Keresés

Részletes keresés

vtma Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8517
Szia Caterina! Mail ment, jó bogarászást!!!
Előzmény: caterina3 (8515)
vtma Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8516
De örülök, hogy sikerült beazonosítanod! Ugyanis én is bevásároltam belőle, de meglepetten láttam a helpmefindon, hogy köze nincs az enyémhez az ott talált Cream Dream. A Sweet Dream valóban sárgabarackos, de lehet, hogy a csomagon lévőt tűző nyári napban kapták le, s ilyenkor sokkal világosabb, kiszívta a nap a színét. Majd májusban megmutatjuk egymásnak, mik lettek!
Előzmény: neni0323 (8514)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8515

Rokon lélek! :-) Én is a friss illatokat szeretem, azért lehet olyat is találni, csak nem könnyű. Pár éve én még vettem Anais-Anais-t is, mostanában forráshiány okán nem néztem. .:-)) De szerintem létezik még.

 

A téli jázminra gondolok (Jasminum nudiflorum), az kerti növény, zárt térben nem tudom, milyen lehet (valószínűleg Te nem  őt tartod bent, hanem valami másfajta jázmint), de ennek kertben leheletfinom az illata, és valami egészen különleges. Parfümnek azért őt sem viselném, de szerintem kerti illatnak nagyon finom.

 

(Ha érdekel, szívesen írok Neked olyan parfümöt, ami nem édes, nekem is csak hosszas nyomozással sikerül mindig megfelelőt találnom. :-) De azt persze nem itt, hanem inkább a mindenesben vagy privátban.)

 

Hát oda tényleg nem lenne jó szerintem sem.

Előzmény: taormina1 (8513)
neni0323 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8514

Sziasztok rózsarajongók!

 

Már régóta olvasgatlak titeket, de most találtam ürügyet ahhoz, hogy én is hozzászóljak a dolgokhoz. Régóta szeretek kertészkedni, kb. másfél éve van saját kertem. A rózsaállományom még igen kezdetleges.

Piantának üzenem, hogy én is vettem abból a "habcsók rózsából", már ki is ültettem kb. két hete. Az éjszakától üvegbúrával védtem egy darabig. Ma véletlenül megtaláltam egy Edénykertészet című könyvemben a képét Sweet Dream néven. Megnéztem a Help Me Find-ben és lám ugyanaz a rózsa. Remélem a kép az igaz a csomagoláson nem a név.

Előzmény: pianta (8302)
taormina1 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8513
Nahát! Nagyon érdekeseket írtál az illatokról, mindjárt többet is. Elöször is, hogy még valaki ismeri az Anaïs-Anaïst! Fiatal korom óta a kedvenc illatom, de vagy húsz éve nem találkoztam vele, nem is tudom van-e még, de ha igen, kizárt, hogy meg tudnám fizetni.
Én is a fanyar illatokat szeretem, az émelyítöektöl, mint pl. illatos gyertya, vagy édes illóolajok, amit pl.édesanyám párologtat a szobában, fejfájást kapok. Szóval azóta nem volt Anaïsom, úgyhogy azóta teljesen le is szoktam a parfümhasználatról. Csak diszkrét fanyar féfi desodorokat bírok elviselni.
Azt is írod, hogy az igazi jázmin illatát szereted. Szerintem alig van ennél intenzívebb növényillat, a mienk most virágzik a teraszon, kicsi még, de sokáig nem lehet kibírni vele egy zárt térben.
Az utcai fronti kerítésbe ültetem a futórózsákat, szerintem nem illene közé egy (szimpla virágú) jezsámenbokor. Egy nénitöl kaptam a piacon, ahol néha árulok.
Előzmény: caterina3 (8507)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8512
Van valakinek valami ötlete, mitől lehet, hogy a Marie Curie vesszei most tavaszra egészen furcsán vörösek lettek? Első blikkre azt hittem, kipurcant, de nem: szépen hajt. Mi lehet ez?
caterina3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8511
Nálunk is nagyon hajtanak, főként hogy az hideg tájéknak számít, ahol mindig megkésve jelentkezik a tavasz Hozzátok képest. Remélem, tényleg nem lesz már komolyabb hideg! Menni kéne metszeni, nem tudom, mikor lesz rá alkalom.
Előzmény: vm.aniko (8510)
vm.aniko Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8510

