Keresés

Részletes keresés

Greylupus Creative Commons License 2004.12.26 0 0 334

Szia:)

Én most jöttem vissza (tegnap érkeztünk haza).

A homok tényleg hófehér, a pálmafák tényleg gyönyörüek, árnyat adóak és a tenger gyönyörü volt:)

Viszont amit tudnod kell:) mi a Mombasától északra fekvő partszakaszon voltunk. Ott a viz nem teljesen kristálytiszta, mivel tele van vizinövényekkel a part és a korallzátony közti rész és ez apálykor ronthatja eléggé az látványt. Viszont dagálykor simán és nyugodtan tudtunk úszni benne.

Én már másodjára voltam Kenyában, így már kicsivel könnyebb dolgom volt a beach-boyokkal. Az első nyaralásomkor tiszta frászban voltunk, mert iszonyú erőszakosnak tüntek. Most már vagy nem voltak annyira azok, vagy mi lettünk kicsit tapasztaltabbak. Persze itt is lerohantak, hogy vásároljunk, menjünk szafarizni, hajózni, stb-stb. de határozottan közöltük, hogy már voltunk itt, már vettünk mindent, már láttunk mindent, így már másnap nem próbálkoztak ránk sózni semmit:) viszont onnantól kezdve már haverkodtak (bár néha bepróbálkoztak néha-néha újra:)

 

Nekem egyébként az egyiptomi árusoknál erőszakosabb árusokkal még nem volt dolgom..

Előzmény: pegazus22 (332)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 333

Szia!

 

Az óceán nagyon szép. Hatalmas koralzátonyok meg minden! Apukám már az első uszkálása alkalmával egy tenőssel találkozott!

Szüleinem semmi gondjuk nem volt. Ők mindeig a tengernél voltak amikor nem kirándultak!

Én az www.amazontravel.hu találtam nagyon jó ajánlatot, de ott is válltozó.

Szinte az összes magyar iroda az African Safari Club útjait értékesíti szóval ezért ugyanaz a kínálat! Csak más haszonkulccsal működnek!

Előzmény: pegazus22 (332)
pegazus22 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 332

Üdv!

 

Hát gyorsan végigolvastam az egész fórumot, mivel Kenyába terveznénk nyaralást a nővéremmel.

Ami meglepett, az az hogy egyikőtök sem írt az óceánról. Vagy annyira gáz a beach-boyok támadása, hogy távolról vessek rá majd csak pillantást? :))

Nem mintha dögleni mennénk oda, sőt! Egyátalán nem vagyunk parton fetrengős típusok, de ha már ott vagyunk, az Indiai Óceánt sem hagynánk ki.  Mivel voltunk már Tunéziában, Egyiptomban és Jordániában (ez utóbbi volt véleményem szerint a legdurvább) szokva vagyunk az erőszakos portékaárusokhoz. Vagy Kenyában ez hatványozott? ;)

 

Tehát a fontos kérdéseim ezek:

- milyen az óceán?? Olyan amit írnak az utazási oldalakon? (fehér homok, türkiz tenger....)

- határozott fellépés kérdése hogy igénybe tudjuk venni? :))

- a programok majd minden irodánál nagyon egységes. Melyeket ajánljátok?

 

 

Előre is köszi!

 

 

 

 

Hermione_Granger Creative Commons License 2004.11.30 0 0 331
Jobban belegondolva ez tényleg nem egy rossz ajánlat. A párommal nézegettük már Kenyát, ő még nem volt, én már igen, de nagyon szívesen mennék vissza újra!
Előzmény: Marianna-22 (328)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 330
Amazon Travel. www.amazontravel.hu Mi sajna nem megyünk most. a párom azt mondta, hogy erre most nincs pénze, majd talán 1-2 hónap múlva vagy majd ha egyszer össze házasodunk és jó lesz nászút helyszínnek.
Előzmény: dagobah (329)
dagobah Creative Commons License 2004.11.30 0 0 329

Hello!

 

Melyik utazási iroda ajánlata ez?

 

Előzmény: Marianna-22 (328)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 328

Sziaszok!

 

Lehet, hogy megyek 2 hét múlva 2 hétre Kenyába!

