Keresés

Részletes keresés

pimpa19740303 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 27990

Jó estét a fórumozó társaknak ismét,esetleg tudna valaki segítséget adni a jelenségre amit le írtam?

 

 

 

Első kérdésem:Husqvarna 24 c szegélynyíró ismerős valakinek?

Adatai a beállítást illetően meg tudná valaki mondani?(persze a karburátorra gondolok)

 

Igazából az lenne a fő kérdésem:rettentő nehezen indul be a gép aztán ha be indult már megy szépen.

 

Ja csak hidegen indul nehezen.!!!

 

A lényeg a következő:

Szoktam itthon ismerősöknek karbatartani kisgépeket p.l.:benzines fűnyíró,szegélynyíró fűrész,fűkasza. permetező,de csak az alapokat mert nem kisgép szerelő vagyok hanem autó szerelő volnék.(de azért rokonszakma)ezt azért írom hogy nem vagyok teljesen amatőr de van hogy már rajtam is kifog a cucc.

A szóban forgó gép egy ismerős úré.

Aki már 2 hete ide hozta a gépet hogy nem igen akar indulni meg ha indul sem megy valami jól.

Elötte szépen ment,tavaj is hozzám hozta ha gond volt.gyertyacsere stb...(akkor még ment indult pöpecül)

 

Jött az ominózus próba indítás és tényleg már a kezem ki rángattam gyertya ki be stb.... de alig bírtam begyújtani a mocit.

 

Na amikor beindult akkor jött az érdekesség hogy nem pörög valami jól.

Aztán a nem pörgésre rájöttem: 2,6 mm es damil volt benn ami vissza fogta a gépet.

Ebbe a típusba max 2mm est lehet rakni.

 

Nos karbi szétszed,minden fúvoka átt pucol(kompresszor), membrán,tömítések stb csere.

 

Tűszelep csere emelőhimba csere és be állítás.

Természetesen a beállító csavarokat is kiszedtem kipuccantás céllal és utánna a szokott

2-2 ütközéstől kifele és onnan álítás optimális értékre megvolt.új gyertya be.

új benzin be.

légszűrő teljes tiszta.

 

és a gép nem igen indul most sem hidegen????????(csak sokadik próbálkozásra de onnan már megy szépen és melegen is indul)

 

Ez miért lehet??????

 

A karbi Walbro wt 639  es.

 

külön szivató pumpás.

 

érzetre kompresszió van(sajnos kompresszió mérőm nincs)csak a jó öreg érzet.

 

Esetleg ha valaki érdemben tudna hozzá szólni megköszönném.

badubadu Creative Commons License 2013.07.08 0 0 27989

De mondjuk nem érzem, hogy szorúlna.

 

Előzmény: Szilárd 76 (27987)
badubadu Creative Commons License 2013.07.08 0 0 27988

Megnézhetem. Mennyi legyen hidegen?

Előzmény: Szilárd 76 (27987)
Szilárd 76 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 27987

A gyűrű hézagot ellenőrizted berakás előtt? Lehetséges,hogy kevés és melegen megszorul a hengerben.

Előzmény: badubadu (27986)
badubadu Creative Commons License 2013.07.08 0 0 27986

Sziasztok!

Segítsetek mert ez az átkozott fűkasza kiidegel. Szétszedtem apró darabokra. Összerakásnál minden tömítést pasztáztam, és mindent elmostam féktisztítóval. Összerakás után harmadik rántásrta beindúlt. Csak nem pörgött ki rendesen. Elkezdtem füvet vágni. 7perc vágás után leállt. Rántás elindúl. Meghúzom a gázt leáll. Rántás beidúl. Gáz leáll. Rántás indúl. Nem húzom a gázt, alapjáraton jár 8másodpercet és leáll. Meló közben sem volt az igazi, mindha nem pörgött volna ki rendesen, egyenetlenül járt..

Tavaly kezdődött az egész vele csak akkor elment negyed órát is. Tavaly cserélve lett a gyűrű, szimeringek, karburátor tömítések. Idén kapott egy új gyújtótekercset. Ma pedig egy újabb gyári gyűrűt. Mi a véleményetek, mi lehet? Ja és a motor tűzforró. Amúgy ez egy 9 éves partner b422es.

tekozlo Creative Commons License 2013.07.08 0 0 27985

Sziasztok!

