Keresés

Részletes keresés

OBO Creative Commons License 2004.02.14 0 0 3954
Az ISU weboldalon meglehet tekinteni az idei hágai kongresszusra beadott szabálymodósitásokat.Figyelmesen elolvasva látható ebből,hogy az oroszok abszolut a CoP ellen vannak,ugynigy az ausztrálok.Ha a velük "szövetséges " tagországokat összeszámoljuk,akkor az uj pontozási rendszer nem megy át a kongresszuson,miután ehhez 2/3-os többség kell.Az ISU 2006-ra kiadott uj alapszabálya,pedig másolata a WSF 2003 márciusában közzétett alapszabályának,csak kihagyja belőle a zonális beosztást.Azt hiszem az uj pontozási remdszertől hálistennek bucsuzhatunk,és remálhetőleg az ISU mostani vezérkarától is 2006-ban.És akkor meg lesz a lehetőséh,hogy a korcsolyasportot 2 szövetség felügyelje,egyik a gyorskorcsolyát,másik a műkorcsolyát.
Előzmény: Thierry (3951)
pseudosugar Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3953
Köszi! Tényleg működik, csak jó lassan...

És most még egyszer gratula a képekhez, nagyon jók!!! :-)

Előzmény: Hatvani Szabolcs (3950)
AuntMimi Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3952
Köszi! Erről nem tudtam.
Előzmény: Thierry (3951)
Thierry Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3951
A 2002-es kyotói kongresszus fogadta el a szabálymódosítást, hogy a junior vb kivételével minden ISU bajnokságon és az olimpián is csak egy kötelezőt kell futni.
Előzmény: AuntMimi (3947)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3950
Attól még nyugodtan kattints rá az elsőre, és akkor jön minden.
Előzmény: pseudosugar (3948)
Rhini Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3949
Edvin:)) Csak sajna nagyon sokhelyen másképp írják:)) 15 féle névváltozattal találkoztam eddig..
Azért nem megy az átküldése, mert ezek a startlap adminisztrációs oldalán vannak már felrögzítve. Ha kész van, akkor lesz látható formátumban csak.
De talán a héten elkészülök vele, és akkor jövő péntektől élni fog az oldal. Lehet, inkább utána kérdezem majd:))
Edvin oldalát láttad? Ha igen, mi a véleményed?
Vb-re jön valaki Dortmundba?
Előzmény: krasna (3944)
pseudosugar Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3948
Gratula! Nagyon jó kép! Viszont én nem látom a többi képet! :-((( "Feldolgozás alatt" felirat van a képek helyén! Nem értem, hogy a többiek meg miért látják? Segítség!!!! :-)
Előzmény: Kattika (3925)
AuntMimi Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3947
Komolyan csak egy kötelezőt kell a felnőtteknek előadni? Ez mióta van így??
Előzmény: Thierry (3943)
g.judit Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3946
Igen. Nekem vannak történeteim, képeim, meg autogrammok. Ha vkit érdekel, szívesen leírom mail-ben, képet is küldök, csak legyen előbb beszkennelve, meg nem szeretnék pár képet a neten viszont látni, mert mit ne mondjak elég furi lett.
Előzmény: Rhini (3942)
__vd Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3945
"és a görtáncosoktól jön"
ez most az amire gondolok? görkorcsolya? :) van ilyen frankon??
Előzmény: Thierry (3943)
krasna Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3944
na most Edvin vagy Edwin? :-) nem mintha megijednek 150 sortol, de ahogy gondolod.
koszonom a kimerito valaszokat es definiciokat!
Előzmény: Rhini (3942)
Thierry Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3943
Négy kötelező táncot határoznak meg, minden szezon elején kihirdetik őket, és azt is, hogy az utána következőben melyek lesznek a kötelezők, de ezeket néha még megváltoztatják (ahogy ez idén is történt). Az idei négyes a Yankee polka, az Ausztria-keringő, a Ravensburger-keringő és az Éjfél-blues. A junioroknak mások vannak, de ezt fejből nem tudom. Minden versenyre más és más kell, általában kettő, de a senioroknak ezek közül csak egyet, junioroknak, ha jól emlékszem, kettőt kell lekorcsolyázniok (az Eb előtt is kisorsolták, hogy a kettő közül melyik legyen, és a csehek az Ausztria-keringőt húzták). A koreográfia mindig kötött, és elmondható, hogy az idők során egyre nehezebb táncokat fogadtak el kötelezőnek. Hat zene tartozik mindegyikhez, amelyek közül a hatodikat a bemelegítés során játsszák, a további ötöt pedig sorban a kettősöknek. A vb-n a Ravensburger és az Éjfél-blues közül választanak majd (az utóbbit egyébként még sosem táncolták vb-n, mert csak tavaly lett kötelező, és a görtáncosoktól jön!).
A szabadtánc senioroknak négy, junioroknak három perces, de már évek óta meg akarják változtatni, csak sose sikerül elég támogatót szerezni az ötlethez... Talán idén?
Rhini Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3942
Nagyon nehéz lenne átküldeni, mi van eddig Plushenko-ról, mert jóval 150 felett járok. Inkabb nagyobb oldakról vannak képek, cikkek... De a legtöbbször egy-egy igazán jó kép, cikk olyan helyeken van, amik nincsenek regisztrálva.
Szóval ha pakoltok fel EB-s képeket, akkor nagyon örülnék, ha felrakhatnám az oldalra. :))
Ha valakit érdekel, már vannak fent érdekes linkek Plushiról, Lambielr?l a már meglév? edvinmarton.lap.hu oldalon. Tényleg.. Ha valaki megnézi, épít? kritikákat kérhetek?
Vannak történeteitek az EB-r?l, találkozások kedvenceitekkel, autogramok, fényképek történetei?

