Keresés

Részletes keresés

Vgyuri Creative Commons License 2003.09.08 0 0 1250
Leht, hogy én jártam jobban? Brno helyett csak Pozsonyig jutottam el, adminisztrativ hiba miatt (én követtem el) nem volt jó a szabadajegyem, viszont a vonaton váltási büntetéssel együtt cca. 20 ezer lett volna a jegy, ennit nem tudtam helyben kifizetni, de nem is nagyon akartam.

Pozsonyban leszálltam, felhivtam Tfrici-t, kivitt Vajnoryba, megreptetett Z-43-mal a város felett (na nem nagyon belül, még mielőtt megpukkannátok az irigységtől:-) Azután ott állt egy Morava L-200D, ami a két pilótával orrnehéz volt, mikoris egy pilótát vitt át a közeli Senica reptérre az UL gépéért, úgyhogy abba is be kellett ülnünk homokzsáknak. (Új típus a hiéna-könyvemben :-)

Szombat este már vissza is jöttem, ennek örömére vasárnap egy barátommal kimentünk Tökölre és repültünk másfél órát Katanával, ami ahhoz képest, hogy motoros, úgy emelkedett koppig orra trimmelve, ha elengedtem a botot az előrenyomott helyzetből, 2 méterrel úgy emelkedett a szinte homogén emelőtérben, mintha vitorlázó lenne. (Új típus a hiéna-könyvemben :-)

Na ez lett a hétvégi brnoi programomból. Ott egyébként a HM ugyanúgy kiadta a rendezést jó pénzért egy magáncégnek, mint nálunk, ez lett belőle. (Nyilván innen a költségtakarékos műsor)

Az én hiénázásomról majd holnap teszek fel képkete a "Legnagyobb ...) topicba, ma még nem jutottam hozzá az átíráshoz.

Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.07 0 0 1249
Várjál, ma nem megyek, tuti lesz minden :-)
Talán a Russzkije Vityazi is mehet, mert tegnap többször veliky tchnicesky problemi-ről beszélt a megafon, aztán, hogy ez mit jelentett, azt nem tudom. A "Russzkije Vityazi" sztringre nem emléxem, hogy bemondták volna. Remélem, ma is megy valaki.

Egyébként ellenfény vonalon igazatok volt, ha megnézed, árnyak repülnek. A kamkorder egyébként jobban bíta ezt, ott élvezhetőbbek a színek...

A programról első blikkre annyit, Hogy a Biele Iskry egész tűrhető proggit repült, látványosak voltak, meg minden, meg a ststikuson alig bírtam a sok bomba és HARM-szimbólumot számbavenni a Spangdahlemi F-16-osokon, annyi volt...

Előzmény: Zivos (1248)
Zivos Creative Commons License 2003.09.07 0 0 1248
Mar tavaly is ilyesmiket csinaltak, de akkor az arvizre ra lehetett fogni. A B52, IL76 az idorendben nem is volt, viszont a lovagok igen. Legalabb nem vesztettem annyit, hogy nem tudtam menni. Jovore minden esetre automatikusan lehuzok egy par dolgot, es ugy dontok.
Előzmény: Hülyesamu (1247)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.06 0 0 1247
Na, itt vannak a Brnoi képek. Se Russzkije Vityazi, se B-52, se Üzbég Il-76, sza igazi szopás volt, persze azért megérte :-)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1246
Lehúzták a szlovák MiG-29-est is...
Vgyuri Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1245
Biztos rájöttek a bukfencre, mert visszajött a program.
Előzmény: prod (1241)
Vgyuri Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1244
Most már a teljes program eltünt a brnoi honlapról, a repülőcirkusz plakátja van rajta egyedül.
Előzmény: prod (1241)
RJancsi Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1243
RepülőgépÉpítő:

Megnéztem a www.sportrepules.hu-t, de a dátumon kívül nem sok infót találtam. Ha valaki ismeri a programot (UL találkozó, BAZUL kupa) röppentse el legyen szíves a mail-emre!

