Keresés

Részletes keresés

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7737

 

Eladóak a képen látható Viador és Afrikai Bütykös ludak! +1vadliba ,,gunár"

4500ft / db

a legnagyobb gunár 7kg, a legkissebb tojó 4kg!

Petike0802 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7736

Sürgősen eladó 2 csapat liba! Az egyik egy Landeszi májliba csapat a másik pedig egy Afrikai Bütykös csapat.

 

A Landesziek tavajiak, idén már tojtak 188g-os tojások voltak átlagban... 3 tojó 1 gúnár, a gúnár és az egyik tojó 8,5kg-os a másik két tojó pedig 7,5kg-osak. A 4db 20.000 Ft!

 

    

 

 

Az Afrikai Bütykös ludak is tavajiak, ezek is tojtak idén... 3 tojó 1 gúnár, de az egyik tojó idei. Ezeket nem mértem, de a gúnár kb. 6-7kg a tojók pedig 4-5kg körüliek. A 4db 17.000 Ft!

 

    

 

Érdeklődni privát üzenetben, helyileg Hajdú-Biharban vannak Hajdúnánáson!

Fuvarosjani Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7735

Hali!

Na  végre valaki nem sokalja az árukat. Sujukat nem tudom még nem mértem őket.

Június 10-én keltek.

Előzmény: Muity Mijo (7730)
juhosttt Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7734

Az egyes állatok húsa másabb állagú. Pl némakacsa vs "magyar" kacsa A "magyar" kacsa húsa a némáéhoz képest nincs olyan száraz, zsírosabb. Ha egyformán hízlalod mind2 fajtát, akkor is érezni a különbséget.

Előzmény: Muity Mijo (7725)
juhosttt Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7733

Ha zsíros lesz, eleve nem lehet száraz a húsa, hanem a hússzövetek is zsírral átszőttek lesznek.

Az sem igaz, hogy a sok tönkrevágja a beleket, mivel elég rostos, ami pont szükséges a vakbélnek.

Persze ez nem azt jelenti, hogy csak ezen kell tartani, de azért kárt nem okozol vele.

Előzmény: Muity Mijo (7722)
EBG01 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7732

Köszönöm, sajnos nekem az messze van(Fejér megye)

Előzmény: Fuvarosjani (7729)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7731

Fasza ..., kapjuk a pofonokat: bio, vagy nem bio? - ez itt a kérdés!

Kaszálom le mindjárt az állományt, és dobom át az újmagyaroknak egyék dögként úgy, ahogy a tolvajoknak dukál. :(

 

Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.04 0 0 7730

Ez indifferens, ha légipostával küldöd őket. :))

 

Viszont hótkomolyan: az áraddal ledöbbentettél.

Nálam ennyiért meg sem simogathatná a fejbúbjukat senki.

Persze tudom, függ a súlyuktól is, de a képek alapján nem tűnnek aprócskának a libáid. Hány hetesek?

 

Előzmény: Fuvarosjani (7729)
Fuvarosjani Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7729

Helyileg Hevesmegye HEVES.

Előzmény: EBG01 (7723)
Fuvarosjani Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7728

5000ft/db

Előzmény: Muity Mijo (7721)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7727

Én is tudom, hogy a jelentős máj tömés eredménye (kukoricával), de húshozamra nekem a zabon tartás lett ajánlva, nincs is bennem csalódás egy deka sem.

Egyszóval, mivel tömésre nincs affinitásunk, a máj akkora lesz amekkora. Mivel tömött liba máját szoktunk sütni, ezért vagyok kíváncsi, hogy ezeké milyen lesz.

 

Csupán ez az okostojás zökkentett ki a süket dumájával, amit én élből nem hittem el, hiszen kizárt dolog, hogy egy olyan tápértékű takarmány, mint a napraforgó, kárt tegyen bennük.

Mondjuk a zab 70 forintos kilónkénti árval szemben ugyanannál a kereskedőnél 170 forintba kerül a szemes napraforgó. Így tányérostól, meg ahogy én adom, cakk-pakk bepakolva a szárazanyag, a ballasztanyag utánpótlás is biztosítva van.

 

Kapnak ezek mindenemellett sárga- és görögdinnyét, tököt, cukkinit, patisszont, csöveskukoricát, a konyha zöldmaradványait, vágott füvet, és hát ugye övéké a kert teljes 700-800 m2-es füves-gazos terjedelmével (mésszel és sóderrel fűszerezve), egyszóval elég rendesen el vannak kényeztetve. Ennél biobbak már nem is lehetnének.

