Keresés

Részletes keresés

lev1 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9076

Bizony-bizony, Demszky nyúlcipőt vett.

(A történet fényképekkel fönn van a honlapunkon.)

 

9.20-ra volt kiírva a Polgármesteri Hivatalban a hivatalos fogadás, de a tömeg láttán, hallatán törölték a programot. 3/4 12-ig ácsorogtunk vagy 150-en, vártuk, hátha megköszönhetjük neki, amit az elmúlt 16 évben Rákosmentéért tett. Lett volna néhány javaslatunk a jövőt illetően is. Nem élt a lehetőséggel.

Elkerült minket, meg alapvetően az itt élő embereket, mikrobuszból tekintette meg a tájat.

Pedig többen javasolták, hogy egy Trabanttal kéne a Cinkotain, meg a Liget soron föl-alá utaztatni...

 

De azért mi csak utolértük a Szabadság sugárúton lévő söröző, étteremnél. Beszélgettem vele néhány percet, azt ígérte, 2006-tól soha nem látott mértékű fejlesztések következnek XVII. kerületben...

Kérdeztem: hát az elmúlt 16 év?  Na erre kitérő választ adott.

Felvetettem azt is, hogy lehet az, hogy Budapest 2013-ig hatályos középtávú fejlesztési terve, a Podmaniczky-program nem tartalmaz egyetlen XVII. kerületi projektet.  Válasz: Hát igen, ez tulajdonképpen így van, de majd 2013 után... 

 

Kapott tőlünk egy szép rózsaszínű szalaggal átkötött alufelnit, amit egy kerületi kátyú intézett el.

Átadtam neki egy fotóalbumot, amely Budapest "új utakon" 2006 címmel a tragikus helyzetben lévő kátyús kerületi utakat mutatja be.  A elején egy csodálatos fotó, ahol egy plakát hirdeti, még 2004-ből: "Demszky a budapestieket képviseli Európában is", alatta pedig egy óriási akna...a kép Rákoshegyen készült.

 

Egy távcsővet hoztunk még, amelynek segítségével - reményeink szerint - végre elláthatna idáig Demszky Gábor.

Sajnos csak a fotóalbumot fogadta el...

 

Bementünk volna mi is az étterembe, ahol egy sajtóbeszélgetés, majd egy ebéd kezdődött. Itt Demszky mellett megjelentek a helyi baloldal prominens alakjai, MSZP-SZDSZ-FPSZ képviselők (Alexa, Hoffmann, Péczely, Barna, Marschalkóné etc.).

 

A Fidesz önkormányzati képviselőjét és a Helyi Téma újságíróját viszont nem engedték be, az önkormányzat sajtósa megálljt parancsolt, mondván ez egy zártkörű program.

 

Valahol elképesztő, hogy ez megtörténhet 16 évvel a rendszerváltoztatás után. Ellenzéki kerületi képviselőt és egy helyi újságírót kizárnak egy önkormányzati rendezvényről, amely a kerület jövőjét érinti.

Amelyet ráadásul közpénzből finanszíroztak. A Hír tv stábjával együtt "további jó étvágyat" kívántunk a kormánypárti képviselőknek és eljöttünk.

Előzmény: Kevin (9052)
japex Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9075

Egyiket már ismerem, aki a másik felét veszi meg az ikerháznak, fiatal orvos pár, nem hiszem, hogy boxmeccs legyen minden este ;)

A másik oldalamon valami kisgyermekes család, az már nem biztos, hogy maga a nirvána, de legalább éjszaka biztos csen lesz.

Előzmény: Törölt nick (9073)
japex Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9074
Na igen, tehát nem olyan reménytelen:)
Előzmény: Zetke (9072)
Zetke Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9072

A válaszfalat még mindig könnyebb hangszigetelni, mint a födémet, mert azt szinte lehetetlen :)

 

Előzmény: japex (9071)
japex Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9071

Ez tény, de kétlem, hogy rosszabb lenne a panelnél, amiben eddig laktunk és fölöttem még hajnali 2-kor is masírozott néha valaki, még azt is hallottam, ha kinyitották az ágyat...A lenti kiskocsmáról és a temérdek kutyaszarról nem is beszélve.

 Most már csak oldalról jöhet zaj, fentről és lentről nem. Ez már egy pozitív előrelépés ;)

Előzmény: cucu (9070)
cucu Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9070
Nézd, ez azon múlik, kinek mire van igénye, ki mennyire bírja elviselni az azzal járó életformát. Egy idő után a nagy csend is zavaró tud lenni.
Előzmény: japex (9068)
Zetke Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9069

Na, ezzel a hozzászólásoddal teljesen egyetértek (saját tapasztalat alapján)!!!

