Keresés

Részletes keresés

mikiking1991 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 181
Előzmény: mikiking1991 (180)
mikiking1991 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 180
Előzmény: mikiking1991 (179)
mikiking1991 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 179

Sziasztok van egy kutyum... most 12 hetes..fül levágatás megvolt a mult hét kedden... Tudom,hogy nem tiszta Amstaff.... Mivel lehet keverve ??? Én német juhászra gondolok,vagy pitbullra.... szerintetek ????

 

 

bico xix Creative Commons License 2009.05.18 0 0 178
És melyik az a kennel lecsekkolnám?Kíváncsiság...
Előzmény: Edina & Süti (177)
Edina & Süti Creative Commons License 2009.05.18 0 0 177

szia! :D

ááá tegnap ahogy írtam ide meg is világosodtam mert az volt a baj hogy beírtam ugyan a keresőbe a kennel nevet, csak épp kihagytam egy betűt így persze nem találta de hála égnek megvan, ma beszélek is vele :D örülök hogy megtaláltam mert tudom hogy ha tőle hozunk kutyust akkor mire számíthatok, sajnos mostanában egyre több az olcsó és rossz idegrendszerű kutya... elképesztő hogy megnézek egy hirdetős oldalt és tizen ezer forintokért 'dobálják' a staffikat... ááá nagyon kész :S:S:S

bico xix Creative Commons License 2009.05.17 0 0 176
Nézd át a Magyar kenneleket hátha megtalálod az embered,de ha esetleg mégsem akkor gyönyörű kutyát biztosan fogsz látni.


http://amstaff.lap.hu/
Előzmény: Edina & Süti (174)
bico xix Creative Commons License 2009.05.17 0 0 175
Köszönöm most már legalább teljesen képben vagyok ezzel a Bandog témával kapcsolatban,bár nem tudom minek számít akkor a Staffi -Pit keverék.Ha erről tudsz valamit írd meg légyszí mert nekem is van egy ilyen kombinációjú kutyusom és érdekelne.
Előzmény: oz acosta (173)
Edina & Süti Creative Commons License 2009.05.17 0 0 174
Sziasztok!

talán itt tud valaki segíteni, Veres Attilát keresem, stafikat tenyészt, öt éve hoztunk tőle egy csodaszép kutyát aki sajnos nemrég itthagyott minket, és tőle szeretnénk újra kölyköt... ha esetleg valaki ismeri kérem írjon elérhetőséget...

köszönöm
oz acosta Creative Commons License 2009.05.12 0 0 173

szia, én is úgy tudom, hogy ezeknek a keverékét bandognak nevezik, kivéve a pitbull-amstaff keverék variációt.

 

viszont egy picit olyan a dolog, mint a minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.

 

nincs egységesen kialakult bandog "recept", így elég sok fajtát alkalmaznak aszerint, hogy kinek mire van szüksége, nem csak ezt a hármat (vagy négyet ha az amstaffot és a pitbullt külön számolod ). az biztos, hogy kell bele pitbull és egy masztiff. viszont sokszor mást is belekevernek.

 

valahol (talán pont itt az indexen egy másik topicban) olvastam ezt a kombinációt:

 

először kell egy pitbull és rottweiler, valamint egy  masztiff és rhodesiai keverék kölyök.

 

majd a két kölyök keveréke lesz a cél bandog. csak figyelni kell milyen tulajdonságokat örököl, hogy elkerüljék pl. a rhodesiai keskeny fej formáját.

Előzmény: bico xix (169)
elexys Creative Commons License 2009.05.09 0 0 172
elexys Creative Commons License 2009.05.09 0 0 171
Itt a kép :))
elexys Creative Commons License 2009.05.09 0 0 170
Sziasztok! Egy 10 éves steffordshire terrier kannak keresünk gazdit. Új kerítés lett, nagyon alacsony, amit a kutyus át tud ugrani és a szomszéd azzal fenyegetőzik,hogy megmérgezi,ha mégegyszer átmegy. Amúgy nagyon szép és okos kutya. Ha valaki tud olyat aki befogadná, kertet-házat őrizni, légyszi írjon ide: fiedlergabi@gmail.com ! Ja és a kora egyáltalán nem látszik rajta!
Ő Fáraó
bico xix Creative Commons License 2009.05.06 0 0 169
Sziasztok javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudom ha amstaff,pit,masztiff vagy kanekorzó akármilyen kombinációja áll fent akkor azt fajtát Bandognak hívják.Úgyhogy szerintem 1.4 elite-nek is bandogja van.Persze csak ha a feltevésem helyes.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 168
Ez biztos,hogy steffi,mert mintha az enyémet látnám.
Előzmény: 1.4 Elite (141)
Solyci25 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 167
Szia! Két éves kutyával már nyugodtan sportolhatsz. Ezek a kutyák iszonyatosan univerzálisak, tehát azt sportolsz vele amit csak akarsz, a lényeg azonban a fokozatosság. Mindig csak annyit és azt amihez és amennyihez a kutyának is kedve van, azért, hogy később is örömét lelje a foglalkozásokban. Menj el vele nyugodtan futni, futtasd bicikli mellett, a legjobb neki az úszás, abban nem mennek tönkre az izületei, ehhez persze meg kell várnotok  jó időt.
Előzmény: axel0801 (166)
axel0801 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 166
Sziasztok!van egy 2 éves Staffordshire terrierem,amivel már az alap dolgokat meg is tanítottam(ül,fekszik,maradstb)és azt szeretném megkérdezni tőletek hogy hogy lehetne megerősíteni a kutyát?milyen módszerekkel lehet kicsit izmosabbá varázsolni?a válszt előre is köszönöm!Alex
Solyci25 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 164

