Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2006.10.19 0 0 47
Fúrás közben tolni kell a szegnyerget?
Előzmény: adchef (46)
adchef Creative Commons License 2006.10.19 0 0 46

A munkadarab egy csőtokmányba van fogatva. Ez mint a neve is mutatja egy cső, ami az orsóra van rögzítve. A munkadarab leeső végét enyhén kúposra kell esztergálni és ebbe a csőbe besajtolni. Én a szegnyereggel szoktam ugyan, de bele is lehet ütni.  Különböző belső átmérőjűek vannak. A munkadarab vastagságához kell választani a megfelelőt. Ezután a szegnyereggel központosítani lehet a munkadarabot. Egyébb felhasználása a furatoláson kívül, pl. a befogott munkadarabot lünettával megtámasztva, megmunkálható a homlokfelülete.

A rajzokat megcsinálom, legalább a fő darabokról. Nem ígérem, hogy holnapra, de pár napon belül meglessz.

Előzmény: tereketa (43)
adchef Creative Commons License 2006.10.19 0 0 45
Erre aztán ráillik a "fapados" jelző. De ha működik, miért ne?
Előzmény: tereketa (44)
tereketa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 44

Kicsi frédibénis,de azért működhet.
halaloszto Creative Commons License 2006.10.19 0 0 42
Ezzel van pont a nagy bajom. Az esztergalyos azonnal meglatja rajtam hogy nem vagyok szakmabeli, elkezdi elmagayrazni hogy miert nem jo ahogy terveztem, elmeseli hogy mekkora hatalmas melo ezt jol megcsinalni, es a vegen levesz rendesen.

Ha lenne egy standard terv, es mindig mindenki ugyanahhoz a szakihoz menne, akkor az neki is jo lenne, meg nekem is.

vajk
Előzmény: adchef (41)
tereketa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 43
Az jó lenne!(mármint a rajzok)Köszi a képet!egy kérdés:mivel van befogatva a munkadarab?
Én is sokallom a holzstar árát, de még mindíg ez a legkedvezőbb ár/minőség amit találtam.
Gyakorlatilag vagy kinzo és ferm van 30e körül, vagy nagyon jók nagyon sokért.. :(
most megrendeltem a holzstart, de nem biztos,hogy tudnak hozni.Akkor viszont marad a saját építés.. valami ilyesmire gondoltam:
adchef Creative Commons License 2006.10.19 0 0 41

Az összes alkatrészt én magam csinálom, kivéve a hegesztéseket (szégyelem, de nem tudok jól hegeszteni). A probléma talán úgy is megoldható, hogy te megtervezed az esztergádat és az alkatrész rajzokkal mész el az esztergályoshoz. Nem feltétlenül kell profi rajznak lennie. Az igazán jó iparos néhány skiccelt ábrából kisilabizálja, hogy mit akarsz.

Egyébként ha van rá igény esetleg az én esztergámat "leműszaki" rajzolhatom:)

Előzmény: halaloszto (39)
halaloszto Creative Commons License 2006.10.19 0 0 39
Sziasztok!

Nekem nincs esztergam, es egyelore nem is lesz :-(
Viszont a faval kapcsolatos dolgok erdekelnek.

Adchef, irod hogy te gyartottal mar tobb esztergat. Nem tudom magad csinalod a geplakatos reszeket, vagy van bejaratott embered ra?

Mert szerintem sokan megcsinalnak otthon, de az orso csapagyazasa es a szegnyereg elkeszitese gond. Hiaba talalok esztergalyost, ha meg soha nem csinalt ilyet, akkor tok sok ido neki kitokoltni, es azt velem fizetteti ki. Viszont ha lenne egy bejaratott ember/hely, aki meg ha nem is gyart le egy 5-os sorozatot elore, de ha elmegyek hozza hogy kell nekem egy alkatreszkeszlet, akkor csak gyorsan csinal egy n-ediket, az sokaknak segitene.

?

vajk
Előzmény: adchef (38)
adchef Creative Commons License 2006.10.19 0 0 40

Hosszlyuk fúráshoz az ígért képek. Remélem most sikerül feltenni.

Az első képen a szegnyeregbe fúrt 10-es furat látható. A behelyezett tokmányt a csavarral lehet rögzíteni.

A második képen az ominózus tokmány.

A harmadikon az egész hóbelevanc munka közben.

 

 

adchef Creative Commons License 2006.10.19 0 0 38
Első ránézésre nem tűnik rossznak. A motor teljesítménye megfelelő, a sebességbeosztása sem rossz. Bár az 500-as legkissebb fordulatszám lehetne 400.
Csak az árát sokallom egy kicsit.
Előzmény: tereketa (37)
tereketa Creative Commons License 2006.10.18 0 0 37
Jó ötlet a saját eszterga gyártása, kivéve ha az emberfiának nem sok köze van a lakatos szakmához.. Max fábol tudnám megcsinálni, de még akkor is kellene egy csomó fém alkatrész(csapágy,tengelyek,szegnyereg,stb..)
Maradok a készen vásároltnál. Találtam egy holzstar márkájut, 70körül tudnák hozni. Itt van az oldaluk:

http://www.holzstar-machines.com/products/wood-lathes/db-450/index.html

Nekem megfelelne,mert max.50-60cm-es oszlopokat gyártanék vele. Szerintetek milyen?
rferi Creative Commons License 2006.10.18 0 0 36

Ha akarom le tudom venni, sőt, akár másik szegnyerget is hegeszthetek.