Dec 10-25 -ig 179900 Ft +biztosítások. Nem rossz ár nem? De még rá kell beszélni a páromat. Idén már kétszer voltunk nyaralni és lehet, hogy már nemtudom megfűzni.

Pedig jó lenne. Most már szép idő van ottkint. 31 fok, napsütés és a víz is 28 fokos.

Én nagyon szívesen kimennék.

Pap Tamás Creative Commons License 2004.11.19 0 0 327

Üdvözlet minden Kenya iránt érdeklődőnek!

 

Szeretnék bemutatkozni! Pap Tamás vagyok, és a Car-Tour utazási irodában dolgozom. Az irodánk többek között Kenyával is foglalkozik. Szivesen segítünk mindenkinek, aki már csak az utazást várja, és még csak egy pár kérdése lenne, vagy még csak tervezi, hogy odamenne és szeretne a lebonyolításához segítséget kérni.

 

Üdv.

 

Pap Tamás

 

Car-Tour International Utazási Iroda
1067 Budapest, Teréz krt. 21.
Tel.: +36 1 302 5896, 302 8374
Fax.:+36 1 332 3097
paptamas@axelero.hu
www.car-tour.utazas.hu

Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 326

Az African Safari Clubbal mentek, de, hogy itthon melyik iroda értékesítette azt nem tudom. Itt nálunk bementek az utazási irodába és ott fizettek be.

Különben Ők még az elött voltak, hogy leégett egy-két szálloda és utána lettek olyan drágák az utak.

Az ASC-nek van saját oldala is, de nem találtam rajta olyan jó ajánlatot.

Előzmény: dagobah (325)
dagobah Creative Commons License 2004.10.27 0 0 325

Sajna, addig kell nyaralni menni.

Anyukádék jó áron voltak, melyik irodával mentek?

Előzmény: Marianna-22 (324)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 324

Ez azt jelenti, hogy okt.31-ig kell lefoglalni vagy addig kell nyaralni menni?

Anyuék tavaly januárba 140-150000 Ft-t voltak.

Előzmény: dagobah (323)
dagobah Creative Commons License 2004.10.26 0 0 323

A Radisson - Malaika ajánlat okt. 31-ig szól, voltam bent az irodájukban. (Ennek a szállodának az új neve Vasco de Gama) Azt az infót kaptam, hogy idén januárban 210 + illetékek volt két hét Kenya. 

Én jan. - febr. körül szeretnék menni, remélem sikerül megcsípnem valami jó ajánlatot.

 

Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 321
De az már az esős évszak....
Előzmény: Törölt nick (320)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 319

A www.radissontravel.hu -n találtam. ott is a Shanzu címszó alatt!

Én is arra gondoltam, hogy várok még hátha lesz jobb áron is, de a többi iroda árához képest ez elég jó!

Előzmény: Törölt nick (317)
mariska_xx Creative Commons License 2004.10.21 0 0 318

A Conquest-tel mentem tavaly. :) Régi szép emlékek...

Előzmény: Törölt nick (317)
mariska_xx Creative Commons License 2004.10.21 0 0 316
Én tavaly 150 körül fizettem 8 napra!
Előzmény: mariska_xx (315)
mariska_xx Creative Commons License 2004.10.21 0 0 315

Azért 2 hétbe sokminden belefér!!

Ez az ár szerintem meg nagggyon jóóóó!!

Ha nem lenne ilyen kicsi a babám, én is rárepülnék!

Előzmény: Hermione_Granger (314)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.10.21 0 0 314

Szerintem olyat keress, amiben nincs benne a safari. A helyszínen egyrészt olcsóbb, másrészt tudsz válogatni különböző lehetőségek közül.

Akcióban lesz majd szerintem ennél olcsóbb utazási lehetőség is, talán érdemes még várnod vele.

Előzmény: Marianna-22 (313)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 313

Szisztok!

Szeretném újra fellendíteni ezt a topikot! Nagyon szeretnék elmenni Kenyába január február környékén.

Most mindenféle akció nélkül 189900 Ft 13 éjszaka, Malaika Hotelbe 3*,teljes ellátással , 2 napos szafarival! Plusz az illetékek.

