Keresés

Részletes keresés

_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2187
Csak a képe volt fent, a mintát le lehetett tölteni. Letöltöttem...
Ha nem sürgős, akkor később elküldöm, de most menem kell. :)
Előzmény: szaboildiko (2184)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2186
Upsz!

Bocsánat, figyelmetlen voltam.
Nem a virágos van itt fenn.
Előzmény: Törölt nick (2185)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2185
Szia!

A minta teljes terjedelmében fenn van, csak az Index átméretezi... (tudom, mert én tettem fel)
Használd az IMG trükköt.
Tehát jobb egérgombbal kilikk a képre, és ott válaszd a kép címének másolása menüpontot (FF alatt, IE alatt más lehet). Nyitsz egy új lapot, oda beilleszted, és a THM-et Átírod IMG-re. Majd enter.
Az így megjelenő képet mentheted. Csúnya lesz, mert a böngésző átméretezi, (FF alatt klikk a képre, IE alatt a jobb alsó sarokban megjelenő négyzetre kell klikkelni a nagyításhoz. azaz hogy teljes méretben megnézhesd. Mentéskor mindenképp a teljes méretet menti)
Íme az egyik, ilyen méretben van fenn...

Azért kérünk majd az elkészültről egy képet ha lehet :-))
Előzmény: Hilda1972 (2178)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2184
Kedves tyúkanyó!
Képzeld végignéztem az orosz oldalt! Hát komolyan mondom olyan gyönyörűségeseket láttam és csak mentettem, mentettem, mentettem. De viszont ezt a jelképet, amit föltettél nem találtam. Neked meg van? Ha igen légyszives add meg nekem. A lányomnak szeretném elkészíteni, talán júniusig meg is lenne, akkor lesz a szülinapja. Köszönöm szépen.
Előzmény: _tyúkanyó (2176)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2183
orosz fórum 10.oldal muzsikáló angyalok
Előzmény: Hilda1972 (2182)
Hilda1972 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2182
Köszi az ötletet, ez az orosz fórum tényleg szuper... csak egy hárfás kottás képet találtam egyelőre, de majd nézegetem. Azért várom a további ötleteket, köszönöm.
Előzmény: Pcsiffy (2181)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2181
Az orosz fórumon láttam zenei témákat is. Sajnos azt nem tudom kb melyik oldalon de bagyon aranyosak.
Előzmény: Hilda1972 (2178)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2180

HÚÚÚ! megnéztem az orosz fórumot, a 20. oldalig jutottam,hogy mik vannak ott fenn!!!!

De az ebéd nem lesz kész.

Nagyon jó nézzétek meg.

Előzmény: _tyúkanyó (2175)
Hilda1972 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2179
Hilda1972 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2178
Sziasztok, nemrég keveredtem erre a fórumra. Jucust már magánban megismertem, köszönöm minden ötletét!!!
Két lányom van és mindhárman kezdő keresztszemesek vagyunk. Lányaim zenélnek, ezért ilyen témájú mintákat kerestünk, így kerültem ide hozzátok. El is készült az első munka, 11 éves Flóra lányom vizsgalapja. Ezúton is köszönöm a mintát.
Most én is szeretnék egy violinkulcsot, amit szintén itt láttam, de a leszámolható rajz letöltve nem használható, nagyon rossz a minőség. Kérlek Benneteket, ha megvan valakinek, küldje el magánban a racz.hilda@floriana.hu címre. Biztos tudjátok, melyik az, rózsaszín virágból készült füzér adja ki a violinkulcsot.
Minden más zenei témájú leszámolható mintát szívesen vennék, elsősorban fuvola, furulya és ilyesmi...
Köszi szépen!
veramami1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2177
Tyukanyó! Bele néztem, felületesen. Elképesztő mennyiségü kézimunka van benne,. napok kellennek mire átnézi az ember. , szebbnél, szebbek...
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2176
Sőőt, nem is tudtam, visszavonzott!
jinjang
Előzmény: _tyúkanyó (2175)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2175
Sziasztok!
TJucus tett fel egy linket a kézimunkásban, gondoltam ide is felteszem- de vigyázzatok, veszélyes, én alig tudtam elszabadulni... :)
Orosz fórum
Lehet, hogy volt már, akkor bocs..
Szép napot mindenkinek!
veramami1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2174
Zöldtengerszem! Nem Nálad van a hiba, az én gmailom ugyan ezt irja ki sok esetbe, akárki küldi átjön, de én nem tudom tovább küldeni mert vissza jön azzal a szöveggel, amit irtál. Ti csak egy szemüveget kerestek? Én kettőt........
lliann Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2173
A szemüvegem én is már nagyon sok helyről kerítettem elő, fogalmam sincs hogyan kerültek oda :-) de hímezni nem tudok nélküle így már rászoktam, hogy mindig egy bizonyos helyre rakom le, csak néha megfeledkezem róla.
Rájöttem a fórumozással én is, nincs időm sok helyre járni, mert akkor kihagyom a kézimunkázást, és anélkül már nem tudok meglenni, szinte lelkiismeret furdalásom van, ha nem bökök egy párat.
Hétfőn jártam így és erősen elgondolkodtam, hogy mi is a fontos számomra.
Természetesen a kreatívkodás, csak utána jön a fórumozás:-)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2172
Hja, ezzel én is így vagyok, meg még szerintem sokan mások is.
Előzmény: Pcsiffy (2170)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2171

Hihetetlen, hogy mennyi betűt hagyok ki vagy keverek össze. De ha felvenném a szemüvegemet, akkor látnám mit írok. - De azt a vackot mindig keresem.

Mindenkitől bocsi.

Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2170

Remélem ízleni fog.

