Keresés

Részletes keresés

tomcat Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120219
Ugyan nem értek hozzá, de ez szerintem még távolról sem hasonlít a Rolex szerkezetekre. Vagy a 3135 nem Microstella szabályozós?

tomcat
Előzmény: Certina (120206)
Certina Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120218

Frimen,

 

Na, megtaláltam. Még mindig elég sz..r, de már fényévekre van a pár évvel ezelőttiektől, ez durva! Ki állítja már meg őket!!!!!

31353135a
Előzmény: Törölt nick (120207)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120217
Ja, és annak a kezére is rácsapnám a csomagtartó ajtaját, aki abból árulja a gagyit. Jó erősen. Sokszor. Aztán még 2x.
Előzmény: Certina (120215)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120216
Ez nagyon durva!!
Előzmény: Certina (120206)
Certina Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120215

Frimen,

 

Szívemből szóltál:-)

 

C.

Előzmény: Törölt nick (120213)
fortissimo Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120214
+1 Certina.
Előzmény: Vpp88 (120175)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120213
Engem aztán jól átver, ha megvesz 150e-ért egy gagyit. Duplájáért eredetit is vehetne, igaz használtan.
Előzmény: Certina (120212)
Certina Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120212

Frimen

 

Én azt gondolom, hogy az veszi meg, aki be akarja csapni a környezetét és saját magát...mindenki másnak ott van az eredeti, vagy egy 60-as évekbeli bármilyen mechanikus svájci, elérhető áron:-)

C.

Előzmény: Törölt nick (120210)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120210
Laikus megvesz 150-ért egy új "Rolexet"?
Előzmény: Certina (120208)
Certina Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120208

Frimen,

 

Ebben tökéletesen igazad van, de már ennél is van jobb, csak nem találom, lila fogaskerekekkel és arany gravírozásokkal (ahogy már ezen is)

Ha meglesz, belinkelem. Persze még ezek sem elegek szakszervíznek, vagy olyannak, akinek van eredeti, de teljesen laikusoknak,  - akik az előző hsz-emben leírt hibákat sem ismerik fel - már teljesen meggyőző lehet.

 

C.

Előzmény: Törölt nick (120207)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120207
Ezen csak a rotor hasolnó az eredetihez, de azon is van vagy (fél)tucat eltérés.
Előzmény: Certina (120206)
Certina Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120206

Pallya,

 

Szerintem ugyanarról beszélünk. Egyébként félreértettél, nekem sem hamisat akart eredetiként eladni, vannak eredeti, régebbi órái is.

Nagyító nélkül valóban meggyőzőek, de (erős) nagyítóval előjönnek a problémák:

 

indexpöttyök elcsúsznak,

feliratok nem kontrasztosak, sokszor nincsnek a ,,helyükön,,

index festések elnagyoltak

gravírok, vésetek elnagyoltak, nem kontrasztosak, rossz helyen vannak

mindegyik sorozatszám ugyanaz (különböző darabokon)

csatok, szíjak minősége és jelzései

 

és mégy vagy tucatnyi hiba, ami, ha az eredetit ismered, ordít :-)

 

Viszont sajnos Mindenki okulására, már ilyen is van, és ez, ahogyan már többen írták, valóban a - nem közelgő - már itt lévő veszedelem:

fake3135
Előzmény: Törölt nick (120205)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120204
Mechanikus,

Megmondom őszintén ezt a "Doxázást" sem nagyon éltem meg, legalábbis nem voltam még akkora, h érdekeljen. De mégis ismerem :)
Előzmény: Mechanikus (120195)
Certina Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120203

Pallya,

 

Kis fáziskéséssel...

 

Én találkoztam nemrég vele, eredeti óra ügyében - egyébként érdekes, hogy minden börzén ott van látogatóként és szinte minden állandó kereskedő/kiállító ismeri - és rávett, hogy a szuperjárgánya csomagtartójában nézzem át a ,,termékeit,,.

