Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

META TOM Creative Commons License 2000.03.29 0 0 366
Alfred, NLQ, leto!

Igazán irigyellek benneteket a képes beszámolók alapján! Sajnos, nekem pillanatnyilag az autózás is gondot okoz, mert nem tudok elfogadható megoldást a gyerekülésre (nincs hátul biztiöv illetve hely a beszereléshez) így nemhogy terepre, de még egy kirándulásra sem futja a lehetőségeimből. (A gyerekek nélkül meg ugye olyan semmilyen az egész...)
Kérlek benneteket, hogy továbbra se hanyagoljátok a képeitek közzétételét!

Kösz,

META TOM

elf Creative Commons License 2000.03.28 0 0 365
Szivesen mennek en is, de sajnos a szombatjaim meg juniusig foglaltak.
aknot Creative Commons License 2000.03.27 0 0 364
Ha melexik picit az idô én is csatlakoznék valami hasonlóhoz SJ-410-esemmel (ha már leszóltam leto "kultúrterepjáróját"...) Mi Szentendre környékén szoktunk sarattúrni és beragadni, a melegedésre várásom oka, hogy hozzám befolyik a víz, és utálok térdig hidegvízben pedálozni és jégcsizmában hazamenni (mint egy hónapja)! :o)
Alfred Creative Commons License 2000.03.27 0 0 363
Szombaton délelőtt terepezni mentünk, leto-, NLQ, Alfred, és egy ismerősöm zöld L200-asával.
Koradélelőttig forgolódtunk, taléltunk egy lápos pocsolyát is, amibe végül sikerült úgy belemennem (majd én megmutatom mit tud a Landy...), hogy vagy két óra hosszat kerestük a megfelelő fogást. Végül letót beleállítottuk egy nagy gödörbe, és rákötve csörlőztem.
Első nekifutásra itt vannak a képek, a Landys képeket pedig a Land Rover képek oldalra fogom föltölteni, talán még ma.
jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 362
leto-, NLQ, Alfred!

Ha felébredek akkor oda megyek reggelizni,
ha nem akkor jó utat, és karcmentes megérkezést!

JP

(vasárnapra beszámoló!)

Előzmény: leto- (361)
leto- Creative Commons License 2000.03.24 0 0 361
Alfred, NLQ:

akkor meki parkolo, 10 magassagaban!
utvonalat meg megszuljuk

jpmaster: boaa :>

jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 360
Skacok !

Részemröl dobva a progran :(((

Sajna szombatra szervezték a vasárnapit.

JP
:(((

Előzmény: NLQ (358)
Alfred Creative Commons License 2000.03.24 0 0 359
A szombat 9:50 nekem jó, jó a Meki is. A Szentendre felé eső lőtér is jó. Ami nem jó az a Lajos forrás és környéke. Az mind természetvédelmi terület, ami nem lenne baj, de hétvégén tele van emberrel, minden út behajtani tilos táblával van védve, és bár lehet oda kirándulást szervezni, volt is már rá példa, de előzetesen egyeztetni kell a Pilisi parkerdővel.
Ha szabadon akarok terepezni, akkor én általában a Biatorbágy körüli erdőkbe szoktam menni, de ősszel jártunk az M5-ös autópálya környékén, ott nagyon jó karcmentes terepautózásokat lehet művelni.
NLQ Creative Commons License 2000.03.24 0 0 358
leto Alfred jpmaster

akkor szombat reggel 9:50 de hol ??
a florian parkolojara gondoltam, de az kicsi szombat delelott meg raadasnak fizetos is :(
viszont van ott a vorosvari uton egy mc donalds... annak a kicsi parkolojat megszaljuk???
azt ha valaki elfelejtett reggelizni meg az is potolhato ott :)

Udv

nlq

NLQ Creative Commons License 2000.03.23 0 0 357
hogy 3-at csinalhass belole :))
jpmaster Creative Commons License 2000.03.23 0 0 356
Na ez most mérlett 2 ???
Előzmény: jpmaster (355)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.23 0 0 355
leto-

Objektiv okok miatt én csak potyautasként, szombaton, és úgy 10-18 (9-19max.) között.

Utána veribizi leszek :))))

JP

Előzmény: leto- (352)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.23 0 0 354
leto-

Objektiv okok miatt én csak potyautasként, szombaton, és úgy 10-18 (9-19max.) között.

Utána veribizi leszek :))))

JP

Előzmény: leto- (352)
NLQ Creative Commons License 2000.03.23 0 0 353
leto-
reszemrol jo a szombat (a vasarnap is) de csak az egyik :)

Udv

nlq

en is szoktam reggel 6 kor szamitogepezni, de akkor nem elvezetes a net, tul gyors :))

Előzmény: leto- (352)
leto- Creative Commons License 2000.03.23 0 0 352
Alfred, remes vagy ezekkel a hajnal 7 irasokkal, ez karos az egeszsegre:)
En is Sz.endre kornyekere gondoltam, csak ugy magunk maszkalni
Nezzuk meg a regi loteret, aztan esetleg folmehetunk Lajosforrashoz az erdobe

NLQ, jpmaster?
Nekem inkabb a szombat lenne jo.

Alfred Creative Commons License 2000.03.23 0 0 351
leto-:
Most úgy néz ki, hogy van. Hová mennénk, mert én most nem tudok szervezett dologról?
Két hete voltam Szentendre felé egy lőtéren a Duna árterében, olyan egydélelőttös, karcmentes, és nem is túl nehéz, nekem tetszett.
Előzmény: leto- (346)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.22 0 0 350
leto-

'Mit hivnak az amcsit track bar-nak?'
mive kapcs-ban volt?

"$12 a 4wheeler elofizetesi dija most"
Ha ide rendeled 26+ az apró!!!
3.75 a standon.

"spring-over-axle conversion"
A laprugó nem a hid alatt megy mint általában, hanem fel teszik fölé. Szegény ember vizzel főz alapú dolog.

Beüljek?

JP

Előzmény: leto- (348)
NLQ Creative Commons License 2000.03.22 0 0 349
leto-
melyik nap menjunk ??? szombat vagy vasarnap??
hol,mikor (9 elott neee) talalkoznank ?? kb merre mennenk?
asszonyka kerdezi mennyi idot vennénk el az eletebol ezzel a kirandulassal??

Udv

nlq

Előzmény: leto- (348)
leto- Creative Commons License 2000.03.22 0 0 348
NLQ: cool
okej, remek lesz
leto is zoldfulu, csak sokat okoskodik:>

Mit hivnak az amcsit track bar-nak?

ps: Offroad Centerben lattam ket jeepet, az egyik 1.1M-ert egy 82-es 2.5literes cj, a masik egy wrangler, 95bol, csomo bizbasz krom micsodaval 3.5millio
csak host kapni.. na nem baj, holnap jelenik meg ujsag

jpmaster: $12 a 4wheeler elofizetesi dija most, valami akcio van, mindjart szoltam is a noveremnek (kint lakik), kuldesse nekem is :>>
Masik, mit tudsz a YJ spring-over-axle conversion kitrol? Rubicon Exress arulja, allitolag ha nem cseszed el a finom beallitasokat az installnal, szepen hozza a formajat.

Altalanos helyzet: hetvegen merges lettem a muanyag autora, ugyhogu ne'mi toprenges utan ugy dontottem, cserelek Wranglerre.

NLQ Creative Commons License 2000.03.22 0 0 347
leto-

Alapbol benne vagyok a hetvégi kirandulasba, de asszonykat meg el kell csabitani :)
keszulj fel 1 zoldfulure, aki ber-en az aszfalton megcsuszott :) (igaz jo saros volt)
akacosokat elkeruljuk ugye ???

Udv

nlq

Előzmény: leto- (346)
leto- Creative Commons License 2000.03.22 0 0 346
Most hetvegen esetleg van kedve valakinek jonni kirandulni Pest kornyekere?
Alfred?
elf Creative Commons License 2000.03.22 0 0 345
Ha esetleg megis a sarga auto vitte volna el:383-0770. Ezen a szamon lehet erdeklodni (legalabbis itt pesten).
A K.... ANYJAT MINDEN TOLVAJNAK!!!!
jpmaster Creative Commons License 2000.03.21 0 0 344
TOM!!!

Maradjunk annyiban, hogy a K.... É...A.. a F... K... tojvajnak!

Utcán állt, fényes nappal?
Tuti, hogy nem a lopósok?

JP

Előzmény: TOM (341)
TOM Creative Commons License 2000.03.21 0 0 343
Kosz...
Onnan nem sarga vitte el,szabalyosan parkoltam...:-(((
T
Előzmény: NLQ (342)
NLQ Creative Commons License 2000.03.21 0 0 342
TOM!

eggyuterzek es vazze..... es a toke is szaradjon le
es meg asszondjak a japcsi kocsikat nem lopjak....

reszvetem
nlq

1 remenysugar (bar valoszinuleg mar megkerdezted) nem a sarga lopoauto vitte el

TOM Creative Commons License 2000.03.21 0 0 341
Hello!

Azt hiszem reszemrol tegnapig tartott az Offroadozas,mert elloptak kisautomat. Ha latjatok veletlenul (eleg egyedi), ertesitsetek rendorseget...
Suzuki Samurai SJ410
Bordo,feher ponyvaval,emelve,elol 2 kodfenylapmpa...
Ha meg rajta van a rendszam BIB 281

Szaradjon le a keze minden tolvajnak!

Tamas

jpmaster Creative Commons License 2000.03.20 0 0 340
leto-!

Általánosságban elmondható S.babodról, hogy mindig Pünkösdkor van, (idén 2000.06.09-12.) a Nagy miting.

Rá kell keresni az Altavista-n.

off:
Holnap???

JP

Előzmény: leto- (338)
NLQ Creative Commons License 2000.03.20 0 0 339
Leto

1 piros/ezust L200 voltam, vasalas nelkul probarendszammal

Udv

nlq

Előzmény: leto- (338)
leto- Creative Commons License 2000.03.20 0 0 338
Tudtok a neten Babod infokat? Lassan aktualis lesz! Hiaba, szezon van

Jo volt Ber, nezokent is lehetett kuzdeni hogy kijussak a specialokhoz :>>

NLQ: melyik l200 voltal? Jottel fol dombra egy UAZzal, egy Fronteraval es egy Nivaval karoltve?

Alfred Creative Commons License 2000.03.18 0 0 337
NLQ:
Sajnos tényleg korán abba kellett hagynunk. :-(
Feleségemnek, aki a navigátorom szokott lenni, közbejött egy fontos munka, és a hét közepén kellett keresnem valakit, aki beül mellém, és képes vagyok vele összezárva eltölteni egy hétvégét, plussz meg is bízom benne. Végül a hugom barátja vállalta a dolgot, de délutánra már föl kellett jönnie Pestre dolgozni. A lényeg, hogy egy nagyot autóztunk, mivel ő még az életben soha ilyesmit nem látott, most belekóstolt a terepezésbe, a Landyban kár nem esett, szóval legalább jó volt a hétvégénk. :-)
Előzmény: NLQ (334)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.18 0 0 336
NLQ!

OFF:
Jééézuss! Lebuktam?!

ps.: a hizás duzzadással is jár!
:))

JP

Előzmény: NLQ (334)
NLQ Creative Commons License 2000.03.18 0 0 335
uhh szanom banom bunomet elirtam a nevedet Alfred SORRY!!!!!
NLQ Creative Commons License 2000.03.18 0 0 334
Hali!

jpmaster:
a maj az hizik, vagy ha duzzad akkor alkoholista vagy :))

Alfonz
Koran elhuztal Bérről :( kartalnál lattunk szembejonni mi egy piros L200 as diszkoautoval voltunk :))

Udv

nlq

jpmaster Creative Commons License 2000.03.17 0 0 333
leto-!

{{Na mit mondtam !!! :))) (máj duzzad!) HM a mester...!}}

Átkötheted, ha akarod pl.: a hátsóablakfőűtésre, marad egy szabad kapcsolod a szúró refire (min. Hella Comet 550 Fern!)

Az a fólia amit én ismerek (németo.-beli) az elég vékony, gyengén öntapadó, hogy ne irritálja a festést, ergó könnyen sérül.
Ilyesmi, vagy ez lehet az idézett is.

"Uj tema: hol tudnek tereprally alapveteseket tanulmanyozni? Keveset talaltam weben, magyar viszonylatban meg egyenesen semmit. :( "
It mire gondolsz pontosan?

Jó szórakozást a hétvégér, én nyomom a melót.

JP

Előzmény: leto- (332)
leto- Creative Commons License 2000.03.17 0 0 332
jpmaster: szetszedtem a bigyot, kontakthibas tukorfutes:>

elf: folhivtam a Prosecutor bt, 20ezer/m^2 a folia, viszont ahogy jpmaster is irja, inkabb bogar ellen ajanljak, az akacos szetszedi.

Alfred megoldasa a nyer, suru karomkodas :>
Voltam ma az Offroad Pro Centerben, akit esetleg erdekel, van egy '94es Defender kereken 3millioert

Volt egy ismeretlen evjaratu LJ73 Landcruiser is, de sajnos a light duty kivitelben (konnyitett alvaz, es elol-hatul csavarrugo).

A masik csoda, egy kb 50cm szabad magassagu atalakitott UAZ, muszerfal nelkul, viszont kispolszki ajtokkal, citromsargara mazolva:)

Uj tema: hol tudnek tereprally alapveteseket tanulmanyozni? Keveset talaltam weben, magyar viszonylatban meg egyenesen semmit. :(

Outsider kerdes: ize, miert nem szoktak teszemazt Fronterabol versenyautot epiteni? Azaz, mitol fugg hogy egy alaptipusbol erdemes-e vagy sem?

ps: ha rajtam kivul is jonne valaki Be'rre holnap reggel, nem megyunk egyutt?

homaar Creative Commons License 2000.03.17 0 0 331
szilyasztok

nem tudom, volt-e már:
http://www.off-road.com/chevy/mm/

aranyos kis videók vannak itt, apu majnem elüti anyut meg iyenek

csákány

(jó a topik)

dom Creative Commons License 2000.03.17 0 0 330
Hali! Nem tudnátok kisegiteni? Nagyon
szeretnék egy csörlöt, de az ujat nem
tudom megfizetni! Esetleg van ötletetek
hogyan lehetne akár csinálni vagy venni
kézi csörlöt? Nivához kéne, csak önmentésre,
mert volt már egy-két kellemetlen kalandom.
Esetleg egy olcsó jack-et nem tud valaki?
Köszi...
http://www.extra.hu/bazis-trade (niva pix)
Alfred Creative Commons License 2000.03.16 0 0 329
Kollégák!

Holnap éjjel, és szombat napközben Béren off road trophy!

Aki jönne nézőnek, ne feledkezzen el róla!

jpmaster Creative Commons License 2000.03.16 0 0 328
Bár az emlitett cikk fölött átsuhanhatott a tekintetem, amit ebben a témában eddig láttam, az igazándiból kavics, ill. bogár ellen védett, és "szemből".

Off:
Mellesleg az Initium Bt. előre is köszöni a belévetett bizalmat az elkövetkező 18000 évre! :))))
Majd szólok a Laci haveromnak!
Bár az én cégemnek lenne ilyen jövője...

JP

Előzmény: elf (327)
elf Creative Commons License 2000.03.16 0 0 327
leto-

A 4x4 magazin 20000/1 szamaban volt egy ceg, ami autokarosszeriara keszit vedofoliat. Lehet ez a cucc segitene az autod karcmentesen tartasaban.

A nevuk Prosecutor kft 1117 Bp karinthy F. ut 17. T.:466-6950

jpmaster Creative Commons License 2000.03.14 0 0 326
leto-

Milyen ikon van rajta?
Gondolom nem a hátsóablak.
Bár van 1-2 olyan modell, ahol a hátsóablak fűtés időkorlátos.
(Nem lehet, hogy az előző tulaj valami bindzsit rakott bele?)
Biztosan valami fűtőszál féleség lehet SZVSZ.
Ha +van irjál.

JP

Előzmény: leto- (325)
leto- Creative Commons License 2000.03.13 0 0 325
Lemaradt:)
Masik, van a Fronteran a motoros tukrok kis kapcsolotablajan egy gomb, amirol fogalmam sincs mire jo. Ha megnyomom mellette egy led par percig vilagit, a kesztyutarto alatt kattan egy rele, aztan tovabb passz. Otletek?:)
Nem tukorfutes.
leto- Creative Commons License 2000.03.13 0 0 324
Tudja valaki, hogy meddig gyartottak a Landcruiser 70-es, illetve 73-as modellt?
NLQ Creative Commons License 2000.03.13 0 0 323
Szervusztok!

Irtatok korabban a hetvegi versenyrol asszonytmegfuztem, ha mar penteken atvesszuk az L200 at bun lenne kihagyni egy ilyen verseny megtekinteset ugyhogy szombaton kiugrunk Bérre megnezni

Alfred
irtal korabban a Landy-s es egyeb kocsikazasrol... ha elkerulitek az akacosokat akkor szivesen mennek mint amator zoldfulu! Mikor ??? Hol ???

Udv

nlq

rainforest Creative Commons License 2000.03.13 0 0 322
Megújult a Land Rover honlap.
TOM Creative Commons License 2000.03.13 0 0 321
Szervuztok!

sikerult kiprobalni tegnap a Samurai-t terepen ismet,bar kicsit tulvallaltam a dolgot. Ha valaki ismeri Pilisborosjeno utan az Egri var masa fele mentunk el egy baratom tanacsara...Hat mit mondjak megilletodtem es feltem nehanyszor mikor igen megdolt az auto,mert gondolom nem megfeleloen vettem 2 kerek koze a vizmosott utat...De tuleltuk! Igaz terepbejaras volt tobbszor...
Fogyasztas:
egyenlore igen tekintelyes 35.5 Liter 310 Km-re,igaz ebbol 1 ora terep volt,4 kerek,ill felezovel...
Meg meg nagy gazokkal indulok es a kipufofo is lyukas volt,igaz megcsinaltattam mar...
Mit gondoltok terepen az orankenti 10 literrel szamolhatok? Mert akkor csak 25,5 liter/300 km,ami mar jobban elfogadhato allando varosi forgalomban sok hideginditassal-szivatoval?

Ber: azt hiszem szombat reggel leruccanunk,de csak mint nezok.

Udv,Tamas

TOM Creative Commons License 2000.03.11 0 0 320
Bocs,sikerult elolvasni a szabalyzatot.
T
TOM Creative Commons License 2000.03.11 0 0 319
Hello'
Kosz az infot,de azt hiszem van gyari hasznalt is meg utangyartott is bar az allitolag csunya...
Kesz a kipufogom,most mar egesz jo csindes az auto...Holnap probalok terepezni egy kicsit...
Alfred:nem sikerult a trophy ket linkjet elerni,ha esetleg egy rovid osszefoglalot irnal azt megkoszonnem.
TOM
Előzmény: NLQ (318)
NLQ Creative Commons License 2000.03.11 0 0 318
Sziasztok

2 hete olvasom a listat nagyon sok jo info van itt kozkezen, kulon koszonet a menetleveles dologert

kb 3 honapja szuletett meg bennem az elhatarozas hogy legyen vegre 1 normalis autom nekem elsosorban olyan teherauto kelett amivel elhurcibalhatom a cuccokat emellet nem artott, ha 2 nel tobben beleulhetunk, ezert a duplafulkes pickupokat kezdtem el nezegetni..
ma lefoglaloztam egy mitsubitshi L200 at
ezzel vegre teljesul a nagy almom, egy normalis meretu auto.
Valoszinuleg nem sokat, de tereepzni is szertnek majd amugy hozza nem erto modjaram, meg hat szep az auto es feltem a fenyezest.

Ha tudtok barmilyen infot a tipussal kapcsolatban mire erdemes figyelni stb osszatok meg velem THX

TOM
kerdezted a hardtop-ot:
en is nyomoztam ezugyben talaltam 1 magyar gyartot, L200 hoz gyart, samurai-hoz kerdezd meg
kunhegyesiek ASV kft. tel:59/326-947 az L200-hoz fele aron gyartjak (127+fa), mint amennyiert az amcsit akartak adni

Udv

nlq

elf Creative Commons License 2000.03.11 0 0 317
Kbe: Szerintem 600e Ft eleg keves egy MEGBIZHATO 4x4-es autora. En ugy gondolom, lehet hogy Neked megerne inkabb a passatot felujitani.
A benzinkoltseg csokkentese megolhato esetleg gazuzemure alakitassal. Ez utobbit csak felve merem tanacsolni, mert nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Masok elmondasa szerint az autogaz kb a felebe kerul mint a benzin (kutnal tankolva), de a fogyasztas is no 1-2 literrel.
kbe Creative Commons License 2000.03.11 0 0 316
Kedves Mindenki!

Nagyon szépen köszönöm a lebeszélést a Range Roverről, szerintem is csőd lett volna...

de így már biztos.

Amúgy most is összkerékhajtású kocsim van, de szeretném lecserélni, illetve hozzáértők véleményét kikérni ezt illetően:
a mostani egy 86 os passat variant syncro, öthengeres, a fogyasztása városban 11/13 liter, de tele van extrával, motoros ablakok, klíma, tetőablak, syncro. Soha sem ülnék vissza egy kétkerék hajtásúba, mert idén télen ez nagyon biztonságosnak tűnt, soha sem csúsztam meg, mindenhová felment, stb.
ellenben anyagi helyzetem úgy hozta, hogy jobb lenne cserélni egy kisebbre, illetve(annyira jó állapotban van a kaszni!!!) ezt felujítani, hogy megtartsam, mert minden nap használnom kell, és az extrákról sem szeretnék lemondani, ha nem muszáj...
Szinte az összes topicot elolvastam, de nincs épkézláb ötletem, hogy mit tegyek.
Kérem a segítségeteket, hogy tudomásotok szerint, milyen összkerekes kocsi létezik a fenti extrákkal elérhető(max 600,000 Ft), áron, ami mondjuk diesel, és nem költöm alkatrészre a gatyámat is.... előre is köszönöm!!!

ui: defender 110, és corrado Wr6 Syncro a vágyam, de...

Alfred Creative Commons License 2000.03.10 0 0 315
elf:
"Az a 3500 3528ccm. A 80-es evek vegetol(88) keszulnek 3900, a kilencvenesek elejetol(92) 4200ccm-esek."
Köszi, nem jól tudtam!

Előzmény: elf (314)
elf Creative Commons License 2000.03.10 0 0 314
"R. Rover 3500 motorral NETTÓ: 20 liter alatt nem áll meg."

De megall. Egy kicsivel 20 alatt, legalabbis az 1984-5 utani modellek. A korabbiak valoban nem.
Az enyem '85-os. Varosban 18-19-20l. Autopalyan 18-19l, orszaguton 15l is lehet. Karburatoros motorral. Az injektoros (ha nem automata) elvileg kb. 2l-el kevesebbet eszik. Az automata valto mar-mar "amerikai autos" fogyasztast produkal ('86 injektoros Aut. 23l varos)
DE! Kispenzu embernek egy oreg RR NEM ajanlott, hacsak nem hetvegi "gyurnivalo" autonak kell. Az alkatreszekbol van gyari es utangyartott is. Tobbnyire(!) nem dragabb mint mas nyugati auto.Pl utangyartott vizpumpa 25-tol 40e Huf evjarottol fuggoen.Vezermutengely 40e. Fektarcsa 10e(utangy.) gyari 25e. Kipuffogo rendszer(walker) kb 90e. Ez nem veszes.
De vannak egyes alkatreszek amelyek extrem dragak. Pl.: jobb elso (aluminium!) karosszeriaelem: kb 80e gyari, 60e utangy, 20e magyar muanyagbol. Vagy pl. a motorba hideg/meleg levegot szabalyozo szelep 100k!!!.Injektor vezerlo computer uj 400k!!!!( vigasztalasul: egy VW Passatba is ennyi), bontott 100k.

Tajekoztatasnak: http://lr.merseyworld.com/
LandRover supermarket. Az itteni arakat atszamolod Ft-ba, es megszorzod 2-vel, igy kijon a magyar bolti ar.

"Az a 3500 inkább 4000"

Az a 3500 3528ccm. A 80-es evek vegetol(88) keszulnek 3900, a kilencvenesek elejetol(92) 4200ccm-esek.

jpmaster Creative Commons License 2000.03.10 0 0 313
Hali!

R. Rover 3500 motorral NETTÓ: 20 liter alatt nem áll meg.

JP

Előzmény: kbe (306)
TOM Creative Commons License 2000.03.10 0 0 312
Hello!

Tudtok valami jo kis terepet nekem mint kezdonek? Hetvegere meg marc 15-n is el kellen ruccani valamerre ha jo az ido...
Udv,TOM

KRISZ Creative Commons License 2000.03.10 0 0 311
Hello!

rainforest:
Kösz, ezek szerint ha nyúznám, akkor állandóan simogatni kellene. Ez nem túl jó... Az elakadásod milyen súlyos volt, csak vontatókötél segített?

Alfred:
Kösz az infót, megnézek már egy ilyen nagy ARO-t közelebbről, ha látok egyet.

turbo2:
Kösz a megerősítést, lemondok az ARO 10-ről. Egyébként is nemrég megnéztem egyet és földig lóg az alja (bár a tulaj azt mondta, meg lehet emelni pár centivel).
A nagy ARO ezek alapján többet ér. Elég erős a motorja? Ha jól tudom, elég súlyos gép az.

Más:
Ismeri még itt valaki a LuAZ kisterepjárót? Nem tudtok eladót? Tudom, hogy nagyon ritka.

100%-os difizárat lehet csináltatni még akár Lada Nivára is, egy cég ezzel foglalkozik. Tel.: 06-30-9951-489 vagy 06-29-368-083. Nivára 115.000 Ft + ÁFA. Bámilyen merev hidas kocsira megcsinálják. Az ár nekem egy kicsit magas, de akinek ez kell, annak biztos megéri.