én nagyon szeretem:)))

kint voltam "körúton" és iszonyatosan elkezdtek hajtani a rózsáim.állitólag a beigért nagy hideg elmerad,csupán egy éjszaka várható olyan -2 aztán megint melegedik az idő:))

Előzmény: caterina3 (8509)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8509
Akkor szereted az édes illatot! :-)) Én, megvallom, nem. Van nekem is, telt és sima virágú is, de olyan helyen, ahol nem ülünk mellé. Öt-tíz méterről kedvelem őt. :-))
Előzmény: vm.aniko (8508)
vm.aniko Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8508

mamámnak 2 20 éves teltvirágú jezsamen bokra volt a teraszuk mellett közvetlenmül.alatta volt a pad.mindig oda ültünk,még akkor is ha tele volt méhecskével,mert annyira jó volt az illata.sajnos miután mamám meghalt a házat eladtuk igy a jezsameneket kivágták.

de én már rendeltem:)))

Előzmény: caterina3 (8507)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8507
Akkor nem szagoltál még jezsáment! :-)) Szerintem közelről fejfájást lehet tőle kapni. Nagyon édeskés az illata. Messziről nem gond, de ha mondjuk melléülsz... A finomabb, enyhébb illatokat kedvelem, például a valódi jázminnak nagyon jó illata van. Vagy a különböző rózsaillatokat is kedvelem, még az erősebbeket is. Nagyon szeretem a "rétillatot" is, amiben a különböző zöld növények, fűfélék és vadvirágok illata keveredik, amilyen például a Cachareltől az Anais-Anais nevű parfüm/eau de toilette (bocs, de olyan kétpontos i-t nem tudok beírni).
Előzmény: vm.aniko (8506)
vm.aniko Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8506
olyan nem létezik,hogy túl erős illatú virág:))))
Előzmény: caterina3 (8505)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8505

Nincs mit. :-) A Helpmefind főoldaláról indulva, tehát www.helpmefind.com:

 

 www.helpmefind.com/Roses

 

Ott bal oldalon Search. Akkor feljön jobb oldalon egy táblázatszerűség. Ott kiválasztod, hogy Roses.

 

Ezután feljön a keresőablak, ahová beírhatod a fajtanevet vagy annak részletét, és előhozza a fajtát.

 

Egy határig szerintem nem gond, ha összefonódnak, de azért azt figyelembe kell venni, hogy a növényeknél a föld feletti és alatti rész általában összehangban kell legyen, a gyökér is szokott minimum akkora lenni, mint a föld feletti rész. Magyarán, ha túl közel kerülnek, gond lehet, ha nem tudnak megfelelően egymástól fejlődni a gyökerek. Szóval valamennyire azért figyelembe kell(ene) venni. De én is igyekszem úgy ültetni őket, hogy kicsit összeérjenek, szerintem is úgy szép. :-)

 

A jezsámen szerintem nem csúnya a rózsa mellett, még ha nem is futó; nem agresszív növény. Bár sajnos nagyon hosszan nem virágzik, de a lombozata is elég szép. Van telt virágú változata is, nem tudom, melyiket vetted, de az nagyon szép. Az illata viszont elég erős (és szerintem nem is igazán jó, nekem picit durva már), nem mindenki szereti.

 

 

 

Előzmény: taormina1 (8500)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8504
Én is erős késztetést érzek, hogy beszerezzek egy ilyet!! :-))
Előzmény: vm.aniko (8499)
vm.aniko Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8503

tudni kell fényképezni:))

nézd meg a graham thomasomról a férjem és az énáltalam készitett képek közti külömbséget!:)pedig ugyanaz a bokor rózsa:)

 

 

vagy:az ő képe a leonardo da vinciről,és az én képem róla:)

 

 

 

mercedes sárga bokorrózsa.