 

Előzmény: Xaxonos (7726)
Xaxonos Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7726
Mijo,a mentorod nem mondta hogy máj libát adott? :D Nem jelentös de szárazabb,rostosabb a husuk mint a fehér ludaké. Hozamra sok husa van minöségbe gyenge. Májról annyit,hogy náluk is csak töméssel éred el a nagy zsír májat! De ha tömöd akkor sokkal nagyobbra nől a mája mint a fehéreké. Hizlalni kukorica jobb mint a zab!
Előzmény: Muity Mijo (7725)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7725

Időközben beszéltem a "mentorommal", aki amúgy szolid ember, de erre azt mondta, hogy ez hülye.

A zab mellett szerinte bármilyen maggal tarkíthatom az étrendet, amit szívesen fogyasztanak. Rá se kellett volna bagóznom a riogató okostojásra.

Nem tudom merre mennyi a liba ára, de felénk egy tanyasi, vagy házi kapirgálós piros kakas élősúlya 900-1000 Ft között van. A jó taviponty is ennyibe kerül. Na vajon melyik a kiadósabb?

Ha csak a háziliba zsírját nézzük: 1300-1400 Ft/kg.

A napokban egy pár házzal odébb lakó szomszédasszony üzenetben kérdeztette, hogy a három tojója mellé eladnék-e egy gúnárt és mennyiért? Válasz: nem, nincs ára!

 

Hanem! Szöget ütött a fejemben egy mondatod: "A landeszi ludnak valoban szárazabb amugy a husa mint a hus libáknak ...".

 

Na most akkor hogy is van ez?

Hiszen én éppen annak tudatában tartok zabos libákat, mert a húshozamra utazok.

 

Egyébként sütök én, főzök én mindent, de a baromfifélék sütésében az asszony a profi, nem is szoktam e téren tolakodni. A májra leszek piszok kíváncsi.

 

Előzmény: Xaxonos (7724)
Xaxonos Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7724
Ha kiszárad a hús az csak a sütési technika hiánya nem a napraforgóé. Adhatod nekik de csak mértékkel,ugy 20 százalék max. Túl sok tönkrevágja a belet pláne ha nem keverve eteted. A landeszi ludnak valoban szárazabb amugy a husa mint a hus libáknak de majd ha sütőd adok tanácsot hogy finom legyen a pecsenyéd.
Előzmény: Muity Mijo (7722)
EBG01 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7723

Helyileg merre vannak?

Előzmény: Fuvarosjani (7720)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7722

Ma kiakasztott egyik ismerősöm.

Mesélem neki, hogy az amúgy zabon tartott libáimnak az utóbbi 2-3 hétben alkalmanként módomban áll napraforgót is adni tányérostól, ez ilyenkor 4-5 darabot szokott jelenteni.

Zabálják, mint a cukrot.

Erre hallom tőle, hogy ez nem jó, mert a levágott állat túl zsíros lesz, meg ki fog száradni sütéskor a húsa.

Hogy mindezek miként vannak összefüggésben, fogalmam sincs, de aki ért a tartáshoz, mondja már meg, hibázok-e bármiben is, ha ilyen módon tarkítom az étrendjüket?

 

Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.03 0 0 7721

Az áruk?

Előzmény: Fuvarosjani (7720)
Fuvarosjani Creative Commons License 2012.09.02 0 0 7720

Sziasztok!

A fotón látható libusok eladók!

Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.02 0 0 7719

Pleskavica.

Na jó, a sült libamáj még ennél is finomabb.

