Keresés

Részletes keresés

kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1107

Konkrétan arra gondolok, hogy mennyire fejlett a sziget?

Mindig ugyanazon a beatch-en strandoltatok?

Sok beatch van a szigeten egyébként?

Éttermek milyenek?

Mi nem szeretnénk félpanzióra befizetni. Ja, és láttál kínai éttermet? A kínai kaját nagyon szeretjük. Rodoszon is szuper volt.

Előzmény: sz.dori (1105)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1106

Szia Emese!

 

Várom válaszodat az 1103-asra, amit előre is köszönök.

A többi kérdésemet e-mail-ben fogom felrakni.

Köszi, hogy felajánlottad a segítségedet! Szép napot! :-)

Előzmény: Petrei Emese (1104)
sz.dori Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1105
Igen, mind a ketten kint élnek, ha jól tudom.
Én repülővel voltam, de szervezetten még tavaly. Az Aerovivanak volt ez a Toszkána+Szardínia.Én az északi részen voltam.A szálloda csúcsszuper volt. Kis apartmanokból állt, pálmafákkal övezve, kisbusz vitt egyik pontról a másikra a szzálloda területén. Resort volt vagy mi ennek a pontos neve.:)
Én utaztam már az Airone-nal.OLcsó fapados, ha jól tudom a Lufi (Lufthansa üzemelteti), tehát rossz nem lehet.Mi nem béreltünk autót.Elmentünk a fakultatív kirándulásokra, aztán döglés a 40 fokban.:)
Tulajdonképpen ahol én voltam nem igazán volt kiépülve.Vagy itt konkrétan mire gondolsz?Délen nem tudom mi van, inkább kérdezd az Emeseét, de szerintem ne várj olyan kiépített strandokat, mint Mallorcán, ahol egymást érik a bárok és kajáldák.De nem akarok hülyeséget mondani,mert nem ismerem.
Előzmény: kvantusz23 (1102)
Petrei Emese Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1104

Igen, en itt elek a szigeten, sajat bejegyzett turisztikai vallalkozasom van .Ezen kivul a Szard Autonom Koztarsasag altal felhatalmazott 480-as regisztracios szamu ,szakkepzett idegenvezeto is vagyok .Tehat nem csak " kint elek " ,hanem evekig invesztaltam is abba ,hogy ezt a tevekenyseget hivatalosan folytathassam.

Ha ugy gondolod, hogy ez elegendo erv amellett, hogy kikerd a velemenyemet barmifele Szardiniaval kapcsolatos dologrol, akkor varom ide kerdeseidet : info@sardyniatravel.it vagy emesepetrei@tiscali.it

Udvozlettel: Petrei Emese

Előzmény: kvantusz23 (1103)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1103

Szia!

 

Akkor inkább a júniust, júliust vagy a szeptember elejét javaslod nyaralásra, annak tekintetében, hogy minél olcsóbb legyen a szállás, az ellátás?!

Előzmény: Petrei Emese (1083)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1102

Szia!

 

Köszi a válaszaidat. Petrei Emese kint él? És a Patricia?

Ti repülővel voltatok? Önálló szervezéssel? Hol béreltetek autót?

Bejártátok az egész szigetet? Mi a véleményed a szigetről?

Szépen ki van épülve? Igényesek az apartmanok?

Nem ismerem az Air One légitársaságot, de én is láttam, hogy jó árral mennek a jegyek náluk.

Előzmény: sz.dori (1101)
sz.dori Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1101
Szia!
Én az északi részen voltam,de képek alapján a déli rész szebb.Villasimius, Costa Rei.Ha sokat akarsz spórolni az utazással, akkor Bécsből menj.Skyeurope, ryanair és airone.Ezekkel a fapados légitársaságokkal próbálj meg variálni milánói vagy római átszállással.Ennél olcsóbb nincs.De azt hiszem az airone-nal tudsz menni bécs-cagliari közvetlen.
Szállás tekintetében attól függ, hogy mit szeretnéte, de a szeptember eleje árak szempontjából teljesen korrekt.Főleg az apartmanok.
Szállás ill. autóbérlés szempontjából írj a Petrei Emesének, Ő tud Neked segíteni biztos.
Üdv:
Dóri
Előzmény: kvantusz23 (1100)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1100

Az északi vagy a déli rész szebb?

Repülővel szeretnénk utazni, csak azt nem tudom, hogy Pestről vagy Bécsből érdemesebb utazni?! Egyik délen rak le, másik északon.

Júniusban, vagy augusztus végén, szeptember elején jobbak az árak (ami a szálásokat, repjegyet illeti)?

Várom segítőkész válaszotokat!

 

drq Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1099
Ha már így hajózunk :)
Mi ezzel voltun ennél a társaságnál, ez kevésbé jacht jellegű :)
Előzmény: tec1 (1097)
drq Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1098
Szép.
Mint egy óriási jacht.
Előzmény: tec1 (1097)
tec1 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1097
Sziasztok!

