Keresés

Részletes keresés

Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2405

Akkor a gondolatomat tovább görgetve arra jutottam,hogy marad a saját zsebes megoldás?! Jól görgettem? :-D

Előzmény: zkovaxxx (2403)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2404

Nem vagy egyedül,mi is itt vagyunk neked meg TA is,aki gyorsan rendbe fog tenni! A vízitorna kell nekem? Csak sima úszást mondott és abból is a gyors hát úszást. Nem fogok eltünni a fórumról,nagyon rendes segítőkész embereket ismertem itt meg, ami számomra nagyon pozitív! 

A tegnapi vezetés meg séta nem volt túl jó, azóta fáj egy picit a térdem és furi módon szerintem izomlázam is van!:-(

Előzmény: Arzeen03 (2402)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2403

Létezik egy csoportos gyógyúszás, de azt csak 18 éves kor alatt írhatja fel és csak szakorvos. Akkor teljesen ingyenes mert az OEP támogatja.

A másik a nyugdíjasoknak ( csak 60 év felett) van bizonyos feltételek megléte esetén lehet igényelni 2500ft önerővel Erzsébet kártyát ami kb 10-25 alkalomra elég értelem szerűen a fürdő árkategóriájának függvényében.

A gondolat tovább görgetését rád bízom:))

A kerékpár az kimondottan jót fog tenni a térdednek, kivétel ha jön egy autó:)))

Előzmény: Gabeszgrx (2401)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2402

Koszonom hogy megkerdezted, en most mar nagyon szomoru vagyok, ugy erzem, teljesen magamra maradok a problemammal..

 

Szerintem mindenkeppen probalj meg feliratni vizitornat, biztosan felirjak. Jovo heten en is pont ezzel fogok probalkozni. Mar jartam ilyenre, teljesen jo volt, mindenkeppen erdemes.

Nemsokara ugy rendbejossz, hogy kozelebe sem jossz a forumnak :-) 

Előzmény: Gabeszgrx (2399)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2401

Azt hiszem öregszek, hogy egy hozzászólasban nem jut eszembe minden,elnézést a sok kommentért!

Szerintetek a reumatológián tudok magamnak felíratni úszást, vagy saját zsebből oldjam meg? Ahogy utána néztem nem nagyon szeretik az ilyet csak úgy osztogatni,pedig még egy friss uszodája is van a kerületnek! 

Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2400

A sportot már terveztem,hogy abba hagyom de ez megadta a végső lökést. Valószínűleg a biciklizést fogom a jövőben űzni, meg maximum egy kis kondizás. 

Előzmény: zkovaxxx (2397)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2399

Érzem ahogy húzódik az izom,egyébként nem vészes!

Nincs ropogás,pedig a torna alatt nyújtásból hajlításba kell mozgatnom! 

Én is boldogabb vagyok, hogy hála égnek alakulgatok!  :-)

Veled mi újság a vizsgálaton kívül?

Előzmény: Arzeen03 (2398)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2398

Gabesz, es a hajlitas nem faj?

Es nem ropog a terded?

Jo olvasni, milyen jol gyogyulsz..

 

Előzmény: Gabeszgrx (2395)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2397

A 2346-os-ban leírtam a véleményem.  LOriana példája is mutaja a valóságot. Szerintem teljesen csak azon múlik, hogy milyen az életmódot élsz, amennyiben szeretsz sportolni nem kérdés, hogy meg kell csináltatnod. Persze, ha csak sétálsz vele akkor a világ végéig el leszel így:)

Biztos majd hallasz történeteket, hogy ki hány évig sportolt keresztszalag nélkül, de ez cseppben a tenger.

A fizikát és az anatómiát nem lehet becsapni:)

Előzmény: Gabeszgrx (2395)
L0riana Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2396

Szia Gabeszgrx!

Nekem az sérülésemkor szintén nem teljes szakadás volt, az AS során 80%-ot mondott az orvos. Meg azt is, hogy várhatóan el fog teljesen szakadni, 3 hónap vagy 3 év alatt. Nálam az előbbi igazolódott, a 3 havi kontrollon már nem volt ott (némi via ferrata és falmászás, barlángász lehet a ludas, bár sosem derült ki biztosan). A statisztikákat nem ismerem, de felteszem, hogy ha sportolsz, akkor nálad is reális esély van ennek bekövetkezésére. Fél szalaggal lehet élni, az még tart valamennyit. Szalag nélkül is lehet élni, ha utána csak kímélő sportokat űzöl (úszás, kerékpár). A labdajátékok, sí már nem az a kategória. Bár olyat is hallottam, hogy valaki mindkét térdében LCA nélkül, rögzítőben síelt évekig, de nem tudom, azóta hogy áll a porcaival, és hallomás a sztori, lehet városi legenda is.

