Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zsolt_T3 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17021
Válaszoltam is!Ma ment a csomag!
Előzmény: Törölt nick (17012)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17020
Egyik első mecsám, és egyben - sajnos- az akkori időszakból az egyetlen túlélő is:-( Szép nyugdíjas éveket biztosítok neki a polcon:-)

Megfáradt, öreg harcos:





Előzmény: mindenki senkije (17007)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17019
hovercraft, erre gyerekkoromban mindig ácsingóztam, most annyira nem hat meg
pedig atom állapotban van, a doboza is, mintha most vettem volna egy trafikban
a forma egyes sem annyira izgat, bár egyszer egy ilyet hozott a Mikulás a Taurus Gumigyár Mikulás ünnepségén, talán 79-ben :)
elég szép, egy-két pötty kopás található rajta, doboza viszont vadállat!


Előzmény: mindenki senkije (17018)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17018
és akkor folytatom
a bal oldali teher csodaszép, a doboza is
a jobb oldali már inkább csak c9 és a doboza is rozzant, de azért komoly baj nincs vele sem




Előzmény: mindenki senkije (17017)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17017
uhh, ez a Zodiac ez nagyon ott van!
mondjuk én bolhára nem MB-ért járok (mert ahogy látom elég komoly arcok árulják már csak azokat és komoly árakon), hanem csak úgy, meg nosztalgiából
Előzmény: Törölt nick (17015)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17016
hirtelen nem vágom, tudsz linkelni képet róluk?

mercury meg, ja
mint írtam, élek-halok az amerikai autókért
illetve azon belül a 60-as 70-es korszakért
természetesen a mustang a kedvencem, de a többi is tetszik
már gyerekként is így voltam ezzel, ezért voltak kedvenceim a javelin a capri és a mercury, főleg ez utóbbi testesítte meg nekem _AZ_ amerikai autókat :)


rövid szoknyákról ma már volt szó, helyettük íme egy hosszú, mert tessék, például egy esküvői képünk:












:)
Előzmény: Törölt nick (17014)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17015
Jah, a 90-es évek eleje...Tyco Toys korszak. Ekkor kezdett a Matchbox bulvárosodni. (gagyi felszínes megoldások, sokkal inkább "Toys" semmint "Collectibles" ) Ez a TT-s szemlélet sosem feküdt nekem. Ekkor már nincsenek a jó kis "8 dot"-os macaui felnik sem:-(

Zsibire én is járok, néha napján igazi kincsekre lehet lelni. Persze, én nem olyan nagyban űzöm az ipart mint Te, de azért - kis szerencsével- az ember megtalálhatja a számítását. Múlt héten, két kortárs MB mellett, egy gyakorlatilag hibátlan Ford Zodiac-ot (nem mai verda) vettem, 100 (száz) forintért.

Zodiac
Előzmény: mindenki senkije (17009)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17014
Bírom én is a Mercury-kat. A '70-es évek ikonjai nekem. A '80-as éveké meg a Gran Fury-k. Az én kedvencem a kombi, amely minden szépségével egyetemben, - a sárga 350 SL Merci mellett, - szerintem- minden idők legjobban guruló modellje. A polcon csak ezt a kettőt kell kiékelni:-)
Előzmény: mindenki senkije (17000)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17013
munkagépek, hajócska, vonat
ezek sem állnak közel hozzám
bár a hajó elég pofás
vonatból egyedül egy zöld diesel érdekelne, mert az megvolt anno is, illetve meg is van, de kissé kopott
ja, ezek itt mind hibbbbátlan darabok! cseppnyi kopás sincs rajtuk és a dobozuk is álomszép!

Előzmény: mindenki senkije (17011)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17012
Sziasztok!

Zsolt_T3! Írtam mailt. A kérdésem, hogy mikor adod fel a csomagot? A pénzt megkaptad, ugye? Mert a hét közepén utaltam át.
Előzmény: Zsolt_T3 (16998)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17011
aztán ezek a kombájnok
hát-hát
hát ilyenekre nincsen szükségem, ezektől szabadulnék
mindkettő c10, főleg a jobb oldali, annak még a doboza is zsír, nem mintha a bal oldali dobozával gond volna


Előzmény: mindenki senkije (17010)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17010
és akkor következzenek a tegnap beszerzett MB-k
először is a (számomra) kevésbé érdekesek
ugye a tűzoltó, ami repro, nekem így nem is kell
ez eladó lesz, az tuti
aztán ez a fehér sportkocsi, amit egy másik némettől kaptam, de bután csomagolta és berepedt az üvege :( ezügyben még alkudozok vele
amúgy ennek a doboza sem százas, de azt tudtam róla
no mindegy, terveim szerint ezt eladnám csakugyan, mert annyira alapból sem tetszik