KRISZ

turbo2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 310
Helló
Alfred : A diffizár megoldásától függ, hogy merre zár.
Állandó összkerekeseknél a középső difi nagyon jó mert ha nem lenne akkor páldáil ha kiemeli valami az elejét vagy a hétulját akkor véged lenne
Van olyan megoldás is ami zárja a középsőt és a tengelyeket össze is . Ez a tuti de nagyon kevés autónál van ilyen.
Más :
ARO 10 az egy gagyi a fele DÁCIA olyan is az egész . Mindig a legnagyobb SZ-ban hagy majd ott.
ARO nagy :
Kb 150 ezret nyomtam le 3 db-al erdőn (favágás témakörben)
Ütni vágni nagyon lehetett de a motorja kényes volt szinte mindig volt vele baj. Az újak már nem a román ipar remekeit használják állítólag hanem Peugeot TD ami látatlanban is jobb.
Hengerfej állandó probléma de volt gyűrűtörés szeleptányér kettétörés Ha meghajtod olyan a kopás , hogy legközelebb nem látsz a kartergáztól. Izzítás nevetséges télen. Az első hajtás kapcsolásánál a stiftek biliből vannak és annyit is érnek. 2-3 havonta csere. Szóval a terep nagyon megviseli de a fogyasztás szinte soha nem ment 10 fölé. Még egy baja van "terepen": olyan széles mint a teherautók és a keréknyomba gyakran belecsúszik az ember utána vagy kijössz vagy fennakadsz mivel a te kerekeid legjobb esetben is csak 16"-ak (régi aró). Előny még ,hogy használhatóak az UAZ gumik is amik elég strapabírók Cdelano b CCCP.
Terepen eddig a CSEPEL D-566 volt a legjobb paraméterek:
Ömnsúly: 10 tonna , 10 literes 200 lovas 3 tengelyes, diffizár elöl hátul keresztben Középső diffi nincs kapcsolható elsőhajtás
Hasmagasság 45 cm .Sokan akik katonáskodtak csak MANCI-nak ismerik.
TOM Creative Commons License 2000.03.10 0 0 309
Hello!

Jartam Okis-nel es bekovetkezett amire mar szamitottam...
Ugye en mar Ot felhivtam mert talaltam az auton egy matricat Oki's felirattal es Alfred kartars is adott egy mobilszamot es nevet ami mint utolag kiderult ugyanhhoz az emberhez vezetett...Az igazi meglepetes akkor jott mikor meglatta az autot:"Jee visszahoztak a barnat..." Ugyanis az O autojuk volt a Samurai valaha...es most ismet megkerult kisebb kalandozas utan.nagyon dicserte a kis autot,remelem nekem is bevalik...Beszelgetes kozben meg bukkantunk nehany kozos ismerosre....
Olajcsere es csovezes lassan indul...
Ja gumim papai fenyomintas mint kiderult...
Sikerult is terepezni tegnap nappal es este is egy picit...Mit mondjak marha jo volt,azt hiszem szeretni fogom.
Udv,Tamas

Előzmény: Alfred (298)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 2000.03.10 0 0 308
Reggel lattam a Budaorsi uton kifele menet par kocsit...
Egy 10x szamu sarga Rovert, egy Falck feliratu Nivat es ami a forgalomban eleg brutal volt... egy eleg vaddiszno modra szaguldo, savot valot Audit. Valszinu csak a kaszni volt az, mert eleg nagy pacskerok voltak alatta.
Alaposan nem tudtam megnezni, mert eppen a masik oldalon, befele utaztam. :-(((
Alfred Creative Commons License 2000.03.10 0 0 307
kbe:
Nem! Lezabálja a gatyádat. Az a 3500 inkább 4000, és igen jó étvágyú, különösen, ha a gázpedált használod, ha meg terepre mész... :-)
Ha arra járok megnézem, hátha ismerősé volt.
Előzmény: kbe (306)
kbe Creative Commons License 2000.03.10 0 0 306
Sziasztok Kedves Tererpesek!

Szeretném megkérdezni a véleményeteket:

Kispénzű embernek érdemes-e megvásárolnia egy
84 es Range Rovert 3500 benzines, 3 ajtós.

Fogyasztása? Alkatrészek?

mert a 600.000 csábítónak tűnik...
esetleg, ha valaki ismeri a kocsit, a budaörsi
úti kereskedésben van, fehér.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

kbe

Alfred Creative Commons License 2000.03.09 0 0 305
KRISZ:
"Nagy ARO-t lehet szerintetek még szerezni valahol? Zárt kasznisat nem is tudom, mikor láttam utoljára."
Cegléden van az a cég akik mind a mai napig importálják is, a rövid zárt nettó 2,5 millió körül van. Bár a románok tömegével hordták haza, de vidéken van még sok.
"A hosszabb tengelytávja nem zavaró?"
Minél hosszabb? Neked a rövid kell, hosszú ötajtós talán már nincs is magyarországon.
"Nem tudom pontosan, mi a különbség, ha tgk-nak van vizsgáztatva, gondolom azért van 1-2 kötöttség ezzel. Jól gondolom?"
A különbségek:
személygépkocsi - tehergépkocsi
korától függően 3-2-1 évente vizsga - elöszőr 2, aztán évente vizsga
ahány utas a forgalmiban annyi az autóban - annyi utas a fülkében amennyi a forgalmiban, plusz a raktérben ha van ülés akkor a járművön összesen max 8 személy
kötelezőbiztosítás bónuszmálusz - fix összeg, a raksúlyból számítva
50-80-100-120 km/ó - 50-70-70-80 km/ó
Egyebek, ha tgk: a csak személy határátkelőknél nem mindenütt léphet ki, párhuzamos közlekedés esetén szélső sáv, 3, vagy több sáv esetén a szélső kettő használható, lakotterületen belül nem vonatkozik rá az 50 fölötti korlátozás, és végül a menetlevél.

Előzmény: KRISZ (303)
rainforest Creative Commons License 2000.03.09 0 0 304
Engem a Niva rendszeres karbantartás mellett hagyott cserben négyszer.Karbantartás nélkül ez min.4x4 lett volna.Én rendszeres terephasználat mellett kb. kéthavonta mosatom az alvázat és hetente alánézek.Ami gyanús azt rögtön javítani kell.
KRISZ Creative Commons License 2000.03.09 0 0 303
Pilis, rainforest:

Kösz a rengeteg infót a Niváról, egyre jobbnak látom az orosz ipar remekét...

Egyébként az öreg autók nem zavarnak, a keletiek sem. Kimondottan barkácsolós típus vagyok, szeretem magam rendbetenni az autókat, amennyire lehet. Jó pár éve van egy Fiat Pandám remek állapotban (sajnos nem 4x4) és még nem látott szervizt (kivéve újrafényezéskor), pedig néha elég komolyan hozzá kellett nyúlni. :-)

Alfred, jpmaster:

Nagy ARO-t lehet szerintetek még szerezni valahol? Zárt kasznisat nem is tudom, mikor láttam utoljára. A hosszabb tengelytávja nem zavaró?

Alfred:

Nem tudom pontosan, mi a különbség, ha tgk-nak van vizsgáztatva, gondolom azért van 1-2 kötöttség ezzel. Jól gondolom?

KRISZ

Zeddar Creative Commons License 2000.03.09 0 0 302
Alfred:
"A másik dolog, az állandó mosás, a terepjárók alja annyira zegzugos a személyautókhoz képest, hogy könnyebben beleül a sár, és kezdődik a korrózió."
Ez nagyon igaz, de lehet egy picit késleltetni, mondjuk egy "Hammerite"-os (!reklám! :-) ) precíz üregvédelemmel. Nálam egyelőre jól működik.
Előzmény: Alfred (301)
Alfred Creative Commons License 2000.03.09 0 0 301
rainforest:
"A Niva állandó törődést igényel,a leendő hibákat kell felderiteni és javítani ,ha nem akarsz az erdő közepén lerobbanni./nekem négyszer sikerült"
Aszthiszem, a terepen járó autók akármennyire kíméletesen is használják jóval nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, már csak az állandó csavaró, ütő erők miatt is. A másik dolog, az állandó mosás, a terepjárók alja annyira zegzugos a személyautókhoz képest, hogy könnyebben beleül a sár, és kezdődik a korrózió.
A Land Rovert is sokan megveszik, csak hajtják, hiszen "mindent kibír", karbantartás semmi, mondván "ez terepjáró, ezt nem kell félteni" aztán két-három év múlva ott állnak egy lepukkant roncs mellett, és mindenkinek fröcsögnek, hogy "na tessék, ez a híres Land Rover, annyit se bír mint az UAZ...". Szóval minden terepjáró állandó törődést igényel!
Előzmény: rainforest (300)
rainforest Creative Commons License 2000.03.09 0 0 300
Erdészként négy évig hajtottam egy Nivát,ezalatt kb. 70e.km.-t mentem vele,ebböl 40e. csak terepen.A javításról annyit,hogy a motor, váltó, hátsó híd kivételével mindent kellett javítani a négy év alatt.Terepjáróképessége viszont kiváló.Én csak gyári terepgumikkal használtam,ebből két garnitúra fogyott.Fő probléma volt még a korrózió, az autot évente hegeszteni kellett/köszöb,sárvédő,h.ajtó/
Ha nem riaszt el egy kis barkácsolás, a Niva jó lehet,de állandó terephasználatra nem javaslom.
A Niva állandó törődést igényel,a leendő hibákat kell felderiteni és javítani ,ha nem akarsz az erdő közepén lerobbanni./nekem négyszer sikerült/
Előzmény: KRISZ (296)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.08 0 0 299
Haho!

Tom:
Én is gratulálok!
Ponyvát megkérdezem (egyébként komplett, tartókkal együtt van + 3 db gumi)

KRISZ:
Én inkább a nagy Aro-t venném.

Hali:

JP

Alfred Creative Commons License 2000.03.08 0 0 298
TOM:
Gratulálok a kisautóhoz! Remélem jól szolgál majd, mint típus nem volt rossz döntés, a Samurai igazi vérbeli terepjáró!
Az a péntek két hét múlva egy verseny! Trophy lesz nem messze Budapesttől, a meghívóban benne van minden, a kezdők olvassák el a verseny szabályzatot.

Ezen a versenyen lesz amatőr kategória, amiben öt kötelező tartozék van csak: vontatókötél, vonószem elöl-hátul, iránytű, elsősegélydoboz, biztonsági öv.

(A két link, hogy olvasható legyen, jó lassan jön le, készüljetek rá!)

Mindenképpen keresd meg Öller Józsit, levélben okis@mail.matav.hu címen, illetve telefonon a 309346709 számon. Ő kizárólag terepjárókkal foglalkozik, nem is annyira a szervizelésükkel, mint inkább a tulajok igényei szerinti felszerelések, vasalások, csövezések készítésével. Nézd meg a munkáit, beszélgess vele, kérj árajánlatot, aztán majd döntesz. Hivatkozz rám!

Pilis:
"A difizár csak félig igaz, nem vagyok szakember ..., ha jól tudom, csak keresztbe zár és nem tengelyt, ezt ne felejtsd el a nagy sárban, bár a semminél sokkal jobb."
A Niva állandó összkerékhajtású, ezért, hogy aszfalton ne szoruljon össze a hajtás, az osztóműben is van egy diferenciálmű. Terepen ezt kell zárni, különben előfordulhat, hogy mondjuk az autó feneke benne áll egy patakban, a hátsó híd áll az első kerekek pedig csak pörögnek... Egyébként a Landy is állandó összkerekes, és ugyan úgy van egy " központi difizár".

KRISZ:
"...én is gondolkodtam dízel ARO-n, pl. 243D. Ezeknek mennyi az átlagfogyasztása közúton? Az ARO 10-es elég nehéz gépezet, a dízelek még nehezebbek? Van akkora hasmagassága, mint egy Nivának?"
Ha nekem kellene döntenem, én biztos a nagy Arót választanám, az Aro10-es egy borzalom. Ha mégis azt veszel, szerintem nagyot fogsz csalódni.
A dízel Aro strapabíró, tágas, viszonylag olcsó az alkatrész hozzá, csak nem túl divatos.

"A dízelt csak tehergk.-nak lehet vizsgáztatni?"
Miért félsz attól hogy tgk?

A terepjárózás már önmagában költséges hobbi, ha ráadásul még valami megbízhatatlan kocsit szerzel be hozzá, csak a pénzt fogja vinni, de örömet nem okoz egy cseppet sem. Ha veszel egy Aro tizest, átalakítod nagykerekűre, kiemeled, megerősíted a futóművet, folyamatos működésre alkalmassá teszed a motort, állandóan karbantartod a fékeket, annyit költesz rá, amennyiből vehetsz egy jó állapotú Samurait, ami ráadásul már gyárilag terepjáró.

Pilis Creative Commons License 2000.03.08 0 0 297
Szia Krisz!

Nivát nyúztam rendszeresen két évig, átlagban heti 1-1,5 alkalom terepen. Pápai fenyőmintás gumival meglepő helyeken is elment, ezt előtte nem néztem ki belőle. A difizár csak félig igaz, nem vagyok szakember (sőt tök hülye vagyok az autószereléshez), ha jól tudom, csak keresztbe zár és nem tengelyt, ezt ne felejtsd el a nagy sárban, bár a semminél sokkal jobb. Vezetve magasabbnak éreztem, mint ránézésre, és nagy előnye, hogy rövid, nehezebben fekszik fel. Ha keménykedsz vele, szervízigényes lehet, de olcsó a cucc hozzá. Én kis köbcentis (2300-2500 alatti) dízelben nem gondolkodnék, szerintem terepen (főleg hegyin) gyenge. A haveromnak volt ARO-ja, általában én húztam őt!

További jó gondolkodást!

Előzmény: KRISZ (296)
KRISZ Creative Commons License 2000.03.08 0 0 296
Sziasztok!

Van aki esetleg Nivát nyúz rendszeresen? Érdekelnének a tapasztalatok, mert lassan felemészt ez a választás Niva és ARO között.

Melyiket olcsóbb eltartani összességében?
A Niva tényleg annyira veri az ARO-t terepen?
Dízel Nivában érdemes gondolkodni?
Mit jelent a fogyasztáson kívül, hogy egy motor benzin-gáz üzemű? Az jó terepezésre? Esetleg nem használ a motornak?

Bocs az esetleg igen kezdő kérdésekért.

KRISZ

TOM Creative Commons License 2000.03.08 0 0 295
Sziasztok!

Megvan a Suzuki Samurai 410 85-os, kb 150ekm, ponyvas, bordo es emelt...(fellepo az nincs kicsit nehezkes most a beszallas...) terepgumikkal...
Amiket csinalni kell most az kipufogo lyukas a hatso dob,olajcsere stb...Aki tud jo es elfogadhato aru szerelot az ne habozzon...Ja es egy ket cso sem artana,ezugyben is varom tanacsotokat...fellepo,elso,oldalso cso,kartervedo esetleg...
Ja JPmaster erdekelne a ponyva mibe kerul??? hard top teto is jo lenne,gondolom csendesebb es melegebb lesz az auto...

Eddigi tapasztalatok:
1. nem egy erogep a 60 70 meg kellemes igaz most nagy a hangja....ja jo lenne egy 5. fokozat
2. eddig sohasem ertettem miert kerulgetik a terepjarosok a godroket,most mar ertem...erdekes ahogy vagy fel meterrel arreb jovok ki a godorbol oldaliranyban...
3.zajos picit....

Alfred!
Mi lesz pentek este es merre???Elvesztem a beirasok kozott...
Udv,Tamas

KRISZ Creative Commons License 2000.03.08 0 0 294
Szia Zeddar!

Nagyon köszönöm az infót, én is gondolkodtam dízel ARO-n, pl. 243D. Ezeknek mennyi az átlagfogyasztása közúton? Az ARO 10-es elég nehéz gépezet, a dízelek még nehezebbek? Van akkora hasmagassága, mint egy Nivának?

(Azt hallottam, hogy a benzinest is meg lehet kicsit emelni pár centivel.)

A dízelt csak tehergk.-nak lehet vizsgáztatni? Lehet még egyáltalán valahol zárt kasznis dízel ARO-t kapni az országban?

A Nivával az a probléma, hogy kb. 2x annyiba kerül, az étvágya is nagyobb és a biztosítása is sokkal több az 1.6 motor miatt. Szerelni pedig azt is jó sokat kell, ahogy ismerősöktől hallom.

Nekem az a célom, hogy kezdetnek egy olyan terepjáróm legyen, amit nagyon olcsón el lehet tartani. Szerinted jó erre egy ARO 10, vagy többet fogom a garázsban szerelgetni, mint járni vele? (Persze tudom, hogy ez típuson belül is változó.)

Ha más nem marad, rászánom magam egy Nivára. De ha egyszerűbb terepre az ARO is jó, akkor még mindig olcsóbb megoldásnak tűnik.

KRISZ

Zeddar Creative Commons License 2000.03.08 0 0 293
Szia KRISZ!

Bocsi, nem láttam a hozzászólásodat az előbb. A Niváról nincsenek tapasztalataim, de egy pár ARO megfordult már alattam :) A régi dízelesek nem olyan alacsonyak és a pénztárcádat is jobban kímélik üzemanyagilag. A benzines képes közúton 13-14 litert is megenni, és itt van a magasság problémája is: a szabad hasmagasság a hátsó difinél 17-18 cm.
Tapasztalataim alapján a rendszeres "terepezést" (földutak, vetés, szántás, tarló szárazon) a szilentek nem bírják; úgy 8000 kmenként kellett (kb.) cserélni. (évi 20000)
Ha van lehetőséged csináltass rá olyan kerékagyat amire 15-ös felni rámegy, így nagyobb gumit tudsz rátenni! Az alkatrészek olcsók, de viszonylag nehéz beszerezni. (Itt Békéscsabán van egy ember aki szokott behozni)

Összességében nem olyan rossz, de a Niva szerintem jobban bírja a terepet

Zeddar

Előzmény: KRISZ (289)
Zeddar Creative Commons License 2000.03.08 0 0 292
Köszi!

Egyébként az ARO nagyon jó autó lenne, ha nem a románok csinálnák :-)) , meg ha minőségi anyagból lenne.

Zeddar

Előzmény: elf (283)
elf Creative Commons License 2000.03.07 0 0 291
Van MÉG EGY gumikkal kapcsolatos kerdésem.
A veleményetekre volnék kiváncsi a Papp Gumi( magyar,futózott) abroncsaival kapcsolatban. Nem mindennapi használatra kellenének, hanem csak hétvégi terepezgetésre. Megéri ilyet venni? Ha igen, milyet? A "nehéz terep" fantázianevü csak 11400+ÁFA, de van kétféle traktormintájuk is.
Pilis Creative Commons License 2000.03.07 0 0 290
Alfred:

Köszi, most már biztosan beszámolok! (Most éppen szerelik a csapásmérőt, kicsit sok volt az 50 liter 100 km.-en)

Előzmény: Alfred (287)
KRISZ Creative Commons License 2000.03.07 0 0 289
Helló Mindenki!

Viszonylag kezdő terepes vagyok és saját járgányt szeretnék venni. Eddig Nivával és Haflingerrel próbálkoztam, de egyik sem volt saját.

A cél, hogy minél olcsóbban eltartható gép legyen (alkatrészár, fogyasztás), de azért ne legyen végzetes, ha lekanyarodok az aszfaltról. Az is fontos, hogy közúton is használható legyen és zárt kasznis. Nem igazából versenyzésre, inkább csak tereptúrákra kellene.

Hosszú márkaelemzések után a Niva és az ARO maradtak (sajnos, de most ennyit tudok rászánni).

Mivel úgy látom itt jóval tapasztaltabb terepesek vannak, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A Niváról már írtatok 1-2 dolgot, azt én is jobban ismerem, ARO-ról viszont még nem igazán esett szó (gondolom nem véletlenül :-).

Szóval a problémám az, hogy Nivát nem tudom, hol lehetne olcsón szerezni, elég drágának tűnnek a korukhoz képest. Pl. egy Niva árából majdnem 2 db ugyanolyan idős ARO-t vehetnék. Az ARO-t viszont senki nem isteníti a kis kerekei (ezáltal alacsony hasa) meg a minősége miatt. Mit gondoltok erről a két csodáról?

Bármilyen tanácsnak, segítségnek örülnék.

Köszönet:

KRISZ

elf Creative Commons License 2000.03.06 0 0 288
Most talaltam:
www.ppasztoy.hu/ pirelli gumik- terepjaro
A lap aljan vannak terepvezetesi tanacsok. Hasznosak az olyan kezdoknek mint en.
Alfred Creative Commons License 2000.03.06 0 0 287
Pilis:
"Áprilisban felszerelek egy parancsnoki UAZ-t 16-os felniken 8-10 cm. mintamélységű traktorgumival"
Aki ilyesmire vetemedik, az már nem amatőr! :-)
Előzmény: Pilis (286)
Pilis Creative Commons License 2000.03.06 0 0 286
Helló!

Volt egy 88-as Pajerom (TD), tavaly adtam el, 300-320 körül lehetett az órában, és semmi baja sem volt. Szakemberektől hallottam, hogy rendszeres szervíz mellett elmegy 350-500 ezret is komolyabb beavatkozás nélkül.Terepen és aszfalton is használtuk, nagyon meg voltunk vele elégedve. Másfél év használat alatt a legnagyobb gond egy váltó-fogaskerék (2. seb.) csere volt. Ez persze csak egy vélemény, minél többet szerezz be!

Más:
Áprilisban felszerelek egy parancsnoki UAZ-t 16-os felniken 8-10 cm. mintamélységű traktorgumival (valami lengyel kistraktor első kereke). Remélem durva lesz, ha érdekel valakit az eredmény, szívesen beszámolok.
Sziasztok:
1 féloffróódos amatőr!

Előzmény: Foxos (272)
Alfred Creative Commons License 2000.03.06 0 0 285
BANAGA:
"Kb mennyi terepjaró fog indulni? Mekkora az érdeklődés egy ilyen verseny után? Érdemes lesz-e ellátogatni?"
Beszéltem a rendezőkkel, az előnevezők száma meghaladta a negyvenet, helyszíni nevezésre is számítanak, olyan húsz körül, tehát hatvan autó biztos indul!
Pénteken este van az éjjeli rajtja. Ha kétpercenként indítják, akkor tízig rajt lesz, így valószínüleg reggelig fognak az erdőben autók kóvájogni...
A pontos menetrendet lejjebb belinkeltem, ha jöttök azt hozzátok magatokkal, hogy tudjátok mikor mi lesz.
Land Roveres kollégák voltak azon a környéken, és mondták, hogy jó verseny lesz, nem várható baleset, de sokat kell majd menni, szóval érdemes lesz kimenni nézőnek is!
Előzmény: BANAGA (264)
old biker Creative Commons License 2000.03.04 0 0 284
javallani tudom a BFGoodrich MT -t 50 ezer km. után is csak 4-5mm -t kopott a 12 ből és nagyon jó aszfalton is és terepen is..
Előzmény: elf (248)
elf Creative Commons License 2000.03.04 0 0 283
Zeddar keresett regebben 14-es felnire 205-os gumit. Epp most talaltam egyet. Itt van:
http://www.generaltire.com/catalog_tire.cfm?thetire=g-at
Ez ugyan csak A/T. De lehet hogy van M/T is ebben a meretben.
Nemtom lehet-e kapni nalunk ebben a meretben, de az biztos hogy eleg draga fajta. Persze mihez kepeset...
Egyebkent valami eszement tarsasag az USA-ba is importal ARO-kat. Felszerelik oket alufelnivel, bukocsovel es maris el lehet erte egy csomo penzt kerni. Orulet...
TOM Creative Commons License 2000.03.04 0 0 282
Kosz JPmaster.

Elolvastam,megprobalom megerteni,megjegyezni,feltetlen beszamolok a tortentekrol....
Kiegeszitok ugyeben majd ertekezunk...
Meg1szer kosz...
Tamas

Előzmény: jpmaster (281)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.04 0 0 281
A kritikus dolgok mint egy másik autónál:
Rozsda, kompresszió, kormány holtjáték, gömbfejek, fékek, stb...
Azután esetleges repedések az alvázon, szal jobb, ha autószerelő haverral mész, azak az általános, közforgalmi követelmények.

Felező:
1.
Első kerékagyat (szabadonfutó) zárni (ha nem automata)(lock v. 4x4).
2.
Lassú gurulásnál behuzni 4wd-be (4H)
3.
stop
4.
Áttólni 4L-be (ez a felező). Kicsit lehet, hogy "játszani kell a karral".
5.
Min. 2.-3.-ban indulj, óvatosan!, mert irtó meglepő, ha még nem mentél igy! Olyat ugrik mintha a vonat hátulról beléd menne. :)))
Az 5. "padlo" a fele a normálisnak, ~60kph.
Figyeld a "hangokat", kicsit "sirni" fog a difi, mert ugye nem fix 4kerékhajtású.
Kormány ide-oda, ha nem szervós akkor nem szabad ropognia (nagyon), de "lökdösni" fog, ha van benne sper(difizár). Ha szervos akkor a kormányvégértéken komolyan felsirhat, mert leszabályoz a határolószelep. (410-ben ritka a szervós)

Difizár:
1 kerék (hátsó) aszfalt, másik laza talaj (padka) gáz, azután elkapar vagy elindul. (nem egyszerű igy "utcán" tesztelni, mert attól függ milyen "zárásra" tervezték.

Van hozzá gyári komplett ponyvája a havernak, megmaradt az eladásból. + 3 gumi.
Ez a reklám helye volt.

Hali:

JP

Előzmény: TOM (280)
TOM Creative Commons License 2000.03.04 0 0 280
Hello Mindenki!

SOS!!!

Ma nezek meg egy SJ410-et,mondjatok mik a kritikus dolgok???? Felezot,difizarat hogy tudom ellenorizni hogy jo e????

Kosz elore is\1!!!!

Tamas

jpmaster Creative Commons License 2000.03.03 0 0 279
Innen elindulhatsz:

http://www.fleet.ford.com/get_started/alternative_fuel_vehicles/f-series_ded_ngv.asp

És nem 5,7 csak 5,4 :)))

Egyébként 5-7 hét a hajó.

JP

Előzmény: foozy (277)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.03 0 0 278
foozy!

F-150 az full size, 5,7 V8 benzines!
egyről beszélünk?

JP

Előzmény: foozy (277)
foozy Creative Commons License 2000.03.03 0 0 277
Mennyiért, mennyi idon belül lehet behozni egy Ford F-150-est.
Előzmény: jpmaster (276)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.03 0 0 276
Hahó!

Itthon jobb a Mitsu., bár az Usa-ban 1999-ben 2,4 millió db-ot adtak el a F.Rangerből.(Igaz szinte ming benzines, ott az az olcsóbb, környezet védelem stb., Az amik nem jók a "kis" dieselekben.)

Én ebből a 3-ból a Ford F150(250,350)-et venném.
de ami jobb Szvsz, emelkedő sorrendben: Mazda, Mitsu., Nissan, Toyota.