Volta, a csipke kötésnél, nagyon szép mintákat láttam, tisztára kedvet kaptam a kötéshez.

Régen még középiskolába nagyon sokat kötöttem, a kedvencem volt a csipke még fonalam is van. Csak lenne egy kicsivel több időm. Annyi mindent szeretnék csinálni....

Előzmény: szaboildiko (2166)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2169
Istenem, hát én is meggondolnám, hogy szülessek-e inkább újból és akkor nekikezdenék, de ez is gyönyörű. Valahol vidón láttam olyat, hogy varrták a csipkét, de csak úgy a fonallal és a tűvel akrobatizáltak és olyan gyönyörű csipke lett belőle, hogy csak na. Hát az is ilyen.
Gyere el a csipkefórumra és meglátod nem bánod meg. Annamari (pulendrákus) annyira aranyos, segítőkész és szorgalmas, hogy oda is öröm menni, de komolyan! Azt nem tudom még, hogy vasárnap kezdjük-e mert tegnap még nem dőlt el, de mindjárt odatotyogok és megnézem.
Fonal meg, biztosan van otthon a "barna-fiókos szekrénykédben" eltéve valamilyen, kezdésnek jó lesz, csak a lényeg, hogy ne legyen tiszta műszálas és vékony legyen. Annamari most kötött magának egy gyönyörű pirosat, azt mondja 50 gr-ból kitelt neki. Az ugye még 5 dkg sem, vagy nem?-jaj, de szégyellem:(( nem tudom. Szóval gyere kérlek, meglátod jó móka lesz!
Előzmény: Rece-fice (2167)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2168
Ildikó!
Vasárnap kezditek a csipkekötést?
Irigyelem:-(( talán én is megpróbálhatnám... 100 éve kötöttem... bár nem csipkéset...
Te hol szereztél fonalat? (Nekem már 3 fórum is sok lenne)...
Előzmény: szaboildiko (2166)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2167
Hú, az már durva lehet!

Kalapemelés maria.vargane anyukájának!

Akkor inkább csomózom a recét!

Tudtátok, hogy még van egy másféle, nem csomozott, hanem varrott rece, ahol gyakorlatilag az egész hímezendő mezőt vagdalásossal kikockázza, és aztán szövi be a rácsokat stoppoláshoz hasonlóan keresztbe v. inkább csak egy irányban(ez a tömőöltés v. antik, az előző a vászonöltés).
Brrrrrrrrrrr... ezt se csinálnám! Persze nem olyan áttört, légies a hatás - de Erdélyben
sokszor alkalmazzák betétként... Itt a tömőöltéses szokásos változat: épp egy hatgyerekes anyuka üti agyon ezzel az időt!!!!
Előzmény: _tyúkanyó (2160)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2166
Köszi az ötletet, karalábét én is szoktam, de még zellert ilyen formában nem. Nahát, milyen jó, hogy vagyunk mi egymásnak, sok jó ötletet kapunk.
Előzmény: Pcsiffy (2165)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2165
Főzőcskézésre visszatérve. Én a zeller ki is szoktam ránteni. Kb 1 cm-re szeletelem egy kicsit besózom, majd panírozom a szokásos módon liszt-tojás-zsemlemorzsa, majd takarékon fedő alatt megsütöm-nagyon finom. Így szoktam elkészíteni a friss karalábát is, az is nagyon finom, még a férjem is megeszi pedig szerinte minden zöldség és gyümölcs csak és kizárólag nyersen ehető.
Előzmény: szaboildiko (2156)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2164
Azt szeretem (jobban végiggondolva inkább a krémlevesek állagával van problémám.)
Előzmény: Rece-fice (2163)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2163
Laci!

Én sem vetem meg a pirított zellert... Sültekhez, krumpli v. rizs mellett feldobja az egészet! megpróbálom együtt sütve is:-)

Ildikó!
Keresd a Gúgliban a Waldorf salátát - ne az iskolát!
Zeller, alma, dió, majonéz:-)) Fini, nyam-nyam!( Bocs, Laci).
Előzmény: Törölt nick (2157)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2162
Jaj most talán megértettem, szóval odafele egy sor rp a tömött kockába és visszafelé újból rp a tetejére?! Hmmm.. érdekes, ki fogom próbálni.
Előzmény: szaboildiko (2161)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2161
Most, hogy mondod tényleg, de akkor 3 sort kellene az egy kockába horgolni, hogy tovább tudjon haladni nem? - vagy hogyan?
Előzmény: _tyúkanyó (2160)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2160
Ez érdekelne! Hogyan csinálta? A "lyukas" négyzet pálcáján ment lefelé a rövidpálcákkal, aztán vissza? Biztos tömöttebb hatású úgy, mint pálcákkal.
Előzmény: maria.vargane (2158)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2159
Köszi:)) Úgy látom most főzöcskézünk a másik topikon is főzöcskéztünk, ott a csülök pékné módra volt a menjű, meg az én gyöngyös levesem. Áttotyogtam a csipkésekhez, mert ott meg közös kötést szervez pulendrákus és kiválasztottuk szavazás útján, hogy melyiket kössük. Úgyhogy startra készek vagyunk, nagyon érdekes lesz így az éteren keresztül együtt kötni.
Előzmény: Törölt nick (2157)
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2158

Sziasztok!

 

Rece-fice! Nagyon szép minták vannak a képtáradban, megnézegettem.

 

Anyukám is horgolt régen, háromszárnyas ablakra recehorgolással függönyt.

El tudjátok képzelni, mekkora kellett és milyen nagy munka volt?

Ő rövidpálcákat horgolt a "teli" kockákba, én ezt ismertem recehorgolásnak.

 

Előzmény: Rece-fice (2149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!