Hmm ki hitte volna....

Látod, ha a jószándék vezérel...

Előzmény: cucu (9066)
japex Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9068

"Csak hallkan jegyzem meg, -merő jószándékból- hogy ha nyugalmat akarsz, akkor felejtsd el az ikerházat meg a sorházat."

 

Ezek szerint én jól belenyúltam, mert én egy sorház ikerházát vettem meg :((

Egyetlen reménységem, hogy kulturált szomszédokkal nem lesz szenvedés az életem.

Előzmény: cucu (9066)
japex Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9067
Köszi, ennek örülök!
Előzmény: gmagdi (9062)
cucu Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9066

Csak hallkan jegyzem meg, -merő jószándékból- hogy ha nyugalmat akarsz, akkor felejtsd el az ikerházat meg a sorházat.

 

Néhány lehetséges verziót megemlítek érdemi sorrendben:

 

1.) Építkezzél, de elötte alaposan gondold át az elrendezést

 

2.) Vegyél egy régebbi, de jó állapotú házat, aminek rendbe tételére valamint kisebb átalakítására is maradjon pénzed és azt rögtön végezd is el!

 

3.) Vegyél egy régebbi, de jó állapotú házat, amit szép lassan átalakítasz a kedved szerint. (Végszükségben elfogadható nmegoldás)

 

A környéket ne csak mindig egy időpontban nézdd meg, hanem több napszakban, mindenre kiterjedően. Engem például ...vára nem érdekel a gyógyszertár meg a közért közelsége. Sokkal fontosabbnak tartom, hogy szívesen menjen az ember haza munka után, hogy jó legyen a lakosság összetétele, ne legyenek különböző zug-vállalkozások a környezetedben, mert azok megkeserítik a hétköznapokat. (Állandó jövés-menés, jelentős autóforgalom, fölösleges hangoskodások, meg ami még ezzel jár.) Az összetétel alatt értem, hogy ne legyenek kirívó foglalkozású emberek, mert abból mindig csak surlódás van. Nem véletlen, hogy azelött foglalkozás alapján épültek kolóniák. Ha van egy eltérő, az elöbb-utóbb gondot fog okozni.

üdv

Előzmény: DegeneraBocsinka (9055)
gmagdi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9064
Neked is tudom ajánlani a Srtázsahegyet. Pesti útról a Vécsey Ferenc utcára kanyarodsz és mész koppanásig, itt  kezdődnek az új házak, majdnem a vasúri sinekig. Ja és van egy jó pár építési telek is.
Előzmény: DegeneraBocsinka (9055)
gmagdi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9063

Mi is nézelődtünk az Emlék u. felé, mielőtt megvettük a jelenlegi sorházi lakásunkat és pont esőzés után voltunk, hát ott akkora sártenger volt, hogy csak na(földút). Tudom ajánlani Neked a Strázsahegyet, a kivitelezőnk sorra húzza fel itt az 5 lakásos sorházakat és nagy része már az alapozásnál elkel. Jó minőségben épít és aránylag barátságosak az árai.

 

Előzmény: joe1972 (9034)
gmagdi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9062

japex!

Mi októberben költöztünk a Strázsahegyi dűlőre (tőletek 3 utcával közelebb a repcsikhez)és most már mondhatom, hogy egyáltalán nem zavaró a reptér, a hangját nem nagyon halljuk, viszont gyönyörködünk a felszálló gépekben.

Előzmény: japex (9013)
Abraka Dabra Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9061
akkor a Zrínyi meg lesz, de a Pesti út tesco-elág között az nincs tervben.
Előzmény: RodrigeZZ (9060)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9060

No, akkor mégegyszer csicsa nélkül:

május 30-ig
XVII. ker. Cinkotai út (Rákosligeti határút - Gyöngytyúk utca)
XVII. ker. Gyöngytyúk utca (Cinkotai utca - Liszt Ferenc utca)
XVII. ker. Pesti út (Zrínyi utca - Budapest határ) közmű is
október 30-ig
XVII. ker. Bártfai utca (Szent Imre herceg u. - Diadal u.) közmű is
XVII. ker. Ferihegyi út (Szabadság u. – Melczer u.)
XVII. ker. Táncsics M. út (Szabadság u. – Széchenyi u.)
XVII. ker. XVIII. utca (Ferihegyi út – Ároktő út)
XVII. ker. Zrínyi utca (Pesti út – Rózsaszál u.) közmű is
XVII. ker. Aranylúd utca (Lázár utca – Flamingó utca)  közmű is

Előzmény: Abraka Dabra (9058)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9059

május 30-ig

Előzmény: Abraka Dabra (9058)
Abraka Dabra Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9058
Hát az elég szutyok állapotban volt már. Meg a Zrínyi a kucorgótól Ecser felé a dombtetőig is megérdemelné már. (A dombtetőtől már fel van újítva.)
És hát azt hiszem senki nem tiltakozna, ha a Pesti út elág-tesco szakaszát felújítanák, különösen a külső sáv katasztrófa.
Előzmény: RodrigeZZ (9057)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9057

Elkezdték a Pesti út felújítását a Kucorgó tér és a városhatár között. Eddig odáig jutottak, hogy az aszfaltot felmarták. Hát, isten bizony jobb, mint volt, bár kicsit jobban kell figyelni a csatornafedeleket. Eddig mélyebben voltak, most magasabban. Van olyan is ami most jó!!

