Keresés

Részletes keresés

Bribor Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28513
Mint Nógrád- Becske között lakó ezt tudom mondani a szakasz néhány részéről:
Felsőpetény-Romhány közötti szakasz bő két éve megváltozott, a korábbi években szükséges jelvadászat után végre szépen végigfestve.
Felsőpetényből Romhány felé: a falut és a majort elhagyva egy nyílt mezőn visz a kék, mellette van egy út az erdőben, itt lódarazsak fészkelnek az úton átdőlt fában nem érdemes erre kispistázni,hűsölni az árnyékban..
Alsópetényben a Hármaskönyv fogadóval szemközti buszmegálló tábláján a bélyegző, párna kell, lenyomat szép.
Alsópetény Romhány között hihetetlen mennyiségű muslica van, hű társként kísérik szerencsétlen erre tévedőt. Az erdészháznál padok,pihenőhely. Romhányban több működő kút is van.
Romhányhoz érve néhány sétaajánlat ráérősöknek:
Rákóczi törökmogyorófához: Nógrád felől kiérve az erdőből az erdősáv alatt, a bekerített terület mellett balra a földúton tovább.Ez a fához visz, ahonnan a betonútra letérve,majd azon egyenesen tovább- az elágazónál Nem felfelé - a lila Lilla presszóhoz, a következő pecsételőhelyhez jutsz.
Kősziklákhoz kitérő ( méteres kövek, 2-3 m magas "sziklafalak", páfrányos-hűs árkok) A romhányi erdőben annál az elágazónál ahol a 2 jól kijárt földút találkozik, közepén háromszög alakú füves maradvány, picit megdőlt fák, nem lehet eltéveszteni: a jelzetlen úton tovább, az elágazóknál mindig balra fordulva előbb vadetető-vadles, majd kicsit lejtősen a sziklákhoz -árokhoz érsz. Onnan az ösvény a Batthány -út aljáig visz, azon vissza lehet jutni az OKT-ra.
Kók- hegy /340 m / -kilátás a környékre, a Börzsönyre, másik irányba Szanda félig lebányászott hegyére-:a faluból a sárga sávon haladva, - nem Kétbodony felé!- majd a fenyves előtt, a nyaralóknál, ahol a S kanyarodik jobbra le kell térni arról a "hegy" irányában. Alatta az út már növényekkel benőtt, de kijárt. Egy kissé meredeken vezet a tetejére,néhány belógó csipkeággal, legjobb időm fel 6:21 :)
Rákóczi emlékmű, Prónay- Laszkáry kastélyok stb: Kétbodony felé a focipályánál, a nagy fakeresztnél fel a "fűúton" végig egyenesen. A kastélyok sajnos romosak, az iskolánál viszont van egy nemrég felavatott Rákóczi kőszobor, a templomnál pedig fafaragás. A turulmadaras kőből készült emlékmű egészen kint van a falu szélén. Sokáig nyitvatartó kocsmák szintén vannak erre (is) ;)
Romhány-Kétbodony: aszfaltúton, szerencsére nem túl hosszú táv. A Rákóczi 51. alatti háznál még megvan a bélyegző a kapun, párna kell.
A Cser- háton a tarvágás utáni akácosokban is jól lehet tájékozódni.
Becske előtt a vasúton áthaladva, kiérve az erdőből a réten nem sok jelzést látni.. nem elcsavarogni, néhány tábla kukorica, egy vadles, jó kupac autógumi s máris látszik a falu..A Vadász kocsmánál bélyegző rendben.
Szandavárig kicsit szűk ösvény visz egy darabon, majd a földútra kiérve azon lefelé kell elindulni, feljebb bányaterület, haragosak a látogatókért..
Cserhátsurány felől jövet nehéz elsőre meglátni a vár után az leágazást lefelé, fehérrel volt szalagozva.
Előzmény: szulejmanszultan (28496)
nagypapi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28512

FoJoe, ha véletlenül ide tévedsz, igazán megírhathád, hogy sikerült az augusztus 20-i hosszú hétvégére tervezett Rákóczi kerékpártúra. Elég ritkán esik szó erről a jelvényszerző túráról, és talán másokat is érdekelnének a tapasztalatok.

