Keresés

Részletes keresés

svga Creative Commons License 1999.07.12 0 0 86
Vah ur
Nekem is remlik ez a film, a sok kopasz idostoppos fickoval. Nem nagyon emlexem ra, de egy vetitesre elmennek, feleleveniteni gyermekkoromat.
Előzmény: Vah úr (79)
svga Creative Commons License 1999.07.12 0 0 85
Cassiel
Tul sokra nem emlexem, csak egy-egy villanasra: volt egy jelenet amikor Majka reptette a tobbi gyereket ugy bemaszott egy csobe, a tobbiek pedig a cso ala kotozott pallon ucsorogtek. Egy masik jelenetben egy titkosugynok taskajat soxszorozta meg kezrateteles modszerrel. A film vegen pedig szepen rajzolt napsugatak ragyogtak aTatra hofodte csucsai felett :-).
Előzmény: Cassiel (58)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.11 0 0 84
85 utan biztosan nem. Hatarozottan a regi lakasunk fekete/feher TV-je remlik, ez pedig inkabb olyan 82 korult jelent.
Előzmény: Varázsos Barát (80)
szaki the original Creative Commons License 1999.07.10 0 0 83
Ha valakinek megvan az HBO-n játszott Zenemánia:STING akkor azt kérem, hogy írjon egy emilt, mert nagyon szeretném átvenni!!! Mert a Mercury Falls szerintem a legjobban sikerült Sting lemez!!!
előre is köszi!
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.07.10 0 0 82
Vah Ur, LSZ dobj meg egy maillel, ha megtudsz valamit.
Koszi!
Előzmény: Vah úr (79)
Törölt nick Creative Commons License 1999.07.10 0 0 81
Hi!
Nem igaz hogy ennyit tudtok izélni egy sorozaton.
Inkább azt mondjátok meg, hogy 1-2 éve talán a MTV2-őn vetített filmet hogy lehetne megszerezni? A címe: Facsemeték, egy grúz film volt.
Varázsos Barát Creative Commons License 1999.07.09 0 0 80
Kedves Vah úr!

Ez az RTV-s út elég nehéz lehet, mert én csak saccra mondtam az 1983-85 közötti időszakot, ez lehet előtte is, utána is, de valamikor akörül. És még egy dolog, hogy ne kelljen minden napot figyelni. Ha nem tévedek, ez akkoriban szombatonként ment. Kivéve, ha mondjuk szünidő volt, és mégiscsak hétköznap adták. De egy tuti: délutánonként volt.


Az a vetítés érdekes lehetne, csak nem tudom, felcsigáz-e a dolog annyira? Másrészt az ország melyik fertályán lenne? Mert nekem ehhez, mondjuk, Budapest egy kicsit messze van. A Baljós Árnyakhoz viszont nem.:)) Na, meglátjuk.

Előzmény: Vah úr (79)
Vah úr Creative Commons License 1999.07.09 0 0 79
Varázsos Barát,

az jó. szóval beszéltem a SzínesRTV szerkesztőségével és kábé 1538 évre visszamenőleg lefűzve tárolják a régi számokat, mondta a mami, akivel beszéltem, hogy aranyoskám nyugodtan jöjjön ide, csak jó lenne, ha előtte biztosan tudná, hogy melyik év, ugyebár. Na szóval ez az út nyitott. Az MTV archívuma egy kissé rázósabb és nem is igazán írnám le, hogy hogyan, de könnyen elképzelhető, hogyha még megvan a kópia, akkor az a bácsinak ( Vah úr ) valamilyen mágukis módszerrel átkerül VHS-re.
Amint aktuális lesz, jelentkezem és tarthatnánk egy kisebb, nem publikus ( a jogdíj miatt!! ) vetítést érdeklődő és kellően elhivatott társaságban.
Na??

Vhr

Varázsos Barát Creative Commons License 1999.07.09 0 0 78
Most már én is egészen kíváncsi lettem, hogy mi is volt az eredeti cím, és mikor került adásba. Csak nehogy hamar megöregedjek...:) Bár öreg ember nem vén ember!
Vah úr Creative Commons License 1999.07.08 0 0 77
Most rácsatlakozom a telefonomra, oszt hívom a MTV archívumát és az Színes RTV-t felváltva, így cselendzsdéj jelleggel.

Ha sikerál valamit kideríteni, ideömlesztem, reszkessetek.

