Keresés

Részletes keresés

enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13186

Köszönöm kiegészítésedet/helyreigazításodat.

Előzmény: Itoérambolafoci (13178)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13185

Hadd írjam másképp.

A gyöngyhimnusz legendája szerint kizárólag csak a kiválasztott FIÚ tart/hat gyöngyöt a kezében

Tehát aki az apostolok kezébe gyöngyöt akar adni...az abszolúte nincs tisztában a gyöngyhimnusz mondanivalójával.

Így jobb?

---

És akkor gondolom, belátod, hogy nem ide vágó példa, hogy Kleopátrát mivel ábrázolták...vagy mivel nem.

Előzmény: Törölt nick (13177)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13184

Úgy emlékszem, olvastam, meg van ez a könyve...csak már régen.

Utána fogok nézni!

Minden esetre köszönöm szépen!

Előzmény: kisharsány (13174)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13183

Kedves ..foci!

Annak írjuk azt pl. hogy szegény, akiről sajnálattal vesszük tudomásul, hogy egyszerű dolgokat sem akar/tud megérteni!

Ez, véleményem szerint nem személyeskedés.

Mellesleg..te kezdted a hozzászólások "kommentálását"! ...olvasd vissza bejegyzéseidet!

Előzmény: Itoérambolafoci (13173)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13182

Köszönöm értesítésedet.

megnyitottam és...lehet, hogy én vagyok a hibás, de nem találom, hogy HOL LESSZ??

Előzmény: Törölt nick (13172)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13181

Reménytelenül nem látod az összefüggéseket!

(Arról most ne is beszéljünk, hogy HIMNUSZ és nem ének.)

Hisz épp az a momentum, hogy a homlokzati Krisztus gyöngyöt tart a kezében, éspedig éppen így, egyértelműen arra utal, hogy azt a zománcot nem katolikus, vagy bizánci ortodox kultúrkörben készítették!!!

és ez igaz akkor is, ha ti nem gyöngynek látjátok azt.

Arra utal, hogy olyan magyar műhelyben készült, aminek mestereire még igen erős hatással voltak a manicheista tanítások.   ...ha éppen nem egyenesen Mani hívők voltak!

Előzmény: Itoérambolafoci (13171)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13180

Tehát: mindenki bizonyította, hogy az ókori emberek nem voltak olyan tudatlanok, mint sokan próbálják beállítani, sőt ebben egyet is értenek az itt írók - az olvasókat nem tudom, de mindegy.

 

Ebből leszűrhető, hogy a Korona kivitelezése és technikai megoldásai vonatkozásában merő szócséplés sok dologban az időelőttiség problémáját feszegetni, lévén, hpgy attól, hogy nincs valaminek "fennmaradt" párhuzama, attól még nem zárhatjuk ki (mert holnap akár ki is áshatják - vagy a leírását -Bobula írja, hogy 19 féle sörreceptet olvastak el eddig (1960-as évek) az ékiratos sumir agyagtáblákról) :))

 

Kérem tehát - bár érdekes adatokat láttunk itten - visszatérnünk arra: mitől lehetnek kozmológiai számok (mm-ben mérve) rajta ?

Előzmény: Itoérambolafoci (13179)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13179

A "pártus elemről" azért nem hihető, hogy elem volt, mivel nem volt két fémkivezetése, hanem csak egy.

A másik "kivezetés" maga a porózus, enyhén áramvezető agyagedény volt.

 

Tehát a pártus elem nem egy külső elektromos folyamat áramforrása céljára, hanem csupán egy edényen belüli lejátszódó elektrokémiai folyamat - a galvanizálás megvalósítására szolgált.

 

http://batteryuniversity.com/learn/article/when_was_the_battery_invented

Előzmény: enkies (13165)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13178

csupán azt írtam, hogy a pártusok használtak/találtak ki először tartósan használható elemet!

 

Az i.e. 250-ből százmazó "Bagdadi elem" vagy "pártus elem" nem elem volt, hanem csupán galvanizáló edény.

