Keresés

Részletes keresés

outdownS Creative Commons License 2001.02.07 0 0 512
Igen, de Cedricre Feregfark emelte a palcat, a temetoben o ugykodott, amig Voldemort ujra testet nem oltott.
Előzmény: Törölt nick (511)
outdownS Creative Commons License 2001.02.07 0 0 510
Es Frank Bryce, a Denem-haz kertesze? A szekben ulo alak szemelyesen emelte ra a palcajat! (Azt nem tudni, milyen kiseroszoveggel.)
Előzmény: srábelbalambér (509)
srábelbalambér Creative Commons License 2001.02.07 0 0 509
Írtátok, hogy nem értitek, miért volt Voldemort pálcájában olyan kevés varázslat. Amikor elmeséli a halálfaló-death eatereknek, hogy mi történt az utóbbi 14 évben, megemlíti, hogy egészen addig, amíg Féregfark-Wormtail-Pettigrew meg nem kereste őt Albániában, addig nem nagyon volt őneki teste, amiért is nagyon nem tudta tartani a pálcáját. Amikor F-W-P segítségével létrehozott egy gyönge testet, nem varázsolt, mert az erejét az utazásra tartalékolta. Mikor bevette magát a Denem-Riddle házba, már vagánykodhatott is (Adava Kedavra, meg ilyenek). Bár talán az id. Kuporra szórt Imperius-átok árnyának elő kellett volna jönni a Priori Incantatem során, pl. Mr. Kupor formájában..

SB

Feanor Creative Commons License 2001.02.06 0 0 508
Ugye jól tippelek, hogy nem volt türelmed végigolvasni az eddigi hozzászólásokat? :-))
Előzmény: LILY (507)
LILY Creative Commons License 2001.02.06 0 0 507
Helló!

A válaszom határozott "hát...".Barátaim válasza:hát,nem,kicsit.

Van egy kérdésem: Denem. Az 1. kötetben az van,hogy attól hullásodott meg, hogy megpróbálta Harryt kinyúvasztani. A 4. kötet elején pedig,hogy a Denem-kúrián döglött meg. Ezt nem értem...

Következő kérdésem: Figg. A 4. kötetben Dumbledore azt mondta,hogy hívják össze a régi csapatot. Benne szerepelt valamilyen Figg neve is.
Lehet, hogy az a banya aki Harryre vigyázik egy boszi???

Előzmény: Feanor (-)
outdownS Creative Commons License 2001.02.06 0 0 506
:-)))

Előzmény: Feanor (504)
outdownS Creative Commons License 2001.02.06 0 0 505
Szegény prof.-t miért bántod, mikor olyan szorgalmas, hogy még a síron túl is a hivatásának él! (-hal?)
Karikatúra tantestületért nézz csak körül az ankh-morporki Unseen Universityn! (Disckworld)
Előzmény: Urby (503)
Feanor Creative Commons License 2001.02.05 0 0 504
Ismerek az ELTE Pszichón egy tanárnőt, akinek olyan unalmasak az órái, hogy az a hír járja róla: egyszer elaludt a saját előadásán. :-)
Előzmény: Urby (503)
Urby Creative Commons License 2001.02.05 0 0 503
Boccs, ha már valaki elsütötte volna. Ma a kollégákkal beszélgetve jutott eszembe, milyen zseniális karikatúrája némely létező professzoroknak Binns professzor figurája. Számtalan olyan professzor létezik az egyetemeken, akik, ha a szobájukban örökre elaludnának nem csak ő maguk, de a környezetük sem venne észre semmit, hiszen már évtizedek óta semmi hasznosat nem tettek, csak mohosodtak, az óráik viszont használhatatlanok. Számos ilyen Binns professzor létezik.
Urby
syrius Creative Commons License 2001.02.04 0 0 502
Valahol már mintha találkoztam volna egy Harry Potter angol - magyar szótárral, de most nem lelem. Tudna valaki segíteni, hogy ebben, vagy a konkurens topicban, esetleg valamelyik HP weblapon hol lelem? Köszi

