Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tcaoe Creative Commons License 2001.09.25 0 0 189
6211:)
Most lesz szuret, rendben van a gep.:)
Csak az egyik ablaka tort ki, ahhelyett most plexi van...
Előzmény: Crash Test Dummy (188)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.09.16 0 0 188
Wazz, tcaoe, mimeg le vagyunk maradva nagyfaterod 6011-es Zetorjánál!
Milyen nappapi új gépe?
Ide vele!!!

ui.:Steiger képeket meg leírásokat én csak TSZ szervizműhelyek falán láttam eddig, cicisnénis képek mellett, általában az 50 l-es szódásballon felett........... :o)

Előzmény: tcaoe (186)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 187
Szaisztok!
most találtam rá a topicra. Talán itt tud valaki segíteni. Az egyik ismerősömnek szükségel lenne RÁBA STEIGER leírásokra, képekre. Ha valaki rendelkezik ilyennel, kérem küldje el a kiskavics@mailbox.hu címre. Előre is köszönöm!
tcaoe Creative Commons License 2001.09.10 0 0 186
Lehet, hogy licitaltak ra.:)
Ezeknel sose lehet tudni... Nagyapam is ugy dontott, hogy o nem szantat berbe, vesz egy traktort. Kivette az arat a befottesuvegbol, aztan vett. Illetve hazajott, mert a legkondicionalo szot ugyan nem tudta kimondani, de tudta, hogy jobb ido van tole a fulkeben, es kellett bele meg olyan is...Es o meg kispalyas a faluban, a nagypalyasok meg vesznek dszonderit.:)
Előzmény: patye (185)
patye Creative Commons License 2001.09.10 0 0 185
Egyszer a BNV-n valami mezőgazdasági kiállításon kint volt, ott láttam élőben. De csak messziről, mert 50 feletti parasztemberek úgy körülállták, hogy nem lehetett odaférni. Tök jó volt látni, hogy gyerekként lelkesednek egy oylan gépért, ami valszeg soha sem lesz az övék.
P
Előzmény: zsombi (183)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.09.06 0 0 184
:o)
Előzmény: zsombi (183)
zsombi Creative Commons License 2001.09.06 0 0 183
Na ilyenje kinek van? Durva!
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.06.05 0 0 182
Látom, ott se segítettek, de a 130TC műszer jó ötletnek tűnik....

Ha látok valamit, szólok

CTD

Előzmény: Pavel (181)
Pavel Creative Commons License 2001.06.01 0 0 181
Kösz CTD!
A másik felem meg kunhegyesi :)

Pavel

Előzmény: Crash Test Dummy (178)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 180
ilyenről álmodtam már évek óta...
:o)
Előzmény: Detonátor (179)
Detonátor Creative Commons License 2001.06.01 0 0 179

Na, dögös? ;)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 178
Hi Pavel!

Ha szerezni akarsz komplett műszert, (röhögni nem ér!) a 2140-es Moszkvicsé elég eccerű, és megbízható.gyártva asszem 1979 (abban fordszmérőn kívül minden volt, ampermérő, olajnyomásmérő stb...)

Amit tutkóbbra tudsz szerezni, az régebbi Lanciához való bontóban...
Gyere át a "Na és miért olasz autót...."tpkba, tedd fel ott is.
CTD

Előzmény: Pavel (176)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 177
hi sansan!

Végre valaki, aki le tudta írni a Hoffher-t helyesen!
Nekem messze van, thx (from Szhely) meg anno fősuli előtt kielégítgettem az ilyenirányú szenvedélyeim (Kunhegyes, Bicske, BP, stb...) :o)

Ha mennél, és csinálnál képeket, annak örülnénk!

CTD

Előzmény: sansan (175)
Pavel Creative Commons License 2001.06.01 0 0 176
Sziasztok!

"Versenyautóba" szeretnék olajnyomásmérőt szerelni. Gondolom a legtöbb vontatóban van ilyen, ami talán nekem is jó lenne. Tudtok tanácsot adni, hogy milyen tipusok felé kutakodjak?

Üdv. Pavel

patye! félig én is kisúji vagyok :)

sansan Creative Commons License 2001.05.31 0 0 175
Sziasztok!Egy ideje olvaslak benneteket.Nekem nincs traktorom ,de mindkét szomszédom gépészkedik.Az egyik egy öreg Szuperrel jár darálni, a másik,egy idős kovácsmester,pedig egy régi 45-össel dolgozgat.Tudjátok,a 45-ös MTZ-t még kismotor indítja.Van egy jó haverom is ,akinek sok földje van és hozzá 3 MTZ,meg egyéb szerkezetek.Ő sajnos nagyon vakmerő volt mindíg,már csak virtusból is lenézte a munkavédelmi szabályokat.Ezért nagy árat fizetett,mert 2 éve berántotta a csőtörö a kezét és az egyik kézfején csak a hüvejkujja maradt meg.Azóta megtanulta használni a sérült kezét is és újra dolgozik.Amiért tulajdonképpen beírtam:A hétvégén nagy kiállítás lessz Mezőhegyesen,A Ménesbirtok RT-nél.Nagyon sok érdekes gép látható.Gumilánctalpas John Dere,Lamborghini traktorok,teljesen új formájú MTZ-k.A hatalmas kiállítási területen érdekesség a régi Hoffher és egyéb öreg gépek bemutatása is.Gyertek Ti is el érdemes!
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.17 0 0 174
Cool!

