Keresés

Részletes keresés

caterina3 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8397
Szinte érzem az illatát!
Előzmény: vm.aniko (8395)
lush green foliage Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8396
sok saját képem van, csak nem a saját kertről. de azt hiszik, hogy azokat weboldalról rakom oda. pedig nem. :)
Előzmény: vm.aniko (8395)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8395

na látod,van itt saját kép:)

nekem a kedvenceim a rózsaszin virágok,főleg a rózsák:)

 

ezt a képet a férjem csinálta a törökszegfűről,természetesen nem idén:)
Előzmény: lush green foliage (8393)
caterina3 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8394
Nagyon szép! :-)
Előzmény: lush green foliage (8393)
lush green foliage Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8393

kiskerti rózsám...

 

 

vm.aniko Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8392

na,ha te mint "benfentes" is csak 2 képről tudsz akkor biztos nincs több:)van már konkrét hired a david austinos fajtákról?

azt mondtad,hogy igéretet kaptatok,hogy adnak szaporitóanyagot,ugyhogy nemsokára nálatok/szöregi áfész/ is kaphatóak lesznek.van már előrelépés az ügyben?nagyon várjuk,hogy melyik fajták lesznek a szerencsések!!

a pierrek nagyon szépen átteleltel ám!:)

most még a jövő hetet ússzuk meg és akkor már a célegyenesben vagyunk!:)

a floráliáról nem tudtam,hogy lesz.ez hol lesz?

beszéltél az elnökkel a rózsafesztiválról?készülünk ám hozzátok topiktalálkozó lesz szöregen a rózsabulin ha minden összejön!:)kéne egy jó idegenvezető,valaki "benfentesre gondoltam":))))))))

Előzmény: Rozsalovag (8391)
Rozsalovag Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8391
Valóban érdekes, de a Poulsen saját képtárában is csak kettő van, az amit megtaláltatok, meg az, ami a Dísznövény ÁFÉSZ honlapján is megtalálható a Graceful lapján! :-)

Remélem jól vagytok és ebben a szép időben már mindenki ki tudott menni a kertjébe, hogy kezdje a tavaszi rendrakást! Sajnos én még nem jutottam odáig, de ezen a hétvégén próbálkozom! A rózsatermesztők itt körülöttem már elültették a vadalanyokat, amiket a nyáron fognak beszemezni!

Készültök a Floráliára április végén! Beszélhetnénk egy közös látogatási napról!
Előzmény: vm.aniko (8387)
rika50 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8390
  igen ez az! remélem a valóságban is ilyen lesz, az ágyáshoz nagyon közel van a barna lábazat.
Előzmény: vm.aniko (8389)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8389
Előzmény: rika50 (8388)
rika50 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8388
  igen, úgy írták, hogy fehér, vagy majdnem fehér. a képen én inkább talán vajszínűnek tippeltem, semmiképp nem hófehér, amit remélek is!
Előzmény: vm.aniko (8387)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8387
érdekes,hogy a graceful ról csak 1 képet találtam a neten.fehér,igaz?
Előzmény: rika50 (8386)
rika50 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8386
  1Pierre de Ronsard, 1 Black Baccara és 20 tő Poulsen: teraszrózsa --Graceful
Előzmény: vm.aniko (8385)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8385
végül milyen fajta  lett a 22 darab?:)
Előzmény: rika50 (8384)
rika50 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8384
    De jó hogy mondod!! vártam, hátha értesítenek telefonon, mikor küldik, gondoltam ezért kértek tel.számot is. Holnap felhívom őket
Előzmény: vm.aniko (8383)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8383
én a te helyedben bizony odatelefonálnék,mert ők egyszerre postáznak mikor ki vannak szedve a vermelésből.tavaly is szinte mind egyszerre kaptuk meg őket március első hetében már ültettem.
Előzmény: rika50 (8382)
rika50 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8382
   szia! a legjobbkor írtad le , hogy mi a teendő a rózsákkal. Köszi!!  Én is most várom Szőregről, a megrendelt 22 tő rózsát. nem bánnám, ha kicsit később küldenék, mert a jövő hét nem valószínű hogy alkalmas lesz az ültetésre.
Előzmény: vm.aniko (8375)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8381
én a volldünger linz-t használom.zacskós 2 kg os kiszerelés,zöldségekről van kép az elején.nagyon gazdaságos egy 10 l es kannába kell belőle egy evőkanálnyi.
Előzmény: arizónai vérkullancs (8379)
arizónai vérkullancs Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8380

El is felejtettem válaszolni a kérdésedre: Budapesten lakom a XVI. ker-ben. Dombtetőn vagyunk és itt mindig van légmozgás. A viharos erejű szél sem ritka, ezért várni fogok a kiültetéssel 1-2 hetet, ahogy írtad. Nem szeretném, ha elfagynának szegény rózsák.

arizónai vérkullancs Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8379

Köszönöm szépen a segítséget. Ezek szerint fogok eljárni. A Volldüngerből melyiket használjam ? Ha jól láttam lehet kapni vagy 4 félét.

