Keresés

Részletes keresés

division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 535
ZöPö, Plebejus! ha szkenneltek, ne spóroljatok a felbontással! ilyen ritka régi képeknél nem baj, ha egy kicsit nagyobb lesz a fájl, megéri...
Gondolom Werner barátunk tud helyet biztositani nekik a Gigant Club szerverén...
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.08 0 0 534
MAV vagonokat tudtommal a Sachsenmodelle gyart, Roco felsegjel alatt. Volt egy Roco katalogus nalam, abban volt mindenfele, a regi tipikus dunakeszi-i tuskofekestol a legujabb, bordas tetejuig. A Sziv utcai boltban lattam ilyet hasznaltan, de szerintem barhol beszerezhetoek ahol Roco van. A Piko is gyartotta, de meg nem sikerult belefutnom sehol. Egy haveromnak van 2, de semmi aron nem adja el :-)
Igaz az, hogy nemelyik MAV IC kocsit regebbi kocsikbol epitettek at? A forgovaz teljesen ugy nez ki mint a regi, csak leszedtek rola a sima fekeket..
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 533
Az állomásfönök története nem engem érdekel, hanem Mr Dennis Baer-t, neki kéne írnod a dbaer@netmonger.net címre, ha tudsz segíteni...

"alapvetően személykocsis vagyok", akkor "letámadhatlak" személykocsikkal kapcsolatos kérdésekkel?

scsabi Creative Commons License 1999.09.08 0 0 532
Szevasztok!
Ma fedeztem fel a topicot, egy lélegzetre átfutottam. Néhány hozzzászólás:
div. by zero 08-31 21:02
A MÁV Keleti Gépészeti Főnökségén megvan a M. Kir. Államvasutak hivatalos lapjainak gyűjteménye 1900-ig. Ha Schanz állomásfőnök úr története még érdekes érdemes ott böngészni. Ha érdekel segítek.
Bölény 08-24 13:14
mindegyik 1435 mm, különbség csak a szerkesztési/rakszelvényben van (l még rak. szab)
BuboRec 08-23 23:12
A MÁV szignál kottáját a MÁV értesítő különszáma (arculatterv) közölte. Ha kell előbányászom és elküldöm. Az ettől eltérő dallam áltb. EC vonatot jelez, ui. arra vonatkozóan az EC üzletszabályzat rendelkezik.
div by zero 08-19 09:48
az átlós vonatokba bejáró román kocsikkal a CFR az adósságát törleszti a MÁV felé
Aug 18-i vitanap az Ikarus szekrényű sínbuszról:
A sínbusz szekrényszilárdsága nem felel meg az előírásoknak.
Péter 08-16 17:16
V43 2000 sorozat
legfőbb újdonságok:
gumirugós szekunder rugózás; mod. vezetőállás (fűtő-hűtő páramentesítő, vill. ablaktörlő, fóliázott ablakok); az elektromechanikus vezérlőelemek helyett új közp. járművezérlő (MVE-03)
Más,
alapvetően személykocsis vagyok, ezért módfelett érdekelnének a vmely nyári hozzászólásban említett MÁV felségjelű CAF; DWA; DVJ kocsik modelljei. Hol hozzáférhetők?
Üdv,
Csabi
werner Creative Commons License 1999.09.08 0 0 531
"Pici turelmet kerek, eloszor is elo kellene keresni a negativokat"

M40, M46 képeid is vannak? Úgy olvastam sokakat érdekelnének a képeid. Össze kellene jönnünk így mindahányan...

werner Creative Commons License 1999.09.08 0 0 530
Plebejus:

"Megneztem a V63 Gigant honlapot tok jo, csak kicsit keves a GOZOS."

Ezer bocs, de "oly korban éltem én e földön..." még örülök, hogy a dízeleket úgy-ahogy láthattam-fotózhattam. Ők is kezdenek eltűnni, mint hajdanán a gőzik. Sajnos énnekem csak kölyökkoromban volt szerencsém Szentgotthárdon egy 424-essel tolatást megnézni (362...???). Asszem szerencsés vagy hogy annyi gőzöst láthattál élőben. Mert szerintem az ÉLŐ menet számít. Nem a nosztalgiamenet. Talán ezért van olyan kevés gőzösképünk.

"Nincs valakinek meg tobb kepe MAGYAR GOZOSokrol? "

A linkek között találsz egy gőzös oldalt

werner Creative Commons License 1999.09.08 0 0 529
Nagyirtás-Márianosztra:

Szép tervek! De jó lenne, ha megvalósulna. A legszebb erdei vasutunk lehetne.