Előzmény: Gabeszgrx (2395)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2395

Sziasztok!

 

Ma voltam ellenőrzésen.A doki azt mondta, hogy a nyújtás már nagyon oké és a hajlítás is egész jó pedig még csak kb. 100 foknál tartok! A következő 6 hétben gyógytorna,bicikli és úszás a program és utána derül majd ki a műtét.


Rákérdeztem ma pontosan hogy mit is csinált és azt mondta, hogy több kötegből áll a szalag és az egyik olyan köteg szakadt le és azt szedte ki. Szerinte kb. 50% maradt meg a keresztszalagból,de a lényeg hogy legalább egy kicsi van! :P 

 

Szerintetek mennyi az esélye, hogy ne legyen műtét? Most a combomat rendesen megakarom erősíteni. 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2394

voltam ma ezen a térdizotópos vizsgálaton

átvilágitottak a fejemtől a talpamig

nem egy nagy izé, de mikor egy centire volt az arcom előtt az a fedél, vagy mi, kicsit elfogott a klausztrofóbia, vennem kellett vagy 15 mély levegőt..

majd kipostázzák az eredményt, doktornő aki csinálta a vizsgálatokat, mondta, hogy vannak elváltozások, de annyira nem mélyedtünk bele

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2393

hátha mégis... :)

de ez főleg a csajoknak lenne jó, mármint ha ott lennék velük.. bár nem szivesen törném össze senki szivét egy vizitornán, ebben igazatok lehet.. 

L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2392

Álmodik a nyomor :)

Avagy nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

Előzmény: _chillout_ (2391)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2391

Reumatológiára jellemzően fiatal csajok járnak ;-)

Előzmény: Arzeen03 (2390)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2390

köszönöm a hozzászólásokat! 

 

akkor kb igy képzelem:

 

- Jó napot kivánok doktor úr, köszönöm, hogy megment! - igy én...

- Üdvözlöm, na de kicsoda maga? - igy TA, informálódni próbálva

- Arzeen vagyok! Önt ajánlották, Ön a megmentőm, amit köszönök!

- Igen, de ki..? - kérdezi érdeklődően TA..

- Többek között egy Pompom nevű sánta férfi... De hagyjuk ezt doktor, lásson hozzá!

 

/ezt követően TA azonnal hozzálát a megmentésemhez.. /

 

 

reggel megyek izotópra

továbbá háziorvosomtól kértem röngtgenre beutalót

jövő héten megyek reumatológushoz, aki vizitornát fog felirni nekem remélhetőleg, ahol csak fiatal csajok lesznek

 

 

egyébként tényleg köszi mindent, átgondolom, mit mondok majd TA-nak, jó amit irtatok.

Loriánát zsinórba műtögetik, engem meg nem mernek megműteni.. Csak megismerjük itt egymást végül a fórumon kivül előbb utóbb személyesen is valahogy, ha máshol nem, akkor egy orvosi rendelő várójában. :)

 

 

 

L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2389

Én konkrétan egy másik orvostól mentem át hozzá, aki előtte HATSZOR műtött. Azt mondtam neki, hogy habár már 2x volt szalagpótlásom, az utolsó után 3x meniscusszakadásom, úgy gondolom, és ÉRZEM, hogy továbbra is instabil a térdem. Nevet persze nem említettem, de a leleteket megnézte, úgyhogy rá is került az anamézisben az övére (mármint nem a derékszíjára, hehe :D), hogy hol műtöttek - az orvos neve nem!

Szóval nyugi, nem te vagy az első - és nem is az utolsó. Egyáltalán sosem tett semmilyen rossz megjegyzést erre, sőt! (Van egy folytatás is, ha kell, e-mailben leírom, csak írd meg, hova, vagy valahol chaten megbeszélhetjük, mert az már nem publikus!)

Előzmény: Arzeen03 (2385)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2388

Amit leírtál az teljesen korrekt. Én is ezt mondanám:) Ez minden orvosnál teljesen jól működne beleértve az említett Urat is:))

Előzmény: gurabli (2386)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2387

Guri kesobb valaszolok

 

BEKUKA!

 

Beszeltem telon gyogytornaszommal elobb. Gyogytornaszok belso forumara ki lett teve, ki tud olyan dologgal foglalkozni, ami a kisfiadat erinti.

