Keresés

Részletes keresés

kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3838

Üdv, Kedves Mindenki!

 

Rég jártam itt. Sérv témában mostanában a műtét előtti előzetes vizsgálatok, valamint a műtét időpontja volt az újdonság.
Egyenlőre nem sok újról tudok beszámolni.
12.-én szerdán megyek kés alá... A hasi sérvek is és a lágyéki is kap majd hálót, altatós egyszerrecsinálós téma lesz.

Rám még csak ezután várnak a felépülés "örömei".
Ha esetleg tudna valaki segíteni értelmezni a melkas röntgen leletem egyik mondatát, azt nagyon megköszönöm

(bár a műthetőségemet ez nem befolyásolta az altatós doki szerint:

"Bal oldalon a hilus felső pólusától a csucs felé egy vaskosabb köteg húzódik..."

 

Insallah! :)  Lui

 

tristen Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3837

Szia!

 

Köszi előre is a szép fényképet a tulipánodról. Én hiszem, hogy kivirágzik majd! :)

 

Egész sok minden történik Veled, ideje lenne elkezdened egy virtuális napló írását az interneten. Egyik amerikai filmben egy anyuka ezzel vált ismerté, és pénzt is kaszált vele....

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: climbz (3835)
dalmata13 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 3836

én napi másfél dobozzal szívtam el a hosszú P..M..-ből Le se tudtam a számítógép elé űlni úgy,hogy rá ne gyújtsak.Egy hónap leszokás után elmentem a gyógyszertárba,hogy kérjek valami tapaszt vagy rágót.Ha eddig nem szedett semmit akar már ne is szedjen volt a válasz.Ami a sérvet illeti minap rendezkedtem a konyaszekrény alján,hamar abba is hagytam,mint írtam nem szereti a seb a kitekert pőzokat a mosdószifon cserénél hasonló tapasztalatom volt.

Előzmény: climbz (3835)
climbz Creative Commons License 2012.12.08 0 0 3835

Sziasztok!

 

Dalmata: a cigi leszokáshoz külön gratulálok. Részemről nagyon utálom, mert a szüleim láncdohányányosok. Apukám napi 2 dobozzal is elbánt, bele is halt 55 évesen :(((( Sose voltak tekinettel rám meg a húgomra. Cigiztek a lakásban, autóban. mindenhol. A tesómmal letüdőztünk néhány ezer m3 füstöt:((( Jól tetted, hogy leszoktál róla. Alig várom, hogy vagy 3000 Ft legyen egy doboz, akkor talán anyám is letenné.

 

Tristen: a népi jövendölés szerint ha advent első vasárnapján tulipánt ültetsz, hamar lesz tavasz :DDDD El ne hidd én találtam ki:DDDDDD Ha végül mégis kivirágzik majd lefényképezem és megmutatom nektek.

 

A kisfiam 5 nap masszív hasmenés után meggyógyult. Utánna a kislányom lett beteg, belázasodott és hányt. Végül őt is meg kelett infundálni mert tegnap reggelre már eléggé ki volt nyúlva:(( Természetesen a péntekre tervezett sérvműtéte elmaradt :((( Valószínüleg Calici, a suliból. Egy másik anyukáka mondta, hogy 9-10 gyerek hiányzott pénteken hányás, hasmenés miatt. :((( Remélem ez a hideg eltakarítja a vírusokat, az infulenza kivétel, az szereti a hideget, hogy essen bele a fene.

 

Ha hiszitek, ha nem nekem három héttel a műtét után kutya bajom sincs. Kb egy héttel ezelőttig rendesen fájt a köldököm, fájdalomcsillapítóval dolgoztam. Aztán egyik napról a másikra elmúlt és orvosi engedéllyel tegnap elkezdetem futópadon futni. Isteni volt mert augusztus óta nem futottam. Alig akartam elhinni, hogy nem fáj a hasam. 30 perc alatt futottam 5,6 km. Ez 11,5-12 km/h. Nem olyan rossz. Igazából bírtam volna tovább is de egyrészt nem akartam túlterhelni magam, másrészt a futópadizás nagyon uncsi. Sokkal jobb az erdőben futni de most ugye az időjárás miatt nem lehet.

 

További szép hétvégét mindenkinek! Építsetek hóembert, lapátoljatok havat és igyatok forralt bort az távol tartja a kórokozókat:DDD!

tristen Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3834

Szia!

 

A cigiről való leszokásod megint egy nagyon nagy teljesítmény szerintem. Sokan nem tudnak leszokni erről az igen csak nem egészséges  "szokásról". Arról már nem is beszélve, hogy jövőre még drágább lesz a cigi, szinte már luxus lesz a dohányzás.

 

Abban is igazat kell, hogy adjak, hogy valóban sokszor az ember elfelejti azt, hogy meg van műtve, és én is emelgetek ezt azt, amit persze megérzek másnap, harmadnap, negyednap, de idővel elmúlik..

 

Ezzel már együtt kell élni, nincs mese...

 

Nagyon jó egészséget kívánok!

