Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Alfred Creative Commons License 2000.02.15 0 0 211
Nagyot akartam alkotni, erre jól nem működik, szóval, jót autóztunk, kellően nagy volt a sár, a végén
belehajtottam a pocsolyába, aztán kijöttem, majd belecsorogtam a következőbe, és hazajöttünk ebédelni. Ennyi volt.
Alfred Creative Commons License 2000.02.15 0 0 210
mittudoméneztet:
Szombaton lett volna kisérőnk, egy Tasztalos kolléga, de aztán inflenzás gyengélkedésre hivatkozva ágyban maradt. Szolídan autóztunk, aztán sétáltunk az erdőben. Másnap reggel barátaink telefonáltak, hogy mennek Csobánkára, jönnénk-e? Persze mentünk, így volt néhány Range Rover, egy-két Defender, és egy féltucat Merci G, valamint egy hosszú Mitsubishi Pajero V63000-es, tele extrákkal és bőr üléssel...
Jót autóztunk, kellően nagy volt a sár, kicsit csörlőztem is egy túl bátor Merci G-t, aztán a végén
belehajtottam a pocsolyába, aztán kijöttem, majd belecsorogtam a következőbe, és hazajöttünk ebédelni. Ennyi volt.
Előzmény: mittudoméneztet (203)
Alfred Creative Commons License 2000.02.15 0 0 209
Allia:
Ugyan már! Persze, hogy benézhetsz, sőt, írkálnod is kell rendszeresen!
Már írtam, hogy a terepjáró egy traktor és egy személyautó keveréke. Van amelyik típus inkább erre, van amelyik inkább arra a rokonra hasonlít. Az én Defim inkább traktor, a te Freelandered inkább személyautó, de hétvégén kitűnően elautóztál volna te is velünk.
Mindjárt fölteszek három képet.
Előzmény: Allia (208)
Allia Creative Commons License 2000.02.15 0 0 208
Akkor most le vagyok szólva? Azért még néha benézhetek ide, ugye?
Előzmény: old biker (205)
old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 207
Minden Off Road Kedvelönek.

Ha minden igaz március 10 - 11 TEREPRALY Bp.

pontosabbat pár nap múlva

Egy két izgalmas nézhető szakasz ..... ja az útvonal titkos

old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 206
csak használtat javaslok, mert van egy szolnoki cég aki kb 70 -100 eft ért kb 5 tonnás kézi csörlöt árul. ezek nem rosszak de ha használthoz modjuk egy üveg sétáló jános ellenében hozzá tudsz jutni akkor az már barátibb.

a kézi csörlöröl csak annyit, hogy macerásabb de van amikor csak ezzel szabad kiszedni a vasat.

Előzmény: elf (196)
old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 205
Vannak terepjárók és vannak "zsúrpubi" (Sir Lancelot által védett szó remélem nem haragszol hogy idéztem) autók.

ez az utóbbi

Előzmény: Allia (191)
old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 204
HILUX 2.4TD

És ahol ezzel nem megyek el arra nem is érdemes menni.

Ja és nagyon tuti a gép, akárki akármit is mond

Előzmény: Alfred (189)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.14 0 0 203
na milyen volt a trip?
Előzmény: Alfred (201)
jpmaster Creative Commons License 2000.02.11 0 0 202
Szia Allia!

Alfred haver lentebbi hozzászólásával tökéletesen 1et értek, az egyik része ilyen, a másik véglet véglet az a "grencsirke+bézbólsatyis", de ők nem járnak ilyen mitingekre.

Azután vannak, akik arisztokratikusan figyelik a legelsőként leirtakat, és megpróbálnak normálisan, a rendezvény eredeti céljának megfelelően, szóval nem átmenni részegen egymás sátrán éjszaka, fogadjunk, hogy egygázzal átmegyek ezen a búzatáblán is, na még ezt a kisfát kidöntöm stb..., hanem ugy civilizáltan viselkedve off road-ozni.
No ez a topic ezeknek (nekünk) szól.
Szóval ha kedvet érzel egy kicsit más, az autód jellegéhez hasonló, kötetlen kocsikázásra, akkor Alfred tutira nem fog bevinni az "erdőbe".
Sajna az én Jeep-em még nincs készen, de ha akarod, az elmúlt tizenx évben igen sok videót készitettem, ill. gyüjtöttem különféle terepjárós rendezvényeken. Ha van időd megnézni, mielőtt el akarsz indulni egyáltalán.

