Keresés

Részletes keresés

tran88 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 507

Profi, kedvező áru nyelvvizsga és érettségi tételek NÉMET nyelven alap,- közép és felsőfokon / Rigó, ECL, EUROexam, TELC, stb-/ és szakmai nyelven / BGF v. BME üzleti, Gazdálkodó üzleti v. idegenforgalmi, KITEX, Oeconom, Zöld Út, LCCI stb. /rövid határidővel 1-2 nap!

További infó: translatorana@gmail.com

Szolon1 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 506

Üdv!

 

Diplomához, külföldi munkavállaláshoz német nyelvtanítás Skype-on kidolgozott és nagyon jól mükődő, korrekt rendszerrel mindenfajta nyelvvizsgára, illetve személyesen Budaörsön.

 

Keressél bízalommal!

szolon722@citromail.hu

Mani9 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 504

Sziasztok!
Ha valakinek megvan a Tourismus hin und zurückhöz tartozó hanganyag (ami a CD-n van), légyszi küldje el nekem a ritkaesegzotikus[kukac]gmail[pont]com cimre! köszi!

németnyelvvizsgatételek Creative Commons License 2012.02.07 0 0 503

Sziasztok!

Kidolgoztam németből a vendéglátás-turisztika szakirányú középfokú nyelvvizsgák tételeit. A Kitex listája alapján állítottam össze, de vettem bele a Gazdálkodó témaköreiből is. Középfokú nyelvvizsgafelkészüléshez tökéletes, de a felsőfokúra készülők is haszonnal forgathatják. Részleteket a nemetnyelvvizsgatetelek@gmail.com-ra írva kaphattok, a tételeket jövő hét elejétől tudom küldeni elektronikus formában.

 

kétgyerek Creative Commons License 2012.02.05 0 0 502

Sziasztok, kidolgozott BME gazdasági német témakörök eladók. Ugyanez jó a BGF-re is.

Ugyanitt angol BGF gazdasági témák kidolgozva eladók.

Gazdasági és általános nyelvvizsgákra felkészítés skype-on keresztül.

 

E-mail: gabriella.kulbencz@gmail.com

kekee Creative Commons License 2012.01.30 0 0 501

Érdekelne az 1. pontban megjelölt könyv. Ha még megvan, akkor mennyi az ára? Postázás megoldható?

Előzmény: spooner1 (499)
Kisfaludy01 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 500

Sziasztok! Diploma miatt sürgősen szükségem lenne egy legalább középfokú államilag elismert német nyelvvizsgára okosban! Tudna valaki segíteni? andras.kisfaludy@gmail.com

spooner1 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 499

Eladó kitöltetlen német könyvek:

 

1, KITEX (B. Zuba Mariann, Karácsonyi László Tamás, Kovács Krisztina, Révné Lőrincz Anna)

TOURISMUS, HIN UND ZURÜCK

Felkészítő és gyakorlókönyv a német szakmai nyelvvizsgákra (középfok B2)

 

2, KITEX Gyakorló vizsgafeladatsorok alap-, közép- és felsőfokon (Idegenforgalmi szakirány)

 

Érdeklődni: shuky85@gmail.com

fii Creative Commons License 2012.01.20 0 0 498

Sziasztok!

 

Német felsőfokú nyelvvizsgára készülök. Érdeklődnék, h melyik nyelvvizsga a legkönnyebb, leginkább teljesíthető??

 

Köszi :)

tinda01 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 497

ELADÓ!

Péntek Bernadett - Szombatiné Fülöp Ildikó: Test - und Übungsbuch Ösd Mittelstufe Deutsch B2 CD-vel 3000 Ft -ért.

Z.Csörgő - E.Malyáta - A.Tamási: B2- Finale CD-vel 4000 Ft-ért.

Érd.: tamanita@freemail.hu

 

grétababa29 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 496

Sziasztok!

Keresem az alábbi könyveket:

1.Tourismus, hin und zurück (CD-ROM-mal)
Szerző: B. Zuba Mariann - Karácsonyi László Tamás - Kovács Krisztina - Révné Lőrinc Anna

2. Lőrincz Zsolt: Német nyelv az idegenforgalomban, a vendéglátásban, a szállodaiparban

Kedvező áron érdekelne (a bolti ár max.feléért, átutalással fizetnék, postán kellene küldeni)

Kitexes német B2-re készülök.

Köszi!

németnyelvvizsgatételek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 495

Sziasztok!

