Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.08.27 0 0 433

Tud, sokkal erosebb, mint a halogen.

Valoszinu vakitani is fogsz emiatt.

Es szabalytalan is leszel.

Ha mindezt bevallalod, akkor hajra...

Előzmény: kisgeee (432)
kisgeee Creative Commons License 2019.08.27 0 0 432

Sziasztok,

 

OSRAM H7 led-del kapcsolatban van valakinek tapsztalata? 

 

Ezt néztem ki: https://lumenet.hu/osram-67210cw-gen2-ledriving-hl-h7-led-2019

 

Igazából szép fehér modern fényt szeretnék, projektoros lámpába kerülne. A kérdésem, hogy a fényerőben ez tudna annyit, mint egy normál gyári H7 izzó? 

 

Köszönöm, üdv.

 

g

 

Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.08.23 0 0 431

Semmi gond, én jártam jobban, a Narva értékesebb :D

Majd összefutunk, ne aggódj ezen :)

Előzmény: ekowob (430)
ekowob Creative Commons License 2019.08.23 0 0 430

Persze, hogy bele!

Egyben meg is említem, hogy elmondjam, mennyire szégyenlem magam amiért még nálam van a 21w-s led. 

Ha dobsz egy postacímet privátba, akkor feladom. 

Előzmény: Wicked Belzebub (428)
szirt Creative Commons License 2019.08.23 0 0 429
Szabadtükrös lámpába ne tedd!!!
Nekem a H7 projektorban van Philips. Szép erös, de azért nem tökéletesen homogén a fény az autó elött. Projektor esetében ahova nem szabad, oda nem jut fény.
Előzmény: Hobbit_G (427)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.08.22 0 0 428

Tudod, hogy csináltam tesztet, láttad. Én nem tennék H4 halogén helyére LED-et. Nagyon feltűnő. Nagy, szabad tükrös lámpa, nem jellemző az ilyenre ez a hideg, erős fény. Projektorba még azt mondanám, hogy tedd, de ebbe nem.

Nálam van még ekowob olvtárs H4 Narvája, ha beleegyezik én odaadom próbára. Van neki telszáma a neve alatt, ha gondolod hívd fel, ha nem olvassa itt ezt.

Előzmény: Hobbit_G (427)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.08.21 0 0 427

Sziasztok

 

Használ itt valaki h4 ledet autóban? Narva vagy philipset?

Tapasztalat érdekelne, ill. mennyire néznek rá csúnya szemmel rendőreink? Vagy abszolút hidegen hagyja őket.

 

Piszkálja a csőröm a narva szett, sx4-be menne, ha megy

 

köszi

Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.25 0 0 426

Gyere gyakrabban:)

Nem ismerem a lelküket ezeknek az új töltési szokásoknak...

Arra mondjuk én is rájöttem még réges régen, mikor Focusom volt, h bizony indítás után előfordult a 15 volt körüli fesz az aksin. Utána beállt a 14.4-re, de az elején megküldte a töltést.

Na ilyenek viszont azelőtt nem voltak, mikor még a feszszabályzó egy külön egység volt és nem volt alárendelve a motorvezérlőnek.

Előzmény: BXtwelve (425)
BXtwelve Creative Commons License 2019.05.24 0 0 425

Néha benézek ide is.

 

Az én Szutyukim is ilyen. Mindenféle Energy Smart Management marketingmaszlag nélkül.

Tettem bele voltmérőt és magamnak kellett rájönni.

Nappal, ha csak a nappali menetfény működik, és az akku eléggé fel van töltve, a feszültség 12,5-12,6V(!), motorféknél 14,8-15V.

Előzmény: Wicked Belzebub (424)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.21 0 0 424

Nem tudok ehhez érdemben hozzászólni. Csodálkozom a motorfékes feszültségen, de rövid időre belefér. Igazából azt nem értem, h bemenő 15 voltnál miért csökken a fényerő.

Minőségben, árban, teljesítményben nagyon nagy ugrás volt. Üléspozíció, hely már nem annyira.

Előzmény: szirt (423)
szirt Creative Commons License 2019.05.20 0 0 423


Köszi, lehet próbálok valakivel építtetni, én ilyet nem tudok.

 

Tegnap rádugtam az autóra az OBD2 adaptert.
Alátámasztja, amit gondoltam, gondoltunk.

Háromféle feszültség van:

Nem jár a motor: 12,1-12,2V
Jár a motor, gyorsítok, sebességet tartok: 13,9-14,0V
Motorfék üzemben: 14,9-15,0V!!

