Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19440
Igen nagyon jó lesz Neked ahogy nekünk is jó mikor a szüleimhez megyünk a XIII. ker.-be, már a Rákos patakig ki vitték a parkoló órákat és fizethetünk mi is mint a katonatiszt.Persze örülhetek,mert ott még csak 270Ft/óra és 400
Előzmény: Manac :-) (19439)
Manac :-) Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19439
Bizonyára - mint mindenkinek - Neked is lakik egy gyökér a környezetedben.
A történeted megint egy szép példa arra, hogy a nacsalnyikok kitalálnak valami baromságot és véghez viszik, lakosság érdekeit figyelmen kívül hagyva.
Nálunk "lakossági nyomásra" hivatkozva vezették be a fizető parkolóövezetet.
Nem belváros, Buda zöldövezet. Biztos jó lesz nekem, ha a nagyszülők neadj' Isten egyszer kocsival jönnek az unokákra vigyázni, és ezreket fizetnek a pazkolásért...
Előzmény: Törölt nick (19438)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19438
OK.És akkor megint csak azt kérdezem,hogy a lakókocsi az minek számít? Ja és csak úgy megemlíteném...nem magától találta meg a lakót a közterületes,valaki segített neki (anonym)akit zavarta a lakókocsi.Persze a Voyagerné :) a tanú rá...nincs útba ,senkit nem zavar a közlekedésben csak bántotta a szemét annak a valakinek.
Előzmény: caerleon (19437)
caerleon Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19437
arról szól, hogy csak szgk-t tárolhatsz közterületen, mint a mert haszon , tgk, autóbuszt stb nem tárolhatsz !
A önkormányzat , hozhat ilyen rendeletet ha felsőbb szintű jogszabályt nem sért vele, ill nem alkotmány ellenes...
Előzmény: Törölt nick (19431)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19436
Ahogy mondod...."Érted dolgoznak,nem ellened"Kiderült a helyi rendelet amit kerestem az este abban benne van...... ők megszavazták ,hogy lakókocsinak tilos és kész.Most már csak arra lennék kíváncsi,hogy hova sorolják a lakókocsit ??
Előzmény: Manac :-) (19435)
Manac :-) Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19435
Érted dolgoznak, nem ellened! (?) :-(

Sajnos az egyik leginkább elszállt önkormányzat a Tied (mienk is, hisz a csládnak van ott egy hobbitelke, ami után adót fizetünk).
Qrvára nem értem, mért nem lehet lakóval közterületen parkolni.
Félnek, hogy jön a tél és nem tudják a havat eltakarítani, vagy akadályozod a bódéval a járdaépítést?
Előzmény: Törölt nick (19424)
szkúter Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19434

Nagyon szívesen!Örülök,hogy segíthettem.Azért nem jutott eszedbe ,mert nagyon agyaltál az egészen úgy egyben.Biztos kell még rajta fejleszteni,de az alap ötlet meg van.

Nálunk az Iszugy a mindent tudó,csináló!

Ahogy használjuk a lakót,mindig találunk olyan megvalósításra való dolgot ,amivel komfortosabbá tehetjük a pihenésünket.

Örülök,hogy maradtál nálunk.Irtad,hogy összeszokott csapat vagyunk,ez így igaz,mert már ismerjük egymást személyesen is.Találkozót is szervezünk magunknak,mindig máshol,másnál az ország különböző részein.

Üdv

Előzmény: oszikarp (19432)
Gruau Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19433
Hali!
Lakódról képet rakhatnál fel.....
Előzmény: oszikarp (19432)
oszikarp Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19432
Szia!
Hogy ez eddig nem jutott az eszembe!:D
Nem is tudom miért ragaszkodtam a fix hálóhoz...
így már lehet belül a tető csukó szerkezet,mert alatta simán elfér a háló.
Köszönöm!!!!
Kéz csókom!
Oszi
Előzmény: szkúter (19422)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19431
Köszönjük szépen,nagyon rendes tőled.Van hova letennünk csak az is messzebb van(oda-vissza 120km).Az lenne a jó,ha valaki tudna segíteni a rendelet meg keresésében ......én ennyit találtam http://budakeszi-karpotlasifoldek.hu/hesz/H-351sz.k-374ldeni.pdf és itt is csak ezt. Helyi rendeletek b) Budakeszi Város Képviselı-testületének többször módosított 20/2004. (IV. 22.) számú
rendelete a közterület-használat általános rendjéről, engedélyezéséről
A rendelet miről is szól azt nem találom.
Előzmény: tec1 (19430)
tec1 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19430
A cégünk bérel egy háttérraktárt Váchartyánban. Ahhoz tartozik egy udvarrész. Ha nagyon nem találtok más megoldást oda le lehet tenni. Keréklevétel és vonófej zár azért javasolt lenne. A telepet zárják, de az elkerített udvarrészünket külön nem.

tec1
Előzmény: Törölt nick (19428)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19429

Nálunk van kiadó lakókocsitároló..

