Keresés

Részletes keresés

Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.18 0 0 13055

Szia!

Úgy látom eléggé képben vagy a porszívók terén, volt jó néhány típus amit használtál. Én Philipset néztem ki, 35000 körül van rá keretem. Van tapasztalatod a Philipsszel kapcsolatban ?

Előzmény: Norbyd (13053)
miki_ng Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13054

Robotporszívókról mi a véleményetek?

Van már azok közt jó?

Norbyd Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13053

Helló. Volt szénkefés is, de a két legutolsó gépnél, pl miután vissza jött garanciális tákolásról, elkezdtük használni, és 1,5-2 hónap múlva meg nagy csattogás közepette megálltak.(ezek nem egyszerre történtek, csak hasonlóan estek szét, az egyik samsung, a másik daewoo volt) Szét lett szedve, és valami csavar vagy anya, már nem emlékszem, bele került a motorba, ami adott is neki.  De volt 1,5 éves samsung, ami úgy el gyengült ez idő alatt, hogy egy szösz darabot sem szívott már fel, és igen ez csapágyas  is volt, szerintem ennél a gépnél másodlagos, hogy 2300w-volt, de nagyon gyatra szívóerővel rendelkezett, adatot a légwatt-ról nem is találtam, bár egy porzsákos, papírosnál felesleges nézni.

Előzmény: Törölt nick (13052)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13052

Szénkefe, csapágyak?

Előzmény: Norbyd (13051)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13051

Egészen pontosan 2009. 09. 15. én vettem a dyson dc 23 allergy-t porszívót :D lassan 5 éves, és hibátlan :)

Előzmény: Norbyd (13050)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.16 0 0 13050

JA!  Az előbbi litániából kihagytam, hogy természetesen 4 év után ugyan olyan brutálisan erős a szívó erő a dyson-nak, mint újonnan!! Üdv j1ellenor

Előzmény: Norbyd (13049)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.16 0 0 13049

