Keresés

Részletes keresés

Réka Koma Creative Commons License 2001.01.03 0 0 304
Bumfolttal nem az volt, hogy mikor már bennjártak a tárgyaláson, a Dumbledore kihúzta Harryt az emlékből? Spec nekem ez a Bumfolt sosem tetszett. Nem volt annyira kidolgozva a karakter, hogy érdekessé vált volna.

más: én a HOgwarts Történetét olvasnám el, mert akkor legalább Hermione mellett még egy ember elolvasta volna...hihi

Előzmény: mf2hd (303)
mf2hd Creative Commons License 2001.01.03 0 0 303
Hello, nincs meg valakinek a 2. kijavitott angol konyv? Ha megvan legyszi ird le a linket. De szerintem nem ebbe kene ezt megtargyalni ez a topic eredetileg a reszleteket dumalja meg ilyen ugyben menjuk pl. at a sima Harry Potter topicba(annak mar ugyis semmi koze a HP-hez).Megprobalom feldobni egy kicsit egyszer azt kerdeztem:Nektek Bumfolt nem gyanus? Hiszen mint tudjuk a targyalasat azert nem tartottak meg rendesen mert hires kviddics jatekos volt. Erre nem erkezett valasz nincs velemenyetek v. egyszeruen csak elkerulte a fuleteket?
Feanor Creative Commons License 2001.01.03 0 0 302
Csak nem végigolvastad mindkét nyelven mind a négyet?!
Előzmény: Josephus Lupus (301)
Josephus Lupus Creative Commons License 2001.01.03 0 0 301
hmm.
Én csak annyit tudok mondani: angolul azért mégiscsak jobb... Sajnos a fordító nem vette át egészen jól az író hangulat- és kifejezésvilágát. Javaslom, hogy így vagy úgy, de aki teheti, essen neki angolul is.
hoppaaa Creative Commons License 2001.01.03 0 0 300
Ezeket is Rowling írja, valószínű ezért csúszik a könyv.
Előzmény: Feanor (298)
hoppaaa Creative Commons License 2001.01.03 0 0 299
Sajnos csak 2002 elejére ígérik angolul. :o(
A filmet pedig novemberre.
Előzmény: yuci (296)
Feanor Creative Commons License 2001.01.02 0 0 298
Na most ezeket ki is írja majd meg? Rowling vagy valami fan? És mikorra várható?
Előzmény: Rastaman (297)
Rastaman Creative Commons License 2001.01.02 0 0 297
En speciel azert kivacsni vagyok a Kviddics Tortenete c. mure is!
a masik, az a varazslenyes annyira nem izgat, de a Kviddics tortenete jopofa lehet!

Rastaman

yuci Creative Commons License 2001.01.02 0 0 296
Az ötödik rész 2002 tavaszán várható magyarul, angolul 2001 novemberére.
Hát igen, ez hátborzongató volt, meg kéne hallgatni a 9-12 éves korosztályt, hogy mit szólnak hozzá.
Előzmény: Réka Koma (294)
rgranc Creative Commons License 2001.01.02 0 0 295
Szia Réka Koma!

Egyetértek abban, hogy a "letöltögető rajongó is rajongó", nekem sincs meg angolul könyvben HP, csak fájlban, ezt magam is bevallom. Nem álszenteskedni akartam, csak a hozzászólás olyan volt, hogy ezt hozzá kellett fűznöm, bár magam is éreztem, hogy félreérthető lehet...

Előzmény: Réka Koma (294)
Réka Koma Creative Commons License 2001.01.02 0 1 294
Sziasztok!