 

Saját kiskerti használatra néztem az Oleo-Mac Sparta 440T tipusát. Semmilyen tapasztalatom nincsen benne, ez  a 100 ezer körüli árfekvés férne bele. Alkalom szerű használat, 3000-5000 nm-es területen. A megbizhatóság fontos lenne. Mi a véleményetek róla? Szívesen és köszönettel veszem az észrevételeket.

 

Üdv: Zs.

pimpa19740303 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27984

Jó estét a fórumozó társaknak.

 

Szeretnék bepofátlankodni kérdéseimmel a fórumba ha nem veszitek rosznéven.

 

Első kérdésem:Husqvarna 24 c szegélynyíró ismerős valakinek?

Adatai a beállítást illetően meg tudná valaki mondani?(persze a karburátorra gondolok)

 

Igazából az lenne a fő kérdésem:rettentő nehezen indul be a gép aztán ha be indult már megy szépen.

 

Ja csak hidegen indul nehezen.!!!

 

A lényeg a következő:

Szoktam itthon ismerősöknek karbatartani kisgépeket p.l.:benzines fűnyíró,szegélynyíró fűrész,fűkasza. permetező,de csak az alapokat mert nem kisgép szerelő vagyok hanem autó szerelő volnék.(de azért rokonszakma)ezt azért írom hogy nem vagyok teljesen amatőr de van hogy már rajtam is kifog a cucc.

A szóban forgó gép egy ismerős úré.

Aki már 2 hete ide hozta a gépet hogy nem igen akar indulni meg ha indul sem megy valami jól.

Elötte szépen ment,tavaj is hozzám hozta ha gond volt.gyertyacsere stb...(akkor még ment indult pöpecül)

 

Jött az ominózus próba indítás és tényleg már a kezem ki rángattam gyertya ki be stb.... de alig bírtam begyújtani a mocit.

 

Na amikor beindult akkor jött az érdekesség hogy nem pörög valami jól.

Aztán a nem pörgésre rájöttem: 2,6 mm es damil volt benn ami vissza fogta a gépet.

Ebbe a típusba max 2mm est lehet rakni.

 

Nos karbi szétszed,minden fúvoka átt pucol(kompresszor), membrán,tömítések stb csere.

 

Tűszelep csere emelőhimba csere és be állítás.

Természetesen a beállító csavarokat is kiszedtem kipuccantás céllal és utánna a szokott

2-2 ütközéstől kifele és onnan álítás optimális értékre megvolt.új gyertya be.

új benzin be.

légszűrő teljes tiszta.

 

és a gép nem igen indul most sem hidegen????????(csak sokadik próbálkozásra de onnan már megy szépen és melegen is indul)

 

Ez miért lehet??????

 

A karbi Walbro wt 639  es.

 

külön szivató pumpás.

 

érzetre kompresszió van(sajnos kompresszió mérőm nincs)csak a jó öreg érzet.

 

Esetleg ha valaki érdemben tudna hozzá szólni megköszönném.

 

Üdv:István

tomsicslaci Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27983

Itt is az vagyon írva.Itt csak nem írják el....

 

http://www.oleomac.hu/bozotvago/motoros_fukaszak/hobbi/fukasza_bc_240_t.html

Előzmény: rigacs (27980)
rigacs Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27982

Csak nem. Több helyen is ugyanezt a súlyt látom leírva. Meg hangsúlyozva is van.

apii Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27981

Elírták! Talán!

Előzmény: rigacs (27980)
rigacs Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27980

Erről a fűkaszáról mi a véleményetek? Megéri? Nem túl hosszú a nyele? Csak 5,2 kiló? Hogy lehet? A Sparta meg 6,2 kilós és kisebb teljesítményű.

 

http://www.grando.hu/oleomac-bc-240-t-bozotvago-1551802269

tomsicslaci Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27979

Nekem is a 20 óra jobban tetszik :)

Ma próbálgattam,ahogy írtad vékonyabb gallyakkal,de nem bírtam megállni és neki vittem egy kb 8 centi átmérőjű vadszilvának is.Azt hittem nehezebb lesz vele dolgozni,de szépen viszi.Erővel se lesz gond,bírja a gép.Vettem hozzá reszelőt is,már azt is ki próbáltam :)

A védőburkolattal nem tudom mi legyen.Azt nem vettem hozzá,de simán elfér az oleo alatt és a vágásba se zavar be.