Előzmény: krasna (3930)
Felicitász Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3941
Az original dance a párosban nem jelent semmit, csak a jégtáncban :-)
Jégtánc:
1. a kötelezok (idén ez az Ausztria-keringo) Mindenki megkapja az évad elején a zenét és egy körülbelüli koreográfia-követelményt. Elméletileg ezután mindenki ugyanazt csinálja, gyakorlatilag mindenki a technikai tudásától függoen kihoz belole amennyit csak tud. A zsuri meg összehasonlítja, hogy ki mit tud. Mivel ugyanaz a zene és a kötelezo koreográfia elemek, ezért lehet arra figyelni, hogy tényleg ki hogy tud korcsolyázni.

2. original (idén egy rock-and-roll, blues, swing mix) Mindenki megkapja a mufajt és a választható zenére vonatkozó követelményeket. Aztán hajrá. Vannak koreográfia követelmények, de azon belül mindeni imrózhat és kivitelezheti az eredeti (original) ötleteit.

3. kur Mindenki azt csinál, amit akar, csak az elemsor van meghatározva, pl. kör alakban kivitelezett lépéssor, aztán hogy oda mit teszel bele, az rajtad múlik.

Ebbol a háromból áll össze a jégtánc verseny.

F.

AuntMimi Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3940
Igen, a VB-n is ezek lesznek, szezononként változik. Persze időről időre viszatérnek ugyanazok a stílusok, hiszen a számuk véges.

A jégtánc és a páros műkorcsolya közötti különbség egészen röviden annyi, hogy a páros műkorcsolya tulajdonképpen ugyanaz, mint az egyéni, csak ketten vannak a jégen - ennek megfelelően egyéni ugrásokat, forgásokat és lépéssorokat hajtanak végre egymás mellett, egyszerre, és emellett közös elemeket is - ilyenek a dobott ugrások, az emelések vagy a közös forgások. A versenyeken van ugyanúgy egy rövidprogram és egy szabadprogram, mint az egyéni műkori estében. Sajnos Magyarországon ilyen versenyeket nem rendeznek, mert egyáltalán nincsenek magyar páros versenyzők (ezért is volt most nekem olyan nagy élmény látni a gálán a párosokat).

A jégtánc egészen más elemekre épül - itt a partnerek nemigen távolodhatnak el egymástól, az egyenes lépéssor(ok)tól eltekintve gyakorlatilag mindig valamilyen (meghatározott) tartásban korcsolyáznak, nem engedik el egymást. A versenyeken be kell mutatniuk két kötelező táncot - minden szezonra négyet írnak elő, és a versenyekre ebből kettőt sorsolnak ki. Ezeknek kötött a zenéjük, teljesen kötöttek a lépések, a meghatározott pályarajzot pontosan követni kell - csak egy rövid bevezető ill. befejező rész az, ahol a pár egyéni koreográfiát adhat elő. A táncok egyenként kb. két percesek - az van meghatározva, hogy hány (ált. kettő) kört kell lefutni. Ezt követően kerül sor az original programra, amiről már volt szó, végül a szabadprogramra. A kötelező elemek között - mind az original, mind a szabadprogramban - szerepelnek emelések (amelyek jóval kötöttebbek, mint a páros esetében - nem lehet olyan magasra emelni), közös forgások, egyenes lépéssor, körlépéssor stb. A táncban sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a lépésekre, illetve, ahogy említettem már, a pár sokkal inkább együtt korcsolyázik.