Én is végigrágtam magam egymásután ezeken a csodákon, igazán jól éreztem magam közben. Viszont tiszta horror! most tekintsünk el attól, hogy gyerekkönyv így vagy úgy, de ez a negyedik rész teljesen túltesz az előző hármon is borzongatásban. Nem is Voldemort visszatérésének borzalmassága, hanem a kegyetlen átkok, a gyiklosságok (Cedric), de leginkább a Wormtail szenvedése, amikor levágja a karját és nem növeszti vissza még a Mester... jaj, de rosszul esett! Meg a tárgyalások, a Dementor csókja...Azóta, ha elgondolkozom ezeken, és a többi könyvben történt borzalmakon, tisztára kiver a hideg! És ez már csak rosszabb lesz? hiszen egyre több izgalmat, és borzongást kell tálalnia az írónőnek?

jaj!

más: mikor is várható az Ötödik rész?

más: A letöltögető rajongó is rajongó, csak csóró rajongó! meg internetbuzi rajongó! nekem is Hóborc küldte el mailben a könyveket angolul, mert nem tudom kifizetni a 4X5000 ft-ot érte. Ettől még nem vagyok kisebb rajongója a műnek, esetleg nem rajtam gazdagodik meg a kiadó... hanem azokon, akiknek ez dollárban nem kiadás.

hoppaaa Creative Commons License 2000.12.31 0 0 293
rgranc:
Köszönöm :o)
Rastaman:
Bocsánat :o(

Csak nagyon megörültem neki, és nem voltam formában....

rgranc Creative Commons License 2000.12.31 0 0 292
nem tudom mit kell ezen az angol kiadásokon izélni... Nekem megvan mind a négy Harry Potter angolul, és tök ingyen. Letöltöttem egy külföldi honlapról, és kinyomtattam(persze nem az egészet, de innen tudtam meg, miről szól a negyedik könyv). Szóval akinek kell, annak elküldöm. Persze, ha igazi fan-ek vagytok, akkor már rég megvan
skeach1 ne haragudj, de nem tudom megállni:
tehát az "igazi fan" nem izél a könyv megvásárlásával, inkább letölti a netről tök ingyen, hogy ne rajta gazdagodjon már meg a kiadó meg az a Rowling vagy ki a csuda. Ez az "igazi fan"?

Bocs, tényleg nem személyeskedni akarok, csak kikívánkozott a megjegyzésed olvasva.

Előzmény: skeach1 (277)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.30 0 0 291
wand az palca???
jééé!
koszi

Rastaman

Előzmény: rgranc (290)
rgranc Creative Commons License 2000.12.30 0 0 290
He was screaming so loudly that he never heard the words the thing in the chair spoke, as it raised a wand
"...ordítani kezdett, de olyan hangosan, hogy nem is hallotta, mit mond a székben ülő alak, miközben felemeli a kezében tartott pálcát."

Azaz Voldemort mégis maga fogta a pálcát. A kérdés eredetileg arra vonatkozott, ki ölte meg Diggoryt.

Rastaman Creative Commons License 2000.12.30 0 0 289
Akkor meg kevesebb ertem!
:))
magyarazza mar meg vki!

Rastaman

Előzmény: Feanor (288)
Feanor Creative Commons License 2000.12.30 0 0 288
...ami eredendően az én kérdésem... (khm... khm...)
Előzmény: Rastaman (287)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.30 0 0 287
mi van???
az angolt se ertem teljesen, meg azt se, h ez miben valasz Mary kerdesere...

Rastaman

Előzmény: hoppaaa (286)
hoppaaa Creative Commons License 2000.12.30 0 0 286
Tegnap éjjel találtam egy mondatot a 4-esben, imígyen:
He was screaming so loudly that he never heard the words the thing in the chair spoke, as it raised a wand.
(The Riddle House, utolsó bekezdés)
Ez asszem megmagyarázza valamelyest. :o)
Előzmény: Mary Lennox (251)
Feanor Creative Commons License 2000.12.30 0 0 285
Várd csak ki, majd magukhoz térnek az V. kötet elejére... :-(
Előzmény: bozilla (284)
bozilla Creative Commons License 2000.12.30 0 0 284
Amúgy, ha jól emlékszem, hazaérkezéskor a vonaton Potterék nem oldották fel a Malfoyékra küldött rontást. Azért azt elvártam volna a nemes szívű Harrytól.
'lla
Rastaman Creative Commons License 2000.12.30 0 0 283
Hat, o is csak egy haziasszony a sok kozul: szerte pletykalni, imadja a pletykakat, stb

