Keresés

Részletes keresés

Anika76 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 118
Helló mindenkinek!
Nálunk is 12-14000 a malac,én január elején is ennyiért adtam el őket,ebből kifolyólag szinte tuti,hogy szép ára lesz április felé.A múlt héten cseréltünk egy hízót,egy hasas kocára,pont a malacárak miatt,bár elég kissúlyú,majd meglátjuk mi lesz belőle.Nagy mamusunk ismét várandós,a párom nem kis örömére,mert most először ő rakta be,most nagyon büszke magára!!!
Nem kellene hagyni a topicot........gyerünk irjatok!
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 117
Szia

Hát eddig úgy van hogy lesz két 20-25 kg-os koca. Majd kimeskároltatjuk őket.
Régen nekünk is volt koca,malacok de már nem foglalkozunk vele.
Régen volt hogy 25-30 volt.
Előzmény: zotyapeti (116)
zotyapeti Creative Commons License 2010.01.31 0 0 116
Szia köszi a drukkolást majd tájékoztatlak a fejleményekről.Remélem sikerül malacot vennetek.Üdv, Zoli.
Előzmény: kisgazda17 (115)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 115
Szia

Drukkolok neked remélem ez is olyan jó lesz majd mint a tíz évvel ezelőtti. Várom a fejleményeket:)

Édesapám holnap jár malac után.
Előzmény: zotyapeti (114)
zotyapeti Creative Commons License 2010.01.30 0 0 114
Sziasztok kedves fórumozok.Most írok először erre a fórumra de remélem nem utoljára .Tolna megyében lakom.A választási malac nálunk már most 12-14000 forint.Mi lesz még március,áprilisban?Éppen ez miatt úgy döntöttem a múlt héten,ha sikerül veszünk egy hasas kocát.Régen 10 évvel korábban tartottam már kocát,volt egy olyan jó koca 8 ellésből nevelt87db malacot!Most ma délelött sikerült venni egy magyar nagyfehér kocát,másodszor vemhes március 3-ra van kiírva.Most már csak egy nagy adag szerencsére van szükségünk.
holmogorov Creative Commons License 2010.01.29 0 0 113
Sziasztok!

Szia Csaby!


Nem igazán játszanak vele. Hárman azért nem unatkoznak. Volt azonban olyan anyadisznónk, ami előszeretettel rágta, ropogtatta a láncot, sőt húzta is hátrafelé.
Egyébként képzeljétek most indultak ki először a nőstények. Ezentúl 3 hetente várhatom.
A képek nem igazán adják vissza, de jó húsosak, kemények.
Remélem nem lesz rossz ára a választási malacnak, mert akkor nem maradnak meg anyának a lányok. Egyik az biztos, de a másik még mindig kérdéses.
Előzmény: csaby74 (112)
csaby74 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 112
Szia.Gyönyörű jószágok,gratulálok hozzájuk:)Elfoglalják magukat a lánccal?Nekem is volt bekötve mindig:)))
Előzmény: holmogorov (110)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 111
Nagyon szépek a cocik:))

Hát szerintem mindenki így van vele hogy inkább csak olvas:(

REmélem nemsokára nekünk is sikerül venni malacot vagy hízót.
holmogorov Creative Commons License 2010.01.26 0 0 110
Sziasztok!

Ismét jelentkezem. Igen csak megnőttek már a cocáim. Pár kép:
123
A lányok nem túl kövérek még, hála az égnek. Egy anyukának nem kell úgysem kövérnek lenni. Van bennük ám erő, az önetetőt úgy dobálják, mint mi a labdát.

Úgy látom azért nem akar felpörögni a topic. Az Ukrajnából író "barátunk" is eltűnt. Kár, érdekes lett volna az ottani tapasztalatokról, fajtákról beszélgetni.

Azért köszönöm annak aki írogatott eddig is. Nyomon követtem, csak úgy a háttérből.
csaby74 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 109
Így van ,helyes,rá kell beszélni:)))Azok a kis kucuk nem sok vizet zavarnak.:)))
Előzmény: karibaba (108)
karibaba Creative Commons License 2010.01.22 0 0 108
Akkor az elméletem helyes! :o)) A gyakorlatot meg majd meglátjuk.... (azért kérdéses a dolog, mert kicsi párom nem szeretne disznyókat a házunktáján)
Előzmény: csaby74 (107)
csaby74 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 107
Szia.De szokták keverni a vad disznót is vietnámival pont a hus hozama miatt.Én két éve 2 ef-ért vettem.Egyakkora karámban vidáman el vannak.Bármit megeszik.Tápot nálam soha nem kapott.:)
Előzmény: karibaba (106)
karibaba Creative Commons License 2010.01.22 0 0 106

