons License 2017.12.05 0 0 164017

Üdvözök Mindenkit!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Pár hete vettem egy Certina DS-2 órát.

Felújítandó, de menthető állapotban jutottam hozzá, elfogadható áron.

Mindenképp rendbe szeretném hozni, de sajnos a felhúzó tengely csonkja a koronával együtt hiányzik.

Próbáltam utánanézni a neten, de két féle tengellyel találkoztam. Az egyik változatnál kétféle elnevezéssel találkoztam. Volt ahol DS-1 alkatrészként említik, máshol DS-2-ként, ez okozza a bizonytalanságom.

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi linkeken lévő kettő változat jól van-e megnevezve, és valóban a feliratnak megfelelően DS-2 és DS-1 alkatrész van a képeken?

Minden választ előre is köszönök!

 

https://www.watchesulike.com/en/crowns-pushers/9593-certina-ds2-crown.html

 

https://www.watchesulike.com/en/crowns-pushers/9589-certina-ds1-crown.html

 

Illetve érdeklődnék, hogy tudna-e Valaki egy jó beszerzési forrást ajánlani?

 

Minden választ előre is köszönök!

Wreck Diver Creative Commons License 2017.12.04 0 0 164016

Annyi pozitívuma még van ezeknek az angolul csak "bund strap"-ként
emlegetett szíjaknak,hogy megfelelő kialakítás esetén ( a szíjak ne tudjanak
kicsúszni a bújtatókon ), ha beleakad valamibe az óra vagy csak elfárad a rugós-,

vagy forrasztott stift, akkor az óra nem esik le a csuklóról rögtön és nem törik össze.

Előzmény: APT (164015)
APT Creative Commons License 2017.12.04 0 0 164015

Ez megint egy olyan történet, hogy nincs "első feltalálója" - és a gyökerei az első világháború környékén keresendők, amikor a katonáknak a harctéren tömegesen lett szükségük az akkor még zsebórájuk kézbe vétel nélküli használatára - akkor kezdték nagy tömegben gyártani a széles pántú, a zsebórát befogadni képes fedéllel-zsebbel ellátott "karóraszíjakat". Ez a ma inkább csuklóvédőnek nevezett középrész pedig akkoriban - és utána még sokáig - azért is volt hasznos, mert egyfelől az olcsóbb órák zömének a hátlapja akkor még az óra tokjának anyagából készült a nem nemesfém órákon is, tehát például nikkelezett volt - ez sokak bőrét irritálja. Másrészt az órák icipicit sem voltak vízállók, és egy sima megizzadás komoly kárt tehetett bennük - a csuklóvédő itt is jól jött.

A II.világháború idején meg azért voltak az ilyesfajta szíjak elterjedtek pilóta-körökben is, mert az órákat a bekecsen kívül viselték, az is bőrből készült, és a keskeny szíjas kivitel könnyen csúszkált, ezzel a széles csuklóvédővel meg stabilan ült. 

 

Mégis, ma ezt pilótaszíjnak egyértelműen marketingokokból titulálják, nem volt ugyanis repülős körökben ez különösebben jobban felülreprezentált, mint bárhol máshol.

Előzmény: Johnny 78" (164008)
trizs77 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 164014

Ez egy síma óra szíj.

 

Az lehet, hogy pilóták is használták, de 1950-1970 között (Magyarországon) a férfi karórák kb. fele alatt ilyen volt.

 

Még nekem is volt középiskolás diákként.

Egy db viseltes példány még most  is megvan.

 

 

Előzmény: Johnny 78" (164008)
Johnny 78" Creative Commons License 2017.12.03 0 0 164013

Értem, köszönöm az infót!  :)  

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (164012)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 164012

Hoppá! Nem olvastam tovább:

 

Ez ugyanis az ú.n Bund szíj:

 

Bund hevederek is jelentette a pilóták hasonlóak pilótákat. Azonban ezek a pántok egy más célja van. Bund hevederek készülnek a pilóták, hogy megvédjék a csuklóját tűz esetén. Ezek szíj anyaga extra párnázással alatt vissza az órát. Bund hevederek is képesek arra, hogy felszívja verejték. Ha nem szeretné, hogy közvetlenül a bőrére az órát, gát szíj tökéletes az Ön számára! Csak egy kis figyelmeztetés ellenére. A terjedelmesebb oldalán ez az óra ad egy meleg hőmérséklet, így ez nem lehet mindenki számára.

