Keresés

Részletes keresés

Ata samurai Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4491

A hotpennél kicsit erősebb bevonattal lehet kapni (metro) kerek villanyos hőfokszabályozós serpenyőt. Ugyanarra jó, de állítólag tartósabb és sokkal olcsóbb. Két méretben. 6xxx és 7xxx Ft (pontosan nem emlékszem) 

Előzmény: pesta8 (4489)
Alfa Hold Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4490

a benzin oldja a gyantát.

előtte a sátor anyagán próbát kell tenni, hogy bírja-e az anyag.

Előzmény: kmrmtms (4361)
pesta8 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4489

Rezsot en is szeretnek venni, eddig gazt vittem, de az iden par nappal a hazajovetel elott kifogyott. Aram van a kempingben, akkor meg nem bohockodok a gazpalackkal. Bar en neha nyaralasba menet vagy onnan jovet, megallok es rottyantok egy laza levest.

 A gazon kivul viszunk magunkkal egy Hot Plate nevezetu szerkentyut. Tv shop-os, abszolut ellenzem az ott arult sz@rokat, ezt ajandekba kaptuk. Hatarozottan hasznos, kivaloan lehet benne akar grillezni, akar paprikaskrumplit melegiteni es megannyi dologra jo. Konnyen tisztithato es nem foglal oriasi helyet.

 A kepeken az a bilizold:-)

A_A_ Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4488

Sziasztok!

Tavaly egy boszniai esküvőre voltunk hivatalosak, majd onnan Trogir felé vettük az irányt hogy nyaraljunk párnapot. Semmilyen felszerelésünk nem volt, amit kaptunk sátrat abból is kilógott a lábam.
Ennek ellenére nagyon megtetszett a kempingezés "feelingje", valamint a hely is gyönyörű.
Majd találtam egy expressz hírdetést T4.2 XL AIR 28.000 ft-ért, és akkor bukkantam rá a fórumra, sokan ajánlva ezt a sátrat. Egyből megvettem, persze bennem volt egy kis para (Van-e rajta szakadás,stb.), hozzá adta fillérekért a Campingaz 12V/220V 25 L-es hűtőládát, a „kék” asztalt székekkel, Kelsyus hintaágyat.

Nyár elején teszteltük a dunakanyarnál (valaki pont erre fele keresett kempinget) Dömösön, és nagyon megvoltunk vele elégedve (szellős, vihart jól állta, stb.). A hely is szuper volt, kicsi de családias, nagyon igényes, medence most lett felújítva. Azóta voltunk 2 helyen is nagyon élvezzük, jövőre külföld a cél. Sok jó és hasznos dolgot olvastam általatok, így elég könnyű volt sok mindent beszerezni. CEE adapter, viharlámpa vagy hajólámpa készítése folyamatban.
Rezsót szeretnék még venni, de szerintem nem indukciósat, mert ahhoz edényeket is kellene vennem. Melyiket ajánlanátok? Sencor SCP 2252, Hauser HP 230, Szarvasi HP 202

mia0704 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4487

hűű, köszi a megerősítést. azt hittem csak ilyen direkt-kempingezős-hűtőt ér használni, ami duplaennyibe kerül. :D

szivargyújtós hűtőládánk nekünk is van, de van amikor nem elég ha a benne lévő dolog éppen csak langyos, ugye, ezért gondoltuk a hűtőt. ez a pici amit linkeltem, befér a csomiba, az 1 mérettel nagyobb már 10ezerrel drágább és 80 centi magas... bár próbálok a legkisebb gyerekhez viszonyítani, aki most 62 centis, tehát alig nagyobb nála, ha azt vesszük. :D na majd jól megszemrevételezzük, mert eddig csak a gondolatával játszottunk a dolognak, de ezek szerint nem hülyeség, és ez jó! :)

pesta8 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4486

Ahol ni, szemben az a barna.

pesta8 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4485

Hat en 2003 ota bitorolok egy picivel nagyobbat. Azt le se merem irni, hogy egy kidobott darab szolgal mar tobb mint tiz eve. Reggelente, mielott a tobbiek felebrednek, elmegyek futni. Egyszer latom, az utcara kiraktak az ominozus darabot. Futas vissza a kempingbe, autoba ultem es elhoztam. Azota is kifogastalanul uzemel, mindig magammal viszem.

 Elotte 12v-os hutotaskat hasznaltunk, nem nagy sikerrel. Ez nem teveszt.

Előzmény: mia0704 (4481)
gabor01 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4484

Azért egy nagyobb nem árt: 50-80l

Előzmény: gabor01 (4483)
gabor01 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4483

Nálam mindig volt ilyen, amikor sátoroztunk.

Nem a hállófülkébe kell tenni, hanem a bejárat közelébe.

Ami fontosabb, hogy csendes legyen !

