Keresés

Részletes keresés

ro1123 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4520

A hátsó, középső ülést ki kellett vennem. A két gyerekülés között cuccok voltak, így fért be. De tényleg durva hogy elnyelte. 2 ágy, 2 matrac, 5kg-os palack, rezsó, hűtőláda, mamakocsi, 10 ülőhely! (igaz ebőől négy az asztalpad) 2 asztal, szatyor krumpli konzerv karton kóla karton tea, egy rekesz játék, egy rekesz egyéb kaja, egy rekesz edény, 3 napernyő, 4 hálózsák, fújózívó nagypumpa, békatalpak, szemüvegek, 2 gurulósbőrönd, egy táska cipő, lavór, mittudomén.

 

Reggel leszakadt a hátam mire becuccoltam. Ez a hátránya a csillaggarázsnak, nem hagyhatod kint az előző nap berámolt kocsit, hajnalban kell mindent kivinni.

 

Gondolkodtam boxon, de aztán úgy voltam hogy megoldjuk valahogy, és aztán bekerült minden amit akartunk.

 

mentem én már utánfutóval is pár éve :-) de annak drága a pálya, és drága a kempinghely is... inkább vettünk egy autó méretű autót.

 

 

mia0704 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4519

ejjha! na ha minden jól megy, szombat délután én is küldök egy "így nézünk ki indulás előtt" c. fotót, galaxy-val, 3 gyereküléses gyerekkel, garda6-tal, 2 kismotorral, stb. a visszapillantónak én sem jósolok sok jót. :D

Előzmény: ro1123 (4515)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4518

ettől függetlenül gratulálok: nekem nincsenek ágyaim, hűtődobozom, grillezőm, így el nem tudom képzelni, hogy vitted el mindezt tetőbox nélkül.

Előzmény: ro1123 (4515)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4517

nekem is Picasso, de én kiláttam a hátsó szélvédőn :)

 

 

Előzmény: ro1123 (4515)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4516

Nekem a lakásom nincs ekkora.  :-)

Előzmény: ro1123 (4515)
ro1123 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4515

Sziasztok,

 

Én így szeretem: :-)

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4514

nemrég szó volt róla, ki hogy érzi kényelemben magát. Orebicben a szomszédunk volt egy négyfős francia család. Két kis sátorral, egy kis gázfőzővel, decathlonos kempingasztallal, hozzá a négy ülőkével. Kb ennyi volt a cuccuk. Esténként jókat kártyáztak.

 

Közben mi is fontolgatjuk, hogy következő nyaralásunkhoz viszünk két háromszemélyes kis sátrat is, arra az esetre, ha csak max 2 éjszakát töltenénk valahol.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4513

jövő nyárig most már úgyis pihenni fog sajnos.

Előzmény: nem gond (4510)
kmrmtms Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4512

Velur matrac veluros oldalát is lehet ezzel az öntapadós cuccal ragasztani, ugyanis a mienken két helyen is lyuk van és csak ilyet kaptunk hozzá gyárilag, ami használható is azonnal, ileltve ha jól rémlik volt benne két velúrdarab is, de az mintha a csomagolás része lett volna és tubusos ragasztó egyáltalán nem volt a csomagban.

 

Manac :-) Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4511

Kb. 3 éve vettem a Bp. Vác,i úti Mountexben egy sátor javító szettet, kb. 2eFt felett valamivel. Talán Outwell márkájú volt, benne zöld, kék meg átlátszó foltokkal.

 

Az én sátramon szintén 1mm átmérőjű lyuk volt, amit az átlátszós ragasztóval gyógyítottam be, amit belülről ragasztottam fel. Ez kb olyan anyag lehetett, mint a gumicsónakokhoz árult öntapadós vinil ragasztó. Nagyon jól odatapadt a belülről laminált sátorvászonhoz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4509)
nem gond Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4510

Szia!

Addig ne foglalkozz vele, amíg nem mozdul a lyuk.

Nekünk is van egy ilyen a tetőrészen, már 3 éve, és nem ázik, nem szakad.

Üdv.