A futópad arra jó, hogy ha mondjuk az idő nem engedi hogy rendesen lemozgasd őket a szabadban, akkor otthon ezt meg tudd tenni. Ezek a kutyák úgy igénylik a mozgást mint az ételt vagy a vizet, és ha egy hétig ömlik az eső, nem tudsz velük hová menni,míg ha van futópadod, ugyanúgy biztosítva van nekik a mozgás. Sok kutya viszont nem szereti, és ez is egy olyan dolog amit erőltetni nem szabad, mert ha elmegy a kedve tőle, ímmel-ámmal fogja csinálni, a dolog lényege meg az lenne, hogy szeresse amit csinál.

 

Macska ügy... Hát én azt tapasztalom, hogy ha nem együtt él a kutya a cicával, általában azért szeret a macskákra vadászni. Nálunk van cica is, de nem engedjük ki a kutyák közé, asszem abból háború lenne. Ha már ölt macskát a kutya, akkor én nem próbálkoznék az összeszoktatással. Lehet menne ideig-óráig, aztán meg meglenne a baj.

Előzmény: Törölt nick (162)
Solyci25 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 163
Szia! Ne  hagyj kint előttük kaját ha nem vagytok otthon, és ha etetés van a két kutya egymástól távol kapja meg a kajáját. A kaja mindig balhé forrása lehet a kutyák közt teljesen független attól hogy azonos neműek vagy hogy milyen fajtájúak, de ez a két fajta amúgyis híres a szemtelenségükről. A jelekre pedig a jövőben figyeljetek oda. Két kan kutya egy portán felnőtt korban könnyen összekaphat, és itt a méretbeli különbségek miatt egyértelmű vége lenne a történetnek. Mindennemű egymás felé tett agresszívnek tűnő fellépést keményen szankcionáljatok, és onnantól kezdve hogy a staffitok ivarérett lesz, nem ártana a két kutyát külön tartani ha nem vagytok otthon. Fő az elővigyázatosság. Nem feltétlen kell hogy baj legyen, de ha a baj megvan, sajna egyértelmű végkifejletre lehet számítani, ami néhány óvintézkedéssel megelőzhető.
Előzmény: sznehajni (161)
sznehajni Creative Commons License 2008.01.31 0 0 161

Sziasztok!

 

Decemberbe hoztuk haza Chaost, 7 ,hetesen. A már meglévő tacsink 2 éves lett most januárba, gondoltuk megfér egymással a két kan. Mostanra kiderült Chaos átvette az irányítást :). Ő lett közülük a falkavezér (3 hónaposan :) ). Jól megférnek, együtt alszanak, játszanak, de Chaos nagyon féltékeny a kajára. Amiatt néha durvábban rámozdul a tacsinkra, kisajátítja. Tőlünk nem félti, el lehet előle venni bármit gond nélkül. Hogy tudjuk leszoktatni, hogy a másik kutyusunkat emiatt ne "terorozálja"?

Solyci25 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 160
Képed esetleg van a kutyusról?
Előzmény: orville (159)
orville Creative Commons License 2007.11.28 0 0 159

Sziasztok!

Családi okok miatt ingyen elvihető egy 2 éves, zsemleszínű, barátságos, bújós stafford szuka.

Ha valakit esetleg érdekelne, ezt a számot hívja: 0670/4039833.

Solyci25 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 158

Itt elég nagy a pörgés, és tök jó a társaság is:

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=7957

Előzmény: 1.4 Elite (156)
vandagazdi Creative Commons License 2007.11.13 0 0 157

Sziasztok.

Kérlek benneteket nézzetek körül az Állat ás Természetvédők Budaörsi Egyesülete topicban.Álandóan frissítek.Köszönöm.

ŐK IS AZ OTTHON LAKÓI:

   

 

 

  
1.4 Elite Creative Commons License 2007.11.10 0 0 156

És melyek azok a hasonló témájú fórumok?

Én "csak" ezt találtam.