Köszi!
RJancsi

Előzmény: Törölt nick (1233)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1242
Meg az izraeliek is :-((((
Előzmény: prod (1241)
prod Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1241
Az F-117 lekerült a brnoi repnap programjából. :-(
Előzmény: Hülyesamu (1239)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1240
Helyesen:

"meg csak nem mennek"

Előzmény: Hülyesamu (1239)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1239
Radomba jöttek, de még tegnap és ma itt voltak, akkor meg csak na mennek hétvégéig haza. Úgy értem, hogy ha siettek volna, akkor hétfőn mentek volna egy kört Auschwitz felett, s onnan haza, s akkor ez nem tegnap esti cikk lett volna.

Brünn az nálam Brno, csak egy kicsit közelebb van a kiejthető és ragozható szavakhoz :-)

Előzmény: prod (1238)
prod Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1238
Igen. A lengyel repnapra jöttek. :-(
A BRünn az nem Brno?
Előzmény: Hülyesamu (1237)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1237
Helyesan:

Ha ez a cikk mai, akkor az izraeliek még itt vannak, s jó eséllyel megjelennek Brünnben.

Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.04 0 0 1236
tfrici Creative Commons License 2003.09.03 0 0 1235
Hello Kölyökördög!

Állítsad át az órádat, mert négy hónapos késésben vagy! :o))))

üdv.
Tfrici

Előzmény: babydevil (1234)
babydevil Creative Commons License 2003.09.03 0 0 1234
Sziasztok!
Németország, Kircheim Unter Teck, Hahnweide reptér.
2003.05.05.-2003.05.07. Oldtimer rally "100 éves a motoros repülés".
Mi most elindulunk oda.Mint 2 évente mindig.Jók legyetek.
babydevil
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.03 0 0 1233
Hali mindenkinek

AMRE találkozó lesz Egerben a Vazul kupán.

részletek a www.sportrepules.hu oldalon

Zivos Creative Commons License 2003.09.03 0 0 1232
Ma sikerult elem jonni valakinek, igy az autom jobb eleje banta. Nem veszes, de holnap biztosito, es 1 nap nem eleg a kulfodi ut elokesziteshez. Pl. buko lampa nem mozog, spoilerben az index. Igy jo lenne veled menni. Itt egy telefonszam: 06-203-312-742, es megbeszeljuk. Vagy a fenti email cimem, most ranezek.
Vgyuri: most lattam a ket mailed, de ezt a cimemet mar reg nem hasznalom. Csak azert neztem ra, hogy mukodik -e meg. Majd kuldok egy mukodot, hatha jovore is kell. Jovore terv: Sliac, SIAD, meg meg passz.
Előzmény: prod (1231)
prod Creative Commons License 2003.09.02 0 0 1231
Zivos:
szomabton nem érek rá. :-(
De tényleg 4 körül akarok indulni.
Előzmény: Zivos (1229)
Zivos Creative Commons License 2003.09.02 0 0 1230
A '"+!% csehek mar megint csak igertek a F117 -et. Mondjuk a B52 athuzast sem latom az idorendben. Viszont lesz F18. Ez meg pentekig valtozhat.
Előzmény: Zivos (1229)
Zivos Creative Commons License 2003.09.02 0 0 1229
En meg ennyit: Program + idorend Miert pont vasarnap mennel Prod? Szombat hajnal miert nem jo? Olyan 4 koruli indulas.
Előzmény: Hülyesamu (1228)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.02 0 0 1228
Én ennyit tudok.
Előzmény: prod (1226)
sdragon Creative Commons License 2003.09.02 0 0 1227
Mire vagy kiváncsi?
Előzmény: prod (1226)
prod Creative Commons License 2003.09.02 0 0 1226
Brno-rol tud valaki valamit?

Esetleg egynapos vasarnaphoz tarsakat keresek.

