Keresés

Részletes keresés

lafal Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9591
Köszönöm a válaszodat. Nagyon valószínű, hogy a távolban a vámház látható. Fekvése és magassága ezt igazolja. Kérdéses, hogy a vámház állt-e már akkor, amikor a vasúti híd még nem készült el, mivel az nem látszik a fotón.
Előzmény: Hamster (9588)
courage the dog Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9590
Azt a rablo Marineni. Ha ez telleg a Korter volt, akkor nemileg mintha megvaltozott volna azota:))
Előzmény: lafal (9585)
Zolcsi67 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9589
Pontosan a Körtérnél. Tudom, nem hasonlít a mai arcára :-)
Előzmény: lafal (9585)
Hamster Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9588
Kis támpont: a távolban látszik a mai vasúti hídnál álló Fehérvári úti vámház :)
Előzmény: lafal (9585)
courage the dog Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9587
Nos ezt nem nagyon ertem. Vegulis tok mindegy, hogy melyik tudositott eloszor rola, amikor 60 eve ugy van. A nepszabos cikket ismertem, a Belgrad-rakpartrol meg ismeretes a velemenyem.
100-120 millio lenne amugy a helyreallitasa a deli toronynak. Par eve, amikor utanajartam meg "csak" 75 millio volt. Ugyhogy amig pereskedik a ket egyhaz(bar allitolag az ortodoxok veszitettek, de meg most sem veglegesen, vagy a fene tudja)
Előzmény: Törölt nick (9583)
courage the dog Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9586
"Mindenképpen szebb, mint a lakótelepek tipikus betongyufásdobozából kilógó csődarabos megoldás."

hat annal telleg szebb:)
Es ha mar meghagyjak, akkor telleg renovaljak is mar vegre, mert ez igy eges.
Előzmény: Törölt nick (9582)
lafal Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9585
A következő kitünő oldalon van az alábbi kép, egy régi képeslapról:
http://hampage.hu/kozlekedes/sinek3/fehervarieleje.jpg
Tudja valaki, hogy ez hol készült? A Külső Fehérvári út lehetett a mai Körtértől induló szakasz. Ez a kép tehát a Körtérnél készült? Mi a véleményetek?Fehérvári-eleje
kambekk Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9584

Íme a keresett cikk: http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=11294

 

és a folytatása: http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=11375

 

Ősszejellemzőség erre az egész szánalmas Budapestre :(



Előzmény: Törölt nick (9583)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9583
C. kérdésére kerestem a tudom, bulvár szintű sekélyes, de mégis néha értelmes cikkekkel rendelkező reggelt, de a keresője nem sokat talált.
Volt egy cikkük, a Vigadó előtti Duna parti korlátról, mely életveszélyesen kilazult, bármikor beleeshet a rátámaszkodóval a vízbe, kövekre.
Az újságírók körbejárták a kerület, főváros vezetőségét, a BKV-t, Hajózásiakat, FKV-t, mindegyik a másikra mutogatott, hovatartozás ügyében.

Ezt látom mindenütt, a Körtérnél is ez lehet, nincs illetékes, csak elvtárs.

Szóval a keresett cikk nincs meg, de találtam mást, haha, anno, de...!!
http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=1664 2004.11.08
http://www.nol.hu/cikk/351690/ 2005. február 12.
Tudom, témahiány van, egyszer mindent kilehet beszélni alaposan, de ez nem plágium?
Érdekes, milyen az ember, azonnal a Reggelen verné el a port, csökebényes, rövid, félretájékoztató írásokat közölnek, és még lopnak, de mégis előbb publikálták a Népszabadsághoz képest a magyar ortodox templom egyik tornyának háborús elpusztulását.
Na, ez van, két különböző publikálásból.
Előzmény: courage the dog (9580)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9582
Mert remekül példázza a 40-es évek építészetét.
Én örülnék, ha alaposan renoválva meghagynák.
Pedig az se hasonlít a századfordúlós házakra. Meg - igaz csak, gondolom közlekedésmániásoknak, mint Hamster - jelentős közlekedéstörténete van.

Mindenképpen szebb, mint a lakótelepek tipikus betongyufásdobozából kilógó csődarabos megoldás.