 

Ui: A Pierre-t természetesen futónak vettem.

 

Üdv

 

Péter

vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8378
közben megkaptam a másik leveled is ,köszi,nagyon szerencsés vagyok:)))
Előzmény: Brigi0621 (8376)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8377
brigi!nekem nem nyitja meg a mellékletet!
Előzmény: Brigi0621 (8376)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8376
... levelek mentek!!!! :DD
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8375

a pierre de ronsard gondolom tudod,hogy futó lesz:)mégpedig a legggyönyörűbb futó amit valaha is láttam.

keresek neked képet a gugliban.én 11 et ültettem belőle:))szintén szöregről vannak de még csak őszi ültetés,ugyhogy saját képem nincs a virágáról.

 

 

http://www.rendezvousjardin.com/images/blog/g/10000/2215.jpg

 

http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=4791&tab=10&l=2.4791.3&nr=38654

 

amiket vettél mind nagyon jó fajták és nagyon szépek!a leonardot is nagyon tudom ajánlani és tényleg csak dicsérni lehet.folymatosan virágzik és nem lesz magas.a virágai nagyon tartósak!

 

ha nem tudod kiültetni akkor mostmár ne ültesd ki a héren meg sajnos igen rossz idő várható.merre laktok?

http://www.met.hu/omsz.php?almenu_id=weather&pid=elorejelzes&pri=0&mpx=0&kps=1

ezen az oldalon keresd ki a hozzátok legközelebb eső települést és kattints a nevére.itt pár napra előre meg fogja mutatni,hogy nálatok milyen idő lesz.sajnos hozzánk még havazást is mond.

az a nagy gondom,hogy ebben a ronda időben az lenne a legjobb,ha fognaál egy nagy vödröt beletennéd a rózsákat és teleöntenéd kicsit benedvesitett homokkal.

igazából ez a vermelés kicsiben.igy nem áznak egy hétig a vizben de nemis fagynak meg a friss hajtások a jövő hét elején.aztán ha ezt meg tudod csinálni akkor be kellene tenni őket valahová ahol nincs fűtés de nemis fagy.garázs,melléképület,pince.egy két hetet is ki kell birnia igy homokban neki.csak ne legyen melegben!

 

nagyon nagyon remélem,hogy nem jön be amit jósolnak mert képzeld el,hozzánk még havazést is mond a jövő hét elejére!

naszóval ha majd ültetésre kerül a sor akkor a ronsardon kivül a többit visszavághatod olyan 4-5 rügyre.a legfelső rügy amit még meghagysz kifelé nézzen ,ne a bokor belseje felé.ezt minden vesszőn nézd meg,hogy ugy vágd le.ha nagyon preciz akarsz lenni akkor arra is gondot fordithatsz,hogy a metszlap ferde legyen és a fügy felőli oldalnál legyen magasabb,hogy mikor esik az eső akkor ne a rügyre follyon.

http://www.kertxviz.hu/images/rozsa2.jpg

még képet is találtam róla!!!:))

 

ültetés:

fontos,hogy akkora legyen a gödör,hogy az oltás helye a földbe kerüljön.a gyökereket ha tudod körben szétterited de ez nem fog menni,mert álltalában olyan erős vastag gyökérrel küldik,hogy lehetetlen más irányba rekerni,és végülis nemis kell.

félig temesd vissza  gödröt és ekkor önts bele egy fél vödör vizet.ne akkor öntsd bele amikor üres a gödör mert akkor a rózsa nem kap belőle semmit.temesd be teljesen a gödröt és  nyomkodd meg   a cipőddel a földet,hogy tömörödjön,ne legyen levegő a gyökerek között.ha jól csináltad a beiszapolást az egész föld mozogni fog ,mert ugye a gyökér körül tiszta viz a föld.most a tetejére is önts vizet és ha beszivta a föld akkor tegyél még földet a vesszőkre olyan 15 cm magasan.nem baj,ha takarja a vesszőket.ezt majd csak akkor kell lebontani,ha már biztos nem jön fagy.tápoldatot ne adj még neki.majd ha már tényleg tavasz lesz.

jó kis litániát irtam ide neked,ha van még valami akkor csak szólj!