Ahogy körülnéztem ez nem egy rossz ár! Bár nemtudom, hogy nem-e lesz akcióssal valamivel olcsóbban. Mondjuk maga a 2 napos szafari olyan 40000 Ft, tehát a nyaralás 150000 Ft.

Szüleim tavaly januárban voltak és nagyon tetszett nekik! Meg persze nekem is a hazahozott képek és videok alapján! A legvonzobb számomra a tenger!

Arra felé még talán nincs úgy lepusztulva az élővilág mint más látogatotabb helyeken!

 

Mariann

Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 312
Áhá, köszi, megnézem!
Előzmény: Törölt nick (311)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 310

Nemtudom én nem találatm kimondottan Kenya topikot!

Ha rákeresek van egy Kenya,SOS!, de ott egy szem hozzászólás van!

Aztán van egy másik ami azthiszem Kínával van egybe kötve, de ott rákeresve Kenyára is csak egy eladó uti könyvet találtam! 

Előzmény: Törölt nick (309)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 308

Sziasztok!

Azért nyitom ezt az oldalt, mert kimondottan Keny oldal nincs a fórumon!

Minden hozzászólást szerettel várok!

Élménybeszámolok és minden info jöhet amit tudtok!

elsőnek egy két akciós árat tennék fel.

November végi indulással 15nap/13 éj 3*+ 168900 Ft + illetékek

                                                             4*+ 199900 Ft + illetékek

Ezek nagyon jó árak!

Aki szereti a tenger és a napfényt csak ajánlani tudom!

A tenger élővilága csodálatos! Apukám az első snorkerezése alkalával egy teknőssel találkozott! De persze nem csak teki van a víz alatt!

Néhány infoval és is tudok szólgálni, de várom a kenyai utzokat!

 

Mariann

Satinette Creative Commons License 2004.05.29 0 0 307
Te most maradjan a popsitokon! :))
Előzmény: mariska_xx (306)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.29 0 0 306
off
írtam restibe
on

Mellesleg annyi jó út van kenyába, ha én nem is mehetek, hátha vki lecsap rá.

Előzmény: Satinette (305)
Satinette Creative Commons License 2004.05.29 0 0 305
Nem pörög, mert nem vagy ott pölö Te sem!!!
De örülök, hogy jól vagytok! Bébibaba???
Ja, és még y-ka is hiányolt, tudod-e?!

Bocsánat, ez off volt...

Előzmény: mariska_xx (304)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.29 0 0 304
Azért annyira nem tűntem el...
Most még van egy pár napa melóban a végső határidőig. Most éppen meg nem is vagyok túl jól :(
Viszont a resti pörög rendesen ;)
Előzmény: Satinette (303)
Satinette Creative Commons License 2004.05.29 0 0 303
Szijjasztok mariska és HG!!!

Úgy eltűntetek!

Csak ez a Kenya???? :))

mariska_xx Creative Commons License 2004.05.28 0 0 302
Ó, hogy miért nem mondtam le a hírleveleket...

Kenya
Június 6,20-i indulással Bécsből
Hotel Watamu Beach **** teljes ellátással, és 1 napos buszos szafarival: 124.900.-/fő
Hotel Shanzu/Paradise Baech ****+ teljes ellátás, és 1 napos buszos szafarival: 176.900.-/fő

Hermione_Granger Creative Commons License 2004.05.19 0 0 301
Itt mindent megtalálsz:

http://www.antsz.hu/oek/nemzetkozi_oltkozp/1-a-kezd.htm

A maláriagyógyszert viszont elfelejtheted, ha nem esős évszakban mész.

Előzmény: mariska_xx (300)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.18 0 0 300

Perszehogy: kell sárgaláz elleni, meg ajánlott a hepatitis nemtom melyik elleni (a,b,c??) Meg kell szedni malária elleni bogyót. Van vmi országos nemtommilyen központ, holnap megnézem a nemzetközi oltási könyvemben a pontos nevét-címét. De a neten is rákereshetsz.Ha jól emlékszem, rejenként az oltásos cucc tizenezer volt, nem egy olcsó, és asszem kb 2 hetet kell várni utána.
Előzmény: Maxmatyi (299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!