Köszi! Akkor ahogy elképzeltem (zöldség, gyümölcs, konyhamaradék, dara - semmi tápszer) az ennél a fajtánál müködik? Egy 4X4m-res részt gondoltam nekik elkeríteni az udvarból és semmi ól, csak valami kis fedett rész, ahova (esô, szél, tüzô nap) behúzódhatnak. Mittudomén április-májusban jönnének, november-december körül meg mennének - a kondérba! ;o)))

Keverék csüngôkrôl nincs tapasztalatod? CsüngôXDuroc, CsüngôXvaddisznó...? Ilyen párosítás esetén több húsra lehet számítani? (olvastam ilyen hírdetéseket és a malacok ugyanúgy 5-6 ezer Ft körül voltak.)

Előzmény: csaby74 (105)
csaby74 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 105
Nekem volt,hát a m.f.n vagy akár melyik más sertés fajtával nem említhető egy napon.Nem egy hús hozamú malacka de azért ki lehet belőle egy kis húst is nyerni.Igénytelen fajta nekem mindig szabadon volt,szerintem nem fogsz benne csalódni.De nagy hús hozamra ne számíts:))Hamar lehet belőle családi kedvenc:)))
Előzmény: karibaba (98)
csaby74 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 104
Szia.Mire gondolsz csüngőhasú ügyben?
Előzmény: karibaba (94)
opel h Creative Commons License 2010.01.21 0 0 103
Üdvözletem.Az etetést ugyszoktuk csinálni,(ahogy emlitettem a kismalacnál)először megnyomatjuk minden joval.Premix,szoja,régebben hallisz,stb. Vágás előtt legalább kettőhanappal ezeket elkell hagyni.Ugyanis ti vágás előtt raktatok bele mindent.Ezért mondtam hogy forditva csináltátok.A sertésnek feltétlen kell a kéthónap, mert lassu az anyagcseréje,mert naponta általában csak egyszer ürit,ellentétben a tyukkal,amely napi négyszer- ötször.Egyenlőre ennyittudok mondani.(most jöttem melóból)ÜDV...
Anika76 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 102
Ezt most nem igazán értem.....mit kellett volna fordítva????
Előzmény: opel h (101)
opel h Creative Commons License 2010.01.21 0 0 101
ANIKA78, Az előzőekhez annyit,emlitetted a hizó etetést,épp forditva kellett volna.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.18 0 0 100
Ha lehet akkor szabadon mozoghassanak és az életüket, ne egy 1,5 négyzetméteren éljék le zabálva, mert akkor biztos zsírosak lesznek.
Előzmény: karibaba (98)
Anika76 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 99
Jahhhhh már vágom!
Arra tökéletes,hogy ne vesszen kárba a konyhai maradék,kerti komposztnak való....stb.Próbáld meg,végülis mit vesztesz vele???HAJRÁ!!
Mi is ilyen kétkedve vágtunk bele....mostmeg már megint 2 új koca vásárlását tervezzük,de akkor takarmányt is kell vennem,sőt!Ólat is kell építeni....áááá....sosem lesz ennek vége!
Előzmény: karibaba (98)
karibaba Creative Commons License 2010.01.17 0 0 98

Navvvééégre! :o)) Köszi a válaszokat! Mint említettem nekem nem az lenne a lényeg, hogy mázsás zsírdisznók legyenek, hanem az, hogy fél év alatt zöldön, gyümölcsön, zöldségen, konyhamaradékon, kevés darán, semmi tápon füstre, kolbászba legyen egy kis cucc, meg némi zsír. Vagyis szinte nullforintból 40-50 kilósra felnevelni 2 kis csüngőártányt. :o)) Én konkreattan arra lennék kiváncsi, hogy ez ebben a formában működne-e...? Illetve, hogy a csüngőkeverék -néha lehet olvasni ilyen hírdetést- jobb, több húst ad-e, mint a fajtatiszta..?