Üdv mindenkinek! Pár éve, egészen pontosan 4 évvel ezelőtt rendszeres fórumlátogató voltam itt, ezúton is köszönöm az akkor és most is jelen lévő fórumozóknak, akik segítettek, a számomra legmegfelelőbb porszívó megvásárlásához. A fórum rendszeres látogatása előtt, gyakorlatilag évi legalább 1 gépet kinyírtunk otthoni felhasználás közben, és sajna volt közötte kölcsön gép is, ami azért került hozzánk, mert pont leégettünk egyet. 5 év alatt 6-8 gépet végeztünk ki, 3 autó, és 150-nm-es folyamatos takarítása közben. úgy látom, még vannak azóta itt olyanok, akikkel, még én is beszélgettem. Nektek, és az azóta csatlakozóknak is üdv, és köszi a sok segítséget!  Én akkor j1ellenor-ként fórumoztam, és akikkel még találkoztam, viszont most is itt vannak, Teaway, zeki_,  tunderlala-3, titeket is üdvözöllek! Egy kis tapasztalat írás, a gépről, ami egy dyson dc 23 allergy  porzsák nélküli porszívó, 1200w ez szinte másodlagos, ami fontos, a 290 légwatt, és a folyamatos szívás erőssége, telítettségtől függetlenül. Remélem 4 év folyamatos géphasználat, lehet "tartós" használatként minősítve :) A miele, és a dyson között vaciláltam, csak a miele nem csinált tartályost, úgyhogy kilőttem, maradt  a dyson, ami  előtt kinyírtunk pár 30-50 ezres készüléket. Samsung, Lg, rowenta, daewoo,  plussz a kölcsön samu, ami szintén széthullott. Meguntuk, és mivel por allergiám volt, elkezdtünk egy komolyabb gépet nézni, ami hepa szűrős, és nem porzsákos, vagy vizes. Hiába erős egy gép, ahogy telítődik, csökken a szívóerő, ezért a porszákos, kuka volt, plussz heti minimum 2 zsákot likvidáltunk, a vizes gyorsan büdösödik, ha nem takarítod azonnal, és gyenge. Szóval dyson, aki kitalálta a cyclone rendszert, és nagyon bevállt. Grízeltem az 1200w-tól, de gyanús volt a 290 légwatt, hogy miként lehet ilyen erős.  Szóval. Dyson dc 23 allergy 1200w, 290 légwatt, 2literes portartály, Kiegészítő tartozékok - Kefe,
  Fej a lépcsők porszívózásához,  a kis résekhez ilyen lapos végű, műanyag vég. A porszívón meg van a helye, hogy a kiegészítőket tároljam, és ne elhagyjam 2 perc alatt, így minden akkor vásárolt kiegészítő a mai napig használatban van, sérülés mentesen, és hiánytalanul. Na jó a sörtés kefék kicsit megfáradtak, de meg vannak. A gége cső nem sérült meg, nem szelel sehol, pedig azzal tépem a porszívót 4 éve. Sokszor borult lépcsőről, vagy kiesett a kocsi ülésről, de soha semmi nem volt vele, és csak jövőre jár le az 5 éves gari, ami akkor is érvényes, ha épitkezési törmeléket porszívózol! Normál használatnál 10 év garit adtak!! Nem tud felesleges szarságokat a gép, nincs teljesítmény állítás, de nem is kell, csak a szívó erő. Bekapcsoló gomb, kábel csévélő, és kész. " szűrő van a gépbe, az egyik a motor szűrő, ami nem volt még cserélve, és egy moshatő hepa szűrő, ezt már mostam, mivel építkezési törmeléket is kapott a gép, és kicsit  tele lett. A portartály mindig a megtelt vonal felett volt, amióta megvan, mert nem hagyom békén a gépet, amíg a lakás, meg a kocsik kész nincsenek, és az a legszebb, hogy ugyan olyan erősen szív, mint üres tartállyal.(most is találok olyan hirdetéseket egyébként, amik baromságokat írnak ezekről a dyson-okról, pl soha nem volt 2800 w a dc 23 allergy, legalább is 2010-ben biztos, mert jártam a pesti boltban, és ki próbáltam mindegyiket, mindegyik kiegészítővel, és még így is feleslegesnek tartom, a motoros kefét, amit nem is vettem meg, és nem is volt rá szükség.)   Én akkor 90.000-ért vettem, és régen vissza jött az ára, mert nem kellett évente valami fogyasztói társadalomra rá erőltetett szart vennem, valamelyik szutykos multiban, egy hozzá nem értő "szaki" segítségével.(bocsesz, remélem senkit nem bántottam meg, de ez az igazság, tisztelet a kivételnek.) 4 éve működik hibátlanul, minden kiegészítőjével együtt, amik ráadásul el sem tűntek, mert meg van a helyük, a gép oldalán. Portartály ürítés, néha mosás, és helló. Nem bántam meg, sőt még jobban megerősített döntésem helyességében, az ez alatt eltelt idő és ezt nektek is köszönöm! Brutális kiképzést kap a gép, és tökéletesen működik, akár függöny takarítása közben, vagy pókok likvidálása közben, esetleg egy kis fúrás utáni téglapor, vagy a kocsiban lévő, homok, föld darabok kitakarítása közben is. Bátran ajánlom mindenkinek, aki unja a sok kereskedelmi forgalomban lévő szart, és hajlandó is áldozni rá, de megéri, mert többet nem költesz porszívóra. A hepa szűrőt mosod, a motor szűrőt 3-4 év után ellenőrzöd, és vagy csere, vagy mehet vissza,én vissza raktam, mert még nem kell cserélni, pedig kapja az ívet, és ez ugye csak a motor kopásából eredendő "fekete" port szűri, szóval külső retket nem szűr, ez kb 15ezer  inflálódott magyar forint, ha akarod cserélni, a hepa is kb ennyi, ha egyszer cserélned kell. Nem kell 10 évig tuti, akár mit takarítasz vele, néha mosod, és kész. Bocsi a hosszú írásért, régen nem jártam erre, nem volt miért :D megvettem egy jó gépet, és nem megy tönkre :) A tapasztalatot is leírtam :) Bátran ajánlok bárkinek dysont, bármelyiket, ha szánsz rá, és jobban is jársz :) Üdv J1ellenor voltam.

