Keresés

Részletes keresés

Maminti Creative Commons License 2001.01.23 0 0 415
Világ herótjai egyesüljetek! :))

Hol vagy Voldemort, megeszlek reggelire! :))

Előzmény: Törölt nick (414)
Maminti Creative Commons License 2001.01.23 0 0 413
Szerintem inkább üljünk be valahova, mert a végén még kitöröm a bokám ezen a csúszós nyavalyán. :)

Nekem nem baj, hogy porcelánból van a teknosöd páncélja, csak vigyázni kell vele, nehogy leessen valahonnan. Persze más kérdés, mit szól a dologhoz McGalagony professzor... :) Hanyast kaptál rá? :)

Előzmény: Törölt nick (410)
LILY Creative Commons License 2001.01.23 0 0 411
Az elsőre már adtam választ.
Mi a második?
Előzmény: Feanor (-)
LILY Creative Commons License 2001.01.23 0 0 409
Nekem Caramel nem gyanús. Kicsit idegbajos de hát... szóval nehéz felfogású.Le kéne váltani. Nem emlékszel? 3. kötet elején még védte Harryt.
Meg a 4-be Voldi sem említette... Na jó. Még gondolkozom rajta.
Előzmény: Feanor (-)
Maminti Creative Commons License 2001.01.23 0 0 408
Szeretnék varázslógyerek lenni, és eltunni ebbol a randa muglivilágból egy idore, hogy az összes problémám csak annyi legyen, hogy a teáskannából átváltoztatott ékszerteknos füle nem elég piros, vagy még gozölög az orra. Szeretnék csámborogni az Abszol Úton, vagy a Roxfort melletti faluban a fogadóban inni a vajsört vagy egyszarvúakat simogatni a Tiltott Rengetegben. Még azt se bánnám, ha ott is felnott lennék, ha ott is ugyanilyen havas lenne a világ, akkor leülhetnénk a barátainkkal a kandalló mellé egy-egy csésze jó meleg teával és hallgathatnánk mondjuk Dumbledore prof. vicceit.
Faxni Creative Commons License 2001.01.23 0 0 407
Én majd jövök edzeni, jó?
F.
GUPF Creative Commons License 2001.01.23 0 0 405
Vállalod?
(Kéne még gyúró is, hátha leesik az a lüke fogó egy Vronszkij után :)))
Előzmény: Törölt nick (404)
GUPF Creative Commons License 2001.01.23 0 0 403
Nem az elnevezéssel van a gond, még csak nem is azzal, hogy ki kell cselezni az ellenfél fogóját. Sőt azt is elismerem, hogy talán meg lehet csinálni mindenkivel - egyszer. De ha valamit elneveznek valakiről annak általánban értelme van. Különleges, mert szép, jól használható vagy előnyhöz juttatja a csaptot. (Ezen a Vronszkíj cuccon csak azt érzem, hogy a csajnak fogalma nincs a sportokról, csak akart valami sportot kreálni, és azt gondolta, hogy ha vannak benne sportos kifejezések meg szabályok, meg van gól akkor az elég.)

Ha Te egy fogó vagy (főleg a VB döntőbe került csapaté!) akkor már tudsz valamit. Természetesen figyeled az ellenfelet. Az megindul lefelé ezerrel. Itt egy szempillantás alatt kell eldönteni, hogy amerre megy, arrafelé van-e esélyed odaérni. De mondjuk az ellenfél jól csinálja, és úgy indul, hogy legyen értelme utánavetnbed magad. Elindulsz ezerrel, hátha előbb érsz oda, bár a csikeszt nem látod. Tegyük föl, hogy nem jut eszedbe, hogy az ellenfél Vronszkij féle szivatást alkalmaz, ezért tök ártatlanul zuhansz ezerrel. Mennyivel a föld előtt kapsz észbe, hogy még mindig nem látod a csikeszt?
Ha látod az más, mert akkor érthető lenne, ha belezúgsz a földbe. De így? Egészséges életösztön meg semmi?
Különben meg, ha jól emlékszem, akkor megállt a játék, amíg az írek fogója a földön volt. Akkor mennyi időre iktatták ki tulajdonképpen?