Hali

JP

Előzmény: foozy (273)
elf Creative Commons License 2000.03.02 0 0 275
Koszonom a gumikkal kapcsolatos hozzaszolasokat.
Utanaolvastam a neten, es megis ugy dontottem, jo lesz nekem a 215/85-os Trac Edge is. A szelesebb gumi teljessen kitekert kormanynal jo esellyel hozzaerne a karosszeriahoz. Persze lehetne allitani a kormanymuvon de akkor meg jelentosen megnone a fordulokor. A magasabb gumi ugyan jol jonne terepen, de teljessen "benyomott" tengelyeknel hozzaerne a kerekdob tetejehez+ meg lomhabba is tenne az autot, es ezt nem szeretnem. A 215/85-os 2cm-el magasabb mint a 205R16, ez elfogadhato kompromisszum, es meg elfer, tekintetbe veve hogy az autom emelve van 5cm-el.
A mostani Wrangeler A/T-im meg elmennek egy darabon, de ha lecserem oket, megirom nektek hogy milyen a Trac Edge.
BANAGA Creative Commons License 2000.03.02 0 0 274
leto-!!!!
Köszi előre is a lehetőséget!
Jó lenne ha összejönne a dolog.
A verseny előtt küldök 1 emilt.
Hali!
foozy Creative Commons License 2000.03.01 0 0 273
Melyik éri meg jobban: Ford Ranger
Mitsubishi L200
Ford F150
Milyen Dízel Pick-upot vagy más haszongépjárművet ajánlotok?
Foxos Creative Commons License 2000.03.01 0 0 272
Sziasztok!
Én csak tanácsot szeretnék kérni a "Mitsubitshi Pajero-ról" pozitív és negatív dolgokat.Sajnos csak idősebbre van elég pénzem KB:86-88-as kiadásuakról.Mennyire bírják még ennyi idősen és milyen állapoúak lehetnek?Hány ezer km-ert tudnak elmenni ,hogy nem kell a motorhoz nyúlni?Ha valaki még tudna címet kereskedésről ahol szgk-it becserélnek használt terepjáróra.
rainforest Creative Commons License 2000.02.29 0 0 271
A terepjárókat azért szerelik belsővel, mert a tömlőnélküli gumiknál a gumi benyomódhat/kő,tuskó,stb/ és akkor a nyomás elszökhet.
Én Pneus Service /spec. trac/ gumit használok a Land Rover Def.90-re.
Előzmény: Alfred (262)
Alfred Creative Commons License 2000.02.29 0 0 270
leto-:
Erre már írtam neked, itt van:
"Alfred válasz erre | adatok | e-mail 1999-12-05 20:19:18 (158)

leto-:

Ha terepezni szeretnél, egyről le kell mondanod, a szép, karcmentes fényezésről. Az első akácos a legrosszabb, akármilyen óvatosan mész, hallod ahogy csikorognak a tüskék a lemezen, a lelki szemeid előtt látod amint az alapozó virít a mély árkok alján, közben elhatározod, hogy még ma este átpolírozod az autó oldalát, és még meg is győzöd magad arról, hogy ezt ezentúl minden este megteszed... Aztán az első adandó alkalommal kiugrasz, megnézed az autó oldalát, és kiver a víz, gyors kalkuláció, és kiderül, hogy az autó két perc, vagy nyolc méter alatt elvesztette értékének 10-12%-át. Este hazamész, és persze nem polírozod le, mert már ráér a következő hétvégéig, addigra meg megszokod a látványt.
Na erre föl kell készülnöd."

Előzmény: leto- (268)
jpmaster Creative Commons License 2000.02.29 0 0 269
Szasz leto- !

A festék:
"Jobb" kocsiknak van gyárilag (de egy esetleges átfényezéskor is megoldható) extra kemény lakk rétege ami nem keverhető össze a "mezei" lakkal. Ennek is van hibája (jóval drágább, nehezebben fújható, komolyabb sérüléskor nagyobb darab pattan ki) de jelentősen ellenáll a karcnak. Az olcsóbb +oldás, ha több réteggel a fényezés és polirozás után átfújják tiszta lakkal a kocsit és ujra polirozzák {ezt hivják clear coat-nak az USA-ban} pl.: a Mercedes, ezért van olyan csillogóan szép fénye. Az esetleges karcolódáskor-polirozáskor igy a lakkbol csiszol le a juzer, nem a festékből.

Csörlő:
Általános "szabály", hogy az adott kocsi összgördülő súlyának a 2x-esét vetik össze a csörlő terhelhetőségével. Szóval egy kissebb autónál, mint a Suzuki Samurai:
1000 kg az önsúly + 500 kg a terhelhetőség =1,5t x2 = 3t a minimum/+felelő.
Ez számít önmentő csörlőnek, ami ez alatt van, azzal inkább galyakat lehet huzogatni.
Pl. a Camel Trophy-n a LR110 Support Vehicle cirka 3,5 tonna volt, mit kezdett volna ezzel a csörlővel?
Jelentősen túlméretezni se kell, lehet, hogy a csörlő még bírná........
Marad 1/3 Suzuki csörlővel, 2/3 Suzuki vezetővel. :)))

Halihó:

JP

Előzmény: leto- (268)
leto- Creative Commons License 2000.02.29 0 0 268
Aruljatok el a titkot! :)
Atmentem az elso akacoson, persze a fel festeket elhagytam boaa
Hogyan szokas kezelni ezt a probelmat? (A suru karomkodasra mar rajottem, azon kivul lenne erdekes..)
leto- Creative Commons License 2000.02.29 0 0 267
jpmaster, de Alfred es BANAGA is!

jpmaster: irod lejjebb, csorlot meretezni kell a kocsihoz. mik a szempontok, kozelebbrol?

Alfred: lehet kinezek a be'ri jatek nappali szakaszara, osszefuthatnank
BANAGA: keress meg a verseny elotti napokban emailon, ha megyek kiviszlek szivesen

Leto

BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 266
Kösszi!!!

Csá csumi cső

Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 265
BANAGA:
25 vagy akár 70 bármennyi. Holnap jelentkezem, szállást foglalok és megkérdezem neked mennyi induló van már. Hogy érdemes-e? Ha szerencséd van látsz sirató falon hanyattesőt, vagy patakba fulladó milliós autót, ha peched van, csak gond nélkül patakátkelő versenyzőket nézhetsz.
Előzmény: BANAGA (264)
BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 264
Alfred!

Kössz a segítséget!
Kb mennyi terepjaró fog indulni? Mekkora az érdeklődés egy ilyen verseny után? Érdemes lesz-e ellátogatni?
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 263
BANAGA:
Mivel a rendezők ismerik jól a pályát, és folyamatosan mocorognak a versenyiroda és a terep között, ha odajössz a rajt körüli időben, és megkérsz egy rendezőt az kivezet egy elérhető speciálhoz. Aztán mindíg vannak nézők terepjáróval, némelyik helyismerettel is rendelkezik, így ha beférsz, átvisz másik ponthoz, szóval van lehetőség bámészkodni. De meleg ruhát vigyél!
Előzmény: BANAGA (260)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 262
elf:
Ez jól hangzik, logikus, lehet, hogy ezért. Amire én eddig tippeltem - mert az én új autóm is belső nélküli gumis,belsővel szerelve! - az az, hogy a Land Rover felnik lapos ágyazásúak, és emiatt kell belsővel szerelni. Azért csak tipp, mert eddíg senki nem tudta a valódi, gyári indokot.
Előzmény: elf (259)
BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 261
JA!

Köszi előre is!!!!
BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 260
Sziasztok mindenkinek!

Alfred! Egy kérdés!

Azt szretném megkérdezni, hogy az általad említett béri TROPHY speciáljai, érdekesebb szakaszai a nézők számára mennyire közelithetőek meg személyautoval? Sajnos nekem nincs terepjáróm,csak kocsival tudnék elmenni erre versenyre. A fesztivál jellegű versenyek ilyen szempontból problémamentesek. Tudom, hogy az útvonal titkos, ezért ha nem tudsz pontosan válaszolni a feltett kérdésemre, kérlek írd le, hogy más versenyeken milyenek a "körülmények"?
Azért pár km-t tudunk gyalogolni!
elf Creative Commons License 2000.02.28 0 0 259
Kosz Alfred!
Lenne egy masik gumikkal kapcsolatos kerdesem is.
A mostani abroncsaim TUBELESS tipusuak, megis belsovel vannak fennt az auton.
Ez azert jo, mert ha terepen kis kereknyomasra van szukseg, igy jobban "benntmarad" a levego a gumiban?
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 258
elf:
Igen, a 235/80R16-os gumi átmérőben egyezik szélességben is csak kissé nagyobb a 750R16-nál, szóval akár váltóméretnek is tekinthető. A széria Range felnire nyugodtan fölteheted a 235-ös gumit. Dögösen fog állni az autónak!
Előzmény: elf (257)
elf Creative Commons License 2000.02.28 0 0 257
Kiderult hogy a Tarc Edge nincs 205/r16 (Range Rover) meretben. Grrrrrr
Helyette Long Trail javasoltak.
A gumis ceg embere szerint, ha a felni szelessege megvan 6 inch=125.24 cm (hogy ne lenne meg, 205-os gumihoz??), akkor felmegy ra 235-os Long Trail.
Most hogy van ez? Lehet kisseb felnire szelesebb/magasabb gumit szerelni?
Allia Creative Commons License 2000.02.28 0 0 256
Köszi. :-))))
Előzmény: Alfred (255)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 255
Allia:
Rendben van, távolmaradásodat igazoltnak tekintem. :-)
Hogy kipróbáltad, sőt használod is, annak örülök, mert a Freelander végülis nem terepakadályok leküzdésére készült, hanem olyan utakra, ahol egy személyautó esetleg megsérülhet, vagy veszélyes helyzetbe kerülhet.
Angliában egyébként már terepralliznak Freelanderrel, bár van benne egy kis csalás, ugyanis általában egy Range Rover alvázat és futóművet applikálnak a kaszni alá.
Ha nem felejtem el, a legközelebbi kirándulás előtt az ímélbe teszek képeket becsövezett Freelanderről, csakhogy mutogathasd azoknak akik kételkednek az autód komolyságában! ;-)
Előzmény: Allia (254)
Allia Creative Commons License 2000.02.28 0 0 254
Ami a be nem nézést illeti, arra van mentségem, mert beteg vagyok, és ritkán van kedvem gépezni.
Ami viszont a lejtmenetvezérlőt illeti, kipróbáltam már, hát hogy is ne tettem volna, amikor ott van a kocsiban, és tudni akartam, hogy mire jó. Elég érdekes élmény, hogy megyek lefele a lejtőn, nem kell pedálozni, és nem csúszik a kocsi. Határozottan biztonságosnak éreztem, amikor télen a lefagyott meredek utcán kellett lemenni. Komolyan jó.
A kirándulásra meg mégegyszer szívesen jelentkezem, de a vasárnap amúgy se lett volna jó. Legközelebb dobj egy mélt. Köszi. :-)))
Előzmény: Alfred (253)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 253
Allia:
Egyszerű kíváncsiságból. Nem mindenki rendelte/kapta ezzel a felszereléssel a Freelanderét, és egyben meg akartam kérdezni, hogy ki próbáltad-e már, mit tapasztaltál, mint - feltételezem - nem gyakorlott terepezőnek segített-e, vagy inkább pedálozol nagy lejtőn?

Másrészt írtad, hogy érdekelne szolíd kirándulás, erre jól be se nézel a topicba, pedig én mindíg szólok, ha tudok hétvégi autózásról.
A tegnapi direkt jó lett volna neked, képzeld, délelőtt még a feleségem is utánam jött az autójával, pedig arra nagyon vigyázunk nehogy karcos legyen.

Előzmény: Allia (252)
Allia Creative Commons License 2000.02.28 0 0 252
Kedves Alfred, elég régen jártam erre, azt hiszem, és nem igazán értem, hogy miért kérdezes, hogy van-e lejtmenet vezérlő a kocsimban, de a válaszom igen, van. Szóval miért is?
Előzmény: Alfred (237)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 251
leto-:
"...hogy tapasztaljam ki a pocsolyabol valo kijovetelt elakadas nelkul?"
Nagy szerencsével! :-)
Előzmény: leto- (250)
leto- Creative Commons License 2000.02.28 0 0 250
Folytattam tanulmanyaimat, a meredek emelkedok lekuzdesevel:)
kb 5-6 meteres 50+ fokos emelkedon siman foljutottam az uj gumikkal, a regivel nem sikerult.. parszor megcsusztam, de utana raereztem hogyan is kell, egybol ugyesebbnek erzem magam:>
rovid kerdes: hogy tapasztaljam ki a pocsolyabol valo kijovetelt elakadas nelkul?
Alfred Creative Commons License 2000.02.26 0 0 249
Kirándúúúúlás!
Vasárnap reggel 9-kor a budaörsi Metró előtti MOL kútnál találkozik a Toyota klub, és onnan indulunk kirándulni, semmi terepezés, csak erdő, mező, virágszedés, kombi Zsigulival is járható útvonal!
Akit érdekel jöjjön (menjen) oda!

elf:
Én is jókat hallottam róla, a Landyra is lehet rendelni gyárilag, és a mintázatát használta a feleségem szerkezet felújított angol gumin, közúton, földúton jó volt.

elf Creative Commons License 2000.02.25 0 0 248
Jokat olvastam a Bf Goodrich Trac(k?) Edge gumikrol. Megneztem egyet kozelebbrol, es eleg erdekes. A pereme fele nagy butykei vannak, a kozepe meg A/T jellegu. Vannak valakinek tapasztalatai errol a cuccrol?
leto- Creative Commons License 2000.02.25 0 0 247
Jelentem, font vannak az uj pirelli a/t mintaju gumik
Kivancsi leszek milyen valtozast hoz terepen...
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.24 0 0 246
Iszonyú klasszak a képek az oldalakon, az emberben felmegy az adrenalin egyből, micsoda kaland és romantika!!!

Minden elismerésem és tiszteletem a terepeseké!

Sajnos én csak maradok a külső szemlélődésnél :-(

Előzmény: Alfred (243)
Pilis Creative Commons License 2000.02.24 0 0 245
Alfred:

Kössz a tippet, ezt nem ismertem. Érdemes használt csörlőben gondolkodni, vagy marad a jó öreg "zsebbe nyúlás"?

Előzmény: Alfred (243)
Blindmouse Creative Commons License 2000.02.23 0 0 244
Boldog névnapot Alfréd ;)
Előzmény: Alfred (243)
Alfred Creative Commons License 2000.02.23 0 0 243
Pilis:
Én a hidraulikus csörlőre esküszöm. Az enyém 4,8 tonnát húz, ma egy elhanyagolt kertben fákat húzgáltam ki vele a földből. Kicsit drágább mint az elektromosok, de megbízhatóbban működik és tartósabb.
Előzmény: Pilis (242)
Pilis Creative Commons License 2000.02.23 0 0 242
Helló!

Két éve hajtok Pneus Service (Mud Track) gumit. Másfél év vegyes használat: város + 1-2x180 km autópálya/hét + 1-2x terepezés (vadászat) tényleg kemény, hegyi terepen/hét (kocka Pajero).
Utolsó fél év: csak terep (UAZ)
Nekem nagyon bevált, előtte két évig terepeztem pápai fenyőmintással, a Pneus sokkal jobb. Aszfalton nem túl hangos, nem húz 120-nál sem. Igaz, hogy kopik, bár nem vészesen, de -gondolom- minden durva terepgumi kopik a betonon. Szerintem középút van, de olyan nincs, ami igazán penge aszfalton és terepen is. Ez az utóbbi, én tudom ajánlani.
Érdekelnének tapasztalatok csörlőkről, van-e jó kézi, vagy zsebbe kell nyúlni, mert csak a motoros az igazi. (Nem dísznek kell diszkógumi mellé!) Köszi

Előzmény: leto- (224)
old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 241
Alred

Ha ténleg Alfred a neved akkor este iszom egy pohár sört az egészségedre de lehet hogy több pohár sört is iszom!

old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 240
március 10-11-12 terep rally lesz bp.

old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 239
nincs az az elektronika ami helyettesíthet egy tapasztalt profi sofőrt !!! pláne terepen
Előzmény: Alfred (237)
old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 238
Gumiból tudom ajánlani a BFGoodrich MT -t
Alfred Creative Commons License 2000.02.22 0 0 237
Allia:
Van lejtmeneti elektronika az autódban? Tudod, az a sárga kapcsoló a sebességváltódon. Van?
Előzmény: Allia (220)
TOM Creative Commons License 2000.02.21 0 0 236
Sziasztok!

Ismet felmerult terepjarot kellene vasarolni,de Niva elvetve,helyette Suzuki Samurai jott kepbe...Ha tudnatok segiteni + es - tapasztalatokkal, kereskedes cimekkel,azt megkoszonnem!!!
Udv,Tamas
t_kardos@hotmail.com

Előzmény: Aknot (136)
Zeddar Creative Commons License 2000.02.21 0 0 235
Tud valaki OFF-ROAD szervizeket vidéken (Somogy/Békés megye)?
Amit meg lehet otthon csinálni azt megcsinálom, de van amit nem lehet :-(
elf Creative Commons License 2000.02.20 0 0 234
Szerintem joval nagyobb az esely arra hogy az auto oldalara borul, mint hogy "dob egy hatast".
Celszeru a jarganyt ugy kormanyozni, hogy minel kisebb legyen az oldaldoles. En meg zoldfulu terepezo vagyok, de ezt igy latom.

egy hasznos cim: http://www.offroadexperience.com/home.htm

itt vanak infok az offroad vezetesrol.

udv
elf

leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 233
Vilagos, kosznom :)
Tehat suspension meg body lift, es magas kerek.
Emekedore csak szembol jo folmenni? Lehetoseg szerint oldalrol inditani nem paktikus alkalomadtan? Annyival kevesbe borulna 'folfele' a kocsi, mint oldalra?
Alfred Creative Commons License 2000.02.19 0 0 232
leto-:
A terepszög az a vízsintessel bezárt legnagyobb szög, aminek a hegye az első kerék talajjal érintkező pontjában van, a szára pedig az autó elejének (illetve hátuljának) legmélyebb pontját érinti. A gyakorlatban ez úgy nézki, hogy sík úton odagurulsz mondjuk egy gát oldalához, és ha beleakad a lökhárítód, akkor az a partfal nagyobb terepszögű autóval küzdhető csak le.
Ez a terepszög.
Előzmény: leto- (231)
leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 231
Mi az a terepszo:g?
leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 230
Alfred

Eegen, banatos is vagyok, 15. neztem a weben az elado gumidat, tetszetos. Ki akar velem felnit cserelni? 15os alut cserelnek 16osra;)

Leto

jpmaster Creative Commons License 2000.02.18 0 0 229
Hahó!

1,
A dolog szépséghibája, ha jol emlékszem, hogy a Pneus Service gumi az olasz, és FUTÓZOTT!
Mint a Colway is.

2,
A 14" felni nem terepjáró szabvány (DIN) ezért nehéz a gumi kérdés. Ha megtalálom otthon akkor
megnézem a Nagy német gumilexikonban van-e egyáltalán, ha nincs benne akkor maradhat a
"nemperes" téli szgk. gumi.

Allia!
Ne hagy magad heccelni, én speciel örülök, hogy
lány (asszony?) létedre normális autóval jársz.
Irtó derüs volt látni régebben egy ismert úr feleségét, amikor kiszállt a hosszú Nissan Patrol GR-ből a brutto 160 cm magas, törékeny hölgy.
:))

old biker!
Lásd Sir Lancelot(183) hozzászólását !!!
:))

csörlő felerősitési témához:
Magát a csörlőt méretezni kell még a vásárlás előtt a járműhöz és megfelelően rögziteni az alvázhoz vagy a főtartóhoz, mert ugye nem minden terepjáró alvázas.

Szasztok:

JP

Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 228
leto-:
Hányas felnid van? 15, vagy 16? Mert ha tizenhatos, van egy garnitúra eladó gumim, új, angol, futózott, AT.
Előzmény: leto- (227)
leto- Creative Commons License 2000.02.18 0 0 227
Nos, megneztem kozelebbrol, es tenyleg. Ficsornal van ~22ezer korul futozott nehez terepre valo gumi, meg rendelesre ~35 korul vadi uj. Tenyleg meggyozoen nez ki, gyufasdoboznyi butykok oklomnyi szunetekkel tarkitva :) Aszfaltra tenyleg inkabb nem, ranezesre is latszik. Az en szempontjaimnak nem felelt meg, marad 36ezerert scorpion a/t, kompromisszum.
Ez discogumi?:)

Leto

elf Creative Commons License 2000.02.18 0 0 226
A ficsornal arult Pneus Service gumikrol azt hallottam ogy terepen jok, de utcai hasznalatra nem ajanlottak, mert szfalton nagyon kopnak.
Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 225
leto-:
Én autóra szerelve láttam gumijait, nagyon dögös mintázattal, közelebbi tapasztalattal nem rendelkezem, sajnos.
Előzmény: leto- (224)
leto- Creative Commons License 2000.02.18 0 0 224
Hi!

Ficsornal arulnak Pneus terepgumikat, mit gondoltok rola? Nem is tul draga, tobbfele mintazat van, viszont a weben nem igazan talaltam semmit rola.
Ajanlott / nem ajanlott?

Leto

Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 223
Egy barátom eladja (gyermekáldás miatti anyagi nehézségek...) Mercedes G -jét.
Adatai, amiket tudok:
-1980-as kiadású
-1987-es motor, váltó
-3 ajtós
-2500 turbó dízel
-automata váltó
-diffizár
-kiemelés
-csörlő
-Öller-féle kémény
-Öller-féle gallytörő+csörlőtok
-Öller-féle küszöb oldalt és hátul
-taxi méterszámláló
-kiegészítő fényszórók
-CB rádió
-utcára MT nagygumik könnyűfém felnin
-terepre traktorgumik lemezfelnin
-2 millió Forint az ára

Akit árdekel, íméljen!

Zeddar:
Valami türelmes gumishoz kéne bemenned, aki előássa a katalógusait, és végig tudod böngészni, én is így vadásztam annak idején idétlen méretű gumikra.

Zeddar Creative Commons License 2000.02.18 0 0 222
A hulye Románok azt hiszik, hogy egy 175-ös gumi elég. így a szabad hasmagasság kb. 18 centi. egy 215-ös gumi vagy 6 centivel megemelné. Azért, ha valaki tud nézzen utána kérem!!!!
Előzmény: Alfred (218)
Alfred Creative Commons License 2000.02.17 0 0 221
Allia:
Semmi akadálya, majd kerüljük az akácosokat... :-)
Előzmény: Allia (220)
Allia Creative Commons License 2000.02.17 0 0 220
Alfred és old biker!

Köszi a biztatást, meg a magyarázkodást. Elfogadva, megköszönve. :-)
Ami Alfred képeit illeti, ez nekem egyre jobban tetszene, csak nem tudom, hogy egy ilyen, hogy is mondtad old biker, zsúrpubi? kocsival merhetek-e belemenni ilyesmibe. Majd egyszer megpróbálom. Legközelebb mikor mentek ilyen kis kirándulásra? Esteleg szívesen veletek tartanék + egy fő utassal, már ha neki is van kedve.

Alfred Creative Commons License 2000.02.17 0 0 219
Érdeklődőknek! Trophy lesz nem messze Budapesttől, a meghívóban benne van minden, a kezdők olvassák el a verseny szabályzatot.
Ezen a versenyen lesz amatőr kategória, amiben öt kötelező tartozék van csak: vontatókötél, vonószem elöl-hátul, iránytű, elsősegélydoboz, biztonsági öv.
Mondjuk hülyeség ez az amatőr-profi kategorizálás, mert Magyarországon csak amatőrök versenyeznek, inkább könnyített-nek kéne nevezni az amatőrt.

(A két link, hogy olvasható legyen, jó lassan jön le, készüljetek rá!)

Alfred Creative Commons License 2000.02.17 0 0 218
Zeddar:
"Letezik -e 14-es felnire 205-ös vagy 215-ös gumi? ARO 10.4-re" Biztos létezik. Gyárilag nem adtak hozzá?! :-)

Előzmény: Zeddar (217)
Zeddar Creative Commons License 2000.02.17 0 0 217
Udv!

Nem volt idom az egesz topicot atolvasni, tehat lehet, hogy mar elofordult:

Letezik -e 14-es felnire 205-ös vagy 215-ös gumi? ARO 10.4-re
Ugyanerre van olyan felni, amelyik belső mérete ua. es 6 csavaros?
Suzuki LJ80-hoz karosszériaelemeket lehet kapni? (Egy trabant megnézte belőlről)

Suzuli LJ80 forever!

Alfred Creative Commons License 2000.02.16 0 0 216
mittudoméneztet:
Persze, hogy nem látszik. Annyira élvezte az autózást a feleségem is, hogy nem akart kiszállni fényképezni! :-)
Előzmény: mittudoméneztet (213)
Alfred Creative Commons License 2000.02.16 0 0 215
Zak:
Igen, a klasszikus létra alváz kijön egészen egy kis arasszal a hűtőrács elé, és arra van felerősítve a csörlőtok.
Előzmény: Zak (212)
old biker Creative Commons License 2000.02.16 0 0 214
Ez a terepjárósok között megszoktott, hogy néha muszály egy kicsit cikizni egymás gagyi autóját .
az enyémet is szokták.
A frelandiról csak annyit, hogy szerintem egy igazi terepjáróba nem kell annyi elektronika, legyen diesel 3 pedál két váltó és egy kormány ... esetleg légszűrő toldás és csörlö és ennyi bőven elég ahhoz hogy te vezesd az autót és ne az elektronika.
a 2000 -es civil hummert és a range rover -t is elb...ták a sok istenverte elektronikával.
Előzmény: Allia (208)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.16 0 0 213
háát nagyon szupi lehetett az biztos, csak a képeken nem látszik semmi... :-)
Előzmény: Alfred (211)
Zak Creative Commons License 2000.02.16 0 0 212
Alfred,

pontosan hova és mivel van felerôsítve a csörlôd, hogy elbírja a 9 tonnás erôt a rögzítése? Kijön az alváz az orrig, és arra van csavarozva? vagy hogyan? [két napja ezen gondolkodom... :-) ]

Előzmény: Alfred (189)
Alfred Creative Commons License 2000.02.15 0 0 211
Nagyot akartam alkotni, erre jól nem működik, szóval, jót autóztunk, kellően nagy volt a sár, a végén
belehajtottam a pocsolyába, aztán kijöttem, majd belecsorogtam a következőbe, és hazajöttünk ebédelni. Ennyi volt.
Alfred Creative Commons License 2000.02.15 0 0 210
mittudoméneztet:
Szombaton lett volna kisérőnk, egy Tasztalos kolléga, de aztán inflenzás gyengélkedésre hivatkozva ágyban maradt. Szolídan autóztunk, aztán sétáltunk az erdőben. Másnap reggel barátaink telefonáltak, hogy mennek Csobánkára, jönnénk-e? Persze mentünk, így volt néhány Range Rover, egy-két Defender, és egy féltucat Merci G, valamint egy hosszú Mitsubishi Pajero V63000-es, tele extrákkal és bőr üléssel...
Jót autóztunk, kellően nagy volt a sár, kicsit csörlőztem is egy túl bátor Merci G-t, aztán a végén
belehajtottam a pocsolyába, aztán kijöttem, majd belecsorogtam a következőbe, és hazajöttünk ebédelni. Ennyi volt.
Előzmény: mittudoméneztet (203)
Alfred Creative Commons License 2000.02.15 0 0 209
Allia:
Ugyan már! Persze, hogy benézhetsz, sőt, írkálnod is kell rendszeresen!
Már írtam, hogy a terepjáró egy traktor és egy személyautó keveréke. Van amelyik típus inkább erre, van amelyik inkább arra a rokonra hasonlít. Az én Defim inkább traktor, a te Freelandered inkább személyautó, de hétvégén kitűnően elautóztál volna te is velünk.
Mindjárt fölteszek három képet.
Előzmény: Allia (208)
Allia Creative Commons License 2000.02.15 0 0 208
Akkor most le vagyok szólva? Azért még néha benézhetek ide, ugye?
Előzmény: old biker (205)
old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 207
Minden Off Road Kedvelönek.