Előzmény: mia0704 (4481)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4482

Nem hülyeség, ha elfér a kocsiban és a sátorban is.

Azt azért kalkuláld be, hogy a hűtő belül hűt, de a hátoldalán fűt is.

Előzmény: mia0704 (4481)
mia0704 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4481

ne nézzetek madárnak, de szerintetek hülye ötlet egy ilyen a sátorba? ha már a galaxy egy gigászi nagy autó... többet ér mint az elektromos hűtőtáskánk, az biztos.

fekvőrendőr Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4480

Outwell Sliding Canopy tulajdonosok figyelmébe!

Nagyon jó ez a cucc, jól állja a szelet, a vihart, de a tengeri orkánt nem bírja.

Két hete Orebicben egy éjszaka alatt tönkre tette a vasalat három elemét.

Kettőt teljesen eltört, a cső teljes keresztmetszetében elszakadt, a harmadik is közel áll a szétszakadáshoz, de az csak félig szakadt szét. Ott adja meg magát a rúd, ahol a nagy átmérőből kisebb átmérőre van összapréselve a függőleges tartólaáb. Lehet, hogy ez típushiba és ezért nem forgalmazzák már. Szerintem ez konstrukciós hiba, valami rosz technológiával préselhetik vagy húzzák a csövet, mert egyszerűen hihetetlen, hogy így szakadjon egy cső keresztmetszetű rúd.

El fogom küldeni a képeket az Outwellnek, hátha küldenek új csöveket a sérültek helyett. Ha nem, akkor kisebb átmérőjű betétcsövekkel javítom ki.

Azért ne legyetek elkeseredve, szakadt csővel is áltt a sátor, nem hiába tanultam az úttörőben, hogyan kell alkalmi eszközökkel sínbe tenni a törött kezet, egy kis Duct Tape, meg néhány az Outwellhez kapott amúgy is használhatatlan cövekkel sínbe tettem a rudakat és kitartott a nyaralás végéig.

 

29spotty Creative Commons License 2012.08.06 0 0 4479

Most néztem, hogy ha a MOL-nál tankoltok esetleg, akkor a pontokat fel lehet használni kemping lámpák vásárlására is. A lámpa, zseblámpa mindig jól jön ilyen helyen. Szóval ha ott szoktatok tankolni, akkor kérjétek a pontot!

carlos z. Creative Commons License 2012.08.06 0 0 4478

Sziasztok,

Keresem lelőhelyét  jéggel üzemelő, az átlagnál nagyobb méretű (40-50l) hűtőboxnak. Az infót előre is köszönöm! cz.

Manac :-) Creative Commons License 2012.08.02 0 0 4477

Korán kelek de aranyat nem lelek.

 

Látod, nekem is ott van egy Garda6! Még 159 Euróba került.

Előzmény: mia0704 (4476)
mia0704 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 4476

mindig gyorsabb vagy, pedig esküszöm, korán kelő vagyok. :D

szóval igen, van egy alap szállítási- ill. csomagolási költség, ami minél több dolgot rendelsz, annál kevesebb, és van a +30 euro, ami fix. de szerintem még így is olcsóbb, mint itthon.

 

(1 hónap múlva ilyenkor már úton leszünk :D)

Előzmény: Manac :-) (4475)
Manac :-) Creative Commons License 2012.08.02 0 0 4475

Bocsánat, ha a német nyelvű obelink oldalon nézed, a kosárba tétel után kalkulálja a szállítási és diszkont díjakat is.

 

Az angol oldalon másképp van.

Előzmény: Manac :-) (4474)
Manac :-) Creative Commons License 2012.08.02 0 0 4474

 

Remélem olvasható.

 

A mostani web felületen belépés nélkül nem találtam a szállítási kondíciókat, a  jelszavamat sajnos elfelejtettem.

 

Kb. 2 éve még úgy volt, hogy minden termék árára rátettek méh néhány Euro csomagolási és szállítási költséget + az egész pakkra terheltek még 30 Euro magyarországi szállítási díjat (ez az összeg országonként változik).

 

Kb 5 tételnél már a diszkont miatt kompenzálásra került  a 30Euro.

 

 

Érdemes csoportosan rendelni a diszkont miatt.

 

Szállító partnerük a DPD, korrektek nagyon.

 

 

Előzmény: Csabronc (4472)
GaborApa Creative Commons License 2012.08.01 0 0 4473

Elnézést, hogy befurakodom ezzel, de nincs kedvetek jövő héten, vagy utána a Balatonparton kempingezni?

 

http://kempingmania.hu/travelog.php?id=690

 

Ennél olcsóbb és vízpartibb hely most nemigen van a Balcsin.

 

Szívesen látnánk mindenkit!

 

 

 

 

 

 

 

Nem sikerült ide képet feltenni, lehet, hogy már csak az indafotókat engedik?

Csabronc Creative Commons License 2012.08.01 0 0 4472

Milyen áron szállítanak magyarországra? (DHL?)

