Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

leto- Creative Commons License 2000.02.28 0 0 250
Folytattam tanulmanyaimat, a meredek emelkedok lekuzdesevel:)
kb 5-6 meteres 50+ fokos emelkedon siman foljutottam az uj gumikkal, a regivel nem sikerult.. parszor megcsusztam, de utana raereztem hogyan is kell, egybol ugyesebbnek erzem magam:>
rovid kerdes: hogy tapasztaljam ki a pocsolyabol valo kijovetelt elakadas nelkul?
Alfred Creative Commons License 2000.02.26 0 0 249
Kirándúúúúlás!
Vasárnap reggel 9-kor a budaörsi Metró előtti MOL kútnál találkozik a Toyota klub, és onnan indulunk kirándulni, semmi terepezés, csak erdő, mező, virágszedés, kombi Zsigulival is járható útvonal!
Akit érdekel jöjjön (menjen) oda!

elf:
Én is jókat hallottam róla, a Landyra is lehet rendelni gyárilag, és a mintázatát használta a feleségem szerkezet felújított angol gumin, közúton, földúton jó volt.

elf Creative Commons License 2000.02.25 0 0 248
Jokat olvastam a Bf Goodrich Trac(k?) Edge gumikrol. Megneztem egyet kozelebbrol, es eleg erdekes. A pereme fele nagy butykei vannak, a kozepe meg A/T jellegu. Vannak valakinek tapasztalatai errol a cuccrol?
leto- Creative Commons License 2000.02.25 0 0 247
Jelentem, font vannak az uj pirelli a/t mintaju gumik
Kivancsi leszek milyen valtozast hoz terepen...
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.24 0 0 246
Iszonyú klasszak a képek az oldalakon, az emberben felmegy az adrenalin egyből, micsoda kaland és romantika!!!

Minden elismerésem és tiszteletem a terepeseké!

Sajnos én csak maradok a külső szemlélődésnél :-(

Előzmény: Alfred (243)
Pilis Creative Commons License 2000.02.24 0 0 245
Alfred:

Kössz a tippet, ezt nem ismertem. Érdemes használt csörlőben gondolkodni, vagy marad a jó öreg "zsebbe nyúlás"?

Előzmény: Alfred (243)
Blindmouse Creative Commons License 2000.02.23 0 0 244
Boldog névnapot Alfréd ;)
Előzmény: Alfred (243)
Alfred Creative Commons License 2000.02.23 0 0 243
Pilis:
Én a hidraulikus csörlőre esküszöm. Az enyém 4,8 tonnát húz, ma egy elhanyagolt kertben fákat húzgáltam ki vele a földből. Kicsit drágább mint az elektromosok, de megbízhatóbban működik és tartósabb.
Előzmény: Pilis (242)
Pilis Creative Commons License 2000.02.23 0 0 242
Helló!

Két éve hajtok Pneus Service (Mud Track) gumit. Másfél év vegyes használat: város + 1-2x180 km autópálya/hét + 1-2x terepezés (vadászat) tényleg kemény, hegyi terepen/hét (kocka Pajero).
Utolsó fél év: csak terep (UAZ)
Nekem nagyon bevált, előtte két évig terepeztem pápai fenyőmintással, a Pneus sokkal jobb. Aszfalton nem túl hangos, nem húz 120-nál sem. Igaz, hogy kopik, bár nem vészesen, de -gondolom- minden durva terepgumi kopik a betonon. Szerintem középút van, de olyan nincs, ami igazán penge aszfalton és terepen is. Ez az utóbbi, én tudom ajánlani.
Érdekelnének tapasztalatok csörlőkről, van-e jó kézi, vagy zsebbe kell nyúlni, mert csak a motoros az igazi. (Nem dísznek kell diszkógumi mellé!) Köszi

Előzmény: leto- (224)
old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 241
Alred

Ha ténleg Alfred a neved akkor este iszom egy pohár sört az egészségedre de lehet hogy több pohár sört is iszom!

old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 240
március 10-11-12 terep rally lesz bp.

old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 239
nincs az az elektronika ami helyettesíthet egy tapasztalt profi sofőrt !!! pláne terepen
Előzmény: Alfred (237)
old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 238
Gumiból tudom ajánlani a BFGoodrich MT -t
Alfred Creative Commons License 2000.02.22 0 0 237
Allia:
Van lejtmeneti elektronika az autódban? Tudod, az a sárga kapcsoló a sebességváltódon. Van?
Előzmény: Allia (220)
TOM Creative Commons License 2000.02.21 0 0 236
Sziasztok!

Ismet felmerult terepjarot kellene vasarolni,de Niva elvetve,helyette Suzuki Samurai jott kepbe...Ha tudnatok segiteni + es - tapasztalatokkal, kereskedes cimekkel,azt megkoszonnem!!!
Udv,Tamas
t_kardos@hotmail.com

Előzmény: Aknot (136)
Zeddar Creative Commons License 2000.02.21 0 0 235
Tud valaki OFF-ROAD szervizeket vidéken (Somogy/Békés megye)?
Amit meg lehet otthon csinálni azt megcsinálom, de van amit nem lehet :-(
elf Creative Commons License 2000.02.20 0 0 234
Szerintem joval nagyobb az esely arra hogy az auto oldalara borul, mint hogy "dob egy hatast".
Celszeru a jarganyt ugy kormanyozni, hogy minel kisebb legyen az oldaldoles. En meg zoldfulu terepezo vagyok, de ezt igy latom.