 

jzp2107 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28511
legközelebb lakófröccs/kisházmester néven kérjétek
legalábbis nagypapi (az igazi) listájában így szerepel :-)
Előzmény: biglev (28510)
biglev Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28510
A SÓHERFRÖCCS - ahogy Geribá az előző bejegyzésben helyesen írta - valóban az 1 dl bor + 9 dl szóda! Mi ennek ellenére ugyanezzel a megnevezéssel illettük az 1 dl bor + 4 dl szóda elegyét, amit valami érdekes módon, majd mindenhol ugyanígy ismernek, ugyanezzel a keverési aránnyal. Bár sokszor el kellett mondanunk ennek ellenére, hogy mit is kérünk... :-)
Az alábbi apró, egyszerű okok miatt kértük mi így:
- A legtöbb kocsma maximum 1/2 liter űrtartalmú pohárral rendelkezik!
- Na most abba fél deci bort kérni - szerintünk - igen nagy illetlenség! :-)

Egyébként a legjobb ital nyáron! Nem üt fejbe, nyugodtan beszippanthatsz belőle akár két jó adagot is, üdítőnek a legjobb!
Jedlik Ányos tudta mi a jó!!!! :-)
Előzmény: jzp2107 (28507)
nagypapi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28509

Itt a lista. Nekem is van mit tanulnom még.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%B6ccs

 

-nagypapi- (az eredeti)

 

:-)

Előzmény: jzp2107 (28507)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28508
Off:Bár engem senki sem kérdezett, foglalkozásomba vágó téma, így kötelezve érzem magam hogy megválaszoljam.Szóval legjobb tudomásom szerint 9dl szóda és egy deci bor.
Anno egy évtizede itt a nyírségi végeken "divat" volt péntek esténként a háromkettes konyak kóla. 3deci konyak 2 deci kóla.Csak extrémeknek:)

On:Már csak két csúcs van a Bükk szirtjei mozgalomból hátra(sajnos). Természetesen csak ajánlani tudom. A Cserepeskői kéktúra bélyegző elsőre hibátlan lenyomatot ad nagyon jó minőségben.
Előzmény: jzp2107 (28507)
jzp2107 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28507
> Nem lehet kimoderálni?

de úgy látom igen :-)

egy + fél hét távollét után sikerült behozni a lemaradást topikolvasásban

Biglev, a sóher-fröccs az milyen? 4 deci szóda 1 deci bor? (vagy ez a hosszúlépés? vagy a kettő ugyanaz?)
nem vagyok egy nagy borissza..

olyan jó lett a beszámoló hogy viszketni kezdett a talpam egy Írottkő-Sárvárra
Güsziológus Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28506

Egy apróság hirtelen.

 

Van útvonal változás Romhány és Ősagárd között.

Azért erre érdemes figyelni!

 

Talán holnap több időm lesz!

Előzmény: Güsziológus (28505)
nim69 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 28500
A beszámolóm folytatását itt olvashatjátok:

http://ttt.tr.hu/okt/forum.php?a=ds&id=2
http://ttt.tr.hu/okt/forum.php?a=ds&id=4
emgergo Creative Commons License 2009.08.26 0 0 28499
Igen, ott.
Előzmény: asciimo (28497)
nim69 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 28498
Még nem jártam arra, de tervezzük az elkövetkezőkben, örömmel venném majd tapasztalataidat.
Előzmény: szulejmanszultan (28496)
asciimo Creative Commons License 2009.08.26 0 0 28497
"Akit esetleg érdekel: a Kemence-Diósjenő utat a későbbiekben lehet, hogy megint lezárják, de most közforgalmú, használható."

Ezt a polg.mesteri hivatalban hallottad? Mondjuk a behajtani tilos tábla azért kint van...


Előzmény: emgergo (28486)
szulejmanszultan Creative Commons License 2009.08.25 0 0 28496
Üdv Minden Kedves OKT túrázónak!