Ha minden igaz március 10 - 11 TEREPRALY Bp.

pontosabbat pár nap múlva

Egy két izgalmas nézhető szakasz ..... ja az útvonal titkos

old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 206
csak használtat javaslok, mert van egy szolnoki cég aki kb 70 -100 eft ért kb 5 tonnás kézi csörlöt árul. ezek nem rosszak de ha használthoz modjuk egy üveg sétáló jános ellenében hozzá tudsz jutni akkor az már barátibb.

a kézi csörlöröl csak annyit, hogy macerásabb de van amikor csak ezzel szabad kiszedni a vasat.

Előzmény: elf (196)
old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 205
Vannak terepjárók és vannak "zsúrpubi" (Sir Lancelot által védett szó remélem nem haragszol hogy idéztem) autók.

ez az utóbbi

Előzmény: Allia (191)
old biker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 204
HILUX 2.4TD

És ahol ezzel nem megyek el arra nem is érdemes menni.

Ja és nagyon tuti a gép, akárki akármit is mond

Előzmény: Alfred (189)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.14 0 0 203
na milyen volt a trip?
Előzmény: Alfred (201)
jpmaster Creative Commons License 2000.02.11 0 0 202
Szia Allia!

Alfred haver lentebbi hozzászólásával tökéletesen 1et értek, az egyik része ilyen, a másik véglet véglet az a "grencsirke+bézbólsatyis", de ők nem járnak ilyen mitingekre.

Azután vannak, akik arisztokratikusan figyelik a legelsőként leirtakat, és megpróbálnak normálisan, a rendezvény eredeti céljának megfelelően, szóval nem átmenni részegen egymás sátrán éjszaka, fogadjunk, hogy egygázzal átmegyek ezen a búzatáblán is, na még ezt a kisfát kidöntöm stb..., hanem ugy civilizáltan viselkedve off road-ozni.
No ez a topic ezeknek (nekünk) szól.
Szóval ha kedvet érzel egy kicsit más, az autód jellegéhez hasonló, kötetlen kocsikázásra, akkor Alfred tutira nem fog bevinni az "erdőbe".
Sajna az én Jeep-em még nincs készen, de ha akarod, az elmúlt tizenx évben igen sok videót készitettem, ill. gyüjtöttem különféle terepjárós rendezvényeken. Ha van időd megnézni, mielőtt el akarsz indulni egyáltalán.

Halihó:

JP

Előzmény: Allia (199)
Alfred Creative Commons License 2000.02.11 0 0 201
Holnap, szombaton délelőtt megyek egy kicsit autózni valahová Budapest környékére. Ha valakinek van kedve velem jönni, küldjön ímélt!
Semmi komolyat nem akarok, csak menni földutakon, kicsit terepen, kis patakátkelés, maximum tengelyig, szóval inkább olyan kirándulás jelleggel, és kora délutánra haza is érnénk.
Alfred Creative Commons License 2000.02.10 0 0 200
Allia:
A kaposszekcsői verseny trophy lesz, azaz itiner alapján 2-3 autóból álló csapatok éjjel terepen ellenőrző pontokat keresnek meg. Nem neked való, ez egy embert, gépet próbáló verseny, csak komolyan fölkészített autóval érdemes ennek a versenynek nekivágni. Én tavaly voltam Kaposszekcsőn, késve rajtoltam, elég rosszúl is ment, nem éreztem az autót, minden patakba beleszorultam, kicsit amortizáltam is, szóval erre a versenyre most én sem megyek. "Ha gond, nem játék!" szokta mondani a feleségem, tehát ezt kihagyjuk.
Egyébként van olyan trophy, amin te is el tudsz indulni, rendszeresen vannak kirándulások, feltétlenül kell jönnöd Land Rover találkozóra, és tavasszal lesz itt Budapesten is a Landimex szervezésében egy könnyű tájékozódási("kirándulás")túra.
A fesztiválok pedig olyanok, amiket a tévében szoktak mutatni, néhány idióta fél részegen gyalog hempereg a sárban, többen autóval hemperegnek, sörsátor, színpad, helyi lakosokkal díszített körhinta, a kempingben cigány tolvajok, szóval igazi népünnepélyek.
Előzmény: Allia (199)
Allia Creative Commons License 2000.02.10 0 0 199
És ott mit lehet csinálni? Ezt most komolyan kérdezem.
Előzmény: Alfred (198)
Alfred Creative Commons License 2000.02.09 0 0 198
Jövő hét végén, 02.18-20. Kaposszekcsőn I.Szuper Trophy csapatverseny. Valami fesztivál május elsején lesz, valahol.
Előzmény: mittudoméneztet (197)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.09 0 0 197
Kedves Szakértő Urak!

Mikor lesz egy jó kis Off-Road találkozó?

elf Creative Commons License 2000.02.07 0 0 196
Hello!
Eddig csak olvastam a listat, de most en is hozzaszlok.
Jo Landy szerviz: Land Rover Horvath 1162 Bp Felcsuti 29. 409-1448
Felereertes ne essek, semmi kozom hozzajuk, csak azert csinalok nekik reklamot, mert az en automat Range Rover(1985) eddig eleg korrekten szervizeltek. Szoval mindenkinek csak ajanlani tudom.

Old Biker: a "brutalis banyacsorlo" milyen tipus volt?
Van valakinek tapasztalata a kezi csorlokkel kapcsoltban Pl Tirfor?
Milyet erdemes venni? Hol? Mennyiert?

Udv
Elf

jpmaster Creative Commons License 2000.02.06 0 0 195
Allia!

Egy kis reklám a barátoknak:

Landimex Service
III. Királyok utja xxx.
(az OMV kut mellett, a volt Autoklub vizsga állomás)
Papp Gyula szervizvezető úr(?!?) :)))

Hivatkozz Alfredra, vagy a bordó Jeep-es pasira (rám).

Tsók:

JP

Előzmény: Allia (193)
Alfred Creative Commons License 2000.02.06 0 0 194
Allia:
Küldtem ímélt!
Előzmény: Allia (193)
Allia Creative Commons License 2000.02.06 0 0 193
De, a Wallisnál szervízelik. Tudsz jobbat, megbízhatóbbat?
Ami az integetést illeti, nekem még sose integettek Landy-ből, leht, hogy azért mert nem vagyok szőke? Vagy mert sötétek az üvegek?
Előzmény: Alfred (192)
Alfred Creative Commons License 2000.02.06 0 0 192
Allia:
Hol szervizelik? Ugye nem a Wallysnál? Ugye nem?!

Te szoktál viszaintegetni a szembejövő Land Rovereseknek? Mert nekem az a tapasztalatom, hogy ül a szőke néni a Free Landerében, és döbbenten néz rám, hogy mit akarok tőle, miért integetek neki abból az "öreg, ronda batárból"?

Előzmény: Allia (191)
Allia Creative Commons License 2000.02.06 0 0 191
Fiúk (lányok?)!

Arról mi a véleményetek, hogy a júniusi Freelanderemben már kétszer kellett kuplung munkahengert cserélni? Pedig szívesen off roadoznék is, bár tudom, hogy ez igazából csak hobby terepjáró, de azért már próbálgattam, és egész jól bírja. Csak a kuplung munkahenger!!!! :-(((

Üdv,
Allia

jpmaster Creative Commons License 2000.02.05 0 0 190
Alfred!

PLZ ne idegelj, a 45$-os vez.műláncot 60.000+Áfa áron már be is hozták volna. Inkább várok.
Ha talpra állt ugy is hivlak egy kis mutogatásra.

JP

Előzmény: Alfred (187)
Alfred Creative Commons License 2000.02.05 0 0 189
old biker:
Azt már tudom, hogy 4WD és két tonna, de milyen típusú az autód?

Amúgy a csörlőm 4,8 tonnát húz akár folyamatos üzemben is, ami megcsigázva 9,6 tonna, amivel már lehet cibálni.

Előzmény: old biker (188)
old biker Creative Commons License 2000.02.05 0 0 188
A csörlöröl csak annyit hogy voltam már olyan helyzetben, hogy csak a brutális kézi bányacsörlövel jöttem ki.
Előzmény: Alfred (187)
Alfred Creative Commons License 2000.02.04 0 0 187
old biker:
Sokat járok arra, de nem én voltam. Ritka, hogy Landy kuplungos legyen, mert elég túlméretezett a tárcsa is és a szerkezet is. Közel négy tonnás vontatáshoz méretezik.

jpmaster:
Nem huzalos, olajos.

A sekli jó, kiválóan utazik a dobozban hátul:-)
Most kezdődik az idény, mihelyst csörlőzök referálni fogok!

Sose fog már menni a Jeep?!

jpmaster Creative Commons License 2000.02.01 0 0 186
Haliho!

Alfred tagtárs kocsiját könnyű felismerni a hydraulikus csörlőről.

Tényleg Alfred!

Huzalos a Landy kuplungja?

JP
(a sekli jo?)

Előzmény: old biker (185)
old biker Creative Commons License 2000.02.01 0 0 185
A minap lattam egy defender -t elszallat kuplunggal a budafoki elejen.
megkerdeztem mi a gaz de azt mondta hogy mar jonnek erte.

nem tudom de valami azt sugja, hogy talan ALFRED baratunk volt.

ha valaszol erre akkor igen.

Előzmény: jpmaster (183)
rainforest Creative Commons License 2000.01.30 0 0 184
Üdv. mindenkinek!
Érdekes hozzászólásokat olvasgattam itt.
Én magam is járom a terepet hivatásból.
10év trabant/2db/
4év Lada niva
1/2év Land Rover Def./jelenleg/
Alfred szakértelme lenyűgözött/land rover megszállottsága is/
jpmaster Creative Commons License 2000.01.20 0 0 183
Sajna a Jeep még mindig áll a garázsban...

JP

Előzmény: Sir Lancelot (182)
Sir Lancelot Creative Commons License 2000.01.17 0 0 182
jpmaster és Alfred minden további szerzői jogdíj fizetés nélkül használhatja.
Amiket leírtatok abból arra tudok tippppelni hogy ti is szeretitek a dagonyát.

A my wife azt mondja, hogy előző életemben vaddisznó lehettem. hát én nem tudom de a ferdeszemű horoszkóp szerint az vagyok.

(januárban talán lesz egy tereprally bajnokságon kívüli havas futam) ha el nem olvad a hó?

Előzmény: jpmaster (181)
jpmaster Creative Commons License 2000.01.17 0 0 181
Sir Lancelot! (aki majdnem olyan bátor mint Sir Robin, aki majdnem kiállt a birminghani csatában...)
:)))))))

Ennyit a Gyalog-galopp-ról.

EZ A "ZSÚRPUBI" EZ HONNAN JÖTT????
Irto kacagtató, lehet lizingeli, vagy kopirájtolt?

Na eddig off volt.

JP

Előzmény: Sir Lancelot (178)
Theo Creative Commons License 2000.01.17 0 0 180
Jó estét terepbarátok!!
Sir Lancelot Creative Commons License 2000.01.17 0 0 179
Ez az akácfás történet olyan ismerős valahonnan.
talán amikor 3 hónapos autómmal elmentem a tereprally októberi zárófutamára. Ja ! és én voltam a záróautó !!!!

Azt hogy ez amit leírtál, ezt milyen átélni ezt nem tudják csak a vérbeli offróódosok.

Előzmény: Alfred (157)
Sir Lancelot Creative Commons License 2000.01.17 0 0 178
Csak egyetérteni lehet ezzel!
hiába a a zsúrpubi autó discógumikkal és béna soförrel az nem segít ki a sárból.
Előzmény: jpmaster (163)
Dolnay Norbert Creative Commons License 2000.01.11 0 0 177
Hello Mindenki!
Olvasgattam, hogy sokan szeretnétek nivát venni, mivel nekem már van, felraktam néhány off-roados képet, hátha valakit érdekel. Küldjetek ti is, ha van sajátokat!
Üdv. Dolnay Norbert
http://www.extra.hu/bazis-trade
Dokia Creative Commons License 2000.01.11 0 0 176
Alfred:

Hol lehetne ilyen felniket venni? Pontosaban milyen mintája van az eladó gumiknak.

Dokia

Előzmény: Alfred (175)
Alfred Creative Commons License 2000.01.10 0 0 175
Dokia:
Egy erős lemezfelni olyan 4-8.000,-Ft/db az eladó gumik pedig bruttó 22.000,-Ft/db.
Előzmény: Dokia (171)
Alfred Creative Commons License 2000.01.10 0 0 174
aronka:
Megtoldva joxy javaslatát, ha nem, vagy amikor nem jársz terepre, közúti személyautó gumikat szerelsz rá.
Előzmény: joxy (173)
joxy Creative Commons License 2000.01.10 0 0 173
aronka: Szereltesd át gázosra + járj vele keveset(terepen) Az átszerelés Kb:100E HUF
Előzmény: aronka (172)
aronka Creative Commons License 2000.01.10 0 0 172
HI!
Kerdesem a kovetkezo :Mit lehet tenni a LAda Nivaval , hogy ne fogyasszon olyan sokat?
Dokia Creative Commons License 2000.01.09 0 0 171
Alfred:

Kb. mennyibe kerülhe 4 felni és pontosan menyibe kerülne ez a 4 gumi.

Ha megírod továbbítom a srácnak.

Köszi

Előzmény: Alfred (170)
Alfred Creative Commons License 2000.01.08 0 0 170
Dokia:
Én a magas keskeny gumi híve vagyok, és van is eladó új, szolíd mintás, 750X16, Bronco gyártmányú, angol, szerkezetfelújított terepgumim.
Előzmény: Dokia (169)
Dokia Creative Commons License 2000.01.08 0 0 169
Sziasztok!

Ha én még nem is vettem semmit, de a tanácsot köszi.

Viszont barátom vett egy Merci terepjárót. A kérdésem az volna, hogy terepre milyen és mekkora gumit kéne vennie rá? Hol olcsó ha tudtok ilyet.

Köszi

Doki

Alfred Creative Commons License 2000.01.03 0 0 168
Dokia:
Végig olvastad a topicot? Írtam jellemzést a típusokról, az segít eligazodni.
Vedd meg a 4X4 magazint, akár fizesd is elő, nem drága de sok apróhírdetés van benne, és a hírdetők jellemzően terepre alkalmas terepjárókat hírdetnek benne.
A legnagyobb terepjárókkal foglalkozó kereskedés Budaörs Buda felé eső végén az Off Road Pro Center, sétálj ki, és nézegesd meg az autókat!
Előzmény: Dokia (167)
Dokia Creative Commons License 2000.01.03 0 0 167
Szevasztok!

Szeretnék egy terepjárót. 1 500 000,- a max pénzem. És rendszeresen használnám terepen és közúton is. Ha valaki tud tanácsot adni sokat segítene. Eddig Suzuki Samurait és Toyota LC-t láttam de nem ismerem a gyakorlatban ezeket a tipusokat.

Kösz

Doki

jpmaster Creative Commons License 1999.12.28 0 0 166
MINDEN KEDVES EDDIGI, ÉS EZUTÁNI OLVASÓNKNAK ILLETVE HOZZÁSZÓLÓNKNAK

SIKEREKBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK !!!

jp

Alfred Creative Commons License 1999.12.16 0 0 165
Volt Landy klub találkozó, de nem beszéltünk meg semmit, szerintem szervezett kirándulás legközelebb januárban lesz.
Előzmény: Alfred (160)
Alfred Creative Commons License 1999.12.06 0 0 164
Amúgy van egy garnitúra eladó gumim, ősszel hozattam be, angol, Bronco Mud Slinger, szerkezetfelújított, félterep, 235/80R16.
A Defenderen ez a legnagyobb gyári méret.
jpmaster Creative Commons License 1999.12.06 0 0 163
leto- !

Mél nem jött, illetve ha lehet akkor a

jpmaster1@yahoo.com

Ide inkább jönnek.

Szoval gumi:

a 255/75x15 az tul. képpen a 31x10.50x15 -nek felel meg.
A guminomenklatura szerint 255 mm széles futó felület x 75% az oldalfala (191.25 mm) 15 inch (' = hüvelyk) az abroncs (felni) átmérő. Ez a radiál szgk gumi méretezése szerini meghatározás.
A terepjáró ill. kisteher gumik méretjelölése a SAE (USA) szabvány szerint történik, itt a következő a metodika: 31' a teljes átmérő, 10.50 a teljes szélesség, x 15 a felni. Igy, ha elfér a kerékjáratban rengeteg felni/gumi összeállitást lehet szereltetni a kocsira, az uthengertől a vasuti kocsikerékig. Mindkettőre van jó/rossz példa az utakon.

Szóval nemérdemes baromira belemerülni a dologba, mert egy jól megválasztott, az adott autóhoz/terephez való gumi, és vezetési gyakorlat
átsegithet ott, ahol a "nagymenő a szuperjárgánnyal" elakad.
Láttam már elakadva Hummert ott ahol a Daihatsu Feroza röhögve elment. Pedig a Hummer ugye nem pite, csak épp nem azt csinálta amit kellett volna.

Na a többire holnap, most megyek mert vár a girl.

JP

Alfred Creative Commons License 1999.12.06 0 0 162
leto-:
A Citadellánál a Landy klub mostani elnöke 110-es Td5-ös Defendere, a barátnője Lightweightje, és még egy kolléga 6,5 literes GMC motorral szerelt 90-ese szokott állni... :-)

Az diffizár ami a 4X4-ben van, az mereven összezárja a két féltengelyt, azaz 100%-ra zár, és a vezető kapcsolja. Nekem mechanikus, automatikus, 100%-ra záró hátsó, és 70-30%-ra záró első záram van. Ez a 70-30% azt jelenti, hogy nem zárja mereven össze a két féltengelyt, hanem mindíg engedi elpörögni az adott arányban az egyik kereket. Erre az én esetemben azért van szükség, mert nincs lehetőségem befolyásolni, hogy mikor kapcsoljon be, és ha mondjuk aszfalton elöl 100%-ra zárna, nem tudnék csak egyenesen menni...
Ilyen nem teljesen záró diffik vannak pl. a Nissan Terranoban és a Nissan PickUpban hátul. A Merci G-ben van elöl-hátul 100%-ra záró, bentről kapcsolható, a Mitsubishi L200-asban hátul van elektromosan kapcsolható 100%-os, a nagyobbik motoros Suzuki Samurajban van hátul kapcsolható 100%-os diffi. Hirtelen ezek jutnak eszembe.
Mikor kapcsol be? Ami belülről kapcsolható, azt a sofőr kapcsolja be, akkor, mikor már elpörög a kerék, és már nem viszi az autót. Ha előre várható, hogy baj lesz, akkor már az akadály elött be lehet húzni. Az a lényeg, hogy szilárd útburkolaton tilos használni, mert még féltengely törés is lehet belőle. Az én automata hátsó záram minden fordulatszám különbségnél összezár, de aszfalton rögtön el is old, majd újra zár, old... Aki nem ismeri, az döbbenten hallgatja a kattogást hátulról.

Előzmény: leto- (161)
leto- Creative Commons License 1999.12.06 0 0 161
Eppen a gumigyartok webjeit nezegetem, osszeirom mit talaltam magasat, hatha valakinek meg hasznos lesz.
Emelt Isuzut mar lattam. Szerelot megkerdem, majd maximum megkoszonom es szomoru leszek :)
Ok, majd ha lesz infod ird be, hatha osszejon. A Citadella setanyon szokott allni tobb land rover is, veletlenul nem egy klubban vagy a gazdijaval? Irigylesremelto, hogy van akinek tobb is van :))
Nagyjabol utolso homaly szamomra, differencialzar. Mitol teljes vagy nem teljes egy zar? Ami a mostani 4x4 magazinban van, az teljes, azt ertem. Ha jol veszem ki, gyarilag nem ilyet szokas beepitani a kocsikba. Viszont, akkor ami benne van diffizar, az milyen? Mikor kapcsol be, csak 4L-ben vagy 4H-ban is?

OFF: Alfred, mail ment egyeb temaban.

Előzmény: Alfred (160)
Alfred Creative Commons License 1999.12.05 0 0 160
leto-:
Hopp, most kissé zavarba hoztál, mert 15-ösben nem tudom a legmagasabbat, de gumis tud segíteni, ha mást nem katalógusból.
Egyelőre ne gondolkozz átalakításokon, mert egy egy hozzányúlás egész probléma-lavinát indít el. Nagyon nehéz okosabbnak lenni a gyári fejlesztőknél. Se Isuzuval, se Frontérával nem nagyon szoktak terepezni nálunk, így én még nem láttam egyikből sem megemelt változatot. Már egy hosszabb rugó is komoly beavatkozást jelenthet, mert megváltozik az autó úttartása, a lengéscsillapítókon kell módosítani, futóművet kell állítani, lehet, hogy kell szélesítő pogácsa a felnik alá, stb. A szerelő, akinek a telefonját megadtam profi, versenyautókkal is foglalkozik, tőle is kérdezz ilyeneket!

Be tudsz ülni, bár nálam hátul nincs ülés. Nem tudom, hogy mikor lesz legközelebb kirándulás, mostanában minden hétvégére esik egy. Kedden lesz klubtalálkozó, utána ideírom a következő kirándulás időpontját, és az indulás, illetve a célterület helyét

Előzmény: leto- (159)
leto- Creative Commons License 1999.12.05 0 0 159
Alfred, kisse ossze vagyok zavarodva. R15-osben 255/75nel magasabb gumit nem nagyon talaltam, de ez igy meg rem sze'les. Lehet ki kene csereljem a felnit 16osra.. Erdemes megemelni az autot, hosszabb rugok, stb? Nezelodtem a weben, fronterakrol nagyon keves infot talaltam. Tenyleg csak cimkeben kulonbozik az Isuzutol? Mintha ebben a motor teljesen opel lenne, es karosszeria se egyezik meg minden reszletben az Isuzuval. Kerdeztem az Opelt gyari konverzios kitek felol, kirohogtek, es aftermarket gyartokat ajanlottak, de konkret cimet nem tudtak adni.
Irigylem a Landy-dat, melyen fajlalom hogy nekem ez alkalommal nem sikerult Roverre szert tegyek :(
A kirandulasokrol: mielott vegkepp lemondok a fenyezesrol, nem lehetne hozzad, vagy barki magyarorszagi terepezohoz beulni utasnak vmikor?

No megyek vissza tolatoradart forrasztani..

Előzmény: Alfred (157)
leto- Creative Commons License 1999.12.05 0 0 158
jpmaster, mi az a tolovas?
ps: mail ment, linkelesi tudnivalokkal
Előzmény: jpmaster (152)
Alfred Creative Commons License 1999.12.05 0 0 157
leto-:
Gumi. Ha terepezgetni szeretnél, akkor ne gerjedj a széles, "dögös" gumikra, inkább keress minél magasabb gumit, persze csak akkorát amekkora a kerékjáratodba még éppen befér. Ez azért fontos, hogy az autód legmélyebb pontja, a differenciálház, minél messzebb legyen az úttól.

Ha terepezni szeretnél, egyről le kell mondanod, a szép, karcmentes fényezésről. Az első akácos a legrosszabb, akármilyen óvatosan mész, hallod ahogy csikorognak a tüskék a lemezen, a lelki szemeid előtt látod amint az alapozó virít a mély árkok alján, közben elhatározod, hogy még ma este átpolírozod az autó oldalát, és még meg is győzöd magad arról, hogy ezt ezentúl minden este megteszed... Aztán az első adandó alkalommal kiugrasz, megnézed az autó oldalát, és kiver a víz, gyors kalkuláció, és kiderül, hogy az autó két perc, vagy nyolc méter alatt elvesztette értékének 10-12%-át. Este hazamész, és persze nem polírozod le, mert már ráér a következő hétvégéig, addigra meg megszokod a látványt.
Na erre föl kell készülnöd.

A Land Rover klub szervez kirándulásokat, arra jöhet bármilyen "vendég" típus. A kezdő közli hogy kezdő, és onnantól kezdve nyugodt lehet, senki nem fogja cikizni, vagy belehajszolni egy olyan manőverbe, ami veszélyes lehet. Sőt, ha nyitott rá, sokat tanulhat, elleshet fogásokat, vagy ha kérdez akkor segítenek/tünk neki. Én például ilyen klub kiránduláson csörlőztem először, és igyekeztem elsajátítani a csörlőzés alapjait.
Ezeken a kirándulásokon aki szolidan autózik a sorral, annak nem amortizálódik a kocsija, ha elakad van ki segítsen.
Az önálló, "menjünk el este terepezni, tudok egy jó kis helyet..." típusú nekibuzdulásokat nem javaslom, mert általában hajnali traktor keresésbe, majd másnapi apróbb karosszéria munkákba fullad.

Előzmény: leto- (156)
leto- Creative Commons License 1999.12.05 0 0 156
A Frontera 2000res benzines, rovid, teljesen gyari. jelenleg 255/75 R15 elegge kopott gumikkal fut. Jol nez ki a Pasztoy fele Pirelli Scorpion a/t, kerdes tegyek fol akkorat mint ami most van rajta, vagy a telre valo tekintettel kossek kopromisszumot?

Racsos telefonokat majd hetkozben folhivom, beszamolok mire jutottunk egymassal.

A gyari kivitelu Fronteraval botorsag lenne kemeny terepezesbe fogni. Hol lehetne kozelebbi ismerettsegbe kerulni a terepezessel? Szivesen beszallnek ha mast nem utasnak valahova egy korre :)
ps. vettem 4x4 magazin, csorgatom a nyalam :>

Leto

jpmaster Creative Commons License 1999.12.03 0 0 155
Üdv körünkben!

Látom ti arra használjátok a Nivát amire kitalálták.

