Keresés

Részletes keresés

bohókása Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9170

Sorry!

Nem akarok veled kressz vitába keveredni mert láttam mivé fajult a tesco jobkezest illetően.

A Batthyányi u-nak elsőbsége van a beletorkoló utcákkal szembe.A nevezett u ASZFALTOZOTT a többi csak pormentesített.(murva,mart aszfalt,bitumenes permet).Ebből következik a keresztező utcák alárendeltek.

Az igazság persze az hogy ez menetközben nehezen látható, mert ha benézel a keresztező utcába rossz álapotu aszfaltnak néznek ki a mellék utcák.A batthyányi 10 méteres szakasza tényleg gáz.

Előzmény: cucu (9157)
Kevin Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9169
A megoldas a komplex sikvideki vizrendezes lenne. Csak eppen penz nincs ra. Mi anno 26-an vegeztunk mernokok, akiknek ez lenne a feladata. Na egyikunk sem tudott elhelyezkedni a szakmaban. Ezek utan nincs min csodalkozni.
Előzmény: Okezsoke (9168)
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9168
Viszont árkot ásni, nem hagyni betemetődni, gazolódni, nem bevetni stb. azt lehetne.
Biztos vannak olyan helyek, ahol nincs mit tenni, de az a gyanúm, hogy nagyrész lenne megoldás.
Előzmény: DAKAR (9166)
cucu Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9167
Persze. De nem csak a belvíz okoz veszélyt, hanem az áradások is.
Előzmény: DAKAR (9166)
DAKAR Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9166
Mondjuk a belvíz most főleg az alföldet érinti,az meg sosem dúsan zöldelő erdeiröl volt híres :-)
Előzmény: cucu (9165)
cucu Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9165
Én úgy tudom, hogy pl. a kertben is hasznosak a fák, mert a talaj nedvességét magukba szívva csökkentik a belvíz lehetőségét. Na de ahol kipusztítják az erdőket...
Kevin Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9164
Kisreszben amiatt is, ez igy igaz.
Előzmény: Okezsoke (9163)
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9163
Hasonló okokból van most belvíz nemtom hányszázezer hektáron ...
Előzmény: RodrigeZZ (9162)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9162

Ilyet nem is mondtam, de gyors, és (viszonylag) olcsó. A sárnál meg jobb.

Mifelánk full földút minden. Mostanában bokáig lehet sűlyedni, ha nem figyelek. Persze ebben nem kis szerepet játszik, hogy az első dolga az új építkezéseknél a kivitelezőnek, hogy a vízelvezető árkot betemesse. Igy könnyyebb bejutni a telekre. Aztán ez így is marad örökre, mert a rosseb sem ássa ki, minek? vagy lebetonozzák, vagy bevetik fűvel. (sík területen könnyebb nyírni) Ilyenkor az a hülye víz, meg csak ottan áldogál, ahelyett, hogy elfolyna.

 

Írtam még tavaly önkormányzatnak, hogy aki betemette az árkot, ne kapjon használatbavételi engedélyt + kötelezzék a helyreállításra.

Még várom a választ.

Előzmény: Okezsoke (9161)
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9161
Lehet.
Akkor viszont nem felel meg a követelményeknek.
Előzmény: cucu (9160)
cucu Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9160
Tapasztalatom szerint elsősorban a kukásautók teszik tönkre ezeket a gyorsépítésű utakat.
Előzmény: Okezsoke (9158)
cucu Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9159
Baross-Merczel sarkán busz szgk-val ütközött most. Mentő, stb...
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9158
Ez oké, de úgy lett kommunikálva, hogy aszfalt lesz/van. Lakik ott 1-2 barátom.

És szar, nem nyomták le az autók, hanem ugyanolyan gödrös mint a földes út, cserébe viszont nem ereszti át a vizet, tehát pocsojásabb is.



Előzmény: RodrigeZZ (9156)
cucu Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9157

Ugyan ez a helyzet a Batthyány utcával hegyen. Amikor a Melczer felöl bekanyarodsz, az első 10 méteren tankcsapdákon kell átvergődni, persze minimum kettőbe kénytelen vagy belemenni.

Utána már "lehet" 60-al menni, mert semmi sem hívja fel az autós figyelmét, hogy jobbkezesek a keresztutcák.

Ráadásul annyira keskeny ez az utca, hogy bármennyire is jó az út, normális ember itt legföljebb 40-el mer menni. De hát ez van. Az önkormányzat befejezettnek tekinti a munkálatokat...