 

Egyiptomban viszont már már i.e. 2300-től kezdve ismert volt az elektrokémiai galvanizálás.

 

És persze - milyen meglepő - a sumérok használtak elsőként elektrokémiai galvanizálást.

 

Én viszont évtizedekkel korábban, nyomtatott sajtóban kifejezetten a görögök orvosi célú elem-alkalmazásáról olvastam cikket.

 

Sajnos, egyelőre nem találtam meg a neten, tehát bizonyítani nem tudom.

 

Tehát egyelőre csak annyi biztos, hogy a "pártus elemet" vagyis az elektrokémia galvanizálást a sumérok használták először.

 

Ugyanúgy, mint a kupolát :-)

 

 

Előzmény: enkies (13165)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13177

"nem az apostolok "szoktak" gyöngyöt tartani a kezükben!"

 

Kleopátra meg kéményt nem szokott a keblére ölelni, mégis van ilyen ábrázolás és ha jól emléxem EfZámbó vagy FelLUgosy festette (ex-bizottság)

Előzmény: enkies (13170)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13176

oppardon: (13170) = (13171)

Előzmény: kisharsány (13175)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13175

Látod-látod (13170) ...ne vess disznók elé gyöngyöt...:) (ezt meg Krisztus mondta valahogy így) ... akkor most mi is a helyzet a gyönggyel ??? :)))

Előzmény: enkies (13170)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13174

http://www.magtudin.org/Bobula_Ida_A_magyar_nep_eredete.pdf abani szívességéből a "MTA ..."témából az "Alternatív..." rovatból

Előzmény: enkies (13167)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13173

Te vagy a szegény,

 

mert a tárgyaszerű vita helyett állandóan csak személyeskedsz.

 

Mondd, nem tűnik fel, hogy sorozatban írod az olyan bejegyzéseket, amiben kizárólag csak személyeskedsz?

 

Mondd, te tényleg ennyire primitív volnál?

Előzmény: enkies (13170)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13172

Előadás: November 6-án este 17-kor:

 

A "Lendület" Szent Korona kutatócsoport vezetője előadásában a korona első hiteles ábrázolása körülményeinek vizsgálatáról beszél, ennek eredményeiről, a történeti mellett művészettörténeti kutatások....

 

lehet kérdezni is....

 

 

Részletek itt: http://www.smmi.hu/programok/aktualis/2014-10-28-muzeumi-estek

Előzmény: enkies (13170)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13171

...csak "kockacukrozol" itt, mint egy "nyeretlen kétéves"

 

Te pedig elsüllyedsz itt a saját blöffjeidben, mint egy "nyeletlen fejsze" :-)

 

A gyöngyénekekhez kapcsolódó kéztartásra hivatkozás pedig dupla melléfogás.

 

Egyrészt azért, mert az csak kéztartás, és nem "gyöngytartás".

 

Senki sem fog meg gyűrűs ujjal egy gyöngyszemet.

 

Másrészt pedig azért, mert a manicheizmust Róma már az első zsinat előtt eretnekségnek minősítette és üldözte.

 

Tehát kizárt, hogy egy katolikus királyi koronán a mani vallásra jellemző kéztartás ábrázolását megtűrték volna.

 

 

Előzmény: enkies (13166)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13170

Nem tudja szegény, hogy mi a különbség ...meg azt sem, hogy nem az apostolok "szoktak" gyöngyöt tartani a kezükben!

Előzmény: kisharsány (13163)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13169

Nem biztos, hogy meg fogja tenni!

Tudod, nekik csak addig fontos a genetika, amíg alázni lehet vele a magyarokat! De hogy egy adott koponya/fej-forma is mond valamit...az nekik nem lényeges!

(Utalok itt a Sz.László hermára!)

Előzmény: kisharsány (13158)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13168

Lehet...én nem így tudtam! (Minden estre olasz tudósok velünk rokonítják őket...nem biztos, de lehet, hogy z is jelent valamit!   ...nem lényeges.)

