Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zoliaudi Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37324
igen GKI. kell csinálni.....de után képzésnek mondják ezt is, én most csináltam március 20.án volt a vizsgám...
Előzmény: kacagógerle (37323)
kacagógerle Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37323
Sziasztok!

Van egy 2003-ban lejárt TIR igazolványom.Ezt meg lehet újítani,vagy nem ér már semmit és a GKI-t kell megcsinálni?
sunsvol Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37322

Sziasztok!Norvégiába keresnek 10 fő kamionsofört.Angol nyelv ismeret szükséges,a pályázatokat május 31-ig kell elküldeni+CV.ide:

info.invest@pp.inet.fi.

Segit a cég  munkavállalásit,bankszámlaszámot,lakást,stb.intézni.

 

Üdv!

 

Sokáig nem leszek Net közelben,....a városok ahova végülis szállitani kell,( Oslo, Bergen, Drammen, Stavanger, Tromsø, Hammerfest, Bodø, Fredrikstad, Hamar, Haugesund, Tønsberg)

 

Ajoneuvoyhdistelmänkuljettaja, 10 paikkaa, D&D Invest, Norja

Ajoneuvoyhdistelmänkuljettaja, Norja. 10 paikkaa

Etsimme asiakkaallemme, ajoneuvoyhdistelmän kuljettajaa. Työ sisältää, lastausta, sekä täysi-ja puoliperävaunun ajamista. Työkohteet sijaitsevat lähinnä Norjan suurimmissa kaupungeissa
Edellytämme Vähintään C tai CE korttia sekä kokemusta kuskin tehtävistä. Myös hyvä Englannin kielen taito on välttämätön. Ruotsin kielen taito katsotaan eduksi.

Jos koet olevasi hakemamme henkilö, jätä CV ruotsiksi tai englanniksi sähköpostitse  Kaikissa käytännön asioissa autetaan, kuten asunto, verokortti, pankkitilit yms..

Yhteystiedot  toimisto P:+358 44 940 3467 (11-14.00 välisenä aikana)
Työpaikan osoite  , Norja Asuntomahdollisuus kyllä Työ alkaa  Sopimuksen mukaan Työaika  kokopäivätyö Työn kesto  3 - 6 kk, tai sopimuksen mukaan Haku päättyy  31.05.2010 Ilmoitus jätetty  19.03.2010 Ilmoitusnumero  7397817
Gasolin Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37321
Jók ezek az újságok.
Ha legközelebb is lesz linked te be nyugodtan.
Előzmény: cicó (37130)
Gasolin Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37320
Ugyan Wabi kérdésben nem vagyok kompetens de általánosságban a következő a dolog zanzásítva
Kilométerdíjat fizetnek a teljesítmény "elismeréseként". A napidíjat papiron megkapod mert az adómentesen adható. Hívatalosan a fizetéses papiron nem az szerepel, hogy mentél 10eKm-t és azt megszorozzák 21Ft-al (y összeg), hanem a szorzatból megkapott összeget csűrik-csavarják különböző módon úgy, hogy neked és a cégnek is a legkisebb legyen a bért terhelő járulék és az adó.
Papíron ezt úgy mutatják ki, hogy kiszámolják a külföldön eltöltött napok után a napidíjat (ezt legyen mondjuk x összeg).
A fizetésed lesz: minimálbér + y összeg = Z összeg. Ez után a cégnek és neked is igen sok lenne az adó és a fizetendő járulék ezért a következőt csinálják.
Paprin a fizetésed ugy mutatják ki, hogy Z összegből kivonják az x összeget mert az adómentesen adható meg esetleg feltüntetnek üzemanyagmegtakarítást is mert az is 100eFt-ig adómentes juttatás és így csak a különbözet után fizetsz te is és a munkáltatód is adót, járulékot. (azaz könyen lehet, hogy csak 100-120eFt után fizetsz adót és járulékot te is és a cég is)
Valójában fizetésként megkapod a Z összeget.

