Keresés

Részletes keresés

IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120313
Frimenm, boxer-gs

 

Az Angelus majdnem 39 mm, míg a Hamilton 38 mm széles.

 

 

Előzmény: Törölt nick (120305)
boxer-gs Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120311
Ruszki órákból a régieket gyűjtöm. Az egy-két újabb darab meg nem eladó.
Előzmény: Törölt nick (120306)
boxer-gs Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120310
Vagy a Hamiltonra gondoltál?
Előzmény: boxer-gs (120309)
boxer-gs Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120309

A dobozban tök jól néznek ki a kis méretű órák is.

Fogtam már kézbe Angelus kronót, de fel sem tűnt, hogy csak 33 lenne.

Előzmény: Törölt nick (120305)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120308

Bevallom öszintén az e tárgyban irt többszáz hsz mindegyikére biztosan nem emlékszem, két dologban reménykedem, ha volt törzstag, aki lebecsülte ezt a veszélyt az ha előbb nem mára rájött, hogy tévedett.

 

Megjegyzem nem vállaltunk akkor nagy kockázatot a borúlátó jóslattal, mert a nemkívánt "technológia-transzfer" már korábban is megesett, hogy mást ne mondjak a márkás PC-k távolkeleti gyártása is ide vezetett.

 

Mindez azonban csak kedvezett a folyamatnak, mert az óraszerkezet gyártása azért nem olyan nagy dolog, amit meg ne lehetne tanulni.

 

Minden iparágban minen cég megveszi a konkurrens terméket, hogy megnézze mi van benne, a küönbség csak ott van, hogy a tanultak alapján ki merre indul, alkotóan hasznosítja, saját ötletekkel vegyíti a tanultakat, vagy csak gátlástalanul koppintja ...

 

Optimizmusod szimpatikus, a fél pohár víznek én is örülök, ha azonban, mint a koppintásoknál is, a tisztesség fele hiányzik az már zavar. 

Előzmény: Törölt nick (120294)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120307
szia,nekem van egy zöld k3,meg egy vostok e.pobedám,de inkább cserélném a kettöt,egy ds pilotra..de irhatsz emilt is..üdv.
Előzmény: Törölt nick (120306)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120305
boxer-gs,

Nekem is tetszenek a régi militaryk, de a 33 mili azért még nekem is riasztóan kicsi. Pedig jó lenne egy ilyen.
Előzmény: boxer-gs (120303)
boxer-gs Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120304

Ne fogd vissza magad, minfig nyugodtan írd meg a véleményed, hisz ez a topik erről szól! De neked is türelemmel kell viseltetni azok iránt, akiknek a hamis cuccok mélyebben sértik a lelkivilágát, mint neked, vagy akárki másnak.

Előbb-utóbb minden téma kikopik, majd jönnek mások. A kamu órák időről időre megmozgatják a topikot, aztán "pause".

Aztán kicsámcsogjuk magunkat a jó órás, béna órás témán, aztán megint jön a Rolex és így tovább...  Ez nem baj, igy kell működnie egy fórumnak.

 

Az pedig, hogy az órahamisítványok jobban szúrják a szememet, szemünket, az valószínűleg azért van, mert jobban érdekelnek, mint a tréningruhák, vagy sportcipők. Azokat nem nézem meg a villamoson, a kivillanó órákra viszont mindig vetek egy-két pillantást. Így nyílván több hamis órát vehetek észre naponta, mint kamu sportcipőt, vagy női táskát.

Előzmény: Törölt nick (120287)
boxer-gs Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120303

Oh, mindkettő nagyon fincsi.

 

Az Angelus egyértelműen nyálcsorgatós számomra, a Hamilton (meg a hasonló CWC-k és egyéb katonai órák) pedig egy karakteres fazon. Örülnék mindkettőnek, de annak is örülök, hogy neked már megvannak.

Előzmény: IL-2 (120298)
ronin s8 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120302
Angelus rulez! :-)

Ha saját, akkor gratula!
Előzmény: IL-2 (120298)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120301
Wicked Belzebub

Ennek így kell lenni!D))
Üdv candino01
Előzmény: Wicked Belzebub (120277)
jung Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120300
5-20 e ft között is minőségi, JÓ és szép órákat kapni. Pl az említett EF 527 a casio-tól (ez lehet picit több), hogy a Seiko 5-ről ne is szóljunk. Nagyságrendekkel érnek többet a hasonló összegért vásárolt hamisítványoknál.
Előzmény: Törölt nick (120287)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120299
Off

IL-2,

Akkor rendben, mert én sem feltételeztem rólad semmi rosszat a zsebed tartalmával kapcsolatban.
(ui: nekem előbb lesz drága órám, mint akármilyen autóm ebben a közlekedésileg elcseszett városban, h cáfoljam saját sztereotípiámat...)