Amint lesz erdemi info, jelzem majd.

gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2386

Jó kérdés. Másik orvos nevét nem említeném, minek. Ha kérdezi, megmondod. Ha mondod, akkor vagy csak azért is ellentmond, vagy nem akar ellentmondani, mert kolléga. Pl. visszamész a mostani orvosodhoz, és arra hivatkozol, hogy nekem pedig XY ezt mondta. Amin persze a mostani orvosod is kiakad. De az előző orvosodról ne mondj rosszat. Az, hogy nála vagy és segítségét kéred, egyértelművé teszi a helyzetet számára.

 

Szerintem őszintén mondd el, hogy nem választottál orvost, de az eddigi kezelés nem hozott semmilyen eredményt, sőt, ha jól emlékszem, az orvosod azt mondta, hogy ilyet még nem látott és nem tudja mi lehet, (ez ugye nálad volt, a hegesedés)? Pedig te egy jó ideje kitartottál, de semmi javulás nincs. Ez fontos, hogy ne azt gondolja, hogy nem azt hallottad, amit szerettél volna és már váltottál is. Nagyon bízol doktor úr szakértelmében, és abban, hogy sikeresen tudja kezelni a jelenlegi tűrhetetlen állapotot, vagyis: mentsen meg!

 

Előzmény: Arzeen03 (2385)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2385

Szerintetek ha megyek TA-hoz, mit mondjak neki, hogy a velemenyezeset kerném?

A tobbi orvosrol mit emlitsek neki? Vagy a mostani orvosomrol, aki elvileg kezel? Tenyleg erdekel a velemenyetek, mert kicsit tanacstalan vagyok, mit mondjak neki, vagy csak annyit, hogy mentsen meg?

:-) 

 

 

pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2384

12 -kör (4800 méter)nálam 22:30 körül lehet mert a csúcsom  5 kilométer 23:23.Most vasárnap Fut a Csepel 3300 méteren indulok.Referálok nektek.Ne aggódjatok képvisellek benneteket is .Futok helyettetek is,mert Ti már öreg emberek vagytok.

Előzmény: gurabli (2380)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2383

Csak ennyi?

Előzmény: _chillout_ (2371)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2382

Csak ennyi??

Előzmény: _chillout_ (2371)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2381

Ja csak azért kérdeztem,hogy mikor mehetek a dokihoz a jutalékért:)

Előzmény: Arzeen03 (2372)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2380

Az igazán jó eredmény, nem csoda, hogy első lettét:) Jó, persze ez sok mindentől függ.

 

Emígy én nem is igazán tudom, hogy milyen távot mennyi idő alatt tudok most lefutni. Kizárólag az időtartamra vagy a körök számára koncentrálok, pl. fél óra intenzívebb futás, vagy 12 kör, vagy 30 perc futás, stb. Lassan kezdem majd újra, de most biztos gyalázat lesz minden eredményem. Majd lemérem, hogy a térdemnek kényelmes tempóban milyen időket érek el.

 

Kéne szereznem egy jó lépésszámlálót, ami valóban működi is:)

Előzmény: Arzeen03 (2365)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2379

Hát, nem semmi mennyi mindenen vagy már túl. A térdtükrözés azért nem olyan semmiség, de nem is olyan komoly dolog:) Jó kezekben, ha minden rendben van, akkor minimális kockázattal jár. Persze ott az altatás, érzéstelenítés, ami szintén rizikó, ha minimális is. De ezekkel nem szabad törődni, azért van az alapos műtét előtti kivizsgálás, hogy minél jobban kizárjanak mindent, a többi meg úgyis úgy lesz, ahogy lennie kell...

Meglátod hogy alakul, de a legtöbb esetben sajnos semmilyen konzervatív kezelés nem segít (jobb esetben nem ront). Ha fáj és továbbra is zavar, korlátoz, akkor jobb minél előbb túl lenni a műtéten.

Előzmény: _chillout_ (2368)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2378

Ez normális, torna után általában jobban megy minden egy ideig, bemelegszik, bejáródik a térd. Sokáig nekem is így volt. Most is jobb természetesen bemelegítés után, de mát nem olyan nagy a különbség.

 

Előzmény: Gabeszgrx (2373)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2377

Nyami

Előzmény: L0riana (2376)
L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2376

Nekem "csak" érzéstelenítés nélkül elektrokauterezték kb. 1 órán át. (Azaz egy forrasztócsipesszel, aminek a másik vége a 220-ban volt, próbálták összecsípni a vérző részeket. Ha valakin nyomtak már el cigit, tudja, milyen érzés, ahhoz mérhető, csak sokkal rosszabb.)

Előzmény: _chillout_ (2375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!