Artur

Előzmény: Törölt nick (4509)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4509

sziasztok,

 

ma sátorbontáskor észrevettük, hogy a sátrunkon a tetőrészen van egy apró, kb 1 mm átmérőjű lyuk, mintha tűvel szúrták volna át. Lehet ezt vhogy javítani? (t4.2 xl air)

pesta8 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4508

Nem jol irtam: Combi Camp Easy. http://www.lrrforums.com/showthread.php?14447-My-new-(to-me)-Combi-Camp-trailer  http://www.quoka.de/wohnmobile-wagen/wohnwagen/c9483a93354096p60578922/faltcaravan-combi-camp-easy.html Az elso linken lehet nagyjabol latni, a felallitas egyszeruseget. A masodikon inkabb a kinezete latszik.

pesta8 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4507

Urak! A heten jartamban-keltemben belebotlottam egy satras utanfutoba, olasz szarmazasu, de papirjai nincsenek. 90 ezret mondott ra a gazda, allitolag hasznalva sem volt, vagy igen keveset. Compact Camp Easy a tipusa ha jol emlekszem. Ha valakit erdekel, az elerhetoseg megvan. Papirozast nem tudom hogyan lehet megoldani, ha egyaltalan meg lehet.

pisti.75 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4506

Az én tapasztalatom szerint nem a sebességgel van a gond hanem a kátyús utainkkal.

Előzmény: dstr (4504)
pisti.75 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4505

Gratulálok jó vétel volt . Üdvözöllek a sátrasutánfutósok között.Nekem Skif-em van (20 éve) , az könnyebb .Palac ügyben tudok segíteni .

Előzmény: dstr (4502)
dstr Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4504

Üdv!

 

Mi 5 biciklit szeretnénk szállítani az utánfutón. Még csak négy tartónk van, és ma felpróbáltam mind a négyet. Szerintem az ötödik is el fog férni.

 

 

Apropó, mennyire stabilak ezek a tartók? A 100-as tempót bírják?

Előzmény: pisti.75 (4500)
505519570004 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4503

http://satorkeszites.shp.hu/hpc/web.php?a=satorkeszites&o=1137437481

 

Esetleg kérdezhetsz is tőle. Nem titkolja a tudását.

Előzmény: dstr (4502)
dstr Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4502

Sziasztok!

 

Új vagyok ezen a topikon, lévén eddig nem nagyon kempingeztünk. Két napja viszont vettünk egy Camptourist-ot. Nincs rajta műszaki, az autómon sincs még horog, hiányzik belőle a gázrezsó és a palack, az alján van némi felületi rozsda... szóval van tennivalónk bőven a következő nyárig. Az első kérdésem mégsem ezekre vonatkozik. Az egyik ablaka varrás mentén félig ki van szakadva. Gondolom ha egyszerűen visszavarrnám rövidebbre fogva, nem feszülne ki rendesen sem a vászon, sem az ablak. Kapható valahol ilyen ablaknak való anyag? Hogyan lehet azt oda bevarrní? Vagy van valami más javítási módszer? Íme néhány kép az új családtagról. Az első képen a lányom tartja belülről a kiszakadt ablakot.

 

 

Ja, mielőtt bolondnak tartanátok, 30eFt-ot adtam érte. Nekem annyit megért.

GaborApa Creative Commons License 2012.08.24 0 0 4501

Ha valaki szeret kempingezni, vagy horgászni, vagy halászlét főzni szabadtűzön, vagy zsűrizni a halászléket, vagy csak végigkóstolni, vagy ezt mind együtt,

akkor várjuk a Csendesparty pony party -ra!

 

 

 

 

 

Részletek: http://kempingmania.hu

pisti.75 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4500

Ha valakinek SKYF-je van ,itt egy ötlet !

GaborApa Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4499

Lesz még hely a balatonkenesei vízparton, a hétvégén!

 

Szeretettel várunk mindenkit, aki kedveli a közvetlen vízparti kempingezést.

 

Infó itt: http://kempingmania.hu/event/kempingmania-nyitotalalkozo

 

 

Manac :-) Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4498

Remélem.

 

A beszúrt szövegben leírt mérési adatok biztosan pontatlanok, hiszen egy gagyi bedugós fogyasztásmérő kizárt, hogy pontosan tudja mérni egy kapcsolóüzemű táppal működő eszköz fogyasztását, de tájékoztató jellegű adatnak talán megfelelnek.

Előzmény: Törölt nick (4497)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4497

Köszönöm, így már képben vagyok.

Előzmény: Manac :-) (4495)
Manac :-) Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4496

Ja; Olaszországban, 6A-s kismegszakítónál vígan főztünk vele. Pikk-pakk felforralta a fazéknyi vizet.

Előzmény: Manac :-) (4495)
Manac :-) Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4495

A HE oldalon ezt olvastam szépen összefoglalva, nekem is hasonló tapasztalataim vannak, bár nem mértem le:

 

Egylapos Hauser indukciósom van. Legutóbb vettem észre, hogy alacsony teljesítményfokozaton néha buggyan egyet-egyet a leves. (Hőntartás céljából állítottam 400W-ra)
Ez a szakaszos buggyanás felkeltette a gyanúmat, talán szakaszosan melegít az indukciós?
Egy konnektorba dugható energiafogyasztás mérővel megmértem az indukciós főzőlap teljesítményfelvételét, vizet melegítve, minden beállítható teljesítményfokozatban tartósan mérve.
A következők voltak mérhetők:
- Alacsony, 200-, 400-, és 600W-os beállításnál a felvett teljesítmény folyamatosan ugrált, 0W- kb.400-500W és 1000 W között ! (a 400-500 azt jelenti, hogy nem azonos, fix érték, hanem hol 400-hoz közelebbi, hol 500-hoz közelebbi volt a következő "ciklusnál".)
- 800W-on stabilan 1000W-ot vett fel !
- Ettől felfelé, 1000-tól 2000-ig a tényleges teljesítményfelvétel stabil, a kijelzettel közelítőleg azonos volt.

