Keresés

Részletes keresés

yoyo444 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55875

... és még ott van az a tényező is, ha esetleg egy akadékoskodó endo dokit fogsz ki, aki a "régi módszer" híve és esetleg nem akar beutalót adni, csak tömné beléd a fogamzásgátlót...

 

Csajok, tegnap elkezdtem olvasni a PCOS könyvet, nagyon tetszik :)

Előzmény: b.gina (55874)
b.gina Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55874

Hú, az se rossz :)

hát én nem tudom nőgyógyi tud-e adni beutalót, de úgy néz ki nem :S nekem eddig csak endokrinológus írta ki a terheléseket. Lehet jobban járnál, ha fizetősen csináltatnád meg a terhelést, kb. 6-7000 ft lehet, és aznapra (vagy másnapra) van eredmény.

Háziorvos tuti nem tud a vérvételre beutalót adni, max egy endokrinológushoz, aki meg majd a terhelésre ad. De az a baj, hogy több hónap is lehet a várakozás egy tb-s endokrinológusra, szal ez ilyen türelemjáték, ha tb-s alapon akarsz mindent :((

Előzmény: L0riana (55872)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 55873

Háziorvos tuti nem tud adni terheléses inzulinra beutalót, nekem nőgyógyász sem tudott, csak belgyógyász - endokrinológus, vagy - diabetológus. Én Zalaegerszegről járok Budapestre, de nyugodt szívvel mondom, hogy megéri. Beutaló nélkül is tudsz fizetősen csináltatni.

Előzmény: L0riana (55872)
L0riana Creative Commons License 2012.01.24 0 0 55872

Na nálam Szeged -> Budapest a szitu. Akkor keressek egy másik nőgyógyászt itt Budapesten ezekkel a papírokkal, és reménykedjek benne, hogy ő is pont úgy ítéli meg a státuszomat és ad beutalót? Vagy háziorvoshoz menjek? Ez így elég gáz :-/.

Előzmény: b.gina (55871)
b.gina Creative Commons License 2012.01.24 0 0 55871

Szia. Aha, értem. Hát akkor szerintem még1x el kellene menned hozzá, hogy azért egy beutalót is adjon esetleg :D vagy írasd fel abban a városban, ahol csináltatni fogod a vizsgálatot, lehet nem tudta úgy kiírni, hogy más városba szóljon?

Ez így kicsit tényleg meg van bonyolítva, de végülis én is más városba járok endokrinológushoz (Szegedről Kecskemétre :D), és fel tudta írni a terhelést.

(na jó végül nem fogadták el a beutalót, de ez már a szegedi sztk hülyesége volt, mert nekik külön papírra kellett volna a cukorterhelés rész  meg az inzulinos rész, mert külön laborba megy itt... szal én végül fizetőssel csináltattam, így az idegeimet is megkímélve a további cincálástól :D)

Előzmény: L0riana (55869)
L0riana Creative Commons License 2012.01.23 0 0 55870

Hát valóban, a hormonok fele lemaradt :-).  Szóval akkor a hormonok még egyszer: prolaktin 154, tesztoszteron 0.99 nmol/L, SHBG 41.9 nmol/L, FSH 5.6 iu/l, LH 11.5 nmol/L, ösztradiol 315 pmol/L, progeszteron 6.8 nmol/L, cortisol 431 nmol/L. Az szerepel a leleten, hogy normalis hypophysis, pajzsmirigy, mellékvesekéreg funkcio, norm női hormonok és a teszt és androgen index is rendben.

Én most 28 vagyok, és egyelőre nem szeretnék gyereket, úgyhogy annyira még nem izgattam fel magam a dolgon. Azért hagytam abba a fogamzásgátlót, mert 10 év az mégis csak 10 év, hiába mondják az orvosok, hogy bármeddig szedhető. Szóval emiatt nem is szívesen térnék vissza a fogamzásgátlóhoz... Én egyébként csak kb. 2 kg-t híztam az utóbbi 5 évben, szóval ez a része sem vészes sztem. De most tényleg elszántam magam, hogy lefogyok kb. 6-8 kg-t a 62-ről. Ami még talán lényeges PCO szempontjából, hogy az utóbbi 6 évben mindig magas volt az összes rossz vérzsírértékem (össz 6.8, LDL 3.8, HDL 1.8), meg a múltkori rutin kivizsgáláskor vizelet cukor is volt (2.8), bár épp a határértéken, ez eddig még soha.

