Keresés

Részletes keresés

salget Creative Commons License 2006.06.01 0 0 593

Halihó!

 

Annyit szeretnék csak mondani, hogy a kútba engedett hidrofor hibátlanul működött egész szezonon át, ősszel felhúztuk, víztelenítettük, tavasszal vissza, dolgozik megint zokszó nélkül (kopp-kopp, el ne kiabáljam).

Szóval aki tudja, hogy az ásott kútjában a vízszint mennyire stabil, annak (FI-relével) bátran ajánlom ezt a megoldást.

Tök automata, olcsó, stb., stb.

Előzmény: salget (375)
Herr X Creative Commons License 2006.06.01 0 0 592

villanyszerelési bolt.

 

Fontos, hogy a meghúzó tekercs 230V-os legyen és egy fázisú motornál 2-záró (2 NO = Normally Open) érintkező-párral rendelkezzen minimum (azért fontos, mert így a szikraközök távolsága összeadódik, meg az sem baj, ha nem kell azzal vacakolni, hogy melyik a fázis és melyik a 0.

 

pár ezer Ft-os tétel.

Előzmény: moonshadow (591)
moonshadow Creative Commons License 2006.06.01 0 0 591

Nem is az a baj főleg, hanem hogy a kút leejti a vizet, hiba van lábszelep.

Állítólag azért mert a homokszemcsék miatt nem tud rendesen záni a lábszelep.

Amikor meg megy a szivattyú, akkor elképesztő vízmennyiséget nyom, csak úgy lehet vele locsolni, hogy két slag van egy elosztón és az egyik megy a ciszternába.

Úgy gondoltam, hogy elég lenne olyan 90 l/perc, viszont jó nyomással, hogy később majd a terület öntözésére is jó legyen, nagyobb nyomású öntözőfejekhez és az átlag kiskerteknél nagyobb távolságra.

Tehát elég sok minden amellett szól, hogy egy másik szvattyú kell.

Egyébként ilyen mágneskapcsolót hol lehet kapni?

Előzmény: Herr X (590)
Herr X Creative Commons License 2006.06.01 0 0 590
ha a szivattyút és a presscontrolt is meg akarod tartani, akkor a szivattyút ne közvetlenül a presscontrolra kösd, hanem a presscontrol vezéreljen egy mágneskapcsolót és a mágneskapcsoló kapcsolja a szivattyút. (ennél olcsóbb megoldás nem létezik)
Előzmény: moonshadow (587)
moonshadow Creative Commons License 2006.06.01 0 0 589

Köszi az infót!

 

Ha önfelszívóra csinálom meg akkor egyáltalán nem kell lábszelepet beletenni a belógó szálba?

Amíg víz nélkül jár addig nem tönköli a szivattyú tömítéseket?

Milyen mélyről tudja még berántani a vizet az ilyen szivattyú?

Az önfelszívó is lapátkerekes? :)

Előzmény: Hipertér Kft. (588)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2006.06.01 0 0 588

Hali Moon!

 

2,2 KW-ig ráteheted a presscontrol-t 3X2,5-ös kábellel,

1ébként JSWM 15 MX (31 HUF)

Előzmény: moonshadow (587)
moonshadow Creative Commons License 2006.06.01 0 0 587

Üdv!

 

A Pedrolló szivornyák közül van nagyobb teljesítményű önfelszívós?

 

a probléma a következő:

 

Tavaly vettem egy olcsó kínai szivattyút, ami elég jól nyomja a vizet, de túl nagyot találtam venni és nem kapok hozzá presscontrollt, mert mindegyik csak 10A bír, de ez meg többet vesz fel. Mellesleg kicsit ereszt a tengelynél ez a szivattyú, tehát ha kikapcsolom, gondolom ott megy be a levegő és lelevegősödik (hiába van golyóscsap a kiömlő ágon) Mivel homokol a kút, a lászelep sem zár rendesen.

Ezért arra gondoltam, hogy valamilyen 90 literes körüli de nagyobb nyomású és önfelszívó szivattyú kéne, mert elég hosszú a telek, 50-60m-t is kell néha rángatni a slagot.

Pedrolloban milyet érdemes nézni?

TamiBT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 586
- en a labszelepet a nyomo agba raktam [tobblepcsos, merulo szivattyu van.]
Előzmény: Herr X (585)
Herr X Creative Commons License 2006.05.31 0 0 585

na igen, hiszen 10m = 1 bar. Viszont a többfázisú (nem elektromos értelemben) szivattyúknál ez már nem észrevehető.

 

A szívócső átmérővel sem érdemes spórolni, mert a 10 m KPE cső+KPE bekötő+szűrős lábszelep kombinációnál nincs nagy árkülönbség a kisebb átmérő javára, mint amennyire lefogja a szívó ágat.