Van pár régi 5let, hogyan lehet feljavitani, jobbá tenni a cuccot.
Mivel én is voltam néha Niva fárer, de akkor még csak ez, vagy UAZ volt. :(

JP

Előzmény: barbarians (154)
barbarians Creative Commons License 1999.12.02 0 0 154
Hello

Akit érdekel a Niva, lessen ide!
www.extra.hu/ladaniva/

Niva forever!

jpmaster Creative Commons License 1999.12.02 0 0 153
leto-

Ezt most találtam:

http://www.ppasztoy.hu/terep.htm

JP

Előzmény: jpmaster (152)
jpmaster Creative Commons License 1999.12.01 0 0 152
leto-

Rács nem kell, de jó ha van. :)))
Mire fogod a kocsit használni, mekkora a motor, felépités? (rövid, hosszu, gyári, már átalakitott?)
Ez azért eldönti, hogy muszály-e, vagy csak optikailag mutat jól.
Az árra és a kidolgozásra. Ez dönthet 1x.
Azután jöhet, hogy lámpatartó legyen rajta stb... De annyi helyen van már választék ebböl is.
Pl: vannak nagyon jó minőségű gyártók a német Delta, ma az ugy 2200DM, de van itthon is egy bácsi aki német alapcsöből gyárt úgy 100.000 alatt, csak az autóra jellemző felerősitő füleket hegesztik itt. Az összes a márkakereskedőnél kapható "gyári" csövet ök gyártják. Szal nem rossz. Vagy van a győri Monster Csőtech., na az meg német piacra szállitott pár éve, amikor ott jártam.
Gumi:
Ha megnézed mekkora van rajta (pl.: 215/70x15 és a felni szélesség, azt a gumis kb 20 mp alatt megméri) megmondom mit lehet rátenni.
A "nevesebb" gyártótól 30 körül indul, de inkább 40.
Az extém méret lehet akár 170 is, de azt nem hiszem, hogy a Frontera birná, ahoz állatira át kell alakitani.(meg még sok más kocsit is).

Spec. a Jeep-en tolóvas van (brutális) és a gumi: 31x10.50x15 General Grabbler MT. (kb. 275/75x15 -nek felel meg, csak az az amcsi nomenklatura szerint van. Az MT az meg kifejezetten nehéz saras-sziklás terep minta, olyasmi mint a traktor. Nagyon kemény gumi, nem kopik, viszont ilyenkor csuszik rendesen. Az AT az "civilizáltabb", olyasmi mint a szgk-n a jo téli gumi.)
Tavasszal viszont Yokohama Geolandar jön ugyan ebben a méret/mintával.

Ha emlékeznék akkor be tudnám linkeni, (pedig Alfred már 1x +tanitott :((( )
http://www.yokohamatire.com/04b3.html
http://jeepin.com/gallery/pic3.jpg

Csá:

JP

Előzmény: leto- (150)
Alfred Creative Commons License 1999.12.01 0 0 151
leto-:
Rács. Attól függ, mire akarod használni. Ha terepezgetni akarsz vele, előbb utóbb erdőbe érsz, és a bozótos nálunk gyakori növény-létforma. Ha jó rácsot akarsz, profit, egyedit, értelmes gyártótól ezt a számot kell hívni: 309346709. Vidd el az autót, aztán maximum mégse vele csináltatod, nem fog megsértődni.

Gumi. Ez megint attól fögg, hogy jellemzően hol akarod használni az autódat. Ami jó terepen az nem jó úton, ami jó aszfalton, azzal nem lehet egy métert sem menni sárban, tehát kompromisszum. Jó gumik vannak az Y2000-nél, de vedd meg a 4X4 magazint, abban vannak még cégek, meg apróhírdetések. Javaslom, hogy vegyél egy garnitúra közútra hangolt terepgumit, és szerez be négy használt lemezfelnit, és arra vegyél például pápai fenyőmintást, és hétvégi terepezéshez csak át kell cserélni.

Előzmény: leto- (150)
leto- Creative Commons License 1999.12.01 0 0 150
Ertem:))

Koszonom a valaszokat Alfred, jpmaster. Mindjart lenne tovabbi kerdesem is:> miszerint, a fronteran nincsen racs elol, van-e ra szuksegem, illetve ha csinaltatok, mikre kell ugyelni?
Masik: gumik. Rendesen kopott ami rajta van, viszont a sarki gumistol mindjart kis is dobtak amikor terepjaro gumik utan erdeklodtem :>
Egyaltalan, hol, es mik a valasztas szempontjai? Telen / nyaron egyarant szeretnem hasznalni, viszont egy szet felnim van termeszetesen.

Leto

jpmaster Creative Commons License 1999.11.28 0 0 149
leto- !

A dolog lényegét Alfred szaktárs jól leirta.

A "hub" maga a szabadonfutó, amit, ha kézi a kapcsolás, akkor egy nagy menetemelkedésű egyszerű szerkezet betól a féltengely ricnije (a bordázott rész a féltengely végén) és a kerékagy fogaskereke közé egy kivül-belül fogazott fogaskereket. (Nem olyan bonyolult , ha látod sokkal egyszerűbb.) Ez összezárja a kerék, féltengely, difi stb.... Tehát a hajtás lánc teljes lesz. Ezt egy amerikai Warn nevű bácsi találta fel és szabadalmaztatta, aki manapság a csörlőiről hiresebb inkább.
(Persze Alfred hidraulikus MM csörlője se pite!!!)

Ez csak a kapcsolható (command track) 4 kerék hajtású autókra van kitalálva.

Az "Auto locking hub" csak a kapcsolás (kivül-belül fogazott fogaskerék) odajuttatásában hozott ujat, nem kell kiszálni, és kézzel be-ki tekerni, hanem mechanikus/elektromos/vákumos eljárással, a kormánynál ülve kényelmesen elvégzi azt "magától", a 4x4 hajtás bekapcsolásakor.

De!
Amig a kézi változatnál a kapcsolásnál már egy fix hajtást kapunk, és utána - ha kell - az osztóművel ráadjuk a terhelést (4H, vagy 4x4) addig az auto l.h. egy hirtelen fellépő terhelést ad, (mint az öninditó a fogaskoszorúra) ezért a gyártók azt javasolják, hogy kapcsolás 7-10 km/h ill. 5 mph sebességtartományba essen. Ez kb. 2. alapjárat.
Tehát kapcsolni akkor kell, ha a következő utszakaszon várhatóan kell a 4x4. De csak lassú tempónál!
Képzeld el, ha valami nem kasa a dologban és pl. a 80 km/h-s tempónál forgó kerékagyba megérkezik egy álló fogaskerék.... Na az tréfás, csak drága lehet. Ez inkább az elektromos vagy vákumos rendszerre igaz, bár minimális az esélye.

A kikapcslás is automatikus, amikor kikapcsolod a 4x4-et, automatikusan ki kell kapcsolnia. Ha nem, akkor jöhet az oda-vissza kocsikázás amit Alfred már lentebb leirt.

Remélem érthető, ha bármi van keress minket.
Sok sikert a "jószághoz"

JP

Alfred Creative Commons License 1999.11.28 0 0 148
elgépeltem, 2L helyett 4L értendő!, állandó
Előzmény: Alfred (147)
Alfred Creative Commons License 1999.11.28 0 0 147
leto-:
Adok egy kimerítő választ:-)
A terepjárók jellemzően hátsókerék meghajtásúak, így a tied is. Terepen kell/szabad csak használni az összkerék hajtást, ilyenkor a 2H-ból 4H-ba, aztán a lehetőségek mértékében 2L-be kapcsolsz. Viszont mikor közúton hátsó hajtással közlekedsz az út az első kerekeken keresztül álandóan pörgeti az elsőhajtást, a féltengelyeket, diffit, kardánt, osztóműkihajtást. Ez energiát emészt, tehát növeli a fogyasztást, valamint fölösleges kopást okoz. Ezért találták ki az első féltengely-kapcsolót, aminek az automata verziója az 'Auto locking hub'. Ez a két első kerékagyadra van szerelve, és mikor összkerékbe kapcsolsz a meginduló féltengely kapcsolja be. Kikapcsolni úgy kell, hogy mikor túl vagy az egésznapos terepezásen fölmész a szilárd útra, akkor kétkerékbe teszed, és egy lendületes rükverccel mész 4-5 métert. Ekkor hallasz egy kattanást, ez a kapcsoló. Ha bekapcsolva hagyod, csak annyi történik, hogy a fogyasztásodat megnyomja cirka egy literrel.

Előzmény: leto- (146)
leto- Creative Commons License 1999.11.28 0 0 146
Sziasztok :)

Egyelore papirmunka folyik, de jovoheten mar nalam lesz az uj csaladtag, egy '95-os rovid Frontera. Rovid, igazi kezdo kerdesem lenne: pontosan micsoda is az 'Auto locking hub'?
Miert es mikor kell azt nyitni-zarni?

Elore is,
Leto

jpmaster Creative Commons License 1999.11.25 0 0 145
Szia TOM!

Személy szerint nem volt, de az ismeretségi körben előfordult már... Normális emberek, nem olyan vetésben járó, kisfa letaposó barmok.
Sőt lovas (tereplovas) barátaimmal majdnem tettlegességig jajult a dolog párszor.
De ez inkább emberi probléma, vagy más az érdekük, a vadásznak az, hogy lelője a vadat. Ez meg nekem nem biztos, hogy tetszik.

JP

Előzmény: TOM (143)
Alfred Creative Commons License 1999.11.25 0 0 144
TOM:
Nekem még nem volt komoly problémám. De versenyeken elő elő fordul, hogy a kontroll pontot leverik a fáról, vagy a faluszélen lakó cigányok álltak ki az útra, hogy ne menjünk arra, mert nekik jogaik vannak...
Előzmény: TOM (143)
TOM Creative Commons License 1999.11.25 0 0 143
Hello!

Egy kerdes:nem szokott gondotok lenni a lelkes vadaszokkal, erdeszekkel,hogy megszolnak,hogy megis mit kerestek az erdoben???? En ma talalkoztam veluk es nehezmenyeztek,hogy elalltam az egy nyomsavos utat (hja kerem en is Offroadozom csak egyenlore Skoda Octaviaval,ami nem kimondott terepjarmu) mert ugye nem mertem lemenni a szuz hoba....Ja a nagyobbik gondjuk az volt miert jottem be amikor kint vann a behajtani tilos tabla...Megjegyzem mivel legalabb 10-szer jartam motorral/autoval eme uton tudom nincs tabla...Maskor is elkezdett pattogni egy ilyen zoldruhas hogy me' jottem be oda az erdo kozepebe,a tabla ellenere...Szegeny ember, csak rohogtem rajta mikor kinemtem azon az uton amin O gondolta,hogy jottem...Csakhogy en az ellenkezo iranybol a hegyeken keresztul a csak munkageppel jarhato erdeszeti uton jottem!!! Okostojas meg nem is gondolta...Sebaj,meg csiszolni kellene szlovak nyelvtudasomat hogy eme emberekkel eleggyek egy-egy (nem tudok tobb eszperentet) szoba...
Udv,Tamas KLX250&terepOctavia
Ui:terepjaro nelkul,mert igy is elzavarnak...

Előzmény: jpmaster (142)
jpmaster Creative Commons License 1999.11.19 0 0 142
Kicsit felhozom a süllyesztőből, bár ha jól gondolom a topic tagtársai most adnak leckét a többi autósnak téli vezetésből. :))

JP

Előzmény: Alfred (140)
Aknot Creative Commons License 1999.11.04 0 0 141
Rá is akartam kérdezni az árra, mert annyiért még a hülyének is megéri, hát még nekem!
Bár nem tudom hirtelen mit kezdenék két terepjáróval, meg honnan töltenék le ennyi pénzt, de legalább egy kicsit felébredtem.
Előzmény: Alfred (140)
Alfred Creative Commons License 1999.11.04 0 0 140
Elnézést minden érdeklődőtől, de a tegnapi kapkodós napom végén ökörséget írtam ár helyett. A helyes irányár, alkura készülve, 4000000,-Ft!

A Discovery alváza, futóműve és hajtáslánca lényegében egyezik a Defenderrel, a karosszériája, és a belső kialakítása viszont kényelmes, nagy, személygépkocsi jellegű.

TOM Creative Commons License 1999.11.04 0 0 139
Szia Alfred!

Kuldtem emilt, de ugy latom nem vagy netkozelben,de azert remenykedem!
Udv,Tamas

Előzmény: Alfred (137)
TOM Creative Commons License 1999.11.04 0 0 138
Szia Afred!

Engem erdekelne,csak nem tul sokat tudok a tipusrol! Azt hiszem leg puritan felszereltsegu,nem?
Udv,Tamas

Előzmény: Alfred (137)
Alfred Creative Commons License 1999.11.03 0 0 137
Aknot:
Dícsérd csak a Samurait, én sem írtam rosszat róla lejjebb.

Eladó: Land Rover Discovery 200Tdi, három ajtós fekete, itt-ott csövekkel, állófűtéssel, belül néhány elektromos kütyü, tíz év körüli, 400E az irányára. Egy LR Klubtag árusítja, amint eladja egy 110-es Defibe ül bele!
Akit érdekel írjon, küldöm a lány telefonszámát.

Előzmény: Aknot (136)
Aknot Creative Commons License 1999.11.02 0 0 136
Sziasztok!

Itt egy 'bonsai-terepjáró' tulajdonos
Suzuki SJ410 (a Samurai 1000cm3-s változata.
Én NAGYON meg vagyok elégedve vele, bár a kényelem valóban hagy kívánnivalókat maga után.
Most bukkantam rá a topicra, hogy ismét feljött, most viszont be tudom tenni a 'Kedvencek' közé.
Néhány tapasztalat: A Nivának az erôátvitel a gyenge pontja, plusz a legtöbbet céges autónak hozták be és széthajtották, a többi irracionálisan drága.
Nem akarom dícsérni a kis Suzukikat (SLJ 80, SJ410, SJ413-Samurai), de nagyon a top-on vannak minden versenyben, könnyen átalakíthatók (difizár, bukócsô, stb.), a motorjuk elkoptathatatlan (20 év után sem kell köszörülni, csak gyűrűt cserélni) és megfizethetôk (és nem kell vesekô miatt sem aggódni, úgy ráz)
6-800ezerért már elég jókat lehet kapni.
Ja, és a haverom hosszú Patrolját számtalanszor ki kellett húznom, mert fennakadt. az enyém soha.
Na elég az ingyenreklámból!
Ha valakit komolyan érdekel Szentendre tele van terepjárósokkal. Igaziakkal. Ôrültekkel is. Suzukisokkal, Arosokkal és UAZ-osokkal is.
Ha valami kellemes terepgyakorlat adódik, engem érdekel.

Üdv Mindenkinek: Aknot

TOM Creative Commons License 1999.11.02 0 0 135
HellO!

En csak tervezgetek,ugyanis eddig enduroztam a hegyekben,de lassan tul hideg lesz...Namarmost ezert jott az auto->terepjaro 5let,de lehet,hogy halvaszuletett a tul kemeny terep miatt...Ja es ha en elakadok,akkor meg segitseget se nagyon tudok kerni...Igaz van 1-2 egyszerubb ut,de ha ho van,akkor az sem igazan jarhato...Szoval majd csak irigykedek Ratok!

Udv,Tamas

Előzmény: jpmaster (134)
jpmaster Creative Commons License 1999.11.02 0 0 134
Hi TOM!

Hát oda akkor nem terepjáró kell, hanem valami más után kell nézni. Egy erdőgazdasági vontatóval ezen a terepen nem érdemes versenyezni, azt oda tervezték.
A terepjárózás 1. szabálya (by Én):
menni addig lehet amig a kerék az utra/talajra tapad.
2. megfelelő vonóerő van.
ezeket kell/lehet pótolni/feljavitani különböző trükkös dolgokkal, pl.: futómű átép.,spec. gumi, csörlő stb. Na és ez már a komolyabb pénz kérdés.
Egy "rosszabbat" jobban kell átépíteni, de pl az Unimog helyből átugorja azt, amit a Niva komoly felkészités után.
Mennyi utat ill. távot kell ilyen mostoha körülmények között +tenni?
Mert pl. 5 km-t végigcsörlőzni 50 m-enként elég vicces lehet, de erről Alfred szaktársnak vannak sokkal komolyabb tapasztalatai.

Apropo Alfred Merre Vagy ?

Ciao:
JP

Előzmény: TOM (133)
TOM Creative Commons License 1999.11.01 0 0 133
Hello Jpmaster!

Erosen gondolkodoba estem,ugyanis ahol en szeretnek menni osz vegefele es telen,azok erdei feltaro utak a Fatraban es az Alacsony Tatraban...Namarmost ha leesik a ho akkr az nem 10 cm lesz es ugye ott nem fogjak takaritani, es szerintem jarhatatlan lesz a terep,kiveve munkagepeket 1.5 meteres kerekekkel....:-(((
Szoval gondolkodom,de nezek autot azert...
Penz lenne tobb is,de talan egy Nivaval nem furdenek be annyira (olcso+alkatresz is olcso),mig ha vennek 800k 1M Ft kozott valami regebbi dzsippet azzal igen poruljarhatok szerintem....Ja es nem villogni akarok,hanem menni....
Udv,Tamas

Előzmény: jpmaster (132)
jpmaster Creative Commons License 1999.10.31 0 0 132
Szasz TOM!

Köszönjük érdeklődésedet, eléggé réteg topic ez ahhoz, hogy állandóan a top-on legyen.

Mire akarod használni a gépet?
Fontos a niva? Ha a keret (pénz) a döntő akkor jó arra, de sokmindent át kell/lehet alakitani rajta.

Alfred!

Ugy tünik vissza birtam térni a hálora.
A JEEP "alakul", de rossz vez.mű lánc jött, igy még mindig kint a motor.

JP

Előzmény: TOM (131)
TOM Creative Commons License 1999.10.29 0 0 131
Sziasztok Off-roadolok!

Felhozom a temat,mert kisse elsullyedt!!!

Epp terepjaro vasarlasan torom a fejemet, egyenlore LADA Niva a valasztott...Ha van valakinek elado,vagy van valami javaslata vasarlas teren es esetleg hasznos infokat tud adni a markarol, erossegirol,gyengeirol,ne habozzon irjon nekem ide vagy a kardos@pcb.sk-ra!

Udv,Tamas

Alfred Creative Commons License 1999.10.18 0 0 130
leto-:
A kétmillióból feltételezem, hogy a megvétel után nem áll korlátlan összeg a rendelkezésedre a karbantartáshoz, így egy alapvetően amerikai kivitelü autót - szerintem - nem praktikus megvenni. A Pajerokat és a Patrolokat eléggé lopják, és ötszemélyesben, mivel azok leginkább személygépkocsik, vagy nagyon öregek, vagy kicsit drágák.
Ha van lehetőséged vállalkozásban finanszírozni, én a helyedben lehet, hogy elgondolkodnék valamilyen nagyfülkés pickupban, olyan egyév körüliben, és márkakereskedőtől. Annál esetleg van lehetőség valamilyen finanszírozásra is.
Mindamellett, egy hosszú Patrol az én szívemet is megdobogtatja...
Budaörsön, az Offroad Procenterben áll is bennt vagy két Patrol, menj ki, nézz körül, sok autójuk van most!
Előzmény: leto- (129)
leto- Creative Commons License 1999.10.17 0 0 129
Sziasztok :)
Ugy alakult a helyzet, hogy van 2MFt keret venni egy terepjarot, azaz inkabb egy naagy kenyelmes kocsit, ami -ha adodik- minden foldutat kibir, es sok utast/csomagot tud szallitani. Neztem most egy nissan pathfinder, '90, full, ara nagyjabol kozelit az emlitett kerethez.
Szep allapotban van, de ki tudja er-e ennyit? Masik ketsegem: eleg sok terepjarot lattam ami benzin-gaz uzemu. A tartos gazuzem mennyire van rossz hatassal a motorra, illetve mit erdmes szemrevetelezni, vagy rakerdezni ezzel kapcsolatban?
Lehet, hogy jobban jarnek egy hasonlo koru hosszu Pajeroval / Patrollal?
META TOM Creative Commons License 1999.10.14 0 0 128
Nem sajnos... Nem volt idő komolyabb tesztelésre, tényleg csak egy kört mentem vele. Kívülről valóban remek, a kilátás talán még jobb, mint a Samurai-ból,de belül nagyon jellegtelennek találtam. Vagy csak azért, mert a Suzukik annyira egyformák belülről? Nem tudom... A rugózásán viszont sokat javítottak, bár én sosem ültem évesnél fiatalabb Samurai-ban, ez meg zsír új kocsi volt. A régebbi motorja talán "terepjárósabb" volt, de az országúti vezetéshez ez is jó, bár a tulaj szerint ezt jobban kell húzatni. (A tulajdonosnak is Samurai volt előtte)
Attól függetlenül, hogy csalódtam a belsejében, szerintem jó kis autó és nekem nagyon megfelelne...
Előzmény: Alfred (127)
Alfred Creative Commons License 1999.10.13 0 0 127
META TOM:
Pedig nekem tetszik az új kis Suzuki, kívülről nézve megtartotta a Samurai fő jellemzőit, és mindemellett korszerű is lett.
Terepen is tudtál menni a Jimnyvel?
Előzmény: META TOM (126)
META TOM Creative Commons License 1999.10.13 0 0 126
A cikknek biztos igaza van, a fílinget tekintve... de sajnos ez a Wartburg kombival nem müxik. :-/

A múlt hét végén volt szerencsém egy kis letéréshez: egy tanyán voltam egy Opel Frontera Van jószággal (2.8 TD, +2 ködlámpa+ 2 extra (Xenon?) lámpa, ami borzasztó jó fényt adott+ Uniroyal Laredo gumik), kb 25 km-t vezettem, harmadrészt földutakon, ahol sár ugyan nem volt, csak betonkeményre szikkadt traktornyom, elakadásveszély nem állt fenn, viszont meg kellett állapítanom, hogy a kényelem szinte nem is változott, amikor elhagytam az aszfaltot... Szuper volt!
Ültem egy új Suzuki Jimnyben is, hát elég vegyes érzés volt, ti. alig különbözött attól, amit a Wagon R+ vezetése okozott. A motor számomra túl pörgős volt (nem szeretem a 16V fílinget) A belső tér annyira szuzukis, hogy az már majdnem sux, szerintem ha valakit bekötött találomra szemmel beültetnek egy 1Suziba, és leveszik a kötést a szeméről, nem tudja megállapítani a modell mibenlétét... :-(

Alfred Creative Commons License 1999.10.12 0 0 125
A Westel amúgy gyengécske magazinjában olvastam:
"MÁSFÉL TONNA SZABADSÁG
A pickupok gyártói látszólag nem vesznek tudomást arról, hogy a kocsi egyre inkább hobbiautóvá válik. Továbbra is nehéz alvázzal, kemény rugózással, nagy dízelmotorokkal építik ezeket a járgányokat, tálcán kínálva az alaphangulatot.
Praktikus tárgyak ritkán teremtenek divatot. Korábban így volt ez a pickuppal is: amíg az amerikai farmerek trágyát meg takarmányt hurcoltak vele, nem volt egyéb, mint használati eszköz. Ám azonnal divattá vált, mihelyt olyan emberek kezdtek vásárolni, akik semmit sem szállítottak a platón, és szinte sosem használták a négykerékhajtást. A pickup a ki nem használt lehetőségek autója, s éppen ez a csábító benne. Egy ilyen autó vezetőjét szinte bizsergeti az érzés, mi mindenre lenne képes az autójával: úttalan utakon bolyonghatna, derékig érő vizeken gázolhatna át, megmászhatna meredek partokat, vagy mély sárban dagonyázhatna - ha akarna. A legtöbben viszont nem akarják: a pickup-tulajdonosok jó része szinte sosem hagyja el autójával az aszfaltot. Nem mintha ez baj lenne, hiszen bakancsot sem azért visel az ember, mert mindennap hegyet mászni készül, vagy olajfúró telepen dolgozik. Bőrdzsekit sem csak azok hordanak, akik motorral járnak; léteznek tárgyak, amelyek pontosan körülírható életérzést sugároznak, s közéjük tartozik a pickup is. A platós terepjárók, megjelenésében van valami hányavetiség, nemtörődömség, amit a visszafogott design és az autó leplezetlen munkaeszközjellege sugall. A pickup vizuális üzenete: elpusztíthatatlan vagyok, erős és szabad. Hat ilyen dolgok járnak az ember fejében, amikor először kerül egy pickup közelébe. Aztán beindítják a kocsit; a nagy dízelmotor ketyegni kezd, és valami olyan érzés kerít hatalmába, hogy ez a motor az életben nem fog többé leállni. A dízelekre sok rosszat lehet kiabálni, el lehet mondani őket hangosnak, lomhának meg mindenfele másnak, de egy dolgot nem lehet eltagadni tőlük: ezek a világ végéig elmennek, és jószerivel csak baltával lehet kárt tenni bennük. Meg még egy-két aprósággal, például ha a hosszú érdi lejtőn a csúcssebesség fölé hajszolják a nehéz kocsikat, ami igen hatékony módja a motor elpusztításának. Ám ha az ember elkerüli az efféle butaságokat, akkor elvezettel fogja hallgatni a dízel szolid kerregését, a turbótöltő elnyújtott füttyét, és talán azt is élvezi majd, ahogy indításkor a nagy motor első robbanásai megrezgetik a kocsitestet. Azután kettesbe kapcsol - a rövid első sebességet csak az amatőrök használják - és a másfél tonnás jószág komótosan elindul. A nagy kerekek közömbösen bakkannak bele a kátyúkba, a túlméretezett futómű fel sem sóhajt egy átlagos járdaszegélytől, és a meglehetősen testes autóról percek alatt kiderül, mennyire könnyen kezelhető. És az is hamar kiderül, hogy ez bizony teherautó. Nemcsak azért, mert platója van, hanem mert a hátsó futómű pattogós laprugókra támaszkodik, a motor pedig alaphelyzetben a hátsó kerekeket hajtja. A 4x4-es üzemmód a terepváltó rövid karjával kapcsolható; egy pickuptól senki ne várjon állandó öszkerékhajtást, hiszen az efféle drága és bonyolult technika inkább illik egy Honda CRV-hez, mint egy munkagéphez. Az automataváltótól, a viszkokuplungtól és más divatterepjárós szerkezetektől azonnal elveszne a pickup varázsa, akárcsak attól, ha a vezető öltönyben, nyakkendőben ülne a kormány mögé. Pickupot farmernadrágban, bakancsban kell vezetni, kiszálláskor pedig nem komótosan kimászni, hanem kiugrani illik a fülkéből. Néhány lépés távolságból pedig kötelező visszanézni a kocsira; akit a sáros karosszéria, a brutális kerékdobok látványa nem tölt el jóleső melegséggel, az azonnal adja el a pickupját. Vagy eleve meg se vegye.
Balla Márton"
Alfred Creative Commons License 1999.10.08 0 0 124
Hétvégén Land Rover kirándulás a Börzsönybe!
Aki úgy érzi, hogy Landyja van, jöjjön!
Alfred Creative Commons License 1999.09.29 0 0 123
jpmaster:
Te jó Ég! Megkaptam, aztán, hétvégén akartam válaszolni, mire jól elfelejtettem. :-(
Bocsi, beszéljünk meg valamit!
Előzmény: jpmaster (122)
jpmaster Creative Commons License 1999.09.29 0 0 122
Alfred !