Vhr

Előzmény: Varázsos Barát (75)
Gumipók Creative Commons License 1999.07.07 0 0 76
Meghajolok V.Barát bölcsessége előtt.
tényleg francia. Valószínüleg az tévesztett meg, hogy az egyik epizódban Velencében ügyködtek hőseink. Igazából az egész sorozatból, az az egy rész maradt meg bennem amikor a gondolások megdermedtek a kis fém bigyó hatására. Meg mintha ebben a részben a szentmárk téren ellopták volna a leányzó táskáját és a mütyűrt kicserélték egy hamisítványra ami persze nem működött a kritikus pillanatban.

Sajna többre nem emléxem de szorgosan végzem a relaxációs gyakorlatokat. Ha valami még előbugyog szólok.

Üdv.
Gumipók

Varázsos Barát Creative Commons License 1999.07.07 0 0 75
"Zsarkó, Alamda, Pirvij, Kirim, Memno, Reka, Zsánluí, Renáte" ... emlékszik még valaki arra a filmre, aminek ők voltak
a föszereplői??? Talán vmi francia (?) szki-fi (?) sororzat volt, 80-as évek legközepén. (Nevek persze fonetikusak, meg
nem is biztos, hogy pontos kiejtéssel!)

Ez Fishtax-tól származik a Törzsasztal Nosztalgia rovatából. Ami ebből szerintem is kb. oké: Zarko, Alam(b)da, Pirvi, Kirim, Memno, Reka. A többi bizonytalan, azok lehet, hogy egyéb szereplők voltak, de nekem sajnos már nem rémlenek, pedig nekem is tetszett a sorozat, emléxem, mindig vártam a fekete-fehér Videotonon, hogy kezdődjön. Ha ennyire érdekel a dolog, Vah úr, akkor nézz utána egy korabeli RTV-ben, csak sajna, nem tudom, melyik év, de kb. 1983-1985 között.
Varázsos Barát Creative Commons License 1999.07.07 0 0 74
A kopaszos-időmegállító botos film igenis francia volt, a magyar címe Látogatók volt, és ha jól emléxem hat részből állt, és mind a hat címe az egyes kopasz látogatók nevét viselte. Sajnos nem tudom, mi lehetett az eredeti címe, mert simán lefordítva Visiteurs v. les Visiteurs lenne, de ezt a címet viseli a nálunk a moziban Jöttünk, láttunk, visszamennénk címen forgalmazott film is. Viszont a kérdéses film tévésorozat volt.
Gumipók Creative Commons License 1999.07.06 0 0 73
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Bár nekem úgy rémlik, hogy nem francia hanem olasz sorozat volt. Mindenesetre a zenéjét azóta a pár(10-12) éve hajkurászom amióta előszőr láttam.
Ezért ha valaki rájön hogy mi is volt az szóljon.

Gumipók!

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.07.06 0 0 72
Jaja, nekem is remlik a sorozat. Plane az a jellegzetes focimzeneje, ami sokszor eszembe jutott, mert volt egy hasonloan kezdodo szam a Presser - Electromantic albumon. Es meg el akartak hitetni egy urgevel, meg novel, hogy az egeszet csak kepzeltek, es gyogykezelesre szorulnak, vittek valami halottat hordagyon, majd abbol, hogy a tenyere felfele volt, rajottek, hogy ok megiscsak idegenek...
Előzmény: Vah úr (70)
Vah úr Creative Commons License 1999.07.01 0 0 70
Gyerekek,

ne keverjük a kettőt. A csehszlovák poénscifit most kissé hanyagolnám. A francia lenne a kérdés, hogy mi a címe nekije, meg mik történtek benne sötöbö, sötöbö. És abban biza volt időmegállító varázskütyü, ami akár "időstop" néven is futhat, ha gondoljátok.

Csak mi volt ez a francia sorozat, bárcsak tudnám, jajj, de szeretném!