Véletlenül :-) volt nálam egy 10x nagyító....sajnos azt kell mondjam, hogy a darabonként 150!!ezres kollekciójában egyetlen sem volt, ami btto 2 perc alatt nem bukott meg valamin, de nagyon.

És nem azért, mert én a sokmilliós B, R, AP, IWC, stb. nagy szakértője vagyok, hanem mert ezek az egyébként valóban 350-500 USD közötti hamisítványok is hitvány sz...rok.

 

Hidd el, ha csak pár éve foglalkozol vele és volt kézben néhány eredeti, nem kell ezeket még kinyitni sem...

 

C.

 

 

Előzmény: Törölt nick (120066)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120202
Oké!

Schaffhausen is ezért lett nagy, mert valaki "elszólta" magát? :)

;)
Előzmény: CDBV (120188)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120201

Hát szerintem igen, van ilyen is és olyan is.

Bár nyilván a két kategória egymásba csúszhat. Például:

Ismertem pl. egy igen komoly embert, aki megengedhette magának, hogy legyen egy jó órája, sőt volt is neki, láttam is csak kicsit sportos volt. Egyszer  viccből vett magának Kínában egy hamis kvarc Longinest (5 dollárért) öltönyhöz.  Egyébként méregregdrága töltőtollat használt, jó autója és bőrtalpú cipője volt. Senkiben nem merült fel, hogy néha gagyi órát visel. Egyszer szűk körben elmesélte a sztorit. Történetesen volt a társaságban egy úriember, akinek nagyon hasonló eredeti órája volt. Egymás mellé rakták őket.  Némi különbség látszott ugyan, de nem sok. Az eredeti óra tulajdonosában felmerült az ördögi kérdés: nem lehet hogy az enyém hamisítvány? Ugye itt az óra egy ócska utánzat volt, de mivel az eredeti ebben az esetben könnyenen utánnozható, nyilván átcsúszhatna hamisítvány kategóriába, ha öt dollár helyett 150.000 Ft ért kínálják egy  boltban. Ebben az értelemben persze nincs különbség.

Ugyanakkor az unokaöcsém mechanikus Rolexe, kínai típus szerkezettel  nincs élő ember, akit fél méterről megtévesztene. Ebből sohasem lesz hamisítvány (már az én kategóriám szerint). 

Üdv

B

Előzmény: CDBV (120189)
ronin s8 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120200
Érdekes megállapítás. Egyetértek.
Előzmény: Mechanikus (120195)
ronin s8 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120199
Szevasz potyoro,

látom Te is elölről kezdted az olvasást:)
Mennyi érdekes új hozzászólás;)

Előzmény: Törölt nick (120194)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120198
magyarországon = Magyarországon
Előzmény: Mechanikus (120197)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120197

CDBV,

 

Ez "A Doxa a komcsi időkben "betört" az országba, és az emberek elégedettek voltak a svájci alsó-közép kategóriás órákkal "

kapitális tévedés. A Doxa 50-60 évvel korában már fogalom volt magyarországon.

 

Sajnos így az ebből levont következtetések, melyeket romlatlan lelkek megóvása miatt nem is idézek, teljesen értelmetlenek.

 

Nagyon sajnálom, de a tények azok tények.

 

 

Előzmény: CDBV (120181)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120196
Végre valaki visszaolvas a topicon:)
Előzmény: Törölt nick (120194)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120195

Frimen

 

Írod: "Azért egy Doxa abban az időben itt komoly óra volt, lásd Gyuszi bácsi: "ez egy Doxa!" Schaffhausen is ezért lett nagy, mert valaki "elszólta" magát? :)"

 

A Doxa hányatott történetét minap APT jól összefoglalta, ezzel szemben az IWC-nek csupán egy "rangon auli kapcsolatot" az ETA/Valjoux tokozást vethetünk a szemére.

 

Nagyon helyesen utalsz a "szájpropaganda" más vidékeken "word of mouth" szerepére egy márka elterjesztésében.

