Keresés

Részletes keresés

pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2384

12 -kör (4800 méter)nálam 22:30 körül lehet mert a csúcsom  5 kilométer 23:23.Most vasárnap Fut a Csepel 3300 méteren indulok.Referálok nektek.Ne aggódjatok képvisellek benneteket is .Futok helyettetek is,mert Ti már öreg emberek vagytok.

Előzmény: gurabli (2380)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2383

Csak ennyi?

Előzmény: _chillout_ (2371)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2382

Csak ennyi??

Előzmény: _chillout_ (2371)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2381

Ja csak azért kérdeztem,hogy mikor mehetek a dokihoz a jutalékért:)

Előzmény: Arzeen03 (2372)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2380

Az igazán jó eredmény, nem csoda, hogy első lettét:) Jó, persze ez sok mindentől függ.

 

Emígy én nem is igazán tudom, hogy milyen távot mennyi idő alatt tudok most lefutni. Kizárólag az időtartamra vagy a körök számára koncentrálok, pl. fél óra intenzívebb futás, vagy 12 kör, vagy 30 perc futás, stb. Lassan kezdem majd újra, de most biztos gyalázat lesz minden eredményem. Majd lemérem, hogy a térdemnek kényelmes tempóban milyen időket érek el.

 

Kéne szereznem egy jó lépésszámlálót, ami valóban működi is:)

Előzmény: Arzeen03 (2365)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2379

Hát, nem semmi mennyi mindenen vagy már túl. A térdtükrözés azért nem olyan semmiség, de nem is olyan komoly dolog:) Jó kezekben, ha minden rendben van, akkor minimális kockázattal jár. Persze ott az altatás, érzéstelenítés, ami szintén rizikó, ha minimális is. De ezekkel nem szabad törődni, azért van az alapos műtét előtti kivizsgálás, hogy minél jobban kizárjanak mindent, a többi meg úgyis úgy lesz, ahogy lennie kell...

Meglátod hogy alakul, de a legtöbb esetben sajnos semmilyen konzervatív kezelés nem segít (jobb esetben nem ront). Ha fáj és továbbra is zavar, korlátoz, akkor jobb minél előbb túl lenni a műtéten.

Előzmény: _chillout_ (2368)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2378

Ez normális, torna után általában jobban megy minden egy ideig, bemelegszik, bejáródik a térd. Sokáig nekem is így volt. Most is jobb természetesen bemelegítés után, de mát nem olyan nagy a különbség.

 

Előzmény: Gabeszgrx (2373)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2377

Nyami

Előzmény: L0riana (2376)
L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2376

Nekem "csak" érzéstelenítés nélkül elektrokauterezték kb. 1 órán át. (Azaz egy forrasztócsipesszel, aminek a másik vége a 220-ban volt, próbálták összecsípni a vérző részeket. Ha valakin nyomtak már el cigit, tudja, milyen érzés, ahhoz mérhető, csak sokkal rosszabb.)

Előzmény: _chillout_ (2375)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2375

A mandulám nekem is bevérzett, jaj de rossz volt, másodszorra nem altattak el és 4 órát dolgozott rajtam egy kezdő orvos, mire éjfélkor végre behívták a főorvost. Sajnos ilyen bevérzős vagyok, máskor is volt ilyen, aminek egy újabb műtétet és két zacsi vérplazmát köszönhetek. Az én szemműtétem más jellegű volt, a látásom tökéletes ;-))

Ez a "beakadgat a lábam" nem hangzik jól, nem fáj olyankor?

Előzmény: L0riana (2374)
L0riana Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2374

Jelen.

Uhhuristen, nem vagy semmi, lassan kész patchwork.

Itt 9 db térdműtét, egy lézeres szem (ez a nem műtét kategória, ugye), és egy mandula. Utóbbival jártam a legrosszabbul: bevérzett, így 12 napot voltam kénytelen a kórház vendégszeretetét élvezni, két részletben.