Csak hát 100 kilóméterre van tőletek!Aztán fenn áll a veszély,hogy tavaszra szétszerelem és eladom:-)))

Előzmény: Törölt nick (19428)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19428
Nem.Ez arra vonatkozik,hogy az utcán áll a lakó.Tudod az a szomorú ebben,hogy csak úgy rá ragasztották ......és,ha elfújja a szél.Akkor mehetünk érte?Menjenek a fenébe.Pont azt meséltem a múltkor a Mariannak,hogy azért nem tudunk beállni az udvarra (kapu az van)mert annak idején ott egy utca lett ígérve ami a térképkivonaton még most is szerepel csak elfelejtették megépíteni.Akkor kinek a hibája és kit kéne megbüntetni?
Előzmény: Crvoyager (19427)
Crvoyager Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19427

Csak nem lejért a műszaki?

Ahogy olvasom ez arra vonatkozik. Vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (19424)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19426
Nekem meg azt mondta,hogy tegyem fel a fórumra.Na jól van akkor
Előzmény: Törölt nick (19425)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19425
Tudok róla!A Kálcival beszélgetek...
Előzmény: Törölt nick (19424)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19424
Előzmény: Törölt nick (19423)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19423

Itt vannak a képek:

 

Alapból így néz ki.Van rajta gyárilag szúnyogháló és tekerős a nyitója.

 

 

 

Aztán tettem alá egy eredetileg autóablak árnyékolót...

 

Amint a te estedben,ha nincs rajta még szúnyogháló (márpedig nincs) akkor egy külön sínnel kizárhatóak a szúnyogéék:-))

Előzmény: szkúter (19422)
szkúter Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19422

Igaz,hogy én nőből vagyok,de eszembe jutott valami a szunyoghálóval kpcsolatban.

Nálunk a bódéban nap ellen van a tetőablak előtt egy elhúzható sötétítő,ami lehetne szunyogháló is.Régen, minden autóban ez volt a divat a hátsó ablakban.Oldalt sinbe kellene tenni ,hogy a szunyik ne tudjanak bejönni.Irtad ,hogy barkácsolsz így biztos meg tudnád oldani.Jobban hozzáférnél az ablakhoz és utólag húznád be a szunyoghálót.

Fotót mindjárt küldök.

Előzmény: oszikarp (19419)
zodiac78 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19421
Kip lakókocsi,megtartom még egy darabig,1.8m széles épp beférek az udvarba,ritka az ilyen
temprás Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19420
Üdv.
Ha tudsz dobjál fel képet, hogy miről lenne szó, legyen valami elképzelésünk a tető ablakodról.
Itt szerintem mindenkinek gyári tető ablaka van, ezekről találsz képet bármelyik lakóalkatrészesnél.

Képet toljál, aztán mennek az ötletek, meglátod!
Előzmény: oszikarp (19419)
oszikarp Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19419
Szia
Halas képet garantálhatok! :)
Azzal nem lesz baj.
A szunyogháló belül lesz.
Ezért akarom a telót bepréselni a tető,és a lakó közé.
Ha esetleg nem fér be,akkor belülre fog kerülni,és akkor majd a szunyogháló elhelyezésén fogok majd agyalni.
A tető elvileg 100%-ban takarni fogja a telót.
Ha becsukom,pont becsusszan alá.
Azért annyit ha megtennétek,pár képet toljatok már fel légyszi,hogy nektek milyen megoldással van a tetőablak nyitása megcsinálva.(elnyíló olló,stb)
A legjobb megoldást fogom választani.
Nem akarok ott majd szarakodni,mert az a horgászat rovására megy majd :D
Szép napot
Oszi
Előzmény: Crvoyager (19414)
caerleon Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19418
Nincs mit, ez csak az "én úgy gondolom dolog"