Előzmény: mindenki senkije (17009)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17009
és most egy sztori is
anno, a nyolcvanas évek végén a PECSA bolhapiacon minden hétvégén kinn árultam
mindenféle régi játékokkal bizniszeltem, köztük rengeteg medzsóval is
irtózatos mennyiség ment át a kezem alatt! szerintem jóval több, mint ezer darab!
(erről egyébként olvashattok az ominózus blogon)
akkoriban elég nehéz volt c10 medzsót találni, pláne dobozzal
doboz nélkül, a c9 kategória olyan kábé 80 forintot ért, mert akkoriban asszem egy százas volt boltban a medzsók darabja
én akkor nem gyüjtöttem őket, csak adtam, vettem
volt olyan hétvége, hogy 300 medzsó is elpattant!!! nem egy embernek, hanem kábé 150 vásárlónak
szóval nagyon pörgött a bolt
aztán egyszercsak leáldozott az egésznek
egy varázsütésre
nem vették őket, és én sem tudtam kitől venni utánpótlást
ez olyan 92-ben lehetett
egyszerűen elpusztultak a medzsók, vagy mifene
sosem értettem, ez mitől következett be, de más játékokra (és a teljes bolhapiacra) is jellemző volt a jelenség
abba is hagytam a bolházást
aztán egy olyan 5 év múlva éledt újra a dolog (már nélkülem), de akkor már elég komolyan, gyűjtőknek, nem gyerekjátékként és basszus kábé tízszeres árakon!
fura... ekkor jelentek meg a dobozos medzsók is a bolhán
mi történhetett közben?

ti jártok még néha a bolhára? én időnként kinézek, elég szép az MB kínálat!

ja, amúgy egy szabályom volt: saját medzsót SOSEM adtam el! ezért van az, hogy gyermekkori kedvenceim átvészelték az időszakot, hála Istennek!
pedig szinte mindegyik átment akkoriban a kezem alatt sokkal jobb állapotban, csak éppen akkor ez a dolog nem érdekelt, csak áruként tekintettem rájuk
egy szép emlékem maradt fenn ebből az időszakból, ez a szép jaguár, ami valamiért megtetszett és nem adtam el a többi több száz társával együtt
van rajta néhány milliméternyi pöttynyi kopás, és nem is olyan régi, de megtartom, mert olyan szép és elegáns
emlékeim szerint anno is pont ezt gondoltam róla, és inkább nem adtam el 80 forintért :)






Előzmény: mindenki senkije (17008)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17008
ezt a pénzszállítót pedig egy havertól kunyerbáltam
elég szép darab, majdnem hibátlan, még nem tudom, mi legyen vele
egyelőre őrzöm a szekrényben


Előzmény: mindenki senkije (17007)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17007
és íme néhány féltve őrzött kincs, ezekkel nem játszhat a Töpi :)
legkedvesebb darabjaim, gyerekkoromból
főleg a lila buggy és a narancs ford capri
ezek itt bizony több mint 30 éve az enyémek! én bontottam ki őket, én zúztam le őket ennyire
miattuk kezdtem bele újra a gyüjtésbe tegnap (végre)
egyébként van még apáméknál kábé 40 darab ilyesmi, hasonló állapotban, szépen eltéve, de a legkedvesebbeket idehaza őrzöm :)
sajna az AMX Javelin és a piros tűzoltó Mercury valahol elveszett az évek során, azokat már elég rég nem találom, pedig azoknak is ezek mellett volna a helyük :(


Előzmény: mindenki senkije (17006)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17006
ez off, de azért mutatom, mert érdekes
kisfiam imádja ezt a régiséget!!!
áramszedővel extrán értékes!
azzal egyelőre nincsen tisztában, hogy az árából kábé 40 új játék kombino is kijönne :)))





Előzmény: mindenki senkije (17005)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17005
még mindig a kisfiam világa
ezeket egy ismerőstől sikerült megörökölni
azt a mustangot a szállítóval együtt, ennél szebb állapotban azért el tudnám képzelni a polcomon magam is :)


Előzmény: mindenki senkije (17004)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17004
kezdjük a kisfiam kollekciójának egy részével
van köztük 1-2 régi vas is, amikkel persze anno még a papa játszott :)
meg néhány új is, amelyeket ajándékba kapogat időnként
a mustang volt az első kisautója! naná! mi más? természetesen azt tőlem kapta :)



















Előzmény: mindenki senkije (17003)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17003
basszus!
aszittem ilyet keresel:













látod, le is fotóztam
természetesen a kocsi is meg van hozzá, egész szép állapotban
anno asszem ötödik szülinapomra kaptam :)

no, és akkor következzék a mindenki senkije show!

a beígért KÉPEK!!!!!!!!!!!

tadamm!!!