A http://ttt.tr.hu/okt/ forumon gyorkosattila néven szoktam leírni a túráimat. A héten (csütörtökön kezdem) nekivágok az OKT egy újabb szakaszának. Nógrádsipek a kezdőpont, a vége pedig Nógrád lesz. (Illetve felmegyek Királyrétig) Úgy látom ezen a szakaszon sok elterelés, zűrös szakasz van. Milyen tapasztalotok van róla?
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.08.25 0 0 28495
HA a monociklivel elesel, akkor kijön a ci, mert az nem ciki, hanem monokli.
Előzmény: jzp2107 (28494)
jzp2107 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 28494
> Roller esetén is? :-)

azzal nem biztos, de ha monociklivel akkor mindenképp :-D

láttad hogy elcsesztük a dolgot? most kellene teljesíteni a Szent Imre vándorutat, megjelent egy új láda a Mária-kertnél
Az igazolófüzetem pedig már felbélyegzett borítékban csücsül, lehet hogy a héten elküldöm :-)
Előzmény: Törölt nick (28492)
lükepék Creative Commons License 2009.08.25 0 0 28493
mikor és hol szeretnéd átvenni? :)

Előzmény: Törölt nick (28489)
nagypapi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 28491
Előzmény: biglev (28490)
biglev Creative Commons License 2009.08.25 0 0 28490
Kösz MINDENKINEK a sok-sok infót, sokat segítettetek a zalaszántói bázishoz! :-)

MÁS:
Tardoson RÁDIÓ MÚZEUM van! Jó múltkor, mikor a Bánya-hegyről mentünk be a faluba, ott jöttünk el mellette! Ha jól emlékszem előzetes bejelentés szükséges, hisz egy magángyűjtemény!

Itt a linkje az elérhetőségeinek:
Tardosi Rádió Múzeum
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.25 0 0 28489
Hmmm Hmmm Ez lehet, hogy engem is érdekelne.

Most jön a rábeszélés ;-)

Attila
Előzmény: lükepék (28481)
szucsati Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28488
Visszakanyarodva egy tavaszi témához. Ilyenek lettek a táblák, jelzések korrektül rendben, ahol mi jártunk gyalog a KÉK-en.
Előzmény: Törölt nick (27465)
emgergo Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28486
Börzsöny Turistája ezüst + Börzsönyi Emlékhelyek I.

Enyhe dizájnváltás, szerkrendszer-váltás, teljes áttervezés meg ilyenek miatt esélytelen voltam bárhová is elmenni az elmúlt hetekben, most már elegem lett, és elmentem körbeutazni a Börzsönyt.

Magyarkutat is be akartam venni, de hétfőn nincs th., majd máskor.

Drégelyváron (BTezüst) nincs már szolgálat rég, az épület romos. Inkább jeggyel igazoltam, mint nagyoroszi bélyegzéssel, egyszer Enciánozás után Güsziékkel az utóbbira szavaztam. Drégelypalánkon kissé fényképeztem, majd pont annyi időm volt, hogy kényelmesen elmenjek a kopjafáig(BE I.).

A vasútállomástól kijövünk, a nagy kereszteződésben jobbra térünk, majd elkutyagolunk 10 perc alatt a kettes útig. A térkép jó, pont a főút túloldalán folytatódik a kívánt út egy emelkedővel. A pici beton után kijárt szekérút megy föl, vagy a védett fasorban haladunk, vagy a nyílt dombon, utóbbi előnye a szép kilátás. A kopjafás facsoport a mezőről látszik, ha a szekérúton mentünk fel, balra be kell fordulni az emelkedő után.

A kilátás szép, egyébként egy pad sincs, hátul exkatonai objektumok, romos-gazos állapotban. Válasz a kopjafán.

Visszasétáltam a főútig, olvasgattam, míg jött a szobi busz. Kemencén szálltam le, bélyegzések, kaja az inkább mennyiséggel, mint rendkívüli minőséggel tüntető pizzériában (nem volt rossz, de nagy élmény sem). Ők nem adtak bélyegzőt, a polgármesteri hivatalban egy kedves hölgytől kaptam. Akit esetleg érdekel: a Kemence-Diósjenő utat a későbbiekben lehet, hogy megint lezárják, de most közforgalmú, használható.

Innen busszal be Szobra, az állomáson van kint kisvasúti menetrend - végre rendesen is megindult a Szob-Márianosztra vonal.