Puli a kutya Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13047

S-bag, cserélhető porzsák. Több fajta is van belőle (papír, antiallergén, kutya-macska tartóknak stb.)

 

http://www.porzsakbazis.hu/s_bag

 

Előzmény: Károly Pedersoli (13046)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13046

Szia!

Ehhez a típushoz milyen porzsákot adnak? Textil vagy papír vagy mindkettő ? Ha textil, az mosható ? Köszi a választ.

Előzmény: Puli a kutya (13043)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13045

ETA -t hanyagolom, ugyanis teljesen átvették a kínaiak :(

Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13044

Üdv!

Én is ugyanezt a típust néztem ki. Halk, ugyanakkor jó a szívóteljesítménye. Valószínű ezt fogom megvenni, sok jó vélemény van róla az árukeresőn.

Előzmény: lukitics (13042)
Puli a kutya Creative Commons License 2014.08.11 0 0 13043

A múlt héten vettünk egy ilyet. 

Pár nap tapasztalata alapján nagyon meg vagyok elégedve. Baromi jól szív, hosszú a zsinór, könnyen gurul, halk. Átporszívóztam vele azt a szőnyeget, amit előző nap a régivel "kitakarítottam". Tudtam, hogy megérett a cserére, de nagyon meglepődtem amikor megnéztem a porzsákban, hogy mit találtam.

 

 

Előzmény: lukitics (13042)
lukitics Creative Commons License 2014.08.11 0 0 13042

sziasztok!

erről a gépről vkinek véleménye,tapasztalata?

PHILIPS FC 9170

köszi

johannes. Creative Commons License 2014.08.07 0 0 13041

vásároltam egy Karcher ds500-at ,szinte újat, párszor használt, nagyon olcsón, a célnak megfelel, a lényeg, hogy jól bírja...

Előzmény: Garfield007 (13037)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.07 0 0 13040

ETA porszívóról mi véleményetek ? Most találtam egy olyat, ami porzsákos és porzsák nélküli egyben. Eddig nem is tudtam hogy van ilyen is. Nagyon halk, ugyanakkor elég jó szívóteljesítménye. ETA 0472 Dualic néven fut. Árban is jó / 26000 / Szerintetek mellényúlnák ha ezt venném meg. Ha tudtok segítsetek. Köszönöm.

cumeszk Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13039

A topikon a jelszó: Miele. :)

 

Nem tudom, segít-e valamit, de nekünk ilyen van néhány hete.

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/philips/fc9170-performer-p26119805/

A baráti/családi körben kettő tartózkodik (1-2 éve), és mindannyian nagyon meg vannak (vagyunk) vele elégedve. Van ennek egy 9174-es változata,  annyi a különbség, hogy ahhoz turbófej is van.

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/philips/fc9174-p26393502/

 


Előzmény: Károly Pedersoli (13030)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13038

Electrolux/Philips vonalon mozognék, de tulajdonképpen minden nagy márka jó lehet. Itt a Miele az isten, de azt tessék is megfizetni. 

Nincs legjobb vagy legrosszabb, az ízlések is mások... Nem ismerjük az igényeid.

Előzmény: Károly Pedersoli (13030)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13037

A nedves szívást hol fogod kihasználni? 

A Karcher jó minőségű, de az olcsóbb darabjai sem a lakossági ízléshez igazodnak, ne várj tőle érintés orgazmust. Pl. a műanyag gégecsöveik hosszú életűek, de botrányosak kivitelre, nem nézegetni tervezték...

Szóval, ha van helyed és kihasználod a nedves előnyöket, valamint ha nem gond, hogy a sarki boltban nem fogsz hozzá szűrőt kapni, akkor hajrá.

Előzmény: johannes. (13032)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13036

Az hogy a kör, papír szűrős porzsák nélküliek szarok az korszaktól függetlenek. Az hogy a motor teljesítmény semmit nem jelent, mert az Eco/zöld/silenc porszívók is hozzák nagyon sok sima porszívó szívó teljesítményét. 

