Keresés

Részletes keresés

pano78 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3261

Sziasztok,

 

kéretik nem lehülyézni a kérdés miatt,de nem foglalkoztam eddig ezzel a témával.

Van egy Samsung 40EH5300 TV-m egy éve,Wifi Stick-el neten van,hogy tudok lejátszani Full-HD filmet PC-ről Wifin keresztül?

Illetve h pl. egy 15GB-os mkv-t le tud játszani szaggatás nélkül WIFI-n?

A router új,gyors.

 

Előre is kösz.

zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3260

Leteszteltem és nekem mindkettő gépen is megy, sőt megy Firefox,IE és Chrome alatt is!

 

De többször nem lépek be, mert nem csinálok nekik ennyi látogatást mikor nem is nézem.

Még a végén fizetőssé teszik annyit látogatja most mindenki :)

Előzmény: zlota (3259)
zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3259

Honlapon belül:

 

Teljes képernyőn:

 

 

A hang viszont, ha beletekerek elváltozik olyanná, mintha minden szereplő rossz buzi lenne.Mély mutáló hangon beszélnek a szereplők tovább...Mondjuk ezt már máshol is tapasztaltam!

Előzmény: zlota (3258)
zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3258

Áá ahhoz lusta voltam, hogy beírjam, inkább bekerestem ezt a fórumot, és rákattinttotam a linkre!

Lefényképezhetem- mindjárt ha van egy kis energiám hozzá...

Én hátul azt a kis botocskát használom sokszor, ha nincs meg a távírányítóm.

Előzmény: GPS (3231)
oimuka Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3257

A TV2 HD adónál hol lehet kikapcsolni a fekete alapon fehér feliratot, ami a nagyothallók számára látható?
A TV2 honlapján az áll, hogy a felirat a teletext 890. oldalán található, viszont nálunk ennél a csatornánál nincs képújság, a felirat pedig nagyon zavaró. Egy, hogy nincs szinkronban a látottakkal; kettő, nincsen rá szükség. Samsung eh6030 tv.
Sok mindent próbáltam, de semmi. A feliratok menüben a feliratok ki vannak kapcsolva. Mást még mit lehet megpróbálni?

nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3256

Hbbtv-vel kapcsolatban:

 

A tesztidőszak a gyártókkal közösen 2014. március 15-ig tart. A szóba jöhető TV platformok módosítása folyamatban van. Ez annyit jelent, hogy a Rendszer / Adatszolgáltatás menü aktív lesz. Alkalmas TV platforomok: D6-7-8, ES 6-7-8, F5500, F6500, F7,8,9... A TV szoftverekkel kapcsolatban: a change log nem publikus,

 

nem igazán értem..F5500-on működik, de a középkategóriás F6400 és F6300-on nem?

Na de ha F6500-on működik akkor F6800-on is kellene hiszem ugyan az a tv belső szempontjából.

 

GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3255

 

No, kérlek, megpróbáltam úgy is, hogy innen, a fórumról kattintottam az általam betett linkre.

 

Az történt, hogy

 

1) faszául lejátszotta az elő-reklámot -

2) utána tekert egy kicsit az a forgó micsoda -

3) aztán bejött a Tamara főcimje, zenével

4) ezután  2 (kettő) másodpercre - KAMPÓ - azaz fekete ablak.

 

Az egészből annyi a JÓ HÍR - hogy nem tudom mi történt, de szinte PC-minőségben megy a netem a TV-n. Most ámultam, hogy mindezt próbálgattam.

 

Alig lassabb valamivel  (alig érezhetően lustább) a letöltési sebesség, mint a rendes gépemen. Ez jó - de Tamarát továbbra sem hozza be.

.

Előzmény: Inhouse (3249)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3254

IE alatt bejön FF alatt nem.

googlet még nem raktam fel.

Előzmény: Inhouse (3249)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3253

teljesen új rendszer, új flash, java mert ezek kellettek intel oldalán is.

még sem jelenik meg.

