Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28678
Hörpölin: persze, az számít amit tett, csak ha arra gondolok miket tehetett volna még ha hagyják..
Azért egy ilyen Rába végigtúrázást szívesen kipróbálnék :-)

joey: szintén gc fórumon írta egy természetvédelmi őr, hogy mivel a törvény nem kötelezi az erdészetet kerékpárral járható út kialakítására nem is teszi. Miért tenné, csak a gond lenne vele, minden vihar után össze kéne szedegetni a rádőlt fákat nagyobb ágakat, ha tavasszal tengelyig merül egy nehezebb gép akkor is rendbe kéne tenni. Hát kell ez nekik?

Tehát a területek 99%-ában nem azért nincs út mert az esetleges bicklizők veszélyeztetnék a természetet. Éppen ezért a már kijárt utakon el is tűrik őket. Ha védett sziklagyepről van szó, vagy felfelé tolja a paraszt a morzsalékos hegyoldalon vagy 3trillióval száguld lefelé azt már nem annyira szeretik
Szóval az hogy bolond erdőtörvény született arról a képviselőink tehetnek, hogy mi itt egymás közt meg milyen igét hirdetünk arról meg mi
Szerintem.
De tényleg, ha mondjuk KDP során szembejön egy biciklis akkor beszólsz neki?
Én félreállok hagy menjen/menjenek, még meg is szokták köszönni! :-)

biglev: valószínű hardcore bicajos a srác, egyszerűen összenőttek ő és a bicaj :-)
Azért én -legalábbis OKT esetében- maradok a lábamnál
padler Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28677
Minden szabály annyit ér (a társadalom más tagjai által annyira számonkérhető), amennyire a valóságban betartható. Persze ettől még az illetékesek kiállhatnak büntetni egy olyan erdőben, ahol nincs kijelölt kerékpárút-hálózat, de nem értenék vele egyet.
Előzmény: Joeyline (28676)
Joeyline Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28676
Ez nem ennyire egyszerű...

Nem csak a túrakiírás tiltja a kerékpáros teljesítést, hanem a vonatkozó törvényi szabályozás is, miszerint az arra kijelölt utakon kívül tilos az erdőben kerékpárral közlekedni!
Evvan, nincs mese...
Előzmény: biglev (28675)
biglev Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28675
A magam részéről Hörpölinnel értek egyet!
A kiírás az kiírás, tehát szent, így tessék gyalog, vagy sítalpon teljesíteni az OKT útvonalát ahhoz, hogy jelvénygazda váljék a jóemberből!

Ellenben - és ez a saját véleményem - még mindig jobb két keréken az OKT útvonalán bóklászni, mint mondjuk otthon a Monika Show-t nézni és össznépien butulni! Szóval azzal, hogy valaki bicajjal csűri le a távot nekem semmi bajom nincs. Azon delikvens előtt pedig, aki kerékpárral Velemből felmegy Írott-kőre még meg is emelem a kalapom, s ha ezt a Hörmann-forrástól a K+-on teszi úgy, hogy délről megy fel még meg is éljenzem...

A blogunkhoz való jókívánságokat pedig, KÖSZÖNJÜK!!! :-)
Előzmény: hörpölin (28674)
hörpölin Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28674

"na én direkt nem raktam linket meg nem idéztem hogy csak az igazán elszántak keressék meg, nehogy én vágjak alá a srácnak, erre most... :-)"

 

Én sem linkeltem be a fórumot, még a hozzászóló nickjét sem írtam ide, egyébként a fórum megtalálásában gugli a barátom segített, annyira nem vagyok otthon az ilyen témákban. Egyébként olyan gyorsan pörög az illető fórum, hogy néhány nap alatt el fog tűnni az ominózus hsz a múlt süllyesztőjében...

 

Nézd, én azt mondom, a Gyalogtúra Bizottságon túlmenően mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elsősorban elszámolnia a teljesítés mikéntje tekintetében.

 

Az általad említett film nem készült el, illetve én nem hallottam róla, hogy készült volna ilyen. :-(( Hogy RP miért tette azt magával, amit, erre nézve még nem találtam hiteles magyarázatot, pedig elég sokat kutakodtam után. Végül is nem az számít, hogyan távozott, hanem hogy mit tett addig a pillanatig. És abban utólérhetetlen.