A térdem viszont javult most, a múltkori után elmentem focizni, immár rögzítőben (ajjaj, most lebuktam, előtte nem vittem el, mert MINDIG ledörzsöli a térdhajlatomról a bőrt), és így egész jól bírta. Azért egy picit bedagadt. Meg azóta is akadgat, de talán csak a kopás miatt, emiatt egy injekcióra számítok majd TA-tól két hét múlva.

Addig még elmegyek futni talán egynél többször... eddig úgy ment, hogy a foci plusz egy futás 2 hétre taccsra vágott, aztán előlről kezdődött megint.

 

Előzmény: Arzeen03 (2372)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2373

Ha jól látom,magadat kihagytad a felsorolásból!  Ne tessék lazsálni! ;-)

Tegnap este a sok torna után már legalább 10 percig tudtam rendesen sétálni,utána pedig megint már csak sántitással ment. Nem baj,szépen lassan alakulok!  

Előzmény: Arzeen03 (2372)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2372

sziasztok, jó reggelt

 

TA-hoz október 07.-én megyek 12.00 órára

gondolom ez burkolt időpont adás, hogy vigyek neki ebédet is

 

úristen, mennyi műtét.. nekem nem volt sok, általában sérüléseket követően

 

egyszer kézen lőttem magam légpisztollyal és bentmaradt a golyó a tenyeremben

végül a balesetin kötöttem ki, ahol rögtön megműtöttek, na azóta kérek én mindig altatást, mert majdnem szívrohamot kaptam ahogy végigfeküdtem a műtétet, annyira féltem

vállban elszoritották a kezem, ami lila lett, utána kibontották a tenyerem, kb egy órás műtét volt 

 

6 éves voltam, mikor vakbéllel megműtöttek, viszont ott meg nem tudtak felébreszteni az altatásból csak jóval később, emiatt utána még egy csomó kivizsgálásra kellett menni pestre, ahol emlékszem korongokat ragasztottak a fejemre, meg ilyenek :)

 

többi nem érdekes..

 

akkor a heti főbb feladataink:

 

pompom tovább javit futóeredményein és többször benéz ide a fórumba

chillout a fizikoterápián maximumot teljesit és ámulatba ejti az ápolóit

gabesz pezsgőt kortyolgatva teljes erővel gyógyul és tornázik

 

ezen kivül: 

 

ibus bejelentkezik, mi van vele

Loriana jelt ad magáról

 

na hello! :)

Előzmény: _chillout_ (2371)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2371

2 mandula, 3 szem, 7 hasi, 1 fül, 1 orrsöveny, 1 egyeb nagyobb, 4 egyeb közepes es kb 6 anyajegy (ezeket nem szamolom mutetnek). Ha kihagytam valamit nem irom meg utolag :-D

Előzmény: pom-pom57 (2370)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2370

Hány műtéted volt? Nekem 5 lábműtét.

Előzmény: _chillout_ (2368)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2369

Az kurv@ jó eredmény!! Mikor mész T.A.-hoz?

Előzmény: Arzeen03 (2365)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2368

Zkovi, Gurabli, igazatok van. De mindenekelőtt szeretnék túllenni a 6 hét fizikon, közben pedig jól körbejárom, olvasgatok a témában.

Tudom, hogy az arthroszkópia egy viccesen kicsi műtét, meniszkusz-műtétet is néztem mostanában egész sokat. A kulcsszó pont az, amit ti is leírtatok: a térd a legkisebb bajra is érzékenyen reagál, így nyilván a műtétre is. Nekem sajnos már megszámlálhatatlanul sok műtétem volt, így érthető lehet, ha kicsit tartok a szikétől ésbkétszer us meggondolom, mielőtt aláfekszem.

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2367

A cooper-teszt az egyik legszivatósabb dolog a sportban. Amikor anno 3000-et kellett - nagyon ritkán - futni, megvolt 12 alatt. Cooper-teszten sosem volt meg a 3000. Ez pszichológia sajnos.