On
Előzmény: IL-2 (120295)
IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120298

Lazításnak nézzünk pár órát.;))

 

ronin s8 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120296
Vannak 2-3ezer Ft-os eredeti órák is. Egy Seiko 5-ös huszonezer Ft. Nagyon jó, mondhatni tökéletes eredeti órákat lehet venni egy drágább hamisítvány áráért.

Engem személy szerint zavar a gagyi személyiség. Aki hamisítványt hord, az gagyi személyiségű. Ahogy a Rolex-nél mondják: "Hamis órák hamis embereknek valók!"

Ez az (svájci) órakedvelő, szerető egészséges lelkületű emberek topikja. Én legalábbis Ezzel áltatom magam.
Előzmény: Törölt nick (120287)
IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120295
Kis csipkelődés volt, nem vérgőzös kirohanás e pár sor! :-)

Előzmény: Törölt nick (120292)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120294
"Ne emlegesd egy napon a topic törzsközönségét müveletlen bunkókkal, és a 'bélákkal' akik csak belevakkantanak a topicba."

Azért ez sajnos nem tisztán ennyire korlátozódott, anno...

.

Az ETA-k részegységeinek Kínában gyártása tárgyában már valamikor öt éve is megkongattam a vészharangot, hogy ebből az leszen, hogy előbb utóbb szinte-azonos "ETA" szerkezetek lepik el a piacot (épp azoknak okozva anyagi kárt, akik anyagi érdekeik miatt tolták oda a gyártást - másoknak meg presztízskárt csinálnak így, közösen) .

Nos, akkortájt nemhogy a Bélák, vagy a partvonalról bekiabálók hurrogtak le ezért a gondolatomért, hanem jól hangzó nevű, aktív hozzászólók, szinte szakembernek tekintett Topictársak is. Mondván, hogy ne fessem ilyen sötéten a jövőt.

Most az eredmény számunkra már látható.
De a kevésbé érdeklődőknek is kezd felsejleni.

.

U.i.: Egyébként többségében optimista ember volnék. Én a fél pohár víznek örülök, ha szomjas vagyok, nem a másik felét hiányolom.
Előzmény: Mechanikus (120246)
Smíró Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120293
Én tényleg nem tudom elso, vagy 2. ránézésre sem megkülönböztetni a hamist a valóditól, ehhez szakértoi szem kell. Itt sokan kiszúrjátok a gagyit Vaterán és bárhol. Ki és hány esetben tett feljelentést ilyet észlelve? Csak belinkelik sokan az árut, hogy "némáwazzemitakarnakeladni". Az állampolgári kötelességrol se feledkezzünk el buncselekmény észlelése estén...;-) Aztán ha ezután sem történik semmi, jogos lehet a kritika. (így is az, csak aki látja a bajt, miért nem teszi meg az elso lépést?)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120292
Off

IL-2,

Ez lemaradt: van egy barátom, apja mondhatni nagy ember. Neki "rendes" órája van, de a haveromat legutóbb hamisítványban láttam. Mondta is vigyorogva a sokmilliós autójában. Én meg mondtam, h bazmeg XY... Azért még a haverom, mielőtt megkérded.

Természetesen, aki akarja tökéletesen megérti miről beszélek, aki meg a hibákat keresei abban amít írtam, az "beleköt" ahol lehet. Elég a replika kifejezést megnézni hány embernek hányféle dolog jut eszébe róla. Nem vagyunk egyformák. Nem fogom pontosan, úgy leírni a gondolataimat, h abba senki nem tudjon hibát találni, talán nem is tudnám.

On
Előzmény: IL-2 (120289)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120291
Off

IL-2,

Közhelyek és tévedsz. Jó eséllyel meg tudom ítélni kinek lehet eredeti vagy hamis óra a karján. Szélsőség: van különbség az öltönyös ("becsületesen élő" üzletember, ügyvéd, cégvezető, topmanáger és kicsi pénzből gyűjtögető óraimádó stb-stb) és a susogós joggingos (seftes, munkanélküli, segélyből élő, bűnöző, fiatal iskolakerülő stb-stb) bkv-zós között. És nem azért tart valaki _ütött-kopott,_szétrohadt_ e30-at, mert bmw fun, hanem mert erre telik, de azért másnak akarja magát láttatni. Ha van is eredeti pl. Rolexe jó eséllyel nem üzletben/másodkézből, de tiszta forrásból vette, hanem "találta". Ne legyünk álszentek, ne előlegezzünk meg semmit a társadalom azon rétegének, akik már ("papírral") bizonyították, h nem közénk valók. És egyáltalán nem a romákról beszélek, mielőtt még valaki megvádolna.