Előzmény: krasna (3938)
Kattika Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3939
Köszi.
Digitális géppel csináltam őket.
Előzmény: idared (3926)
krasna Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3938
koszi. nem tudtam, hogy mas teszta a jegtanc es a paros :-) mit kell meg errol tudni? a vb-re is ugyanezek a stilusok fognak iden vonatkozni?
Előzmény: AuntMimi (3934)
fodrika Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3937
jók lettek a fotóid, főleg a Plushenko-ról készültek!
Előzmény: Kattika (3925)
AuntMimi Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3936
Ja, igen. Köszi. Rémlett, mintha lett volna egy negyedik is, de nem jutott eszembe, hogy mi.
Előzmény: gitana19 (3935)
gitana19 Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3935
Boogie volt még, nem? "Swing combo" címen futott az original...
Előzmény: AuntMimi (3934)
AuntMimi Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3934
Jégtáncban, nem párosban (de biztosan erre gondoltál) ... az original programban a táncstílust írják elő, néhány megadott tánc közül kell kettőt kiválasztani, és azon a stíluson belül tulajdonképpen szabad programot előadni - kötelező elemek természetesen itt is vannak. Rövidebb időtartamű, mint a kűr, felnőtt kategóriában talán 3 és fél perc? Ebben nem vagyok egészen biztos. Idén a rock and roll, a swing és a blues közül kellett kettőt kiválasztani (szinte mindig egy lassút és egy gyorsat adnak elő a párok, de ha jól emlékszem, ez nem megkötés.)
Előzmény: krasna (3931)
gitana19 Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3933
Az én képeim ugyan nem olyan jók, mint Kattikáé, meg a Plushra meghalt az elem, de van pár érdekes kép, meg néhányat "megbuheráltam", ma felrakom a maradékot....
Előzmény: Rhini (3927)
kapcsie Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3932
szerintem is inkább a könnyeivel küszködött.....
Előzmény: __vd (3929)
krasna Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3931
az "original dance" a parosban mit jelent? az az, amikor foleg rockandrollszeruen ugralnak?
krasna Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3930
Hello, sajnos sajat fotom nincs, de ha gondolod, kuldd at e-mailben, milyen linkeket talaltal eddig (honlapokra), es ha tudok olyanrol, ami meg nincs meg, akkor megirom.
Előzmény: Rhini (3927)
__vd Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3929
En ugy lattam hogy mikor felallt a dobogora mar akkor nagyon meg volt hatodva, amikor meg elkezdodott a himnusz alig birta visszatartani a konnyeit. Szerintem nagyon aranyos volt :) Nem mutatja ki annyira az erzelmeit, de ettol meg ugyanolyan tiszteletre es szeretetremelto.

Biztos ennek is van vmi pszichologiai oka... Lehet ha lazabban, erzelmesebben allna hozza nem erne el ilyen sikereket. Van ilyen tipus, meg olyan... (gondolom. nem vagyok pszichologus)

Előzmény: Jaska (3928)
Jaska Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3928
Dehogyis értelek félre! amúgy örültem nagyon annak, amit írtál, mert próbáltam úgy megírni a cikket, hogy érezhető legyen belőle, mennyire boldog és felszabadult volt aznap... Ezek szerint sikerült :)
Ja, még valami. Nekem az Eb legfelemelőbb pillanatai a himnuszok voltak, például Brian még a himnusz elején mosolygott, olyan enyém-a-világ arckifejezéssel állt ott, aztán olyan drága volt, mire a himnusz végére ért, törölgette a könnyeit...
A magyar himnuszt hallgatni nekem mindig felemelő (talán, mert nem hallgathatom akármikor), de Julikánál kicsit hiányoltam azt a meghatottságot, szóval, az érzelmet... nem lett volna muszáj sírnia, de rajta az a frenetikus boldogság se látszott... Szerintem nem ártana neki, ha jobban kimutatná az érzelmeit - az örömét mindenképpen, Brianról példát vehet :P
Előzmény: AuntMimi (3921)
Rhini Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3927
Ha van valakinek meg kepe az EB-ről a neten, esetleg van benne kép Plushenko-ról, az megírja a linkjét, és hogy feltehetem-e a készülő plushenko.lap.hu-ra? És FANTASZTIKUS a kép, és a többi is, csak tegnap már nem tudtam elmondani a chaten, mert el kellett rohannom. Jöttök ma este is?
Nincs valakinek ismerőse Dortmundban, aki tudna nekünk segíteni a Vb ideje alatt szállásötletekkel? Thx..
idared Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3926
Nagyon szep az a kep, milyen geppel csinaltad? A tobbit meg nem tudtam megnezni, majd ma este, mar varom! :)
Előzmény: Kattika (3925)
Kattika Creative Commons License 2004.02.11 0 0 3925
Sziasztok!

Készítettem néhány képeket a műkori gáláról, itt van az egyik kedvencem, de belinkelem, hogy hol van a többi:)


És a többi:
Műkorcsolya Gála

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!