Előzmény: yoyo444 (55868)
L0riana Creative Commons License 2012.01.23 0 0 55869

Szia! Azért nem a 3. napon volt a vérvétel hormonvizsgálatra, mert nem PCO-ra vizsgáltak, hanem a hajhullásom miatt, még akkor abban a tudatban, hogy okés a mensesem, habár kicsit hosszabb, mint az optimális. Az orvos ráírta a nőgyógyászati leletre a javaslatot, de akkor ez gondolom nem helyettesíti a beutalót... Akkor most el kellene mennem még egyszer??? (Kicsit macerás, mert más városban csináltatnám a vizsgálatok költözés miatt, lehet, hogy ez zavart be.) Köszi a segítséget!

Előzmény: b.gina (55867)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 55868

Én sem vagyok egy hormon zseni, a tesztoszteronod irigylésre méltó, ami jó jel, viszont nem látom, hogy LH-t néztek-e?

Nem tudom, hogy mi az "elfogadott korhatár" (már ha van ilyen) a met-hez, én 26 évesen kezdtem el szedni, de ha jól emlékszem, van aki 23 évesen, az a pár év meg talán nem oszt, nem szoroz. Vagy adjunk igazat a dokidnak, tegyük fel, hogy fiatal vagy, akkor ajánljon mást! És ne a fogamzásgátlót, mert itt sokan vagyunk rá élő példa, hogy sz@rt sem ér. Nekem az egekben volt a tesztoszteronom, válasz: fél évig szedjek tabit és kontroll. Fél év után tizedesre ugyanannyi volt az értékem. Válasz: még fél év. Na és másfél év után meguntam, hogy semmit nem változott a helyzet, leszámítva a plusz 8-10 kilót.

Ha nem is állsz úgy anyagilag, legalább egyszer menj el MensMentisbe, ahol szakszerűen megvizsgálnak és tanácsot adnak, hogy hogyan tovább. Lehet tényleg nincs szükséged metre, csak életmód váltásra, vagy nem tudom, de szerintem annyit megér most utána nézni, hogy pár év múlva esetlegesen nehogy cukorbeteg legyél :)

 

Előzmény: L0riana (55865)
b.gina Creative Commons License 2012.01.23 0 0 55867

Szia! A hormonokról sokat nem tudok mondani, bízok benne, hogy lesz más, aki okosabb lesz. Mondjuk a 3. napi vérvétel tényleg jobb a hormonok szempontjából.

Azt látom, hogy elég vékony a méhnyálkahártyád (4,8 mm), gondolom ez még a fogigátló hatása lehet.

 

A kérdés, hogy csak javasolta a dokid a terheléses vércukrot (+inzulin is kéne!!!) vagy beutalót is adott? Mert ha nem írt beutalót, akkor azt a háziorvos elméletileg nem tud, csak nőgyógyász vagy endokrinológus...

de kérdezd meg a háziorvosod. Asszem ő csak sima cukorterhelést tud kiírni, de az neked nem elég :( Ha nincs beutalód, mindenképpen olyat kérj, amin az inzulint is nézik, mert az lenne a lényeg, a cukor nem sok mindent mutat sajna.....

 

Vagy másik opció hogy elmész fizetős cukorterhelésre inzulinnal, és oda beutaló se kell :D

 

Előzmény: L0riana (55865)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.22 0 0 55866

21. napi vérvétel alapján nem lehet eldönteni hogy van e hormonprobléma 3. napi vv kell de az látszik ebből, hogy nincs peteérésed. 3. napon csináltass egy hormon labort abból kiderül van e pcos.

Előzmény: L0riana (55865)
L0riana Creative Commons License 2012.01.22 0 0 55865

Akkor az eredményeim: ciklus 21. napján volt a vérvétel, luteális fázisban.

TSH: 1.77, prolaktin: 154 mIU/L, tesztoszteron: 0.99nmol/L, SHBG 41.9 nmol/L, FSH 5.6 iu/l, 17-OH progestzeron 0.7, 4Dion 3.7 nmol/L, DHEA 11.9 nmol/L; a pajzsmirigyemmel tavaly ilyentájt vizsgáltak, mert kb. 10 hónapig hőemelkedésem volt, de nem találtak semmi kórosat az enyhén emelkedett CRP-n túl (mindenféle vizsgálatot megcsináltak), a hőemelkedés meg magától elmúlt júniusra.