 

Nem én fordítottam guglival; Eredetileg ilyen....;-))

Előzmény: Johnny 78" (164008)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 164011

Lehet, hogy a szegecsekkel lehetett rögzíteni valaha, a dzseki ujjához kívülről??? Biztosan követelmény volt, hogy a másik kéz használata nélkül is egy mozdulattal látni lehessen az időt.

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (164010)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 164010

Ennyit találtam MZ/X nyelven:

 

Ez a fajta óraszíj is nevezik pilóta szíjjal. Ez pánt kialakítás vált népszerűvé a második világháború. Úgy készült, hogy illeszkedjen a pilóta dzseki, annak érdekében, hogy nem repül le a csuklóját. A heveder bőrből készült, és van nagy szegecsek alatti fülekkel. A szegecsek nem feltétlenül működik, de adunk az esztétika. Ma, pilóta hevederek mindig kedvelt pánt kialakítás különösen a férfiak.

 

(kamarsilver)

 

Amit - saját kútfőből - hozzátennék:

 

a) a G terhelések miatt kellett valamilyen megerősítés

b) a fokozott verejtékezéstől is védhette az - általában drága, minőségi - óraszerkezetet

c) a mágneses hatásokból is árnyékolhatott valamit (habár ezt kisebb jelentőségűnek érzem/ és inkább a repülőgép műszerei nem szeretik a fémtárgyakat a cockpitben.)

d) , mint DIVAT. A pilóták mindig szerették magukra tárgyaikban, öltözködésükben is felhívni a figyelmet. Ld. pilóta egyenruha, pilóta táska, p. dzseki, stb.

 

Több ötletem nincs.

Előzmény: Johnny 78" (164008)
Ember a Holdon Creative Commons License 2017.12.03 0 0 164009

Szia!

 

Rendben, köszönöm  a választ!

 

Üdv:

Eah

Előzmény: APT (163992)
Johnny 78" Creative Commons License 2017.12.02 0 0 164008

 Helló Uraim! Szeretnék érdeklődni, hogy mi volt a pontos funkciója a pilótaszíjnak? Mi a szerepe? Miért pont pilótaszíjnak hívják? Előre is köszönöm a segítséget! Kellemes 7-végét! 

boxer-gs Creative Commons License 2017.12.02 0 0 164007

Javaslom, állapodj meg a gyerekkel egy keretösszegben és azon belül válasszon ő!

Előzmény: sotolon (164006)
sotolon Creative Commons License 2017.12.01 -1 0 164006

Köszönöm az alapos válaszokat. Az óra múltjáról sajnos semmit sem tudni és az állapotáról is csak annyit, hogy jár... 17e forint az ára, akkor ez a leírtak alapján korrektnek tekinthető. A szervizigényről tudtam, de ebben is elég tanácstalan vagyok. Vidéken lakunk, van itt is néhány órásüzlet, foglalkoznak javításokkal is. Ez tényleg gyalázatosan amatőr kérdés tudom, de azt hogyan tudom eldönteni, hogy kinek merjem odaadni szervizre? Megkérdezem, hogy vállalja-e? De nem feltétlenül csak az vállalja be, aki komolyan ért hozzá, nem?

 

A gyerek speciális eset :) Hetek óta rágja a fülemet egy ilyen óráért, küldözgeti a neten talált hirdetések linkjeit. Szép Doxa zsebórát látott már a családban, talán onnan a rajongás. Karórában ez a stílus és korszak a mániája - szóval, ez nem az én választásom :) Egyébként nekem is tetszik ez a letisztult, sallang mentes formavilág.

Smíró Creative Commons License 2017.12.01 0 0 164005

Nem tudtam, hogy közben pont Te is írsz. Nekem tovább tartott, mert nehezen nyílt ki Jaager, bocs a példálózásért:)

Előzmény: APT (164003)
Smíró Creative Commons License 2017.12.01 0 1 164004

Az biztos, hogy eredeti. Sajnos nem nagy érték. Ha pontos legalább, lesz öröme benne és talán elindítja azon az úton, aminek a derekán akár APT tagtárshoz hasonló gyűjteménnyel fog majd rendelkezni.