Mi ezzel a komppal mentünk Piombinoból (eredetileg Livornoból, de az időjárás miatt délebbről indult). JET hajtás, 60 km/h sebesség! Közel két órával volt gyorsabb mint a hagyományos hajtású kompok!

drq Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1096
Genova-Palermo útvonalon mentünk mindkét hajóval.
Előzmény: drq (1095)
drq Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1095
A Grimaldi társaság hajói közül utaztam az Excellent nevüvel, ez a La Suprema testvérhajója, valamint a Fantastic-kal is utaztam.
Elöl a Fantastic, hátula a La Suprema, saját kép :)
Előzmény: patrizia (1093)
patrizia Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1094

Általában az Avis és a Hertz autókölcsönzők árai a legjobbak.

Előzmény: kvantusz23 (1090)
patrizia Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1093

Utazott már vki a Suprema nevű hajóval amit a Grimaldi társaság üzemeltet?

 

Na az aztán luxushajó!!!

drq Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1092
Nekem már megvan a hajójegyem, Livorno-Olbia retur 3 fő + autó 206 euro.
A hajó, amivel megyünk:
Moby a társaság, a hajó neve Tommy, 212 méter hosszú, 25 m széles, 2200 utas + 1000 jármű, éttermek, kávézók, műholdas kapcsolat, helikopterleszálló stb, csak érdekességképpen.
compot Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1091

Önálló szervezés jobb ha autóval mész.

Ha félsz az inetes szállásfoglalástól, a tuiban lehet katalogusból apartmant foglalni. Az euros árat számolják át forintra.

Előzmény: kvantusz23 (1089)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1090

Ahogy elnézem, ha online foglalok autót: kb. 37 000 Ft-ba kerül, viszont a magyar utazási irodáknál több, mint 80 000 Ft. Ez nagyon durva!!!

A Sardinia Rent a Car-t néztem. Ismeri valaki ezt a kölcsönzőt, hogy mennyire megbízható?

Ja, és Szardínia északi vagy déli részére érdemesebb menni?

 

kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1089
Mely utazási irodáknál lehet Szardíniára foglalni? Vagy önálló szervezéssel érdemesebb?
drq Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1088
És melyik városban? :)
Előzmény: zelfike (1086)
Petrei Emese Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1087

Sziasztok !

 

Bar nem a turizmus temakorhoz kapcsolodik ,de szeretnem felhivni foleg a fiatal holgyek figyelmet ,hogy ha otthon olyan ujsaghirdetessel talalkoznak, amiben egy magyar ferfi ,aki magat a Magyar Koztarsasag erdemes muveszekent tunteti fel ,es olaszorszagi buveszmutatvanyokhoz, eloadasokhoz keres asszisztenseket ,ne doljetek be neki. Meggyozi a fiatal ,naiv, nyelvtudas nelkuli huszoneves lanyokat ,akik a kulfoldi munka es nyelvtanulas lehetosegenek remenyeben bedolnek neki, otthoni allasukat feladva keves penzzel utnak indulnak, es a szomoru realitas az, hogy night-klubbokban, lebujokban dolgoztatjak oket megalazoan keves ehberert.Kiszolgaltatott helyzetbe kerulnek ,es ha a rendorseg elkapja oket ,meghurcoljak, lecsukjak es kitoloncoljak oket Italiabol.

Orok tanulsagok : nem szabad hiszekenyen bedolni az ilyen csabitoan hangzo igereteknek, Olaszorszagban nagyon nagy a munkanelkuliseg ,es csak olyan allast adnak a volt kelet-europai orszag allampolgarainak, amit nekik vagy derogal elvegezni (pl. takaritas, idos magatehetetlen emberek gondozasa ,egyeb masodrendu munkak )vagy nem tisztesseges munka ,amit egy vallasos ertekrendszeren nevelkedett helyi fiatal soha sem vallalna el ( pl. konszumno, night klubban rud korul tekergozo tancosno hianyos ruhazatban meg hasonlok )

Nem szabad idejonni kello nyelvismeret hianyaban es penz nelkul .