ZöPö Creative Commons License 1999.09.08 0 0 528
OK, akkor (ha megbízol bennem), küldj postán papírképet. Ne küldd el egyszerre mindet! :-)
Emilben megírom a címem.
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 527
Kandó is van? kész kincsesbánya van nálad!!!
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 526
ismerjük, ez az egyetlen gözös oldal, sajnos nem túl nagy, nem túl jó minnőségű képpel...
plebejus Creative Commons License 1999.09.08 0 0 525
Pici turelmet kerek, eloszor is elo kellene keresni a negativokat, (1967 ota tucatszor koltozkodtem) mert ha jarhato, akkor talan jobban meretezheto a kep. Szerinted 1-2 probat megerne, meg ha macerassabb is?

Bp-re innen 200km-es jegy kell.
Postan? (Csak el ne vesszen!)

Ezt a helyet ismeritek? Linkelni se tudok meg...
http://origo.hnm.hu/~gyuri/index.html
P.

1014 Creative Commons License 1999.09.08 0 0 524
Nekünk mod valamit a vonatszám, de néhány éve egy ferencvárosi jegykiadónál hiába hivatkoztam vonatszámra, csak nézett bambán. Meg kellett néznem a vonat nevét a menetrendben!!! A felhasználó pedig végképp nem ismeri.
lazar Creative Commons License 1999.09.08 0 0 523
Sziasztok!

Megkerdezhetem, hogy milyen ELVIRA-s cikkrol beszeltek? Amugy az ujabb verziobol kiszedtek a vonatszam szerinti
bongeszest, ami szerintem hulyeseg volt.

Armand

ZöPö Creative Commons License 1999.09.08 0 0 522
Ha budapesti vagy, valamelyik délután gyere be a munkahelyemre, megcsináljuk. Ha negatívről szkennelünk, akkor ki kell menni Pestlőrincre a suliba, ahol tanítottam, ott van diaszkenner. (Azt viszont még soha nem használtam.)
1014 Creative Commons License 1999.09.08 0 0 521
Majd körülnézek, hogy pontosan mik vannak. M40 témában is fogok keresni bővebbet infot. Néhány dologra még emlékszem (valaha szereltem a motorját is), de nem akarok pontatlan adatot küldeni. A hangokat át tudom olvasni és el tudom küldeni.
plebejus Creative Commons License 1999.09.08 0 0 520
Az irodalomrol irnal bovebben?
A lemez nekem is megvan. Nem kene a hangokat is valahogy felrakni a kepek melle?
P.
plebejus Creative Commons License 1999.09.08 0 0 519
Kedves ZöPö, 1014, division by zero !
Kosz, megtiszteltek erdeklodesetekkel.
Szivesen a T. Topicgazda es T. Topictarsak rendelkezesere bocsajtom a gyujtemenyemet.
ZöPö
A segitseg jol jonne, scannerem nincs, a neten meg nehany hete vagyok csak, igy aztan felrakni se tudok meg.
Nem lesznek technikai nehezsegek? Szoval a kepek eleg regiek, fekete-feherek, meretuk 9x12, 6x9, 4,5x6cm, egy-ket nagyobb van csak talan. No meg a minoseg se mindig tu eles. Negativrol is lehet scannelni? Ugy, hogy a 18x24 (ilyen fgepem is volt) es 24x36mm-es kockabol valami normalis meret legyen? (sajnos nem minden negativ van meg) Szoval csodakat azert ne varjatok...
Vannak meg dieseleim, meg Kandoim is abbol az idobol...
Ha a reszletek egyeztetese off lenne, irj(atok) a maganba.
Irodalom: van egy szupi konyvem a magyar nagyvasuti vontato jarmuvekrol a kezdetektol, 1846, (majdnem?) minden mozdony benne van, ezt biztos ismeritek.
1966-68 kozott tagja voltam a Magyar Vasutbaratok es Vasutmodellezok Egyesuletenek. (bocs, ha emlekezetbol pontatlan nevet irtam!, de vmi nagyon hasonlo volt, az biztos) Letezik meg ma is? Olvasva a topicot nem emlekszem, hogy emlitettetek volna.
Udv, P.
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 518
várjuk a képeidet!
szerintem is kevés a magyar gözös...

az a lemez nekem is meg van...

1014 Creative Commons License 1999.09.08 0 0 517
Pleb!

A nyálam csorog a felsorolásod miatt!
Képem nincs, irodalom van a gőzösökről is + egy hanglemez a magyar gőzmozdonyok hangjairól.