Remélem érthető.
Nem véletlenül lobbizik Gyurka, hogy emelni kellene az adómentes napidíjat, hogy vesenyképesebbek legyünk. Így az esetleges "fizetésemelés" neki még kevesebb járulékfizetésbe kerülne.
Azért nem is fizethetnek kilométer után mert az EU tiltja, hogy a sofőröket kilométer után fizessék mert azzal az EU szerint könnyen bele lehet hajszolni a sofőröket, hogy szabályt szegve minnél többet vezessenek.
Előzmény: zoliaudi (37319)
zoliaudi Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37319
a Wabinál akkor 21.ft/km van...
de ha hétvégén pihenőt kell tartani és nyilván nem othon...
akkor nem jár külföldi napi díj????
Gasolin Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37318
Ezt a rajzot sok kamionon láttam már matrica formájában a hollandoknál.
Csak ott nem az előzni tilos táblát pisilta le a gyerek hanem egy MB csillagot, vagy egy MAN oroszlánt , vagy a Scania griffmadarát attól függően milyen kamionra volt ragasztva a matrica.
Előzmény: husky610 (37310)
husky610 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37317
ha jól emlékszem akkor neten is lehet hallgatni, legalábbis én egy időben halhattam...
Előzmény: AFF-645 (37316)
AFF-645 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37316
Abban szeretnék segítséget kérni,ha már többségében pesteik vagytok,hogy a Rise FM-nek az esti Track listáját honnan lehetne leszedni,mert ugye már nálunk is este ez szól, a NiteRise.

Gondolom ti is ezt hallgatjátok éjjel,este.
Bárcsak nappal is szólna egy ilyen rádió nálunk.
AFF-645 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37315
...ezeknek a feliratoknak csináltassatok külön egy pici világítást(mint a rendszámtáblákhoz),hogy még éjjel is látható legyen,külön felhívni rá a figyelmet. :)
Előzmény: Rosszindulatú Pisti (37314)
Rosszindulatú Pisti Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37314
Szia!
Nem Gabi, ez nem leminősítő.Ez maga a tutker nagy királyság! :-))))
Még én azért szívem szerint kiegészíteném egy súlykorlátozó táblával a lepisilni valót.
Üdv.Pisti
Előzmény: husky610 (37310)
AFF-645 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 37313
Másik lehet még a Körös Volán.

Próba szerencse,amíg nem mész be és kérdezel rá,addig nem tudsz semmit.
Lehet tudnak ajánlani távolsági buszra munkát,Békéscsaba-Debrecen,meg hasonlók.

Szerintem.
Itt Győrben pár sofőrt láttam,hogy szabad napján még vezetést is oktat.
Előzmény: zoliaudi (37305)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37312
Külföldi cégnek itthoni belföldi fuvar esetén milyen fuvarlevelet állítotok ki ?
Normál fuvarlevél, vagy CMR ? Vagy mindkettő ?
Pl. osztrák cég a megbízó, Győrből Szegedre küld árut. A győri és a szegedi telephely is az osztrák cégé. A számla majd Bécsbe megy a fuvarlevéllel együtt. A magyar fuvarlevelet nem tudják étrelmezni, CMR-t kérnek.
Egy esetleges NKH ellenőrzéskor elég lehet ilyen esetben csak a CMR, vagy írjak ezzel párhuzamosan egy sima fuvarlevelet is ?

Kabotázsnál ( pl magyar fuvarozó visz egy München-Stuttgartot ) elvileg elég a CMR. Ha kint működik belföldi fuvarlevélként, itthon is jó így ?


Itthoni fuvart még nem nagyon csináltam, nemzetközibe kész CMR-t kapok, azzal viszem a motyót már jópár éve. Van, aki a kész CMR mellé még a magyar fuvarlevelet is írja, mert elvileg kérhetik. Havert legalábbis az útszéli kpm-es majdnem megerőszakolta, mert csak CMR-rel vitte a nemzetközi fuvart, magyar fuvarlevelet nem állított ki mellé. Nálunk volt már NKH-s telephelyellenőrzés, de nem nyafogtak a csak CMR-es fuvarok miatt.


Most akkor melyik a jó megoldás ? Hogy csináljam, hogy jó legyen ?