Rastaman

Előzmény: bozilla (282)
bozilla Creative Commons License 2000.12.30 0 0 282
Igazad van Rastaman!
De hogy ez a Mrs Weasley így bedöljön egy mocskos firkásznak...
'lla
Előzmény: Rastaman (281)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.30 0 0 281
Azert kuldott kisebb tojast, mert olvasta azt a cikket a Reggeli Profetaban, miszerint Hermione gonosz, alnok, szamito, es miegyeb. Vagyis aszerint Hermione egy rossz ember. Azt nem tehette meg, h nem kuld tojast, megiscsak a fia baratja, csak hat igy adta tudtara, h nem ert ezzel a magatartassal egyet.
Vagy ha nem kuldott volna tojast, akkor kevesbbe serti meg Hermionet, es o bizony meg akarta serteni.
szoval mittomen!
:)

Udvozlunk a korunkben!
:))

Rastaman

Előzmény: bozilla (280)
bozilla Creative Commons License 2000.12.30 0 0 280
Sziasztok!
Végigolvastam a 4 kötetet és egyre jobban tetszett, ahogy előre haladtam.
Én úgy kb. 12 éves kortól ajánlanám jó szívvel.
Tulajdonképpen egy lényegtelen mozzanatot emlegetnék fel a 4. kötetből.
A mindig szivélyes Mrs Weasley egy alkalommal Harrynak és Ronnak 1-1
finom karamellával töltött tojást küld, ellenben Hermione-t egy kisebb
méretű tojással szomorítja el, és az ebből kialakuló - egyébként a könyvben
nem kibontott - hűvös viszony a két hölgy között csak akkor szűnik meg, amikor Harry biztosítja az asszonyt arról, hogy csakis baráti kapcsolat fűzi Hermione-hoz. Mire véljem ezt a momentumot? Mrs Weasley Ron-nak akarja Hermione-t? Akkor mért nem Harryt bünteti kisebb tojással? Vagy Mrs Weasley netán attól félt, hogy egy Harry/Hermione kapcsolat túlságosan elveszi Harry idejét/figyelmét a fontosabb dolgoktól mint pl. a próbatételek vagy a Ron/Harry barátság? Szerintetek hogy van ez?

Mindenki Voldemort pusztulását várja a 7. könyv végén. Dehát elpusztulhat
a Gonosz egyáltalán? Ez csak költői kérdés volt...

'lla

Rastaman Creative Commons License 2000.12.30 0 0 279
skeach: a Gyuruk Ura NAGYON jo, mas, mint a Harry Potter...nezz at a Frodo, Sam, Gandalf es a tobbiek c. topicba...

Feanor: reszletkerdes...szerintem nem ezzel kene foglalkozni
:)

angol kiadas: en igenis irigykedem azokra, akiknek megvan angolul a konyv. nincs ra 5-6000 Ft-om kotetenkent... vagy mit jelent a normalis bolti ar, orlando?

Rastaman

Feanor Creative Commons License 2000.12.30 0 0 278
Megint bajban vagyok a matekkal. :-(

A harmadik tanév elvileg 1993-94. A naptár szerint Csikócsőr tervezett kivégzésének napja, 1994. június 6-a hétfőre kellett volna hogy essen. Azonban a könyv szerint (a vizsgák leírásánál derül ki) június 6-a csütörtök volt.
Akkor most mi van? :-(

skeach1 Creative Commons License 2000.12.29 0 0 277
nem tudom mit kell ezen az angol kiadásokon izélni... Nekem megvan mind a négy Harry Potter angolul, és tök ingyen. Letöltöttem egy külföldi honlapról, és kinyomtattam(persze nem az egészet, de innen tudtam meg, miről szól a negyedik könyv). Szóval akinek kell, annak elküldöm. Persze, ha igazi fan-ek vagytok, akkor már rég megvan.

Gyűrűk Ura: Most kezdtem el olvasni, mert állítólag jó. Bár rokonaim eléggé sínylődtek alatta...
-------------------------

rgranc Creative Commons License 2000.12.29 0 0 276
Angolul? Ez az a könyvesház a Lehel térnél?
Előzmény: Törölt nick (275)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.29 0 0 275
Szerintem ballagj be a Váci úti könyvesházba és ott megtalálod a második, a harmadik és a negyedik kötetet bolti áron.
Előzmény: Rastaman (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!