:)
Előzmény: Zsolt_T3 (16994)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17002
russianboy:

nem írok külföldről, csak általában blackberryről és onnan nincs kedvem "kiforgatni" az ékezeteket
de most asztali gépnél vagyok :)
mint írtam, tudom, h nem olcsó mulatság
és nem is öt perc alatt kívánom legyüjteni ezeket, 15 éve érlelem a gondolatot, mostmár hova siessek? :) de majd szépen lassan meg lesznek ezek is, ugyanúgy, mint a figurák
no, kezdjük túlragozni az az érzésem
jah, amúgy ma vagyok egy napos MB gyüjtő :)))))
(ha a gyermekéveket nem számítjuk)
Előzmény: RUSSIANBOY (16982)
szilibacsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17001
Isten hozott!
Előzmény: mindenki senkije (16966)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.03.19 0 0 17000
ohh, azok a mercury-k ott legalul!
a piros nekem is volt anno, abból KELL szereznem! :)
Előzmény: Törölt nick (16978)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16999

Zsolt:

 

Nem.Anno a LIDL-ben lehetett kapni ilyen két darabos arany-ezüst alkoholos filcet vagy mit és akkor vettem kettőt direkt ekte ilyen esetekre.Mikor csináltam a tetején nemtudom mi akart lenni az a kis pörsenős rész mivel szerintem a toll hegyéről lehetett mivel ez ilyn sárgáa szövet végű vagy milyen anyag és godolom az maradt rajta de nem akartam már ujra leszedni és ott külön fedést csinálni mert akkor már eltérő lenne.Ez a baj hogy csak általában ilyen szinekben hoznak ki dolgokat.A kis fekete csikot szintén LIDL-s tollal csináltam mikor volt ilyen négydarabos vékony hegyű (fekete-kék-piros-zöld).Persze nemtudtam milyen de mondom meglátjuk.Ugyanakkor irni is jo vele mivel nagyon kényelmes.Az ennél lévőnél és a vastagnál azt sajnálom hogy nem hozzák ki más szinekben mint sárga meg hasonlók.......hogy lehessen pingálni velük lámpákat meg ilyesmiket.

Előzmény: Zsolt_T3 (16991)
Zsolt_T3 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16998
Ja,persze! :-) küldök mailtot!
Közben a Cougart passzoltam...igazad van, majd lesz!
Előzmény: Törölt nick (16993)
Zsolt_T3 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16997
Ja,a lényeg...ezért kellene,mert most így áll két gépem...a festék meg minden más már megvan,de legalább az egyikre szeretnék pótkerekes kütyüt...:-) a másik is jó lesz,de majd jövő hétvégén meglátjátok!

alfásgabi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16996
alfásgabi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16995
Amúgy nálam is csak az volt hogy valaki, bent hagyta a cigi csikket az ülésen! Aztán ez lett belöle!
Zsolt_T3 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16994
Szóval még egyszer :-) ilyet keresek :

Lehet roncs Ruff vagy csak a kütyü...az a lényeg,hogy 2 kell(ene)!!!

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16993
Vinném én, de honnan? Hát, öregem ez tök szubjektív, hogy kinek, mi mennyiért éri meg. A magamfajta "ortodoxnak" csak a hibátlan (no jó, egy-két mikro kopás belefér) ér igazán valamit. Személy szerint ÉN nem adnék érte semmit, mert néha a kevesebb több....lesz még belőle jobb is. Ugyanakkor a vatit elnézve, milyen roncsokért kérnek pénzt, ez - azokhoz képest - elfogadható. Összehasonlítási alapul: én egy hibátlan, zöld verziót, dobozzal vettem itt a fórumon sagyu-tól 2500,-Ft-ért. A kéket - igaz doboz nélkül- 1800,-ért a vatiról, szintúgy pöpec állapotban.
Előzmény: Zsolt_T3 (16990)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 16992
Ööööö...."lángolva összeütköző LEGO repcsikről" ilyen esetekben már nincs visszaút:-)
Előzmény: RUSSIANBOY (16989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!