 

 

Előzmény: inmi (7715)
felvidékipéter Creative Commons License 2012.09.02 0 0 7718

Sziasztok, na rendesen eltértetelk a liba kacsa témától :))))

alpapa Creative Commons License 2012.09.02 0 0 7717

Előre is szives elnézésed kérem amiért későn és illetéktelenül válaszolok,de meg szólítottál.Igazad van nincs szakirányú végzettségem,kérlek nézd el tudatlanságom.Azt sem tudtam hogy ez egy zártkörű társaság és csak külön engedélyel szabad itt szólni.Ezt a jövőben észben tartom és legközelebbi hozzászólásomhoz a te engedélyedért folyamodom.Valamint azért is az elnézésed kérem amiért késön tettem meg ostoba megjegyzésem,talán mentségemre szólgál hogy 66 éves vagyok és mint látod egyre gyorsabban hülyülök.Remélem hozzászólásomért nem fogsz megdorgálni.Szivélyes üdvözlettel :Zsolnai Ferenc

Előzmény: Muity Mijo (7687)
japipapa Creative Commons License 2012.09.02 0 0 7716

Egészségedre! De ne köpd ki! Menjen az útjára, mert a belső szerveid is karbantartja! Ha már kis mennyiség nem hat, emeld a tétet, de vgyázz, mert lábra támad! :-)))))

 

Előzmény: inmi (7715)
inmi Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7715

Mostan megyek és megvizitálom virtualité, mijaza pleszkavica. Pályinka itt is van, kezelem vele az allergiámat (nem vihog, télleg! rögtön nem hapcizom, nem folyik ki a szemem, mihánt egy nyeletnyivel gargalizálok. Hótkomoly!). Nálunk zöldborsóleves (lesz eccercsak) a menü, előtte komoly alaplevet csináltam (mernincs' csibeaprólék, tehát tyúklevesből fő), mostan applikálom a daragaluskát hozzá... közben meg unalmamban berakok ekkis uborkát, csemegügyileg lesz abszolválva, na meg paprikát káposztával.

 

Ja, a libák jóvannak, hogy ne legyek tejjesen' OFF:)

Előzmény: Muity Mijo (7714)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7714

Bocs, de most hamahama indulnom kell pleszkavicázni és sok-sok pálinkát ás fröccsöt inni mellé. :)

Előzmény: edit111 (7703)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7713

Már megbocsáss, de vannak dolgok, melyeket nem szabad elbagatellizálni és üdvös a végére járni. Ez ilyen.

Ami a gusztust illeti, változatlanul tartom, hogy embere válogatja.

Van aki az osztrigára úgy tekint, mint a takonyra, jómagam csemegeként fogyasztom.

Van aki a varjút meg nem enné, előttem meg a galamb-csikre közötti átmenettel a legízesebb étkek egyike. Ürgét ettem már, de a sünt nem vállalnám be. Macskát, kutyát és lovat se. Kacsát se kínai módra, mert mézzel fényezik, sós legyen az és ne édes.

Jómagam, ha halat pucolok, például pontynál még a béltraktusból is ki- és lefejtem a szívet, májat, egyszóval a zsigereket. A hólyagot is felhasználom. Fejéből a szemek körüli burkolat a legfinomabb (gidánál, báránynál úgyszintén). Az emberek zöme ezeket eldobja.

Egyszóval, miként a medve, úgy a veszettség sem játék.

 

Előzmény: Xaxonos (7702)
EBG01 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7712

Sziasztok,

megtudná valaki mondani, hogy a kacsa gépi kopasztásánál mi az ideális kopasztóvíz hőmérséklet?

Előrev is köszönöm!

Margit30 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7711

Sziasztok.

Magyar ivarérett tarka kacsa gácsérokat cserélnék fajtabeli tojóra. 3.5 - 4kg -os gácsérok.

Ugyan itt magyar ivarérett fehér gácsér fajtabeli tojóra csertélnék. 4kg körüliek.

 

Érdeklődni telszám 06/20-381-6920

Vagy itt mail.

Tás-táska Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7710

Mi is beleszoktuk főzni a levesbe a fejét is. Igaz én mindig lenyúzom a fejéről a bőrt, mert nem szeretem bügyürgetni az apró tokokat róla. A csőrét levágom eldobom, a nyelvét  rajtahagyom és megfőzöm. A nyelvéről a bőrt le kell szedni ép úgy mint a disznónak. Az orrjáratait és a nyelőcső, gége darabjait szintén el kell távolítani. A pofahúsa ami rajta marad nagyon jóízű és a csontot feltörve a velő is kiváló csemege.

Előzmény: hakijani (7707)
hakijani Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7709

Majd anyós protkoja megtöri én meg megeszem a velött köszönöm szépen !!!

Előzmény: Xaxonos (7708)
Xaxonos Creative Commons License 2012.09.01 0 0 7708
ehetö! Ha erös a fogad.
Előzmény: hakijani (7707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!