nessy Creative Commons License 2001.02.04 0 0 501
Köszönöm Feanor a tippet! Remélem, hogy Hóborc válaszol, nekem!
nessy Creative Commons License 2001.02.04 0 0 500
Köszönöm, de aztán visszajövök ám!!!!!
nessy Creative Commons License 2001.02.04 0 0 499
Azt, hallottam, hogy pár hónapon bellül lesz Harry Potter játék, amiben órákon lehet résztt venni, kviddicsezni lehet, Roxmortsba lehet menni, kóborolni az iskolában, Hagridnél, A Tiltott Rengetegben és más sok, helyen amit a könyvben olvashattunk. Azt hiszem még a Dursley, házban is! Ha ez igaz, amint, meglesz, letöltöm magamnak, mert kíváncsi lennék rá. Ti nem? Remélem, igaz, mert jól el lehetne szórakozni a kviddicspályán!
Feanor Creative Commons License 2001.02.04 0 0 498
Értekezz Hóborccal a sima Harry Potter topicban!
Előzmény: nessy (497)
nessy Creative Commons License 2001.02.04 0 0 497
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: ki tudja megadni nekem azt az internet címet, ahol le lehet tölteni a Harry Pottert?
Feanor Creative Commons License 2001.02.04 0 0 495
Várjuk ki a végét! Majd megláttyuk...
Előzmény: Törölt nick (494)
Feanor Creative Commons License 2001.02.04 0 0 493
"Megölni csak az embert lehet és benne már nem volt semmi emberi."

De most már van!! :-)

Előzmény: Törölt nick (492)
Feanor Creative Commons License 2001.02.04 0 0 491
miért kell mégis a "feltámadáshoz" az ellenségének a vére, ha úgysem tudja megölni?

Voldemort nagy feketemágus ugyan, de nem jelenti azt, hogy nagy a szaktudása is. Hiszen, mint kiderült, elszámította magát, amikor Harryt meg akarta ölni, és a Priori Incantatemmel sem tudott mit kezdeni. Szóval lehet, hogy a "feltámasztásnak" van egy ilyen mellékhatása, hogy a donort nem tudja elpusztítani - és ezt lehet, hogy V. nem tudta.

ha ez az elmélet igaz, nem csak Voldemort nem képes megölni Harryt, de Harry sem lesz képes megölni Voldemortot.

Hm... Azt akartam írni, hogy miért, hiszen csak Voldemortban van Harry vére, Harryben viszont nincs Voldemort vére. Aztán meg rájöttem, hogy nem stimmel: hiszen Voldemortban csak Harry vére van... Hát, tudja a fene. De az sem biztos, hogy muszáj, hogy közvetlenül Harry mondja ki rá az Adava Kedavrát (illegálisan, hiszen törvény tiltja :-)). Lehet őt likvidálni másképpen is.

De a másik gondolatom: azzal, hogy Harry a vérét adta, ha kényszer alatt is, megmentette Voldemortot. Tehát, akárcsak Féregfark, Voldemort is a lekötelezettjévé vált. Vagy tévedek?

Más:
Ami még érdekelne, az a Mrs. Figg-vonal. Akinél Harry kis korában vendégeskedett, amíg Dudley szülinapozott. Valaki itt írta, hogy amikor Dumbledore elküldi Siriust, hogy szedje össze a régi csapatot, akkor felsorolja Arabella Figg-et is. És erre a megfigyelésre állítólag Rowling sokat sejtetően mosolygott... Vajon ebből mit lehet kihozni? Összefüggésben van ez azzal, hogy Harrynek vissza kell mennie a Privet Drive-ra? Érdekes lehet egy-egy, a muglivilágba beépített varázsló működése... Én is körülnézek majd a környezetemben... :-))

Előzmény: Josephus Lupus (489)
Josephus Lupus Creative Commons License 2001.02.04 0 0 490
Bocsi, az előbb Feanor(476)-ra válaszoltam.
Előzmény: Josephus Lupus (489)
Josephus Lupus Creative Commons License 2001.02.04 0 0 489
Szerintem ez egyáltalán nem rossz ötlet... de akkor miért kell mégis a "feltámadáshoz" az ellenségének a vére, ha úgysem tudja megölni?