Offtopic:
Fussunk ossze, ha raersz.
Az SMS-t +kaptad?

Ontopic.

JP

Előzmény: Alfred (121)
Alfred Creative Commons License 1999.09.21 0 0 121
Figyelem!

Szombaton (09.25.) Szegeden Land Rover találkozó!

Ügyességi bemutatók, felvonulás, autómosás, ingyencirkusz, és tombola.

Gyertek le!

META TOM Creative Commons License 1999.09.20 0 0 120
Kösz, Alfred!
Megpróbáltam előterjeszteni otthon, de a nejem elhajtott. :-(((
Talán majd máskor.
Alfred Creative Commons License 1999.09.14 0 0 119
META TOM:
Szeptember 25.-én Szegeden lesz a IV. Magyar Land Rover találkozó.
Szombati program:
9:00 Felvonulás konvojban Szegeden
10:00 Járműkiállítás a Széchenyi téren
13:00 Ügyességi verseny az ECO-parkban
18:00 Díjkiosztó
META TOM Creative Commons License 1999.09.14 0 0 118
Bocs, valahogy elkerülte a figyelmemet, pedig ezt a topicot igyexem figelemmel kisérni.
Én Jászberényben lakom, tavalyelőtt a családdal voltunk a Zempléni Terepjáró Fesztiválon. (Mint egyszerű szgk tulajdonos (sajna) és néző). A fiaim azóta is rágják a fülem, hogy mikor megyünk megint egy ilyenre. A kérésüket szívesen teljesíteném, de a versenyek mindig távol vannak (A Wartyijaink nem állnak a helyzet magaslatán, ha nagy távolságot és/vagy hegyeket kell leküzdeni) de szívesen elmenénk valahova a közelbe. Nem lesz itt verseny valahol, nem tudod? Esetleg azt, hogy hol lehet ennek utánanézni?
Alfred Creative Commons License 1999.09.13 0 0 117
META TOM:
Hetényegyházán a Mecsekben volt éjszakai futam, a szervezők rettegtek, hogy túl könnyű pályát írtak, mindenki leköpi őket, fél óra alatt lejárja stb...
Na a rajt megnyitásakor lezuhant az ég, úgy zuhogott, hogy nem láttam a lámpáim fényében, több falut elzárt az ár a külvilágtól, közben nekünk a sík egyenes földúton is probléma volt a haladás...
Végigmentünk, az első tízben benne voltunk, lejjebb írtam is részletesen.
META TOM Creative Commons License 1999.09.13 0 0 116
Semmi új, csak hogy a topic el ne tűnjön...
META TOM Creative Commons License 1999.09.10 0 0 115
Elöször csak :-O aztán =:-[........]
az állam is leesett. Tisztán (????) látszik, hogy nem aszfaltbetyár.
Esetleg sztori a látottakhoz?
Alfred Creative Commons License 1999.09.10 0 0 114
Alfred Creative Commons License 1999.09.09 0 0 113
META TOM:
Egyrészt napi autózásra, másrészt trophyzunk vele. Meg hétvégenként nagyokat autózunk. Meg nagyon szeretem, és folyton benne ülnék...
META TOM Creative Commons License 1999.09.09 0 0 112
Alfred!
Merre használod a Defendered? Mi a főcsapásirány, amiért megvetted? Amúgy nagon irigyellek érte! De a lentiekből úgy tűnik, hogy a tiéd aztán nem egy aszfaltbetyár típus!
Az igazság az, hogy az én igényeimet valszeg 80%ban teljesítené egy 4x4-es személykocsi is, de abból még a terepjárókál is kevesebb van a piacon. Ráadásul pont azt a 20%-ot nem tudják nyújtani azok sem, ami a legértékesebb volna számomra az autóhasználatban. (Magas üléshelyzet meg jól mutatnak rajta a pótlámpák és buknak rá a csajok, csak a nejem meg ne tudja... :-))))))))))))))))))) )
Sajnos a terepjárót luxusnak tekintik, és -még sajnosabb- egyre inkább divatcikk lett. az idé Ennek megfelelően az ára kezd az egekbe szökni. Az idén -életemben először- volt annyi pénzem hogy vehettem volna egy használt Samurait vagy egy újszerű Nivát. Sajnos a gázbevezetés fontosabb, mert én is fázós vagyok és megszűnik a távfűtés nálunk. Igaz, ebből kifolyólag az idén nem voltunk sem nyaralni, sem horgászni, ha lett volna terepjáróm, az idén csak aszfalton gurult volna.

T. asztaltársak!
Az új Lada Nivákról kinek van tapasztalata? Ugyanúgy szereti a benzint mint a régiek? Azt tudom, hogy az elsők fogysztása nagyon nagy. de milyen az 1.7-es? Az egyik ismerősnek volt, de még a 4 sebességes, de 1.5 év után a fogyasztott benzin árát+ a 1.5 ccm fölötti rész kötelező biztosítását hozzáadva a vételárhoz, kiderült, hogy többe van mint a barátja 10 éves Samurai 1.3-a, amin apróbb karosszériázás is volt a vásárlás után. (Óh, azok a boldog hoolandbelgasvejciautós idők...)

Alfred Creative Commons License 1999.09.08 0 0 111
META TOM:
Perszepersze nem értettelek félre, nagyon jó kis autó, egyre többet adnak el belőle, és a te céljaidra különösen megfelelne.
Amúgy a terepen vezetést ugyanúgy meg kell tanulni, mint bármi mást. Tudod mekkorákat égek néha versenyen, mikor a csoda Defenderemet beteszem a patakba, úgy hogy a traktor is megizzad, mellettem meg a vén róka az Uazával lazán átmegy... aztán kiderül, hogy erdész, és napi 150km-t megy télen-nyáron az erdőben...

"szerintem lehetetlen olyan kocsit csinálni, ami kényelmes személykocsi, nagyon jó terepen, nem drágább és nem fogyaszt többet, mint egy hasonló kategóriájú személyautó."
Tényleg nem nagyon lehet, mert pl. országúton minél kisebb hasmagasság kell, terepen fordítva. A Pajeróban és Range Rover-ben lehet rendelni légrugózást, így e kettőben a szintszabályozást megoldották (de mennyiért?!).

Pethor Donneck:
Nem tudom mennyibe kerül utólag egy légkondi, szerintem az autó értékével kellene összevetni, és ha úgy nem túl torz, ezek a motorok lazán elbírják.
Arra azért készülj el, hogy
1.Nálunk_minden_terepjáró luxus, tehát még a légkoni beszerelés is várhatóan többe kerül mint egy személyautóba
2.A terepjárók belső tere nagyobb mint az átlag személyautóké, tehát biztos, hogy nem egy alaptípust fognak javasolni.

Zak Creative Commons License 1999.09.08 0 0 110
...és val'szeg inkább arra találták ki, hogy svájci pógár azérse ne Audi Quattrot vagy Merci 4Maticot (vagy hogyhíjják) vegyen, ha fel akar menni a dombon levô házára...
META TOM Creative Commons License 1999.09.08 0 0 109
Szívemből szóltál, Lesliev...
És a BMW (különösen a kombi) úton-(és különösképp) útfélen odaveri az alját a talajhoz, imho ott az összkerék inkább a közlekedési lámkáknál tartandó gyorsulási versenyen előnyös.
Lesliev Creative Commons License 1999.09.08 0 0 108
De a Freelander nekem sokkal jobban tetszik, ráadásul a BMW sokkal drágább is...
Tudom, nem nekem címezted, bocs hogy belekotyogtam .
META TOM Creative Commons License 1999.09.08 0 0 107
Alfred!
Soha nem állítottam, hogy a Freelander ugyanazt tudja vagy ugyanarra volna kitalálva, mint mondjuk a Defender. Tény, hogy sem a felépítése, sem a motorja nem erre lett kialakítva. De pl. a kedvenc horgászhelyeimet lényegesen egyszerűbb vele megközelíteni, mert azok a helyek egy kis eső után személykocsival járhatatlanok (sajnos próbáltam, a Wartburg sem ment el ott), de a barátom Vitarája (V6, 2.0, tehát nem egy tipikus terepes motor)gyakorlatilag gond nélkül abszolválta a helyet, mert nem süllyedt el annyira a nagyobb kerekei miatt, ígynem ért le az alja, az összkerék miatt nem kapart el. Azon a terepen teljesen korrektül viselkedik, mert oda van kitalálva. De egy kiadós, 2-3 napos esőzés után ugyanott mások egy rövid Patrolban éltek át kellemetlen perceket, nagyon fel tud ázni a talaj és csak az erős, keményfelépítésű kocsi meg a vezető nagy gyakorlata mentette meg őket az elsüllyedéstől.
SZVSZ szerintem lehetetlen olyan kocsit csinálni, ami kényelmes személykocsi, nagyon jó terepen, nem drágább és nem fogyaszt többet, mint egy hasonló kategóriájú személyautó.
Aki terepre merészkedik, ismernie kell a kocsija korlátait, és az sem árt, a ha a terepet. Ha valaki eszetlenül megy terepre, könnyen az a szégyen érheti, hogy miközben a csörlővel bajlódik, egy Trabant fog elmenni mellette.
Egyszer az Ágasvári túristaházhoz bearaszolgattam egy Opel Kadettel, nem volt nagy élmény, de nagyon óvatosan be lehetett menni utasok nélkül. Viszont volt ott egy olajtócsa, ami egy UAZ difijének a tartalma volt: kicsit tépett a buksikám és felakadt egy kövön.
Viszont esőben meg sem próbálnék bemenni oda személykocsival, de egy Freelander vagy egy Vitara simán bemenne, szerintem.
Bocs, ha kicsit hosszú voltam, de ez egy jó topic, és amióta elköltöztünk, a terepjárós ismerősök messzire kerültek, csak ez az off road jut nekem.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.08 0 0 106
Az eddigi áttekintések alapján úgy látom, hogy a Patrol, Pajero vagy egy fiatalabb Gallopper az, amelyiknél találkoznak a minőség, az ár és a külcsín paraméterei.

Még egy kérdés:
Ha mondjuk veszek egy 8-10 éves gépet, szabad-e/lehet-e klímát szereltetni bele ?

Mivel hétköznapon második autóként gyakran szállítaná a kisDonneckeket is, így nem mellékes, hogy elbír-e egy légkondit...

bye

Donneck

Alfred Creative Commons License 1999.09.07 0 0 105
META TOM:
Szeged messze van... tavaly még Landytlanul voltunk, akkor a Wallis hozott le egy bemutató autót, terepeztek is vele és így csúnyán tönkre is tették. Nem véletlen, a Freelander nem olyan szintű terepjáró mint a Defender, nem terepezésre találták ki.
Mellesleg aki a BMW-t jobban szereti, de szeretne kicsit földúton is autózni, az vegye meg a kombi összkerekes BMW-t, a ruha alatt a Freelander hajtáslánca, ABS-e és lejtmenet-vezérlése van.
META TOM Creative Commons License 1999.09.07 0 0 104
Lesliev,
a zajról nem tudok hitelt érdemlően nyilatkozni, mert Wartburghoz vagyok szokva, de nem tűnt hangosabbnak, mint az Astra 1.7 TD (előző változat). Kétszer is vezettem, nekem nagyon tetszett, jobban éreztem magam benne, mint a Vitarában vagy a Ferozában, RAV4-est meg még nem vezettem. (az előzőeket igen) A dízel motor sokkal jobban megfelel az én vérmérsékletemnek, mint a kategóriatársak 16 szelepesei ...és SZVSZ terepen is jobb, mint azok. A próbaút (egy barát jóvoltából) tartalmazott egy, itt-ott mélyebb homokot is tartalmazó földutat. Ott egy percig sem volt kétséges, hogy nem akad el, pedig az út egyes részeit montival sem bírtam megtenni, mert tengelyig szaladt a homokba. (Azon a helyen már akadt el egy német vasárnapi terepjárós is, Pajeroval, személykocsival csak azok mennek arra, akik nem ismerik a helyet, mert igen könnyű meghasalni)
Én megfelelően kényelmesnek találtam, de ennek behatóbb vizsgálatához legalább 2-300 km-t kellene megtenni egyfolytában.
Összefoglalva (lehet, hogy az összefoglalás a mániám?) a hosszú Vitara kényelme és terepjáróképessége egy terepre sokkal inkább alkalmas dízel motorral. Ez hangsúlyozottan saját vélemény.
Alfred,
a Camel Trophyval kapcsolatban valszeg igazad, van, az utolsó egynéhány tényleg elqrvult.
Te jársz Landis találkozókra? Ott hogy szerepel a Freelander?
Alfred Creative Commons License 1999.09.06 0 0 103
META TOM:
"Tudtommal az utolsó Camel Trophy-t Freelanderek is teljesítették, tehát a terepjárási képességei nem olyan rosszak."
És szó szerint az utólsó Camel Trophy volt, mivel annyira eltávolodott a terepjárózástól, hogy tovább nem kíván költeni rá a Land Rover. Amúgy térdig érő hóban, és havas utakon kellett autókázniuk a versenyzőknek, a felszerelést és a rendezőséget viszont Camel stílusú Defender 110-ek vitték.
Lesliev Creative Commons License 1999.09.06 0 0 102
Kié is lesz az a lotto ötös ? :-)))
Lesliev Creative Commons License 1999.09.06 0 0 101
META TOM !
Irigyellek ! Vezetted is, vagy "csak" utas voltál ? Mesélj ! Mennyire zajos a Tdi motor ? Egyébként családinak használnám, és néha földutakra. Nekem is nagyon tetszene... :-)
META TOM Creative Commons License 1999.09.06 0 0 100
Alfred!
Szó sincs levillantásról! De mivel nekem csak Wartyim van, így van időm terepjárós újságokat bújni. :-) (Perfect off-road autó, annyi szent, amióta meg van többet van az út mellett, nyitott motorház tetővel, mint úton csukottal. :-/ )

Lesliev!
Én ültem Freelanderben, (4 ajtós, 2.0 D), addig csak tetszett, de azóta...a kedvenc járművem. Tudtommal az utolsó Camel Trophy-t Freelanderek is teljesítették, tehát a terepjárási képességei nem olyan rosszak. Ha nem akarsz friss szántásban haladni vele, maximum földúton és családinak szánod, szerintem perfekt. Arra nem hiszem, hogy alkalmas, mint pl. egy vízmosáson végighaladni hegynek felfelé 4 személlyel eső után, az inkább Alfred Defenderének való edzőterep. De amire készült (ld lentebb az összefoglalóm) abban a kategóriában a SZVSZ legjobb.

Lesliev Creative Commons License 1999.09.06 0 0 99
Alfred !
Köszi a választ. Az volt a félrevezető, hogy a többi tesztről nem jelent meg publikáció mo-on (vagy csak én nem talélkoztam vele). Azért gondoltam én is, hogy valami nem stimmel a közölt cikkben, a Landrover biztosan nem hozna ki életveszélyes járgányt a piacra.
Sajna "vételkényszer" egyenlőre nem fenyeget, de egyszer később talán használtan elérhetővé válik számomra.
Köszi, Lesliev
Alfred Creative Commons License 1999.09.03 0 0 98
META TOM:
Szóval le akartál villantani?! Tényleg nem írtam a tojotanégyrunnert. ;-)

Teljesen jó az összefoglalód!

Gyorsan eldicsekszem vele: Ma rugót cseréltem, amitől vízszintes lett az autó (az eleje lógott a csörlő-csörlőtok-gallytörő hármastól), és még magasabb is 5 centivel! Nagyon dögös...

Alfred Creative Commons License 1999.09.03 0 0 97
Lesliev:
Miután Skandináviában fölborították a kicsi Mercit, körbe kellett nézniük, kinek az eladási statisztikáit lenne érdemes kicsit lerontani. Na éppen akkor jött az új Land Rover, a Freelander, a Merci pedig akkor hozta Európába az M-osztályos telekjáróját, így pont kapóra jött a Landy. Gyorsan csináltak a független német autóslapok egy tesztet, amin -szerintük- a Freelander nem felelt meg. Nem sokkal később többször, többhelyen megismételték a tesztet, de hibát nem észleltek.
Vedd meg nyugodtan, biztonságos autó.
META TOM Creative Commons License 1999.09.03 0 0 96
Alfred, köszönöm!

Összefoglalva, SZVSZ:

1. Azok a összkerekes autók, amik a személyautók vagy azokhoz állnak közel, inkább olyanoknak valóak, akik rendszeresen csúszós úton járnak, de inkább csak aszfalton. (Pl. símániások, egyéb, csapadékos helyen élők, szörfösök). Szintén jól használhatják azok, akik kisebb sárban megfordulnak időnként, és előny az utánfutó vontatásánál is. Autók: VW Golf/Passat/Jetta Syncro, Subaruk a Forester kivételével, Peugeot Partner 4x4, stb. (Szinte minde viszkokuplungos személyautó, aminek nincs "leültetve a kasznija)

2. Az emelt hasmagasság azoknál előny, akik hepehupásabb utakon, de még hangsúlyozottan utakon járnak. (Pl. rendszeresen horgászók vagy rendszertelenül horgászók. {Én}, valamint sárkányrepülők, siklóernyősök) Autók: Honda HRV,CRV, Daihatsu Terios, Panda 4x4, Subaru Forester, Golf Coutry, Volvo Crosscountry stb.

3a. Kisterepjáró kategória azoknak előny, akik néha rövidebb távon nehezebben megközelíthető helyekre is járnak, nem túl sok holmival (Pl. nem hivatásos vadászok, siklóernyősök, esetleg az országúttól nem túl távoli tanyákon élők) Autó: Suzuki Samurai/Jimny/Vitara, Daihatsu Feroza, Lada Niva, a "rövidek:" Pajero, Daihatsu Rocky, Merci G, valamint a Kia Sportage, a Freelander, a Jeep Wrangler, az Opel Frontera Sport stb.

3b. Az előbb felsorolt helyekre családdal, sok holmival járók, akik nem vetik meg az autó kényelmét sem. Autó: Nissan Terrano/Terrano II., hosszabb Pajero, Merci G és Rocky, Toyota 4Runner, Jeep Cherokee, Opel Frontera és Monterey, Suzuki Grand Vitara stb.

4. Expedíciós kategória. Cél kb. az Isten háta mögött, de a világ végén innen, lehetőleg szárazföldön. (Hivatásból erdőn, építkezésen, stb járók, felfedezők, világjárók) Autók: Toyota Landcruiser, Jeep Grand Cherokee, Land Rover Defender/Discovery/Range Rover, Nissan Patrol, Ford Explorer, Chevy Blaser, Hummer stb.

4.a Ugyanaz, mint a 4. csak még több holmival esetleg kevesebb személlyel. (Gazdálkodók, lótenyésztők, magányos felfedezők) Autó: Nissan/Mazda/Landy/Toyota stb. 4x4 Pickup, estleg dupla kabinnal.

+1. :-)))) Zenés-táncos összejövetel, csajozás, felvágás. (Pénzes úrifiúk) Autó: 2-4 pontban felsoroltak közül szigorúan a nyugati ill. Japán autók, kabrió előny, sok extra lámpával, alacsony partfalú nyári sportgumi krómozott felnin, dallamkürt, cowboycsizma esetleg kalap.

Lesliev Creative Commons License 1999.09.03 0 0 95
Tudom, hogy nem igazán off road, de nekem egy Freelander minden szempontból ideális auó lenne (persze csak vágyálom).
Az Auto Magazin egy külföldi fékteszben azt írta, hogy a belső hütés nélküli féktárcsáival az autó fékrendszere nagyon alulméretezett, gyenge. Az Autókatalógusban meg azt látom, hogy az első féktárcsák belső hütésüek! Most akkor mi az igazság?
Esetleg, ha van valakinek tapasztalata a Freelanderrel, főleg a turbodízel változattal, az ne kíméljen, minden érdekel vele kapcsolatban. Köszi.
Lesliev
Alfred Creative Commons License 1999.09.02 0 0 94
META TOM:
Tényleg, kimaradtak...
-Daihatsu Terios: Mint a Honda CRV, nem terepezésre találták ki, 5 ajtó, 5 személy, közútra kényelmes személyautó
-Daihatsu Feroza, Rocky: Vérbeli terepjárók, koruktól, típusuktól függően akár extrákkal is felszerelt 3 ajtós 2 személyes tgk, 4 személyes szgk, a méretei alapján a Samurai, és a Pajero közé esik, főleg benzines.
-Subaru, Volvo, Golf, hát ezek a terepjáró skála személyautós végén helyezkednek el, terepváltó nincs bennük, a hasmagasságuk is csak pár centivel magasabb a kétkerekeseknél.
Uaz-ról, Niváról írtam. Van még egy LUAZ nevű kisautó, Zaporozsec motorral, diffi zárakkal, és kb 500 kilóval. A fazonja leginkább a Puch kisterepjáróra hasonlít, nem hiszem, hogy napi használatra venne valaki ilyet...
META TOM Creative Commons License 1999.09.02 0 0 93
Nem szemrehányás, hanem kérdés:
- Daihatsu Terios, Feroza, Rocky
- Subaru Forester
- Volvo CrossCountry
- Uaz és egyéb orosz csodák?
- VW Golf Country

Ha nem Alfred válaszol, nem baj! De az előző összefoglaló nagyon korrekt!

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.02 0 0 92
Kedves Alfréd !
Nagyon szépen köszönöm. Nem is tudom, hány heti utánjárást, nézelődést, érdeklődést takarítottál meg nekem az alábbi szemléddel.

Most már csak egy dologban segíthetnél:
..kiegészíteni a pénzemet hogy elég legyen egy Defenderhez... ;-)

Alfred Creative Commons License 1999.09.01 0 0 91
és még ami lemaradt, de figyelemre méltó:
-Hyundai Galloper: Az első generációs Mitsubishi Pajero-ból fejlesztették tovább, de jóval olcsóbb, rövid 2 személyes tgk, a hosszú 7 személyes szgk, kicsit gyenge motor, viszont az ár mindenért kárpótőlhat.

elnézést blezer=blaser, bocsi

amadeus Creative Commons License 1999.09.01 0 0 90
Csak gartulálni tudok, nagyon jól összeszedted az autókat.

dee Creative Commons License 1999.08.31 0 0 89
van-e valakinek GMC Yukon-ja?
igaz hogy 12 literes?
Alfred Creative Commons License 1999.08.31 0 0 88
Pethor Donneck és amadeus:
1.A terepjárók két véglete mondjuk a Honda CRV, a másik a Land Rover Defender. Az előbbivel lemehetsz az épített útról, de már egy komolyabb bakhát leküzdhetetlen akadály lehet, a Defender mindenen átmegy, de a kényelmi felszerelések listája egyezik a Trabant 601-es alapkivitelével, és az országúti komfortja is vetekszik vele. Ha terepjárót akartok, be kell lőni a tervezett felhasználást.
2.Terepjáró van picike 2személyes(Suzuki), és van 9 személyes 3,4 tonnás Chevrolet Suburban. Hány utassal, mennyi terhet kell vinni?
3.A terepjárókat lopják. A régieket bontani, az újabbakat eladni. Nagyon viszik a Mitsubishi Pajerot, a Nissan Patrolt, a Merci G-t.
4.Nem mindegy, hogy tgk-ra vagy szgk-ra van vizsgáztatva, mert 2000 ccm fölött olcsóbb a kötelező ha tgk, visszaigényelhető az Áfa, új autó esetén nincs vám és fogyadó, viszont cseszegetik a rendőrök a rács miatt, az utasszállítás miatt, a kötelező menetlevél miatt.