Visszatérve a fityóhoz szvsz rohadt sok munkával 50 rongyból olyan fűnyírót csinálsz, hogy egész Mány a csodájára jár!
(még én is...) :o)

Előfeltétele: 1 db minnél olcsóbb, de indítható P 126.

kabrió legyen, az jobb!

Üdv.: CTD

Előzmény: patye (173)
patye Creative Commons License 2001.05.16 0 0 173
Mány. Ez Zsámbék és Bicske között van. A rokonság meg mint írtam kisújszállási. Mányban sajnos olyan "vízhozta" nép vagyunk, a John Deere-esek között sajna nincs rokon :(((
P
Előzmény: Crash Test Dummy (172)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 172
Kiráj rokonság!
:o))

Merre lax, patye?

CTD

Előzmény: patye (171)
patye Creative Commons License 2001.05.16 0 0 171
Sziasztok!
2,5 éve lakunk egy falusi házban, itt szoktam irtani a zöldet. azért nincs olyan sok, hogy indokolná a kistraktort (gyári), inkább a gépészeti része érdekel a dolognak. Az ilyen irányú tapasztalataim a fémépítővel megszakadtak. Ja, apósomnak van egy tanyája Kisújszálláson, neki mindig van 3-4 öreg traktorja. Legszebb darab egy DT(?) volt. Ez egy orosz (szovjetúnió-beli) gyártmányú lánctalpas volt egy bazi nagy ekével. Szép darab.
Ja, a faluban meg van egy csomó viszonylag új traktor. Biztos van valami TSZ maradvány, Ősszel négy-öt új JohnDeere, elöl-hátul iszonyú lámpákkal kivilágítva járnak éjszakai szántásra.
Szal van itt gép bőven.
Ja , még az építésről: Apósom, meg a tanyaszomszédja szoktak érdekes dolgokat csinálni (valami régi diesel opel motorral hajtott kombájn). Elég elvetemültek :)))
Patye
Előzmény: Crash Test Dummy (163)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 170
Igazad van!:)))
Egyebkent kaptam a totalcartol levelet(remelem nem baj, hogy kikotyogom), hogy lehetne Steyr trakikat teszteln, Gyor mellett. Hatha erdekel valakit....
Előzmény: Crash Test Dummy (169)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 169
jó, tied az utolsó szó!

:o)

CTD

Előzmény: tcaoe (168)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 168
Naaze!:)
Előzmény: Crash Test Dummy (167)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 167
Nálamis!
:o)
Előzmény: tcaoe (166)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 166
Dehogyis!:))
Nalam benne van a kedvencekben, aztan neha felhozom.:))
Előzmény: Crash Test Dummy (165)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 165
wazz, majnem elsüllyett a topik!
Előzmény: tcaoe (164)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 164
Jarok en mindenfele!:))
Es hat eltunve sem vagyok, megjelenek itt-ott:))
Előzmény: Crash Test Dummy (163)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 163
PATYE!

Nekem valamelyest (az előző)szakmámba vág a fűnyírás....
Csak nem valami agrártinédzser vagy (te is)?

Ötleteink vannak ezerrel!!!
Fordulj hozzánk bizalommal!

TCAOE!

El vagy tűnve mint a rajzszakkör!
Merre jársz mostanában?

PapiZetor rulz!

:o)

CTD

Előzmény: patye (162)
patye Creative Commons License 2001.05.15 0 0 162
A dolog úgy indult, hogy döglődik a fűnyíró+van egy nagyobb, befüvesítésre váró terület+néha hurcolok ezt-azt a kertben (kézben, talicskában). Tehát valami traktorféle jól jönne, ha olcsó. A gépészetben meglehetősen járatlan vagyok. A tervem, hogy vennék egy kisfityót, és egy-két év alatt összehoznám a dolgot, mondjuk a Ti segítségetekkel.
Ilyen fűnyíró traktoron vagy négy éve ültem, akkor nagyon bejött. A gép KUBOTA gyártmányú volt, hidrosztatikus hajtással. Nagyon bírtam, 10 hétig azzal vágtuk a füvet :))). Ahhoz képest az áruházi masinák elég rosszul néznek ki :(((.
Előzmény: tcaoe (160)
Detonátor Creative Commons License 2001.05.15 0 0 161
Akkor most kép nélkül maradunk? :(

Matiz!
Nincs újabb "kémfotód" a szomszédról? ;)))

Előzmény: tcaoe (160)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.15 0 0 160
Vagy mondjuk kulon hajtassal... En is gondolkodtam mar ilyesmin, es arra jutottam hogy:
a: a hajtast le lehet venni a fotengelyrol, az ekszijtarcsanal, de izsonyat bonyolult elvinni elolre, vagy ha nem az, akkor meg kirazza a lelkem(megszuntetem a rugalmas kapcsolatot).
b: ha levagdosom rola a kasznit, akkor tehetek a kozepebe/ elejere/ vegere egy normal funyiro vazat, sajat motorral, magassagszabalyozassal, aztan go. Fogyasztasban valoszinuleg nem veszem eszre.... Az utobbin gondolkodok most, mert dragallom en is a traktorkakat.

Mas: het vegen eppen szemben alltam a nagyapi gepevel, amikor lemerult a kolcsonkert digitkamera....

Pedig szerettem volna vagizni egy kicsit:)))))))

Előzmény: Crash Test Dummy (157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!