 

Szóval a "rekuperálás" idején jól felnyomja az autó a feszültséget...
Ilyenkor meg a Philips vezérlő védekezésképpen vesz a teljesítményből?


Hagylak majd a témával, árban volt nagyobb és egyébként kisebb az ugrás? :)

Előzmény: Wicked Belzebub (422)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.17 0 0 422

Amiket linkeltél elvileg jó stabok, nem is túl drágák. Mármint ha ennyi pénzért jót kapsz :) Bár nem egy nagy dolog egy ilyet megépíteni, akár még jóra is, szóval még haszonnal is ki kell jönnie ennyiből.

A Philips LED-nél azok a dobozok valóban az elektronikát képviselik, rá is van írva az oldalára a kimeneti 13.2 V. Sokkal biztonságosabb egy külső stabilizátor, mint ott bohóckodni a LED mellett, mert ott a hő miatt úgyis hamar megdöglik :)

 

OFF: Egyfelől nagy ugrás volt, másfelől meg csak kisebb. De ugrás volt :)

 

Előzmény: szirt (421)
szirt Creative Commons License 2019.05.17 0 0 421

Túrom a Netet, de nem igazán találok itthon máshol.

Ezek közül valamelyik jó lehetne? Csak itt kevesebb a bizalom, az autó elektronika meg nem játék napjaink autóinál.

A teljes készlet így néz ki:

 

 

A két dobozban ha tippelnem kéne, valamilyen olyan elektronika lehet, ami éppen a fényforrásokat védi, épp a feszültség kilengésektől... Vagy tévednék?
Itt talán több az infó.

 

A Lexus az nagy ugrás lehetett az Accord után...

 

 

 

Előzmény: Wicked Belzebub (420)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.15 0 0 420

Ohh, basszus, nem is néztem, h már nincs, annyira megörültem neki, h találtam egyet :)

Ahogy olvasom 25 watt egy LED, akkor kettő kellett volna, igen.

 

"Csak a sok Honda után..."

 

25 éven keresztül Hondáztam, eljött az idő a váltásra :D

Előzmény: szirt (419)
szirt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 419
Köszi a linket, jól néz ki, kár hogy már nem rendelhetö.
Ezt 36W-ig írták, akkor jól gondolom, hogy ilyesmiböl kettö kell közvetlenül a H7 LED elé?

Az Acura nem Európának szól, tudom hogy a Lexus más/több.
Csak a sok Honda után...
Előzmény: Wicked Belzebub (418)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.15 0 0 418

Acura jó lett volna, de igazából valami prémiumabb felé akartam nyitni, meg tetszik ez a hibrid dolog is, szóval elért lett a Lexus :)

Az amit linkeltél az tényleg nem túl bizalomgerjesztő. Találtam egy ilyet:

 

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/4417

 

Előzmény: szirt (416)
szirt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 417

Nekem ebben van.
Igazából a gyári szép LED menetfény mellett volt a halogén kevéssé esztétikus. Valahol ez indukálta a vásárlást. :)

 

Előzmény: szirt (416)
szirt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 416

Naaaaa.

Lexus?

Neked Acura kellett volna. :D

 

Megerősíted, amit gondolok...

Én is azt tapasztaltam, hogy egy LED vagy világít, vagy sem, de nem hullámzik a teljesítménye.

És igen, nekem is az fura, hogy elvileg éppen akkor világít gyengébben, amikor a generátor tölthet.

 

Ilyen elektronikáról nincs linked?

Azt mondod, hogy feszültség stabilizátor (az ugye felül vágja a feszültség kilengéseket?) kellene?

Ez nem tűnik bizalomgerjesztőnek.

 

 

Előzmény: Wicked Belzebub (415)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.15 0 0 415

Szia!

Az sem mostanság volt :)

Nincs meg az Accord, február óta Lexus van, LED-es lámpával :)

Nem világít rosszul, de az Accord xenonja valahogy egyenletesebb volt. Ez mondjuk erősebb...

Furcsa amit írsz, azt gondolná az ember, h egy elég tág bemeneti fesz tartományon belül a LED fényereje nem változik. Pláne, h motorféknél, amikor tölt, akkor gyengébb? Neked egy12 voltos stabilizátor elektronikára volna szükséged, ilyet próbálj meg keresni, vagy legyártatni valakivel. Ezzel a fényerőd állandó szinten maradna. Elvileg :)

Előzmény: szirt (414)
szirt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 414

Helló,

 

mi régen már már elmélkedtünk itt a fórumon, inkább a xenon izzós topikban. :)
Még az Accord van?