Köszi
zoliaudi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37311
nekem 100.000.ft volt március 20.-án vizsgáztam...
és képzeljétek jó sztori...
egyszerre csináltam a az áru fuvarozót meg a személyszállítót....erre baccus kiküldtek két plasztik kártyát az egyiken van a busz a másikon a teherautó... :) :) :)
felhívtam a Pesti NKH.központot jó azt most nem részletezem hogy egyik ipse adott másik tel számot a másik harmadikat stb. végre tudtam beszélni az illetékessel mondom uram egyszerre végeztem a tanfolyamot egy időben vizsgáztam pont azért is hogy ne keljen már annyi íratot magamnál tartani és így összevonva "olcsobb"is.....
a faszi figyeljetek mikor megkérdeztem töle ugyan miért két kártyát kaptam (mikor egyre ráfér az adat hisz ott van rajta a C,D,E kat is )azt mondta CSAK...kérdem tessék? azt mondja megint CSAK..nem tudja érti hogy mit sérelmezek igazam is lehetne de ne nagyon hangoztassam már ezt és ne akarjam őket arra kötelezni hogy állitsanak ki számomra másikat....ja és különben is én akkor jól jártam mert egy kártya áráért két kártyát kaptam....beszarás.......volt még tovább is de nem untatlak benneteket MAGYARORSZÁG 21.század :) :) :)
Előzmény: Tibi2105 (37309)
husky610 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37310
ez leminősítő? :o)
Előzmény: Tibi2105 (37309)
Tibi2105 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37309
Szerinted a GKI-ban mi a 80ezer???
Röhej,ami a három könyvben le van írva...
Öltözz szépen,legalább minden másnap fürödj meg,ne ugasd le az ügyfelet-rendőrt-kpmest. Ne ragassz ki "leminősítő" matricát(pl: nyomjad,kell a veséd)Táplálkozz tudatosan, tartsd be az 561-et,különben a 156/2009 szerint leszel +qrwa... Erről kapsz egy plasztiklapot.
Előzmény: husky610 (37308)
husky610 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37308
Nincs kizárva.

Ma meglett az ADR papír is, hihetetlen, hogy az a 2 oldalas kis sárga papír 170e... ilyenkor érzi az ember igazán, hogy magyarországon van.
Előzmény: Tibi2105 (37307)
Tibi2105 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37307
Nem.Olyan negyven körüli az úr.
Az is lehet,hogy apukádnak azt akarta megtanítani,amit anno én beírtam ide... :)
Előzmény: husky610 (37302)
zoliaudi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37306
más...hol lehet olcsó esetleg használt de jó leptopot venni amiben van DVD olvasó is..stb.. mert ha sikerül a meló én biztos megőrülök az unalomtol ha pihizni kell a fülkében hosszasan :)
zoliaudi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37305
épp ez az hogy nem is nagyon szeretnék menni :) csak nem látok más esélyt egyenlőre...és abban igazad van ha nem tetszik nem jön be akkor lelécelek és már elmondhatom hogy dolgoztam a Wabinál és nemzetköziben :) :) :) de attól még lehet nem lesz majd másik melóm... :)

kár hogy itt nincs sehol helyben meló...akár buszra is mennék....ez van...
Előzmény: husky610 (37303)
husky610 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37303
Menjél....... sok a mende monda, ha akarod csinálni, vagy tetszik, akkor hajrá, megpróbálod oszt vagy bejön vagy nem, sok veszteni valód nincs.
És legfeljebb az önéletrajzodba is benne lesz hogy x ideig voltál a Wabinál...
Előzmény: zoliaudi (37301)
husky610 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37302
Gondolom egy pár évvel fiatalabb volt az oktató.

Fater is mikor visszajött a volánhoz egy 27 éves oktató akarta megtanítani neki, hogy kell beállni a negálóba meg gazdaságosan vezetni, és még ő sértődött meg mikor az öreg közölte vele, hogy ő 27 éve buszozik, talán nem pont neki kéne...
Előzmény: Tibi2105 (37295)
zoliaudi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37301
eddig sem volt könnyű dolgom mert halottam már sok rosszat,de most még bizonytalanabb lettem abban hogy hogy menjek-e felvételizni....terveim szerint most csütörtökön mennék..... :(
Előzmény: samydavisjr (37293)
590227 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37300
Régen a Camionos újsághoz adtak egy naptárt,amiben be voltak írva az ünnepnapok,Európában,az országokra lebontva.Rengeteg hasznos infoval jelent meg,amiből mára, csak a nagy tartalmatlan semmi maradt meg.Nem a hétvégi tilalomról írok.
Előzmény: Törölt nick (37296)
590227 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37299
Általában,hülyék mindenhez.
Előzmény: Tibi2105 (37298)
Tibi2105 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37298
Én csak kérdeztem az oktatótól.
Előzmény: 590227 (37297)
590227 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37297
Ki oktat kit?
Előzmény: Tibi2105 (37295)
Tibi2105 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37295
Tegnap voltam GKI-okításon.Minden rendben is ment,amíg az előadó bele nem kezdett a tevékenység-kapcsoló témába.
Homlokegyenest mást mondott,mint amit a jogszabály leír.Amikor szvá tettem,lázasan lapozgatni kezdte a második könyvet,és kijelentette,hogy a németek nem térnek ki erre...
Azóta megtaláltam a 2005/XI törvényt ami leírja,mikor mit kell kapcsolni.
Tibi2105 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37294
Ezeket eddig is tudtuk.
Előzmény: samydavisjr (37293)
samydavisjr Creative Commons License 2010.04.13 0 0 37293
Sziasztok,ma találtam a neten,egy kolléga beszámolója.