 

üdv. :)

Előzmény: dalmata13 (3830)
dalmata13 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3833

nehéz erre mit válaszolni ,eddig se voltak egészségügyi problémáim ,de...... most már a cipőmet is könnyen be tudom fűzni meg ha kell futni is tudok.Meg ha nem kell akkor is.

Előzmény: Daytona (3832)
Daytona Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3832

És egészségesebbnek érzed magad, mióta lefogytál?

Előzmény: dalmata13 (3831)
dalmata13 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3831

ami meg a fogyást illeti egy hónapi koplalás után talán 1 azaz egy kilótól sikerült megszabadulnom,a második és harmadik hónapban indult be igazán a dolog

dalmata13 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3830

a cigit 40 év után tettem le ,5 éve még a kezembe sem volt még próbaképpen se.ezekután a fogyás már csak gyerekjáték.Nos a múltkori sérvpanaszom elmúlt.Ami gyakran előfordul velünk műtöttekel,hogy néha elfeledkezünk és megemeljük magunkat és kicsit pánikba esünk.Ilyenkor pihizni kell egy vagy két hetet és helyreáll minden és meg kell jegyezn,i na ez a mozdulat amit máskor nem szabad.

Előzmény: tristen (3829)
tristen Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3829

Szia!

 

Nem semmi, amilyen keményen betartod a diétádat. Ez aztán a vasakarat! :)

 

Irigyellek!

 

üdv. :)

Előzmény: dalmata13 (3828)
dalmata13 Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3828

köszönom a dicséreteket ,úgy is mondhatnám inkább válsztottam most egy kis szenvedést megelőzvén egy későbbi tortúrát.Pár hőnap alatt meg lehet szokni ,hogy üres csontleves az ebéd meg félalma a tizőrai,Később majd lehet lazítani rajta.

Előzmény: tristen (3826)
tristen Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3827

Szia!

 

Mielőbb gyógyuljon meg a kisfiad!

 

Ilyen időben tulipánhagymákat ültetni? Nem semmi.

 

üdv. :)

Előzmény: climbz (3825)
tristen Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3826

Szia!

 

Én is gratulálok a fogyásod miatt.

 

üdv. :)

Előzmény: dalmata13 (3824)
climbz Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3825

Sziasztok!

 

Dalmata: le a kalappal, hogy ennyit tudtál fogyni. Ügyes vagy!

 

Ma mentünk volna Lillafüredre Mikulásvonatozni a gyerkekkel de hajnalban a kisfiam lebetegdett :((( Belázasodott és hasmenése lett. Szerencsére már jobban van de nagyon csalódott volt az elmaradt program miatt. Ráadásul már nem is lehet rá jegyet venni:( Délután elültettem a tulipánhagymákat amit még augusztusban adott a nagyim. Ideális idő december 2-a, plusz két fokban :DDD Fázott is a kezem rendesen de ha nagyi megtudja, hogy nem ültettem el a tulipánokat kapok olyat, hogy ihaj. :DDDD

 

Kellemes Adventet kívánok mindenkinek!

 

dalmata13 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 3824

lehet,de.... korban én 60 felett volnék.84-85 kilóról fogytam le 76-77 kilóra 4 hónap alatt a 100 centis derekam 90- es, a 38 -as felkarom 36 centis lett.maximálisan betartottam a szénhidrát diétát a mozgás mint többször írtam séta/ hegymászás volt.

tristen Creative Commons License 2012.11.29 0 0 3823

Szia!

 

Köszi az értékes információt!

 

üdv.

Előzmény: VandorEmber (3822)
VandorEmber Creative Commons License 2012.11.29 0 0 3822
Na, haragudjatok, szerintem nem kell nullkaróriás tartani. Egy meghatározott életkorhoz, nemhez, életvitelhez már régen meg van határozva, mennyi energia, kalória, s azon belül mennyi szénhidrát, fehérje stb. bevitel szükséges. Ezen a határvonalon kell kezdeni mozgással egybekötni.
Ha nem eszel CH-t a zsír helyett az izmaidat kezdi lebontani a szervezeted. Egy adott idő után a megfelelő mozgásvégzés útján jutsz el a zsír bontásához. Visszatarthatod a lélegzeted, de csak felborítod az egyensúlyt, lélegezned kell, méghozzá úgy, ahogy szükséges.
Nem hiszem, hogy egy úszógumi nagy probléma lenne. Mindenesetre jelenthet valamit. Ha egy természetes súlyvesztési folyamatot szeretnél, nézz utánna az első bekezdésben leírtaknak.
Az önértékelés és az önelfogadás nem egy szentség ami mögé el kellene bújni. Daytone, egyedül Te vagy a felelős a döntéseidért, a következményéket pedig vállalnom kell.
Előzmény: tristen (3762)
mentalist_ Creative Commons License 2012.11.27 0 0 3821

Köszönöm a válaszokat! Megfontolom...

Daytona Creative Commons License 2012.11.27 0 0 3820

Én is miniplasztikás vagyok és jó volt. :)

dalmata13 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 3819

engem a kútvölgyiben műtöttek

Előzmény: mentalist_ (3815)
climbz Creative Commons License 2012.11.27 0 0 3818

Sziasztok!