Az UH részletesebben pedig: uterus 28 * 49 * 42 mm, cervix 25 mm, endometrium 4.8 mm, jobb ov. 22 * 22 mm PCO?, bal ov. 31 * 27 mm térfogat 12 ml PCO?, hólyag 3.3 mm. Aznap délután megjött a mensesem.

A nőgyógyásztól kaptam ezt a leletet, ahol javasolta a hormonális kivizsgálást és a terheléses vércukormérést. AKkor ezzel a papírral rögtön mehetek is vérvételre, vagy a háziorvostól kell külön rá beutalót kérni?

Előzmény: b.gina (55864)
b.gina Creative Commons License 2012.01.22 0 0 55864

Szia! írd be ide a hormoneredményeid, lehet, hogy ami jónak tűnt, az annyira nem is az, rengeteg a hozzá nem értő doki... :(

A hajhullás lehet pajzsmirigy alulműködés miatt is pl., pajzsmirigyeddel minden ok? és az okozhat hízást is...

Amúgy simán lehet pcos-ed, a legjobban egy 2 v. 3 pontos cukorterheléssel derül ki, ahol az inzulinszintet is nézik. Mert az egész hátterében az inzulinrezisztencia áll, ami egy ilyen cukorterheléssel nagyon egyszerűen kideríthető.

Előzmény: L0riana (55863)
L0riana Creative Commons License 2012.01.22 0 0 55863

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni. Már egy pár éve hullik a hajam, elég ritkás a fejtetőmön, és ez másnak is feltűnt az utóbbi 2 évben. Úgyhogy tavaly tavasszal elmentem orvoshoz: bőrgyógyász szerint androgén alopécia, átküldött az endorkinológiára, ahol semmilyen hormonális eltérést nem mutattak ki. Tavaly májusban hagytam abba a hormonális fogamzásgátlót kb. 10 év után, igaz, kb. 2-szer megszakítottam a szedést kb. 3-5 hónapra. Azt nem mondom, hogy pontosan 28 naposak voltak a ciklusaim a szünetben, de azért a végére elérte a 32 napot. Így volt ez most is, októberben voltam a hormonális kivizsgáláson, és minden rendben volt. Aztán volt egy térdműtétem novemberben, decemberben is rendesen 32 napra megjött a mensesem. Viszont most januárban késett, és kezdtem parázni, mivel műtötték a térdem megint, elmentem orvoshoz előtte, de pont a vizsgálat estéjén megjött 37 napra. A nőgyógyász csináltatott UH-t, ahol PCOS gyanú merült fel mindkét oldalon, a jobb petefészkem 12 ml-es. Azt mondta, szerinte PCOS, pedig említettem neki a korábbi hormonvizsgálatot, hogy semmi gond nem volt. Ami a PCOS mellett szól még, az a hajhullás, egyébként semmilyen más tünetem nincs, bár jó volna azért fogynom, mert 62 kg vagyok, de azért ez inkább még csak szépészeti kérdés nálam... (BMI = 23)... se pattanásos, se szőrős nem vagyok túlzottan. Ez a nőgyógyász eléggé rám ijesztett. Sportolni szoktam, de a térdműtétek miatt azért mostanában limitált a dolog, korábban azonban rendszeresebb volt, heti 3x, meg bringával közlekedtem. Szóval szerintetek lehetséges, hogy nekem PCOS-em van?

Jula2130 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 55862

Köszi a tanácsot, megfogadom!:)

Előzmény: Zemanek (55861)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.22 0 0 55861

Fruktózt se használj, majdnem ugyan oylan mint a cukor, nyírfacukrot vegyél és keress egy rendes orvost, mert a mostani nem ért hozzá. A merckformint nem a teherbeeséshez kell, hanem, hogys rendbe rakja az anaygcsarédet ha nem kezelnek cukorbeteg leszel.

Próbálj meg valahogy pénzt szerezni Tűű dokira mindenképpen,mert az állapotod kezelést igényel.