Halihó:

JP

Előzmény: Allia (199)
Alfred Creative Commons License 2000.02.11 0 0 201
Holnap, szombaton délelőtt megyek egy kicsit autózni valahová Budapest környékére. Ha valakinek van kedve velem jönni, küldjön ímélt!
Semmi komolyat nem akarok, csak menni földutakon, kicsit terepen, kis patakátkelés, maximum tengelyig, szóval inkább olyan kirándulás jelleggel, és kora délutánra haza is érnénk.
Alfred Creative Commons License 2000.02.10 0 0 200
Allia:
A kaposszekcsői verseny trophy lesz, azaz itiner alapján 2-3 autóból álló csapatok éjjel terepen ellenőrző pontokat keresnek meg. Nem neked való, ez egy embert, gépet próbáló verseny, csak komolyan fölkészített autóval érdemes ennek a versenynek nekivágni. Én tavaly voltam Kaposszekcsőn, késve rajtoltam, elég rosszúl is ment, nem éreztem az autót, minden patakba beleszorultam, kicsit amortizáltam is, szóval erre a versenyre most én sem megyek. "Ha gond, nem játék!" szokta mondani a feleségem, tehát ezt kihagyjuk.
Egyébként van olyan trophy, amin te is el tudsz indulni, rendszeresen vannak kirándulások, feltétlenül kell jönnöd Land Rover találkozóra, és tavasszal lesz itt Budapesten is a Landimex szervezésében egy könnyű tájékozódási("kirándulás")túra.
A fesztiválok pedig olyanok, amiket a tévében szoktak mutatni, néhány idióta fél részegen gyalog hempereg a sárban, többen autóval hemperegnek, sörsátor, színpad, helyi lakosokkal díszített körhinta, a kempingben cigány tolvajok, szóval igazi népünnepélyek.
Előzmény: Allia (199)
Allia Creative Commons License 2000.02.10 0 0 199
És ott mit lehet csinálni? Ezt most komolyan kérdezem.
Előzmény: Alfred (198)
Alfred Creative Commons License 2000.02.09 0 0 198
Jövő hét végén, 02.18-20. Kaposszekcsőn I.Szuper Trophy csapatverseny. Valami fesztivál május elsején lesz, valahol.
Előzmény: mittudoméneztet (197)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.09 0 0 197
Kedves Szakértő Urak!

Mikor lesz egy jó kis Off-Road találkozó?

elf Creative Commons License 2000.02.07 0 0 196
Hello!
Eddig csak olvastam a listat, de most en is hozzaszlok.
Jo Landy szerviz: Land Rover Horvath 1162 Bp Felcsuti 29. 409-1448
Felereertes ne essek, semmi kozom hozzajuk, csak azert csinalok nekik reklamot, mert az en automat Range Rover(1985) eddig eleg korrekten szervizeltek. Szoval mindenkinek csak ajanlani tudom.

Old Biker: a "brutalis banyacsorlo" milyen tipus volt?
Van valakinek tapasztalata a kezi csorlokkel kapcsoltban Pl Tirfor?
Milyet erdemes venni? Hol? Mennyiert?

Udv
Elf

jpmaster Creative Commons License 2000.02.06 0 0 195
Allia!

Egy kis reklám a barátoknak:

Landimex Service
III. Királyok utja xxx.
(az OMV kut mellett, a volt Autoklub vizsga állomás)
Papp Gyula szervizvezető úr(?!?) :)))

Hivatkozz Alfredra, vagy a bordó Jeep-es pasira (rám).

Tsók:

JP

Előzmény: Allia (193)
Alfred Creative Commons License 2000.02.06 0 0 194
Allia:
Küldtem ímélt!
Előzmény: Allia (193)
Allia Creative Commons License 2000.02.06 0 0 193
De, a Wallisnál szervízelik. Tudsz jobbat, megbízhatóbbat?
Ami az integetést illeti, nekem még sose integettek Landy-ből, leht, hogy azért mert nem vagyok szőke? Vagy mert sötétek az üvegek?
Előzmény: Alfred (192)
Alfred Creative Commons License 2000.02.06 0 0 192
Allia:
Hol szervizelik? Ugye nem a Wallysnál? Ugye nem?!