Zivos Creative Commons License 2003.09.01 0 0 1225
En mult het kozepen feladtam. Helyette Truck-trial EB, Soskut. Persze vasarnap, hogy megint szet azzak. Hetvegen Brno, olyan 80%.
Előzmény: Hülyesamu (1224)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.09.01 0 0 1224
Na, volt valaki Radomban? Érdekelne...
Cpt Creative Commons License 2003.08.29 0 0 1223
Helló!
Köszi én sem úgy értettem.Sajnos vannak még gondok.Mivel én mindkét oldalon ülök eléggé átlátom a szitut.A pozsonyi kollégákkal sincs különösen baj.Amit irtam meglátszik,hogy ki van szoliba,illetve mikor áll esetleg az adott fönök a hátamögött.Ez nagyon lejön a telefonon.Ugye megpróbál mindenki nem belevinni érzéseket,ebbe a munkába nem is lehet,de valahogy még is belekerül.Ami nem mindig jó.Az is igaz,hogy nagyon sokat változott,már a helyzet.Rugalmasabbak lettek dolgok,sajnos nem mindenben.Ezen kivül még rengeteg olyan behatás éri őket amiröl ugye nem tehetnek.Pl:LHEM gyakorló repülést végző gép,vagy a Duna mentén repülő,de magyar oldalon maradó gép.Szinte biztos,hogy telefonálnak a kollégék,hogy az ő katonája mármint aki a légvédelemmel foglalkozik,az nagyon érdeklődik,hogy mi ez.Szóval ez egy bonyolúlt dolog.Jó sok repülést kivánok,és gyere gyakrabban.
Üdv Cpt
Előzmény: tfrici (1222)
tfrici Creative Commons License 2003.08.29 0 0 1222
Szevasz Cpt!

Dehogy vádoltam én a magyar FIC szolgálatot! Tudod, hogy van ez? Nekem odafenn nem parancsol senki, csak azt csinálom, amit Ők mondanak!!! :o)))) És ez így természetes.
Biztosan így van ez a telefonos egyeztetéssel, ahogy mondod. Azt viszont nem gondolnám, hogy személyünk befolyásolta volna a pozsonyi torony döntésének meghozását. Minket ugyanis a pozsonyiak személyesen ismernek (a gépek imatrikulációja szerint is), és a mai napig nem zavarta őket, hogy magyar vagyok! A jelekből ítélve Ők engem elsősorban szlováknak, csak másodlagosan tartanak magyarnak, mert a hazai repülések alatt a forgalmazás nem igen engedi Őket másra következtetni. Az viszont már többször előfordult, hogy a vajnoryi leszálláskor tört (szlovákos) magyar nyelven köszönnek el tőlem! Ezt olyan kedvesen teszik, hogy eszembe se jutott még ezt csúfolódásnak venni!!! Szuma-szamárum: Nálunk se kell néha a hülyeségért a szomszédba menni, de ami az irányítókat illeti, nem feltételezem az ilyen alantas viselkedést. (Köztük is van két szlovákiai magyar.)
Mikor útléptük a VÁMOG pontot Medvénél, a Bratislava Radar elküldött bennünket a Duna mentén egészen Somorjáig (Šamorín) és csak ott engedte meg a CTR-en belül a 31-es pálya közvetlen megközelítését. Ok: Előttem három nagy gép szállt le és utánam is jött egy ČSA-s ATR. Pozsonynak, kinek az ilyen forgalom a Csúcsok-csúcsa :o))), elégséges ok lehet az ilyen döntésre. Gondolom én, hogy bennünket a VFR-t repülő 43-al, ha nem is szorított a háttérbe, de kötelezett bennünket a repülési terv betartására.
Ezért nem köpködök én senkire! Amit írtam az csak a történések valóság szerinti leírása volt, minden hátsó gondolat nélkül. A magyar irányításnak ismételten, csak megköszönni tudom a vasárnapi velem való közreműködését, melyet szóban akkor meg is tettem!
Bárcsak minél többször lenne erre alkalmam!!!

üdv.
Tfrici

Előzmény: Cpt (1221)
Cpt Creative Commons License 2003.08.29 0 0 1221
Helló!

Sajnos megint meg kell kicsit védenem a FIC szolgálatot.Nem ők tehetnek róla,hogy nem engedtek direktbe Pozsonyra.A határátlépés elött koordinálni kell telefonon a szomszéd fir irányitójával.Ez meg is történt,viszont a szomszédok elzárkoztak a direkt elöl.Nem értjük,hogy miért illetve sejtjük.Odaát sem mindegy,hogy ki ül a telefonvégen.A többit találd ki.

Üdv Cpt

Előzmény: tfrici (1196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!