Előzmény: RodrigeZZ (9156)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9156

Asszem ezt bitumenes zúzött kőnekvagy minek nevezik. Idővel az ott járó autók lenyomják és megkeményedik. Olcsó, és ha csak szgk forgalom van néhány évig elmegy. A sár ellen hasznos, de kétségtelen nem tartós bevonat.

 

NODE!!!

Ilyet még tuti nem pipáltatok. Nagyjából leaszfaltozták a Pesti út külső részét. Egy-két kb 10 méteres szakasz maradt ki számomra ismeretlen okból

ÉS....

akár százzal át lehet menni a csatornafedeleken. Nem ráz, nem üt észre sem venni!!! :-))

UGYANIS AZ ÖSSZESET LESZFALTOZTÁK!!!!!!!!!!

No, erre varjatok gombot. Eddig szépen szinteztek, mittudomém. Jött az aszfaltos, kikerülte, majd rájöttek, hogy nem sikerült, kivágták, felbontották, "megcsinálták".

Mostanitten új technológia van. Úgysem sikerül, tehát mingyá a bontással kezdik, nem bohóckodnak, holmi szintbe állítással.

 

Új utakon Európába mi?!!

 

R

 

 

Előzmény: Okezsoke (9152)
stupiddog Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9155

aha,beton zsalukő.

Egyrészt előre sajnálom azolat,akik majd megveszik a lakásokat,másrészt magunkat sajnálom leginkább.

Ez egy családi ikerháznak indult vagy tizenöt éve,de abbahagyták,és eladták egy vállalkozó ismerősüknek,aki 6 lakást akar csinálni belőle.Az alaposan feltöltött telken már a szuterén is olyan magas,mint a mi földszintünk,ez lesz 3 emelettel kibővítve.Ez nem is lenne gond egy lakótelep mellett,de mi a kerület legszélén,nyugodt,csendes családi házas övezetben lakunk,direkt ilyesmik miatt építkeztünk ide,vállalva az Isten háta mögöttről bumlizgatást.Erre most kapunk egy ilyen monstrumot és nyüzsgést a közvetlen szomszédunkba.Fel nem foghatom,hogy lehet ilyenre engedélyt adni...

Előzmény: Abraka Dabra (9149)
BoGar Creative Commons License 2006.03.16 0 0 9154
Biztos, hogy aszfaltozás történt ott és nem csak bitumenpermetes szórással borították az utat?
Előzmény: Okezsoke (9152)
Rákoscsaba Creative Commons License 2006.03.16 0 0 9153
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! 14 - én találtunk egy bűbájos kiskutyát. Tuti, hogy meglógott, mert tiszta jól ápolt, nyakörv van a nyakában. Valahol biztos keresi a gazdija. Ha ismertek olyat aki elvesztette a kutyusát, szóljatok! Rákoscsaba kellős közepén akadtunk rá, a Szabadság sugárút - Füzesabony utca kereszteződésében. A kutyus úgy néz ki, mint a foxi, kistestű, foltos. Előre is köszi. Üdv.
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.16 0 0 9152
Erről jut eszembe, úgyis mindig megy a gyalázás, hogy mia rossz a kerületben.
Kiváló példával szolgálhatok:

Nem tudom, tudjátok-e, hol van a Bél Mátyás utca.
Mész a 80-assal a vasúti átjáró felé(az elág felöl), és nem a bánya melletti, hanem egyel előtte levő utca (balra, mert jobbra nincs:)).

Na most ez azt utca le lett aszfaltozva...nem emlékszem, 1-2 éve.
Érdemes megnézni.

Nem arról van szó, hogy szarul alapoztak, vagy ilyesmi, és mára megsüllyed. Nem ám.
Ez szinte mindig ilyen volt. Kiszórtak valamit, ami nem igazán alkotott egységes felületet, és most már gödrös is. Ezt hívják aszfaltnak nálunk.
Hogy hová került az anyag, azt senki sem tudja.
Srábel Balambér Creative Commons License 2006.03.16 0 0 9151
No igen. Annak idején én is jobb viszonyba kerültem a kőművesekkel, mint a vállalkozóval. El is vitte őket máshová, és hozzám kiküldött egy másik csapatot, akik egyrészt sokkal kevésbé bírták a magyar nyelvet (lévén inkább ukránok, mint kárpátaljaiak), másrészt (ellentétben a korábbiakkal, akik reggel héttől este ötig nyomták) megjöttek fél 11-kor, valamit szöszmötöltek, aztán ebédet csináltak maguknak (elhasználva a télire szánt tüzifám egy részét), aztán kettőkor elhúztak. Kérdeztem, hová mennek. Azt mondták, tisztalkodni (sic!). Mire én: Miért, az alkoholos lemosás, amiben érezhetően részük volt ma reggel, nem volt elegendő? :-(
Előzmény: Isidorra (9150)
Isidorra Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9150

Sajnos az a baj, hogy mindenki gyors gazdagodásra vágyik...de csak a fővállalkozó jár jól max...mivel a többieknek utólag fizetnek ált...vagy egyáltalán nem is fizetik ki szegény beszállítókat, bedolgozókat.És akkor kezdődik a körbetartozás...majd gyakran a fővállakozó csődbe megy és se pénz...se posztó..