egy hasznos cim: http://www.offroadexperience.com/home.htm

itt vanak infok az offroad vezetesrol.

udv
elf

leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 233
Vilagos, kosznom :)
Tehat suspension meg body lift, es magas kerek.
Emekedore csak szembol jo folmenni? Lehetoseg szerint oldalrol inditani nem paktikus alkalomadtan? Annyival kevesbe borulna 'folfele' a kocsi, mint oldalra?
Alfred Creative Commons License 2000.02.19 0 0 232
leto-:
A terepszög az a vízsintessel bezárt legnagyobb szög, aminek a hegye az első kerék talajjal érintkező pontjában van, a szára pedig az autó elejének (illetve hátuljának) legmélyebb pontját érinti. A gyakorlatban ez úgy nézki, hogy sík úton odagurulsz mondjuk egy gát oldalához, és ha beleakad a lökhárítód, akkor az a partfal nagyobb terepszögű autóval küzdhető csak le.
Ez a terepszög.
Előzmény: leto- (231)
leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 231
Mi az a terepszo:g?
leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 230
Alfred

Eegen, banatos is vagyok, 15. neztem a weben az elado gumidat, tetszetos. Ki akar velem felnit cserelni? 15os alut cserelnek 16osra;)

Leto

jpmaster Creative Commons License 2000.02.18 0 0 229
Hahó!

1,
A dolog szépséghibája, ha jol emlékszem, hogy a Pneus Service gumi az olasz, és FUTÓZOTT!
Mint a Colway is.

2,
A 14" felni nem terepjáró szabvány (DIN) ezért nehéz a gumi kérdés. Ha megtalálom otthon akkor
megnézem a Nagy német gumilexikonban van-e egyáltalán, ha nincs benne akkor maradhat a
"nemperes" téli szgk. gumi.

Allia!
Ne hagy magad heccelni, én speciel örülök, hogy
lány (asszony?) létedre normális autóval jársz.
Irtó derüs volt látni régebben egy ismert úr feleségét, amikor kiszállt a hosszú Nissan Patrol GR-ből a brutto 160 cm magas, törékeny hölgy.
:))

old biker!
Lásd Sir Lancelot(183) hozzászólását !!!
:))

csörlő felerősitési témához:
Magát a csörlőt méretezni kell még a vásárlás előtt a járműhöz és megfelelően rögziteni az alvázhoz vagy a főtartóhoz, mert ugye nem minden terepjáró alvázas.

Szasztok:

JP

Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 228
leto-:
Hányas felnid van? 15, vagy 16? Mert ha tizenhatos, van egy garnitúra eladó gumim, új, angol, futózott, AT.
Előzmény: leto- (227)
leto- Creative Commons License 2000.02.18 0 0 227
Nos, megneztem kozelebbrol, es tenyleg. Ficsornal van ~22ezer korul futozott nehez terepre valo gumi, meg rendelesre ~35 korul vadi uj. Tenyleg meggyozoen nez ki, gyufasdoboznyi butykok oklomnyi szunetekkel tarkitva :) Aszfaltra tenyleg inkabb nem, ranezesre is latszik. Az en szempontjaimnak nem felelt meg, marad 36ezerert scorpion a/t, kompromisszum.
Ez discogumi?:)

Leto

elf Creative Commons License 2000.02.18 0 0 226
A ficsornal arult Pneus Service gumikrol azt hallottam ogy terepen jok, de utcai hasznalatra nem ajanlottak, mert szfalton nagyon kopnak.
Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 225
leto-:
Én autóra szerelve láttam gumijait, nagyon dögös mintázattal, közelebbi tapasztalattal nem rendelkezem, sajnos.
Előzmény: leto- (224)
leto- Creative Commons License 2000.02.18 0 0 224
Hi!

Ficsornal arulnak Pneus terepgumikat, mit gondoltok rola? Nem is tul draga, tobbfele mintazat van, viszont a weben nem igazan talaltam semmit rola.
Ajanlott / nem ajanlott?

Leto

Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 223
Egy barátom eladja (gyermekáldás miatti anyagi nehézségek...) Mercedes G -jét.
Adatai, amiket tudok:
-1980-as kiadású
-1987-es motor, váltó
-3 ajtós
-2500 turbó dízel
-automata váltó
-diffizár
-kiemelés
-csörlő
-Öller-féle kémény
-Öller-féle gallytörő+csörlőtok
-Öller-féle küszöb oldalt és hátul
-taxi méterszámláló
-kiegészítő fényszórók
-CB rádió
-utcára MT nagygumik könnyűfém felnin
-terepre traktorgumik lemezfelnin
-2 millió Forint az ára

Akit árdekel, íméljen!

Zeddar:
Valami türelmes gumishoz kéne bemenned, aki előássa a katalógusait, és végig tudod böngészni, én is így vadásztam annak idején idétlen méretű gumikra.

Zeddar Creative Commons License 2000.02.18 0 0 222
A hulye Románok azt hiszik, hogy egy 175-ös gumi elég. így a szabad hasmagasság kb. 18 centi. egy 215-ös gumi vagy 6 centivel megemelné. Azért, ha valaki tud nézzen utána kérem!!!!
Előzmény: Alfred (218)
Alfred Creative Commons License 2000.02.17 0 0 221
Allia:
Semmi akadálya, majd kerüljük az akácosokat... :-)
Előzmény: Allia (220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!