 

Tekints végig az elmúlt 150 év magyar történelmén és az ebből kialakult pozitív előítletre a német ipari termékek pl. autók iránt és az ugyanilyen érzelmi alapú ellenkezést a franciákkal szemben, csak, hogy a svájcban élő két legnagyobb nyelv honaira utaljak.

 

A dolog nagyon egyszerű történetileg sokkal több magyar családban beszéltek németül, mint franciául, egyszerüen értették a szavukat, háborúkban a német olalon vettünk részt és Clemanceau olyan rombolást vitt végbe a magyar lélekben, hogy azt egymillió zseniális francia mérnök sem teszi rendbe.

 

Figyeld meg, hogy az átlag magyar számára a svájci ramárkák között is a németes hangzásúaknak van nagyobb becse.

 

A Doxa elterjedésének alapvető oka lehetett, hogy a németül értő magyar órásokkal, valamint vasúti emberekkel a Doxa és az IWC kereskedője szót értett, így sok családban és azon belül is vasutas családban a Doxa lett az óra, ez pedig sok generáción át hagyományozódik.

 

Előzmény: Törölt nick (120183)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120194
de nagy marha vagyok! ;-)
Előzmény: Törölt nick (120193)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120193
http://www.temporakft.hu/
Előzmény: Ruppy (-)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120192
Ne legyen egyoldalú: Certina.
Előzmény: Vpp88 (120190)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120191

Tanult Barátom,

 

Kénytelen vagyok vitatkozni.

Az óra a következö nélkülözhetetlen fö funkciókat megvalósító szerkezetekből áll össze:

- Energia bevitel

- Energia tárolás

- Szabályozás

- Kijelzö állítás

- Kijelzés

 

Ha egy óráról csak azt akarod elmondani, hogy hogyan müködik, akkor kimondva, vagy kimondatlanul erről az 5 jellemzöröl kell állítanod valamit.

Pl. Kézi felhúzású = Kézi Energia bevitel + Rúgós Energia tárolás + Mechanikus  Szabályozás + Mechanikus Kijelzö állítás + Mechanikus Kijelzés.

 

Ezesetben attól ilyen rövid a megnevezés (Kézi felhúzású), hogy nincs, vagy kevés az alternatív megoldás a kézihúzósoknál, valamin alkalmaztad a müszaki tudományokban (és a józan ésszel élő emberek által) általánosan alkalmazott "legegyszerübb érthetőség" elvét, ami annyit jelent, hogy, ha valamilyen részletre egy leírás nem tér ki, akkor az oda beillesztehető leegyszerübb megoldást kell odaérteni.

 

Ennek megfelelően, ha azt mondod, hogy automata és nem közlöd, hogy az kvarc vezérésű (SD), akkor mechanikus automatát kell feltételeznünk:

Rotoros Energia bevitel + Rúgós Energia tárolás + Mechanikus  Szabályozás + Mechanikus Kijelzö állítás + Mechanikus Kijelzés.

 

Az sem elég, hogy "kvarcóra", mert akkor a fenti elv szerint fel kel tételeznem az elemet, mint energia beviteli és tároló egységet, mint legegyszerűbbet, tudom, hogy kvarc vezérlésü, és ilyen a kijelző állítása is, de azt, hogy analóg, vagy elektronikus a kijelzője még nem tudom. 

 

Ebből a komplex rendszerből energia bevitelt - am egyébként sincsen a legnagyobb hatással a pontosságra - nem helyénvaló.

 

Üdv,

Mechanikus

 

Előzmény: panerai (120171)
Vpp88 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120190
Köszönöm a válaszokat, nagyon egyoldalú lett a szavazás :)

Köszi a linket is, eddig ez a legolcsóbb ár, amit találtam, kár, hogy nekem az ezüst számlapos tetszik, az meg csak azon a helyen van, ahol a legdrágábban mérik ezt a típust :)

Vpp
Előzmény: Franz Ferdinand (120182)
CDBV Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120189
 

Egyszer már "cseréltünk erről eszmét" a topikon és a véleményed semmit nem változott, csakúgy mint az enyém sem:)

 

"Én nem igazán látok különbséget a második illetve a harmadik verzió között!