Ahol én lakom, az is új építésű ház. Én nem voltam rest kijárni az építkezésre, hetente nézegettem,mit is építgetnek be a sok millió ft-ért, amit én pengetek ki.

Kicsit furcsálottáka kőművesek, hogy nő létemre mit össze tipegek a kis tűsarkúmban a pallókon...de a végén összebarátkoztunk...

Amit viszont  nagyon tudnék javasolni, minden ház vagy lakás megvétele előtt, hogy egy szakemberrel érdemes megnézetni az építkezést. És nem ügyvédre gondolok, hanem építészre vagy építésvezetőre...nekem szerencsém volt, mert az egyik haverom nagy ász a szakmában, sokat segített, ötleteket is adott, milyen falakat hova, milyen kivezetést hova, stb.       

 

Előzmény: stupiddog (9147)
Abraka Dabra Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9149
ez mi? zsalukőből húzták a falakat?:(
Előzmény: stupiddog (9147)
cucu Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9148

Ma sajnos annyira gátlástalanok azok, akiket nehéz tetten érni, hogy lutri megvásárolni ilyesmit.

Én egy, részben 50 éves házban lakom, de minden részét jól ismerem de ez a mostani építkezések esetében nem mondható el, pedig ezt sem én építettem. Remélem érted, mert én nem.

Előzmény: stupiddog (9147)
stupiddog Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9147

pl. erről...

Ezt 6 lakásos társasházként fogják eladásra kínálni.Persze a vakolat majd ápol és eltakar.

 

Legszívesebben nagybetűkkel írnám:ha már valaki vállalkozó által "épített"házat vesz,előtte vegye a fáradságot,és faggassa ki a környékbelieket az építkezésről.Látnak ám ezt-azt...

Előzmény: cucu (9146)
cucu Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9146

Felőlem...

Pontosan miről is volna szó?

Előzmény: stupiddog (9145)
stupiddog Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9145

sziasztok,

Visszatérhetnénk még a társasház-vállalkozó-építkezés témára?

dumb20 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9144

Pontosan így van ez, a Cinkotai útnál is sajnos lehet hogy igy lesz :( Min 10cm kéne, de tartok tőle nem lesz meg, nem fog sikerülni, nem csinálják meg :)

Ha majd aszfaltozzák, komolyan meg fogom kérdezni a főnököt, hogy ez vmilyen szabvány szerinti vastagság? Eu-szabvány mennyi lehet? Itt-ott azt látom hogy a kátyú szélénél, hogy kb 2-3cm vastag volt az út. gratulálok.

Nemhogy 3-4, 1-2 év után javítgatják már néha az új utakat. Pedig tempó kell :D

Előzmény: DAKAR (9124)
cucu Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9143
Mi több, az egész nekem köszönhető, de ez ne zavarjon! Örülök, hogy segíthettem...
Előzmény: Isidorra (9142)
Isidorra Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9142

Szia joe1972!

 

Köszönöm a felajánlásodat, valóban fontolóra vettem akkoriban az ajánlatot, de sajnos tényleg elég messze van tőlem a Tesco. Úgy gondoltam, ha nem marad más, végső soron esetleg mégis jelentkezem majd a telefonszámon, amit adtál. Aztán nem is volt időm egy darabig foglalkozni a témával, és akkor jött japex és MEGMENTETT:)))...egy garázzsal...:))).

Elnézésedet kérem, hogy nem jelentkeztem, de ez jobbnak tűnik, főleg a távolság( azaz közelség) miatt.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a törődést  (cucunak, aki szívén viselte garázstalan sorsomat ,külön)!!!!

Szóval garázstéma már lekerült a napirendről. 

Előzmény: joe1972 (9138)
BoGar Creative Commons License 2006.03.15 0 0 9141
Ha lehet a -val, -vel v-jét is írd ki! (Jelen esetben "k")

Én úgy néztem, minden második ablak nyitható a vezérlős vagonokban, a többiben mintha mind nyitható lenne. Legalábbis, amivel én szoktam utazni, mind nyithatóak. Csak hát akkor se nyitják ki az ablak mellett ülök, ha már a víz folyik rólunk. (Róluk is.)
Előzmény: japex (9140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!