Előzmény: pom-pom57 (2363)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2366

Arzén, 22 éve én is pont ilyen időt futottam a 2000-en :-)

Előzmény: Arzeen03 (2365)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2365

na ez most tényleg nem vicc.. mikor jelenlegi melóhelyemre jelentkeztem /22 éve :) /, akkor a felmérőn a 2000 métert 7,35 alatt futottam le és első lettem

az jó eredmény pompi? mert tényleg nem tudom

 

 

Előzmény: pom-pom57 (2363)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2364

eksősorban megemlietném, hogy nappal, mesterséges fényviszonyok között /neonfény/ a bejárati ajtómtól az 7 méterre lévő liftet 5,2 mp alatt értem el. fájós lábbal, ropogós térddel, járóbottal! és semmi varázslat, meg mágia..

és porcerősitőt sem szedek. / nem megsértődni :))

 

egy kis ingyen reklám HT-nek:

 

ismerősöm ma irta, hogy munkatársa tavaly balesetben sérült, térde annyi, szalagok leszakadtak...stb

műtét, ember nem jött rendbe, sántitott, fájdalom, ilyenek

sportkorházba jelentkezett most nyáron HT-nél, aki megműtötte és ember jön megy, suhan, mint a nyíl és jó a lába!

na mindegy, TA-hoz már be vagyok jelentkezve. 

ha ezek nem raknak rendbe engem itt ennyi beharangozás után, akkor itt nagyon nagy baj lesz! 

 

és ha rendbejövök, pom pomot kihivom, na nem ám jeges vödör viz a nyakba, hanem forró víz! na ez a nem semmi.. jeges viz az egy dolog, na de forró... az az igazán kemény férfiak kihivása.

 

 

 

 

Előzmény: Gabeszgrx (2348)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2363

Én 20 évig éltem keresztszalag nélkül  mind a 2 térdemben.Ez alatt az idő alatt rendszeresen teniszeztem.Térvédőben játszottam,és a lábam volt a legerősebb fegyverem a teniszjátékban.2 éve levált egy porc a bal térdemben.Ekkor határoztam el,hogy megcsináltatom mind a 2 térdemben. Semmi kopás sem volt a bal térdemben. Azt mondta a doki,hogy ilyet még nem látott.Talán én vagyok kivétel.és akkor erősítem a szabályt .Az izomtömeg növelése nem veszi át a keresztszalag szerepét,valamit tompít  a terhen,de téves dolog abban hinni,hogy teljes mértékben pótolja. A porcerősítökről meg az a véleményem,hogy nem  csak placebo hatása van.Erről már folytattunk komoly vitákat itt a topikban. Én T.A.-ban feltétel nélkül megbízom .Ő szerinte használ.Kéri is ,hogy szedjem 3 hónapos szünetekkel.Az a doki (T.A.) aki ránézésre megállapítja,hogy porclágyulásom van,az tud valamit.És ezt a diagnózisát egy ügyes fogással igazolta is.Előidézett egy fájdalmat,amit én nem tudtam,most sem,hogy ellenőrizzem renden vagyok-e már.Előtte voltam egy főorvosnál,és nagyon nem találta el mi is a bajom,pedig röntgen is csináltatott.Nagyon kevés a jó ortopédsebész.Nem akarom itt egyik dokit sem bántani. Elhangzanak itt doki nevek,és áldanám az Istent,(ha hinnék benne),hogy T.A. műtött meg.Augusztus 30.án a Városmajorban volt kutyás nap 2900 métert futottam 12:07 perc alatt. Az 1980 -as években Mezei csináltatott cooper tesztet jó pár  NB1-es labdarúgóval , volt olyan aki  nem tudta lefutni 12 perc alatt a 3000 métert.Pedig akkor azok még tudtak focizni.

Előzmény: _chillout_ (2345)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2362

Chillout: Szerintem Gurabli összefoglalta a lényeget. Olvasva a posztjaidat kicsit az az érzésem, hogy nagyon félhetsz a műtéttől és az követő dolgoktól ( mint mindenki más:)) és ezért mindent megpróbálsz csak, hogy elkerüld. Ezzel csak egyetlen baj van, hogy az idő megy és a térded állapota nem fog javulni, ha szerencsés vagy romlani sem, de közben nem élhetsz olyan életet amilyent szeretnél és leköti az energiáid nagy részét.