Mi a lényegi különbség hamisítvány, és az utánzat között? A gagyigyártók leülnek és meating keretében megvitatják, hogy a sz@rskálán milyen erősségű termék gyártására álljanak be? Létezik "vevőmegtévesztő" illetve "szemlélőmegtévesztő" modell? 

Bocsánat, hogy megint előjövök ugyanazzal a gondolattal, de továbbra is úgy érzem, hogy a "replika" kérdésben azért van egymás mellett való elbeszélés, mert egy kifejezést használnak három különböző dologra.

1.) Van a "másolat" . Ez az eredeti pontos mása, vagy arányaiban azonos, de méretében különbözik, és szerepel rajta a "másolat" megnevezés. Például egész jól kaszálnak az egyiptomi kincsek másolatainak vándorkiállításával. A lényeg, hogy nem titkolják, hogy másolat. Ez lehet az eredetinél gyengébb anyagokból (arany helyett dublé), de akár  jobb anyagokból is (pl fogaskerekek). Ez készülhet múzeumoknak, gyűjtőknek, stb. Én szívesen viselnék második világháborús katonai óra másolatot, az eredetivel megegyező, újonan gyártott szerkezettel. A hátába bele lenne írva, hogy az eredetivel megegyező.  A másolat ára lehet nagyon olcsó de lehet magas is, azonban mindenképpen reális.  A LÉNYEG, HOGY MINDENKI TUDJA, HOGY MÁSOLATOT LÁT. Tudja az eladó, a vevő és tudja a külső szemlélő.

 

2.) Van "utánzat" ez felel meg az un. "replikáknak". Ezt azzal a céllal csinálják, hogy villogjanak vele, de lehet az  az erdeti pótlására is használni. Ebben az esetben kevésbé vicces. Ilyen például az üvegből készült gyöngysor. Az eredeti a széfben, mindenki tudja hogy ott van, és csak néha veszik fel. Sosem tudni, mikor látjuk az igazit. A replika ára az eredetihez képest nagyon olcsó. A LÉNYEG, HOGY AKI VISELI TUDJA MIT VISEL, DE MEG AKARJA TÉVESZTENI A KÖRNYEZETÉT. Tehát tudja az eladó, a vevő, a külső szemlélő meg vagy elhiszi, vagy röhög.

 

3.) A "hamistívány" a vevőt becsapására szolgál. Az ára közelít az eredetihez, minőségétől függetlenül.  A LÉNYEG, HOGY AZ ELADÓ TUDJA MIT AD EL, DE A VEVŐ NEM TUDJA, HOGY NEM EREDETIT VÁSÁROL. A kívülállók meg vagy elhiszik, vagy sajnálkoznak, de a történt nem róluk szól.

 

Amíg a másolat törvényes, az utánzat határeset (inkább nevetséges mint bűnös, de a gyárak nyilván utálják), a hamisítvány természetesen büntetendő. "

 

Nos, még az enyém sem:

 

"Én nem igazán látok különbséget a második illetve a harmadik verzió között!

Mi a lényegi különbség hamisítvány, és az utánzat között? A gagyigyártók leülnek és meating keretében megvitatják, hogy a sz@rskálán milyen erősségű termék gyártására álljanak be? Létezik "vevőmegtévesztő" illetve "szemlélőmegtévesztő" modell? "

 

 

 

 

 

Előzmény: BoBoYSA (120125)
CDBV Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120188
A kettőt azért ne említsd egy napon!
Előzmény: Törölt nick (120183)
jung Creative Commons License 2009.11.19 0 0 120187
igen
Előzmény: hanari (120180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!