rgranc!
Tudsz állást? Válogatottat, iskola-válogatottat, ház-válogatozttat, utánpótlás csapatot is vállalok. :)

Előzmény: Törölt nick (402)
rgranc Creative Commons License 2001.01.23 0 0 401
:)
Majd meglátjuk, ha kviddicsedzo leszel... :)
Előzmény: GUPF (400)
GUPF Creative Commons License 2001.01.23 0 0 400
Komolyan kérdem ám!
1. Ha pontozásos sportág lenne, akkor érteném, mert lehetne sok pontot kapni, ha valaki meg tudta csinálni a kötelező gyakorlatokat szépen, pontosan.
2. Tényleg azzal van indokolva, de szerintem baromság:
- az ellenfél fogója nem lehet annyira hülye, hogy (bár nincs ott a csikesz) ezerrel beleszáll a földbe, csak hogy a másik fogót leelőzze.
- amíg én a Vronszkíjjal szórakozok az ellenfél minden ellenállás és nehézség nélkül meg tudja szerezni a csikeszt (ha éppen akkor jelenik meg), mert én semmit sem látok a pályán

Szóval ha én kviddicsedző lennék úgy rúgnám seggbe azt a fogót aki ilyennel szórakozik, hogy ihaj!

Előzmény: Törölt nick (397)
rgranc Creative Commons License 2001.01.23 0 0 398
<off>
Öreg zsidó két késsel a hátában?
<on>

Nem értem, miért kérdéses a Vronszkij léte? Célja az ellenfél fogójának ideiglenes kiiktatása... Nem?

Előzmény: Törölt nick (397)
GUPF Creative Commons License 2001.01.23 0 0 396
Tényleg nem kötözködni akarok, vagy logikát keresni ebben az egyébként kiváló mesében, de árulja már el valaki, hogy mi értelme van ennek a Vronszkij-féle műbukásnak azon túl hogy jól hangzik és olyan "sportos kifejezés"?
Előzmény: Urby (392)
Népi Angyal Creative Commons License 2001.01.22 0 0 395
Kösz a pontosítást.
Előzmény: rgranc (391)
Josephus Lupus Creative Commons License 2001.01.22 0 0 394
Az amerikai verzió címe, ahogyan azt tanult kollégánk már írta, Harry Potter and the Sorcerer's Stone.

Valójában az az oka, hogy Amerikában a sorcerer's stone a bölcsek kövének megfelelője.

Előzmény: Népi Angyal (390)
Urby Creative Commons License 2001.01.22 0 0 393
A nálam lévő fordítás a "philosopher's stone" alapján készült.
Előzmény: Népi Angyal (390)
Urby Creative Commons License 2001.01.22 0 0 392
Majd ha Krummal méri össze erejét. Ott fog eldőlni, ki a fogó a gáton. A Vronszkij-féle műbukás fog dönteni HP javára.
Előzmény: Törölt nick (380)
rgranc Creative Commons License 2001.01.22 0 0 391
The Sorcerer's Stone
Előzmény: Népi Angyal (390)
Népi Angyal Creative Commons License 2001.01.22 0 0 390
Egyszerűen arról van szó, hogy ez a pontos cím. Ugyanis (mint "alkímiai szakkifejezés") az angol philosophers' stone fordítása magyarul bölcsek köve. Ha jól tudom, az USA-ban viszont módosítottak a címen, hogy ne terheljék a megcélzott vásárlóréteg elméjét holmi "filozófusokkal"... Nem vagyok benne biztos, de talán H.P. & The Wizards' Stone?
Előzmény: Béni (388)
rgranc Creative Commons License 2001.01.22 0 0 389
Lehet, hogy mas orszagbeli kiadas volt: attol, hogy angolul beszelnek, meg mas kifejezeseket hasznalnak pl. Angliaban, Amerikaban es Ausztraliaban...
Előzmény: Béni (388)
Béni Creative Commons License 2001.01.22 0 0 388
Sziasztok!

