Keresés

Részletes keresés

Inhouse Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3249

Biztos! :)

Azt a gombot én sem tudtam a TV-n, csodálkoztam is, hogy semmi távirányítón kívüli lehetőség nincs. Másik TV-ken van érintőgomb a keretben pl. ott is kerestem, meg a leírásában is, de nem jutottam dűlőre. Aztán felhomályosítottak! :)

Előzmény: GPS (3245)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3248

 

Oké, kössz - de ettől még rá nem tudok jönni, hogy mi az, ami megvan a barátnőm laptopján - és mi az ami az én PC-mről hiányzik?

 

Mert ott csont nélkül lejátsza... nálam meg kampó.

.

Előzmény: Inhouse (3247)
Inhouse Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3247

Ez nem sima flv, hanem a lopás elkerülése érdekében szét van szabdalva, sok kis f4f kiterjesztésű file érkezik sorban. Nem igazi stream, de olyasmi.

A VLC telepítésének nem sok köze van az internetes lejátszáshoz. Esetleg inkább a flash playert kellene a PC-n frissíteni, valamint a böngészőt (érdemes Firefox-ot, Chrome-ot használni), és egy codec packot feltenni, ha ezek nem segítenek.

A TV-nél ezt nem leet megtenni, a frissítésben lehet bízni. Egyébként a reklám után elinduló filmek is jelenthetnek gondot a TV böngészőjének.

Előzmény: GPS (3228)
Inhouse Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3246

Mert abban ugye egyetértünk, hogy az analóg kábel TV csomag előfizetés szerinti elérhetőségét frekvencia szűrőkkel biztosítják?

 

Azért azt említsük meg, hogy van más megoldás analóg rendszernél is a korlátozásra. Az adott csatorna jelét "bolondítják" meg egy keskeny sávú jellel, ami az előfizető számára nézhetetlenné teszi azt, bár a jel nincs kiszűrve, megérkezik. Egy nagy merederségű, precíz szűrővel a jel újra nézhetővé válik. Lásd HBO.

Tehát itt a szűrő a csatorna láthatóságának feltétele.

Előzmény: Ati_66 (3225)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3245

 

 

 

 

 

Kolléga! Egészen biztos, hogy ezt neked csont nélkül lejátsza a TV-d? Hogy csinálod?

 

Előzmény: zlota (3230)
Nick_X14XE Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3244

Ja én kikapcsolásra használom ha elkeveredik a távirányító. Megnyom - le - megnyom, egyszerű. :))

Előzmény: GPS (3242)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3243

Előzmény: nicko (3234)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3242

 

Nem nincs semmilyen gomb, csak ez a joystick, hátul.

 

Amikor hozzányulok (bármilyen irányba, vagy csak OK-zok, tudod, megnyomással) akkor a képernyő jobb alsó sarkában megjelenik a grafika, amin a 4 irányhoz tartozó funkciók, illetve középen az OK van - és innen lehet navigálni a funkciók között.

 

Korrekt intézkedés szerintem - mert így legalább nem lesz tégla a TV-ből, ha elkeveredik a távkütyü, vagy kifingik az elem, stb.

.

Előzmény: nicko (3240)
Feransz Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3241

Igen országot váltani, na de most akkor hol? Az ügyfeles azt mondta, h samsungnál németre rakjam.

Előzmény: nicko (3239)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3240

mezei gombok nincsenek? mert nálam az van..ha mozgatom vagy mögé kerűl valamilyen kábel rögtön megjelenik a bal alsó sarokban a képe.

tehát mint egy fotócella féla..mögé rakom a kezem és akkor előjön 7db funkció gomb. na ez szokott eltűnni régebben mikor variáltak D5003-ról D5800-ra állításra és vissza.

Előzmény: GPS (3238)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3239

Próbálld ki a teljes keresést ha nem segít akkor a hálózatit.

ha ez sem országokat kell váltani..Finn szokott segíteni LG tévéken a digikábelen.

Előzmény: Feransz (3237)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3238

 

Képzeljétek el mit találtam a TV-men?

 

Valamiért forgattam a helyén, úgy, hogy az alsó sarkától fogtam meg... erre fel bekapcsolt magától.

Meg is lepődtem, hisz a távirányítók 3 méterre voltak - már gyanakodtam, hogy még elmozdítás-érzékelő is van benne?

 

Jobban megstudíroztam a dolgot, hát hátulról nézve balra-lent van egy 4+1 állású joystick - diszkréten besülyestve a házba, alig látszik - ahonnan a TV összes fontos funkciója elérhető - távkütyü nélkül (!) is.