Köszönöm a részletes leírást!

Előzmény: gnprofit (27971)
FuxtecHu Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27978

Ki kell cserélni, nem lesz jo 99%...

Előzmény: Jannie (27977)
Jannie Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27977

Hali!

A karburátort itthon nehéz lenne beállítani? Nincs valami általános módszer rá? A keverékszabályozón van egy rugó is, az nem lehet, hogy az nem elég erősen tartja a csavart és használat közben elállítódik? Esetleg erősebbet nem lehet rá szerezni, ha ez a baja?

 Köszi

Előzmény: gnprofit (27972)
sani07 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27976

Nagyon megszorithattad biztos, csak picit kell meghuzni, magatol ugy sem lazul le az ellentetes forgasirany miatt. Valami rongyot tegyel mindket reszre, vagy probaljatok meg ketten meglazitani, anelkul biztos nem fogsz damilt ratenni. :)

Előzmény: dyz (27970)
gnprofit Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27975

Sziasztok!

 

Keresek HQ 165 RX bozótvágóhoz szöghajtást.

Amennyiben van valakinek a sufniban elromlott, kidobandó berendezése ebből a kiadásból, megköszönném, ha jelentkezne a gnprofit@mm-network.hu címre várom a válaszokat!

Köszi!

gnprofit Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27974

Hali!

 

Használat után azonnal levetted még melegen vagy már kihűlt állapodban csavartad le a helyéről?

Ugyan ezt  a zípust nem ismerem, de a fűkaszáknál általában van egy stift-juk, ahol rögzíteni lehet a fejet, majd azt kézzel letekerem.

Lehet, hogy megszorult a fej használat közben - vizes rongy vagy törölköző fejre ráteker és ellensúly megtartással letekerhető.

Amennyiben a fej ferdén áll ahogy most ránézel, akkor menet mellé tekerted vissza, rákapattad rossz helyre a fejet.

Akkor javaslom ne használd , szervízbe vele!

Üdv

G.

Előzmény: dyz (27970)
gnprofit Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27973

én is most vettem egy McC B40B-t, 8g az előírás.  Orrkerék zsírzóval megoldható, ha nincs gyári zsírod.

Előzmény: kiralys (27717)
gnprofit Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27972

karbi hiba lesz. A szétszedés után a két csavart, ha elállítottad, tuti, hogy ott lesz a gubanc.

Kisgép szervíz:)

Előzmény: Jannie (27967)
gnprofit Creative Commons License 2013.07.07 0 0 27971

bocsi a 18.00 óra téves, baromságot írtam. 20.00 óra irányába kell vágni.

Előzmény: gnprofit (27968)
dyz Creative Commons License 2013.07.06 0 0 27970

Segítsetek kérlek. Vettem ma egy Oleo-Mac TR 61 E elektromos szegélynyírót. Működik is jól, a damilfejről a koppintófejet le is tudtam venni, de úgy sikerült visszacsavarnom, hogy azóta nem tudom levenni. A rugós rész mozog, de lecsavarni nem lehet. Most is egy kissé kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz, ha elfogy a damil.

FuxtecHu Creative Commons License 2013.07.06 0 0 27969

Helo, vagy szimering, vagy karburátor hiba.

Előzmény: Jannie (27967)
gnprofit Creative Commons License 2013.07.06 0 0 27968

Szia!

 

Nagyon jó tárcsát vettél! Kézi kör-reszelővel élezhető, a fogak jobbra - balra dőlnek.

Alkalmas gallyazásra, kisebb aljnovényzet tisztítására, max 5-8cm faátmérő kivágására.

Természetesen fordulatszám és teljesítmény függő - majd megtapasztalod.

A 45ccm oleo jó választás volt, bírni fogja a takarítást ezzel a cuccal.

A körfűrészlapot képzeld el órának.

Az óramutató járásával ellenkező irányba forog a tárcsa.

Vágási pontok: 14.00 óra, kicsit tolod a gépet előre a fa ág a gép jobb oldalán legyen. Gépet nagyon picit vágás előtt érdemes megdönteni, könyebben vág.

A legoptimálisabb, ha nagy átmérőjű felületet kell végnod a 18.00 óra vágás irány, akkor húzod magad felé a gépet, a vágási irány ekkor a gép bal oldaléra essen.

Javaslom, hogy az első 20 munkaórát nagyon kis gallyakkal, ágakkal kezd, tapasztald ki, hogy neked hogy áll legjobban kézre a fent leírtak.