Most már normálisan is szeretnék gyalogolni egyet, talán szombaton, az "ifjú túratárs" Encián-túrájának NHH-Inóci-nyereg-Tányér-rét részével (Tányér-rét-Márianosztra-Zebegény már megvan, Kemence-NHH hegymenetet meg majd októberben...).
jzp2107 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28485

Az áztató eső miatt egy nappal korábban érkeztem haza a Tátrából (ezúttal annyi foggal jöttem haza amennyivel kimentem) "nyakamon maradt" tehát egy hétfői szabi. Mit csináljak vele? Kis tépelődés után jött a döntés: Peremtúra

Mivel oldalborda Szárligeten volt, adta magát hogy fordítva menjek mert Zsámbékra jól értem tud majd jönni.
Nagykovácsin kis aszfalttaposás majd murvás út, szerény de folyamatos emelkedő. K+ előtt találok egy jelzésfestő-sablont, odaáig elviszem és berakom az infotábla eresze alá, hátha. Tovább haladva egy tanösvényt "reklámozó" táblánál jobbra majd ereszkedés az árnyas mélyúton. Tölgyek alatt tekergőzik az út egy kicsit majd kiér a tetőre, nem semmi a panoráma. Innen sok ereszkedés, egy láda miatt felszaladás Zajnát-csúcsra aztán az ereszkedés folytatása egészen addig amíg ki nem érünk az erdőből. Na eddig voltak jók a jelzések.
Itt jobbra a zúzottköves útra ami ívesen balra tart, át a létrán nemsoká hosszú lejtő tárul a szemnük elé, a nem is oly távolban Perbál (templom, házak és fentebb valami üzem két kéménnyel) na arra kell menni a napraforgótábla mellett, nem ám a hívogató széles úton maradni ami az erdősávval együtt jobbra kanyarodik!
Egy bodzabokor-dzsindzsás állja utunkat, itt szerintem a jobbra kerülés a napraforgók mellett jobb ötlet, én persze balra mentem és alig győztem a lábgyapjúmba ragadt mindenféle ragaszkodó magokat eltávolítani :-)
Gém nélküli gémeskút és egy jelzés! Átkelünk az árkon, kibújunk a kerítésen és csaláncsípéstől sajgó lábbal haladunk eddigi irányunkba. Nincs 100m egy almafa jobbról, aztán unalmas földút Perbálig ahonnan persze aszfalt.
Az itteni kitelepítési emlékmű nagyon tetszett, ha szabad ezt mondani, szóval mint dombormű. Itt a parkban ebéd elköltése majd a közeli coopban akciós Kozel 130-ért. Ha nem gyalog vagyok, viszek egy rekesszel :-)
Széchenyi utcán jobbra, utolsó házak egyikénél balról isteni körtefa! Utca végén kis S kanyar keretében földútra váltunk, ezen haladunk. Jobbra völgy, abban folyhat a leírásban szereplő patak, később a földút járatlanabb füvesre vált de adja magát továbbra is. Balra ível az út és emelkedni kezd (jobboldalt hármas facsoport balra tűzrakóhely) itt még nem fordulunk jobbra csak a felhagyott gyümölcsösnél, amikor a jobban kijárt út tenne egy bal-jobb sikánt. Ezen az úton kacskaringózunk jódarabig, balra akácfák jobbra gyümölcsfák, első adandó alkalommal balra aztán a kaszálón célozzuk be a magaslest aholis majd jobbra térünk de ne felejtsünk el hátranézni, megéri!
Rét végén behatolunk egy kökényes-bozótosba, ott a felfelé induló kijártabb úton balra, kis kanyargás balra jobbra de letérő nincs tehát rontani nem lehet, ha félúton borókást látunk akkor meg pláne jó helyen vagyunk! Csúcskő után irányban tovább, keresztben egy széles földút, de a túlfelén vezetett tovább egy crossosok által taposott szélesebb ösvény, azon bepróbálkoztam. Ez becsatlakozott egy földútba ami kivitt az ötös elágazáshoz. Azon az úton kell továbbhaladni amin érkeztünk, itt egy öreg akácon meg néha később már azért lehet jeleket is látni. Kódot viszont nem láttam, jobb híján fényképeztem.
Ezen a fenyőkkel szegélyezett úton megyünk a hajdani bányagödörig, azt teljesen megkerüljük, nem az átjátszótorony felé megyünk hanem az attól balra levő úton (a torony kb 2 óraára látszik)
Ezen az úton kell jó sokat menni, mikor a torony már majdnem teljesen jobbra lesz nekünk akkor balra kanyarodik az út és levisz minket Zsámbékra. Innen kényeztetés, szilva, körte, megint szilva megint körte. Apropó, érik a szőlő, nem megyünk Balaton-felvidékre? :-)
Templom sajna zárva, de kívülről is nagyon szép, az utolsó igazolókérdésre leolvasom a választ a buszmegállóval szemközti parkban, a sarkon pedig mi van? Egy coop! És 10 perc múlva asszony is befut a gépesített szekerével, megyünk is gyorsan vásárolni :-)