 

Hát ez meglepett - megg kell mondjam  :-)))

.

Feransz Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3237

Már aznap élt, azaz tegnap. De ma reggel felhívtam az ügyfelest.. valami olyat makogott, h német nyelvre kell tenni, mert akkor lesz jó... Az se segitett....

Előzmény: nicko (3235)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3236

 

Nekem fent van a vlc, műxik is - de ezt a szart akkor sem játsza. Nálam is az a bizbasz forrog csak.

 

A barátnőm laptopja viszont csont nélkül lejátsza, príma, TV minőségben.

 

De az izgatna inkább, hogy a TV-m mi a fenéért nem veszi?

.

Előzmény: nicko (3233)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3235

Mit mondtak a szolgáltatónál, mikortól él a kártyád? lehet nem aktiválták még.

Előzmény: Feransz (3232)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3234

ez semmi más, mint annak az előjele, hogy 4K-s tévét nem fognak 50" alatt gyártani.

3D meg akit érdekel nézi akit nem az nem nézi.

sokkal nyagobb parasztvakításnak tartom..webezés tévével, minden média fájl lejátszása a tévé médialejátszójával.

Mert ha ez ihaz lenne nem tudná eladni a laptopjai, tableteit, asztali BD lejátszóit a samsung de a többi cég sem.

Előzmény: zlota (3229)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3233

Tegnap raktam újra az op.rendszert de csak középen forog egy bizbasz..nyílván hiányzik nálam is valami. pl. VLC még nem raktam fel az is pakol codeket.

Előzmény: GPS (3228)
Feransz Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3232

Sziasztok!
Segítséget kérnék. 46f6400 tv-t vettem. Tegnap bementem a vidanethez, kértem tv-s kártyát. Lefutattam az automatikus hangolást, de a tv csak az analogot jeleníti meg, a digit nem. Ott csak kiirja, h milyen csatorna van, majd átugrik a kodolt adás feliratra. Mi lehet a probléma?

Köszönöm

GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3231

 

Beírtad kézzel ezt a linket a TV-browser parancssorába... vagy ki-klikkelgetted a TV2 honlapjáról?

.

Előzmény: zlota (3230)
zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3230

Most próbáltam, nekem megy!Még teljes képernyőn is, mintha TVadás lenne.

Hogy neked miért nem mert tegnap este azt nem tudom.Ma sem megy?

 

Előzmény: GPS (3228)
zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3229

Ha így haladunk lassan vége a benti TVzés korszakának is, mert panelba el... még a családiba valahogy megemelik a tetőt...

Szerintem kezd túlzás lenni ez a méretnővelés és az 50cmnél nagyobb normál parasztembernek nem kell otthonra, mert kiszorul a szobából.A 3D is felesleges és én is azon a párton állok, hogy nagyon - nagyon hamar nem is fogunk vele találkozni.Sőt most is azért van benne ez a funkció, mert jó parasztvakításnak.Esetleg még megmarad majd mint nem használt funkció.

Előzmény: nicko (3227)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3228

 

Tanult kollégák!

 

Kérlek analizáljátok meg ezt a video-linket (a TV2 -ről van) - hogy mégis mi a fenéért nem volt hajlandó lejátszani a TV-m a tegnap este?

 

http://tv2.hu/musoraink/magannyomozok/141615_magannyomozok_tamara_valasztasa_-_2..html

 

 

Megjegyzem, a PC-m sem játsza le - a laptopom viszont csont nélkül behozza (feltehetően hiányzik valami a gépemről, ami a laptopon megvan) - de most a TV-s dolog érdekelne inkább.

 

Szóval milyen formátum lehet ez, mi kell ennek a lejátszásához vajon?

.

nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3227

vége a 46"-os tévék korszakának a samunál, 48 lesz helyette.

 

CES 2014: Samsung To Stop Making 46" TVs In Favour Of 48" Screens

nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3226

Azért elég nagy képzavar van már amibe jól belekevertük magunkat. :)

Mire gondolok?

samsung tv topicban a digikábel a téma, a digikábel  topicban a samsung tv a téma.

sajna már én se figyeltem melyik topicban vagyok így megpróbálom rendezni a soraimat, de mindenki tegyen így. :)

szóval ezt a topicot hagyjuk meg a samsung tv-nek a digiset meg a diginek.

Ati_66 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3225

Analóg csatornáknál frekvencia szűrésről beszéltem, az nem kódolás.

