Keresés

Részletes keresés

jung Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120133
A 2-es is és a 3-as is bűncselekmény.
Előzmény: Törölt nick (120132)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120132
BoBoYSA,

Kettes sántít (replikának nem az a célja), hármas pedig műkincsek esetében szokott előfordulni.

Replika az amit az eredeti gyártó készít nagyközönség számára valami egyedi dologról. Pl. "Moon Watch.
Előzmény: BoBoYSA (120125)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120131
Szepi_soad,

Nem azt mondom, h csúnya, de nekem semmi olyan nincs benne, ami mutogatásra érdemes. Nekem ez a szép.
Előzmény: Szepi_soad (120130)
Szepi_soad Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120130
Egyetértek, csúnyák azok a lila kilincskerekek :P :):):)
Előzmény: Törölt nick (120129)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120129
Passionata,

Mit lehet ezen nézegetni?
Előzmény: Passionata (120128)
Passionata Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120128
Előzmény: fortissimo (120127)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120127
A Rolex a fém hátlappal a szép:-).
Előzmény: Thewatchmaker (120126)
Thewatchmaker Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120126
Srácok!

Ha valakit érdekel, van új zafiros üveghátlapom Rolex sport modellekhez, és van egy új, eredeti James Bond szíjjam is certifikációval!
BoBoYSA Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120125

Bocsánat, hogy megint előjövök ugyanazzal a gondolattal, de továbbra is úgy érzem, hogy a "replika" kérdésben azért van egymás mellett való elbeszélés, mert egy kifejezést használnak három különböző dologra.

1.) Van a "másolat" . Ez az eredeti pontos mása, vagy arányaiban azonos, de méretében különbözik, és szerepel rajta a "másolat" megnevezés. Például egész jól kaszálnak az egyiptomi kincsek másolatainak vándorkiállításával. A lényeg, hogy nem titkolják, hogy másolat. Ez lehet az eredetinél gyengébb anyagokból (arany helyett dublé), de akár  jobb anyagokból is (pl fogaskerekek). Ez készülhet múzeumoknak, gyűjtőknek, stb. Én szívesen viselnék második világháborús katonai óra másolatot, az eredetivel megegyező, újonan gyártott szerkezettel. A hátába bele lenne írva, hogy az eredetivel megegyező.  A másolat ára lehet nagyon olcsó de lehet magas is, azonban mindenképpen reális.  A LÉNYEG, HOGY MINDENKI TUDJA, HOGY MÁSOLATOT LÁT. Tudja az eladó, a vevő és tudja a külső szemlélő.

 

2.) Van "utánzat" ez felel meg az un. "replikáknak". Ezt azzal a céllal csinálják, hogy villogjanak vele, de lehet az  az erdeti pótlására is használni. Ebben az esetben kevésbé vicces. Ilyen például az üvegből készült gyöngysor. Az eredeti a széfben, mindenki tudja hogy ott van, és csak néha veszik fel. Sosem tudni, mikor látjuk az igazit. A replika ára az eredetihez képest nagyon olcsó. A LÉNYEG, HOGY AKI VISELI TUDJA MIT VISEL, DE MEG AKARJA TÉVESZTENI A KÖRNYEZETÉT. Tehát tudja az eladó, a vevő, a külső szemlélő meg vagy elhiszi, vagy röhög.

 

3.) A "hamistívány" a vevőt becsapására szolgál. Az ára közelít az eredetihez, minőségétől függetlenül.  A LÉNYEG, HOGY AZ ELADÓ TUDJA MIT AD EL, DE A VEVŐ NEM TUDJA, HOGY NEM EREDETIT VÁSÁROL. A kívülállók meg vagy elhiszik, vagy sajnálkoznak, de a történt nem róluk szól.

 

Amíg a másolat törvényes, az utánzat határeset (inkább nevetséges mint bűnös, de a gyárak nyilván utálják), a hamisítvány természetesen büntetendő.

B

Előzmény: Mechanikus (120113)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120124
A Lange sem jobb sokkal;-).
Előzmény: Szepi_soad (120122)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120123
Ezek még régi calok. Vagyis sajátok.
A kézihúzós 23-36 az automata meg 25-651es.
A Doxában egy ETA 1147.
Előzmény: Szepi_soad (120121)
Szepi_soad Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120122
Nem tudom, hogy álltok ehez, de nekem konkrétan tetszik.
Lange Monatswerkjén fényképezni doxát? :):):)
Előzmény: fortissimo (120119)
Szepi_soad Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120121
Szia fortissimo!
Ezek saját kaliberek, vagy úgy mint pl a TAG-nál, hogy eta 2836-2-t tokoznak és rágravírozzák a rotorra, hogy Calibre5?
Előzmény: fortissimo (120118)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120120
Nekem sajnos pont vasárnap nem jó:-(. Aznap Miskolcon leszek és csak este érek Pestre. Hétköznap biztos nem jó?
Előzmény: Mechanikus (120112)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120119
Itt meg egy doxa, ami ETA alapokon nyugszik.
Előzmény: fortissimo (120118)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120118
Én azt írtam, hogy régen voltak saját szerkezetek, amik nagyon jók voltak. Mára már ők is tokozók lettek. Sztem a mai Certinak és Tissotok jobbak, mint azokban az időkben a Doxak. Nagyobb piacra is termeltek, mint a Doxa és most is jobban ismerek őket a világban. A Doxa csak hazánkban volt ismert.
Itt van két szép Certina szerkezet. Sajnos manapság már nem ilyenek, pedig ezek nagyon szépek és jók még ma is.
Előzmény: Franz Ferdinand (120104)
toroxultan Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120117
Azért van a topikon két pólus, mert válaszolunk a replikásoknak. Szerintem nem kellene velük foglalkozni.
Előzmény: ronin s8 (120116)
ronin s8 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120116
Üdv Mindenkinek,