VLC-t most rakom fel. soha nem használok codek pakkot csak zavart okozz..

Előzmény: Inhouse (3251)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3252

manapság elég ha a nagy digitális átállást megejtik :D

 

Budapesten két adóról is sugároz a MindigTv a 746 MHz-en Ezért többen panaszkodtak Digikábelen, hogy ezen a frekin található SuperTv2 HD, M3 és Comedy Central programoknál rossz vagy nincs jel. Kiderült az átállás óta van ez a hiba és a forrása a rossz árnyékolású koaxkábel vagy elosztó, mert így a Mindigtv jele bejut a kábelrendszerbe.

 

szóval nem csak analógon hanem digitális sávon is simán tudnak galibát gerjeszteni a tudtuk nélkül a szolgáltatók. :)

Előzmény: Inhouse (3246)
Inhouse Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3251

Esetleg az írásom ezen része? :)

Esetleg inkább a flash playert kellene a PC-n frissíteni, valamint a böngészőt (érdemes Firefox-ot, Chrome-ot használni), és egy codec packot feltenni, ha ezek nem segítenek.

Előzmény: GPS (3248)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3250

ilyen nálam, ha megjelenik. nincs joystic, de a lényeg ugyan az, hogy az alap funkciók kezelhetők. pirosan ég az a gomb amelyikhez ér az ember.

 

 

 

 

Előzmény: GPS (3242)
Inhouse Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3249

Biztos! :)

Azt a gombot én sem tudtam a TV-n, csodálkoztam is, hogy semmi távirányítón kívüli lehetőség nincs. Másik TV-ken van érintőgomb a keretben pl. ott is kerestem, meg a leírásában is, de nem jutottam dűlőre. Aztán felhomályosítottak! :)

Előzmény: GPS (3245)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3248

 

Oké, kössz - de ettől még rá nem tudok jönni, hogy mi az, ami megvan a barátnőm laptopján - és mi az ami az én PC-mről hiányzik?

 

Mert ott csont nélkül lejátsza... nálam meg kampó.

.

Előzmény: Inhouse (3247)
Inhouse Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3247

Ez nem sima flv, hanem a lopás elkerülése érdekében szét van szabdalva, sok kis f4f kiterjesztésű file érkezik sorban. Nem igazi stream, de olyasmi.

A VLC telepítésének nem sok köze van az internetes lejátszáshoz. Esetleg inkább a flash playert kellene a PC-n frissíteni, valamint a böngészőt (érdemes Firefox-ot, Chrome-ot használni), és egy codec packot feltenni, ha ezek nem segítenek.

A TV-nél ezt nem leet megtenni, a frissítésben lehet bízni. Egyébként a reklám után elinduló filmek is jelenthetnek gondot a TV böngészőjének.

Előzmény: GPS (3228)
Inhouse Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3246

Mert abban ugye egyetértünk, hogy az analóg kábel TV csomag előfizetés szerinti elérhetőségét frekvencia szűrőkkel biztosítják?

 

Azért azt említsük meg, hogy van más megoldás analóg rendszernél is a korlátozásra. Az adott csatorna jelét "bolondítják" meg egy keskeny sávú jellel, ami az előfizető számára nézhetetlenné teszi azt, bár a jel nincs kiszűrve, megérkezik. Egy nagy merederségű, precíz szűrővel a jel újra nézhetővé válik. Lásd HBO.

Tehát itt a szűrő a csatorna láthatóságának feltétele.

Előzmény: Ati_66 (3225)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3245

 

 

 

 

 

Kolléga! Egészen biztos, hogy ezt neked csont nélkül lejátsza a TV-d? Hogy csinálod?

 

Előzmény: zlota (3230)
Nick_X14XE Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3244

Ja én kikapcsolásra használom ha elkeveredik a távirányító. Megnyom - le - megnyom, egyszerű. :))

Előzmény: GPS (3242)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3243

Előzmény: nicko (3234)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3242

 

Nem nincs semmilyen gomb, csak ez a joystick, hátul.

