Keresés

Részletes keresés

bkinger Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12840

na de konkrétan mivel és mennyivel, ez itt a kérdés

Előzmény: gmkiev (12839)
gmkiev Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12839

Persze eyg 160-as LEIER, vagy saválló jobb lenne.

Előzmény: bkinger (12838)
bkinger Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12838

pont 150-es. Hatásfokán javítana érezhetően egy korszerűbb kémény? Vagy ne foglalkozzak vele, hagyjam ahogy van?

Előzmény: gmkiev (12837)
gmkiev Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12837

Abban az esetben ha a füstcsonk nem nagyobb 150 mm.-nél.

Előzmény: bkinger (12836)
bkinger Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12836

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

14x14-es meglévő téglakémény megfelelő lehet egy 7kw -os kandallónak?

Vagy érdemes új béleltet építeni neki? Hatásfokon mennyit emelne a szigetelt kémény?

60nm alapterületű galériás kis házról van szó.

picstike Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12835

Nekem 1 kéményem van ami a kisszoba és a nappalival határos. 4  téglás béleletlen. Nincs több kémény,de szeretnék egy vegyes kicsi kazánt beépíteni. 100nm de közel 300-légköbméter a befűtendő terület. Jó az elosztás,20éves cirko 5 perc alatt meleget produkál mindenhova,szóval rendszerem is jó,ami 7 radiátort jelent. Előszobába szeretnék 1 kéményt és igazából csak ott lenne helye a kazánnak is,de nem tudom lehet-e.Mi történik,ha nem engedélyeztetem,hanem egyszerűen megépítem. kb 5m kémény magasság lenne,ami kivülről nincs 2 méter és nem utcafrontra néz. Feltételezem,hogy a meglévő 4 téglás kéményem kicsi lenne egy 18kw-os kazánnak aminek a füstcsöve 130-as.  Vegyes tüzelésnél ha használnám bélelnem kéne?

gmkiev Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12834

Így már sokkal tájékozottabb az emberfia! :))))

Előzmény: -Tsunami- (12831)
picstike Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12833

Szia! Nekem van isokern kéménybélésem és hozzá szigetelő adalék. Zárt helységbe alap.250x250x magasság280cm ahol van 1 parapettes cirkó a falon 140cm magasan Mellé tehetnék én egy vegyes tüzelésű kazánt? és felhúzhatnák 1 kéményt ezekből az alapanyagokból?

 

Előzmény: minden ami kémény (12826)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12832

Az is lehet,hogy nincs semmilyen cége és úgy mit ír be az adatlapra.(mellesleg már nekem is csak az alapítvány maradt meg mert a kft-t tavaly megszüntettem és mivel az alapítvány is vállalkozhat.... csak így kevesebb megy felesleges hiábavalóságokra és több marad a macskáknak)

Előzmény: joevagyok68 (12828)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12831

Ott a telefonszáma, google és találsz infót ha akarsz. :-)

 

kemenybeleles-alpintechnika.hu

Előzmény: gmkiev (12830)
gmkiev Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12830

Egy iparosról ennyit tudni az = a nullával.

Előzmény: -Tsunami- (12829)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12829

Minek adatlap, ha ott a telefonszáma.:-)))

 

Előzmény: gmkiev (12827)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12828

Azert mert AZT nem tudja kitolteni

EZT

http://forum.index.hu/reklamlink/

Meg nem tudja elolvasni...

Lehet alfabeta....

Előzmény: gmkiev (12827)
gmkiev Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12827

Ez azért érdekes. Ha ez frankó, akkor miért Anonim az adatlapod.

 

Előzmény: minden ami kémény (12826)
minden ami kémény Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12826

HA BÁRMI GONDOTOK VAN NYUGODTAN HÍVJATOK  PRÓBÁLOK SEGÍTENI MINDEN AMI KÉMÉNY 06705214406 06704254406 10 ÉVE FOGLALKOZOK KÉMÉNYEKKEL ÁTADÁSSAL BÉLELÉSSEL KIVITELEZÉSSEL ÉPÍTÉSSEL.

citcat 18-16v Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12825

De még mennyire! A múlt héten voltam egy régebbi lakóparki társasázban ahol kandallót építettek be levegő utánpótlás nélkül... de a kandallő megoldotta, a cirkó kéményén keresztül úgy,hogy az közben üzemelt! A lakó meg nem tudta miért riaszt a co jelző ha megy a kandalló pedig nem is jön be a füst. 