Előzmény: Jula2130 (55860)
Jula2130 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 55860

Sziasztok Sorstársaim!
21 éves lány vagyok, 1 éve derült ki hogy PCOS vagyok IR-el mixelve. :(  Az I-es endokrinológiára járok és az orvosom kimondta a végső ítéletet: fiatal vagyok a metforminhoz, ha gyereket szeretnék menjek vissza. :(
Rettenetesen elvagyok keseredve, természetesen tele van az arcom gyulladt, fájó pattanásokkal, fokozatosan szőrösödik az arcom és persze hízok.
Már elkezdtem kiírtani a fehér kenyeret és a cukrot az életemből, fruktózt használok ha kell valamibe édesítés.
Hallottam a Mensmentisről, de egyenlőre nincs keretem a magánorvosra.
Tudnátok nekem tippet adni hogy mivel kezeljem az arcom és a szőrömet? Érdemes fogamzásgátlót felíratni?
Email címem: cico900618@freemail.hu

Judit

yoyo444 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 55859

Köszi Edi! Bevallom számítottam a válaszodra, mert tudom, hogy te eléggé jártas vagy a témában :) Lassacskán megpróbálom én is elhagyni belőle a cukrot, meg már gondolkodtam rajta, hogy lenyúlom anyukám kenyérsütőjét, mert úgysem használja... viszont neki olyan receptjei vannak, melyekbe por élesztő kell, akkor helyette megpróbálom a frissel, köszi :)

 

Off:  nyomon követem ám a kis hercegnő gyarapodását fb-on, már most egy elbűvölő kishölgy :)

Előzmény: Ediina (55858)
Ediina Creative Commons License 2012.01.20 0 0 55858

Yoyo, én jóformán csak a magam sütötte korpás kenyeret eszem, gyakran csinálok pizzát, kenyérlángost. Egy jó ideje egyikbe sem teszek cukrot a kelesztéshez. Kenyérsütő gépben, vagy megfelelően meleg helyen cukor nélkül is gyönyörűen megkel minden! Természetesen friss élesztővel.

 

Tönkölylisztet nem használok, egyszerűen nem szeretem az ízét, pláne süteménybe nem. Kenyérbe tönkölykorpát viszont igen, annak nincs íze.

Előzmény: yoyo444 (55857)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 55857

tééényleg, a nyírfacukor! Köszi Aranka, volt valami halvány emlékfoszlányom, akkor ez volt :) mondjuk én lelkiismeret-furdalás nélkül beleteszem az 1 kanál sima cukrot a kelesztéshez, fél kiló lisztben szerintem ez elenyésző adag.

 

CSajok! Ma kaptam levelet a NAV-tól, hogy mégis elment az adóm 1 %-a, szóval tényleg jó helyre került az a (kis) pénz.

Előzmény: Törölt nick (55853)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 55856

köszi gina, akkor a hétvégén sütök pizzát :)

Előzmény: b.gina (55851)
Micimalacka Creative Commons License 2012.01.19 0 0 55854

feltehetőleg a tk.tönköly a ludas, elég jellegzetesd íze van, kenyérben is, nem a legjobb sütéshez.

inkább tk. rozs/búza keverve, vagy ha tönköly, akkor mondjuk harmada és legyen sima liszt is benne

Előzmény: Törölt nick (55853)
kicsi26 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 55852

Szia,

A tünetek nálam sem tipikusak...sőt némely dokim "nyafkának" nevezett, majd közölte tegyem rendbe a magánéletem utána járkáljak dokihoz, mert a rettenet édességvágy, ami rám sosem volt jellemző, a hirtelen 3-4kg plusz,(amit én 1 hét alatt leadtam régen...most ragaszkodik hozzám :( ) és a havim ingadozása lelki. Persze kérhettem én bármit, egészen addig míg véletlenül ki nem kötöttem a dokimnál le se tojták a fejem. 2007-ben nekem volt egy elszúrt vakbélműtétem, így arra is rákentek mindent. De kiderült, hogy már akkor is ezzel kellett volna kezelni...dehát, mi páciensek sosem lehetünk elég informáltak :S.....

Aztán mikor egyik pillanatról a másikra mindenki kezdte megjegyezni, h mit csináltam a bőrömmel....mert hirtelen olyan szép lett, és a havim totál kimaradt....kerestem egy dokit, akinek a lánya szintén pcos lett.....

szeptemberben derült ki hogy a petefészkeim olyanok mintha egy szita fényképét néznéd, és bár edzőként rettenet sokat sportolok is csak úgy éreztem magam, h puffadok. Azóta próbaképpen, mivel nem vok túl egyértelmű PCO-s beteg, kapok metformint....de nem igen tudom mit is kellen úgymond várnom tőle, azt leszámítva, hogy azóta 1-2 nap késéssel havizok...de ez is nagy szó nálam! :D

