Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10315
Nekem is tetszik :)
Hogy korrektek legyünk, el kell mondani, hogy ez Bárdóczky Andrea lakberendező lakása :)
Előzmény: Caipi (10311)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10314
Nem tudom, hogy akik terveznek, miert igy teszik???

Jol fog kinezni!
Előzmény: Törölt nick (10312)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10313
En szeretem az uvegajtot, nekem a kedvencem, hasznalom mindenhol... konyhabol az ebedlobe ajto, ha be van csukva akkor sem erzem bezarva magam, es sokmindent nem enged at...meg a konyhaszekreny ajtajait is kivagattam a ferjemmel - annak ellenere, mindenki ovott tole, mert ugye latni fogja mindenki, mi van benne :))...
Előzmény: Caipi (10309)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10312
Perszepersze, ez csak a gépi, eredeti rajz a cégtől, akik tervezték, én is L konyhát fogok csináltatni, pont úgy, ahogy rajzoltad, hát hogyan is férne el egy ember (még ha nem is tud főzni) 3,4 m széles konyhában, amiből lejön a hűtő, az előkészítőpult, a főzőlap és a mosogató és kész... vagy még kevés is a hely, nem? Az általad bejelölt részre fogom tenni a mosogatót, az eredetileg bejelöltre a nagyszekrényt és már ott a felénél elkezdődik a pultos rész, mert a páraelszívó helye ott van, alá kell a főzőlap, a páraelszívó azon a falon mozgatható bármerre, de elfordulni a másik falra nem lehet vele.
Előzmény: ZsuR (10310)
Caipi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10311
Rohadt jól néz ki ez az előszoba.
Előzmény: Törölt nick (10308)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10310
Sot!!! Nagyon jo leiras... ami az etkezest illeti :)). Azt ajanlottak kezdo haziasszonyoknak, akik nem tudnak/szeretnek fozni, hogy a konyhajukat, ebedlojuket fessek pirosra, abban jobban esik az etel :)).

En a konyhaban szeretem a L meg U elrendezest, nagyon konnyuve teszi a munkat - nagyobb a munka felulet, jobban el lehet ramolni
A hutodet at lehetne esetleg tenni a masik falra? Valahogy igy:


Előzmény: Törölt nick (10299)
Caipi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10309

Te kitaláltad, miért nem akarok konyhát látni...:-) Na de nemcsak azért nem, általában nem vágyom tévénézés, beszélgetés vagy vendégség közepén tűzhelyes/konyhabútoros látványra, akármilyen 'dizájnosak

' legyenek is. De hát másnak meg, mint tudjuk, semmi baja ezzel.

Hamburgban pl. anno nem az irodalakást választottam, pedig az nagyobb és tetőkertes, és a másikhoz metrózni kellett, de az íróasztalok / térképek látványára ugyanúgy nem vágytam a fenti tevékenységek esetén...

Előzmény: ZsuR (10306)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10308
Melyikre gondolsz? A 7 m hosszúra? Arra a falra lesz téve az étkezőasztal, oda szeretném ezt a tapétamegoldást vagy az előszobai részre gondolsz, oda meg ilyesmit
Előzmény: ZsuR (10303)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10307
Ja, én is az vagyok, de nagyon!!! :)
Előzmény: cicó (10301)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10306
Hat nem minden atlatszo uveg engedi at a mostalan edeny latvanyat :)). Csodalatos uvegek vannak, amik a fenyt atengedik, de a latvanyt nem...
Előzmény: Caipi (10305)
Caipi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10305

Ez jó ötlet, igen, bár mintha az üveg átlátszó lenne.:-) És nekem is az ételszag a másik komoly bajom vele. Most itt is problémám van ezzel, mert hiába van külön a konyha, valaki kiszedte valamikor az ajtaját, és nincs is meg. És ráadásul nem szabványméret.:-( Olyan lenne a legjobb, ami olyan üveges, mint az erkélyajtó, hogy legyen azért továbbra is fény a közlekedő / előszobában. De nagyon kellene, mert a szobákig minden (előszoba, közlekedő, fürdő, vécé, kamra) tele van szaggal, ha főzök.

 

Előzmény: ZsuR (10302)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10304
Helyes... kell az eloszoba... mekkora az a bemelyedes az ajtotol jobbra?
Előzmény: Törölt nick (10300)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10303
Oszineten, ha nyitott, akkor mindegy... hiszen a konyha elet - mi a baj azzal ha laszik? Amikor nalunk vendegek vannak, altalaban elobb jonnek mint a vacsora kezdete - es mindig a konyhaban vagyunk... es akinek nem tetszik a mosatlan edenyem - hat elmosogathat :)).