Előzmény: jzp2107 (28672)
jzp2107 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28673
természetesen a Rábára gondoltam :-S
Előzmény: jzp2107 (28672)
jzp2107 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28672
na én direkt nem raktam linket meg nem idéztem hogy csak az igazán elszántak keressék meg, nehogy én vágjak alá a srácnak, erre most... :-)

szeirntem mondjuk az a hölgy lehet hogy mondhat ilyet aki árulja ott bent
mondjuk nekem nem fáj ha valaki bicajjal teljesíti, csak meglepődtem mert én úgy tudtam csakis gyalog+sí


más. tegnap néztem egy kis 1.5milliót
amikor Sárvár előtt a Zalához érnek, találkoznak egy vízitúrázó csapattal akik valami magyar-kört teljesítenek (700 km)
arról is akartak filmet csinálni az OKT után

jól sejtem hogy ebből nem lett semmi? szerintem az is kult alkotás lett volna!
ez is hozzájárult vajon Rocki szomorű tettéhez?


Előzmény: hörpölin (28671)
hörpölin Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28671

Figyelemre méltó ez az állítás az említett fórumról az OKT teljesítéssel kapcsolatban:

 

"Igen kerékpárral, én ezt még tisztáztam 2001-ben az MTSZ. központjában, és azt mondták "ha tudom így teljesíteni semmi akadálya". Én is olvastam a kiírást, s ezért kérdeztem meg ott bent."

 

Vajon ki mondhatta ezt a illető delikvensnek? :-O

Előzmény: jzp2107 (28670)
jzp2107 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28670
érdekes ontopik dolog a kesserek geoláda-élet fórumán..
HEV Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28669
Előzmény: Jesper Olsen (28668)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28668
De amelyek szerepelnek Gervers-Molnár Vera: A középkori Mo. rotundái c. könyvében, azok biztosan beleszámítanak a román kori templomos mozgalomba. (Reménykedem.)
Előzmény: padler (28665)
jzp2107 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28667
> A kedvezményt igénybe veheti a gépjármű tulajdonosa, vagy üzemben tartója, a nem magántulajdonban lévő személygépkocsik forgalmi engedélye azonban nem használható fel díjmentes utazásra

hehe, mert a céges kocsi nem szennyez ugye

viszont a tulajdonost hogyan lehet igazolni? én az vagyok, viszont a forgalmiban csak az üzembentartó van (az meg a zasszony), a tulajdonos csak a törzskönyvön
most megjelent lelki szemeim előtt ahogy egy -bocsánat- fafej kalauzzal vitatkozom a forgalmi és a törzskönyv közötti különbségről Sárvár-Szombathely között :-)
ezt jól kitalálták, asszem inkább jegyet veszek hogy legyen miből fizetni az igazgatók bruttó 3 millás bérét
Előzmény: nagypapi (28663)
jzp2107 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28666
> A kedvezményt igénybe veheti a gépjármű tulajdonosa, vagy üzemben tartója, a nem magántulajdonban lévő személygépkocsik forgalmi engedélye azonban nem használható fel díjmentes utazásra

hehe, mert a céges kocsi nem szennyez ugye

viszont a tulajdonost hogyan lehet igazolni? én az vagyok, viszont a forgalmiban csak az üzembentartó van (az meg a zasszony), a tulajdonos csak a törzskönyvön
most megjelent lelki szemeim előtt ahogy egy -bocsánat- fafej kalauzzal vitatkozom a forgalmi és a törzskönyv közötti különbségről Sárvár-Szombathely között :-)
ezt jól kitalálták, asszem inkább jegyet veszek hogy legyen miből fizetni az igazgatók bruttó 3 millás bérét
Előzmény: nagypapi (28663)
padler Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28665
Szerintem nem. Úgy emlékszem, még a múlt században is építettek ilyet, igaz, később nem volt gyakori építési mód.
Előzmény: Jesper Olsen (28655)
nim69 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28664
Nagyon tetszett. Csak így tovább. Remélem még sokszor olvashatjuk hasonló képes beszámolódat.
Előzmény: biglev (28653)
nagypapi Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28663

féloff:

Nincs agyanreklámozva, ezért ide is berakom:

 

JÁRULJUNK HOZZÁ KÖZÖSEN A TISZTÁBB LEVEGŐHÖZ AZ EURÓPAI AUTÓMENTES NAPON!