AZTÁN MÁRCIUSBAN BE KELLENE SZEREZNED EGY KIS KÁLIUMTÚLSÚLYOS MŰTRÁGYÁT.PL VOLLDÜNGERT.az nagyon fontos a rózsának,meg minden virágos növénynek.mármint a kálium.

Előzmény: arizónai vérkullancs (8374)
arizónai vérkullancs Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8374

Szia !

 

Pierre de Ronsard, Papa Meilland, Charles de Gaulle, Black Baccara, Catherine Deneuve, Bolchoi, Philippe Noiret, Jubilé du Prince de Monaco, Leonardo da Vinci.

 

Ezeket vettem. Akartam még mást is, de elfogyott sok azok közül ami tetszett pl: Elle, Terracotta stb.

 

A rózsák egyébként már hajtanak, ezért is félek egy kicsit kiültetni őket.

 

Van még más gondom is :-( Úgy alakult, hogy ma meg holnap kb 8-ig dolgozom és este meg nem fogom tudni kiültetni őket, mert nem látok semmit. Nagy baj lenne, ha szombatig vízben maradnának ?

 

A gyökérzetet hogyan rendezzem el kiültetéskor ? Vízszintesen ?

 

Köszi szépen az önzetlen segítséged. Nélküled nagy bajban lennék. 

 

Üdv

 

Péter

vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8373
a szlmar a szalmát akart lenni,csak siettem:)
Előzmény: vm.aniko (8372)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 8372

sajnos jön még egy kis hideg,ugyhogy a föld felkupacolásáról ne feledkezz meg.ne vágj belőle most még.milyen fajtákat vettél?nekem a pierre de ronsardot küldték ilyen hosszú vesszővel.

ha tudsz,akkor tegyél rá egy kis szlmár vagy mulcsot.ha nem hajtott még ki akkor nem kell aggódni,hogy elfagy.ha nagyon nagy szél jönne amikor nagyon hideg van esetleg borits rájuk vödröt tetejére téglát.reméljük nem lesz olyan jeges szél.nemis a hideg a nagy baj,hanem ha jeges nagy erejű széllel jön.az nagyon sokat tud ártani.attól el is fagyhat.

Előzmény: arizónai vérkullancs (8371)
arizónai vérkullancs Creative Commons License 2008.02.27 0 0 8371
Köszönöm szépen Anikó a gyors segítséget. Remélem, hogy megmaradnak szegények. Visszavágni nem kell belőle ? Nekem furcsának tűnik, hogy kb olyan 60-80 cm hosszú vesszőket küldtek. Azt hittem, hogy rövidebbek lesznek.
vtma Creative Commons License 2008.02.27 0 0 8370
Meg fogsz döbbenni! Múlt héten vettem 5-öt a Tesc.ban. 'Rotersen' álnéven árulja egy termesztő!!!
Előzmény: KGáborr (8367)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.27 0 0 8369

mindenképpen ültesd ki amilyen hamar csak tudod.ha lehet,már holnap.addig ázzon egy teli vödör virben,ugy,hogy az oltás helyéig vizben álljanak a tövek.ha elültetted jól iszapold be,amikor benne van a rózsa  a gödörben  akkor félig temesd be aztán ölts rá egy fé vödör vizet majd jöhet a többi föld.a végén kupacold fel a földet olyan 10-15 cm magasan a rózsák körül,hogy kicsit de ne teljesen takarja a vesszőket.más teendő egyenlőre nincs ne adj most még neki tápot!

majd ha jó idő lesz,március vége felé akkor jöhet a kálium meg a többi...

 

pont ültetési idő van egyébként:)

Előzmény: arizónai vérkullancs (8368)
arizónai vérkullancs Creative Commons License 2008.02.27 0 0 8368

Üdv Rózsaguruk !

 

Teljesen váratlanul megérkezett életem első rózsarendelése Szőregről (8 tő). Kb egy hete rendeltem. Azt hittem, hogy majd olyan március-április körül fogják küldeni. Szabadgyökérrel jött, fóliába van tekerve. No most én mint teljesen kezdő meg vagyok egy kicsit ijedve, mert nem tudom, hogy mit csináljak vele így hirtelen. Áztassam egy veder vízbe ? Ha igen akkor meddig ? Vagy ültessem ki ? Azt még egyenlőre nem nagyon merem a fagyok miatt. Segítsetek legyetek olyan kedvesek, mert a végén még elpusztulnak szerencsétlenek az én bénázásom miatt.

 

Előre is köszi a válaszokat.

 

Üdv

 

Péter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!