Ne folytasuk, nem ez volt a mondandóm lényege.

On
Előzmény: IL-2 (120289)
IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120290
Legyen az bármilyen hamisítvány, a zúzdába velük!

Előzmény: Törölt nick (120287)
IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120289

Te is a külsőségek szerint ítélsz.

Sokat közlekedem busszal, földalattival, villamossal, sőt olykor-olykor még vonattal is, vagy egy nem drága öreg autóval. Ezek ellenére a csuklómon, vagy a zsebemben hordott óra, eredeti IWC, JLC, Rolex, Omega, Glashütte, had ne soroljam. Az új A8-ból kiszálló emberkének a kezén meg nem feltételezed a gagyi hamisítványt.;))

Mint ismert, -Nem a ruha teszi az embert. Kicsit szenteskedve, -Ne itélj, hogy ne ítéltess!

Előzmény: Törölt nick (120286)
Passionata Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120288
Mechanikus
"Hm. én hagyoménytisztelő vagyok, nem ítélem el a másságot, de a vegyes párost többre tartom.."
1.az orat figyeld
2.es a threesome ?ott megfelelo az ivararany
:)
Előzmény: Mechanikus (120280)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120286

Off

 

boxer-gs,

 

Igazad van (sajnos) nem bűntetendő, rosszul értelmeztem... Amíg van kereslet, és még szabad is...

 

"Áru hamis megjelölése

296. §8 Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

 

Szerencsére a legtöbb ember azért nem akarja másnak láttatni magát, "felvági" úgy, h gagyi cuccokban jár. Őszintén szólva nem is értem azokat, akik 5000 forintos hamisítványokban "villognak". A metrón meg a buszmegállókban, vagy a 20 éves e30-as lakótelep-tuning bmw-kben majd elhiteteik másokkal, h milliós órájuk van? Nevetséges, igénytelen egyedek.

 

On

Előzmény: boxer-gs (120284)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120285
Mechanikus,

Azt hiszem az eredeti értéket nézik, a hamisnak meg sem lehet pontosan állapítani.
Előzmény: Mechanikus (120281)
boxer-gs Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120284

Szerintem is meg lehetne pontosabban  fogalmazni a jogszabályt, de bárhogy is utáljuk a hamisítványokat, a viselésük egyelőre még nem bűncselekmény.

 

Sőt, ami számomra újdonság és eddig valahogy elkrülte a figyelmemet (pedig lehet, hogy nem most találták ki), a büntetni rendelt eseteknek van szabálysértési alakzata is az elkövetési érték függvényében.

Előzmény: Törölt nick (120260)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120283

Melyik is ő?

egy másik HEQ (High End Quartz) rajongó.

Előzmény: Wicked Belzebub (120277)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120282

Enron...

Madoff...

a privatizált angol vasút összeomlás-közeli állapota 20 éve...

a londoni (és egyéb) tözsdei alkuszok prémiumai...

a Credit Lyonnais székház leégése Párizs közepén...

a tisztakezű ügyészek legyilkolása Olaszországban...

a svájci privátbankok ügyfelei a náciktól Kim Dzsong Il-ig

Algemeine Krankenhaus Wien...

az IKEA pénzeli a környezetvédőket, hogy lejárassák a finn konkurrenciát...

Nobel békedíjat adni az alig beiktatott amerikai elnöknek, aki

az USA-ból indult hitelválság közepén azzal hülyíti a világot, hogy Magyarország gondjaitól félti az Egyesült Államok gazdaságát ...

 

Ez mind csak jéghegy csúcsa.

 

Kéretik először odahaza rendet tenni, nem peig erről az etikai és értelmi színvonalról "besorolgatni" a kevésbé gazdag országokat transzparencia szerint. 

 

Ne prostik ítéljék meg az én morálomat >:(

 

Ne vagyok én túlméretes patrióta, csak utálom, ha hülyének néznek.

 

 

Előzmény: Mechanikus (120278)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120281

Igen jó a link, csak arról az egy oldalról fél órás előadást lehetne írni.

 

Egy kérdésem van, hátha tudja valaki a választ:

 

Hogyan számolják ki a lefoglalt értéket?

 

A gagyi cuccok filléres értékeiből jön össze ez a nem-zsebpénznyi összeg, vagy a hamisítás alapjául szolgáló portékák listaárait összegezik?

 

Előzmény: Törölt nick (120267)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120280
Hm. én hagyoménytisztelő vagyok, nem ítélem el a másságot, de a vegyes párost többre tartom...
Előzmény: Passionata (120273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!