Táv 23 km lett
Bevallom nekem ez a mozgalom eddig a futottak még kategóriában volt (a korábban olvasott beszámolók miatt) de kellemeset csalódtam
Az eleje a gémeskútig nagyon tetszett, onnan kicsit leül, de a borókás Nyakas-hegy ismét szép, a zsámbéki templom pedig felteszi az i-re a pontot.

nim69 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28484
Az 1.szakaszról a beszámolót itt olvashatjátok:
http://ttt.tr.hu/okt/forum.php?a=ds&id=1
Folyt.köv.
nagypapi Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28483

Megnéztem a túrabázison, meg a GyMS megyeiek honlapján a kiírást, hát, mostmár értem mi a problémád.

Ez az útvonalkiírás annyival rosszabb, mint az ökörhugyozás-szerű útvonalvezetés, hogy nemcsak (látszólag legalábbis) értelmetlen hurkok vannak benne, de kitérők is, a pecsételőhelyek pedig ehhez nem mindenhol igazodnak. Alapul vehetnék az OKKT kiírását, ahol tényleg csak a pecsételőhelyek vannak megadva, az útvonal szabadon választható.

 

Győr-Ásványráró szerintem is aszfalt, amúgy végig kerékpárút. Nem hinném, hogy erre más útvonalat talált volna ki a szövetség (de lehet...).

 

Igen, a Dunakiliti-Rajka szakaszt szerintem is oda-vissza meg kell tenni, márcsak a pecsételés miatt is.

 

A Hanságban jó sokat csalinkázik az útvonal a kiírás szerint, pecsételőhely viszont alig, hatalmas lehet a kísértés a kispistázásra. Az ilyen kiírásokat nem tartom szerencsésnek. Amúgy az OKKT számomra legszebb szakasza volt az Osli-Jánossomorja (ebben közrejátszhatott az is, hogy Osliban néztem meg az amerikaiak elleni olimpiai vízilabda döntőt), úgyhogy én biztos nem rövidítenék.  

Előzmény: Törölt nick (28479)
hörpölin Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28482

nim69!

Bocsi! Egyszerűen csak arra gondoltam, ha biglev úgyis kékezni megy arra, akkor felesleges felhívni a figyelmét, hogy van egy sztúpa, mert úgyis majd kiveri a szemét az illető építmény ott fenn a dombon! :-))

 

Visztula!

Az tök jó, hogy így eltársalogsz magaddal, de azt meg tudnád esetleg mondani, hol találtad meg a kérdéseidre a válaszokat? ;-D

Előzmény: nim69 (28480)
lükepék Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28481
hm én nemrég előástam egy videoton-autós rádiót, eredeti csomagolásban. Vajon érdekelné a múzeumot?
Előzmény: Törölt nick (28477)
nim69 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28480
Én a pár km-t Z.szántótól értettem. Mivel én is arra jártam, tudom, hogy ott megy mellette a kék. Bocs, ha ciki.
Előzmény: hörpölin (28475)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28478
Közben megtaláltam a beszámolómat is erről a szakaszról:

OKT 3. szakasza.

Attila
Előzmény: biglev (28468)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28477
Tudtam :-)

Nekem is van pár relikviám, nem egyszerű darabok, lehet egy-két darabot odaajándékozok a múzeumnak. Több 100 készülék van bent, mind felűjitott állapotban két szinten nagy alapterületen.

A régi képtáramba raktam fel képeket is, meg lehet nézni a dolgokat:
http://kep.tar.hu/aherhof/50627387?o=0#2

A 16. oldaltól vannak amiről beszéltünk.

Attila

Előzmény: hörpölin (28474)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.24 0 0 28476
A Sümeg Keszthely közötti szakaszról is van pár képem, ha esetleg érint a dolog. Bár én kicsit zordabb időben jártam arrafele:

http://kep.tar.hu/aherhof/50622836?o=0#2

Attila
Előzmény: biglev (28468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!