ÉS van olyan tokmányom, a fúrókalapácsomhoz adtak.

Előzmény: adchef (35)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 35
A szegnyeregről le tudod szerelni a forgó csúcsot? Mert akkor lehetne olyat csinálni, hogy a tokmányba fogott 10-es fúróval belefúrni a szegnyereg tengejébe kb. 40 mm mélyen. Na most, barkács boltokban lehet kapni olyan fúrógép tokmányt, amihez van egy szár adapterként ütvefúrókhoz. Ez pont 10 mm vastag. Na majd lefotózkodom az enyimét, mert én ezt el nem tudom jól magyarázni.
Előzmény: rferi (23)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 34
Hát az az igazság, hogy ezzel a másoló dologgal eddig nem foglalkoztam, mert a munkahelyemen van egy másoló faeszterga. Így ha olyan munkám van azt használom. Ja a gép nem eladó:) De nem egy nagy durranás összerakni egyet saját magadnak. Már akkor persze, ha van esztergályos ismerősöd, aki megcsinálja a tengelyeket meg csapágyházakat. Egyébént, amikor az első esztergámat csináltam, az összes szerszámom egy vasfűrész meg egy fúrógép volt, hegesztőt is kölcsön kellett kérnem. Mondjuk olyan is volt:)
Előzmény: tereketa (32)
rferi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 33

Minden praktiker tele van vele

ott vettem

Előzmény: tereketa (29)
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 32
megnéztem a képet.Ez nagyon korrekt!pont ilyen kellene nekem is!:)nem eladó véletlenül?
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 31
uhh köszi!ez eszembe sem jutott...
Másolóra van valami ötleted?
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 30
Bocsi, félreértelmeztelek.
Legutóbbi eszterga:
http://kepfeltoltes.hu/061017/S5000028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Hosszlyuk fúrás. Úgy tudsz esztergával likat fúrni, hogy az orsóra valamilyen felfogó készülékkel rögzíted a munkadarabot. Ez lehet rendes három ill. négy pofás eszterga tokmány, vagy a fasztergályosok által gyakrabban használt csőtokmány. Ez tulajdonképpen egy egyszerő cső, amibe a kúposra esztergált végű munkadarabot kell besajtolni. A szegnyeregbe rögzített fúrótokmányba lehet befogni a fúrót.
Egyébként egyszerűbb megoldás, ha magából az oszlop anyagából esztergálod ki a tiplit. Ekkor nem kell fúrni, mert a tipli már eleve az oszlopon van.
Előzmény: tereketa (25)
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 29
Kedves Rferi!Hol vetted a FERM-et?eddig csak netes áruházban találkoztam vele.
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 28
Ja, és kellene egy rendes tokmány..
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 27
Ez oké, de az enyém sem lyukas!(mármint a szegnyereg)
Azt még el tudom képzelni,hogy lehetne gyártani egy lyukasat,de mit tartja a fúrót?
kéne v.mi menetes hüvely, ami a lyukas szegnyeregbe illeszkedik,ez megtartaná a fúrót,és meg is vezetné.már csak egy menetes végü fúrószár kellene, aminek a végén van egy tekerő tárcsa(mint az eredeti szegnyereg.) ?
rferi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 26

Mi is arról beszélünk! :)

Az esztergába befogott munkadarabot végig lehet fúrni, a főorsón és a tokmányon keresztül átdugott méretes fúróval. a munkadarab forog, a fúró áll.

Persze ha a gép kialakítása olyan, hogy ez egyáltalán lehetséges.

És az én gépem sajna nem ilyen :(

Előzmény: tereketa (25)
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 25
Sziasztok!Köszi a képeket, nagyon szépek, de én az esztergákra gondoltam :) (mármint a saját készítésüekre)
Hosszlyukfúrásról csak annyi lenne, hogy nem tudom hogyan lehetne a kiesztergált oszlopokat pontosan kifúrni?(mármint a tiplik helyét)azt hallottam, hogy esztergával lehet ilyet csinálni.
rferi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 24

Képet belinkelni ide nem tudsz.

Feltenni viszont igen, de csak a saját gépedről, és aztán a fórumszerveren tárolódik.

Feltöltöd a képedet a hozzászólás szerkesztőablakban, megjelenik kicsiben, majd a mellette balról levő "beszúrás" linkre katt, és ott lesz a hozzászólásban.

Csak Internet explorerrel és operával tudsz képet berakni.

Előzmény: adchef (20)
rferi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 23

Igen, az enyém ilyen, mint amit itt ajánlottak.

Olvass vissza, amit leírtam, arról írtam.

Hosszlyukfúrásról nekem is kéne ötlet, mert ez nem tud olyat.

A főorsó is tömör, meg a szegnyereg is az, alapból.

Talán a szegnyereg környékén lehetne rajta kereskedni valamit :-/

Előzmény: tereketa (13)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 22
Csakazéris menni fog.
Előzmény: adchef (21)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 21
Ááááááááá.....
http://kepfeltoltes.hu/061017/S5000010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/061017/S5000017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előzmény: adchef (19)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 20
Tö*öm tele van.
Előzmény: adchef (19)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 19
Na talán így.
Előzmény: adchef (18)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 18
Na mégegyszer.[image1][image2]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!