Egy feltáró beavatkozás mellett, és feltételezve, hogy csak egy meniscus gond van már rég el is felejtetted volna az egészet és mehetne a sport vagy bármi más ami számodra fontos.

Tudom, hogy nehéz a racionális döntések meghozatala, de később hálás leszel Önmagadnak:))))

Előzmény: gurabli (2360)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2361

Köszönöm!!  Nem túl biztató hír, de hát senki sem ígérte, hogy pár hónap alatt elfelejti az egészet. Abban bízom, hogy elég fiatal ahhoz, hogy viszonylag gyorsan visszaépítse az izmot, mert látom, hogy az egészből ez viselte meg a legjobban.

Előzmény: gurabli (2355)
gurabli Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2360

Szerintem próbáld meg mielőbb megműttetni, főleg, hogy írod, hogy be is akad. Konzervatív kezeléssel meniscust nem lehet rendbe tenni. Hogy elporlad? Igen, lehet, hogy idővel, de addig mi mindent okoz a térdben, a porcfelszínen? És akkor tele lesz apró forgácsokkal a térded, ami folyton irritálja majd és attól fog duzzadni, gyulladni (és kopni is). A térd sajnos rettentő érzékeny minden apró "hibára" és rögtön duzzad, gyullad, fáj...

Egy normál meniscus műtéten pillanatok alatt átesel, aztán 1-2 hétig kellemetlen egy kicsit, de nem olyan vészes, majd 2 hónap után már nem is emlékszel az egészre. nem akarok beleszólni, meg megmondani, hogy mit csinálj, csak sajnálom, hogy szenvedsz olyasmivel, ami aránylag könnyen rendbe hozható. Természetesen a műtétnek is vannak kockázatai, de hát ez a foghúzásnál is így van.

Előzmény: _chillout_ (2359)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2359

Azt mondta a fizikos, hogy a terdkalacsom egy ferde szogben rogzult es nagyon kotott az egesz terdem, szoval amit csinalt, nagyon ovatosan, de nagyon hatarozottan tologatta a terdkalacsomat, foleg oldaliranyban - kifele -, hogy oldodjon. Masszirozott is, ami szinten nagyon fajt. Viszont az ora vegere nott a hajlitasi szog jo 10-15 fokot. Ez persze visszaesik gyorsan, de azt remeljuk, hogy mindig egy picit kevesebbet esik vissza, mint amennyit javul es akkor jo lesz elobb-utobb :-)

Mindent meg fogok irni :-)

tegnap este egyebkent megint nagyon randa volt a terdem, nagyon feldagadt. Mar az nagy dolog lenne, ha ez az allando dagadas elmulna.

Előzmény: Arzeen03 (2358)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2358

akkor is itt megy a találgatás, mi is lehet veled, mi is legyen veled.. hát.. majd te eldöntöd, ki tudja, mi a jó megoldás? nálad is van jó pár álláspont aztán válaszd ki a neked megfelelőt..

 

én most úgy gondolom, hogy egy térd tükrözés nem egy ngy beavatkozás, persze lehet rosszul gondolom..

részemről úgy vagyok ezzel, hogy néznének bele, egy profi nézze át a térdem belülről, hátha valami olyan bagatell dolog van, amit rögtön észrevesz és megoldható lenne és javulást eredményezne a mostani állapothoz képest

 

azt gondolom, hogy egy tükrözés után egy két hónapon belül a jelenlegi szintre simán visszahoznám a lábam, mint most van, rosszabb semmiképp sem lenne, az pedig hogy ezáltal megállapitásokat tudjanak tenni, megérné nekem és megnyugtató is lenne

 

chilli, hogy bedagad a térded, azt mindenképpen valami rendellenesség okozza

viszont.. pár hete, hogy nyomom a tornákat itthon, megy le a térddagadásom, be van még dagadva, de kevésbé, feltételezem ez a sok sok mozgatásnak köszönhető

viszont instabilabbnak érzem a térdem

 