 

R.

Előzmény: Abraka Dabra (9050)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9056

Segítenél abban, hogy ezek a szárazhegyi sorházak melyik utcában találhatók?

 

A "Szárazhegy" utcában :-)  Valamint a Szigetcsép utcában. Kucorgótól kifelé a pesti úttal párhuzamos 2 utca.

 

Most nézem a térképen, hgy nem is Száraz-hegy van itten, hanem ARANY!!!-hegy. No, azért ez nem semmi;-))

R.

 

Előzmény: DegeneraBocsinka (9055)
DegeneraBocsinka Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9055

Üdv!

 

Mostanában szeretnénk elköltözni a Kiss utcai lakótelepről, és családiházat, sorházat, ikerházat keresünk. A Helikoptert megnéztük, de vannak kétségeink, így másot nézelődünk is tovább.

 

Segítenél abban, hogy ezek a szárazhegyi sorházak melyik utcában találhatók?

 

Előre is köszi! :)

Előzmény: RodrigeZZ (9045)
japex Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9054

bocs, átadták

Előzmény: japex (9053)
japex Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9053

Teccett az a rózsaszin szalaggal átkötött alufelni, amivel várták és amiből egy darab ki volt tőrve :))

Átadtál neki, de nem fogadta el. Nagyon nagyvonalú volt.

Ja és persze nem adta le csak a hírtv...

Előzmény: Kevin (9052)
Kevin Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9052
Hallom, hogy ma maga a nagy Demszky jart keruletunkben.
De a tuntetok elol elmenekulven az utolso pillanatban megvaltoztatta a kampany utvonalat.
Abraka Dabra Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9051
döntöt=döntőt
Előzmény: Abraka Dabra (9050)
Abraka Dabra Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9050
Ma volt szerencsém átjönni a Keresztúri úti felüljárón kocsival, semmi különös, évek óta ilyen, 1-2 centit süllyed minden évben.
cucu lefújhatod a riadót, nem lesz tömegszerencsétlenség a felüljárón, pedig mecsoda cikk lett volna a Blikkben, cucu nyilatkozata aki már jó régen megmondta, hogy le fog szakadni a felüljáró, de őt senki nem vette komolyan:PPP

sokkal izgalmasabb szvsz az, hogy ki hány kátyút nem tud kikerülni a Keresztúri X. kerületi részén.:) A legügyesebbek között széthasadt gumikat sorsoulnk ki, a döntöt egész napos esőzés idején rendezzük:))
BoGar Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9049
A felüljáró már a X. kerülethez tartozik, nem?
Előzmény: Törölt nick (9028)
BoGar Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9048
Bocs, de kb 1-2 éve egy kisebbségi család nyalta fel a padlót a buszon, maikor átjött, tehát régóta ilyen.

A 7es nem újították fel a felüljárót, mivel annyira rossz állapotban van, hogy nem lehet. Újat csinálnak és a MÁV kérésére még nagyobb is lesz.
Előzmény: cucu (9026)
bljudit Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9047
Köszke!
Előzmény: Fürtöske (9035)
cucu Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9046

A Helikopter úton jó lesz vigyázzni, mert a lakóparkból az autók kihordták a sarat és vagy 150 méteren keresztül nyálkás, csúszós az út.

 

RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.08 0 0 9045

Helikoptert jó régóta hirdetik, még regisztrálni is lehetett hírlevélre, ha jól emléxem. Én is jártam arra, de nagyon sokáig nem történt semmi, aztán megtaláltuk szárazhegyet. Nem bántam meg.

Mondjuk szerintem aki társasházból azért megyen lakóparkba, mert a szomszédok... az öngólt lő. Van egy kolléganőm, akinek ugyan ezt mondtam 4-5 éve, nem hitte, ma  már tudja, és menekülne elfelé. Ugyan azok a gondok. ki mossa a kukát, ki tette tönkre a villanykaput, ki szemetel, építsünk-e játszóteret 5M forintért, autómosás közösvizzel stb.

 

R.

 

 

Előzmény: Zetke (9044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!