Előzmény: Gibson59 (12824)
Gibson59 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12824

és még egy fontos dolog: az égési levegő ellátás módja és mértékének számítása is szükséges!!!!

Gibson59 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12823

a cserépkályhát a fűtendő légtérhez, helyiség térfogatához kell méretezni, ezt általában azért tudják a cserépkályhások. azt viszont már kevesen, hogy a kályhához megfelelő kémény is kell. ugyanis a kettőnek szinkronban kell lenni. ehhez a neten is található egyszerűsített számítás, méretezés. a méretezést (diagramot általában gépésztervező végzi)

bonyolultabb helyzetekben a chm bau programot használom..

aztán ha mindez megvan akkor az illetékes ks közszolgáltatónak bejelented, átveteted és kész, így hivatalos az eljárás

Előzmény: bárány b (12819)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12822

Egy jól működő cserépkályhához mindenképpen ki kell bélelni sav és hőállő csővel a kéményt, ha kevesebb mint 6 méter akkor minimum 160mm-es csővel ez gyakorlati tapasztalat  mert méretezés szerint elég lenne a 140-es is de az már határeset (6x8csempés kályha) és nyomott,párás időben már visszafüstölhet. Ha le kell fúrni a kéményed és ráér március első hete után akkor keress meg. 

Előzmény: bárány b (12819)
Dunit Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12821

Ezt majd elfelejtettem  : 

" Át kell-e venni/adni a kályhát, stb,...."

 

 

 Természetesen. Mint megrendelő átveszed a munka vagy beüzemelés után a kályhát  - működőképesen. És a mester garantálja  a biztonságos üzemet - szakszerű kezelés esetére.

 Csakhogy  kérdés hogy hogyan állapodtál meg véle.  Egy cserépkályha felépítésében vagy  egy jól, a fűtendő térhez illesztett cs. kályha építésében. Néha a kettő nem feltétlen azonos.

 De a jó cserépkályház ezekre ügyel  - feméri a helyzetet, azaz megnézi a füstelvezetés módját az égéslevegő utánpótlás lehetőségeit. ha ezek klappolnak felépíti a kályhát. ha nem akkor felhívja a figyelmet ezek megoldására  vagy tovább áll.

 Aztán át lehet vetetni még az aktuális római pápával, a helyi kémény seprővel meg bárki mással akinek a munkáját megfizeted.

 

 

 Baleset persze a továbbiakban számos ok miatt előfordulhat.

Előzmény: bárány b (12819)
Dunit Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12820

   " hogy méretezni kell-e a kályhát."   nem kell , de hasznos.

 Amúgy a méretezés fogalmát értsd meg először. nem feltétlenül NASA számítástechnika kell hozzá.

 Lehet méretezni fejben is.

 Olyan egyszerű. A  ház méretei alapján a becsült hőigényt egy építendő cs. kályha hőleadó képességéhez igazítjuk. Egy jó szakember ezt legtöbb esetben fejben megteszi, azaz fejben méretez.

 A rosszszakember meg számolhat napestig mégis mellé lő.

 Persze egy olyan rakott kályhánál ahol eltérünk a kialakult formától /szerkezettől lehetnek meglepetések.

 A kályhatipus egy fejlődés, tapasztalat eredményeként jön létre. Ha működik, akkor  annak a teljesítménye is előbb utóbb tudottá válik.  Ez a teljesítmény nagyjából a kályhafelülettel arányos. Ezt igazítják a leendő fütendő tér méreteihez.

 Lehet persze számolni is és kijön hogy kell 2. 6 kW csúscteljesítmény, azzal mit érsz ? A cs. kályha egyébként teljesen másképpen müködik mint egy folyamatosan működö gázkazán.

 Tehát mint írtam kell mérezeni a kályhát, kell az illesztést, de ne holmi titokzatos több oldalon levezetett számításre gondolj.

 A 116 kilommal már mérezetezem , hogy egy gyerekszékre nem ülök rá, mert összerogy alattam. Egy pillamnat és kész a méretezés.