Akinek szüksége van németből középfokú és felsőfokú nyelvvizsgatételekre, írjon a nemetnyelvvizsgatetelek@gmail.com-ra! Tudok segíteni! Az ECL témalistája alapján dolgoztam ki, de a TELC-hez és az origoshoz is nagyon jó!

(ritka témák is megvannak: pl. terrorizmus, állatkísérletek, multilevel-marketing, szakszervezetek, civilszervezetek,  esélyegyenlőség, bevásárlóturizmus, rengeteg eu-anyag, globalizáció, eutanázia, atomkísérletek, prostitúció, drog, korrupció, e-kereskedelem, stb)

Mindenkinek jó tanulást, eredményes vizsgázást kívánok!

 

brogyo Creative Commons License 2011.08.18 0 0 494

Szia!

Ezen a linken találsz feladatokat, ha még aktuális a dolog:

http://telc.hu/feladatsorok

 

Előzmény: Bady5 (489)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 493

Az ÖSD valóban az egyik legkönnyebb nyelvvizsga. Az Euroexamről inkább lebeszélnélek...

Az Osztrák Intézet honlapján van egy modellnyelvizsga is, pdf-ben, letölthető, nézd meg, mennyire menne:

http://www.osd.at/default.aspx?SIid=32&LAid=1&ARid=107

 

Van egyébként egy rakat gyakorlókönyv, hanganyaggal, komplett vizsgasorokkal. Azokat tudom javasolni.

Előzmény: Törölt nick (492)
Atom-anti Creative Commons License 2011.08.01 0 0 491

A TELC német állítólag könnyű és ha valamelyik rész nem sikerül, ad részpapírt is. Igaz én TELC angol B2-ön voltam nemrég, de az olyan botrányosan könnyű volt, hogy már-már én szégyelltem magam érte.

Előzmény: htmik (490)
htmik Creative Commons License 2011.07.28 0 0 490

Nekem B2 német nyelvvizsgára lenne szükségem munkavállaláshoz Németországban. Van egy Rigó utcai A(szóbelim)1992!-ből. Elmenetem 2008-ban a Goethebe a B2-ért, de ott a szóbelin leblokkoltam, és bár az írásbelim sikerült, nem adtak semmit, mivel külön A, B-t nem adnak.
Tudna-e nekem valaki segíteni abban, hogy hol, milyen nyelvvizsgát tegyek. Valamint, hogy a régi Rigó utcait akkreditáltassam-e valahogy?

Bady5 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 489

sziasztok

Gondolkozom telc középfokú nyelvvizsgán német nyelvből,de nincsen semmim amiböl feltudnék rá rendesen készülni.HA valaki esetleg tudna küldeni valamilyen linket telc könyvröl vagy valamilyen segédanyagot az nagyon jó lenne.

elöre is köszönöm

 

esch1 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 488

Tulajdonképpen az alapról középre készüléskor tanuljuk meg nagy általában a teljes német nyelvtant (a közép és a felső között már csak szókincs, lexika, "irodalmiság" a lényeg), ha tudok - és még aktuális - szivesen segítek

Előzmény: ildó66 (479)
Atom-anti Creative Commons License 2011.07.07 0 0 487

Tudna valaki segíteni a német, raccsolós r [ʁ] kiejtésében? Megyeget, de iszonyú erőltetetten, folyamatos beszédben sokszor nem sikerül időben. Próbáltam már gargalizálni, de nem sokat segít. Valami ötlet vagy link?

Előzmény: Portentum (486)
Portentum Creative Commons License 2011.06.29 0 0 486

Kedves németesek. Van egy pár mondatom németül, melyek a maguk során latinbból voltak lefordítva - így eléggé igényes, mondhatni kacifántos mondatok. Segítnétek magyarra átültetni minél pontosabban ?

 

- Wer Hörner aufgesetzt hat, verweigere nicht, Hörner zu tragen.

 

- Ein umsichtiger Verstand ist stärker als ein kräftiger Körper.

 

- Beim Hahn ist das Getue beherzter nahe der Hausschwelle

 

- Auch die Welt, obwohl ewig und unvergänglich, wandelt sich und bleibt nicht immer gleich.

 

- Die Welt wird durch Titel gekitzelt.

Előzmény: csincsilla72 (485)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 485

Hát, ez nem túl konkrét. Egyáltalán, milyen szinten állsz? Csak magára a vizsgára szeretnél felkészülni és ehhez kérsz segítséget?

Előzmény: diatoramindenttudó (484)
diatoramindenttudó Creative Commons License 2011.06.23 0 0 484

Sziasztok.