 

Leírás a készülékemről:

 

http://www.hauser.eu/Haztartasigepek/olajsut_k_melegit_lapok/IC__2010_Indukcios_f_z_lap

 

Negatívumként annyi, hogy egy elektronikus készülék könnyebben meghibásodhat, mint egy sima rezsó. Mi három éve használjuk probléma nélkül.

Előzmény: Törölt nick (4494)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4494

Üdv.

Én is az indukciós felé kacsintgatok, bár a rezsóval sincs semmi gond.

Annyi kérdésem lenne Hozzád, mint tapasztalt felhasználóhoz, hogy a szabályozhatósága milyen?

Arra gondolok, hogy ahol nincs 10A áram a kempingben ott a 2000W-ot tudom-e úgy szabályozni, hogy működjön, tehát konkrétan a teljesítményt szabályozza-e vagy pedig fűt 2000W-al 10mp-ig, majd pihen 0W-al 10mp-ig, stb, stb. Utóbbi esetben ugya leveri a 6A-es biztit.

Illetve láttam a kéksárga áruzázban két félét, az egyik elég egyszerű nem láttam rajta teljesítményfokozatot, meg a leírásában sem, az lehet, hogy nem is szabályozható?

Előzmény: Manac :-) (4492)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4493

28-ért xl air? Az bizony remek vétel volt.

 

rezsó (amennyiben maradsz ennél, és nem váltasz indukciósra)

 

szerintem a gyártó nem lényeg, felteszem, mind Kínában készül. Amit mi néztünk: minél erősebb legyen. A legtöbb ilyen kétlepos 2250 vagy 2500 Watt teljesítményű, árban nincs igazán különbség. (A miénk 2800 Wattos, ilyet viszont vmi okból Mo-n még nem láttam, mi nem otthon vettük.)

És talán jobb az inox, mint a zománcozott, mert könnyebben tisztítható. De ez sem rettenetesen fontos.

 

De hozzáteszem, mi nem szoktunk sütögetni. Általában egytálételeket (tészta, paprikáskrumpli, stb) készítünk, a húst egy egy étteremlátogatásnál pótoljuk :)

 

 

lámpa: egyszerű már-már barbár megoldásként egy közönséges steklámpát használok, 60-as izzóval. Ezen kívül van egy tekerős tábori lámpám, meg 2-3 zseblámpa, és kész. 

Előzmény: A_A_ (4488)
Manac :-) Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4492

Szia!

 

Én viszont bíztatnálak az indukciós főzőlapra.

Az IKEA-ban egész baráti áron lehet kapni szendvicstalpú edényeket (365+ termékcsalád), de tovább megyek, simán működik az indukciós lap a tök régi (kínai) szendvicstalpú inox fazekakkal. Sokak szerint működik a bonyhádi zománcos lábassal is, én azzal nem próbáltam, csak egy '80-as évekből származó orosz szimplafalú inox lábossal. Azzal is működött.

 

A mi konyhafelszerelésünk

- egy kicsi (~1liter) fazék (tea, kakaó, zacskósleves,)

- egy nagyobb fazék (kb. 2,5liter, tészta, krumpli,  főzéshez és a főzelékeknek, egytál ételeknek)

- Tefal 24cm-es teflon párolóedény (teszkós pontgyüjtő akció - hússütés, halsütés, pörkölt, raguk).

- Simpex palacsintasütő 26cm

 

Egyik sem volt vészes árban (laán a Tefal volt a legdrágább, kb 6eFt).

 

Az indukciós lap sokkal jobb, mint a hagyományos rezsó, gyors, jól szabályozható, kicsit hajaz a gyorsasága a mikróhoz.

 

 

Előzmény: A_A_ (4488)
Ata samurai Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4491

A hotpennél kicsit erősebb bevonattal lehet kapni (metro) kerek villanyos hőfokszabályozós serpenyőt. Ugyanarra jó, de állítólag tartósabb és sokkal olcsóbb. Két méretben. 6xxx és 7xxx Ft (pontosan nem emlékszem) 

Előzmény: pesta8 (4489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!