Előzmény: Hipertér Kft. (584)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2006.05.30 0 0 584

Hali Herr,

 

azt se felejtsd hozzátenni hogy a gyári karakterisztika egy tóból szívásos mérés eredménye, tehát egy átlag kútnál x litert a gyári értékhez képest általában egy bar-ral kevesebb nyomáson tud.

Előzmény: Herr X (583)
Herr X Creative Commons License 2006.05.30 0 0 583

nézz meg egy "rendes" szivattyút, ne barkácsáruházast. (kizárólag a szélső értékek feltüntetése a sumákolás legfőbb ismérve...)

 

Pl. www.pedrollo.com

 

Ott mondjuk a JSWm 10-et és nyisd meg a karakterisztikáját. Ott van a görbe, hogy milyen vízhozam mellett mekkora nyomást produkál.

Előzmény: wagcina+ (582)
wagcina+ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 582

Kizárolag öntözésre. Ha tudsz javasolni valami szivattyút azt szívesen venném. Én ugyanis nem értem ezt a nyomás, vízhozam számolgatást, de könnyen tanulok. Ha elmondod akkor azt megköszönöm. A szivattyúk adatlapján látom a következőket:

- 1 óra alatt szállított vízmennyiség

- max nyomás

- emelőmagasság

- teljesítmény

- szívómélység

Ezekből ki lehet számolni, hogy mit tud vízhozamba és nyomásra?

Előzmény: ati62 (581)
ati62 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 581
Mire akarod használni a vizet? Öntözésre vagy ívásra? Van AL-KO szivattyú türhető áron.
Előzmény: wagcina+ (579)
rferi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 580

A membrános szivattyú rezegteti a vizet, amitől a kút vízadó kis erecskéi betömődhetnek homokkal, és oda  a vízhozam.

Fúrt kútban egyáltalán nem tanácsos használni, ásottban is inkább kerülendő, bár ott a hatását kevésbé tudja kifejteni a nagyobb víztömeg miatt.

Előzmény: wagcina+ (579)
wagcina+ Creative Commons License 2006.05.28 0 0 579

Szia!

Megijesztesz. Nekem egy ásott kútban egy ilyen orosz membrános szívatyú hozza fel a vízet. Miért vágja haza a kutat? Ha így van, akkor azonnal kicserélem, de mire?

Üdv.

Előzmény: ati62 (577)
ati62 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 578
Előbb furasd meg a kutat!!!!!
Előzmény: Aedus (540)
ati62 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 577
Van ahol a kút a pincében van! Az sem dől össze. A membrános szivattyút meg el lehet felejteni! Tönkre teszi a kutat. Tartályból, pincéből a vizet ki lehet vele nyomatni. Arra való!
Előzmény: Magyarka (563)
ati62 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 576
06 70 360 55 53 Ez a jó!!
Előzmény: ati62 (575)
ati62 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 575
06 70 3605552 Szia búvárnyul!
Előzmény: búvárnyúl (572)
WagonR+ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 574
Köszi!! Hasonlóan gondolkodtam és időközben a múlt heti 10%-os B..max akcióban megvettem egy T.I.P  600W / 4,2Bar/ hází vízművet, tartály 20L / "rozsdamentes kivitel" 26e ft-ért. Köszi mindenkinek a tippeket!! :)
Előzmény: rferi (573)
rferi Creative Commons License 2006.05.15 0 0 573

Öt méterről már bármelyik üzemmódú szivattyú szív, tehát csak a pénztárcád és a kívánságaid keresztmetszete a megoldás.

Tudnod kéne, mennyi vízre lesz szükséged, mondjuk liter per percben, és ahhoz mekkora nyomást szeretnél fenntartani. Ez mondjuk a kerti locsolóberendezéstől függ, mert a mosógép bakfitty.

Ezután ennek megfelelően már a piacon szereplő cuccokból ki tudod választani, melyik szivattyút veszed meg. Ha van pénz egy kis tartályos rendszerre,én azt jobban preferálom, mert a tartály a nyomott oldalon keletkező "vízkalapácsot" (a szelepek hirtelen zárásakor fellépő hatalmas vízütés) elég erőteljesen csökkenti.

Ez nem elhanyagolható szempont, pár éve ezért kellett a kertben az összes csövet kicserélnem, mert elzártam egy golyóscsapot, és túl hirtelen volt. A cső meg végigrepedt (nem volt új, régi vascső volt, de tervezett csere helyett lehetett hirtelen csinálni)

Előzmény: WagonR+ (571)
búvárnyúl Creative Commons License 2006.05.10 0 0 572
Sziasztok.
Egy szakember véleményére lennék kíváncsi.
Van egy 145 m mély kutam, ahol az első szűrő (felülről mérve) kb 70 méteren van.
A nyugalmi vízszint kb 63 méternél van.
Elég kicsi a kút vízhozama, ezért a szivattyú fent teljesen vissza van folytva kb 3L/percre.
A szivattyú most kb 70 méteren van.
A problémám a következő:
Minden alkalommal, hogy elindul a szivattyú (így visszafolytva), először rendkívül sáros vizet kezd el termelni, majd gyorsan tisztul, végül kb 30-50 perc múlva termel tiszta vizet. Ezután folyamatos működés mellett már tiszta vizet ad.
Minden alkalommal, ha leállítom a szivattyút, akár csak 1 percre is, ugyanennyi időre van szüksége a tiszta víznek.