De ezek szerint nincs sok tapasztalata itt senkinek.....hát, ha belevágok, akkor majd leírom, mire jutottam!!! ;o))

Előzmény: Anika76 (97)
Anika76 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 97
Szia!
Én is csak azt tudom mondani,hogy rengeteg zsírt adnak,max.90-100 kg-os,tovább állítólag nem nagyon lehet tartani..Ha egy kis húst is szeretnél,akkor inkább ne csüngőt,törpét tarts.
De azért kérdezz meg mást is,én is csak hallottam róla,nekem még nem volt,bár a gyerekeim meg vannak hü...ve érte,de csak mint házikedvenc./ha rajtam múlik,akkor még sokáig csak álmodoznak /
Előzmény: karibaba (94)
opel h Creative Commons License 2010.01.17 0 0 96
Üdvözletem. Karibabának,nekem volt vietnámi es mangalicakeverék,kevéske hús es nagyon sok zsir.Lehet hogy a takarmány megfelelő adagolásával lehetett volna javitani rajta, de nemvolt türelmem hozzá.ÜDV..
kisgazda17 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 95
Sajnos a Csüngőhasuakhoz nem értek:((
karibaba Creative Commons License 2010.01.15 0 0 94
Gyerekek, csüngő ügyben senki-semmit...?!
Előzmény: kisgazda17 (93)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 93
Sziasztok

Holnap levágjuk az egyetlen disznónkat, Már nagyon várom. De talán a következőket még jobban. Ma már nem kapott enni.
opel h Creative Commons License 2010.01.15 0 0 92
Üdvözlet. A szemcseméret olyan legyen (ha magunknak darálunk)mint a griz.Ezt ugycsináltam,a darálóban addig csökkentettem a rostaméretet,és növeltem a fordulatot mig griz (buzadara)nagyságura nem darálta.Gondoljunk bele,mi megtudjuk emészteni a szőlő szemet,vagy a dinnye magot?,NEM,a sertés sem.A szemcsézett ségére gondolok.Még egy dolog.Sohase forázzuk le a takarmányt,téli időszakban jó erősen langyosviet használjunk,de semmi több.Tudományos irást ne várjanak,én is csak tapasztalatból tudom.ÜDV.
Anika76 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 91
Üdv!
Végre valaki,aki nem a tápot isteniti!!!!
De ez a szemcseméret dolog érdekelne!Hogy lehet igy rövidíteni a hizlalási időt???
Elöre is köszi a választ!
Előzmény: opel h (90)
opel h Creative Commons License 2010.01.14 0 0 90

Üdvözlök mindenkit.Én is sertestartassal foglalkozom,mar időtlen idők ota.Vannak dolgok amelyeket nemszabad mellőzni.Például a kismalacoknál.Harom hetes korban feltetlen elkell kezdeni az etetést,méghozzá Starterrel(20-24-ezer egy mázsa).Harminc-negyven kismalac szokott lenni,de mar hirdetni sem szoktam,mert a vevők jobban tudják mikor lessz kismalac mint én.A hizlalással kapcsolatban.Tápot többet nemkapnak,mert a minőseg rovasara megy.A szalonnat elvinnék amennyi csak van,mert azt mondjak,olyan mint nagyapank idejében.Ennek csak az a titka,hogy gazdasagi abrakkal lehet csak etetni.A hizás idő le rövidithető,mégpedig az abrak szemcse nagyságával.Kérdezzenek,ha tudok válaszolok.Üdv
Anika76 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 89
Sziasztok!
Nagyon régen jártam erre,de látom azért mozgolodik a topic!
Mi most,decemberben vágtunk 2 hízót,egész évben kukoricadarát,tritikálét,konyhai maradékot,nyáron pedig szinte mindent adtunk nekik,ezért is hízhattak 1 évig.Az utolsó 1-2 hónapban nyomtuk meg őket premixes táppal,na fel is szedtek magukra több mint 50-60 kg-ot,a 2 mázsa fölött voltak,és hiszitek vagy nem,22 l zsírom lett,több mint 100 pár kolbi,és vennem kellett 1 fagyasztót,mert nem tudtam hová rakni a húst.
Az én tapasztalataim szerint,ha végig táppal etettük volna,sokkal nagyobb arányban lett volna zsír,a lábuk sem bírta volna,arról nem is beszélve,hogy a tenyérnyi karaj,tenyérnyi is marad,nem ugrik össze.Én nem vagyok híve a tápnak,de az is igaz,hogy valamennyire szükség van hizlalásnál,annélkül azért nem megy.
A tökről én annyit tudok,hogy bendőt növel,persze nem kicsi korban adjuk,kapnak nyáron rendesen,sőt.....imádják!
1 hete választottunk le malacokat,ha kicsit jobb idő lesz,fényképet is csinálok,ők már a hizlaldában vannak,anyukájuk pedig ha minden igaz,akkor ismét hasas,remélem!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!