Te szoktál viszaintegetni a szembejövő Land Rovereseknek? Mert nekem az a tapasztalatom, hogy ül a szőke néni a Free Landerében, és döbbenten néz rám, hogy mit akarok tőle, miért integetek neki abból az "öreg, ronda batárból"?

Előzmény: Allia (191)
Allia Creative Commons License 2000.02.06 0 0 191
Fiúk (lányok?)!

Arról mi a véleményetek, hogy a júniusi Freelanderemben már kétszer kellett kuplung munkahengert cserélni? Pedig szívesen off roadoznék is, bár tudom, hogy ez igazából csak hobby terepjáró, de azért már próbálgattam, és egész jól bírja. Csak a kuplung munkahenger!!!! :-(((

Üdv,
Allia

jpmaster Creative Commons License 2000.02.05 0 0 190
Alfred!

PLZ ne idegelj, a 45$-os vez.műláncot 60.000+Áfa áron már be is hozták volna. Inkább várok.
Ha talpra állt ugy is hivlak egy kis mutogatásra.

JP

Előzmény: Alfred (187)
Alfred Creative Commons License 2000.02.05 0 0 189
old biker:
Azt már tudom, hogy 4WD és két tonna, de milyen típusú az autód?

Amúgy a csörlőm 4,8 tonnát húz akár folyamatos üzemben is, ami megcsigázva 9,6 tonna, amivel már lehet cibálni.

Előzmény: old biker (188)
old biker Creative Commons License 2000.02.05 0 0 188
A csörlöröl csak annyit hogy voltam már olyan helyzetben, hogy csak a brutális kézi bányacsörlövel jöttem ki.
Előzmény: Alfred (187)
Alfred Creative Commons License 2000.02.04 0 0 187
old biker:
Sokat járok arra, de nem én voltam. Ritka, hogy Landy kuplungos legyen, mert elég túlméretezett a tárcsa is és a szerkezet is. Közel négy tonnás vontatáshoz méretezik.

jpmaster:
Nem huzalos, olajos.

A sekli jó, kiválóan utazik a dobozban hátul:-)
Most kezdődik az idény, mihelyst csörlőzök referálni fogok!

Sose fog már menni a Jeep?!

jpmaster Creative Commons License 2000.02.01 0 0 186
Haliho!

Alfred tagtárs kocsiját könnyű felismerni a hydraulikus csörlőről.

Tényleg Alfred!

Huzalos a Landy kuplungja?

JP
(a sekli jo?)

Előzmény: old biker (185)
old biker Creative Commons License 2000.02.01 0 0 185
A minap lattam egy defender -t elszallat kuplunggal a budafoki elejen.
megkerdeztem mi a gaz de azt mondta hogy mar jonnek erte.

nem tudom de valami azt sugja, hogy talan ALFRED baratunk volt.

ha valaszol erre akkor igen.

Előzmény: jpmaster (183)
rainforest Creative Commons License 2000.01.30 0 0 184
Üdv. mindenkinek!
Érdekes hozzászólásokat olvasgattam itt.
Én magam is járom a terepet hivatásból.
10év trabant/2db/
4év Lada niva
1/2év Land Rover Def./jelenleg/
Alfred szakértelme lenyűgözött/land rover megszállottsága is/
jpmaster Creative Commons License 2000.01.20 0 0 183
Sajna a Jeep még mindig áll a garázsban...

JP

Előzmény: Sir Lancelot (182)
Sir Lancelot Creative Commons License 2000.01.17 0 0 182
jpmaster és Alfred minden további szerzői jogdíj fizetés nélkül használhatja.
Amiket leírtatok abból arra tudok tippppelni hogy ti is szeretitek a dagonyát.

A my wife azt mondja, hogy előző életemben vaddisznó lehettem. hát én nem tudom de a ferdeszemű horoszkóp szerint az vagyok.

(januárban talán lesz egy tereprally bajnokságon kívüli havas futam) ha el nem olvad a hó?

Előzmény: jpmaster (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!