Vá: Nem fizető cégek "FEKETE LISTA" _FB_TIME_SINCE Karma: 0
Szevasztok.
Waberer's:
Fizetés Pontosan.
DE nem annyi mint amit te kiszámolsz a futott kilométered alapján.
A kilométer elszámolás az alapján megy amit nekik kidob a gép. csak azt számolják el. Ha plussz kilométered van egy járaton azt buktad és levonják azarra esö + üzemanyagot is.A normából nem jössz ki csak ritka esetben.
Ha uj felvételes vagy az első 3 honapban nem nagyon lesz levonás nehogy azonnal kilépj, viszont utána erösen karmolnak mindent.Most versenyeztetés megy a különbözö osztályok között hogy ki tud jobb teljesitményt leadni.
Ez azzal jár ha nem dolgozol mert ne adj uristen szabin vagy akkor a szabid alatt felhivnak hogy átkerültél másik osztályra ami szarul megy.Nincs kilométer, baromi sok levonás és ehhez párosul az 5-6 nem egyszer 7-8 hét kint.Fizetési papirt 2 féle van. Egy összesitett amiböl nem derül ki semmi és 1 járati amin fel van tüntetve minden de ha elsöre megérted isten vagy.
Ha mákod van az edzővel ki tudod nyomtattatni ajárati papirjaidat.Van lehetőség reklamáciora a levonások miatt, de nem sok mindent ismernek el.
Mindenröl csinálj magadnak fénymásolatot, mert a menetlevélen sok minden változik miután leadtad!!!!(Üzemanyag Indulo-Érkező liter pl)
Fuvarral sok gond nincs, most már nem szokás 2-3 napokat várni melora vagy az nap vagy másnap visszaraksz.
Volt szerencsém a céghez.
Csak érdekesség képp.
Négy kezes járat: Az ugynevezett oktató soför kapja a 21 Ft/km ert te meg mint tanulo napi 25 euro + alapbér
Egy fös járat 21 Ft/km ,normál 4 kezes 13.9 FT/km Ez Az UNIO ra vonatkozik
Keletre más km dijak vannak de ezt most nem irom.
Ugye mint látszik teljesitmény arányos a fizu, de az esetek 90% nincs meg a havi 10000 km.
Számolj picit: 10000 Km= 210.000 Ft+alapbér ami 71600 brutto
Ez átlag 5-6 hét kinti melo.
Elszámolás honap 1 napjátol köv. honap 1 napja. Ha nem tudod ladni a járatot, mert nem voltál itthon vagy nem volt kinti iroda a közelben vagy nem volt kollega aki hazahozta volna, akkor azokat akkor számolják el amikor le tudod adni viszont az csak köv honap és te az aktuális honapra csak az alapbért kapod.
kauciot vonnak le most per pill 100.000 Ft amit akkor vonnak ha a fizetésed tul lépi a netto 200.000 et és havi lebontásban 25.000 ft/honap.
Ez a pénzt a cég használja de te nem vagy jogosult a kamatjaira vagy bármire belöle. Viszont azért vonják hogy saját hibás baleseteknél ebböl vonják le a te részed. Ha levontak ezt az összeget automatikusan vissza töltik.
A pénzt ha leszámolsz a leszámolás napjátol számitott 3 honap mulva fizetik csak vissza.(kaucio)
Üzemanagy a sarkalatos pont.Ha felvételizel lesz oktatás 1 hét ami 40 ezer ft ha 1 éven belül kilépsz.Oktatáson elmondanak mindent de nem fogod elsöre megérteni.
Nem mondom hogy ne menj oda dolgozni, mert én hallottam jot is de inkább csak rosszat mielőtt odamentem. Sajnos utobbit kellett volna figyelembe venni.Senkit nem beszélek le rola, mindenki tapasztalja meg a saját börén mi és hogy megy ott.
Ellenben vannak maszekok is akiről odákat lehetne zengeni.
Én 10 év maszek után mentem a Waberer's hez dolgozni de bár ne tettem volna.Ha van kérdésed még válaszolok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!