 

Szeretnék német középfokú nyelvvizsgát, de nem tudom hogy hogyan készüljek fel-rá. És ebben kérem a segítségeteket. Hogy mit tanuljak, vagy hogy hol vannak ezek a dolgok leírva rendesen?

Előre is kösz a válaszokat. Meg adom a email címemet meg köszönném ha egy két válasz oda érkezne, mert a index forumot nem nagyon nézegetem: biropeter2@freemail.hu

csincsilla72 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 483

Hát, ha a fiad nem találta nehéznek az origós vizsgát, akkor jó neki.:-) Akkor tényleg csinálja meg a középfokút. Alappal amúgy sem megy sokra. Én az ÖSD-t a szótár használatának lehetősége miatt választottam, ez egy nagy pozitívuma a vizsgának.

Előzmény: ildó66 (482)
ildó66 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 482

Köszönöm a válaszodat! Az persze természetes,hogy bele kellene még húzni neki a tanulásba, de úgy gonodolom,hogy azért érdemes megpróbálnia. Az ÖSD-re készült eredetileg. Ebből csinálgatott teszteket is. A tanár is erre biztatta, vagy a TELC-re. Viszont: ÖSD vizsgahely elég messze van tőlünk ( Budapest vagy Vác) ezért úgy gondoltuk,hogy megpróbálja itt, helyben ezt. Ráadásul Budapesten hétköznap volt vizsgaidőpont, ami két nap mulasztást is jelentene. A fiam véleménye szerint viszont nem volt igazán nehéz az ORIGÓS vizsga sem

Köszönöm még egyszer a segítséged!

Előzmény: csincsilla72 (480)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 481

Bocsánat, kommunikációról.

Előzmény: csincsilla72 (480)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 480

Igazából a felső és a közép között nincs túl nagy különbség, az alaptudás mellé azért tanulni kell. De mindenképpen lebeszélném az Origóról, pl az ÖSD sokkal inkább a komminációról szól és sokkal kevésbé a nyelvtanról.

Előzmény: ildó66 (479)
ildó66 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 479

Adjatok tanácsot Nekem, nyelvvizsgában jártasak!Egy 18 éves (11-es) gimis gyerekét hajszoló anyuka vagyok. A fiamnak tavasszal sikerült az alapfokú német nyelvvizsga (ORIGÓ). Az írásbelije 85%-os lett. Én biztatom,hogy hajtson rá és próbálja meg a középfokot. Szerintetek nagy különbség van az alap és a közép között?Persze + tanulással gondoltam ezt az egészet. Jövőre lesz végzős,ráadásul a 2 év német tagozat után angol faktra váltott, igy jövőre valószinű már az angol nyelvvizsgával lesz elfoglalva.Egyébként az alapra nem készült, csak egy-két tesztet csinált végig. Köszönöm és várom a segítségeteket!

 

88Erika88 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 478

Sziasztok!

Német középfokú gazdasági nyelvvizsgát szeretnék tenni. Már utánaolvasgattam, eddig a Zöld út és Kodolányi nyelvvizsga tetszik legjobban. Nem tudok dönteni.....melyik a könnyebb...persze gondolom egyik sem egyszerű. 12 évig tanultam németet általános 1 osztálytól 8 osztályig, majd középsuliba is 4 évet, most 2 éve egyáltalán nem foglalkoztam a némettel, teljesen hülyének érzem magam belőle. Hol lehetne legkönnyebben és leggyorsabban nyelvvizsgát letenni? A diplomát csak akkor kapom meg és most megyek záróvizsgázni. Két hónapja anyanyelvi német tanárral készülünk, de most még a nyelvtant és a beszélgetést gyakorlom. Gazdasági részt nem...tanfolyamra érdemes beíratkozni? Vagy érdemes lenne kimenni német területre egy egy heteket, nem tudom hogy lenne könnyebb. Köszöm előre is a válaszokat! Üdv: Erika

nkati02i Creative Commons License 2011.06.18 0 0 477

HOLLAND és NÉMET nyelvoktatást vállalok nyáron Győrben, utána Budapesten. Rugalmas időbeosztás, online tanulási lehetőség is! Ár: német 600 Ft/60 perc, holland 1200 Ft/60 perc.

Érd.: nkati02i@gmail.com vagy 20/576-22-03

spooner1 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 476

helo

szereztem egy új példányt a

B. Zuba Mariann - Karácsonyi László Tamás - Kovács Krisztina - Révné Lőrinc Anna :

Tourismus, hin und zurück című könyvből!

Akit érdekelne: chab.horvath@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!