Egyértelmű pedig azért nem vagyok, ha fogalmazhatok ilyen egyszerűen, mert bár tele vagyok cisztákkal, és tüneteim is vannak...a brutál mértékű tesztoszteronszintemen kívül a cukrom, inzulinom kimagasló, vagy rendellenes eltérést nem mutatott, ami azt mondták lehet a heti 5-6 edzéstől.... Nyílván ez valamit fog rajta,de szerintem pusztán csak küzd a szervezetem...még.

most kell majd visszamennem kontrollra, kíváncsian várom az MF mit befolyásolt az eredményeimen....

egyébként diéta tekintetében jó tanács nekem is jól jönne, mert néztem a doksikat....de ez nekem egyelőre picit idegen.....:S

szóval én is még barátkozok a dologgal....és várom, h mi fog változni.....illetve böngészem a fórumot rendszeresen, de minden esetre, ne hagyd h elhajtsanak...mert ha tényleg pco-s vagy, jó időben elkapni.

Előzmény: Bellavita21 (55795)
b.gina Creative Commons License 2012.01.19 0 0 55851

Nekem a sima durum is megkelt :) szóval a fele fehér-fele durum is meg fog :))

Előzmény: yoyo444 (55850)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 55850

nem vagyok az a tipikus háziasszony, de itt a lányok általban szoktak bele tenni fehér lisztet, vagy 1/3 vagy 1/2 arányban...

 

Nekem is van egy kérdésem: mintha úgy emlékeznék, hogy valamelyik liszt fajtából nem lehet kelt tésztát csinálni. Fele fehér-fele durum szerintetek megkel?

Előzmény: Törölt nick (55848)
b.gina Creative Commons License 2012.01.19 0 0 55849

Mind a két lisztnek jó a szavatossága? Mert én kenyérrel jártam hasonlóan, nem vettem észre h lejárt a liszt szavatossága, és tök savanyú lett a kenyér :S

Vagy esetleg próbáld meg csak az egyik féle lisztből... sajna csak ennyi ötletem van.

Sok sikert, ez a sütireformosítás ilyen játék :D

Előzmény: Törölt nick (55848)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 55847

Adolfina!

 

A legjobb helyen jársz :) Fel a fejjel, itt vannak olyan anyukák, akiknek majdnem 40 évesen lett babájuk.

Én is Mens Mentis-t ajánlom, Tűű dr, vagy dr. Rencz Rita. Ők nagyon értenek a szakmájukhoz, én amikor először voltam, nagyon sokat vártam el, de még ahhoz képest is kellemesen csalódtam. Az a baj, hogy a legtöbb doki - nőgyógyász, endokrinológus - csak a saját szakterületéhez ért (vagy nem ért :S ) és a PCOS viszont egy összetett "betegség". A nődoki csak azt nézi, hogy cisztás a petefészked -> ír rá fogamzásgálót, vagy ha babát szeretnél, rögtön az inszem, meg ilyen-olyan metszegetések, az endodoki meg azt látja nem jók a hormonértékied -> vagy fogamzásgátlót ír, vagy ha babát szeretnél, akkor szintén a mesterséges beavatkozásokat ajánlja.

Az a jó a Mens Mentisben, hogy ott kompletten kezelik (!) a kiváltó okokat, az egész szindrómát, minden összetevőjét figyelembe véve, míg a sima dokik csak az egyes tüneteket próbálják elnyomni. Szóval petefészekciszták, hormonok, súly, pajzsmirigy, hajhullás stb. mindenre odafigyelnek, sőt még a lelki tényezőkre is. Szerintem mindenképp próbáld meg és semmiképp se add fel, még tényleg fiatal vagy. Elhiszem, hogy lelkileg nagyon megviselt az elmúlt pár év, lehet jó, ha egy kicsit pihensz lelkileg, ahogy te írtad, most egy kicsit nem reménykedsz, szépen rendbe hozod magad és utána újult erővel nekivágtok :)

Javaslom még ezt az oldalt: http://pco-szindroma.hu/index2.html nagyon sok hasznos infót találsz itt, és sok sorstárs történetét, akik rettenes utat tettek meg addig, mire megtalálták a megfelelő kezelést és most boldog anyukák :)

Előzmény: Adolfina (55843)
Adolfina Creative Commons License 2012.01.19 0 0 55846

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.Igen voltam terheléses cukormérésen 300 lett az érték,nagy nehezen leküzdöttem 100-ra.De megtorpantam,nem  mozdul már vagy 1 éve.Köszönöm szépen az ötleteket.Megisnéztem a honlapot délelőt be is jelentkezem.Tegnap lezdtem el fogamzásgátlót szedni,hogy ne szenvedjek minden hónapban.A férjem nagyon mérges lett miatta.De már muszáj volt,mert már semmijen görcsoldó nem használt amikor megjött.A meglező mell fájdalomról nem is beszélve.Most hétvégén is könyörögtem az uramnak,hogy vágja le a mellem különben én vágom le,mert annyira fájt.És semmilyen fájdalom csillapító nem enyhített rajta.