Picik:
-Suzuki Samurai: Általában szgk, olcsó fenntartás, egyszerű szerkezet, jó terepjáró kényelmetlen személyautó
-Suzuki Vitara: Csak szgk, rövid-hosszú, átlagos személyautós költségek, rendelkezik terepváltóval, tehát akár terepezni is lehetne vele, bár kicsit alacsony, átlagos személyautós kényelemmel.
-Suzuki Jimny: Mint a Samurai, szépen frissítve, és mint a fentiek is max 4 személynek.
-Suzuki Grand Vitara: Nagyra nőtt Vitara, de inkább csak személyautósabb lett, 5-en is beleférnek.
-Toyota RAV4 mint a Vitara, én még nem láttam aszfaltról lekanyarodni... 4-5 személyes lehet, szgk.
-Lada Niva: Kemény munka autó, jó terepjáró képesség, jól bevált és ismert Lada-technika, 4 személynek olcsón nagy fogyasztással.
-Mahindra: Egyezik a háborús Willys-szel, de sokat frissítettek rajta, 2-4 személyes, általában tgk, kitűnő terepjáró, közúti kényelme leginkább nincs.
Nagyobbacskák:
-Honda HRV, CRV: Igazából nem terepjárók, inkább magasépítésű majdnem összkerékhajtású személyautók, terepváltó nincs bennük, arra jók, hogyha lekanyarodunk az aszfaltról nem veri oda a hasát, 4-5 személynek kényelmes (és szép).
-Jeep Wrangler: Nagyon dögös, nagy hagyományokkal, nagy árral, és ha benzines nagy fogyasztással, alacsonynak tűnő építése ellenére jó terepjáró, és országúton se vészes 4 személynek.
-Kia Sportage: Olyan mint a Vitara, de csak ötajtósban kapható, hercig kis autó, de véletlenül sem szabad komolyabb földútnak neki menni vele
Nagyok:
-Nissan Terrano, TerranoII: Terepen megbízható, közúton kényelmes, motortól és kiviteltől függően még fürge is, 2-5-7 személyes lehet.
-Toyota LandCruiser: Több generáció fut egymás mellett, több tengelytávval, a fapados kiviteltől a luxus kivitelig, szívósak, megbízhatók, terepen kitűnők (Nézni kell a tévéhíradót, minden puccsnál láthatók), 2-5-7-9 személyesek szgk, vagy tgk lehetnek.
-Nissan Patrol: Rövid és hosszú , 2-5-7 személyes, szgk, vagy tgk lehet, tágas, az újabbak igen kényelmesek, tiszteletet parancsolók, terepen elmegy , de nem igazán offroad autó, baromi szívósak, 15 év meg sem látszik rajtuk.
-Mitsubishi Pajero: Mint a Toyota vagy a Patrol, de szempont, hogy talán ezt lopják a legjobban közülük...
-Jeep Cherokee: A régebbiek, különösen a dízelek közkedveltek, kényelmesek, terepen is haszálhatók, 2-5 személyesek, 3-5 ajtósak lehetnek, az újakat és a Grand Cherokee-kat kicsit nagyon lopják, és még a márkakerskedőnél vett sem biztos , hogy nem lopott.
-Ssangjong Musso: Kényelmes nagy személyautó, terepváltó, robosztus felépítés, de nem igazán való terepre, jó az ára, 6-an beleférnek
-Korando: A fenti hajtáslánca rövidebb alvázon, 2-5 személyes, leginkább tgk, olcsó és izgalmas a formája, de ez is inkább közútra, és max földútra való.
-Mercedes M: Csupa luxus, erő, még terepváltó is van benne, de hát azért ez is inkább csak simább földútra.
-Mercedes G: Ódivatú karosszéria, benne a slagozható műanyag kárpittól kezdve a csúcs luxus berendezésig bármi lehet, kitűnő terepjáró, még a bőrös automatával is remekül lehet offroadozni, 2-5-7 személyes rövid, vagy hosszú, szgk, vagy tgk lehet.
-Isuzu Trooper: Mint a Patrol, de sokkal gyengébb kivitelben, különösen ami a terepjáró képességeket illeti, az újabbak igen kényelmesek, mint személyautó, 2-5-7 rövid-hosszú lehet.
-Opel Frontera: Isuzu Opel cimkével
-Chevrolet Blezer: Hatalmas autó, hatalmas motor, kissé teherautós fíling, 6 illetve a Suburban 9 személyes, kényelmes, igazi amerikai, és terepen is sokat bír (ha elakad, csak harckocsi húzza ki).
-Ford Explorer: A legsikeresebb amerikai szabadidő terepjáró, kényelmes, tágas, terepváltó is van benne, az ára is elérhető, 5 személyes.
-Land Rover Freelander: Nincs terepváltó, helyette trükkös elektronika lejtmenethez, 5 személyes, 5 vagy 3 ajtós kényelmes nagy márka kis autója.
-Land Rover Discovery: Vérbeli terepjáró alul, vérbeli luxus autó belül, néhány tgk van, de leginkább szgk, 2-5-7 személyes, kevés van magyarországon, és drága.
-Range Rover: A régiek akár húsz évesek is lehetnek, remek offroad autók de nagyon kényelmesek is, 5 személyesek, az újak már inkább luxus autók, de a felépítés továbbra vérbeli terepjáró, a legújabbak több tíz milliót érnek, főleg, ha a csúcs extrák is benne vannak.
-Land Rover Defender: Kevés van itthon, elnyűhetetlen, nagyon kemény terepjárók, átlag autós szemmel borzalmas kivitel, és "kényelem", leginkább tgk, rövid-hosszú, 2-3-6-7-9 személyes lehet.
-Aro: Problémás kivitel, de ha minden összejön jó terepjáró, átlagos kényelemmel, nagyon olcsó, bárhol kis költséggel javíttatható.
-Uaz: Mint harminc éve folyamatosan kemény terepjáró, olcsó fenntartás, nagy fogyasztás, a végtelenségig igénytelen, csak 5 ajtós, 7 személyes, ponyvás kivitel kapható.
Platósok:
Nissan, Mitsubishi, Mazda, Opel, Land Rover, Aro: Az első négy nagyrészt hasonló jellemzőkkel bír, a Landy, és az Aro pedig olyan, mint följebb írtam.

Törölt nick Creative Commons License 1999.08.31 0 0 87
köszi Alfréd a linket.

de jó hogy előbukkant ez a topic ! nekem is hasonló kérdésem van, amihez nagyon jó volna hozzáértőktől tanácsot kapni.

Úgy alakulnak a dolgaim, hogy célszerű volna egy terepjárót vennem.

Két lehetséges alternatívám van:
A.) verzió: Céges autóként veszem meg, ez esetben 4-6 mille között köllne valami magasépítésű gép, ami nem túl puccos (ui. nem zöldséges vagyok :-)) bírja a terepet, földutakat, nem hagyja ott a lökhárítóját az első járdaszegélyen, viszont városban is "lehet közlekedni" vele.
Ebben a verzióban leginkább a Hondára vagy egy Frontérára (használtan) gondoltam, de mivel ilyen járművekben nincsen tapasztalatom, ezek csak laikus módjára tetszenek nekem.

B.)verzió : Második autónak áll be a terepjáró, ami azt jelenti, hogy maxi 1-1,2 millerig jutok el, amiért kb. egy 10 éves Pajero, Nissan Patrol vagy Toyota az ami elérhetőnek tűnik (?).
Viszont akkor fontos, hogy nagy rakodóterülete legyen (hosszú, 5 ajtós).
A kocsi rendbehozatalához (karosszéria) van közeli ismerős, tehát van lehetőségem a gép fokozatos feljavítására.

Mit javasoltok ?
Tippek ? tanácsok ? Márkák ?
teljesen tájékozatlan vagyok...

köszi

Donneck

amadeus Creative Commons License 1999.08.31 0 0 86
Hello 4x4-erek!

Egy rövidke kérdés: tavasszal le szeretném cserélni az autómat. Mivel minden nap a hegyek között kell járnom és télen elég ciki személykocsival, arra gondoltam, hogy veszek valamiféle terepjárót, de igazából csak annyi pénzem van, mint egy egy éves opel astra szedán ára plusz másfél milka. Mit lehetne ebből venni?
Alfred Creative Commons License 1999.08.14 0 0 85
Pethor Donneck:
Most ástam elő a topicot, sajnos elkéstél, 14.-én már elindultam Angliába a Billingre.
Itt találsz ismertetőt a Land Rover Billing Showról!
tesa Creative Commons License 1999.07.16 0 0 84
természetesen o-nélkül :)
tesa Creative Commons License 1999.07.16 0 0 83
toyota land crouiser rulz :)
Törölt nick Creative Commons License 1999.07.15 0 0 82
Sziasztok !
Tud itt valaki valami érdemi infót a 7végi Land Rover billing showról ?
Hol lesz ?
Júli 16-18, de mikor ?
..és egyáltalán mi az ? :-)

köszi

Előzmény: Alfred (81)
Alfred Creative Commons License 1999.06.13 0 0 81
Rövid élmény beszámoló a Pécs melletti Hosszúhetényből: Laza, hangulat alapozó éjszakai tájékozódási versenynek tervezték a szervezők a tétnélküli futamot a másnapi triál bajnokság előtt.
A nyolcórás rajt előtt azonban hatalmas szélviharral trópusi eső szakadt ránk, ami kitartóan zuhogott hajnalig. A földutak csaknem járhatatlanná áztak, sokszor kilométereket kellett szinte lépésben, keresztbe fordulva csúszkálni. A nagyobb, két tonna körüli terepjárókkal némelyik erdei kaptatón csak többszöri nekifutásra sikerült följutni. A szervezők az unalmas versenyt eredetileg két speciál szakasszal akarták földobni, az első egy patak átkelés, a másik egy harminc méteres ingoványon való átjutás lett volna. A speciálok bennt maradtak a programban, de jóval nehezebbé váltak az ömlő eső miatt. Szégyenszemre, nekünk se sikerültek a speciálok, mindkettőn büntető pontokkal sikerült csak átjutnunk: a patak átkelésnél már csak a Landy feneke volt a vízban mikor megcsúszott a hidraulika ékszíjam, így a csörlőmnek nem volt teljesítménye, a másodikon hiába csörlőztem végig kifutottunk az időből. A végeredménnyel ennek ellenére meg vagyok elégedve, tizedikek lettünk, de fontos megemlíteni, hogy a másik Land Rover Defender amelyik rendszeresen résztvesz trophykon (Gerő András) a negyedik lett.
Legközelebb szombaton lesz verseny Püspökszilágyiban, a nappali futam speciál szakaszaira érdemes nézőként is kimenni - versenyzőként meg pláne!
Alfred Creative Commons License 1999.06.09 0 0 80
Szóval, jövő héten szombaton itt Budapesttől fél órányira offroad fesztivál lesz Püspökszilágyiban, ami Bp.-től észak-keletre található.
Lesz minden ami ilyenkor szokásos, de nem olyan monstre mint Somogybabod.
Ja, és a tájékozódási versenyre a nevezési díj csak 3500,-! Tessék beszerelni a bicikliórából eszkábált méterszámlálót és lehet rajtolni!

Mivel jpmaster átmenetileg nettelenkedik, noszogatom kicsit a topicot - bár mostanában én is ritkán vagyok.

Alfred Creative Commons License 1999.06.01 0 0 79
E hónap 19.-én fesztivál lesz Vác és Gödöllő között, holnapra megnézem a pontos helyet. Mivel nincs messze Budapesttől, érdemes kinézni, ha szép az idő!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 78
Gyorsan, hogy kéznél legyen...

Szóval, ki mit látott Somogybabodban? (mert más is volt ott rajtam kívül.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 77
Alfred!
Ne nekem ettől lett tele a hócipőm a babodi dologgal.

CT videókat mikor hesszintjük meg?

JP

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 76
jpmaster:
Amíg én ott voltam, csak kisebb koccanások voltak, de barátaim mesélték, hogy szombat du kint a benzinkút előtt történt egy frontális ütközés, aztán a siratóról borult le egy német Suzuki. Állítólag árokba is esett egy autó, és alatta ketten, vagy hárman meghaltak.
Érthetetlen, hogy hogyan férhet össze az autózás a lerészegedéssel. Sajnos a versenyeken is többen - szó szerint - részegen vesznek részt, az éjszakai trophyn is volt olyan "sporttárs" aki elől menekültem az egyik patakátkelése alkalmával.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 75
Szaktársak!

itt van az amiről asziszem Alfred tagtárs 1x szólt.
Camel Trophy
Hogy a Land Rover kiszáll a rendezvényből

JP

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 74
Alfi! :))
Itt a topic gazi, aki nem csak figyelmetlen, hanem qrvára elfoglalt is (sajna).
(a napi monitor-előtti állapot percekben mérhető)

A holnapi csigatévé (brrr) Plusssz.-ban lesz egy kis babodi off road, a tündéri Csisztu Zsuzsival (18.45)! Az előzetesben a "kis dagonya" (ami a főbejárattól balra kb.:1500 m-re van, a nagyhoz nem tudom eljutottak-e) volt benne, a jól kivehető elmegyenge, de szinjózan iszapfürdőzőkkel. :(

Hallom nem volt olyan sok résztvevő (a szervező 800 db-ot nyilatkozott, de hiteles források szerint max. 200 kocsi volt) mint korábban, amikor a német (főleg bajor) klubbokat szervezte a Heinz féle ORT.
Valami (szokásos, heveny italozásra visszavezethető) baleset is volt.
És baromi olcsó volt a kaja is.

JP
Tschüs bis morgen

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 73
jo_lenne_tudni :
A speciál szakaszok idejét értékelik, aztán meg az ellenőrzőpontokon kell pecsételni, és ezeket összesítik.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 72
Gratula!!!

Bar ugy tudom itt nincs helyezes. A lenyeg, hogy mindenki vegigmenjen a palyan.
Vagy megis? Hogy van ez?

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 71
Meg van a pontos eredmény, a másik Landy, akivel együtt mentünk lett a 7., mi a 9.-ek lettünk. Nem baj, az első 9-ben benne vagyok... ;-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 70
A topicgazda figyelmetlen... :-)

Megvolt Landyka első versenye. A babodi éjszakai trophy hard verzióján indultunk, és most (a pontos összesítés előtt) úgy néz ki, hogy 46 indulóból 7.-ek lettünk. A karistoláson kívül egy db diónyi horpadással megúsztuk, szóval jó volt, nagyon.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 69
Pethor Donneck :
Sötétkék Land Rover Defender Td5, rövid, fekete tető csomagtartó, fekete gallytörő, csörlő.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 68
Hello!
Offtopic: ha itt van az a partizán, aki vett egy motorhibás Isuzut a nejének, aztán mire megcsinálták, összetörte a szerelő, dobjon 1 mélt!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 67
Köszi !
de ha minden igaz kerekedünk fel a pereputtyal és viszem a kölköket megnézni az ilyesmit közleről...

miről ismerünk fel ?

:-))

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 66
Pethor Donneck:
Ez a rendező OMASE honlapja, pontos programmal, és sok korábbi verseny fotójával.
Végül is nem csak nézőnek megyek. Alfredné annyira be van már indulva, hogy neveztünk a 21.-ei éjszakai trophyra, tegnap is, és ma is a Landyt készítettem föl: amiket eddig lusta voltam ráépíteni, azt most három nap alatt kell...
Remélem jó lesz, majd mesélek.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 65
sziasztok.

Tudtok valamit a hétvégi somogybabodi offroad buli programjáról ?

Valamelyik rádió (Danubius ?) szponzorálja is. Ha tudtok hozzá linket azt megköszönném..

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 64
LF!
Mire akarod használni?

Mert össze lehet hozni, de a motorhoz (nyomatékhoz és ford.számhoz) kellene "szinkronizálni" a váltót és a végáttételeket (difi).
Mechanikailag egyébként összeépithető, kell egy közgyűrű a váltó és a motor közé, de akkor még az öninditóval is kell szenvedni egy kicsit.
Azután a kormány-kipufogó-hűtés-motorfelfüggesztés stb.....
Szóval ez komoly meló, idő és elhatározás kérdése.
A fricceknél sokan csinálták a Merc.300D (W123) motoros Range Rovert, de erre szakosodott cégek előre gyártott alkatrészeiből.

Irj, ha gondolod.

JP

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 63
Hát benned biztam Alfred!
JP
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 62
Hogy a nagy kavarodásban ne vesszen el ez a "rétegtopic".
Alfred Creative Commons License 1999.05.15 0 0 61
LUCzI FERencz :
Ja, és neked is ajánlom a 4X4 magazint, a több oldalnyi hirdetés között lehet találni érdekeseket.
Előzmény: LUCzI FERencz (59)
Alfred Creative Commons License 1999.05.15 0 0 60
LUCzI FERencz :
Létezik ilyen. Neked praktikus lenne lemenni Somogybabodra, és keresni ilyen átalakított autót a tömegben, aztán már címről címre járva a dokumentáció is megszerezhető.
Napi használatra (pl városba) nagyon spártai maga az UAZ, de ha dolgozol, vagy egyébként sokat kell terepen, rossz úton közlekedned tiszteletre méltó választás.
Előzmény: LUCzI FERencz (59)
LUCzI FERencz Creative Commons License 1999.05.15 0 0 59
Mi a véleményetek?
Ponyvás UAZ, benne Merci diesel motorral
Lehetséges megoldás relatíve levés pénzből?
Tudtok-e dokumentált ilyen átalakításról?
jpmaster Creative Commons License 1999.05.14 0 0 58
pic!

Elég, ha annyit mondok, hogy az a gyár ahol a CJ-t gyártották ott most a Hummert gyártják???!!!
Mert az AMC 1986-ban eladta a Jeep NEVET (!!!) a Chryslernek.
Szóval alapvetően más 99.99%-ban a 2 autó.
Wrangler van olcsobban is.
A japán TáDé-król később, most dolog akadt.
JP

Előzmény: pic (54)
Prof Creative Commons License 1999.05.14 0 0 57
Alfred!

Köszi a listát. Arra legalább rávilágított, hogy egyelőre nem nagyon nyújtózkodhatok...

Node még átgondolom, és a fene tudja, hogy hogy képzelik a megrendelőim az elkövetkezendő fél évet... :-?

Prof

Előzmény: Alfred (56)
Alfred Creative Commons License 1999.05.13 0 0 56
Prof:
Irok néhány árat a 4X4-ből.
Öreg Isuzu 2.0 benzines plusz holmikkal 850E
Toyota Land Cruiser 2.5TD '92-es 2,6M
Mahindra CJ540 '93-as 1,1M
Mitsubishi Pajero 2.5TD 1,75M
Toyota Land Cruiser 2.4TD '88-as plusz holmikkal 1,66M
Range Rover '86-os 3000-es Merci motorral 1,15M
Ezeket a márciusiból néztem ki.
Autózz ki Budaörsre, nézd meg az Off Road Pro Center választékát, ma ők a legnagyobb terepjárókereskedés.
Mivel régóta a terepjárózásban élnek ismernek minden eladó autót, és árat.
Előzmény: Prof (55)
Prof Creative Commons License 1999.05.13 0 0 55
Szevasztok!

Pic. [Topic OFF] Fene tudja. Lehet. Starthelyen mostanság ritkán vagyok (munka dögivel, meg ugye nincs mivel feljutni). Klub XCC, ernyő Swing Mistral. Radióamatőr hívójel meg 5cst. Klub MOM. [Topic ON]

Szal nehéz ügy. Egy milla környékén tudnék kinyögni valamit pár hónapon belül. Talán még nyár elején is. Ennyiért elvileg kapnék egy igazán jó Samirai-t, de arra nagyon nem fáj a fogam. Kis szöcskének jó a kispolák, és ugyanennyiért már egy nem terepjáróból nagyon pöpec darabot kapok.

Patrol hogy áll?

Franc aki megeszi. Így is szétdolgozom az agyamat, mi lesz még, ha kajakra rágerjedek egy négykerekes csodára... :-/

Prof

Előzmény: pic (54)
pic Creative Commons License 1999.05.13 0 0 54
Üdv Mindenkinek!

Prof,
lehet, hogy mi láttuk már egymást? Merhogy szintén siklóernyős/rádióamatőr...
Alfred-nek igaza van, a kaszni az alu, de az alváz nem. Láttam én már olyan Rovert ahol már nem volt mihez hozzácsavarozni a kasznit:)
Mellesleg - az én tapasztalatom szerint- a Range-hez sok utángyártott alkatrész van elég olcsón. Az biztos, hogy hegyre nem fogsz 17 liter alatt feljutni, de ugyanúgy felmegy 5 emberrel+16 ernyővel. (Ez biztos mert kipróbáltam:) )
2,5-ért Wranglert csak lestrapáltat kapsz, akkor már inkább CJ. (Ami - bár ebben jpmaster a szakértő - nekem legalábbis jobban tetszik.)
Egy biztos, ha Te is komolyan használod terepen, akkor költeni is fogsz rá az biztos. Summa-summárum Alfred-hez csatlakozva javallanék én is egy szívódízel Patrolt. Elmegy mindenhol, és elfogadható az alkatrész. Olcsóbban kapsz (1.6) Landcruisert, de abból a 2.5 TD hamar megadja magát, a 3.4-hez meg nincs alkatrész...

Üdv

pic

jpmaster Creative Commons License 1999.05.12 0 0 53
Prof !

MÉL MENT, Urgent keress meg !

JP

Előzmény: Prof (49)
jpmaster Creative Commons License 1999.05.12 0 0 52
Alfred!
Egy nemzet köszöni elismerő szavaidat.

Szóval nekem inkább videóin vannak, ott láthatsz csodát az LR-ről.
A Csörgőnek adtam, oda belőle copyt, a Landimexnél biztos ott van.

For All!

Babodon mikor voltatok utoljára?
Én 2 éve nem, és akkor már nem sok fricc volt, igaz mind a ~10 részegen fárolt. :-(((
JP

Előzmény: Alfred (42)
Alfred Creative Commons License 1999.05.12 0 0 51
Prof:
Gondolkodtam rajta, nézzél rövid Nissan Patrolt, vagy a KR160-as spanyolt, vagy GR-eket olyan 2 millió körül. Azok még jóállapotban lesznek néhány évig, kényelmesek - civilizáltabbak sokkal a Landynál - strapabírók, szóval valószínűleg jól megfelelnének.
3.3-as, illetve 2.8-as turbódízel hathengeres soros motor van bennük, sokat bírnak.
Előzmény: Prof (49)
Alfred Creative Commons License 1999.05.12 0 0 50
Prof:
Ja, aki komolyabbat akar...
"...iszonyatosan igénytelen alvázilag (a karosszériára is csak a rozsdásodás miatt kell figyelni). "
Azért előbb rohad ki alóla az alváz. A tűzfal és az ajtók kerete kivételével alumíniumból van a kasznija a Defendernek.
Ha komolyan eldöntötted, hogy Defendert vennél hívjad föl a Baross utcában, a Landimexnél a Csörgő Lászlót, illetve sétálj el az Ajtósi Dürer sorra a Terep Járó boltba, az a Land Rover Klub vezetőjéé, neki is szoktak szólni eladó autók miatt.
Ha a Samurait nem találtad kényelmesnek, a Defendert sem fogod annak találni, különösen ha magas, vagy pocakos vagy...
Előzmény: Prof (49)
Prof Creative Commons License 1999.05.11 0 0 49
Szevasztok!

Pontosan arról szólt a kérdés, hogy ugyan mennyi a „kis” és hol vala a már „elfogadható”.

Defener 90

Évjárat szinte mindegy (ne az első széria legyen). Bármelyik jó dízeles megjavítja, iszonyatosan igénytelen alvázilag (a karosszériára is csak a rozsdásodás miatt kell figyelni).
Viszont baromira nem lehet kapni. Az Expresszben látok 1990 utániakat. 2,5 millától. De ennyiért már inkább Wrangler. Viszont ennyi egyelőre nincs rá.

Szóval, mennyi is az annyi?

Samurai első elképzelésnek jó volt, amíg nem vezettem 20 km-en át. Elég volt. Ne többször. Kispolák terepjáró tulajdonságokkal... :-)

Prof

jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.05.11 0 0 48
==>Alfred

Okay, igazad van...

Előzmény: Alfred (47)
Alfred Creative Commons License 1999.05.11 0 0 47
jo_lenne_tudni :
Kis pénzből megbízható autót nehéz venni, ha nagyot akarna és kényelmeset...
Ha jól tudom a siklóernyőt összecsomagolják, és akkor akkora mint egy csővázas hátizsák.
Lehet olcsón venni Patrolt, Isuzut, öreg Range Rovert, Uazt, Gazt. Az előbbieken már mindíg rossz valami, és egy vagyon az alkatrész, az utóbbi három viszont lezabálja a nadrágját, a két orosz pedig nem igazán nevezhető megbízhatónak, ha olcsón veszi meg.

Prof:
Vedd meg a 4X4 magazint, van benne vagy három oldal apróhírdetés, lehet csemegézni.

Előzmény: jo_lenne_tudni (46)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.05.11 0 0 46
Bar ha a meret nem lenyeg... orszagutra is jobb egy nagyobb sulyu. A Samurait hosszu uton vezetni.... Huhhh.
Előzmény: jo_lenne_tudni (45)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.05.11 0 0 45
A Samurai nem tul konnyu?

Gondolom cuccolni, vontatni?

Előzmény: Alfred (44)
Alfred Creative Commons License 1999.05.11 0 0 44
Prof:
Ne zárd ki a Lada Nivát, amire használnád kíválóan megfelel.
Ha nagyon nem akarod mégsem, akkor Suzuki Samurai, de abból is a zárt kasznis (mert az nem divat és olcsóbb), ami neked jó lehet.
Előzmény: Prof (43)
Prof Creative Commons License 1999.05.11 0 0 43
Szevasztok!

JP mester toszogatott át ide a GPS listáról. Nem mintha ott nem maradtam volna áktív... :-)

Érdekes, érdekes, csakhát izé. Péndz kéne. És ha már itt tartunk. Ma mongyuk nem off-roadozni szeretnék, hanem mondjuk siklóernyővel starthelyre járni (off-road, csak nem versenyszerűen). Család nincs, méret nem lényeg (ha meg mégis lesz, majd valahogy összeszedem a nagy Yukonra). Városban nem használnám (csak alkalmanként). Mi az a minimum, amivel el lehetne kezdeni (Lada kizárva)?

Vélemények?

Prof
aki amúgy még: rádióamatőr, siklóernyő pilóta, off-road kerékpáros, amatőr fényképész, profi nyomdaipari szakember, amatőr sportlövő meg még egy csomó minden más... :-)

Alfred Creative Commons License 1999.05.11 0 0 42
jpmaster:
Persze, hogy láttam a képeket nagyon szépek (egy igazi Land Rover tulajdonos nem felejti el, hogy a középkormányos, és a pre-széria első darabjai '47-'48-ban Jeep alvázra épültek), de az igazi már a sajátról készült képek lennének.
A srácnak, aki segített, nem tudom a nevét - szégyellem is magamat érte - a bece neve Gombi.

Odin:
Egy napra lemegyek, de csak bámészkodni.
Azért az egészet úgy képzeld el, mint egy igazi vidéki búcsut, amiben sokan terepjáróval császkálnak.
Sajnos sok a részeg német, és ordenáré módon viselkednek.

jpmaster Creative Commons License 1999.05.11 0 0 41
Szasztok! Hát ti még éltek ?

Alfred:
Gratula a csörlőzőhöz.
Csak nem valami Camel Trophy-s haverom segitett?(Bakonyi, Nagy D., Vigassy?)
Vigyázz ha csörlőzöl, én láttam elpattanni S.babodon, a Merci G. irtó ronda lett.
Van pár O.R. videó otthon, főleg CT, + némi saját archiv :))
(Emilt láttad?)

TOM:
Szeretettel várunk minden természetet szerető, és azt gépi erővel legyőzni vágyót 0-einkben

Odin:
Én ~12x voltam lenn és igy már "lepényevő verseny" szintre ment le nálam.
De aki mostanában kezd lejárni annak jó, érdekes program, csak very expenziv társak nélkül, IMHO füzz + barátokat, lányokat.
Ott van látványosság+túra lehetőség.... ilyesmi. Lehet, hogy +tetszik nekik.

(Ma 22.00 körül visszanézek)

JP

Odin Creative Commons License 1999.05.11 0 0 40
Mint teljesen külső kibic kérdezem:

Megy innen valaki Somogybabodra máj 21-23. Szívesen megnézném a szombati napot, de egyedül nincs kedvem hozzá.

TOM Creative Commons License 1999.05.11 0 0 39
Hali!