Nekem most egy 2015-ös Laguna 3, H7 projektorral.

Jó vétel volt, mondjuk a fényszórója nem volt xenon.

 

Ezt és itt vettem bele (impulzív vásárlás volt, kompakt volt a mérete, tetszett a kidolgozása).
https://lumenet.hu/philips-led-hl-h7-lumileds-altilon-smd-led-gen2

Szép a vetítési képe, erős a fénye, annyi bajom van vele, hogy valamelyest hullámzik a fényereje.

Az autóban van Energy Smart Management rendszer, ami egyebek mellett igyekszik motorfék üzemben tölteni az akkumulátort, így például gyorsításkor a generátor nerm terheli a motort.

 

ESM (Energy Smart Management) is a system that allows the kinetic energy produced under deceleration/braking to be recovered by the alternator and stored in the battery. Functions which consume electricity (heater, lights, radio, etc.) are directly fed by the battery to ease the work of the alternator. Recovered energy is notably employed to restart the vehicle.

 

A leginkább erős fénye még indítás előtt van, míg mondjuk motorfék üzemben rendszerint halványul a fényszóró ereje.

Tudsz esetleg olyan eszközt, ami folyamatosan stabilan tartaná a feszültséget?
Van ötleted, hogy mi lehet a jelenség oka?

 

 

 

 

Előzmény: Wicked Belzebub (412)
Szakállas Barom Creative Commons License 2019.05.14 0 0 413
Köszönöm a tartalmas választ. Ahogy írtad, a korábbiakat kipróbáltam. Egyedül azon filózom, hogy az erősebb izzót betetetni (nagyobb W-osat, átvetetékelés, relé, meg ami kell, mert a sima emeltfényű sem elég. De erre nem egy autóvillamosságis azt mondta, hogy fekete lesz tőle a foncsor (megégeti). Azzal is tisztában vagyok, hogy nem szabályos halogén helyett mást használni, de a lámpa fényereje nem jó (vettem új lámpákat is, azzal is botrányos) . A legtöbb burkolaton szinte semmi ereje nincs (bár szerintem ez sem véletlen, de ez már csak összeesküvés elmélet). Újabb autóra nincs pénzem, fizetésből élek. Ezért érdeklődtem, hogy hátha tud vki olyat ajánlani, ami minőségibb, és nem vakítja el a szemben jövőt.

Mégegyszer köszönöm!
Előzmény: Wicked Belzebub (412)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.13 0 2 412

No akkor megpróbálok egy értelmes hozzászólással válaszolni.

Tisztázzuk az elején. Nem vagyok híve a szabálytalanságnak, keressük meg a legális utat.

Miért nem látsz? Ennek kéne utánajárni. Gondolom a szemed jó, tehát marad a lámpa:)

Nézzük a lámpát. Több dolog okozhatja a fényvesztést. Öreg izzó. Ezt gondolom mellőzhetjük, mert kipróbáltad más izzóval is...

Kosz. Poros az üveg belülről. Ki kell takarítani. A por alattomos, nagyon le tudja fogni a fényt.

A foncsor. Megégett, koszos, bemattult. Melyik? Ha koszos, ki kell takarítani. Ha matt, vagy homályos, akkor csere, vagy felújíttatás.

Ha látszatra minden jó, tehát tisztának és fényesnek tűnik, akkor elektromos probléma is lehet. Ne szépítsük a dolgot, 20 éves autóról beszélünk. Meg kéne mérni, (járó motornál) hogy rendben van-e a töltésed, tehát az aksin olyan 14-14.4 volt van, és a lényeget, h amikor ennyi van az aksin, akkor mennyi jut az izzóra? Nagyon lényeges, h ne tűnjön el 3-4 tized V-nál több.

Ha itt is minden rendben, és kipróbáltál más izzót is (+100-as, 150-est) akkor marad a LED.

Itt maximálisan a saját felelősségedre vagy utalva. Szabálytalan leszel, balesetnél elővehetnek emiatt.

Valószínűleg erősebb lesz a fénye.

Valószínűleg nem lesz olyan egyenletes a fényeloszlás.

Valószínűleg a több szórt fény miatt zavarni fogod a szembejövőket.

Valószínűleg a fényszóród rosszabb lesz.