 

zelfike Creative Commons License 2008.03.13 0 0 1086
A képeken a következők láthatók:
1. Chiesa Santa Maria in Betlem
2. Rosello kút
3. Dóm részlet
4. Duomo San Nicola
5. Panoráma a kolitetőről (a tengerre)
6.-7. Piazza d'Italia este
Előzmény: zelfike (1085)
zelfike Creative Commons License 2008.03.13 0 0 1085
Nem igazán él most a topik, tudom, még nincs szezon. De gondoltam feltöltök pár szép képet ide. Többnyire mindig tengerpartokról készült képek kerülnek fel ide, én most egy kicsit inkább városiakat tennék. Sassariból:
Chiesa Santa Maria in BetlemRosello kútdóm részletDuomo San Nicolakoli tetőről a tengerre lehet látniPiazza d'ItaliaPiazza d'Italia 2
zelfike Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1084
Mivel család nélkül töltöm a Húsvétot Szardínián, gondoltam talán utazni fogok a húsvéti szünetben. Kérdésem: érdemes-e lemennem Cagliariba, kb hány nap kell, hogy megnézzek minden fontosat (Sassariból mennék), s tudtok-e ajánlani valami olcsó szállást, youth hostel, vagy bármi. Illetve mit érdemes még ott Délen megnézni?
Petrei Emese Creative Commons License 2008.03.05 0 0 1083
Augusztus a legdragabb honap Szardinian. Akkor jon a rengeteg elokelo eszak-olasz iparmagnas, gyartulajdonos ,jolmeno vallalkozo akiknek semmi nem draga ,ezert kerul otszorosebe minden, mert ezen az aron is ki tudjak adni. Egyetlen honap ,ami full itt a szigeten, a tobbi honapban minden jelentosen  olcsobb.
Előzmény: Lana0317 (1081)
sz.dori Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1082
Az előszezoni árak elfogadhatók szerintem, bár a legtöbb ember főszezonban szeret utazni.
De Emesének igaza van abban,hogy exkluzív Európa bármely szigete mellett. Egy némelyik apartman vetekszik más európai nyaralóhelyen a 3-4*-os szállodákkal.Bár nem nyújt olyan szolgáltatást, mint török, szerintem szenzációs hely.
Nem azoknak való, akik a buszos görög körüli árkategóriát keresik.
Előzmény: Lana0317 (1081)
Lana0317 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1081

Szerintem viszont drágák a hotelek Szardínián. ja, májusban meg novemberben még 55 euró, aztán augusztusban 130-140 euro... alig találok olyan szállást ami augusztusban félpanzióval, 1 hétre 150 alatt lenne, kivétel 1-2 eldugottabb faluban.

valaki volt már a hotel su gigantiban?

Petrei Emese Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1080

Sziasztok !

 

En most eppen itthon tartozkodom Magyarorszagon ,kis turelmeteket kernem a valaszokkal, akik idokozben esetleg kerestek .Felmereseket vegzek a hazai arviszonyokrol es el kell hogy mondjam, hogy Magyarorszag mar egyaltalan nem szamit egy olcso orszagnak semmilyen tekintetben, nem is ertem, miert aggodnak olyan sokan a szardiniai arak es dragasag miatt .A benzin ugyanannyi, ettermi arak es szolgaltatasok meg valamivel olcsobbak de itt sem ingyen van semmi, hevizi 4 csillagos wellnessz hotel eur 55-60 / fo / nap aron van felpanzioval amiert mar Szardinian is lehet mar eloszezonban tengerparti vagy kozeli szallodat talalni elo es utoszezonban...Tehat nem ertem, hogy miert terjedt el Szardiniarol a koztudatban az, hogy annyira draga desztinacio ? Mihez kepest ? Es hat megiscsak egy kulonleges Foldkozi-tengeri exkluziv nyaralohelyrol van szo ...

Udv mindenkinek: Emese Magyarorszagrol

Előzmény: szkati (1079)
szkati Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1079

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tudna válaszolni!( Leginkább persze Emesére számítok.)

Szeretnénk megvenni szeptember közepére a kompjegyet Szardiniára. Ha a déli részekre szeretnénk menni, akkor vajon honnan, hová kompoljunk? Azt gondolom, hogy Olaszországból, de onnan is több lehetőség van és persze a szardiniai érkezésre is több lehetőség van. Egyébként kb. szept. 15-től mennénk.

Köszi a válaszokat előre is.

 

zelfike Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1078

Sziasztok!

 

Én már Szardíniáról jelentkezem! Sassariból! Ritkán jutok nethez, d emost végre sikerült!

Őszinte leszek: annyi szépet-jót írtatok itt, hogy egy kicsit magasak voltak az elvárásaim. S az első nap, a fáradság, meg az ipari területeken végigvivő autóbusz, aztán az elhagyatott, lepusztult épületek nem a legjobb benyomást keltették bennem. (Én laktam 1 hónapot Reggio calabriaban, s az volt a mércém.)

De aztán aludtam egyet, meg mégegyet... jártam a várost, s felfedeztem benne a szépet! kezdtem ráébredni a sassaris mentalitásra, életvitelre. Már tetszik!:-) De még mindig nem ismerem. Talán majd 1 hónap múlva!

 S ami fő, egy teljesen új, szép, tiszta koliban lakom.

 

Időjárás: süt a nap!!!! ezt vártam a legjobban. 2 nap után le is cseréltem a téli kabátomat a tavaszira, sőt ma már azt is levettem magamról. Szóval tökéletes!! :-)

Viva Italia!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!