Előzmény: courage the dog (9576)
Csokis Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9581
Ezt mondtam. Szerintem a békávéj, az meg szarik rá nagy ívben. majd ha valakinek eladják, az rendbehozza. Csak hát a bürokrácia malmai...
Előzmény: courage the dog (9580)
courage the dog Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9580
Jo, de arra meg nem valaszoltatok, hogy akkor a ter megcsinalasakor miert hagytak tovabb rohadni?
Amugy szerintem egy modern izleses vendeglato egyseget kellene helyette felhuzni. Engem kifejezetten irrital. Nem hiszem, hogy okvetlenul emleket kene allitani annak a kornak. A Moricz amugy egyaltalan nem lenne borzadaly, ha megcsinalnak mar vegre az omlo vakolatu hazakat. Most, hogy mar hivatalosan is engedelyezett a haloreklamok feltetele a homlokzati felujitasokhoz, ugy gondolom a Moriczon is varhato elorehaladas. Csak el ne kiabaljam.
Előzmény: Csokis (9578)
gumidani Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9579
Nekem is valami vendéglátási feladat jutott eszembe. Mit szólnátok ahhoz, ha a belső hurokvágány nyomvonalán egy kb. 1 méterre megemelt virágágyással vennék körül, amit persze néhány helyen megszakítanának a megközelíthetőség kedvéért. A hurokvirágágyás által lehatárolt területen nyáron asztalok és székek lehetnének.
Előzmény: Csokis (9578)
Csokis Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9578
Épp nemrég volt szó itt a két háború közti modern épületek városkép formáló hatásáról. Akkor a Móricz kimaradt, talán azért, mert az állapota -és részben a befejezetlensége- miatt nem jutott eszembe. De ha felújítanák, akkor épp a mögötte levő íves házsorral szép példája lehetne a kornak. Ráadáasul ilyen helyen egy ekkora épületnek nem is nehéz funkciót találni. Adja magát a kávéző-étterem. Én is szerettem a hurokvágányt körülötte, de egy új funkcióra így sokkal alkalmasabb. Sebaj, valaki majd jól "leprivatizálja" magának, és megcsinálja.
Előzmény: courage the dog (9576)
Hamster Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9577
Hurokvágánnyal együtt volt legtöbb értelme, de amúgy egy jól megcsinált kis épület volt. Középen árnyos rész, kúttal, kívül süllyesztett világítással, a belsejében meg elfért egy áramátalakító és a végállomási helységek, plusz egy jegypénztár. Szerintem semmivel nem rosszabb épület, mint az Erzsébet téri buszvégállomás - az más kérdés, hogy már kiskoromban is elég tré állapotban volt, most meg már kimondottan szégyenletes.  De én már akkor szerettem, amikor még nem tudtam, hogy minek épült eredetileg :)
Előzmény: Törölt nick (9573)
courage the dog Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9576
Szeretnem, hogy ha valaki, akinek tetszik, elmondana, hogy a Moriczon a "Gomba"
1. miert olyan jo, hogy nem szabad lebontani?
2.ebbol kifolyolag miert lett muemlek?

Sok mindent nem tudok felfogni, ami a varosunkban tortenik epiteszet es muemlekvedelem szempontjabol, de ezt vegkepp nem.

Es amugy miert nem ujitottak fel, ha mar annyira fontos? Vagy tervezik mar?
Siralmasan nez ugyanis ki, bar ez gondolom, nem csak nekem tunt fel.
Előzmény: Törölt nick (9574)
Csokis Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9575
Kb. fél évvel azelőtt, hogy szétverték volna, újították fel egy részét. Nagy a jólét!
Előzmény: Törölt nick (9573)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9574
Móricz Zsigmont körtér, gomba közepe.
Előzmény: kambekk (9572)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9573
Hát igen. Bár sztem még most is sokan rendelkeznek ezzel a adás vételi megoldással.
Ez a tetős antenna főleg az AM-Mikró korszakban terjedt el, állítólag van ahol a szerelési költések drágábbak, ha a házban történnek.
Felesleges hőzőngeni, elvégre ez a fejlődés jele, ti mondtátok, az kell, másik, akkor meg a agymosás vizuális szinten hiánya lenne baj.

Ferihegy: már megint látom, micsoda jóléti államban élek. Bezárnak egy terminált, aztán szeretnének négyet. Micsoda öröm, hogy szinte soha nem repülők.
Előzmény: lafal (9568)
kambekk Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9572

...ha még tudtok más elhagyott ivókútról, kérem jelezzétek!

 

kössssszi

Előzmény: kambekk (9571)
kambekk Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9571

Ami kimaradt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teréz krt 40.