ha el akarod adni akkor flexxel kicsiszolod a helyét és berakod a rétegelt lemezt, majd az egészet vastagon alváz-védőzöd, ha megtartod akkor nyugodtan rakjál rá egy vékony lemezt.
Milyen lakó is ez ?
Előzmény: zodiac78 (19417)
zodiac78 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19417
köszönöm a segítséget,biztos hogy csak 15 cm,ahogy van a behúzósín a tetőről végig mellette jön le a víz, azt nem értem miért nincs gyárilag vizor
caerleon Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19416
15 cm ? biztos csak annyit ? ütögesd meg, szúrgasd meg.... .... 15 cm még elmegy....
pontosan nézd meg honnan kerül oda a víz.

SZERINTEM :
-egy picit hajtsd ki az alumínium borítást alul....
-flexxel tisztíts le a felületet.....
-fa ragasztó , fűrészporral keverve
-rakjál be egy 3mm vastag rétegelt lapot ami 2* akkora
-alvázvédő
-vékony bádog lemez, vagy valamilyen rozsdaálló-ezt csúsztasd be a felhajtott alu alá
-esetleg alvázvédő
-visszahajtani az alut , ipari tűzőkapoccsal vissza tűz, na ezt fogja az új 3mm-es lap
-alvázvédő
Előzmény: zodiac78 (19413)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19415
Köszönöm! Úgy tűnik, hogy a mover vásárlással nem úszom meg ... nagyobb autót kell vennem, mint amire gondoltam ... vagy kisebb lakót :)
Előzmény: sanyi7110 (19407)
Crvoyager Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19414

Jó reggelt!

 

Várjuk a képeket. Óriás halas kép is jöhet. Miért kivül akarsz szunyog hálózni. Belül szokott az lenni. Vagy rolós vagy egyszerüen egy lehajthatós müanyag keretbe foglalt szunyogháló.

 

Amúgy a telók birni fogják a korróziót, mert bizony az eső az hamar megteszi hatását. Az ablak és a keret közé lehet be sem fér.

 

 

Előzmény: oszikarp (19412)
zodiac78 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19413
van egy kis bajom,nem tudom nálatok előfordult-e,a lakóm alján a sarkánál a fa 15 cm
sugárban felszívott vizet ahogy lecsurgott a tetőről,és elkorhadt,hogy a fenébe javítsam ki,ha valakinek van ötlete segítsen
oszikarp Creative Commons License 2010.09.21 0 0 19412

Még annyi,hogy visszaolvasgatva láthatom,hogy egy jól összeszokott is társaság vagytok.
És ez manapság kincset ér!
Le a kalappal!
Én végül is csak beérdeklődtem kédersín ügyben,és aztán valahogy napi szinten benézegetek :)
Én hozzátok amatőr vagyok.
Amiket írtok,az nekem kínai :)
Tavasszal leviszem,és ősszel felhúzom a lakót.
Ennyi évente.
Oda vissza 5km.
Vizsga,rendszám nélkül vidéken.
Elképzelem mennyi dolgotok van,ha hétvégenként nekivágtok a nagyvilágnak.
Ezentúl napi szinten itt leszek ha nem zavarok.
Figyelemmel kísérem dolgokat.
Sokat tanulhatok tőletek.
Magam ügyes barkácsolónak tartom,és szinte mindent megcsinálok.
Remélem majd segíthetek néha pár jó tippel.
Jó éjt mindenkinek!
Oszi
oszikarp Creative Commons License 2010.09.21 0 0 19411
Sziasztok
Elnézéseteket kérem.
Feleslegesen hisztiztem.
Egyébként amit utólag reagáltatok,az felér egy válasszal.
Vagyok pár fórumon.
Ott minden hülye ötletet kivesézünk,és megoldjuk együtt.
Meg fogom nézegetni a gáztelót,és akkor meglátom,hogy mekkora ereje van.
Mint mondtam,nem szeretnék kinyúlkálni a tetőablakon,mert körbe le akarom hálózni.
A teleszkóp meg elvileg becsúszik a tető,és a lakó közé.
Tehát egy-két fogantyúval csukható lesz.(elvileg)
Csak azért kérdeztem,hogy hátha valaki csinált hasonlót már.
Ha megvan,tolom a képet.
Üdv,és bocs
Oszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!