Valószínűleg nem fog tetszeni a rendőrnek.

Annyit tudok segíteni, ha mégis a LED-nél maradsz, kép alapján nagy eséllyel meg lehet mondani, h jó-e vagy felejtős, mielőtt megvennéd.

És most mondom, h a kereskedők az utolsó leheletükig ki fognak tartani amellett, az ő általuk kínált LED az bizony E jeles és szabályos.

Nem, nem az. Sosem volt az, nem lesz az.

Előzmény: Szakállas Barom (411)
Szakállas Barom Creative Commons License 2019.05.13 0 0 411
Sziasztok!

Amatőrként kérnék segítséget!

Van egy 12v 55w halogén izzót működtető VW Sharan bódém. A bajom "csak" annyi, hogy nem látok vele normálisan. Gyenge a fénye. Az erősebb izzót nem ajánlják, mert állítólag befeketíti a foncsort. Ezért ledben gondolkodom, de nem tudom milyet kellene, mert amiket keresgéltem, azokra sok negatív vélemény volt.
Olyan érdekelne (a lámpa kialakítása végett), amiben egybe van a távolsági és a tompított.

Az értelmes hozzászólásokat és segítséget előre is köszönöm!
FunTom74656 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 410

Sziasztok!

 

Tudom, hogy szorosan nem kötődik a topik témájához, emiatt elnézést kérek, és ha jobban passzoló topikba tudtok irányítani azt is megköszönöm.

 

Az lenne a kérdésem, hogy a mostani Mazda 6 2004-em ilyen lámpájába:

https://www.google.com/search?q=mazda+6+2004+headlight&rlz=1C1GCEU_huDE822DE822&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUl_bkqpXgAhWSkxQKHQvKC5YQ_AUIDigB&biw=1920&bih=938

Szeretnék beépíteni egy ilyet:

https://www.aliexpress.com/item/2-5-Inch-LHD-Bi-xenon-WST-Bixenon-bi-xenon-HID-Projector-Lens-With-ShroudsH1-H4/32558103460.html?spm=2114.search0603.3.16.368f415fvXJANq&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_453_10084_454_10083_433_10618_431_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_59,ppcSwitch_0&algo_expid=ddb29878-ed8a-4e76-91c4-8701767e9c41-2&algo_pvid=ddb29878-ed8a-4e76-91c4-8701767e9c41

így:

https://www.youtube.com/watch?v=2UMlUfBbc1M

Konkrétan a távolsági helyére gondoltam így kompletten, vagy esetleg a ki nem épített ködlámpa helyére ha befér csak a szerkezet.

A dolog célja, hogy ezzel az egy izzóval megvalósított motoros váltású tompított/távolsági lámpával duplázott tompítottam legyen így mindenféle emelt fényerő, emelt színhőmérséklet, LED meg HID nélkül lenne nagy tompított fényerőm, amihez hozzátartozik hogy a gyári foncsor ezekben az autókban gyenge.

Tudom, hogy ez hivatalosan nem szabályos, de ha épp úgy kötöm be hogy az izzó is csak a távolságival együtt menjen, ne csak a motor, akkor szerintem igen. H1 marad az izzó típusa, ez nem változna. Xenont sem akarok bele tenni.

 

cedesz Creative Commons License 2018.11.29 0 0 409

Igen gyakorlatilag ennyi.....kb 2x akkora fénye van, meg a szín hőmérséklet miatt szebb erősebb a fénye

Előzmény: Wicked Belzebub (408)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.11.28 0 0 408

A jobb lesz, az maximum csak az erosebb fenyre ertendo, viszont benne van a pakliban, h nem lesz annyira homogen, mint halogen izzoval.

A villogast passzolom. Lehet, h kicsi neki a tapfesz inditaskor.

Előzmény: cedesz (406)
cedesz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 407

 Na bekötöttem a H7 ledes izzókat viszont azt csinálja hogy mikor indítok vagyis izzítók akkor hármat négyet be bevillan ez mitől van?

cedesz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 406

Akkor ha jól értem, vagy jobb lesz, vagy szart se fog érni... :-D

Előzmény: Wicked Belzebub (405)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.11.28 0 0 405

Ezek mindig úgy vannak kialakítva, h oldalra megy a fény. Úgy a "jó".

(Nem, nem jó, mert ez az egész projektor dolog egy körkörösen sugárzó volfrámszálra van kitalálva.)

Előzmény: cedesz (403)
cedesz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 404

H7  bocsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!