A hétköznapokon és az Európai Autómentes Napon is közösen tehetünk azért, hogy alacsonyabb legyen a légszennyezés és tisztább legyen a levegő. Szeptember 22-én az autó nélküli közlekedés megteremtése a cél, ezért a forgalmi engedéllyel rendelkező utasok díjmentesen utazhatnak a MÁV-START Zrt. és a GySEV Zrt. járatain. A kedvezményt igénybe veheti a gépjármű tulajdonosa, vagy üzemben tartója, a nem magántulajdonban lévő személygépkocsik forgalmi engedélye azonban nem használható fel díjmentes utazásra. A kedvezmény kizárólag belföldi utazásra, 2. kocsiosztályon vehető igénybe. 1. kocsiosztály igénybevétele esetén a teljes árú kocsiosztály-különbözeti díjat meg kell fizetni. IP, IC vonat igénybevétele esetén a pót és helyjegy, pótjegy vagy a helyjegy díját meg kell fizetni. Forgalmi engedély hiányában vagy nem a saját nevére szóló forgalmi engedéllyel utazónak a jegyvizsgáló teljesárú menetjegyet ad, és felszámítja az Üzletszabályzatban előírt pótdíjat is.

 

http://www.mav-start.hu/hirek/hir.php?mid=14ab0d210b8de1

hörpölin Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28662

:-))

 

Az a hely tényleg arra van szánva, de előtte még be kellene fejezni a 2. OKT-t, ha már belevágtam...

Előzmény: jzp2107 (28661)
jzp2107 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28661
és aztán?

jól láttam hogy az oldaladon egy fülcse még pont elférne az AK-nak? :-)
Előzmény: hörpölin (28660)
hörpölin Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28660

"Az erdő egészen Kardosfáig kitartott, felkaptattam a dombra a faluba"

 

Ez már az időskori agyérelmeszesedés jele! :-( Legyen akkor inkább Kondorfa! :-))

 

Azt hiszem, Sánta Kutya írta még évekkel ezelőtt, hogy azért járta végig keletről nyugat felé az RP DDK-t, hogy a végén valami nevezetes pontra, egy hegytetőre érkezzen.

Én úgy vagyok vele, hogy vonz az Írott-kő, egészen attól a pillanattól kezdve, hogy először megláttam a DDK-t járva Nagyfernekág határából, a domb széléről. Most is csodálatos volt, ahogy többször is látómezőbe került a túra során, a legszebben Nádasdról, a templomdombról. Még két hét és indulok feléje! :-)) Akkor pedig négy napon keresztül, szinte mindíg szem előtt lesz!

 

Neked is sok sikert a mielőbbi teljesítéshez!

Előzmény: Joeyline (28659)
Joeyline Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28659
"Az erdő egészen Kardosfáig kitartott, felkaptattam a dombra a faluba"

Jó nagy lendületben lehettél, mert Kardosfa ugyan valóban rajt van az RP DDK útvonalán, de ebben az irányban igencsak sokat kell menni a Kék-körön, hogy elérjük! :-))

Amúgy grat, szép menet volt!


"Már csak egy négynapos túra van hátra és befejezem a hegytetőn a DDK-t!!! :-)"

Szép befejezés lesz a Dunántúl csúcsán!
Nekem is kb ennyi hiányzik, de épp a másik végén :)
Előzmény: hörpölin (28657)
hörpölin Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28658

"Annak azért gondot jelenthet, akinek pl. beépített szívritmusszabályzója van. Vagy valami hasonló kütyü van a testében."

 

Csak most jöttem rá, hogy butaságot írtam! A villanypásztorral igenis lehet embert ölni, pl. ha a nyakára tekerjük jó szorosan a vezetékeit, vagy jól fejbevágjuk az akkumulátort is rejtő fémdobozzal. :-))

 

Egyébként igazad van, a szívritmusszabályzóval élő emberekre nem gondoltam...

Előzmény: Törölt nick (28654)
hörpölin Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28657

Az őrségi túra negyedik és ötödik napjáról csak egy leírást készítettem, mert az utolsó napra csak néhány kilométert hagytam, hogy még egy korai vonattal hazautazhassak.

 

Dél-dunántúli Kéktúra
Szalafő – Himfai-tó – Nádasd

(Kiírás szerint 25,9 + 7,3 km)

Na, akkor lássuk először a szombati napot:

 

Esett egész éjszaka, reggel hatkor is arra ébredtem, hogy szakad az eső Szalafőn. Viszont letöltöttem a telefonomra az idokep.hu oldalról a felhőképet és a met.hu-ról az esőképet, ezek szerint hamarosan radikális változások voltak várhatóak az időjárásban – méghozzá pozitív irányban! Ezért aztán gyorsan összekaptam magam és negyed nyolc felé már útnak is indultam, mert némi hátralékban voltam az időtervemhez képest, mivel Szalafő és Kondorfa közé terveztem korábban a sátrazást!