ZöPö Creative Commons License 1999.09.08 0 0 516
Gőzös képeim nincsenek, de a te képeidet szívesen beszkennelném és felraknánk a netre, hátha mást is érdekel! :-)
plebejus Creative Commons License 1999.09.08 0 0 515
Udv Mindenkinek!
De joooo ez a topic!!!
Gyerekkorban igen vasutmanias voltam, meg persze mozdonyvezeto akartam lenni ugy 2 es 10 eves kor kozott, GOZOSon. Akkor meg abbol volt a tobb es nem nosztalgia miatt jartak. A Balatonra ilyenekkel mentunk: 302, 328, 424. Ritka kivetelkent ugy 1961-62 korul egyszer ket egybekapcsolt BoBo (zold, elol feher csikos!) vitte le a deli partra a gyorsot.
Akkoriban meg szigoruan tilos volt a vasut fotozasa, de azert kesobb 1965-67 kozott jo par ff kepet keszitettem. Pl.: 242, 275, 301, 324, 326, 327, 328, 333, 342, 375, 376, 411, 424, 442 es ezek mind mukodtek! (ennyit most csak ugy emlekezetbol, lehet, hogy tobb is van) Egyszer Hatvanban a yard elkapott a hatso kerites lukanal, de hosszas nyafogasra elengedett. Kepzeljetek mi lett volna, ha bevisz, anyam azt se tudta, hogy vonatozni mentem.
Megneztem a V63 Gigant honlapot tok jo, csak kicsit keves a GOZOS.
Nincs valakinek meg tobb kepe MAGYAR GOZOSokrol?
P.
1014 Creative Commons License 1999.09.08 0 0 514
Homályosítsatok fel, mi az a TYFON kürt? Lehet, hogy az, aminek hangját a lentebb említett Várkonyi Zolival magnóra vettük egy NOHABról?
(Arról .wav file-om van, azt használom Windows hibajelzésnek: vigyázz, jön a NOHAB)
ZöPö Creative Commons License 1999.09.08 0 0 513
Bizonyos háttérképek, pl. htm-2488.jpg, amelyek csak "kifakítva" vannak, élvezhetővé tehetők.

1. Jobb egérgombbal klikk a háttéren, "Save background as..."
2. Az elmentett képet nyisd meg a Photo Editorban. (Photoshop, etc.)
3. Image -> Auto Balance (vagy kézzel tedd helyre a színegyensúlyt)

division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 512
az engedély azért nagy szó, mert az utolsó pillanatban még mindent kitaláltak a hivatalok, hogy ne legyen ott vasút.
az árvíz nem tett jót a hídaknak, de szerencsére nem olyan a helyzet mint Kemencén...
egyébként most agusztusban volt ott egy építőtábor.
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.08 0 0 511
Felek, hogy az epitesi engedely meg nagyon keves, most kellene a penz. Csak nehogy a 64-es vonal 34-es sinjeit kezdjek itt felhasznalni...
A tervek szerint mikor indulna be a forgalom? Egyaltalan Nagyborzsony es Nagyirtas kozott jar mar a vonat? Mikoval valamikor aprilis elejen jartunk arra, a palya elegge ramaty allapotban volt.
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 510
némi KBK hír: Júniusban meg lett az építési engedély a Nagybörzsönyi kisvasút ellopott Márianosztra-Nagyirtás szakaszának az újáépítésére, némi technikai adat:
34,5 kg/fm felépítmény, 1500 mm hosszú faaljak, sincsavaros lerögzítés
30 Km/h sebesség, 6,5 t tengelyterhelés
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 509
A Pecsában szombat-vasárnap délelött van, érdemes körülnézni, én már találtam ott olyan régi kocsit, amire már régóta vágytam...
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.07 0 0 508
KBK: Wow, orulunk neki! Remelem nemsokara sok uj hirrel jelentkeznek! :-)
A scant holnap elintezem, elkuldom emilben. (Nem akarom feltenni, szerzoi jogok meg ilyesmik)
Valaki tud nekem segiteni, hogy mukodik a Petofi Csarnokban a bolhapiac? Allitolag ott is vannak modellek. Mikor/hol van, erdemes kimenni?
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 507
Föltámadt a KBK honlapja! Igaz még nem teljesen mert a képek linkjei egy nemlétező FTP könyvtárra mutatnak, de legalább újra lehet olvasni, sok érdekes dolog van ott...
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 506
Én is láttam a képet. Ha jól emlékszem a rajtalévő emberkék igencsak nézegették a Mukit. De hogy miért pont szerkocsi? A probléma csak az, hogy az újság valahogy eltűnt a lakásban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!