Mégegyszer köszönöm szépen a tippeket.És további szép napot mindenkinek. :-)

Zemanek Creative Commons License 2012.01.18 0 0 55845

Lehet babád és lehetsz nő is. Mindenképpően a Mensmentisbe menjél Tűű dokihoz. Segíteni fog rajtad ezt garantálom.

Előzmény: Adolfina (55843)
ninett079 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 55844

Szia Adolfina!

 

Először is ne keseredj el! Sokan küszködünk hasonló problémákkal.

Cukorterhelésed volt már inzulinméréssel együtt?

 

Nem vagyok pesti, de a többiek a Mensmentisbe járnak. Sokan Tűű dr-hoz, vagy Rencz Ritához. Ide mielőbb jelentkezz be, mert elég hosszas a várakozás.

 

 

Babád meg lehet, nekem is lett, másoknak is. Fel a fejjel, és csak előre!

Majd jelentkezz!

Előzmény: Adolfina (55843)
Adolfina Creative Commons License 2012.01.18 0 0 55843

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,hátha tudtok nekem segíteni.Nálam novemberben diagnosztizálták a POS-t.7 év után,pedig a létező összes tünetet produkálom.Tulsúlyos vagyok,hiába diétáztam nem tudtam lefogyni,szőrösebb vagyok,mint a férjem.És nagyon kopaszodom,a menstruácom azóta amióta megvan (11 évesen jött meg először) azóta rendszertelen.És nagyon görcsöl és a PMS-től nagyon szenvedek.7 évvel ezelőtt elhatároztuk a férjemmel,hogy családot alapítunk.Persze én 20 éves fejjel azt hittem,hogy pikk-pakk terhes leszek (miért is gondolná egy 20 éves,hogy ez nem olyan egyszerű?).Sajnos nem sikerült vártunk 2 évet,minden hónapban reménykedtem és csalódtam.Majd elkezdtem a Forgách doktor úrhoz járni,aki állítólag meddőséggel foglalkozik.Velem nem foglalkozott,csak a pénzemet vette el.Mindig azt mondta,hogy fiatal vagyok ráérek még.Majd átmentem a Kaáli intézetbe,ami világhírű.A doktornő az első konzultációnál kijelentette,hogy egy éven belül szülni fogok.Persze nekem se kellett több,megint elkezdtem reménykedni.Ott megcsinálták a petevezeték átjárhatóságit,meg néhány hormon tesztet.Majd elküldtek azzal az ürüggyel,hogy pajzsmirigy beteg vagyok és addig amíg nem jön rendbe nem foglalkoznak velem.Kivizsgáltattam a pajzsmirigyem (ahol persze nem találtak semmit) és vissza mentem,de elküldtek.Elmentem egy csomó magán nőgyógyászhoz és mindenki elküldött.A legjobb az volt amelyik mosolyogva elvette a pénzem,majd közölte,hogy ennyi év után(6 év) már ne várjak csodát.Eladtam az autómat,hogy fizetni tudjam az orvosokat.Több,mint 2 millió forintot költöttem arra,hogy teherbe eshessek,de nem sikerült.Most 27 évesen eljutottam arra a szintre 7 év után,hogy már lemondtam a babáról,meg a férjem is.Most már csak a haj hullást szeretném megállítatni,mert már katasztrofálisan nézek ki.Nyáron levágattam nullás géppel,hogy ne legyen annyira feltűnő.De továbbra is hullik.És se nőgyógyász,se endokrunológus nem fogalalkozik velem.Az endokrinológus azt mondja,hogy menjek a nőgyógyászhoz.A nőgyógyász azt mondja,hogy menjek az endokrinológushoz.Tud valamelyikőtök budapesten olyan endokrinológust vagy nőgyógyászt ajánlani aki tudna nekem segíteni?Most már nem babát szeretnék,hanem csak úgy kinézni,mint egy nő.Nem mint egy kopaszodó,borostás 40-es hapsi.

Válaszotokat előre is köszönöm szépen.

Adolfina

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!