A kérdésem az, hogy mit tegyek?
Folyamatosan nem szívhatom a kutat.
Tegyem lejjebb a szivattyút az első szűrő alá, vagy van más megoldás is?
Hát eléggé el vagyok keseredve, azt mondhatom, mert ez az egyetlen vízforrásom.

Köszi
WagonR+ Creative Commons License 2006.05.09 0 0 571
Még jobb hír :) Ma reggel mértük le a vízbeállást (3óra folyamatos szivattyúzás után) ami 6,5 méter felülről. Azaz, ha a tervek szerinti 1,5 méteres aknát ássuk, akkor 5 méterről kell szippantani. E szerint tanácsoljatok az alábbi kérdésimre. Köszi !!!
Előzmény: WagonR+ (570)
WagonR+ Creative Commons License 2006.05.08 0 0 570
Bocs, de rosszul írtam, fentről számítva 8m-en van a víz. azaz ha ások egy 1.5 méteres aknát akkor 6.5 m-en lesz a vízmagasság.
Előzmény: rferi (569)
rferi Creative Commons License 2006.05.08 0 0 569

A 27 méter kútban a vízoszlop magassága 8 méter?

Ez azt jelenti, hogy 19 méter mélyen van a víz.

Innen csak a mélykúti szívja fel!

A házi vízmű és hidroforhoz többnyire adott szivattyúk fentről szívnak, ahonnan a külső, adott 1 atmoszférás légnyomás miatt lehetetlen 9 méternél mélyebbről vizet szívni.

Ezért azok általában 7 méterről szívnak max.

(emiatt -ha félreértettem a vízmagasság értéket-, akkor sem jó a fentről szívás!Alulról nyomás kell!)

Előzmény: WagonR+ (568)
WagonR+ Creative Commons License 2006.05.08 0 0 568
Hello Mindenki! Átrágtam magam :) a hozzászólásokon, de még mindig nem tudtam dönteni ezért kérdeznélek benneteket.Adott 1 kb 500nm terület amit szeretnék belocsolni + rákötni nyáron a mosógépet a "rendszerre". Kút kifúrva, sóderes, 27m mély, vízmagasság tartósan 8m,  "dől" a víz, a szomszéd (30 éves hasonló kúttal) infója szerint. Aknát ásnék neki egy jó másfél méterest.Milyen szivattyú, tolattyúval kellene kiépítenem?1, Búvár + hidrofor = szerelgetős? nem nagyon szeretnék vele sokat foglalkozni 2, házi vízmű = van-e elég vízhozam? milyen típust érdemes?3, mélykuti = kicsit borsos az áruk, és nem tudom, hogy a mosógép igényét (kapcsolgatás) szeretné-e illetve ez is olyan szerelgetős, gondolom hidrofor itt se árt.köszi
Herr X Creative Commons License 2006.04.25 0 0 567

ha még egyszer benyeli a zindex, nem írom újra:

 

lényeg, hogy az építész véleményét kérjétek ki az ásott kút és a tőle 3m-re levő épületről. (talajterhelés 45 fokban lefele számítandó, így a kutat frankón oldalba nyomhatja az építmény)

 

STATIKA!!!!

Előzmény: Magyarka (563)
Herr X Creative Commons License 2006.04.25 0 0 566

Az épület-kút távolságnál kérdjétek ki építészetek tanácsát.

 

A talajterhelést 45 fokban kell levetíteni. Márpedig 3m-re  egy 25m mély kúttól, rendesen oldalba nyomja a kutat. Igen valószínű, hogy "bivalyabb" alap kell a kút felé eső részre.

 

 

Előzmény: Magyarka (563)
HUNYOR Creative Commons License 2006.04.24 0 0 565
így van...
Előzmény: rferi (564)
rferi Creative Commons License 2006.04.24 0 0 564

Egy 25 méter mély kút mellett a napi vízfogyasztásotok nem roggyanthatja meg a házat!

25 méter az nagyon sok! (8 emelet!! a pesti metró nem megy ilyen mélyen!!)

A szivattyúzásnál lehet gond a rezgéssel -ha membrános szivattyút használnátok!

De nem fogtok olyat használni, mert annak annyira kicsi a vízhozama, hogy azzal nem tudsz ellátni 5 embert plusz az állatokat.

Tehát ti forgómotoros szivattyút kell vegyetek, az meg nem rezegteti a vizet.

 

Előzmény: Magyarka (563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!