 

Amikor hozzányulok (bármilyen irányba, vagy csak OK-zok, tudod, megnyomással) akkor a képernyő jobb alsó sarkában megjelenik a grafika, amin a 4 irányhoz tartozó funkciók, illetve középen az OK van - és innen lehet navigálni a funkciók között.

 

Korrekt intézkedés szerintem - mert így legalább nem lesz tégla a TV-ből, ha elkeveredik a távkütyü, vagy kifingik az elem, stb.

.

Előzmény: nicko (3240)
Feransz Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3241

Igen országot váltani, na de most akkor hol? Az ügyfeles azt mondta, h samsungnál németre rakjam.

Előzmény: nicko (3239)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3240

mezei gombok nincsenek? mert nálam az van..ha mozgatom vagy mögé kerűl valamilyen kábel rögtön megjelenik a bal alsó sarokban a képe.

tehát mint egy fotócella féla..mögé rakom a kezem és akkor előjön 7db funkció gomb. na ez szokott eltűnni régebben mikor variáltak D5003-ról D5800-ra állításra és vissza.

Előzmény: GPS (3238)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3239

Próbálld ki a teljes keresést ha nem segít akkor a hálózatit.

ha ez sem országokat kell váltani..Finn szokott segíteni LG tévéken a digikábelen.

Előzmény: Feransz (3237)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3238

 

Képzeljétek el mit találtam a TV-men?

 

Valamiért forgattam a helyén, úgy, hogy az alsó sarkától fogtam meg... erre fel bekapcsolt magától.

Meg is lepődtem, hisz a távirányítók 3 méterre voltak - már gyanakodtam, hogy még elmozdítás-érzékelő is van benne?

 

Jobban megstudíroztam a dolgot, hát hátulról nézve balra-lent van egy 4+1 állású joystick - diszkréten besülyestve a házba, alig látszik - ahonnan a TV összes fontos funkciója elérhető - távkütyü nélkül (!) is.

 

Hát ez meglepett - megg kell mondjam  :-)))

.

Feransz Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3237

Már aznap élt, azaz tegnap. De ma reggel felhívtam az ügyfelest.. valami olyat makogott, h német nyelvre kell tenni, mert akkor lesz jó... Az se segitett....

Előzmény: nicko (3235)
GPS Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3236

 

Nekem fent van a vlc, műxik is - de ezt a szart akkor sem játsza. Nálam is az a bizbasz forrog csak.

 

A barátnőm laptopja viszont csont nélkül lejátsza, príma, TV minőségben.

 

De az izgatna inkább, hogy a TV-m mi a fenéért nem veszi?

.

Előzmény: nicko (3233)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3235

Mit mondtak a szolgáltatónál, mikortól él a kártyád? lehet nem aktiválták még.

Előzmény: Feransz (3232)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3234

ez semmi más, mint annak az előjele, hogy 4K-s tévét nem fognak 50" alatt gyártani.

3D meg akit érdekel nézi akit nem az nem nézi.

sokkal nyagobb parasztvakításnak tartom..webezés tévével, minden média fájl lejátszása a tévé médialejátszójával.

Mert ha ez ihaz lenne nem tudná eladni a laptopjai, tableteit, asztali BD lejátszóit a samsung de a többi cég sem.

Előzmény: zlota (3229)
nicko Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3233

Tegnap raktam újra az op.rendszert de csak középen forog egy bizbasz..nyílván hiányzik nálam is valami. pl. VLC még nem raktam fel az is pakol codeket.

Előzmény: GPS (3228)
Feransz Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3232

Sziasztok!
Segítséget kérnék. 46f6400 tv-t vettem. Tegnap bementem a vidanethez, kértem tv-s kártyát. Lefutattam az automatikus hangolást, de a tv csak az analogot jeleníti meg, a digit nem. Ott csak kiirja, h milyen csatorna van, majd átugrik a kodolt adás feliratra. Mi lehet a probléma?

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!