úgyhogy majd meglátjuk, mit hoz a fizikód, de majd ugyis megirod :) igaz? :)

és mit bazirgáltak a térdeden? nem akarod megirni? érdekelne.. meg az is, milyen gyakorlatokat kell csinálnod

 

porcerősitőt szedtem egy hónapig, de nem igazán éreztem semmi hatását, na majd meglátom

 

ja, képzeljétek, 3-asom lett a lottón, a skandin meg 5-ösöm.. :) 

egy lottó négyes jobb lett volna, de ahhoz közel sem voltam.. pedig egész jól fizetetet most a négyesre..

 

Előzmény: _chillout_ (2357)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2357

Sziasztok, ma is voltam fizikon, nagyon megkinoztak, a terdkalacsomat baszirgaltak megallas nelkul. A fizikos velemenye az, hogy azt, h kell-e mutet, az en szubjektiv erzesem fogja eldonteni, konkretan az, hogy van-e fajdalmam. Azt is mondta, hogy mivel a meniszkusz egy puha dolog, ma mar egyre inkabb az a nezet, hogy egy ido utan a testsuly folyamatos nyomasatol tobbe-kevesbe homogenizalodni tud. Ez persze nem egyenlo a gyogyulassal, de egy atlagosan aktiv eletet szerinte le lehet elni vele, nem fog ujra serulni. Szoval most elhataroztam, hogy a mutet kerdesen nem gondolkozom, amig a fizikoval nem vegzek, mert addig ugysem tudjukj megitelni, hogy mi miert faj. Tovabbra is azt gondolom, hogy a neha semmibol jovo dagadasokat az ide-oda lengedezo-akadozo meniszkusz-darabkam okozza, de majd meglatjuk.

gurabli Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2356

Porcerősítő esélyes, hogy kidobott pénz, sajnos. Az orvosom is csak mosolygott, amikor rákérdeztem. De hát mit mondjon? Talán több tanulmány bizonyítja, hogy ha van is egy minimális hatása, annyira elhanyagolható, hogy benne van a hibahatárban. De van, ahol az lett az eredmény, hogy ér valamit. Annyi a vitatott tényező: alapanyagok tisztasága, eredete, feldolgozása, összetevők, stb.

Ami valamennyire bizonyított, hogy a kondroitin-szulfát és a hyaluron sav segíthet. Az utóbbit minimum napi 50mg mennyiségben kell bevinni, alatta biztos, hogy nem ér semmit.

 

Aránylag egyszerű a képlet: ha nem megterhelő a drága bogyók megvétele havi szinten, akkor érdemes szedni, mert elvileg semmi mellékhatása nincs, ha megterhelő anyagilag, én nem szedném, költenék rá.

Előzmény: Arzeen03 (2353)
gurabli Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2355

Igen, én is írtam a combizomzatról:) Mivel igen izmos volt mindkét lábam, ezért a műtött láb nagyon komolyan lesorvadt, szinte ijesztő szintre. Majdnem 7cm volt a másik lábamhoz képest a különbség. És az izomtónus még pocsékabb lett, az a jó lábamon is láthatóan romlott.

Most lesz két éve, hogy lesérültem, de még mindig látható a különbség a két comb között. Igaz, most már nem elég a gyógytorna, komolyabb edzés kellene, amit a sérvműtét miatt nem tudtam, meg egy kicsit el is hanyagoltam, főleg mióta egyre jobban úgy tűnik, hogy nem merek újból focizni, akkor meg bőven elég ez is, futáshoz és bicajhoz:(

Most egy ideje már nem mértem, de kb. 2-3 cm lehet a különbség.

Aki nem volt előtte annyira izmos (nem a testépítős felfújt "puha" filléres izmokra gondolok, hanem az igazi szálkás, pl. focista láb izmokra), azoknál sokkal kevésbé látványos a különbség, de ott is nagyon leépül.

Előzmény: zkovaxxx (2347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!