Vhr

Előzmény: cornelius (69)
cornelius Creative Commons License 1999.07.01 0 0 69
A Látogatókban volt Adam Bernau, a géniusz, meg a fán laktak, meg voltak a kamenyicei Bitliszek, de az időstop kifejezés is abban volt? Nem emlékszem, pedig nagyon próbálok... A franciában nem volt ilyesmi?
Előzmény: Cassiel (68)
Cassiel Creative Commons License 1999.07.01 0 0 68
Az volt az a sorozat ahol a jövőböl jött emberek aro-val szaladgáltak?
Nem volt semmi.
b.bela Creative Commons License 1999.07.01 0 0 67
Idostop nem a latogatok vagy milyen cimu cseh sorozatban volt???
cornelius Creative Commons License 1999.07.01 0 0 66
Kép semmi, illetve valaki motorozik,
de ez a szó folyamatosan lüktet az agyamban:
IDŐSTOP.
Mi is volt ez, bazmeg?
Előzmény: Vah úr (65)
Vah úr Creative Commons License 1999.07.01 0 0 65
Most mély álomba szenderülsz.

Egyre nyugodtabban lélegzel.

Visszamegyünk arra a pontra, mikor a Videoton Super Star tévé előtt ültél a szőnyegen, lábad mellett a szalagantenna kígyózott és árgus szemekkel a villódzó képernyőt nézted, ahol éppen valamilyen furcsa, de egyben roppant érdekes fantasztikus filmsorozat eseményei peregtek...

Mondd, hogy mit látsz!

Vhr

Előzmény: Degeczi (64)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.01 0 0 64
Ott a gond, hogy nekem meg csak ez a ket nev es az maradt meg, hogy valaki kopasz volt. Az idomegallitasos korhinta nalam mar elmerult, csak ahogy leirtad ujra feljott. Hipnozissal biztos lenne meg mit visszahozni... :-)
Előzmény: Vah úr (63)
Vah úr Creative Commons License 1999.07.01 0 0 63
Degeczi,
jeszjeszjesz, most, hogy mondod, igen. mór data akar!
Na tartsátok magatokban, mert elpusztulok, illetve, ha ezt akarjátok, akkor kérlek, ne tegyétek!

Böli,
ha meglátlak valahol, mostmár hótziher, hogy megugatlak. A reszketőgenerátorod most beindult mi??:-))

Vhr

Előzmény: Degeczi (62)
Degeczi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 62
Pirvii, Memno meg ilyen nevek voltak benne, ugye?
Előzmény: Vah úr (60)
Bölikukac Creative Commons License 1999.06.30 0 0 61
My dear old Vah úr, a filmet nem ismerem, de van egy ezüst színű rövid botszerű tárgyam, nem állítja meg ugyan az időt, viszont fel lehet fújni a bicikligumit :)
(bocs)
Előzmény: Vah úr (60)
Vah úr Creative Commons License 1999.06.30 0 0 60
Filmpajtások,

keresek egy régi-régi francia? sci-fi sorozatot, mármint a címét.
Ismérvek:
ezüst színű rövid botszerű tárgy, amellyel meg lehetett állítani az időt.
( volt egy jelenet, amelyik bevésődött az agyamba: körhintához hasonló vidamparki alkalmatosság egyik rögzítőpöcke kilazult-persze nem véletlenül-, de e tárgy segítségével, megállítva az időt, sikerült visszatolni és hőseinknek megmenekülni).
Volt a sorozatban törpe, meg kopasz muksó, de halvány segédfingom sincs, hogy miarosseb volt. Az őrület be kerget már ez a nemtudás.
Ha?
Ötlet?
kösz
Vhr

dekóder Creative Commons License 1999.06.30 0 0 59
A Keresztapában valóban van egy rész, amikor felrobban egy autó, de csak az asszony ül benne, és nem a film elején van, hanem a közepén (az első résznek).
Előzmény: kisvacak (57)
Cassiel Creative Commons License 1999.06.30 0 0 58
svga:
Kössz szépen, már nagyon régen szeretném megtudni a film címét!
Nem emlégszel még valamire belőle, hoy mikor adták pontosan, vagy hogy lengyel-e?
Esetleg bővebben a történetre?
Én csak arra emlékszem, hogy nagyon szerettem, és a kislény arca van még előttem.
De már a címéért is örök hála!
Előzmény: svga (50)
kisvacak Creative Commons License 1999.06.29 0 0 57
Te endi!
Én láttam mind a 3 részt!
Biztos?
Előzmény: Törölt nick (55)
svga Creative Commons License 1999.06.25 0 0 56
De jo neked hogy fenn birtal maradni. En sajnos olyan faradt voltam....<|-) (halosapkas alvo smile)

svga

Előzmény: Törölt nick (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!