Másrészt, ha ez az elmélet igaz, nem csak Voldemort nem képes megölni Harryt, de Harry sem lesz képes megölni Voldemortot. Ez viszont egy ördögi körbe fullad itt, akkor pedig minek is próbálkoznának azzal, hogy megöljék egymást?

Mindenesetre érdekes felvetés, és mindaddig izgalmas, amíg Voldemort rá nem jön... de utána mi lesz? Kidolgoz valami főzetet, hogy megtörjön a varázs? Vagy annyira kétségebeesik a Harryvel való véget nem érő sikertelen harcban, hogy inkább megöli magát, hogy az addigra általa már szívből utált Harry is haljon vele?

Én azon gondolkodtam, és azt hiszem olvastam is itt, az azonos pálcák kapcsán (megemlítve a kígyónyelv-tudást is), hogy nem lehetséges-e, hogy valamiképp rokoni szálak fűzik össze őket? Nem mintha ez számítana valamit... bár ki tudja. Viszont akkor Voldemortban már meg kellett lennie a családi vérnek. Vagy éppen ezért kellett neki Harry vére? Hogy a családi vértől felerősödjön?

Hmm. Elgondolkodtató.

Előzmény: Törölt nick (473)
Faxni Creative Commons License 2001.02.03 0 0 488
Sőt, belülről is bomlaszthatja, gyengítheti. Szerintem nem fog jól járni vele hosszú távon, még ha ellenkezőleg gondolja is most. Az életerejét visszaadta, de a varázserejét korlátozhatja, pl. ha Harryt akarja majd levarázsolni a színről, érhetik meglepetések.
Legalábbis remélem...:))
Faxni
Előzmény: Törölt nick (487)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.03 0 0 487
Nem arra gondoltam, hogy megtér. Inkább rra, hoy az ami segít Harrynek, az nem feltétlenül lesz hatásos V.-nél. még akkor sem, ha H. megérintése fájdalmatlanná vált a számára. Max. ennyi plusz hatást tudok elképzelni.
hoppaaa Creative Commons License 2001.02.03 0 0 486
Miért pont most álljon át Dumbledore, ha a megelőző Voldemort-érában sem tette? Teljesen logikátlannak tűnik.
patronus Creative Commons License 2001.02.03 0 0 485
Az öreg elnevezés alatt ezúttal a főfekete mágust, Voldemortot kívántam megnevezni.
H.Potter Creative Commons License 2001.02.02 0 0 484
Dumbledore nem valószínű, hogy átáll, már a neve miatt sem. Albus asszem latinul azt jelenti: fehér. A fehér mágia pedig ugye a jó mágusok tudománya...
patronus Creative Commons License 2001.02.02 0 0 483
Alkotói szempontból a főgonosz teljes kiiktatása meglehetőst rossz döntés volna, hova tűnne a két pólusú világ, amitől él a könyv? Új letéteményes kellene, az öreg biztosan van annyira minden hájjal megkent, hogy erre gondolt (Meg az írónő is.)
Feanor Creative Commons License 2001.02.02 0 0 482
Vicces lenne, ha Voldemort a "jó vértől" kvázi "megtérne"... :-)
Előzmény: Törölt nick (480)
hoppaaa Creative Commons License 2001.02.02 0 0 481
Viszont Voldemort meg tudta utána érinteni Harryt, ami eddig nem sikerült neki, fájdalom nélkül.
Előzmény: Törölt nick (480)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.01 0 0 480
Szerintem nem feltétlen lesz hatása V.-re Harry anyjának a védőmágiája. Az anyai szeretet nem átadható. Az anya a gyerekét védi, a vértől nem válik Voldemort Harry anyjának a gyerekévé. A vér képezhet kötést kettejük között, de szerintem nem korlátlanul.
patronus Creative Commons License 2001.02.01 0 0 479
Egész egyszerű, ahogy én látom. Ha valakiben van a véredből, nemcsak neki van hatalma fölötted, hanem neked is fölötte. További varázsláshegy opciók.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!