Van egy erdekes kerdesem (szamomra legalabb is az :) :
Hogy lehet az, hogy a 'Harry Potter es a bolcsek kove' eredetiben ketfele cimmel is megjelent? Merthogy kolleganom eskuszik, hogy kezeben tartott egy HP 1. kotetet 'Harry Potter and the phylosopher's stone' cimmel.

Jo hetet! (-havat :-)

Előzmény: Béni (382)
NAR Creative Commons License 2001.01.20 0 0 387
Valami olyan varázslatra gondolok, mint pl. egy lovon a nyereg és a kengyel. Általában megtart, de azért le tudsz esni róla :-)

Bye,NAR
Előzmény: hoppaaa (386)
hoppaaa Creative Commons License 2001.01.19 0 0 386
Hát elvarázsolva nincs, mert az elso kötetben Harry sikerült majdnem levarázsolni róla, és késobb le is esett...
Tényleg elég nehéz stabil ülést elképzelni rajta... :o)
Előzmény: NAR (385)
NAR Creative Commons License 2001.01.19 0 0 385
Egy versenykerekpar nyerge se tul kenyelmes, megis eluldogelnek rajta orakig, szoval lehet, hogy a kviddicsjatekosoknak is van szarvasborrel belelt talaruk :-)
De az is lehet, hogy el van varazsolva a sepru, hogy lebegjen a jatekos rajta, de ne essen le...

Bye,NAR
Előzmény: Béni (382)
Faxni Creative Commons License 2001.01.19 0 0 384
Bocs... Legközelebb előbb olvasok, aztán írok.
F.
Előzmény: Faxni (383)
Faxni Creative Commons License 2001.01.19 0 0 383
Nem, Krum részéről a cruciatus nem önszántából volt, ez biztos, nagyon figyeltem és valahol kicsit odébb benne is volt.
Faxni
Előzmény: Béni (373)
Béni Creative Commons License 2001.01.19 0 0 382
Galadriel!
Igazad lehet a Draco (-roman :-) elmelettel kapcsolatban. Mar csak annyi hianyzik, hogy Draco Malform-nak hivnak ~ Felresikerult Sarkany. :-)

Uj tema: Elnezegettem a kepernyovedomon a Firebolt-ot (Tuzvillam), es elgondolkodtam, hogy hogyan is ulik meg azt a boszorkany es varazslo holgyek, urak. Eleg kenyelmetlen es mulatsagos gondoltaim tamadtak. Szerintetek nem tor egy piciket? Vagy valahol rejtezik egy leiras, hogy hogyan kell megfeleloen ulepunk ala helyezni a nyelet? Egyaltalan a nyelet, vagy a aerodinamikus vesszokoteget?

Előzmény: Törölt nick (379)
Béni Creative Commons License 2001.01.19 0 0 381
"I Stunned Fleur Delacour as she passed. I put the Imperius Curse on Krum, so that he would finish Diggory and leave your path to the cup clear."
kb: "Elkabitottam F.D.-t, ahogy elhaladt mellettem. Imperius atok ala helyeztem Krumot, hogy elintezze Digorryt, az ut a kupahoz igy szabad lett szamodra."
Igazatok van. Bocsi. :-( Erre nem emlekeztem. Hiaba, az angol verzio neha kicsit kemeny dionak bizonyult.
Krumot felmentettem.
Előzmény: Urby (377)
Urby Creative Commons License 2001.01.19 0 0 378
Ja, itt van, Boccs!
Előzmény: Feanor (375)
Urby Creative Commons License 2001.01.19 0 0 377
Boccs, Béni, de az álrémszem elárulja, hogy Krum Cruciatus-a az ő tevékenységének eredmény.
Előzmény: Béni (373)
Urby Creative Commons License 2001.01.19 0 0 376
És kérdés, mikorra tanulja meg HP a Vronszkij-féle műbukást. A 4. kötetben nem jelent meg új seprűmárka. Megtorpant a fejlődés? Vagy a következő kötetben várható egy jelentős technikai bumm a seprűiparban?
Urby
Előzmény: Törölt nick (371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!