 

A Gatter panzióból kilépve még esett az eső, de a Szalafő feletti dombra az aszfalton felbaktatva kinyílt körülöttem a panoráma és megelégedéssel vehettem tudomásul, hogy északnyugat felé már egy kék sáv nyújtózik a látóhatáron! Ott már sütött a Nap!

 

Az aszfaltról letérve nekiindultam a mezőknek, aztán az erdőhatáron kunkorgott tovább a keréknyom. Ez az út eléggé sáros volt a sok eső miatt, többször kicsaptam a mezőkre, mert ott kényelmesebben lehetett haladni. Végül egy bekerített csemetés mellett fordultam be balra az erdőbe, itt a csapás néha szinte elveszett alólam, csak a jelzéseket követve tudtam haladni egy jó darabon. Aztán leereszkedett az út a Lugos-patak völgyébe, és nekiindultam a szép, sűrű fenyvesnek.

 

Az erdő egészen Kardosfáig kitartott, felkaptattam a dombra a faluba, első pihenőmet a pecsételőhelyként is funkcionáló kiskocsmában tartottam. Amikor ideértem, már ragyogóan sütött a Nap, az esőfelhőket már messzire fújta a szél! Itt is csak HVTE-s pecsét volt – az Őrvidék Turistája mozgalom körstemplije, de mivel volt rajta falunév, a célnak ez is tökéletesen megfelelt! Megittam egy üveg Sopronit, aztán továbbindultam.

 

Végigballagtam a több dombra épült falu hullámvasutazó főutcáján, aztán kiértem a Lugos-patak völgyének széles rétjeire. Kellemes, füves keréknyomokat követtek a K- jelzések, sajnos egy idő után az út már gyakorlatilag eltűnt a dzsindzsában. Itt is kivágtam hát a rétekre, csak ott tértem vissza az útra, ahol az egy kereszteződés után komoly kavicsburkolatot kapott.

 

Egy idő után a K- jelzések letértek az útról, hogy egy kis kitérőt tegyenek a patakparton, egy darabig követtem is a jeleket, de aztán visszatértem az útra, mert meguntam a magas aljnövényzetben szinte elvesző kidőlt törzseken, letört ágakon keresztül való bukdácsolást. Hamarosan visszaérkeztek a K- jelzések is, innen aztán tempósan lehetett haladni a tényleg jó minőségű erdei úton! Érdekes, hogy a patakvölgy közepe tájékán volt a legjobb minőségű az út, de aztán egy elágazás után eltűnt a kavicsburkolat, később pedig a földút keréknyomokká silányodott.

 

Elértem a völgy végén az irtásokat, aztán ligetes mezők következtek, végül feltűntek Hegyhátszentmártonhoz közeledve a termőföldek is. Itt egymás után két villanypásztorral őrzött kukoricás következett, a négy árjáróból csak az elsőnél nem voltak szigetelt fogantyúk, itt az előző napi motyóátdobás + csukafejes trükköt alkalmaztam. Felkapaszkodtam Hegyhátszentmártonba, a templom előtti padon pihentem és ebédeltem meg. Ezt a falut is érintette a Szent Márton Vándorút a kihelyezett tájékoztató tábla szerint, de itt nem kerestem meg a bélyegzőjét.

Hhszentmártontól csak egy ugrás volt Ivánc – itt egy kis kitérőt tettem a templomot és a Sigray kastélyt megnézni (fogyatékosok otthona), aztán pecsételtem az „alsó” kocsmában és feltöltöttem a víz- és hosszúlépés készletemet is. A falu környékére terveztem az aznapi sátorozást, de még gyerek volt az idő, hiszen nagyon jól tudtam haladni a Lugos-patak völgyében, ezért úgy döntöttem, elmegyek egészen a Himfai-tóig.

 

Felsőmarácon csak átrobogtam, aztán aszfalton leereszkedtem a fennsíkról, és a lejtő alján rátértem a Himfai-tóhoz vezető sóderes útra. Végül a tóparton találtam magamnak kiváló sátorozó helyet a szépen kiépített pihenő után, ahol a földutat már egy fasor választotta el a füves tóparttól. A sátorhely pozíciója: N 46°57’41” és E 16°32’29”.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Másnapra már csak egy nyúlfarknyi darab maradt a szakaszból. A tópartról továbbindulva először a kavicsos vízparti úton haladtam, a tó végétől pedig keréknyomokon mentem tovább. Gyorsan elértem a Halogyot, itt stempliztem a Kónya kocsmában, ahol a falu tekeválogatottja tartott éppen edzést. NB II-es tekecsapatról van szó, a fél falu volt a nézőközönség (fél falu = a település férfilakossága).