Ha a szemkozti fal ugy marad ahogy van, azzal sincs baj! De az ures falreszt ugye beepititek valamivel?
Előzmény: Törölt nick (10296)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10302
TUdod, mi egy nagyon jo megoldas? Egy szep nagy uvegajto a nappalira... ha kell kinyitod, vendegek vannak, tobb a hely - ha nem kell becsukod, es nem latsz a konyhara... enkem leginkabb az etelszaggal van bajom, hiaba a szagelszivo, hiaba az ablak, azota nincs etelszag amiota ajtokat tettunk fel. Persze ha becsukjuk... mert ha nem :))....
Előzmény: Caipi (10295)
cicó Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10301
Kell az hidd el :) Én kabátkiállitásos fogasellenes vagyok de valami pakolós kell oda.
Előzmény: Törölt nick (10300)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10300
Már megbékéltem azzal, hogy előszobám lesz :)
Most épp egy konzolasztalt hajtok és egy hozzáillő tükröt :)
Előzmény: cicó (10298)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10299
Nem rossz, ez a leírás sem.
http://www.laminalt-parketta-melegburkolas.hu/szinek-a-lakasban.html
Előzmény: ZsuR (10294)
cicó Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10298
Jaj az előszobafalat ki ne verjétek:) Kell az előszobaszekrény és tükör valamint a konyhai kupit is takarja...most az mellékszál hogy szokott-e lenni vagy sem:)  ráadásul a konyha jobban berendezhető így. Szerintem is a nappali felé nézzen az egészszekrényes.
Előzmény: Törölt nick (10289)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10297
Mindenem új lesz, nem viszek itthonról semmit, a bútorokkal meg az a nagy helyzet, hogy hiába szeretnék én xxxx számú barnát, ha vagy az anyaga, vagy a színe, a formája, mérete nem illik, az áráról nem is beszélve. Már voltam bútornéző körúton, de egyetlen értelmes dolgot sem láttam :(
Most keresgettema neten és ezen az oldalon találtam pár szóbajöhető kanapét, aminek a színe is tetszene, mérete is, formája is, stílusa is, de mivel az árát nem írták ki, ezért gondolom, nem hétköznapi emberek tárcájához van szabva :(
Előzmény: ZsuR (10293)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10296
Tűzhely sajnos nem mehet arra a falra, mert az elszívót nem lehet áttenni, azt hiszem, a víz és a lefolyó kiállása még megoldható. De így is maradna a teliszekrénynek hűtő 60cm+kamraszekrény 45 cm+sütő 60 cm széles rész, utána kezdődne a pultos.
Ezek szerint nem hülyeség, ha a nappaliból nem konyhapultot látok, ugye? Mert az volt a vélemény erről, hogy milyen ronda lenne a robosztus szekrény látványa a nappaliból. Szerintem meg pont hogy szebb lenne, mint a pultos rész, ha már így muszáj volt egybetenni az egészet.
Előzmény: ZsuR (10291)
Caipi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10295

Tényleg nagyon jó az elosztása, most attól eltekintve, hogy én személy szerint nem szeretem az 'amerikai' konyhát. Például pont azért, mert semmilyen részére sem szeretnék rálátáni a nappaliból.:-)

És úgy látom, gondoltak is a tervezők az ottlakó emberekre, nem úgy, mint az én utált újépítésűmnél... De most már nagyon úgy néz ki, hogy megveszik a bérlők.:-)

Előzmény: Törölt nick (10289)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10294
Kis szinelmelet :))
Előzmény: ZsuR (10293)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10293
A lakberendezonek van kis igaza... feltetlezve, hogy lehetseges a rugalmassag.

Ha tudod, hogy milyen a parketta szine... es azt tudod, igaz, akkor johet a fal szine (ez a kedvenc lakberendezom szisztemaja is, igaz o nem uj lakasokat "szinez", hanem meglevot, ahol mar van kiindulopont).

Ha a parketta szine adott.. akkor eldontheted, hogy a fal szine beleolvadjon, vagy elterjen (es milyen mertekben) a faltol.

Ha ott a fal szine, akkor lehet hozza valasztani a butor szinet (mar ha ujat vesztek). Ha nem ujat vesztek, akkor a parketta ES a butor szine melle valaszjatok a falat...