Ma Brit tápot vettem a kölyöknek. 6000Ft 15kg. Remélem ízlik majd neki. Az illata elég jó, ha kutya lennék, én enném, mint kacsa a nokedlit! :)  

Solyci25 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 155

Ja, valamiért ez a topic nem nagyon pörög, bár gondolom ennek van köze ahhoz hogy egyéb hasonló témájú fórumokon viszont annál inkább.

Kaja kérdés... Jelenleg a kutyáink házikosztot kapnak, egy általános iskola menzájáról hordjuk el akkor a  kaját amikor husi van. Tegnap pl. rizseshús volt a kaja, tegnap előtt meg rántott hekk, d evan hogy gulyás leves, makaróni..stb. Imádják. És nincsenek utánuk "aknamezők" mint némelyik szar minőségű táptól.

Táppal nálunk vannak problémák, mert a mi kutyáink gyakorlatilag minden tápot szeretnek - kezdetben, de ha megunják, akkor képesek napokig nem enni. Amik nálunk beváltak az Acana, a Happy Dog Croc-ja, Fides Crock de pl. a Royal Canin nem.

Mi mindig este etetünk, séta után. A mennyiség sok mindentől függ, nagyon nem szoktam méregetni nekik, úgy általában a tálhoz mérem az adagot, naggyából tudom hogy kicsivel több mint a feléig kell lennie ahhoz, hogy jó legyen nekik, de persze folyamatosan nézem hogy alakulnak, és ennek függvényében veszem vissza az adagjukat, ha már nagyon gömbölyödnek - ez nagyon ritka, mert sokat mozognak.

Egy kölyök kutya előtt meg szerintem nem árt ha gyakran van táp, bár ezzel sem szabad túlzásokba esni, mert a hirtelen súlygyarapodás tönkreteheti az izületeit.

Előzmény: 1.4 Elite (154)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.11.05 0 0 154

Elég nyugodt a hangulat ezen a topic-on! :)

Felvetnék egy témát!

Ki milyen tápra, eledelre esküszik? Tapasztalatok, élmények?

Érdekelne, ki, milyen eledelből mennyit ad kedvencének, és naponta hányszor?

Mindezt a kutya súlyával lenne jó.

Pl Roni, a 6 éves kanom kb 50kg, és 50dkg-t Premier Dog-ot kap (2 részre osztva reggel, és este, mert a kicsit is etetjük reggel, így jobb a békesség, neki is 2x adunk)

Dina, a 6 hónapos 25 kilós Ambul szuka Purina Gog Chow-t eszik (nagytestű kölyök változat). Ebből ő is napi fél kilót kap kétszerre elosztva. Érdekes, hogy az övéből jóval több a fél kiló, mint a másikból. Ja, a kicsi áztatva eszi, a nagy kizárólag szárazon ropogtatja.

Várom a hozzászólásokat, sziasztok!

thevik Creative Commons License 2007.10.27 0 0 153
akkor valszeg az ambul gyorsabb volt :-)
Előzmény: 1.4 Elite (143)
Solyci25 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 152

:,( Ó de szomorú történet.

Hát ha mindig volt mellette kutya, akkor előbb-utbb úgyis összecsiszolódnak, főleg ha már a kisasszony is nagyobbacska lesz, és tudnak úgy játszani, hogy nem tudnak egymásba kárt tenni. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha ivarérett lesz a kislány, a Roni szerintem végképp örülni fog, hogy lett egy barátnője!

Nálunk Mia és Don szerelmespár, az igazi fajtából. Állandóan csókolóznak, szerelmes fejjel néznek egymásra. Nagyon nagy mozik! :):)

Előzmény: 1.4 Elite (151)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.10.26 0 0 151

Roni most 6 éves. Nagyon barátságos, más kutyákkal sem ellenséges, amikor sétálunk. Pedig kiskorában egy öreg, beteg, nagyon gonosz német juhász mellett nőtt föl. At elpusztult, jött Roni mellé egy kis keverék. Halálra nyüstölte a durva játékaival, de a kicsi élvezte ezt. Nagyon jól összeszoktak. Míg egyszer a kis keverék egy vihar alkalmával az ól alá ásott jukba bújt a dörgés elől. Ekkor elázott, tüdőgyuszi, majd embólia, és elpusztult.

Ez megviselte Ronit. Ezért vettem a kicsit. szerintem majd összeszoknak, csak Jerryt, a kis keveréket keresheti benne.

Előzmény: Solyci25 (150)
Solyci25 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 150

:)

Milyen idős volt a kan mikor mellé kerül a kis szuka?

Nálunk ebből semmi probléma nem volt.

A kanunk 2 éves volt mikor hazahoztuk mellé az 5 hónapos Miát.

Mia állandóan Don nyakán lógott, szemtelenkedett vele, utánozta, feszegette a határait, de Don mindent hagyott neki. Azóta eltelt másfél év, és nincs azóta sem köztük probléma. A kaján néha húzzák egymás agyát, de azt is saját maguk szórakoztatására teszik.. :)

Előzmény: 1.4 Elite (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!