 

De egy kiskamasz biztos ennek örülne és nem egy "okos" órának, amilyen mindenkinek van? Ha visszagondolok 50 évvel ezelőttre, amikor már kezdett tudatosulni bennem, hogy mi van a csuklómon, már nem feltétlen felelt meg a Poljot:( , amit a szüleim anno megengedhettek maguknak.

 

Azután a jóval értékesebb automata, dupla naptáras Doxa is a fiókba került a ma már gagyinak számító, digitális, majd 7 zenét is tudó quartz miatt, mert mindenki olyat hordott. Ugye érted? Ma már csak a Doxa van meg:) 

 

De egy kisgyerek lelki világa nem biztos, hogy találkozik a Te vágyaddal - ha neked esetleg ez az óra emlék. Félre értés ne essék, nem bántom, nem húzom le, mert szép óra -, de én 58 éves vagyok. Csak a "kiskamasz" karácsonyi "meglepetéséért" aggódom, ha már feltetted a kérdést. Nekem is okozott anyám olyan "meglepetést", ami után a karácsonyfa alatt olyan arcot vághattam, mint a bácsika a 6-os villamos alatt, amelyik levágta a két lábát. Szóval nem volt annyira őszinte a mosolyom. Add ajándékba nekem, majd fülig szalad a szám.)  

Előzmény: sotolon (164002)
APT Creative Commons License 2017.12.01 0 1 164003

Eredeti, már a "Synchron" korszakból, valamikor az 1970-es évek lehet, a szerkezetet a tok kinyitása nélkül nem lehet meghatározni (többfélét is használtak). Nem túl ritka, nem is túlzottan értékes, de nem rossz óra, korrekt állapotban (ez annak tűnik) 10-20 ezres érték lehet.

Viszont, ha az előélete nem ismert, teljes szerviz nélkül napi használatba nem célszerű venni (pont úgy, ahogy egy nem ismert előéletű használt autót sem), vagy elmegy pár évet, és utána már akár komoly gondok is lehetnek... 

 

És ebben a kategóriában a tisztességesen elvégzett, korrekt szerviz - az egy árban van az órával, erre érdemes felkészülni - ráadásul 5-8 évente ismétlendő. De ez minden mechanikus órára igaz, egy fillérekért vett oroszra is.

Előzmény: sotolon (164002)
sotolon Creative Commons License 2017.12.01 -1 0 164002

Sziasztok,

 

erről az óráról tudnátok bármit mondani? Eredetiség, szerkezet, típus, kor, érték, stb. Amatőrként minden információért hálás lennék. Karácsonyi ajándék lenne egy lelkes kiskamasznak, nem szeretnék csalódást :) Köszönöm.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.30 0 0 164001

http://www.babosszalon.hu/termekek/MEISTER-SINGER/MEISTER-SINGER-NEO-FERFI-NE903N

Nekem ez pl. nagyon bejön és ennél egyszerűbb designt nehéz elképzelni. És a haveroknak azt is mondhatod, hogy vérnyomásmérő :-)

Előzmény: Ember a Holdon (163985)
harpi3 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 164000

Szia nagyon jó hozzászólás volt,nekem is sokat segítettél!!!! Én a Ronda 515 óra szerkezetekben gondolkoztam!Látom ez egy másik kategória ,de azért kíváncsi lennék a hozzáértők véleményére hogy megvehető,vagy ez már nem megbízható kategória?!

Előzmény: APT (163992)
lolia Creative Commons License 2017.11.28 0 0 163999

Sziasztok!

Egy ilyen Roamer Vidarhoz keresek másodperc mutatót, pont mint amilyen a képen is látható. Valaki tud segíteni?

Segítségetek előre is köszönöm!

nickback38 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 163998

Most hogy így mondod, tényleg benéztem...