Ha csak az ulogarnitura lesz uj, akkor meg egyszerubb, hiszen ott a parketta, a butor es ehhez jon az ulogarnitura. Persze... ha szeretnel egy barnat, nem biztos, hogy azt kapod abban a fajtaban ami tetszik :)).

Probalj osszehozni szinmintakat, mit is szeretnel, es kitenni magad ele, hogy mi is illene hozza.
Erdemes egy nagy papirt keriteni, es kiragasztani a 12 szint - es azoknak az arnyalatat ami neked tetszik... igy konnyu lesz eszrevenni, mit is akarsz, mi is tetszik, milyen szinek "jonnek ossze" egy-egy helysegben.


Előzmény: Törölt nick (10290)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10292
Hat igen... ertett hozza az aki osszeallitotta...
Előzmény: Törölt nick (10285)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10291
Tetszik az alaprajz, jo elosztas! Bar... en nem hagynam ki azt a konyhai falat uresnek - igaz ki sem vagnam pult magassagig.

Biztos, hogy arra az oldalra tennem a mosogatot es a tuzhelyet... kevesebbet lehetne abbol latni, es az csak jo lehet.

Mind a harom szoban van erkelyajto? Az nagyon jo!!!
Előzmény: Törölt nick (10289)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10290
A munkálatokat kedden kezdik meg, addigra odaszállítják a járólapot, a csempéval gondok vannak, a héten mondja meg a gyártó, hogy mikorra tudja rendelkezésre bocsátani a kért mennyiséget.
De addig is a parkettával haladhatnak, meg festéssel és a fürdőszobát hagyjuk utoljára. Van egy segítségem, de nem mindig értünk egyet mindenben, a lakberendező például most akarja kiválasztani a festéket, de én még nem tudom, milyen ülőgarnitúrát fogok venni, milyen színű bútor lesz a gyerekszobában, ezért nem hiszem, hogy addig nagyon kéne festéket választani, bár lehet, hogy nincs igazam. És a konyhabútor elhelyezésével sem jutunk dűlőre :) (és én is utálom, ha olyan ügyfélnek kell könyvelnem, aki többet akar tudni nálam és minden szirszarra rákérdez:)) úgyhogy nem vagyok könnyű eset, ráadásul még életemben nem csináltam semmit, ami lakással kapcsolatos, azon kívül, hogy a hálószobámat szinte sk hoztam össze és a lányom mostani szobáját is festéstől, tapétázástól kezdve a berendezésig)
Előzmény: cicó (10288)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10289
Ez egy tök új lakás, nulláról indulva.
Megvettem már a járólapot, csempét, parkettát. A koncepció is megvan, a konyhabútor is megterveződött, de épp áttervezés alatt van, mert eddig úgy nézett ki, hogy előszoba és konyha közötti fal ki lesz verve pultmagasságig, de most úgy néz ki, hogy ezt kihagyjuk, ezért most .... na, a konyhám egészen pontosan ilyesformán fog kinézni, mint az előző képes hozzászólásomban lévő, nem pont ilyen színű, de lesz benne teljesmagasságú szekrény is, kamraszekrénnyel, beépített hűtővel és sütővel. Mindjárt beteszek egy alaprajzot, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik falra kerüljön a "pultos" konyhaszekrény és melyikre a teliszekrény.
Mivel a nappali-étkező konyha egy légtér (7x3,4) és szerintem jobb lenne a nappaliból rálátni a teliszekrényes konyharészre, mint a pult-felsőszekrényesre, amit én az előszobafal oldali részre gondoltam, de le lettem szavazva, pedig sztem így szebb lenne.
Mikor már a fejemben összeállt az egész, akkor láttam az alábbi konyhaképet, és még jobban megtetszett.
Előzmény: cicó (10288)
cicó Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10288
Egyébként el is kezdted már a felújítást vagy csak szeded össze mi honnan kell majd?
Előzmény: Törölt nick (10287)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10287
Nem tudom, hogy mennyire idevágó, de sorban most a szanitereket kell kiválasszam és a konyhai beépítendő gépeket.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10286
:) Köszi!
A tapétacentert épp egy negyedórával ezelőtt néztem - vagyis próbáltam átnézni - de nem találtam ilyet, hihetetlen, hogy milyen nagy a kínálat, talán ez a rengeteg cucc akaszt ki, lassan ott tartok, hogy lemondok mindenféle csicsáról, csak haladjunk :(
Előzmény: cicó (10284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!