Előzmény: Itoérambolafoci (13156)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13167

Igen olvastam tőle...itt konkrétan melyik könyvére célzol?

Előzmény: kisharsány (13153)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13166

Senki sem szokott a hüvelyk- és a gyűrűsujja között gyöngyöt tartani.

Csak ha nagyon bohóckodni akar, de ezt az adott esetben kizárhatjuk.

---

Sejtettem! Halvány gőzöd sincs a gyöngyhimnuszról és az ahhoz kapcsolódó szertartásos ujj/kéztartásról!!!

...csak "kockacukrozol" itt, mint egy "nyeretlen kétéves"

Előzmény: Itoérambolafoci (13151)
enkies Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13165

Először is: nem mondtam, melyik kultúra mikor "született"!

Másodszor: a pártus birodalom  ugyan I.E. 250 táján szilárdult meg, de ugye nem gondolod komolyan, hogy csak úgy, előzmény nélkül a semmiből hipp-hopp!

Harmadszor: csupán azt írtam, hogy a pártusok használtak/találtak ki először tartósan használható elemet! (És ez "némileg" több, mint egy borogatás!)

Előzmény: Itoérambolafoci (13152)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13164

hogy a gyerekek graffitit véssenek

 

Ja, főleg "reliefkét".... :)

Előzmény: Itoérambolafoci (13159)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13163

A szimbólumok roppant csalósak :)))

 

Ha a keresőbe a gyöngy elé "mani"-t is írsz...

Előzmény: Itoérambolafoci (13162)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13162

Ebben a kultúrkörben még kissé elmélyedhetnél...

 

Bizonyára. Bár nem hiszem, hogy az apostolok gyöngytartási szokásainak jelentős szakirodalma volna :-)

 

Az olvasó gyöngyszemeit pedig hagyományosan hüvelyk és mutatóujj között szokták megfogni és tartani.

Előzmény: kisharsány (13160)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13161

Tényleg úgy néz ki, hogy először a suméroknál jelent meg a boltív.

 

Ha innen nézzük, akkor logikusnak is tűnik, hogy azok találják fel a boltívet, akik először kezdenek téglákból építkezni.

Előzmény: kisharsány (13158)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13160

Senki sem szokott a hüvelyk- és a gyűrűsujja között gyöngyöt tartani.

 

Ebben a kultúrkörben még kissé elmélyedhetnél...

Előzmény: Itoérambolafoci (13151)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13159

Gondolom, a kőfaragót jól megbüntették, amiért hagyta, hogy a gyerekek graffitit véssenek az állami megrendelésre szánt kőtöbre :-)))

 

De nem lehetett semmit sem tenni, így is kénytelenek voltak beépíteni a követ...

Előzmény: kisharsány (13155)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13158

A boltívet meg a sumirok használták legelőbb - kicsit az etruszkok előtt. Mert az tény, hogy azoktól (etruszk) vették át a rómaiak. Mellesleg bátran nézz meg egy sumir fejet (pld.Gudea), meg egy etruszk fejet. Meg fogsz lepődni !

Előzmény: Itoérambolafoci (13156)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13157

Ahogy a káldeusoknak sem volt semmi köze a szkítákhoz vagy a hunokhoz. Hümm, bezony. :)

 

Hümm-hümm: ühüm, ühüm... Olvasgass még kicsinyt: pld. Rawlinsont, Oppert-et, Hincks-t, Sayce-t...oszt' látni fogod a casdo-skytha (káls skytha)  + (akkád) (bizony eleinte nem a szemitákat hívták akkádnak), a medo-skytha, meg a hasonló besorolásokat, meg a turáni besorolásokat, majd végül mindezeket sumirnak összegezve (közmegegyezés) - s a többi vonalat, meg északi "szomszédaikat" a későbbeni kaukázusi hunokat. Azután gyere evvel vissza - kérlek.

Előzmény: Törölt nick (13146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!