Előzmény: APT (163990)
H_G Creative Commons License 2017.11.27 0 0 163997
Előzmény: tszilard (163996)
tszilard Creative Commons License 2017.11.27 0 0 163996

Sziasztok,

 

Egy 60-as évekbeli hasonló Omegához keresnék ilyen 18mm-es fémszíjat, ha esetleg valaki tudna forrást hozzá megköszönném.

 

 

phranxinatra Creative Commons License 2017.11.25 0 0 163995

A 3135-nél is -2/+2 van megadva, meg mindegyiknél, amire rá van írva, hogy superlative chronometer. 

Előzmény: nickback38 (163982)
geriud10 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 163994

Sziasztok!

 

A Davosa órákról milyen véleményeitek / tapasztalataitok vannak?

adamocska1 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 163993

Ez egy okos, jól felépített hozzászólás volt! Frappáns csattanóval;-D

Előzmény: APT (163992)
APT Creative Commons License 2017.11.24 0 0 163992

Az óra - luxusipar, és itt az ár és a minőség nagyon elvétve mutat szoros korrelációt. Kerülhet egy felkapottabb névvel egy óra a többszörösébe is, mint egy egyébként műszakilag akár nála jobb minőségű, de "no-name", (még) nem befutott név alatti.

A Jacques Lemansok jellemzően jó vételek szoktak lenni, és sajnos semmiféle "susmus" sincs abban, ha egy valóban ETA7750-es óra 7-800 dollár körüli összegért már elérhető - ennek a szerkezetnek  a gyári ára nagyobb tételben 200 dollár körüli, új werket, garanciával, gyári kapszulában kapsz egyedileg is 3-350 dollár körül elég sok forrásból.

A 2824 és a 2892A2 között a valós hétköznapi használatban nem nagyon van komoly különbség - a 2892 laposabb, viszont a 2824 meg robusztusabb valamivel, kevésbé érzékeny, azonos minőségi kivitelben ugyanakkor a pontosságuk nagyjából ugyanolyan, mellesleg ugyanolyan "lusta" a felhúzása is mindkettőnek (keveset mozgó tulajdonosnál bizony rá kell húzogatni, vagy megállogatnak), a 7750 látványosan jobban húz, hasonló pontosságú, de - lévén stopper is - jóval nagyobb, testesebb szerkezet, így a vele készülő órák is jellemzően nagyobbak.

 

Egyébként pedig döntsd el, mennyi pénzt nem sajnálsz rá, és ezután a többi szemponttal nem is foglalkozva válaszd azt, amelyik neked tetszik. Úgyis magadnak veszed, nem másnak. :-)))

Előzmény: Ember a Holdon (163985)
APT Creative Commons License 2017.11.24 0 0 163991

Ez egy Rotary Chronospeed, Breitling Montbrillant epigon a cégtől - és igazándiból a cég termelésének a leges-legalját képviseli, azt hiszem abba is hagyták ezek gyártását. Kínai szerkezetű, tulajdonképpen eredetileg kínai Breitling hamisítványként gyártott órák - más címkével (Parnisként is láttam), és a legalacsonyabb utolsó ÚJ ár, amit az Ebayon láttam rá, az 84 dollár volt, vagyis újonnan is kevesebbe került, mint amit most kérnek érte...

Én a helyedben nem foglalkoznék vele - ez nem egy komoly óra. Nem egy kiemelkedő kivitel, igen szimpla minőség, 5 ezerért remek vétel lenne...

Előzmény: Pilot25 (163988)
APT Creative Commons License 2017.11.24 0 0 163990

Nem voltál elég figyelmes, én nem általában a "Seikokról", hanem a "Seiko 5-ösökről" beszéltem.

Azok sosem voltak pontosság-bajnokok, nem is annak készültek. És a maiak azért szerintem már nem is olyan tartós és minőségi darabok, mint a 60/70-es évek modelljei - de már messze nem is kerülnek annyiba, és azért ezek is jó kis órák.

 

A GS-ek pontossága meg minősége pedig mindig is Rolex-kategória volt, de az volt az áruk is...

Előzmény: nickback38 (163982)
adamocska1 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 163989

Ne feledd el, hogy talán a Seikót kivéve, olcsó húsnak híg a leve nevü közmondás mindig érvényes marad!

Előzmény: Ember a Holdon (163986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!