Előzmény: bárány b (12819)
bárány b Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12819

Kedves Gibson, és Citcat!

 

Köszi a válaszotokat.

Építtetni szereték kályhát.

Ide azért írtam, mert a cserépkályhás, kandallós fórumban elég parázs vita alakult ki, és durvult el, azzal kapcsolatban, hogy méretezni kell-e a kályhát.

1-2 kivételtől eltekintve azt mondják, hogy nem kell hőszükségletre méretezni a kályhát, hanem ökölszabály szerint építenek.

Ezenkívül azt mondták, hogy huzat, égési levegő szükségletet, ilyesmit nem kell számítania, megadnia a kályha építőjének.

Én csak tisztán szeretnék látni. Ha építtetek, akkor kérjek, kérhetek-e ilyet?

Illetve ha nem ad, akkor mi van?

Át kell-e venni/adni a kályhát, stb,....

Hogy az a 1-2 kályhás fújja fel a dolgot? Vagy a többi szeretne nem tudomást venni arról ahová haladunk, és mellébeszélnek?

Előzmény: Gibson59 (12818)
Gibson59 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12818

...a szabvány alkalmazása önkéntes...ez így van, de...

a szabványtól való eltérés esetén megkövetelhető annak igazolása, hogy a választott megoldás is megfelel a jogszabályi követelményeknek!!!

na én még ilyen igazolást nem láttam, nem kaptam s nem is tudok róla, hogy egyik - másik tervező adott volna ilyet. sokkal egyszerűbb elfogadni a közmegegyezéssel elfogadott műszaki dokumentumot...vagyis a szabványt..

egyébiránt jól látod: a kéményseprő munka nem egyszerű....napi küzdelem az okoskodókkal ...kormos, kátrányos kéményeket, összekötő elemeket tisztítani légellátást vizsgálni, tüzelőberendezést  nézni...aztán kormos kézzel a tanúsítványt, számlát kitölteni...és mindezekért felelősséget vállalni ...havi nettó 90-100-ért

az irodai adminisztrációról meg külön disszertációt írnék.....

 

 

Előzmény: Palási (12817)
Palási Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12817

  

Úgy általában az előírásokra. Az életünket több  tízezer előírás szabályozza, ezek közül  a szabványok csak egy terület.

 A GMBSz egyébként már nincs életben. Van helyette  a  MBSz, de lényegtelen.

 Volt kezdetekben A GOBMSZ - az vala a Gáz és olajip  biztonsági műszaki előírások. Stb stb.

 

 

 Még a GMBSZ idejéből pl. volt/van a gázkészülékek  geometriai elhelyezésről egy előírás. Nagyjából  van egy alsó min. tán 70 cm van egy max. magasság ez olyan 1,5 és van azaz oldaltávolságokra előírás tán 10 - 10 cm. A készülék elején 80 cm -nek kell lenni. Ezek az előírások a telepítő munkásra vonatkoznak, ill annak fönökére a vállalkozóra.

 Konkrét eset, egy készülékem telepítésénél jobb oldalt a falsarokban csak 8 cm jött ki. Mivel az egyik kollégám anno a GMBSZ gondozója volt csak rákérdezetm mi legyen. Mondja semmi ez az előírás a jobb szerelhetőség miatt van. Tehát egyedül én mint megrendelő ragaszkodhatom az arréb helyezésről. Hagytam úgy már 23 éve így működik volt  2 szivattyú csere is minden probléma nélkül.

 Ugyan ez pl. a bútorok magasságánál is Pl. az asztalfelület , pult magasságát és a szék ülő magasságát szabvány szabályozza.Tehát ha  elmegyek egy asztaloshoz és rendelek egy étkező asztal  és székeket, akkor azt neki  a szabványnak megfelelően kell készíteni - minden külön felhívás nélkül. De ha úgytarja a kedvem rendelhetek magasabbat és alacsonyabat is.

 Ja és a 6 embered mikor ellenőríz akkor kinek a pártján áll ?

 A megrendelő pártján , 

 A kivitelező pártján vagy a saját pártján ,

 Én véleményezem, hogy   a sajátján. Tehát hogy   a munkája fontosnak tünjön, nehogy rásüssék a felületesség bélyegét,  ígyekszik mindig találni valamit. Ezek néha valóban nagy hibák lehetnek, de a legtöbb esetben csak kötözködésnek tünnek.