 

Mert abban ugye egyetértünk, hogy az analóg kábel TV csomag előfizetés szerinti elérhetőségét frekvencia szűrőkkel biztosítják?

 

Ha a digitális Digi és Digi+ csomagok szétválasztása nem frekvencia szűréssel oldják meg, mint az analóg Digi és Digi+ szétválasztását, akkkor milyen megoldással biztosítják, hogy a Digi csomag előfizetői akár analóg, akár digitális, ne lássák a Digi+ csomag kódolatlan többlet adóit?

 

 

Maga a műsor sugárzás, továbbítás csatornája egy vivő frekvencia. Amire analógban 1 adást tudnak tenni, digitálisban akár 5-öt 10-et is.

Ha előfizetsz analóg kábel Digi csomagra, akkor egy frekvencia szűrővel, kiszűrik pl a 790Mhz feletti frekvenciákat, mert a DIGI+ csomag többlet analóg TV műsorai 800 Mhz felett foghatóak.

Ha a digitális DIGI+ csomag többlet TV adóit nem ezen kiszűrt frekvenciák valamelyik továbbítanák akkor analóg DIGI csomaggal simán nézhetőek lennének.

De nem látod a DIGI+ digitális többlet csatornákat sem, mert az a fránya frekvencia szűrő, nem foglalkozik azzal, hogy az adott frekvencián analóg vagy digitális adást továbbítanak, az a dolga, hogy a határ frekvencia felett vagy alatt semmilyen jelet ne engedjen át. (attl függően hogy alul vagy felül áteresztő szűrő)

A digitális DIGI+ csomag többlet adói 794 Mhz frekvencián foghatóak.

A Digi csomag minden digitális adása 790Mhz alatti frekvencián van hasonlóan az analóg DIGI csomag adásaihoz.

Egerben a DIGI kábelen így működik, kb a beirt frekvencia határokkal, mert DIGI csomag előfizetőként csak a DIGI csomag digitális müsorait láttam.

Előzmény: bacus (3224)
bacus Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3224

Te magad sem beszélhetsz analog csatorna kodolásárol, mert ilyet utoljára 5 éve csinált az hbo tiltására a tré nálam.

 

Stb elvileg kérhető a mini csomaghoz is, vagy ha rosszul tudom akkor az alaphoz, ha nem tudnák ezt szürni, akkor mindenki a legkisebb csomagot kérné, amihez már stb is rendelhetö, hiszen úgy is jönne minden...

 

Én azt gondolom, hogy a technologia már régen készen áll arra, hogy akár egyesével összeválogathatnám a nézni kivánt csatikat, ami stb és egyéb kártya nélkül jöhetne a kábelen.

 

Ez a szolgáltatonak egyáltalán nem érdeke! Ellenben az stb, amivel egy lakáson belüli tvket is külön cizetössé tesz. Ebböl a szempontbol a digi még normális szolgáltato, mert a többségi csatornák stb nélkül is foghatok bármennyi tvn.

Akarsz digifilmet?  az tvnként 300 ft... hdben akarod? Havi 1000. 4 tv/monitoron nézzük az adást , a boxok többe lennének mint maga az elöfizu.

 

 

Előzmény: bacus (3223)
bacus Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3223

Ki beszél itt analóg adásrol?

Előzmény: Ati_66 (3221)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3222

Elszúrtam az első  linket.

 

Az idézett mondat ebből származik.

Előzmény: Ati_66 (3221)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3221

 

"De központilag csak azt tehetik meg, hogy mindenkinek elérhetővé teszik azzal, hogy nem kódolják. Vagy mindenkinek letiltják azzal hogy kódolják és csak az nézheti akinek van "dekódolója"."

 

Ezt a mondatot én írtam, ebben a hozzászólásban. Önmagában, a párbeszédből kiragadva nyilván félreérthető. Talán ha elolvasod a terljes párbeszéd folyamot, vagy csak a hozzászólásaimat egymás után - pl ezt  és ezt-  akkor világos lesz, hogy az analóg DIGI mini előfizetésével nem kapsz egy digitális csatornát sem, mert azok a magasabb analóg csomagok frekvencia tartományában vannak. Hogy fizikailag hová van elhelyezve a hozzád bekötött kábelen a szűrő, azt nem tudom. Felénk a villanyoszlopokon vannak :-).

 

 

 

Előzmény: bacus (3218)
nicko Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3220

Samsung F6400 Expert Picture Settings Calibrations

 

ennek gondolom lesz foganatja :)

Film Mode Off

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!