Az életérzés...... Hm... Hát igen!

Olvastam néhány véleményt a nemrég átköltözött Donatella's Kitchen-ről.
Van aki azt írja, amit ott lehet enni, az nem étel, hanem "takony".
Gondolom, ő inkább elmegy a Jupátba halálra tömni magát olcsón, ami nem elítélendő, csak valszeg soha nem fogja megérteni azokat, akik a Donatellához, vagy a Giannihoz mennek.

Ez kicsit OFF, de szvsz jól mutatja a különbséget a topikon jelen levő két pólus között.
Akkor van baj, ha az egyik csoport elkezdi írtani a másikat:D
APT Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120115
Nem kell az iparágat félteni. Van piac, és amennyire kell, annyira működik is. Ha az ETA teljesen elzárja a csapokat - hát lesz helyette más. Nem csak Ronda - sőt...

Annyira nem, hogy tömegesen jelennek meg az olcsóbb órákban már ma a Claro-Semag szerkezetek, amelyekről azt kell tudni, hogy kínai werkek, de Svájcban rakják őket össze, részben talán ott is gyártják az alkatrészeket (az automatizált CNC gyártósorok korában gyakorlatilag úgyis mindegy, hol van a gyártósor, a gyártási költségek csaknem függetlenek ettől, annyira kevés az élőmunka-igény) - így még a Swiss Made igényeinek is megfelelnek.

Valószínűleg éppen ezért is tart már másfél évtizede ez a "nem fogjuk kiszolgálni a külső tokozókat, de aztán valahogy mégis..." állapota az ETA-nál: maguk sem tudják, mit tegyenek, mi lenne a jó. Ha tényleg meglépik ezt, akkor nagyon rövid idő alatt erős és valóban rájuk nézve is veszélyes vetélytársakat fognak elszabadítani. A tokozók nem fognak felhagyni a gyártással, csupán beszállítót váltanak.

És Mechanikus legutóbbi méréseit elnézve az Asia ill. eredeti Unitassal - még az sem egyértelmű, hogy ezzel rosszul járunk-e, vagy sem.. A luxuskategória persze mindig megmarad, de az eladások gerincét jelentő középkategóriát vásárlók zömének mindegy, mi van az órájában, csak működjön az elvárt módon, és adja meg az elvárt "életérzést"...
Előzmény: Franz Ferdinand (120109)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120114
jó reggelt,csak röviden..mert éjszakás voltam..a munkatársnömön láttam,hogy uj óra van a kezén,elötte négyzet alakú casiot,hordott ez meg most kör alaku volt..elkértem megnéztem egy finom kis zafir üveges TISSOT,volt4kérdeztem honnan mondta,hogy a lánya 5éve dolgozik egy helyen qoutinentálnál,veszprémbe..és arra kapta..finom kis óra.ezt csak azért irtam,mert régebben volt szó ilyenröl is..szép napot,mindenkinek:)!béke:)!
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120113

A hamisítványokkal kapcsolatban értékítéleteddel egyetértek, de sajnos vannak olyan hamisítványok, melyeket nem könnyü felismerni.

 

A jól sikerült hamisítvány is ocsmány dolog.

Előzmény: tomcat (120081)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120112

Kedves Hívek,

 

Egyre nehezebb hétköznap összehozni a kegys lelkigyakorlatokat, ezért javaslom, hogy találkozzunk a vasárnapi budai órabörzén. Ott az utóbbi alkalmakkor már volt lehetőség normálisan leülni beszélgetni.

 

Várom az érdeklődőket.

 

Dícsértessék a motorrúgó, az elem és a kapacitor.

 

Üdvözlettel,

Mechanikus 

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120111
nem lesz ETA, lesz Sellita.
lehet, hogy Herr Hayek nem akart s....t csinálni a szájából, inkább alapított egy céget, hogy azért a bevételtől ne essen el?
pl. az Oris-ok többségében már sw200-as szív dobog. :-)
Előzmény: tomcat (120107)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120110
ezek szerint Te vagy a nyerő? :-O
Előzmény: Törölt nick (120069)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120109
Igen, nekem, mint nyitott szemmel járó, órákat kedvelő laikusnak, ez tűnik fel, hogy minden valahogy drágább, ráadásul a design/dizájn a legtöbb esetben a lehető legunalmasabb számomra, de a környezetemben többen gondolják szintén így.