 

Kedves mentalist sztem zekkk-nek igaza van. Nem mindegy, hogy a hasfalad hogy van rendbe rakva ha már sérved van. Ha nekem egyoldali lett volna én is a miniplasztikát választottam volna. Még Nyíregyházáról is felmenetem volna Pestre.

 

Tegnap már dolgoztam. Jól bírtam. Nem fáj a hasam szerencsére. Az a ki-be járó valami pedig nagy valószínűséggel a méhszalag ami a lágyékcsatornában fut a lányoknak. Nincs jelentősége.

 

További szép napot!

tristen Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3817

Sziasztok!

 

Nagyon jó egészséget kívánok Nektek!

 

üdv. :)

zekkkk Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3816

Üdv.

Ránéztem az imagoplasztika honlapjára... Véleményem szerint, egy lágyéksérv műtét és egy arcplaszika két külön fogalom. Biztosan tanult, tapasztalt a doki, de valahogy nem szívesen vetném alá magam egy sérvműtétnek. Ha már áldozol rá anyagilag, akkor olyan szakemberhez fordulj, akinek a sérvműtétek a specialitása, és nem a szépészeti beavatkozások. A hirdetett beavatkozások javarészt esztétikai műtétek, és csak nagyon kis százalékban a sérvműtétek. Ha az anyagi oldalát nézzük, fizetned mindenhol kell, de akkor szánj rá valamivel többet, mert nem mindig az olcsó a jó. Lehet hogy egy kicsit elfogult vagyok a miniplasztikával szemben, (engem ott műtöttek),de évek óta csinálják, jól csinálják, és nekem fontos volt az orvos tapasztalata, a hely és a személyes konzultáció/k. A döntés a tiéd, de azért ne ugorj bele elsőre egy szépnek tűnő honlapnak, járj utána mindennek alaposan, akár személyesen is, hiszen a saját egészségedről van szó.

Előzmény: mentalist_ (3815)
mentalist_ Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3815

Sziasztok!

 

Bal oldali lágyéksérv műtéthez keresek olyan magánklinikát, ahol megbízható, emberbarát orvos oldja meg a problémámat. Az Istenhegyi Magánklinika tűnik a legjobbnak, viszont a 200 000+ az már húzós. Találtam egyéb helyeket is, amelyek nem tünnek rossznak. Pl. az imagoplasztika.  Van valakinek tapasztalata lágyéksérv ügyben velük?

 

Esetleg a kútvölgyi klinikáról valami érdemi infó?

tristen Creative Commons License 2012.11.25 0 0 3814

Gyógyulás- mantra

 

A test a lélek és a szellem egységében, teljen csodásan a napotok.

 

http://www.shp.hu/hpc/web.php?a=ezoterikustanacsok&o=gyogyito_mantra__meditacio

 

KITARTÁS!

tristen Creative Commons License 2012.11.25 0 0 3813

Szia!

 

Nos, ha mindent tudnál, hogy mi van Veled, szerintem elképednél. Ha látnád, hogyan működik pl. a májad; beájulnál. Ha tudnád, mi zajlik pontosan benned, mármint a szervezetedben, azt hiszem azt kívánnád, hogy szülessél újra egy pillangó testébe.. :)))))))))))

 

Na jó, szép napot Neked!

 

haligali

Előzmény: mentolos májkrém (3812)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.11.24 0 0 3812
Maga a háló semmit sem tart,ha el is mozdul, nem jöhet ki a sérv, mert attól függetlenül be vagyunk drótozva. Legalábbis ezt olvastam.
Nem vagyok izgulós, csak tudnom kell, mi van velem, különben mindent beképzelek. :)
tristen Creative Commons License 2012.11.24 0 0 3811

Szia! 

 

Most olvastam el rendesen ezt a hozzászólásodat. Szerintem minden rendben van, csak Te is ilyen izgulós ember vagy, mint májkrém.

 

KITARTÁS!

Előzmény: climbz (3805)
climbz Creative Commons License 2012.11.24 0 0 3810

Májkrém köszi, hogy ennyire aggódsz miattam de most nem tudok visszamenni. Jövő héten dolgozok. Debrecenbe kellene visszamennem és az nem olyan egyszerű. Másrészt még ha tényleg elmozdult a háló és kiújult a sérv most akkor sem lehet vele csinálni semmit. De nagyon reménykedek, hogy nem erről van szó.

A barátnőm férje sebész itt nálunk legfeljebb ránéz, hogy mi újság.

 

Egyébként ha valamire 0.1 % esély van akkor az velem tuti előfordul :((( Nem vagyok egy egyszerű eset :DDDD

mentolos májkrém Creative Commons License 2012.11.24 0 0 3809
Dani, engem is így műtöttek, három hétig fingani is alig tudtam, ne izgulj.
Doki, elég szarul hangzik, amit írsz, szerintem sürgősen keresd fel az orvost. A dudor mindenkinek van, de hogy vissza tudod rakni... Igaz, nekem úgy fájt, eszembe se jutott nyomkodni, de az más fájdalom volt, mint a sérves feszítő, égő érzés.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!