És még egy csomó általános jótanács azért összegyűlt már itt. 

Az aktuális kínálatról meg az árukereső vagy a nagyobb boltok árulkodnak csak, itt azért annyi user nem fordul meg, hogy folyamatos legyen az aktualizálás típus szinten is.

Előzmény: tomtyi (13033)
Teaway Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13035

Írj neki mélt, mert nagyon ritkán jön fel a Fórumra.

Előzmény: BKinga83 (13034)
BKinga83 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13034

Kedves Emre01!

 

Úgy láttam, hogy Ön 2010-ben vásárolt Sencor SVC 730 GR típusú porszívót. Kérdésem az lenne, hogy azóta is meg van elégedve vele?

 

Köszönettel,

Kinga

Előzmény: emre01 (6993)
tomtyi Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13033

Sok támpontot ez sem ad. Mert a vélemények mellett nem az van, hogy a vásárláshoz képest mikor írta azt, hanem hogy mától visszaszámolva mikor vette. Tehát ami alapján Zeki javasolja a döntést, az pont nem állapítható meg.

Előzmény: apci500 (13031)
johannes. Creative Commons License 2014.08.05 0 0 13032

sziasztok

 

én is porszívó vásárlás előtt állok de elegem van a sok összetákolt kacatból és ahogy nézem egy száraz/nedves porszívó is ugyanannyiba kerül mint a hagyományos .

 

A Karcher-nek nézegettem az MV2-es típusát de látom, hogy most az OBI is akciózik egy erősebb teljesítményű Karcherrel, bár típust nem írtak, nem árt vigyázni a multikkal de ha ugyan az mint a márkaboltban, akkor most jó áron van....tapasztalat esetleg valakitől ?

apci500 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 13031
Előzmény: Károly Pedersoli (13030)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.05 0 0 13030

Üdv !

Teljes a káosz nálam, milyen porszívót vegyek. Porzsákost vagy nem, milyen márka a legjobb ? Megbízható minőségűt szeretnék, még ha drágább is. Azért 50 000 alattit gondoltam. Tud valaki segíteni ? Köszönöm.

trollcsi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 13029

sziasztok,

visszaolvastam a topikban, mivel anyós lecserélné a porszívóját, mert kipróbálta az enyémet (miele s381). jól látom, hogy tulajdonképpen nem tudok neki mit tanácsolni, ha csak 20 és 30 ezer forint közötti összeget szánna egy gépre?

Teaway Creative Commons License 2014.08.03 0 0 13028

A porszívó könnyítse meg a munkámat és ne nehezítse azt utólagos puceválással.

Szívjon közel azonos erővel végig, amíg meg nem telik a tartály, vmint azt csak ki kelljen önteni, és kész.

Előzmény: Diótörő (13024)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 13027

Macerás, a vásárlók 99% nem vállalná be ha tudná mivel jár.

1 év múlva már használhatatlan lesz, cserélni kell a szűrőt.

Ha engem kérdeznének, hogy macerás takarítások után vehetem a szűrőt vagy egyszerűen papír porzsákozom, hát nem nagyon gondolkodnék...

Előzmény: Diótörő (13024)
cizella Creative Commons License 2014.08.02 0 0 13026

Azt teszem, paplanfa, nagy ívben kerülöm :) Továbbá kívánom annak a műszakilag képzett, szűrőrezisztenciában, áramlástanban és hasonló fontos tudományokban jártas lénynek, aki ezt a használhatatlan - normális módon tisztíthatatlan és tárolhatatlan - háztartási konstrukciót megtervezte (a típusára már nem emlékszem, de nem volt olcsó), hogy soha ne jusson neki másmilyen porszívó. Két porszívózás között pedig beszélgessen azokkal a kollégáival, akik figyeltek a használhatóság-órán.

Előzmény: Törölt nick (13025)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 13025

Műszaki analfabéta asszony, nagy ívben kerülje el a vizes porszívót.

Előzmény: cizella (13019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!