Az Atlantic nem nagy nevű óragyár, de jelenleg a Doxa szintet simán hozza, sőt jobb szerintem nála. Mondj még egy márkát, ahol kapsz egy ETA-quartz órát (ráadásul nem is a legolcsóbb kvarc, hanem ugyanaz a szerkezet, mint a kétszer annyiba kerülő Hamilton Jazzmasterben), ami legalább 100 méterig vízálló, rozsdamentes acélból van, pillangócsattos a szíja (igaz, integrált is, de ezáltal egyedibb is), csavaros a koronája és a hátlapja és tükröződésmentes zafírüvege van, és mégis 65 ezer forint alatt marad, sőt jelenleg 52 ezerért elhozható!? Mert a Mariner pont ilyet. És akkor még ott van a Worldmaster is hasonlóan jó ár-érték arányban... Az aranyozás, a pvd-bevonat pedig ilyen: olcsó óráknál kopik, de sokszor még drágábbaknál is. (Szerintem egy ilyen árfekvésű óránál nem is kell se mesteri aranyozásra számítani, se venni, mert az egyszerűen más árfekvésnél működhet csak.)

Tomcat:

Nem tudom, hogy végül tényleg megszűnik-e az ETA cég külsős szállítása, de ha így lesz, ahogy mondják most, akkor vagy más, már meglévő szerkezetgyártók járnak nagyon jól, mint pl. a Ronda, vagy létrehoznak többen egy közös ellenlobbit az így kimaradó tokozók (vagy becsődölnek). Egyben biztos vagyok, mi, vásárlók, nem járunk valószínűleg jól, mert vagy gyengébb minőségű szerkezettel ellátott órák jönnek majd, vagy lényegesen drágább áron érkeznek majd hasonló minőségű órák, mint most. Érdekes lesz.
Előzmény: Pestis1 (120108)
Pestis1 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120108
ahogy kivettem, elsősorban az a gond a Doxaval, hogy kb. ugyanazt akarja eladni drágábban mint a Tissot vagy a Certina, de én akkor sem találtam még kínai szerkezetes Doxat. Az Atlanticról pedig egyáltalán nincs jó tapasztalatom, az egyik kollégámnak van és már csúnyán megkopott az aranyozás, pedig nem csak azt használja.
Előzmény: Franz Ferdinand (120106)
tomcat Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120107
ETA werk hamarosan nem lesz olcsón mindenkinek. Meglátjuk akkor ki mit alakít.

tomcat
Előzmény: Franz Ferdinand (120106)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120106
Ugyanazt (de inkább rosszabb) minőséget jóval magasabb áron adja a Doxa jelenleg, mint a Tissot/Certina. Ráadásul amíg a két márka a Swatch Groupon belül megold mindet (az ETA is ugyanaz a konszern), addig a Doxa mindent vesz, ezért nem is annyira egységes minőséget képvisel, finoman szólva is ingadozó. Ettől függetlenül te kifoghatsz jó órát egy jó szériából, de többségében biztonságosabb, gazdaságosabb, szóval jobb választás egy Tissot/Certina óra. Arról nem is beszélve, hogy Svájcban a Tissot vagy a Certina (de még az Atlantic is) szinte mindenkinek mond valamit, addig a Doxa nem. Szvsz az a baj a Doxaval, hogy az igazán nem is létező nevéből akar eladni túlárazott órákat Kelet-Európában, amik sokszor nem is képviselnek (svájci) minőséget.
Előzmény: Pestis1 (120103)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120104
Én úgy tudtam - ezek szerint rosszul -, hogy a Tissot és a Certina nem csinál saját szerkezetet, csak tokoz ma már. Erre értettem azt, hogy a Doxa múltbeli szerepét ebben a régióban átvette/átveszi ez a két márka (szerintem megérdemelten). Szerintem nagyon ügyes az a pozicionálás, ami a Swatch Groupon belük működik: megbízhatóságot, jó minőséget, presztízst (értsd svájci óra, régi név) adni jó áron, és ezzel tömegesíteni, amennyire lehet, mindezt úgy, hogy azért órás körökben se váljon szitokszóvá a márkanév. Nekem ez tetszik a mai világban, bevallom. (Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek, nem értetek egyet.)
Előzmény: fortissimo (120102)
Pestis1 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120103
Érdekes amit itt írtok a Doxáról, nem tudom, de mitől lenne rosszabb, az ETA szerkezettel szerelt, acéltokos, zafír üveges Doxa, az ugyan annyira felszerelt pl. Tissot óráktól. Nekem 2 éve van meg és tökéletesen működik. Én hivatalos Doxa kereskedésben, vagy a Doxa oldalán nem láttam csak ETA vagy Ronda szerkezettel szerelt órákat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!