Előzmény: mia0704 (4471)
mia0704 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 4471

Manac jól írta a sátrat, a matrac pedig ez: http://www.obelink.de/campingzubehoer/luftmatratze-matten/campingaz-conv.-quickbed.html

 

egyelőre jónak tűnik, bár egyelőre csak a gyerekek sziesztáztak rajta. :)

 

vettünk még ilyet is: http://www.obelink.de/campingzubehoer/koch-kuchenschraenke/campingschrank-dublin.html - jelenleg 2 hónapja folyamatos használatban van a konyhában, ugyanis az átalakítás alatt van és nincs elég helyem. jól bírja a strapát a cipzár is, a polcok is, csak nem tudom hová teszem a cuccainkat belőle, ha elvisszük magunkkal nyaralni. :D

 

asztal gyanánt erre szavaztunk: http://www.obelink.de/campingzubehoer/tische/hypercamp-rolltisch-columbus.html (szuperakciós, és ez is masszívnak tűnik, bár egyelőre csak a kertben volt kipróbálva pár órára)

 

székek pedig ilyenek: http://www.obelink.de/campingzubehoer/stuhle/dukdalf-rumba.html  és már megbántam, hogy csak kettőt rendeltünk, négyet vagy ötöt kellett volna, főleg hogy még akciós áron lehetett a miénk ez (is), 40 eur/db áron. tetszik hogy masszív ez is, ráadásul széles, tehát kényelmesen bele tudom ejteni az én széles csípőmet is.

Előzmény: hogy7hogy (4468)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.01 0 0 4470

bár már említettem, hogy nem az alagút-sátrak a kedvenceim, de ennél jobb ár-érték arányú sátrat szerintem nem lehet kapni.

Előzmény: Manac :-) (4469)
Manac :-) Creative Commons License 2012.08.01 0 0 4469
Előzmény: hogy7hogy (4468)
hogy7hogy Creative Commons License 2012.07.31 0 0 4468
Leirnad ez melyik sator, milyen matraccal?
Thx!
Előzmény: mia0704 (4466)
hogy7hogy Creative Commons License 2012.07.31 0 0 4467
LOL! :)
Tobben kerdeztek egyebkent ...
A Renault Megane Gradtour befer (lemertem, mert kicsit lokott vagyok), de azert nem alltam be... :)
Mostanra le is bontottam. Az is jol ment.

Covek huzalszegbol jo 5letnek tunik.
Parasodas egyebkent hamar megszunt.
Előzmény: Törölt nick (4464)
mia0704 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 4466

nálunk ilyen volt a próbaállítás a kertben. bajban voltunk, mert sehogy nem fért el... nem mondom meg hová kötöttünk 1-2 dolgot, hátha a szomszéd is olvassa. :D

 

Előzmény: Törölt nick (4464)
Manac :-) Creative Commons License 2012.07.31 0 0 4465

Szíp darab!

 

A párásodás hellyel-közzel normális dolog.

 

Vízzáró szövet nem engedi át a bennlévők által kibocsájtott párát teljes mértékben. Ha nem szellőzik a sátor (bezártad a szellőzőket vagy konstrukciós hiba miatt elégtelen a szellőzés) akkor a bennmaradó pára a hűvösebb időben lecsapódik a sátor belső falán. Fizika.

 

A www.ukcampsite.com oldalon is ír erről egy Coleman Coastline 4 tulajdonosa. Mondjuk annál a sátornál mintha alulméretezték volna a szellőzést.

 

Én is tapasztaltam minimális páralecsapódást a Vango-nál, valószínűleg az alul zárt sátraknál ez gyakrabban előforduló jelenség, mint pl. az alul tök nyitott Quechua-nál.

 

 

 

Cövek:

 

Sziklás talajba én 230-260mm-es huzalszöget használok (+hozzá illő méretű csavaralátét), amit egy ácskalapáccsal verek be. Ennek a kalapácsnak az előnye, hogy a fejével ki is tudom húzni a földből.

 

A gyári cövekek csak az enyhén kötött talajba jók szerintem, de oda is jobb a laza talajra hesználatos, L profilú, lemezből sajtolt cövekeket.

Előzmény: hogy7hogy (4461)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 4464

ez garázzsal együtt van? :)

Előzmény: hogy7hogy (4461)
sfi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 4463

Azt már későn kérik! :)

Csak keményen, menni fog, tudom. :))

Előzmény: fekvőrendőr (4462)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.07.31 0 0 4462

Nem egyszerű visszazökkenni a hétköznapokba!

De jó is már itthon, míg üdültem, kaptam egy írásbeli figyelmeztetést, aztán most intézgetem, hogy az kapja aki megérdemil.

Pont azt a prémiumot vinné el amit már elnyaraltam. :-)

Előzmény: sfi (4458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!