Előzmény: lush green foliage (8501)
vm.aniko Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8502

 

 

balra: rose search

 

http://www.helpmefind.com/rose/roses.php

 

 

 

ide kell beirni betűre pontosan a rózs nevét.ha egy betű is rosz akkor már nem találja meg.pl:augusta luise rózsa képeinek keresése.

http://www.helpmefind.com/rose/roses.php?searchNmTyp=2&searchNm=augusta+luise&sbSearch=SEARCH&tab=1

aztán kékkel ott lesz a neve,arra ráklikkelsz és balra egészen felűl lesz egy olyan,hogy :

photos:

 

http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=28834

és ha arra is ráklikkelsz  akkor látszik majd a sok kép róla.

 

http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=28834&tab=10

Előzmény: taormina1 (8500)
lush green foliage Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8501

photoshop... avagy az én rózsáim miért nem ilyen szépek?

 

 

taormina1 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8500
Köszönöm, hogy utánanéztél, elárulhatnád azt is, hogy hogy müködik az oldalon a navigáció. A rózsákig még csak eljutottam, de aztán...
A másik fajta egy rózsaszín, Bata András termékei, és mindannyian öreg, piros tövek közé fognak kerülni (ha túlélték ezt a rázós hetet). Ezek a pirosak nagyon elvadultak, rengeteg vadhajtást hoztak, amiknek rövid életü, szimpla rózsaszín virágai voltak. Ezeket tavaly nagy nehezen kiirtottam, és a helyükre whisteriát meg jezsáment ültettem, gondolván, hogy milyen szép lesz a kék -fehér-piros kombináció. Aztán megtudtam, hogy a whisteria néhány év alatt minden útjába akadót el - és lenyom, ideertve a kerítést is, a jezsámen meg nem fut...:-)
No ezeket kell elöbb eltávolítani az útjukból és más helyet keresni nekik.
Szerinted az gond, hogyha a növény teljes szélessegénél közelebb vannak egymáshoz a tövek és egymásbafonódnak az ágak?
Előzmény: caterina3 (8497)
vm.aniko Creative Commons License 2008.03.03 0 0 8499
hú,ez tényleg nagyon szép fajta!
Előzmény: caterina3 (8497)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8498

(Ha másik fajta mellé akarod ültetni, akkor annak a várható szélességét is figyelembe kell venni.)

Előzmény: caterina3 (8497)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8497

A Helpmefinden itt találod:

 

http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=6146

 

A képek róla:

 

http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=6146&tab=10

 

Nagyon szép! :-)

 

Magassága 180--365 cm, szélessége 185 cm-ig. Ennek alapján 80-90 cm-re ültetnék egymástól két ilyen tövet.

Előzmény: taormina1 (8496)
taormina1 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8496
Köszönöm szépen; Hattyúk tava clg, vagyis mászó:-)
Előzmény: vtma (8492)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8495
Aludj jól, szép álmokat! :-)
Előzmény: vtma (8494)
vtma Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8494
Holnap jövök!
Szép álmokat Mindenkinek!
vtma Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8493
Szerencsére nem, de annyira szerettem volna kertészkedni, rózsákat metszeni. De azt hiszem, erre várni kell. Abban bízom, hogy ha eddig nem okozott károkat a tél, akkor ezután sem fog.
Előzmény: andanda (8489)
vtma Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8492
Ha megírod a futód nevét, akkor rákeresek a hmf-en.
A cserepest kupacold fel és hagyd kinn.
A bujtásod ennyi idő alatt biztosan jól begyökeresedett. Ha elmúlik ez a pocsék idő, nyugodtan elültetheted a végleges helyére.
Előzmény: taormina1 (8486)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8491
Tudod, milyen fajta? Ha igen, megnézem a Helpmefinden.
Előzmény: taormina1 (8486)
caterina3 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8490
Szívesen! :-)
Előzmény: vtma (8482)
andanda Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8489

Remélem senkinél nem okozott károkat ez az időjárás.

andanda Creative Commons License 2008.03.02 0 0 8488
Tegnap nálunk jég is esett, de úgy látom nem okozott semmiben kárt. A szomszédban lévő tuják ágait, terméseit verte le és reggelre ezzel volt ellepve a kertem. Szerencsére a rózsák változatlanul tele vannak egészséges bimbókkal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!