Előzmény: kambekk (9570)
kambekk Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9570

A Vizművek Rt-től érkezett egy szűkszavú levél, mely szerint az 1994 - es rekonstrukciós munkák során kiépítésre került,  majd később ezeknek a kutaknak a megszüntetését végrehajtó kivitelezők kilétéről jelenleg nincs információnk. De az ügy kivizsgálása folyamatban van.

Innen is köszönöm, hogy a Vizművek Rt. megpróbál utánajárni a dolognak.

Ennek fényében bizakodva várom a megoldást!

Előzmény: kambekk (9554)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9569
Ha még nem lett volna: néhány archív kép Ferihegyről, megsemmsiítés előtt álló reklámokkal.
http://index.hu/gal?dir=0504/kult/ferih02/
lafal Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9568
Hát igen, van még egy csomó dolog... A tetőről lelógatott kábeleket az egyéni TV tetőantennáknak abban a korszakában "dobták fel", amikor már lehetett kapni koaxiális kábeleket . Az antennaszerelőnek nem kellett a tető szélére menni, csak eldobta a kábelt és behúzta az ablaknál. Igen ám, de ezeknek az antennáknak a többsége már nem "él", mert bevezették a kábeltv-t, de a leszerelésük pénzbe kerülne. Sok dolog van a városban, ami ugyancsak nem működik, de nem költenek a lebontásukra, így maradnak a valaha táblatartókban, stb. végződött, ma már csak a földből kikandikáló vasdarabok
Előzmény: Boszorka (9563)
Zolcsi67 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9567
Ahogy ezt szombaton meg is beszéltük :-)
Előzmény: P.stephenson (9565)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9566
Köfike a megoldást, tényleg! Továbbítottam a honlap készítőjének.

Kambekk: amúgy NZA írta be előbb a sírhelyes megoldást.
Előzmény: gumidani (9561)
P.stephenson Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9565

Bizony, ez egy proto 250-es.

A nagy felületű ablakok megtévesztőek lehetnek, de a két tengely közötti négy ládatér egyértelműsíti, hogy ez biza egy 250-es.

 

A Szentimrés képhez: nem is sejtettem, hogy ennyire egyértelmű a megoldás. Én úgy voltam vele, hogy ha az Mátyásföldön van, akkor esélyem sincs megtalálni. Erre most kiderül, hogy ez biza Csepel.

:-)

 

 

 

P.s

Előzmény: gumidani (9555)
courage the dog Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9564
Hihetetlen, de nem ismerem ezt a templomot. A kozeljovoben alkalmat keritek ra, hogy megnezzem.
Koszi a tippet!
Előzmény: gumidani (9561)
Boszorka Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9563

Na és mit szólsz a tetőről elegánsan lelógatott kábelekhez??? Még az Andrássy uton is láttam ilyenmegoldást. Pestiesen szólva az se semmi.:-(

Na és akakor nem óhajtom megemlíteni a csodás gázkonvektorokat és klimakasztnikat.

Előzmény: lafal (9562)
lafal Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9562
Örömmel olvastam, hogy a figyelem az apróságok felé fordult. Megragadom tehát az alkalmat, hogy elpanaszoljam azt, ami a telefon és televíziós kábelek házakba való bevezetésénél történt. Az nagyon jó, hogy a hálózatok kiépültek, de a megvalósítás a műszaki szabályozatlanság ékes bizonyítéka. A kábelek a járda szinjéről vascsőben bújnak ki, majd műanyag csőben, vagy csatornában lépnek be a házakba. Az így-úgy rögzített csövek már megrozsdásodtak, a csatornák szétestek, a rákent ragasztó lepergett. Az egész borzasztóan néz ki. Nem hiszem, hogy bárki gondolkodott volna egy esztétikus és megvalósítható megoldáson. Például olyanon, amivel a Magyar Királyi Posta a múlt század húszas-harmincas éveiben a telefonkábelt gyermekkorom lakóházába bevezette. Ott ugyanis a kábel a földből a pincén keresztül futott a lépcsőházig és ott jött fel. Az utcáról nyoma sem látszott. Nem is hiszem, hogy a háztulajdonos engedte volna a mai fuserálást. Egyébként nem mindig az a drága, amit rendesen megcsinálnak. Kábelbevezetés1Kábelbevezetsé3
Előzmény: kambekk (9557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!