 

Halogyról egy darabig aszfaltoztam a Nádasdra menő úton, aztán az erdőbe beérve balra egy nyiladék kavicsos útjára fordultam. Egy újabb kanyarral már az országúttal párhuzamosan haladtam, egyre rosszabb minőségű utakon. Mielőtt kiértem volna az erdőszélre, a korábbi jó minőségű út már csak egy csapás volt a dzsindzsában! Aztán elértem a mezőket, innen már csupán egy kényelmes séta volt a földúton Nádasd.

 

Mivel volt még időm a vonatig, tettem egy kitérőt a falu templomához, megnézni a feltárt római rotunda maradványait. Itt is megtaláltam a Szent Márton Vándorút tájékoztató tábláját, viszont a dombtetőről kitűnő kilátás nyílt az Írott-kőre is! Láttam hát az uticélom! Már csak egy négynapos túra van hátra és befejezem a hegytetőn a DDK-t!!! :-)

G(Dzsí) Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28656
Remek blog, remek képek és szöveg :)
Előzmény: biglev (28653)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28655

Köszönöm ezt az információt is.

 

Még egy laikus kérdés: ahol rotunda (körtemplom) van, az biztosan román korinak számít?

Előzmény: padler (28638)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 28654
OFF

Annak azért gondot jelenthet, akinek pl. beépített szívritmusszabályzója van. Vagy valami hasonló kütyü van a testében.

ON
Előzmény: hörpölin (28650)
biglev Creative Commons License 2009.09.15 0 0 28653
Ígértem Nektek egy a Tátika aljáról készült kis képes beszámolót!
Jelentem, kész van!

Akit érdekel, annak irány a Big-Lev-Blog
jzp2107 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 28652
köszönjük
Előzmény: radv.ben (28651)
radv.ben Creative Commons License 2009.09.15 0 0 28651
Ha jól tudom, 10 nappal a megjelenés után kerülnek fel a cikkek az online-ra, de kép nélkül, ömlesztettebb formában. (A Kinizsi százasról írt cikkem itt: http://www.mno.hu/portal/643443 )
Én nyilván nem fogom beszkennelni, nem lenne legális.
Előzmény: hörpölin (28644)
hörpölin Creative Commons License 2009.09.15 0 0 28650

"Hű, bakker! Ez a vellany kemény lehetett!"

 

Az volt.

De egy dogot tudni kell: a villanypásztor semmilyen körülmények között emberi élet kioltására nem alkalmas, mivel kicsi az impulzusok energiája. Olyasmi a rendszer működése, mint a benzinmotorok gyújtószikrája: törpefeszültségből szaggatással és impulzustranszformátorral (gyújtótrafóval) állítanak elő nagyfeszültséget. Ha majd villanypásztor mellett mész el, keresd meg a betáplálását: néhány tenyérnyi napelemtábla, alatta kis doboz az akkumulátornak és a vezérlőegységnek. Persze lakott terület közelében lehet hálózati betáplálása is, de akkor is leválasztott (vagy törpefeszültségű) hálózatról.

Persze, ha valaki ráköti a kerítésre direktbe a 230V-ot, az már egy más kérdés. Az már gyilkossági kísérlet.

Előzmény: Vagdalthús (28648)
hörpölin Creative Commons License 2009.09.15 0 0 28649

"Lesz azért izgalom, nyugi! :)"

 

Na, az izgalomról elmesélek egy sztorit - ami a fent említett szakaszon történt velünk!

 

2006-ban &son-nal a Farkas-erdőben, a Banyafák tisztásán táboroztunk le. Valamikor késő éjszaka, amikor már rég lenyugodott az erdő és olyan süket csönd volt, hogy szinte már fájt, hirtelen iszonyú ugató hang verte fel erdőt! Utána talán két-hárompercnyi újabb teljes csönd, majd újra az az rettentő hangos(nak tűnő) ugatás.

Felgyújtottuk a sátorban az egyik fejlámpát, láttam &son ijedt tekintetét, próbáltam megnyugatni, de csak annyira telt tőlem, hogy kiböktem: Gondolom, embert nem eszik...

 

Most már tudom, hogy csak egy őzbak ugatását hallottuk, de akkor egy zabszem sem fért volna be! :-))

Előzmény: Joeyline (28647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!