Egy biztos, kaszálni nem szabad ezzel, csak vágni, megfelelő fordulaton, és célirányosan.

20 éve van HQ-m pár hektárt lekaszáltam, kitisztítottam dikiccsel, damillal és körfűrészlappal.

A körfűrészlapot élezni kell, ha kezdő vagy, akkor próbáld megnézni, megkérdezni szakitól, hogy miként kell a reszelőt tartani - már ha nem tudod. Javaslom, hogy munkavégeztével nézd át mindig a korongot, a fogaknak a tenyérre ragadniuk kell, amikor ráteszed a kezedet. Amikor már nem ragad, nincs húzása, elment az éle.

Sajnos leírni nem tudom, hogy kell megreszelni, de a végeredmény ez!

Remélem segítettem!

Üdv!

Előzmény: tomsicslaci (27962)
Jannie Creative Commons License 2013.07.06 0 0 27967

Sziasztok!

Van egy 2 éves Ed-Johnson típusú fűkaszám. Tudom, tudom, h milyen márkátlan fűkasza, viszont nekem eddig mégsem volt vele nagy problémám. Most viszont nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baja. Nemrég előjött az a probléma, hogy fél órás használat után, mikor leállítottam és pihentettem, vagy 5-10 percig, nem bírtam beindítani. Kitisztítottam a karburátort, mert gondoltam valami biztosan ott nem lesz jó. Ezután már minden jól ment...

Legalább is akkor. Rá 2 napra mentem a telekre kaszálni és 10-15 perc kaszálás után, mintha elfogyna az ereje. Max gázzal szinte fullad le, aztán alig akar beindulni. Ha beindul akkor is, miután gázt adok neki rögtön elkezd veszíteni a fordulatából. Nem értem ez mitől lehet. Már abban sem vagyok biztos, hogy a karburátort jól állítottam be. Itt csak 2 csavar van: 1 az alapjárat és 1 a (fordulatszám).

Másik. Amikor a hidegindítást végzem, miután a levegőszabályozó kart letolom, mindig lefullad. Ha akkor állítom be az alapjáratot, akkor a felmelegedés után nagyon magas az alapjárata.

Ezekben tudnátok nekem tanácsokat adni?

Előre is köszi!

 

Üdv, Jannie

tomsicslaci Creative Commons License 2013.07.05 0 0 27966

Az igen,9-10 ezer ez a kis maszat lemez darab,azt hittem valami komolyabb cucc, ha az oleohoz is ilyen drága lesz,akkor inkább megpróbálok itthon csinálni hozzá.

Vagy anélkül használom

 

Előzmény: Törölt nick (27965)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 27965

Hogy legyen elképzelésed, így néz ki egy husqvarna védő.

 

 

Árak meg ilyenek... :)

http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=4597

http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=4598

tomsicslaci Creative Commons License 2013.07.05 0 0 27964

Köszi szépen :)

Eszembe se volt,hogy youtubon is vannak ilyen videók.

Védőt nem kérdeztem,de majd rákérdek.Árul Oleot is a srác,hátha tud valamit szerezni rá

Előzmény: Törölt nick (27963)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 27963

Hát nem éppen... :)

Úgy mintha egy körfűrész lenne...

 

 

youtube-on van egy pár videó...

Még egy dologot elfelejtettem. A védőt megkérdezted, hogy milyen kell az oleóra.

HQ-ra pici fém védő van, jó drágán. Az  oleónál nem tudom milyen... 

Előzmény: tomsicslaci (27962)
tomsicslaci Creative Commons License 2013.07.05 0 0 27962

Ma vettem a 746T-hez egy ilyen vágó tárcsát.

http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=5287

Ilyet még soha nem használtam,lehet hülye kérdés,de ezzel,hogy kell vágni?Gondolom nem úgy mint a dikiccsel,hogy elfogok egy szakaszt és lengetem jobbra balra?

 

kriszbon Creative Commons License 2013.07.04 0 0 27961

Na meg a 25-2 valamivel olcsóbb mint a 40-2 fej(7-8 ezer vs 9,5-10 ezer), igaz szerintem nem arányosan olcsóbb, mint amennyivel gyengébb.

a C 25-2 viszont csak 3,8-4 ezer körül mozog.

Előzmény: Ferike50 (27959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!