Akkor en is hozzaszolok,hogy ne haljon ki a topic!
Off Road cool,csak en nem autoval,hanem enduro motorral uzom,illetve fogom amikor is kihozom a motoromat ide Besztercebanyara...Nagyszeru hegyi utak vannak errefele,igaz tobbseguk csak motorral jarhato,de vannak jo terepjaroval is jarhato utak (marmint szep utak). Ha erdelek Benneteket megnezhetem milyen fasza utak vannak itten...
Udv,Tamas

Alfred Creative Commons License 1999.05.10 0 0 38
jpmaster:
Csörlő fönntvan a Landy orrán, és hétvégén ki is próbáltuk.
A Land Rover Klub szervezett kirándulást a Bakonyba, és néhány kilométer után már lehetett is csörlőzni. Nekem nagyon tetszett, főleg, hogy életemben most kezeltem először csörlőt. Szerencsémre egy srác, aki elég járatos volt a csörlőzésben, kezdettől fogva segített, igy nem tettem kárt semmiben-senkiben.
Előzmény: jpmaster (28)
jpmaster Creative Commons License 1999.05.04 0 0 37
Kedves Tagtársak!
Csináljunk 1 közös érdeklődéli körű topicot!

(csak, hogy az se haljon ki.)

JP

jpmaster Creative Commons License 1999.04.26 0 0 36
Alfred!
A GPS topic-ot át kellene hozni ide, mert mindkettő eléggé perifériája ennek a T. tasztalnak, hátha igy összejönne 1 hasonló érdeklődési 0-ő társulat (off road, GPS, tábortűz, erdőtűzoltás :)) stb. )
JP
jpmaster Creative Commons License 1999.04.25 0 0 35
Szasz pic!
Mi is az a Delta? (én igy nem ismerem)
Van 4 db 8x15-os acélfelnim a Korandora (a Full Size Blaserból maradt a gyári, állitólag jó rá + a Pajeróra) ha tudtok valakit, mert csak a helyet foglalja).
"a nagy melegben az ablakot is előrehajtom." Ja, és akkor jön a vidám motoros effektus, - teli van muslicával a fogad. :)))))))))
Én felteszem a Bikini Top-ot, mert a kopasz fejem qrva gyorsan leég. :))))

Csá:
JP

Előzmény: pic (34)
pic Creative Commons License 1999.04.24 0 0 34
Hallo, hallo!

Elmegyek pár napra és kimaradok a buliból:))

Alfred láttam ám a 4x4-ben a masnis képet. Megest nagyon tetszett.
Sajna most eladom a Rovert, a Delta azért megmarad - nekem amúgy is jobban fexik terepen a rövidebb tengelytáv.
Vettem egy Korando-t - amolyan fél város/fél terep használatra. Egy Roveres cimbi se szó se beszéd leköpött mikor megtudta :))). Hiába mondtam, hogy csak átmeneti állapot...
Egyszer csak összejön egy új(abb) Landy.

jpmaster
Először is kösz a topic-ért. Levett ajtó, ponyva rulez. Émmég a nagy melegben az ablakot is előrehajtom. 1x állított meg a rendőr ajtó nélkül és csak anyit mondott:
-Na ebben hiába mondom, hogy lassan nyissa ki az ajtót :)))
Én ott merem hagyni nyitottan is. Sok kárt nem tudnak tenni a fém műszerfalban, ha beülnek meg nem baj, túl sok meg itthon nem fut Deltából.

pic

jpmaster Creative Commons License 1999.04.23 0 0 33
oRaNGe!
off
1, A fékút 15-20%-kal kissebb, mert optimális fékhatást biztosit az adott felületen és kormányozhatóságot, csak annyira mint a cruise, ami pont az adott sebességhez mérten vezérli (felülirja) a computert - injectort. Pont egy Orvissal tartottam bemutatot ezügyben.
2, A Wendy's nálam is játszik! :))

on

Az USA-ban mások az autóvásárlási szokások, de nem az átlagfizetésűek 2.kocsija a Grand. A papa feszit a Caprice Classic-ben.
A haverom is azért adta el a Gr.-t, mert nem akart belefejelni egy nem neki szánt ólomdarabba, csak mert szinre olyan mint a ..... + nagyon keresett biz. helyeken, (-2 időzóna).
A transfer case (osztómű) problémához: javitásra vitte be, nem cserére, se gari, se szavatosság. Az mutatja, hogy első körben "kidodták". És nő volt az illető, de vagány magának vette, NEM kapta! Egy YJ-t. Csipem az ilyen csajokat( bocs ezt offos lett).
Kellemes hétvégét!
JP
A DB-Ch- weddingről csak annyi a véleményem, oly kicsik vagyunk ehhez, mint ez a . a neten.

oRaNGe Creative Commons License 1999.04.23 0 0 32
JP: Ezt irod: "Az a helyzet az ABS-sel is, páran azt hiszik, hogy jelentősen rövidebb a fékut. Ja 100 helyett 80 m." EZ TÉVHIT!!!
Semmivel sem rövidebb a fékút, az egyetlen, de nagy előnye az ABSnek, hogy az autó kormányozható marad! Arról ne nyissunk vitát ismét (lásd Autó és Stilus), hogy tükörsima jégen és havon, hogy viselkedik egy ABS-es autó.
Ez asszem Off topic úgyhogy inkább hagyjuk.
Előzmény: jpmaster (26)
oRaNGe Creative Commons License 1999.04.23 0 0 31
La Chambre - inkább erdo mint park. Ott lakom én is a közelben.
Én nem a modellpaletta csúcsán lévo Orvis-ról mondtam, hogy tömegtermék. De ha már a Gr. Cherokee-t emlitetted. Érdekes módon az USA-ban nagyon gyakran második autó az asszony számára (hogy biztonságban legyen ugye) mig Europában nézd meg, hogy kik járnak vele. A Mo-i Prisztásokról meg ne is beszéljünk. Bumm a fejbe…. Ez mind az ára miatt van. Orvis = 1évi US átlag fizetés (a hiteleket ne is vegyük számba), otthon meg két élet nem elég az ár kitermelésére. Nem mindegy, hogy mit fizetsz azért a darab vasért.
A váltót nem átverésbol vagy tudatlanságból cserélik. Poliszi: nem bonthatnak meg váltót. Ennek az ember addig örül, amig a garancia alatt történik valami mert akkor nem gányolják, hanem fodarab csere aztán ok.
Ha ezt tudja az ember, akkor a garancia lejártával automata váltóshoz viszi. Mellesleg általában el is szokták mondani Freyék ha nagy a baj, hogy XY utcai váltósnál kell próbálkozni.
Az alkatrész árakról tudom, hogy horror mert a pontos szorzót is ismerem. Ez van. Ameddig megveszik drágáért addig nem fog az ár csökkenni. Te se adnád a BigMac-et olcsóbban ha a sok hülye annyit kiad azért a müanyag szarért. Köztük én is. Hmmmm, egy jó kis Wendy's Burger azért hiányzik!!! Ch most már DC, de azért langyos.
Üdv
Előzmény: jpmaster (30)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.23 0 0 30
Csá!
Ott él a nagybátyám, valami de la Chambre(?) parkra néz a lakás.
"Ez kicsit erős..." ezt nem én találtam ki, hanem ott: a legfejlettebb piacgazdaságban az ár elég sok mindent +határoz. Pl.:Orwis Gr.Ch. ~35-40.000$ ennyiért nem kapsz Eddy Bauert!
Igen, vannak államok ahol a Ch. tömegautó.
A szervizről:mikor voltál utoljára ott? Nekem jópár ismerősőm csak azért viszi oda,mert céges a vas. Azután jól át is basszák őket, vagy tudatlanságból, vagy direkt az autóalkatrész-cserélő "szakmunkások". Pl.: 1996.-ban a '92 YJ Trans. case -> irtó szar hangja van. ->Frey, csere(!) akkor 540eFt+ÁFA+Munkadij. 3 hetig állt a cucc.
-Mondom a tulajnak hozza el a régit.
-Kidobtuk!
Veszekedés paláver, stb. pont +talalálták.
Elhozza nekem, end cover le, shift fork + spacer beteg. 75$ DHL 2nap és gurul. Volt egy tarcsi osztóműve. Szerinted???
Alkartész: 3-10x-es szorzó ??? az USA kisker árra???
Pl.: Kardan # : 21$ kontra 15400Ft 3x -
Body mount kit: 60$ kontra 96eFt+ÁFA + munkadij soxos ?
Ja, mi a Chr.dealer belső árát vesszük alapul (kardan# 47$) de az szerelve, munkadijjal annyi !
A rugókról: mind2nek van jó és rossz oldala.
A Cj-n 31x10.50x15 van 8" felnin, szerintem épp rá való méret.
Csak nem Ch. Eu. központ?
Pá:
JP
Előzmény: oRaNGe (29)
oRaNGe Creative Commons License 1999.04.23 0 0 29
D, CH, USA. Egyik sem talált! B.
Milyen ékezeteim vannak? Bilgétsznek köszönhetően akárhol lehet keybhu.kbd!
"mit vár az ember az USA legrosszabb autógyártójától (Chrysler)" - hohohó
Ez kicsit erős, ne feledjük már el, hogy a három nagy amerikai elsősorban tömegautókat gyárt egy olyan piacra ahol a vásárlók elvárásai sokkal alacsonyabbak. Sajnos mire ezek az autók Európába kerülnek akkora már egy vagyont fizetsz értük (vám+áfa+stb.) és igy érthető módon többet vársz ugyanattól a terméktől.
A meghibásodásokról pedig az a véleményem, hogy ha a szervizek gyorsan, precizen orvosolni tudják a hibát + csereautó, stb akkor együtt lehet vele élni. Murhpy szerint ami Lromolhat az L is.....
A TJ-nek nem csak az az előnye, hogy új, de ne nyissunk vitát laprugókról! Sokaknak azért nem teccik a TJ mert kicsinek tűnik. Persze, a ballongumis CJ-k után! Ne érts félre, a CJ 5 + 7 nekem is tetszik, csak nem Monster Trucknak álcázva.
Csőcsavar
Előzmény: jpmaster (27)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.23 0 0 28
Alred!
Mi van a csörlővel?
JP
jpmaster Creative Commons License 1999.04.23 0 0 27
oRaNGe !
Merre? D, CH, USA?
Az Ernő tényleg ért hozzá mióta "kitanitottam", de Ő már régi motoros ott. :)))
Csak pénz kérdés, sokaknak céges a Gr.Ch.
AMC Jeep 4.2, pont ez van, és igy is van ahogy irod.
FIGYELEM: az New Process Gear által gyártott összes trans. case. tipushibás, (évek ota mondom, senki se akarja elhinni) de mit vár az ember az USA legrosszabb autógyártójától (Chrysler) ill. a beszállitójától, mert a Ch. Blaser-ekben is az van, ugyan azzal a hibával.
A TJ-nek az az előnye, hogy új.
CJ->YJ->TJ nálam a sorrend a tetszési indexben.
XJ 4.0 főnöki kiadás (összes luxus, összes extra, ma már nincs ilyen) az Very Fasza, 1989-ben 5 hónapig jártam vele, meghatározó élmény+luxus!!!!!

"Se tető, se ajtó. Ilyenkor ott mered hagyni valahol az utczán?"
Persze, csak jó közel kell maradni! :)) (8 éve megvan)
Ja és az én kocsim is agyon krómozott: a 2 kilincs + pótkerék stop (kaptam).
Szerintem D-ben vagy, ékezetek miatt :))
JP

Előzmény: oRaNGe (25)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.23 0 0 26
jo_lenne_tudni !
Tök IGAZ!
Minden friss terepjárosnak az az első jótanácsom: csak addig jutsz amig a gumi tapad, mert még a gyengébben motorizáltak is a felezővel tudnak operálni. Második: menni baromi jól lehet, megállni ugyan ugy nem!
Az a helyzet az ABS-sel is, páran azt hiszik, hogy jelentősen rövidebb a fékut. Ja 100 helyett 80 m. De ha a kőfal csak 40-re van? Akkor elég közelről lehet +nézni a SRS-t (légzsák).
JP
Előzmény: jo_lenne_tudni (24)
oRaNGe Creative Commons License 1999.04.23 0 0 25
Szeva!
Jelenleg külföldön dolgozom, de korábban kapcsolatban voltam az E.Freyékkel. Azt tudom, hogy sok a panasz az alkatrészesekre, viszont a szerelők jó része ma már!!! ért a járgányokhoz, mivel a Mo-i Gr.Cherokee-k kb. 70%-a oda jár szervizre. Ami a régebbi tipusokat (pl. AMC 4.2) illeti valószinüleg kevesebb tapasztalattal rendelkeznek. Nem védeni akarom Őket mert persze szakbarbárok, hozzánemértők mindenhol vannak.

Ami nagyon közel áll hozzám az a Wrangler TJ 4.0. Azt hiszem ha egy 4x4 autóm lehetne egy másik személyautó mellett akkor ez figyelne a garázsban. Ha viszont kompromisszumot kellene kötnöm magammal akkor Cherokee 4.0. Soros 6 rulez!
Talán a teljes Jeep palettát sikerült már vezetnem (5.9LX!!!), de ami a legjobb
élményem volt az a terepen való összehasonlitása egy 4 literes manuális és egy automata Wranglernek. Azt tudtam, hogy sok minden szól az automata mellett terepen, de igy volt a legjobb megtapasztalni.

Ami a városi terepjárókat illeti, egyetértek veletek, hogy ma Mo-n már csak az utak miatt is jobb egy magasabb épitésű autó. A kátyuk az egész országot egy nagy Off Road szekcióvá varázsolják. Ezen a versenyen a külföldi versenyzőkre is gondoltak akiket először a Hegyalja úton tesznek próbára!
Én különben csak azt mondom, hogy utálom a felcsicsázott játék terepjárokat! Minél több vadrács van rajtuk annál nevetségesebbek. Az sem tetszik ha valaki nem illik az autójába. Én a RAV4-et például csak nőknek tudom elképzelni a formája és a szinei miatt. AntiMachoMachine!!! :-)

JéPé: A félhalk villantásaid alkalmával nem félted a gépet? Se tető, se ajtó. Ilyenkor ott mered hagyni valahol az utczán?

Csővágóörs

Előzmény: jpmaster (22)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.04.22 0 0 24
A negykereknel nem a gyorsasag szamit nalam ilyen esetekben, hanem az, hogy el tudok jutni valahova. Lehet gyorsan menni egy ketkerekes autoval is hoban.
Megallni egyikkel sem lehet hamarabb....
jpmaster Creative Commons License 1999.04.22 0 0 23
jo_lenne_tudni !

Sajna én is keveset vagyok már a természetben a kocsival, de a példa jo:
most télen az első havazásnál mentek a pasik max.10-zel én + rendesen toltam a vasat (bocs acélt) baromira siettem. Mellettem az uj csaj majd ki esett a bugyijából, (iszonyúan félt szegény). Piros lámpa, anyázás dudálás stb.
Én ki a kocsiból, mellettem álló faszihoz mentem (aki a legrosszabb néven vett 1-2 mutatványt, egyik se paraszt, nyomakodos figura volt, csak megfelelő idejű sávváltás és kigyorsitás) és +kérdeztem:
-Tud annyival menni mint én?
-Nem !
- Akkor mert irigykedik?
Kocsiba be, zöld, én tovább.
És már öt anyázták miét nem indul.
A lánynál nagy sikert arattam, pedig nem vagyok már oly ifjú.
Csá:
JP

Előzmény: jo_lenne_tudni (21)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.22 0 0 22
oRaNGe!
Szasz!
Csak nem valami Frey :(( féle cégnél nyomulsz? Van sok rossz tapasztalatom ott!
És milyen Jeep-pel fertőződtél (YJ, XJ, ZJ)

Ha csak telekre járna! De inkább a dizsi a +célzott terület !
Ezért félhalkan elárulom ez enyémmel is lehet villantani nyáron, se tető, se ajtó. Azután megállsz a lámpánál a W140 (600 Sec MAE tuning) mellett, és a barátnőn szép combját látja fejmagasságban. Akkor + bámul a pasi! Eddig 1x kérdezte meg "hivatalos szerv", hogy : hát esztet ho gondojja? - Megmagyaráztam.

Alfred tagtárs is olyan kocsit választott magának - velem együtt - ami inkább való vidéki földutra, mint a belvárosi parkolásra.
De azért védeném az utcai terepjárósokat (egy kis részét):
2 barátom is nagy, drága kocsival jár ('97 RR, '95 Toy. Hj8).
Nekik az tetszik, + praktikus sokat mennek vidéken télen-nyáron muszájból.
Nem kell annyira félni, ha reggel elindul, hogy esik-e a hó, ill. kitörik-e a futómű nyáron a lukaktól. Pl. H.CRX, Deawoo Matiz (2mm-es futómű).
A gazdasági helyzet miatt vettem 1 Golfot, azota rettegek én is eleget, de inkább az autós társadalomtól - mindenki egyforma magas velem - de ha beülök a Jeep-be akkor 1 m-rel magasabban vagyok és iszonyú biztonságérzetet ad.
A többi ismerősöm csak azzal tud hazamenni - ott van olcso telek ahol másnak nem kell.
csösz bisz morgen alle!
JP

Előzmény: oRaNGe (20)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.04.22 0 0 21
Nagyjabol igazad van.

En annak idejen jartam egy LandCruiserrel. A kemenyebb fajtabol. Soha nem hasznaltam kulonosebben terepen. Inkabb vontattam. DE!
Sokszor jol jon a mindennapi eletben egy terepjaro, es nem kell "igazi". Fel kell allnod egy magasabb patkara/parkolas, katyu, telen a ho. Nagyobb bennuk altalaban a hely is. Ezekre az altalanos celokra boven jo egy RAV4 vagy ilyesmi.

Persze most nem a vakitokrol beszeltem, hanem azokrol akik ilyet hasznalnak. Oket nem biztos, hogy le kell nezni. A vakitokat meg..... mindenki dontse el.

Előzmény: oRaNGe (20)
oRaNGe Creative Commons License 1999.04.22 0 0 20
Kedves jópofamester!
Abban igazad van, hogy a mai terepjárók egyre inkább MPV-k. Sajnos.
Lásd az összes bohóc, divat telekjárót (RAV4, stb.), vagy akár az
általad is említett ABS, ASR, GPS, tolatóradaros M Classe Mercedest.
Sajnos az emberek többsége nem tud különbséget tenni hobbi autó és
terepjáró között. De legalább Ti ketten az Alfréddal nem ebből a táborból származtok és nem arról beszélgettek, hogy krómozott vadrácsot vagy inkább új alufelnit vegyetek a gépre.
Sajnálni tudom azokat akiknek a segge alatt egy jó terepjáró képességgel
megáldott autó van és nem használják semmi másra csak parasztvakitásra a diszkó előtt.
Ami engem illett, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy cégautóval
járok ezért nincs ilyen vasam. Viszont a munkámnak köszönhetően gyakran
vezetek Jeep-eket. Szóval így fertőződtem meg.
JEEP, There’s Only One

Előzmény: jpmaster (13)
Greenlabel Creative Commons License 1999.04.22 0 0 19
Én is szeretem a böhöm nagy autókat!
hehe... :)
Alfred Creative Commons License 1999.04.21 0 0 18
jpmaster:
Igen van, a MileMarker saját szivattyúja, a Td5-ös motorhoz való illesztő készlettel együtt.

off- Kedves jpmaster, láttam az autó és stílusban egy hibás linkedet, próbáld ki előbb a HTML-próba topicban! -on

Előzmény: jpmaster (17)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.21 0 0 17
Ösmerem, amcsi dolgokban "jo" vagyok, a Hummert is drájvoltam !!!! :))))))
Very fasza kocsi! 1x lessz és akkor csak szabályosan kocsizok majd.
Pumpa van?
Az új qrva drága, bontóból kellene lőnöd, szinte minden ami autón ua.
Fel tudjuk javitani.
JP
Előzmény: Alfred (16)
Alfred Creative Commons License 1999.04.21 0 0 16
jpmaster:
Akkor most az örömhír. Megjött a Hungarocamion raktárába a csörlőm Angliából.
Mile Marker gyártmányú, 4,9 tonnás hidraulikus. Amerikában ismert inkább, a Hummer gyári felszerelésű csörlője. A különbség csak az, hogy az amerikai autókban baromi nagyteljesítményű a kormányszervó szivattyúja, a Landynak viszont híresen kis nyomású, így külön szivattyúval kell fölrakni.
Előzmény: jpmaster (15)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.21 0 0 15
Alfred!
Egyet se búsulj édes egy komám!
A te "alulfeszerelt" Landyd is kibir még 20-30 évet!
http://www.landrover.com/ biztos ismered :)
A Jeep ma vizsgázott Gyári Gömbfejekkel!
ÁTMENT !!! 3.400,- ért nem jatt, vizsgadij!!! ONLY!!!
Ja a kompresszio mind a 6 hengerben 9.2, akár a könyvben.
CSÁ:
JP
Előzmény: Alfred (14)
Alfred Creative Commons License 1999.04.21 0 0 14
jpmaster:
Szégyen szemre a Landyban ezévtől kompjuteres motorvezérlés van, a napi használat megkövetelte a központizárat, a magasított ülés miatt elérhetetlenné vált kurbli pedig a motoros ablakemelőt.
De a többi extrát még hírből sem ismerem... :-)
Előzmény: jpmaster (13)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.21 0 0 13
Szasztok!
Akkor visszafelé:

oRaNGe:
Az elnevezés valóban onnan származik (II.WW), de már inkább MPV lett belőle. Neked van valami ide illő motorizált vasad?
A jp akár lehetne "jópofa" is, erre ugye nem számitottál. :)) Egyébként köszi.

META TOM:
12 évig hajtottam én is igazi O lámpás Zsigákat 1.2 l, 64 lógyenge stb.
A Jeep 86-os, de gyönyörő!!!!!!!!!!

Barracuda:
Bringáztam is, igaz "akkor" még nem voltak hegyi csak országuti modellek: Favorit váz, Shimano váltók, Altenburger fékek, Triplex áttétel stb...
Azután szombaton usgyi Bp-Balaton (fürdés-csajozás)-Bp (oxigénsátor).

vomit:
A niva 1 joképességű kocsi csak szerény gyári kialakitással.
Hajtottam azt is eleget, volt, hogy a "nagybajuszú német paraszt" elakadt a Nissannal ahol én elmentem, azután jött csodálkozni (haverkodni '88 S.Babod)

Alfred! (egyetlen hű társam :)) )
Van is mire irigykedni a T. tasztalnak a mi luxusautoinkon! Kb: annyira luxus mintha : UAZ by GB vagy UAZ by USA lenne ráirva.
:) A tied is rendelkezik ugye minimum az alábbi SZÉRIA Tartozékokkal: mot. ablak, cent. zár, 2 oldali auto. klima, ülés fűtés és HŰTÉS, tolató radar, cruise (tempomat), raintronic ablak, 4-6 légzsák, ABS, ASR, GPS navigáció, Tiptronic stb egyéb, marhafontos bizbasz, ami egy ipari műremek, kb. 26 millióból megáll az ilyen.
De csak 1x kelljen szervizbe menni akkor jön a következő szöveg:
1, hááát vagy a kompjuter (470eFt + ÁFA + beszerelés) vagy foggalmam sincs!
2, mér ide hoszta????

Na mert ezt lehet irigyeni, de a mienk az ezekhez képest egy kis öszvér.
Jól látom?
JP

oRaNGe Creative Commons License 1999.04.21 0 0 12
jpmaster!
Nem kötekedni akarok, de a Jeep = GP (azaz General Purpose vehicle). Változtass nicket!!! :)))
A topic különben teccik.
Előzmény: jpmaster (-)
META TOM Creative Commons License 1999.04.21 0 0 11
Én csak nyálcsorgatni járok ide, mert a Wartburgos off-road valahogy nem az igazi. Szeretnék egy rendes terepjárót, de nagy valséggel soha nem lesz olyanom, mert pénzem sincs, és az autószerelés sem az erős oldalam, ami egy Aro vagy Uaz vásárlás alapfeltétele. De addig is olvasom, mitek van és sárgulok...
Előzmény: Alfred (8)
Barracuda Creative Commons License 1999.04.21 0 0 10
Off Road bicajozás a legkirályabb. Ja, hogy ti motorizáltak vagytok? :-(
vomit Creative Commons License 1999.04.21 0 0 9
nefelejcsük el a nivát sem
az 1.9-es dízel kicsit gyengusz, de az 1.7-es dvigatyel frankó
Alfred Creative Commons License 1999.04.20 0 0 8
jpmaster:
Nem szalad a topic. :-(
Nem túl sok terepjáró tulajdonos van ám itt. Rajtunk kívül még pic Tasztaltárs rendelkezik egy ToyotaDeltával és egy Roverral.
A nagy többség inkább csak irritáló luxus autót lát benne, és ezt, még jó is, hogy nem mondja el itt.
jpmaster Creative Commons License 1999.04.19 0 0 7
Szasz Alfi!
Yo, hogy ide találtál!
a Hungária krt-n állt sokáig egy kék de a pasi lecser. egy Disco-ra.
Az enyém + szerdán vizsgázik.
Gyári gömbfejekkel, 350 eKm (+193000 mile) után a zöldkártyás annyit kérdezett: motorcserés volt? mert nulla az károsanyag kibocsátása!!!
Ja a mongol mérnökök....(+ a 3 utas kat. 85-ben !!!)
És van egy 15 éves d. Golfom is a városra. Kb az is ilyen jo.
(Most elég tré az inkaming hauszholdsz, meg az 1/4-ét tankolom)
Jeep 18-tol 91-es, Golf 5,5 d. fixen.
Csá:
JP
Holnap ~18-tol vagyok itt.
Előzmény: Alfred (6)
Alfred Creative Commons License 1999.04.19 0 0 6
Itt vagyok, itt vagyok!
Ma lett kész a brutális terepező kerekem!
Ja, néhány hónapon belül, már nem az egyetlen kék Landy lesz az enyém, mert a 4X4-ben látva a masnis képet, újabb rajongó döntött a vásárlás mellett.
jpmaster Creative Commons License 1999.04.19 0 0 5
Úgy látom itt mindenki szgk.-val jár, és nincs értelme(s) Off Road Fun.
JP
jpmaster Creative Commons License 1999.04.17 0 0 4
Jo kis kocsi, volt nekem.
JP
Előzmény: tomato (2)
Gorcsev Creative Commons License 1999.04.17 0 0 3
Hát offród az nálunk is van: most vezetik a gázt :)))
(Bocs.)
tomato Creative Commons License 1999.04.17 0 0 2
Cherokee 4.0, 91-es évjárat.
Előzmény: jpmaster (1)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.17 0 0 1
Szasz!
Milyen Jeep?
JP
Előzmény: tomato (0)
tomato Creative Commons License 1999.04.17 0 0 0
Jééééé! Egy jpmaster!
Nekem is van egy (JEEP), a haverom meg még versenyzik is. Majd elmesélem neki.
Előzmény: jpmaster (-)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.17 0 0 topiknyitó
Szasztok!
Lehet, hogy életképes lessz az a topic, a terepjárosok rovata!

viv lá JEEP !
:))

JP

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!