 Vajon tudják e az embereid, hogy nem minden szabvány kötelező. Csak azok amiket külön törvény erre felhatalmaz.

 Amúgy nem könnyű a kéményseprői munka. Nem hatóság és mégis bemehet az állampolgárok lakásába hívás nélkül.

 Kész pszihológusnak kell lenni , hogy kezelni tudja a sok sok féle lakossági reagálást. Olyanok sokszor mint a vöröshadsereg kiskatonái.  Előlről a náci lőtte őket hátulról meg a politikai kommisszár.

Előzmény: koko36 (12816)
koko36 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12816

Már mint melyikre gondolsz?

 

A GMBSZ-re, a MSZ845-2012-re, az OTÉK-ra vagy a OTSZ-re?

Előzmény: Palási (12815)
Palási Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12815

 Szép ez a gondosság !

 

 

 Csak hogy  véleményezem nem ismered a szabványok célját és jelentőségét !

Előzmény: koko36 (12811)
zs39 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12814

Ezt nem pontosan értem.

Ha arra gondolsz, hogy egy önképzőkörös kontár végzi a karbantartást, akkor tévedsz, ez egy gázkészülék szerelő, akin látszik is, hogy érti, amit csinál.

Ha meg arra, hogy a kéményseprő csak papíron ellenőriz, az valóban veszélyes. (Az elmúlt 13 évben egy, azaz 1 alkalommal fordult elő, hogy a seprő méricskélt műszerrel a gázberendezésnél.)

Előzmény: Peter Altenberg (12805)
zs39 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12813

Kedves Koko!

 

Én nem értek a sormunka megszervezéséhez, de ha pusztán matematikai alapon nézem a dolgokat, akkor egyeztetés után biztosra menni sokkal hatékonyabb és olcsóbb, mint így.

Azon felül az is felmerül bennem, hogy vajon az összes többi szolgáltató miért választja az utóbbi módszert? Különféle éves leolvasások, mérőórák cseréje, az önkormányzati ellenőrzések (nincs-e esővíz bekötve a szennyvízcsatornába, háziállatok lajstromba vétele), mind úgy kezdődnek, hogy értesítenek, és ha a megjelölt időpont nem jó, van lehetőség egyeztetni. Miért lóg ki a sorból a kéményseprés?

Nulla az esélye, hogy nálam valakit munkaidőben otthon találjon, hagy egy cetlit, amin ultimátum-szerűen megmondja, hogy mikor jön. Ha nem tudom megszervezni, máris nekem kell kérnem új időpontot 30 napon belül, de akkor már dupla díjat fizetek (a sorellenőrtől van az infó).

Ez is érdekes, hogy a kiszállási díj attól függ, hány kéményem van? Ha 8, akkor 8x annyi, mint ha csak egy?

Ugye megérted, hogy az emberben felmerül a gyanú, hogy valakik érdekeltek ennek a káosznak a fenntartásában..?

 

 

Előzmény: koko36 (12809)
koko36 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 12812

Kedves Gibson59!

 

Akkor azt is írd meg nekik, mert nem mindenki fog a jogszabálynak utána nézni......

 

hogy 2012-től a leiratásért is fizetni kell, mert arról is kéménysperő-ipari nyilatkozatot kell kérni ( a sormunka tanúsítvány nem jó rá ) úgy mint ha használatbavételi engedélyt akarna kérni....

Előzmény: Gibson59 (12794)
koko36 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 12811

Szia bárány b!

 

A 2012/XC törvényben mindent meg talász, hogy a kéményseprő mit kérhet átvételkor.

 

Amit én szoktam kérni :-)

 

Kivitelezői nyilatkozat

Szállítói megfelelősségi tanúsítvány

Épületgépészmérnök által készített hő és áramlástechnikai méretezés

 

Amit még néznek:

 

Levegő utánpótlás

CO érzékelő risaztó - amennyiben használatbavételi engedélyezési eljárásról van szó (nyitott rendszerű tüzelőberendezéseknél)

 

Persze van még más is ami kérhető a törvényben magtalálod de szerintem..... legalább is én csak ezeket kérem általában.

Előzmény: bárány b (12780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!